im- Clubhuis gehandicapten via lentefeest in sporthal Nico van Slobbe in Japan 1 I Routewijziging autobuslijn 56 in Holy 'Werkgevers bijdragen in vakopleiding' 'Komt joodse monument op het Weena' Jaar en drie maanden voor steken met mes CINCINNATI MILACRON verspanende afd. montage diverse afd. INITIATIEF VAN RIET KONINGS Uitgave van selectie uit dichtwerk Jaap v. I Jperen Burgemeester krijgt „Zilveren schaats" Proef met abri's Plannen Jongetje verdronken GROOTSTE DUWBOOT VAN NEDERLAND Nieuwe toegang tot Europoort 5 april open Interfaculteit bedrijfskunde naar Delft Toegang tot Rotterdamse haven gereed woensdag 31 maart VLAARDINGEN, woensdag. Met Ingang van vrijdag 2 april 1871 zal de route van autobuslijn 56 (Vlaerdingen fjoly—Station VIaardingen West v.v.) in Holy enkele wijzigingen ondergaan. Er zal dan niet meer v/orden gereden via de Van Linden van den Heuvell- jlngel—Sportlaan en Holysingel v.v. maar via de Van Linden van den HeuvelLingcl, Lepclaarsmgel, Dillen burg*! ngel en Holyslngel v.v. Opgeheven worden de hallen van lijn 56 in de Sportlaan voorbij de Naebtegaallaan, op dc Burgemeester Verkadcsingel vóór de Burgemeester Luijerinkslngcl cn op de Holyslngel - vóór de Dilienburgsmgel De halten van lijn 57 op de Van Lmden van den HeuvcIIsingcl vóór de Burgemeester Luijerinksingel, op de Dillenburg voorbij de Konlnginnclann en op de Diilenburgsmgel vóór de Stadhoudersweg (alle in de nchling Vlaardingen) zullen vanaf 2 april ook gelden voor lijn 56 richting Holy. Er komt een nieuwe halte voor lijn 56 op de Holyslngel voorbij de Dillenburg- singel. De halte Holyslngel vóór de Dillen burgsingel, welke voor lijn 56 wordi opgeheven, wordi per 2 apnl in ge bruik genomen door lijn 57 m de rich ting Schiedam! Opgeheven worden de halten van lijn 56 op de Holysingel voorbij de Dlilenburgsingel, op dc Burgemeester Vcrkadesingel voorbij de Burgemees ter Luijerinsingel en m de Sportlaan voorbij de Nachtegaallaan. Er komt een nieuwe halte voor lijn 50 op de Holysingel vóór de Diilenburgsmgei. De halten van lijn 57 op dc Dillen- burgsingel voorbij de Stadhouders- weg, op de Dillenburgsingel vóór de Lcpciaarsingel en op de Van Lmden van den HeuvelIsmgcl voorbij de Bur gemeester Luijerinksingel (alle rich ting Schiedam) zullen vanaf 2 april ook gelden voor lijn 56 richting Vlaardingen Station West. VLAARDINGEN, woensdag. Dc Vlaardingse dichter Jaap van IJpcren, die bekchd Is geworden door zijn 85 gedichten over de zee en de visserij vierde dinsdag zijn zeventigste ver jaardag. Ter gelegenheid daarvan, heeft de heer J. van der Linden, wethouder van culturele zaken in de woning van de jarige, zijn gelukwensen aangebo den. De wethouder werd daarbij ver gezeld door de heren M. Bot. ambte naar culturele zaken, de stadsbeiaar- dier Cor Don en de boekverkoper J. M. den Draak. Jaap van IJperen kreeg van de heer Van der Linden te horen dat een se lectie uit zijn gedichten zal worden uitgebracht. Aan de totstandkoming van deze uitgave heeft de heer Don een belan'grijke bijdrage geleverd. Het is de bedoeling dat de bundel op 22 mei a.s. verschijnt, gelijk met de opening van de nieuwe behuizing van het Visserij museum. De gemeente zal financiële medewerking verlenen aan het boekje, dat zal worden uitgegeven door boekhandel Den Draak. Met Jaap van IJpcren bevriende kunstenaars, stellen gratis illustraties voor de bun del beschikbaar. VLAARDINGEN, woensdag. Burgemeester mr J. Heusdens heeft dinsdagmorgen in het stadhuis, de „Zilveren Schaats" aangeboden gekre gen van de 'heer M. Hoogenvaard, lid van het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor sport en re creatie. Tevoren had de heer Hogerwaard de trofee ontvangen uit handen van de heer J. G. Bosch, burgemeester van