Emotioneel beroep van Swarttouw werknemers op eigenaresse bedrijf Veel spanning op 2e Paasdag Plastic vuilniszak k en in gebruik JBetaal bonus uit privé- vermogen Ontwikkeling Rijnmond kan niet zonder tweede luchthaven in omgeving Spelletje Beslissingen zullen vallen ?Niet te veel propaganda maken als grootste haven; Oostenrijker Willy Kreuz naar Sparta GROOT FEEST RONDOM OPENING WIELERBAAN SCHIEDAM GEEN KRANT ONTVANGEN? Vnilnisemmers ook toegestaan Wensen „Rajkó" met unieke zigeunerin uzick in De Doelen Gevonden voorwerpen Vele sporten gedemonstreerd IVan loenen voor autolokken 60 kratten op rijbaan donderdag 8 april 1971 - pag. 5 SCHIEDAM, donderdag. In een emotionele open brief heeft de bedrijfscontactcommissie van de Metaalbedrijfsbond NVV bij het vorige week gesloten Schiedam- se constructiebedrijf Swarttouw NV een beroep gedaan op mevr. Engelbert-Verpoorte, lid van do Raad van Bestuur van Swart touw en belangrijkste mede eigenaar van het bedrijf, uit haar privé-vermogen de bonus uit te keren die de bijna 400 werknemers jaarlijks kregen. Dit jaar werd de bonus, tot eeq totaalbedrag van rond drie ton, niet uitgekeerd In verband met de ernsti ge moeilijkheden waarin liet bedrijf verkeerde, „Wij wagen u terdege te willen beseffen wat het niet-uitkoren van de bonus dit jaar vooa* onze mensen betekent, zo schrijft de bedrijfscon- tactcomissie- Het betekent onge veer de waarde van 25 jaar lang een kerstpakket per jaar. Dit voorbeeld spreekt u misschien aan, omdat if al tijd zo geijverd heeft voor onze kerstpakketten." „V bent hierover ai benaderd door een van onze vertrouwensmensen, zo gaat de open bne£ verder. "Wij weten en kunnen, u kennende, ons voor steilen, dat uw tranen oprecht zijn Wij moeten u op uw erewoord gelo ven als u beweert in uw privê-ver- mogen zo gerunieerd te zijn, dat ook hier voor ons niets meer te verwach ten is. Als u het werkenlijk niet meer heeft, zullen wet moeten berus ten." De bodrijfs commissie kritiseert mevr. Engelbert-Verpoorte, de doch ter van de „algemeen gewaardeerde oprichter van Swarttouw, omdat zij meende thuis te horen in de raad van bestuur",- die voortdurend moest toezien op het beleid van uw zoon en deze desnoods bij geen. beleid of wan beleid, de laan had moeten uitstu ren." De commissie vat haar kritiek op directeur Engelbert samen in de zin: „Men kan in een gouden wieg gebo ren worden, het geeft geen ertkelo garantie voor het beaat van capaci teiten." Overigens rekent de bedrijfscon tactcommissie het wanbeleid dat de laatste jaren bij Swarttouw is ge voerd, in grotere mate toe aan de andere loden van de raad van be stuur. Met name worden genoemd èx- minister Helders, lid van de Raad van State, „die een half jaar geleden met stille trom verdween"„Hij heeft jarenlang veel geld opgestre ken en ook een officier op leeftajd de reden voor het vertrek van de heer Helders luidde destijds dat hij het wat kalmer aan moest gaan doen mag geen zinkend schip als eerste verlaten". Ook ex-directeur Bloema van "Werkspoor is volgens de be drijfscontactcommissie „tijdig van boord gestapt". „We hebben nooit iets positiefs van hem kunnen constateren, maar we hebben ook hem in de laatste kritiek weken gemist, aldus de open brief, waarin ook kritiek wordt ge oefend op prof. Van der Valk, die sinds een half jaar lid van de raad van bestuur bij Swarttouw was. In de open brief wordt verder een kritische samenvatting van het be drijfsbeleid van de laatste jaren bij Swarttouw gegeven, die uitmondt in de conclusie „dat de hoogmoed (ten val komt". De open. brief is alle e: werknemers