98ct GSS AAN KOP DERDE KLASSE DHS heeft kans in de titelrace Burgemeester Roelfsema op In-Ha-Bé: PERSPECTIEF VOOR SEC IN PROMOTIEWEDSTRIJD Zaterdagvoetbal WF forceert toch nog beslissingswedstrijd Roelfsema gewond van veld SCHIEDAM middenstanders nog HELE WEEK IN MARGRIETHAL I v §g MSSMm Auto vliegt tegen boom Gevonden voor werpen BRAND IN BALEN PJNDASCH1LLEN Demos-Rockanje 1-2 Bolnes-WF 0-2 Germinal-Ursus 1-1 SFC-VVOH 2-0 Schied. Boys-Nado 0-2 EBOH-DHS 0-0 Den Hoorn-Excels. 1-0 Hion-Scliiedam 2-0 Personenauto's frontaal gebotst maandag 19 april 1971pagina 5 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag „Het is weer mooi beursweer" consta teerde burgemeester H, Roelfse ma zaterdagmorgen terecht toen hij de jaarlijkse Inhabé in de Margriethal opende. Voor een bij na voltallig college van wethou ders, standhouders en genodigden vergeleek hij de beurs met een visitekaartje van de middenstand, ,JDe Inhabé is eigenlijk een geza menlijk uithangbord. De ondernemer joekt liier in het geheel van de beurs een mogelijkheid om dc consument to doen zeggen: hier moet ik zijn, hier wil ik zijn, De consument krijgt op de beurs de kans om in een vrije geani meerde omgeving onopgemerkt kennis te maken met artikelen van de mid denstand. De beurs behoort tot de creatieve ondememergrichtlng van het jaar 1972. Zij moet een spiegel zijn van de ontwikkelingen die zich in het distributiepatroon van onze moderne wereld voordoen". Burgemeester Eoelfsema brac/ht in dit verband het toneelstuk „De dood van een handelsreiziger" in herinne ring. waarin volgens hem symbolisch de ondergang van de oude vërfcooppa- tronen wordt aangeduid. „In dit stuk komt tot uiting dot het nu om de mas saliteit gaat, om de belangen van het contact. Het zal niet zo lang meer du ren of de branche-grenzen word an door een wijziging in de Vestigings wet opnieuw verder vervaard. Over een paar jaar kunt u met vakdi- ploma alle branohes bestrijken en wordt het vakdiploma opgenomen in het middenstandsdiploma". Na de uitweiding over het bolane van de beurs kwam burgemeester Roelfsema terecht bjj een probleem, dat zeer in de belangstelling staat, al thans moot staan. ,/De moderne con sumptiemaatschappij is aan het vast lopen op een aantal punten. Daarom verheugt het m.j, dat op deze beurs aan voorlitéitin,g wordt gedaan van zaken, die wijzen op de fouten van d&ze consumptiemaatschappij", Dé burgemeester doelde op de voor lichting zoals die onder meer wordt gegeven in de stands van de Wereld winkel Schiedam, de NVSH, het Roede Kruis, de dierenbescherming en de Humanistische Stichting voor Huisvesting van bejaarden. Hij vestigde vooral de aandacht op de uitgebreide voorlichtingsstand van de Gemeente Schiedam, waarin ver schillende deskundigen informatie ge ven over bouw- en saneringsplannen, brandweer, politie, en de huisvuilop- haaldienst. De burgemeester besloot met het gebruikelijke woord van dank aan de medewerkers en hoop op een groot bezoekersaantal. Daarna begaf hij zich tussen stands. Een paar schapen, bekend van Je advertenties van de Nederlandse Wolindustrie, mochten zioh in zijn be langstelling vetfbeugen. De diertjes kregen een bemoedigend woord voor zij zich onder hun afdakje terugtrok ken, rillend van angst voor de klan ken van de rond marcherende Rijn mondband. De burgemeester en zijn gezelschap