Zwartewaal, voorzitter van het gewest Zuid-Holland van de Kon. Ned. Schaats Bond. De „Zilveren Schaats" is aan de gemeente Vlaardingen toe gekend op grond van prestaties van de leden van de Vlaardingse IJsclub tijdens de provinciale jeugdschaats- dag van Zuid-Holland, gehouden te Den Bosch. Deze wisselprljs, die voor een jaar la bezit blijft en voor de eerste maal is uitgereikt, valt ten deel aan de zo genoemde jeugdschaa'tsgemeente vol gens een aantal objectieve maatsta ven. Het is de bedoeling dat de prijs een waardige plaats zal krijgen in het stadhuis. VLAARDINGEN, woensdag. —Eni ge tijd geleden is er een aanbieding gekomen van een Franse firma om in Vlaardingen abri's te plaatsen. Deze schuilplaatsen zijn. van esthetisch zeer aanvaardbare vorm en plaatsing er van komt de gemeente op slechts ge ringe kosten te staan, aangezien er re clame op zal worden aangebracht. De gemeente acht deze abri's een welkome aanvulling op het bestaaan- de aantal. Er zal worden getracht om er één bij wijze van proef neer te zet ten om het effect ervan in de praktijk te kunnen beoordelen. Slaagt deze proefneming dan wil de gemeente een contract sluiten voor het neerzetten van meerdere van deze schuilplaatsen om daarmee de buspassagiers van dienst te zijn. Van de zijde van de K.E.T. is ver klaard, dat tegen plaatsing van deze abri's door derden geen bezwaar be staat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een groot Lentefeest in sporthal Mar- griet voor iedereen, maar in het bijzonder voor de gehandicapten, moet de start zijn voor de bouw van een open clubhuis voor de ge handicapten in Schiedam. Initiatiefneemster van deze aktie is me vrouw Riet Konings, Rossinistraat 25, en vele andere vrijwilligers. Up dit moment zit er in de kas van de stichting zo'n 9COO,—De opbrengst van een onlangs gehouden loterij waarvan de prijzen zaterdag tijdens het feest bekendgemaakt zullen worden. Dc festiviteiten In de sporthal zijn in eerste instantie bedoeld voor de ge handicapten. Zb'n 300 penmen hebben een uitnodiging ontvangen, onder wie een aantal bedlegerige pa tiënten .Die worden per ambulance vervoerd om maar niets te missen van het gevarieerde programma. Helpers cn helpsters van het Rode Kruis, alle wijkzusters uit Schiedam en tal vau andere vrijwilligers zorgen voor dc speciale gasten. Vorder wil Riet Ko- nings een beroep doen op de valide Schiedammers zaterdag ook.eeh kijkje in de hal te komen nemen. Via hun entreebewijs steunen zij (ƒ1,25, kin deren ƒ0,75) het goede doel. Burgemeester Roclfsema verricht om twee uur de opening van het Len tefeest. Muziek is troef. Sint Radboud komt met do drumband, de drumband mot majorette's van de ehr. Gymnas- tiekver. Juliana, Bert Willems met -zijn elektronisch orgel, Maarten Sla venburg, elektronische accordeon, de Group „Union Station", de Rijnmond band, de Kalmka's, een Russiseh-Oe- krainlsch dans- en zangcnsemble (46 leden), het Harmonie Orkest met drumband en Majorette 'Peloton, hel harmonie-orkest van Wilton Fijen- oord en een combo van het Leger des Hetls. Conferencier Joop Vot praat tic diverse programma-onderdelen aan ciknar. Tussen dc bedrijven door wor den de prijzen van dc loterij bekend gemaakt. Daarnaast kunnen dc bezoe kers een kijkje nemen in de winkel van Sinkcl, een stand van de Sehie- damse Schietvereniging, Voor de kin deren zijn er grabbeltonnen en een kegelbaan. Riet Konings loopt allang met plannen rond voor een eigen clubhuis voor gehandicapten. Waarom zij nu juist deze categorie heeft gekozen wordt piet helemaal duidelijk, maar haar inzet om het doel te verwezenlij ken is er niet minder om. Haar ideaal en dat van de tot nu toe 193 tn Schiedam bezochte gehandicap ten is 'n nieuw gebouw ergens in het Beatmpark. Uc tekening