van Swarttouw ter hand gesteld. SCHIEDAM, donderdag. GEBOREN; Irene M. d.v. J. Pappers en T- Janse Ra. faël D. Z.V. J. J, M M Loch en A M El- derhorst Monique d.v. K. Louwers en. M, Stompe. Biar-ca J. C. d. v. P. Trompert en H. J M Borsboocm. Angeliquc d.v. C. W Brussaard en P Beljer Jeroen z.v. T. Mar kus en R. van den Bos. OVERLIEDEN: T. C, Robberegt, 65 jr. K- den Hartog 31 Jr. A. A W. I tij mering, S3 jr. C. H. S. Herben, echtg. Gerrets, 31 jr. A. P. Jermer, 72 jr. S. van Spijk, echtg. van Haren, 72 jr. L. van Duljn, 58 jr. A Dekker, 71 Jr. G. M. Postmus, 79 jr. (ADVERTENTIE) Rotterdam, woensdag Doordat zijn onvoorzichtig overstak is de 66- jarige mevrouw W. J. van. Kerkum- Bekekr uit de Oranjeboomstraat vooi haar woning aangereden door een bromfietser. Met een grote hoofdwond en her senletsel is zij opgenomen in het Cla- raziekenhuis. 1 Bei voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den-tot onze plaatselij'ke agen ten. Na 1 mei is het opstapelen van huisvuil op deze manier ver boden en kan een proces-verbaal opleveren, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De reinigingsdienst van Schiedam gaat met ingang van 1 mei over op_ het gebruik van de plastic vuilniszak. Het gebruik van deze zak is niet verplicht, zodat ook de gewone vuilnisemmer nog ge bruikt zal kunnen worden. Vanaf I mei treedt voorts een Algemene Politie Verordening in werking, waardoor men op straffe van een bekeuring slechts huisvuil mag aanbieden in een gesloten vuilnisemmer of in een (goedge keurde en goed dichtgebonden) plastic vuilniszak. Volgens de gemeente Schiedam maakt op dit moment reeds 35 tot 40 pet. van de Schiedamse huisvrouwen gebruik van de plastic zak, die In een aantal gemeenten in de omgeving ver plicht is ingevoerd. De Schiedainso reinigingsdienst heeft de vuilnisauto's inmiddels aangepast aan deze moder nisering. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft besloten tot het gebruik van da plastic zak om de stad zo schoon mo gelijk te houden en „de hygiëne in hel algemeen" te bevorderen. Los afval als kratjes, lege flessen, stapels oude kranten en afgedankte w.- Zo zal het vuil aan de stoep rand gezet moeten worden. De keuze wordt gelaten of men do vuilnisbak of -zak gebruikt. dienst, Buitenhavenweg 154, tel. 264895. Daarnaast kan men tegen een ge ringe vergoeding (eveneens na bericht aan de reinigingsdienst) driemaal per v/eek een extra hoeveelheid huisvuil laten afhalen. Bovendien kan men elke zaterdag tussen 9 en 12 uur het grove huisvuil zelf naar het vuilniso- verlaadstation aan de Parallelweg brengen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, „Een toekomstige ontwikkeling van het Rijn-Maas-Scheldegebied zonder adequate luchthavenvoorziening is niet voorstelbaar, terwijl anderzijds juist dit gebied optimale benutting van de zeer hoge investeringen in. een moderne luchthaven zal kunnen waarborgen. Naast deze wisselwerking, die op de as Rot- terdam-Antwerpen voorzienbaar is, dient alle aandacht te hébben de positie van Brabant en Zeeland, welke provincies evenzeer nauw bij deze ontwikkeling zijn betrokken. Door een keuze halverwege Rot- terdam-Antwerpen kunnen beide agglomeraties gemakkelijk worden bediend. De luchthaven, kan zo een Benei ux-karakter krijgen." De vuilnisbak kan dienen als houder voor de Komo-zak, vloerbedekking zullen na 1 mei niet langer door de reinigingsdienst geac cepteerd worden. Ook grof huisvuil zoals bijvoorbeeld matrassen en meu bilair, za] na 1 mei niet meer meege nomen worden. Al het grote huisvuil moet, voordat het in de plastic zak of in de vuilnisemmer wordt gedaan, klein gemaakt worden. De reinigingsdienst zal de eerste drie weken nog begripvol optreden en de mensen waarschuwen als zij in overtreding zijn. Na deze proefperiode •worden strengere maatregelen geno men het losse afval blijft staan en de politie kan proces-verbaal opmaken. Grote stukken die niet in de vuilnis bak of -zak passen zullen door de rei nigingsdienst eens per maand (elke tweede woensdag) gratis worden op gehaald. Wel moet men dan twee da gen van te voren een aanvraag tot het ophalen indienen bij de reinigings- Wannecr men overgaat tot het ge bruik van de plastic vuilniszak, mag men uitsluitend die zakken gebruiken die voorzien zijn van het zgn, Komo- keurmerk. Dit merk garandeert dat deze zakken voldoen aan bepaalde mi nimumeisen, zoals: een goede kwali teit polyaethyleen, afmetingen van 60 bij 80 cm., foliedikte van 0,05 tot 0,08 mm en een ondoorzichtige grij ze kleur. Vuilniszakken zonder dit Komo-merk mogen niet gebruikt worden. By de zakken, die overal in Schiedam in winkels en warenhuizen te krijgen zijn, worden afsluitclips ge leverd. De plasticzakken worden niet door de gemeente geleverd. Dat alleen de zakken van het Komo-keurmerk geac cepteerd worden, betekent niet dat een bepaalde firma beschermd wordt, maar dat de zak aan de gestelde eisen voldoet. Iedere willekeurige fabrikant kan de zakken vervaardigen. Scherpe voorwerpen als glasscher ven en metalen delen moet men niet tegen de wand van de zak leggen, maar temidden van ander afval. Hete, as uit de kachel eerst laten afkoelen en dan pas in de zak doen. Als de vuilniszak vol is, moet men de lucht eruit drukken, de zak enige slagen in elkaar ..draaien en met <te sluitdips dichtbinden. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, donderdag Het kan tweede paasdag voor het Schie damse voetbal een dag worden waar prettige en minder prettige be slissingen. kunnen vallen. Zo zou het wel eens kunnen gebeuren dat Martinit kampioen wordt en dat WF degradeert. Verder moet DHS een proeve van bekwaamheid af gaan loggen. Het ontvangt het sterke Unitas en moet, wil het kans blijven houden op de promotie die wedstrijd gaan winnen. Voorwaar geen makkelijke opgave. De jongens van trainer Schop zullen tot in het diepst van hun kunnen moeten gaan. Het trouwe publiek zal echter «en grote steun voor de jongelui uit Kethel kunnen zijn. W|j rekenen dan ook min oï meer op een overwinning. (Van ouzc kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag. - Vrij dag 9 april geeft het zigeunerorkest „Rajkó" uit Boedapest een nachteon- cert in de grote zaal van De Doelen. Aanvang: 20.15 uur. „Rajkó" bestaat uit jonge zigeuners, afkomstig uit overal in Hongarije ver blijvende families. Ieder jaar worden een aantal talentvolle prille musici ge selecteerd en. in de gelegenheid ge steld een opleiding te krijgen aan het Rajko-muziekinternaat te Boedapest. Het internaat kan beschouwd wor den als een uniek conservatorium, ijverend om de authentieke vormen van zigeunermuziek levend te houden, Rajkó heeft gedurende zijn 20-jarig bestaan meer dan 3000 concerten ge geven. in en buiten ongarije. EGMOND AAN ZEE, donderdag (ANP) Rotterdam mag als haven, stad niet de grootste rol spelen in het nationaal zeehavengebied in Neder land. Dit zei de voorzlter van de com missie Zeehavenoverleg, Ir S. A. Post, humus, dinsdagavond tüdens een ka- derbijcenkomst van de bedrijfsgroep haven van de Nederlandse Bond van Vervoerspersonecl in Egmond aan Zee. „Rotterdam zal moeten accepteren, dat ook andere havenplaatsen delen in de