van. architect Geert Bannenberg ziet er dan ook aanlokkelijk uit. Compleet met specia le voorzieningen en een riante sport zaal. Van clubjes houdt Riet Konings niet. „Het moet allemaal vrijblijvend zijn. Bij onze huisbezoeken bleek dat de gehandicapten dat liever zelf ook zo willen, Er is hier in Schiedam wel een vereniging voor de/e mensen, maar het ledental, 25, is te klein en do mogeliikheden van dc instelling te klein. Men komt in een kantine van 'n bedrijf bijeen en dan houdt 't op. Wij willen graag eon eigen ruimte, die elke dag open is en waar de bezoekers de gehele dag kunnen rijn, kunnen eten cn een therapie ondergaan. Voor de repectievelijke valide man of vrouw van een gehandicapte zou dat ook een fijne oplossing zijn, Dsp kan zo iemand ook eens weg zonder de zorg voor de thuisblijvende te hebben." Zoals bij elk soortgelijk object is ook het geld de grote handicap. Riet Konings durft over een totaal beno digd bedrag nog niet goed na te deu ken. Eerst wil zij van het gemeentebe stuur een stukje grond zien los te peuteren voor zij bij rijks- en andere overheden aan de bel gaat hangen voor geld- Een eigen beginkapitaal is en blijft nodig. Vandaar de loterij en het Lentefeest. Tot nu toe heeft zij veel "bijval gekregen van wijkzusters, de directeur van de GG en GD en an dere functionarissen die te maken hebben niet de gehandicapten. Volgens Riet Konings zijn de be trokken mensen zelf erg enthousiast. Als stoffelijke blijken toonde zij fraaie zelf gemaakte pry zen voor een verlo ting met opbod zaterdag op het Lente feest dat om twee uur hegmt. Voor de kinderen, die verkleed komen zijn er fraaie prijzen te verdienen. VLAARDINGEN, woensdag. In dc vijver voor het Kolpabad is dins dagavond omstreeks 6 uur de 3-jarige Philip Workals uil de Tollensstraat te water geraakt cn verdronken. Hij speelde met zijn 5-jarig broer tje. Omstanders alarmeerden de juist passerende pohtie-outo. Een agent dook het kind op Hij paste mond- op-mond-beademing toe. Door de GGD weid de drenkeling naar het Ho- ly-ziekenhuis gebracht, ivaar dc dood moest worden geconstateerd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, In de aula van het Tcchnikon is gisteren tijdens een feestelijke bijeenkomst de Middelbare Technische School voor de MeubUerings- en houtbedrijven offi- oieel geopend. De opening werd ver richt door mr W. Fockema Andreae in zijn functie als voorzitter van de commissie struktuuronderzoek mcubi- Ieringsbedrjjvcn. Bij deze gelegenheid zei de heer Fockema Andreae blij te zijn met de nieuwe school, die niet alleen als op leidingsinstituut zal' moeten dienen maar eveneens als centrum voor oud-leerlingen die bij wülen blijven met ontwikkelingen in het vak. Als ge schenk bood de heer Fockema Andreae 'n cheque van 1000 gulden aan. Dit bedrag -is bedoeld als inzet voor een wedstrijd onder de leerlingen van de hout- en meubilerings M.T.S, Op dracht voor de wedstrijd is het ont werpen van een zowel decoratief als funktioneel meubel, dat als afschei ding in grote bedrijfsruimten moet dienen. Een van de andere sprekers tydens de openingsplechtigheid was de heer A. de Bloeme, namens de werkgevers organisaties voor het hout- en meu- bilerimgswjerk. De heer de Bloeme liet enige kritiek horen over een grote groep werkgevers, die wel van de vak opleiding profiteren, maar er niet voor betalen. De heer De Bloeme ver geleek deze groep met de ongeorgani seerde werknemers en nep op tot het stichten van een opleidingsfonds, waaraan alle werkgevers bijdragen. Verder zei de heer Dc Bloeme dat naast de M.T.S. een nog hogere oplei ding nodig is voor de vorming van goed stafpersoneel. Na afloop van de officiële openings plechtigheid, gingen de bezoekers het Techmkon in om de nieuwe school, die