zeehavenontwikkeling. Vanzelfspre kend heeft de Maasstad hierin een be langrijke rol, maar ze mag niet de hoogste toon voeren." Ir Posthumus waarschuwde Rotter dam er voor haar propaganda als grootste haven ter wereld niet te ver door te voeren. Een dergelijke propa ganda zou volgens hem wel eens na delig kunnen gaan werken voor de stad. Hij zei bepaald niet gelukkig te zijn met de houding van de Maasstad, die op deze wijze probeert alles op het gebied van de haven naar zich toe te trekken. „Het is te gek om los te lo pen dè gehele nationale zeehavenont wikkeling in Rotterdam te concentre ren. Als Rotterdam zich beperkingen weet op te leggen met betrekking toi de uitbreiding van het havengebied en zich meer gaat toeleggen op de verbe tering van de faciliteiten, zie ik de toekomst voor Rotterdam en Amster dam minder somber in." Ir Posthumus sprak zich uit voor decentralisatie. Hij pleitte voor een federatief zeehavenbeleid in Neder land. Zijns inziens behoort niet alles door de regering geregeld te worden. Een klein stukje mededinging tussen de Nederlandse havens achtte hij een gezonde aangelegenheid. Bij de bepa ling van het nationaal zeehavenbeleid zal dit volgens hem de belangrijkste vraag zijn. Wel zal er regionale sa menwerking moeten komen. Een ernstige waarschuwing liet de voorzitter horen, met betrekking tot de hoge investeringen die in Rotterdam en andere zeehavens in West-Europa worden gedaan. „Er worden overin- vesteringen gedaan." „Als alle plan nen, zoals die nu ter tafel liggen, doorgaan, dan gaan al deze havens naar de bliksem." In dit verband vroeg hij zich af of het containerver voer een economische verbetering be tekent, De investeringen zijn te hoog. Dit gaat ten koste van het stukgoede- renvervoer. Dit verklaarde dinsdag de voor zitter van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en Fabrieken, mr W. H. Fockema Andraea. Hij zei dat een „inpassing van een tweede nationale luchthaven naast Schiphol in de rang Amsterdam-Rot- terdam-Antwerpen-Brussel van ver strekkende betekenis is voor het be houd en de versterking van de typi sche functie van dit Benelux-deltage- bled". t Naar het inzicht van de heer Focke ma Andraea en kennelijk ook naar de mening van de overige ka merleden; er kwamen geen op- of aanmerkingen op zijn. redevoering „zou een keuze van een tweede lucht haven ten noorden van de Randstad Holland op luchthavengebied een ern stige lacune doen ontstaan in het mid dengebied tussen Amsterdam en Brus sel". Voorts zei de kamervoorzitter, dat de tweede luchthaven de blijvende waarde „die is bewezen" niet in de waagschaal zal mogen worden gesteld. Excelsior 20 ds nog niet helemaal veilig. Het ontvangt echter Wester kwartier en als net een beetje wil in de voorhoede, dan zal het middels een overwannings veilig kunnen komen. Voor Schiedam staat er niets meer op het Spel dan de eer. Gezien de verjon ging die trainer Van Huet in zijn team. heeft gebracht, lijkt het er op dat Bergambacht met een nederlaag naar huis zal worden gestuurd. In de afdeling moet Martinit naar NRC dat nog niet helemaal veilig is. Het zal dus geen makkelijke tegen stander worden, .temeer daar Martinit danig door de zenuwen gekweld zal worden. Immers het heeft de weten schap, dat winst ook de promotie naar de zo wel begeerde KNVB tot gevolg heeft. Laten we voor de rood-witten hopen, dat de zenuwen geen rol zullen spelen. Dat zij het hoofd koel houden en schutter De Quadt doet wat van hem verlang wordt. Doelpunten ma ken. Voor Demos komt een z-g. tweo punten wedstrijd.. Het moet naar hek- kesluiter FSV Pretoria. De Rotter dammers staan, er beroerd voor een zullen dus alles in het werk stellen om tot winst te komen. MaarDemos heeft die winst nodig om zeker te zijn en niet te degraderen. Het zal daar dus wel een spannend duel worden en Demos vanuit een gesloten verdedi ging zal gaan opereren. WF ontvangt GLS. De Wiltonners hebben zich al bij een. degradatie neergelegd en het lijkt er op, dat die degradatie maandag een. feit zal wor den. We nemen tenminste niet aan dat WF deze wedstrijd zal gaan winnen. SVDPW en Ursus zijn reeds veilig. Daarom kunnen zij ontspannen voet ballen. SVDPW doet dait in een uit wedstrijd tegen VOB en Ursus thuis tegen Bloemhof. Schiedamse Boys "ontvangt kam pioen Alexandria. Het kan een leuk duel worden en De Boys zullen er een cor in stellen om de kampioenen ZO goed mogelijk te bekampen. Ook voor DRZ staat er niets meer op het spel in de wedstrijd tegen Indus en evenmin voor FCN dat de laatste wedstrijd in de tweede klasse gaat spelen tegen DOZ. SFC is er alles aan gelegen op de tweede plaats te eindi gen, maar dan moet het maandag winnen van het bezoekende DDC. Bij het zaterdagvoetbal spelen de KNVB-clubs niet. Wel speelt GTB Hot moet winnen van Herkingen en kan daarnaast profiteren van de wed strijd tussen de medegegadigden GOZ en Sunlight, GSS blijft ook nog kans hebber maar wil het na Pasen nog steeds bij de kandidaten voor de pro motic horen, dan moet het de thuis wedstrijd tegen Flakkee in winst ora weten <te zetten. SCHIEDAM, donderdag Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schie dam, dagelijks van 09 00 uur - 17,00 behalve op zaterdag en zondag: Bruin lederen portemonnee met inh,, portefeuille inh. een verzekeringsbewijs: een overal en regenbroek; een paar auède wanten; zonnebril in etui; plastic speelau- to; kruiwagen, emmertje en schop; radio, portofoon. Te bevragen bij de vinders: gouden kin- derarmbandjo, V. Amersfoort, Sem Drcsdcnplein 137; goudkleurig damospols- horloge, E. J. C, Goebel, Westvest ID, p/a Noordzij; goud cn schakelarmband, V, Nus, Bart Verhallenplein 150. tel. 710238; zwarte domesportemonnee met inh., Nachtwee, Griegplein 188; zwarte diplomatentus met tnliVerhoeck. Schimmelpenninckstraat 27) plastic tas met boodschappen, Noorddijk, Hoogstraat 13; beige kindertasje, Meiboom, A, Numanstraat 20; blauw jongensjack, Wiegman, J. Urlusplein 45; bruine suédo herenhandschoen, V, d. Vlies, Groenelaan 85; bruin etui met sleutels, H. Blieck, Heerweer 12, Botterdam*, rood ringslot, H, E, Herman, Parkweg 34. tel. 708867; pa pleren zakje inh. B,H., Langerius, Halley- straat 33 b: twee langspeelplaten, K. v. Ejjk. BK. laan lfl7, tel. 202512; papegaai, Daemen, Geervlletseslraat 15. Te bevragen bij het Dierentehuis, Sint Annozusterstraat; hond, bastaard, zwart- wil, (teef); terriër, reu Ui jaar oud; hond, bastaard, bruin met wit (teef). VOLGENS BLAD VI: (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, donderdag. Willy Kreuz, de middenvoor van Admira Wien en topscorer in de Oostenrijkse competitie, heeft deze week in het blad Voetbal International verklaard dat hij met Georg Kessler volledige overeenstemming heeft bereikt over een tweejarig contract bij Sparta. In het Rotterdamse kamp bewaart men over de mogelijke verbintenis een hardnekkig stil zwijgen. Bestuurslid Dolf Aarse wilde vanmorgen het bericht ont kennen noch bevestigen. Zoals bekend heeft Sparta's coach Georg Kessler na de onlangs in Ham burg gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tussen HSV en een Oosten rijkse selectie een gesprek met Kreuz gevoerd, Kessler ontkende