opleidt voor de meubelfabricage, houthandel, woninginrichting en ma chinale hout fabricage te bezichtigen. In de Nederlandse ploeg die momenteel deelneemt aan de wereldkampioenschappen tafel tennis in Japan speelt ook de Schiedammer Nico van Slobbe. Op de foto is hi] in actie tegen de Japanner Ma Loeng Sang uit Hong Kong. De „Willem Barends", de grootste duwboot van Nederland, wordt op 2 april in de vaart genomen. Het vaartuig, hier gefotografeerd tijdens een proefvaart, is gebouwd bij Baan Hofman in Gorinchem. Het is 35 meter lang, 15 meter breed en heeft drie Bronsmotoren van 1200 pk elk en drie schroeven in straalbuis. Om het manoeuvreren eenvoudiger te maken is het vaartuig voorzien van twaalf roeren, drie hoofdroeren en negen zgn. Ffenkingroeren. De „Willem Barends" ïs eigendom van Europese Waterweg Transporten te Rotterdam. (Van onzer vcrslaggc-vers) ROTTERDAM, woensdag. In een bekendmaking voor de scheepvaart deelt de Rijkshavendienst mee dat de nieuwe toegang voor het Europoorige- bied op 5 apnl om 06.00 uur wordt opengesteld. De maximum toelaatbare diepgang voor schepen met bestem ming Europoort wordt vastgesteld op 65 voet In zeewater. Deze diepgang geldt voor normale omstandigheden bij hoog water. Na de openstelling woi den de werkzaamheden voor ver- dcie^ verbreding van de toegang voorige/et. Do scheepvaart moet i'eko- n:ng houden met de aanwezigheid van slecpzmgers en stationair baggermate- ncel. terfaculteit-bedrijfskunde van de Eco nomische Hogeschool tn Rotterdam wordt begin 1972 naar Delft overge plaatst. Dit is het gevolg van de ex pansie die do studierichting thans doormaakt In Rotterdam is geen ruimte meer om noodzakelijke nïeuwbouwpiannen uit te voeren, ui Delft wel. Verwacht wordt, dat de belangstelling voor de studierichting de komende jaren sterk zal toenemen. Men rekent erop, dat het 3antal studenten jn 1973 'tot 700 zal zijn toegenomen. Thans zijn er 30 studenten. De in terfaculteit bedrijfskunde is in okto ber 1970 tot stand gekomen uit een samenwerking tussen de Economische Hogeschool en de TH in Delft. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Het D'66-raadslid mr A. M. Lobler-Polling wil van b en w weten of zij toezeggin gen hebben gedaan of het joodse mo nument dat indertijd van de syna goge werd verwijderd op het Wee na wordt geplaatst. Zij wijst erop dat in een publikatie van Het Rotterdams Paiool over dc plannen met de C'70- paviljoens aan dc zuidkant van het Weena niet blijkt, dat rekening is gehouden met eventuele plaatsing van genoemd monument. Vragenstelster informeert voorts wanneer b en w denken zover te zijn, dat het joodse monument geplaatst kan worden en of zij bereid zijn „vol ledige" opening van 2aken te geven over de gang van zaken rond dit ge denkteken. ROTTERDAM, woensdag - Dc de finitieve toegang voor zeeschepen tot de Rotterdamse haven Is op 1 april over een breedte van 200 meter ge reed. De officiële openingsplechtig heid, waarvoor een lid van het ko ninklijk huis is uitgenodigd, vindt in juni plaats. In de loop fan het jaar wordt de nieuwe toegang tot de haven, die in de loop van april door de scheepvaart gebruikt zal worden, verwijd tot 350 meter. De toegang tot Europoort staat rechtstreeks in verbinding met de zee, via de thans in aanleg zijnde buiten haven. Deze toegang komt in de plaats van de tijdelijke ingang die in 1960 werd opengesteld om vanuit zee de vierde Petroleumhaven op West-Rozenburg voor schepen bereikbaar te maken. Voor het maken van de definitieve toegang moesten het oude Zuider- hoofd met lage dam en afsluiter opge ruimd worden. Een splitsingsdam vormt de afschei ding met de Rotterdamse Waterweg. In de toekomst kan de toegang tot 500 meter verbreed worden. Familiebericht' Voor het