dat toen. Tegenover VPs Oostenrijkse corres pondent Georg Wailand verklaarde Willy Kreuz echter dat er tijdens die bespreking een akkoord is bereikt Eerder had de 22-jarige Oostenrijkse middenvoor ook een correspondent van het Duitse sportblad Der Kicker laten weten, dat hij Sparta had toege zegd naar Rotterdam te komen. Willy Kreuz, die voor het tweejari ge contract bij Sparta een bedrag van 100.000 gulden zou ontvangen, was vorig jaar met 23 doelpunten de tops corer in Oostenrijk. Momenteel staat hij met 16 treffers weer bovenaan de lijst. Kreuz heeft bij Admira Wien een contract tot volgend jaar zomer lopen, maar hij zei in het artikel in Voetbal International niet te verwach ten dat dat moeilijkheden zal opleve ren. Volgens Willy Kreuz, die voor Oos tenrijk tien interlands speelde, heeft ook Feijenoord belangstelling voor hem getoond. van der Meijde SCHIEDAM, donderdag. - Koninginnedag 1971 is voor de Schiedamse wielerfans wel een bijzondere feestdag. Dan immers zal de Wielerbaan Schiedam wor den geopend. Jaren is er voor deze wielerbaan geijverd en gewerkt en op 30 april is het dan zover. Wethouder De Grafd- Vcrwey zal dan de baan officieel openen en ook de naam bekend ma ken. De opening zal verricht worden tussen 12.30 en 13 uur. Op die openingsdag zal het publiek ndet alleen wielrennen te zien krijgen, al zal dit wel de hoofdschotel van het geboden programma zijn. In samen werking met de Vereniging voor Na tionale Feest en Gedenkdagen is een programma samengesteld, waarin ver schillende takken van sport gedemon streerd zullen, worden. Zo zullen de duivenliefhebbers uit Schiedam na de opening duiven opla ten om de inwoners van Schiedam kond te doen van de feestelijke ge beurtenis. Er zullen tumdemonstratle3 rijn en leden van de boksvereniging De Haan zullen hun sport laten zien in een demonstratiepartij. Op het middenveld komen ook de modelbouwers in aktie. Het publiek zal van de ene verbazing in de andere vallen als zij met dgen ogen zien wat er met modelvliegtuigen allemaal ge daan kan wouden. Het feest zal muzi kaal worden opgeluisterd door da Rdj-nmonsband en Haroe Davids. Het stichtingsbestuur heeft gemeend dat hat Schiedamse publiek in de vreugde moot kunnen delen en kennis moet kunnen maken met de wieler sport. Daarom is de toegang tot de baan geheel gratis. Nu moet men niet gaan denken dat het stichtingsbestuur wel zal bulken van het geld. NSets is minder waar en daarom ook rekent men er op dat de collectebussen die dag tot aan de rand toe gevuld zullen zijn. Voor het wielrennen is die dag de technische leiding in handen van dc Rennersclub Schiedam, dde ook heft beheer over de baan krijgt. Voor de rest van dc dag is de leddang in han den van de heer Jac. van Oudheusden, terwijl de algehele regie berust by de heer Letterman. T\E Botter- damse Ka mer van Koop handel pleit voor een twee de nationale luchthaven tussen Rotter dam en Ant werpen. Dat kan moeilijk ergens anders zijn dan in de noordwest- hoek van Bra bant of in het Reimerswaalgebied in Zeeland/Brabant. Dit bleek gisteren uit een verklaring van. de voorzitter van de Rotterdamse Kamer van Koophandel, mr W. H. Fodkema An draea, uitgesproken tijdens de maan delijkse openbare vergadering. Uit de verklaring blijkt ook, dat de Kamer anders denkt over de ves tigingsplaats van de tweede nationa le luchthaven dan het gemeentebe stuur van Rotterdam. Dat geeft er, getuige de presentatie van de plan nen tot forse uitbreiding van de Rot terdamse luchthaven, de voorkeur aan Zestienhovon op te krikken. Weliswaar heeft wethouder mr H. C. G. L, Polak onlangs verklaard, dat het gemeentebestuur zijn mening over die uitbreiding nog moet vor men, maar niet te ontkennen zal zijn, dat het college van burgemees ter en wethouders, althans een deel ervan, heil ziet in een groter Zes- tienlhoven. Ook heeft mr Polak gezegd, dat. het innemen van een definitief standpunt door Rotterdam, afhanke lijk is van de beslissing van de rege ring waar de tweede luchthaven een plaats zal krijgen. Anders gezegd: zou minister Bak ker van Verkeer en "Waterstaat mik ken op de Markerwaard, dan kan hij er vergif op innemen, dat Rotterdam met zijn plannetjes doorduwt. Mocht die minister de voorkeur geven aan Brabant, Zeeland of mogelijk zelfs de Hoeksewaard, dan zou het niet uitgesloten zijn, dat Rotterdam in bindt en genoegen blijft nemen met een dorpsvliegveld. TNTUSSEN is duidelijk, dat er én door het gemeentebestuur én. door de Kamer een spelletje wordt gespeeld om te voorkomen, dat de tweede luchthaven in de Marker waard terecht komt. Als de hierbo ven omschreven maniertjes inder daad zijn ingegeven door de vrees voor een verkeerde beslissing van minister Bakker (de Markerwaard), ben ik het er mee eens. Het plannetje van het gemeente bestuur van Rotterdam moet, geloof ik, dan ook niet serieus benaderd worden. Daarvoor zijn de plannen voor een reuzestartbaan te ingrij pend let op onder andere Benkeï en Rodenrijs en te hinderlijk, om niet te zeggen: schadelijk uit het oogpunt van het veroorzaken van immens lawaai. (Daarbij let ik dan nog niet eens op een mogelijke afwijzing door de gemeenteraad van een eventueel voorstel van b. en w. om Zestienho- ven eindelijk gestalte te geven. Goedkeuring door de raad van een. collegevoorstel is momenteel nauwe lijks aannemelijk, willen verscheide ne politieke partijen door hun kie zers niet voos* leugenaar worden ge zet.) Wat het college wil is klaarblijke lijk tegenover de ene irreële sugge stie de Markerwaard een. an dere even onmogelijke suggestie zet ten en de regering er op wijzen, dat ze op het punt staat iets heel doms te doen. De Kamer van Koophandel doet het weer anders ook aardig trou wens. Wat zegt mr Fockema An draea? In de eerste plaats sleept hij de belangen van Antwerpen er op eens bij en ten tweede waarschuwt - hij de regering er voor met de Mar kerwaard op te passen, want anders kan de „bijzondere waarde" van Schiphol in gevaar komen TV/"AT is nu echt aan de hand? Rotterdam wil een grote lucht haven zo dicht mogelijk bij de deur. Noord-Brabant wil dat ook lees de mededelingen van de heer Frits Philips. Zeeland wil hetzelfde, Oplossing? De noordwesthoek van Noord-Brabant. Dat is onder de ge geven politieke omstandighe den aanvaardbaar voor Rotterdam, voor Zeeland en vermoedelijk ook voor Antwerpen, als de belangen van die stad er dan nodig met ge weld bij betrokken moeten worden. Ten slotte: het moet bovendien mogelijk zijn ergens "dn het gebied van de Hoeksewaard, de noordwest- hoek van Noord-Brabant of Rei- merswaal een plaats te vinden waar de tweede nationale luchthaven een plaats kan krijgen zonder dat dui zenden mensen in de naaste omtrek straks sterven van het jumbolawaai? En Zesttenlhoven stoppen we in het museum. Spuitbusje in 550 aulokleufen. Dam 41-45, Schiedam, Telefoon 266192. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Op het Stadhoudersplein zijn gisteren 60 kratten met flessen, waarvan er rukn 700 braken, van een vrachtauto met aanhanger gevallen. De ROT EB ruim de de scherven op. Het verkeer moest gedurende een uur worden omgeleid.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2