blijk van medeleven na het overlijden van onze Moeder Katharina Woïdhuis zeggen wij u hartelijk dank. Onze speciale dank gaat uit naar het Bejaardencentrum „Thurlede" voor de liefdevolle verzorging die ze daar mocht ontvangen. Mede namens kinderen: M. G. A. van Dijk-Vdaser (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De Rot terdamse rechtbank heeft gistermorgen de 20-jarige Surinaamse scheepsbe diende Anandkuma S. uit Den Haag veroordeeld tot een gevangenisstraf van I jaar cn 3maanden met aftrek van het voorarrest wegens een poging lot doodslag. De officier van justitie had veertien dagen geleden een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden tegen hem geëist. Verdachte had op 2 no vember zijn chef, de scheepskok Pau- lus Bellwinkel, met een groot mes in de rug gestoken, nadat deze S. een te rechtwijzing over het werk had gege ven. Alhoewel de kok ernstig gewond werd, het mes had de longen geraakt, bleef hij in leven. Het -drama speelde zich af op de Sheli-tanker Dalba, toen die op de rede van Dakar lag. Rechtbankpresident mi' A. R. Jolles kondigde vanmorgen bij het begin van de zitting aan, dat men er rekening mee moest houden dat er ter zake van geweldpleging in het vervolg zwaar dere straffen zullen worden opgelegd. ROTTERDAM, woensdag Wegens verkachting heeft de Rotterdamse rechtbank gisteren een jongeman tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van het voorar rest veroordeeld conform de els van de officier van justitie. Verdachte had een 15-jarig meisje, dat 's-morgens vroeg op de bus stond ie wachten, een lift aangeboden. Plot seling had hij de juiste weg verlaten en was op een stille zijweg gestopt. Cincinnati Mitacron N.V. Fabriek van gereedschapsweiktuïgen Vlaardingen „Nauwkeuriger dam de dikte van een versleten muntstuk" Dat was een ongekende prestatie voor 's werelds eerste koitetbank, dia in1775weid gebouwd door John Wilkinson. Met behulp van deze geraedscbapmschine kon James Watt enige Jaren later de stoommachine bouwen die een ware revolutie in de indusirie teweeg bracht Nu. bijna 2C 3 jaarlatsr, kunnen wijstellendatdegehelaindustrieathankelijk isvandefeiüozewerking van de pteoisiegereedsohapmaohine. Het grootste concern dat zich bezighoudt met de vervaardiging van deze machines, heeft vlak bij huis een vestiging: Cincinnati Milacron N.V. in Vlaardingen Onze medewerkers vinden voldoening in hun persoonlijk vakmanschap, zoals vroeger Wilkinson en Watt, nu echter op een niveau van nauwkeurigheid dat toen onvoorstelbaar was. in een aantal afdelingen behoeft dit vakmanschap versterking rondsüjper vlakslijper centerloosslijper radiaalboorder frezer centerdraaier revolverdraaier nube-boorder machinemonteur machinebankwerker beproevingstechnicus aftekenaar gietwerk harderij technicus (leerf.) lakspuiter Voelt u zich aangetrokken tot een bedrijf dat aan de weg timmert als het gaat om modern vakman schap? Een bedrijf waar u nog kunt leren, ook ai bent u goed geschoold? U kunt bij ons een aan trekkelijk salarisverdienenvakmensen beginnen tussen f S6Q,- enf 1100,- per \rier weken (d.ï. resp, f 1050,- en f 1200,- per maand). Als u in twee ploegendienst gaat werken, komt daar een aantrekke lijke toeslag bij. Wij willen u graag in een persoonlijk gesprek verdere informaties verstrekkenover de mogelijkheden diewi] u bieden, Bel even op om een afspraak te maken: tel, 010 - 34 79 44, toestel 338. kom eens langs ons bedrijf is gemakkelijk te vinden: enkel© minuten lopen vanaf station Vlaar- dïngen-Oost:Schiedamsedrjk20.Wij kunnen u ontvangen dagelijks tussen 10en 4 uur, en donderdagavond 1 april van 7 uur tot 8 uur- of schrijf een briefje postbus 98, Vlaardingen (personeelszaken).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2