trokken zich terug in de aangename ambiance van de Hosman Bistro, waar de uiensoep zeer goed en de koffie he iaas afwezig is. De beurs is dagelijks geopend tot en met zondag 25 april. ütv-l. «k* t (ADVERTENTIE) De stoffering van Uw huis die altijd grote bedragen opslokt, is veel minder kostbaar als U tijdens de Ter Meuler» aanbie dingen kooptl Voor een heel aantrekkelijke prijs koopt U nu een bijzonder mooie vemterval. Deze fijne Tërlenka vitrage is er in verschillende fantasie des sins (waarvan we er 2 afbeel den)en is 50 cm hoog. Nu kant en klair mat zoom en hoofdje per meter voor nog géén één gulden. S*&3£-*£ %3É hTj&aF&Sé Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1a etage de verkoop van deze TerlenkB versterval, keuze uit diverse fantaste dessins, kant en kl aar met.zoom en hoofd- j"e, per meter (50cm hoog) Ook maandagmorgen open Géén te/, of schrift best. In de kantine van de Margriethal is ook ditmaal weer een bistro ingericht. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag De 21-jari- ge Joegoslaaf I, B.,'die als passagier in een auto zat bij zijn landgenoot, ook I. B., heeft tijdens het weekeinde een hersenschudding opgelopen toen de bestuurder op. de VlaarcUngerdijk tegen een boom opvloog, De passagier is opgenomen in de NoletsticfliUng. SCHIEDAM, maandag. Te be vragen aan. het hoofdbureau van poli tie te Schiedam, dagelijks van 09,00 uur—17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Bruine boodschappentas met inh-; fietstas met inh.; knipporte- monnee met inh.; ring met 9 sleutels; contactsleutel; ring met 5 sleutels; wi't kinderschoentje; -ijzeren mantel of goot; autoped. Te bevragen bij de vinders: Bank biljet, Quartel, Sdhiedamseweg 25; gouden damesring met briljanten, Knook, Dr. Kuljperlaan 59; doublé broche met parels, P. Valk, Mesdag laan no,* 24b; fietstas inh. gereedschap, Groen, Joh. Slraussplein 68; parapluie, F. F. Creemers, Lange Haven 4Xb; zwart etui met sleutels, Erwig, Dam 32; etui met 2 Yel-sieutels, Jan Kies, St. Liduinastraat 34b; contactsleutel, C. Gouka, Parkweg 344; 4 sleutels (4) met anker. Winkel Jobó, Kortland straat 15; ring met 2 sleutels, G. On verwacht, V. Dljks-traat 8a; witte gymschoenen, Mevr, V.d. Berg, V. Leeuwenhoeckstraat 60b; herenshawl, W. N. Brandt, Dr- WibautpleLn 159, tel. 701624; geruite kindenvagen plaid, D. J. Hagendijk, T. Verheystraat 181; een paar glacé handschoenen, Groene- wegen. Mgr. Nolenslaan 606; boven- stel van waridelwagen, De Jong, Jac. van Stolbergstraat 17, tel, 267779;. twee postduiven, Grandazzi, Van Maanenstraat 34, tel. 701345. Te bevragen bij Dierentehuis, Sint Annazusterstraat, Schiedam: Hond (bastaard Kees), bruin, zwarte oren, reu; Bastaard Pinster, teef, kort be haard, rode halsband, mét gevlekte riem. Burgemeester en mevrouw Roelfsema bekijken aandachtig de stand van de Wereldwinkel. SCHIEDAM, maandag Voor de Schiedamse clubs, uitko mend in het zaterdagvoetbal, was'er niet veel eer meer. te beha len, al hoort GSS dan tot de uitzonderingen die de regels be vestigen. GSS Is er nog vee! aim gelegen de resterende wedstrijden te winnen, omdat hel promotiekansen lieeft, duidelijk zelfs. Het heeft z'ch nu door een overwin- n.ng op Veronica aan de kop genesteld van de derde klasse. Rijsoord - HBSS 1 - 0 Rijsoord Is reeds gedegradeerd en HBSS wist zich daardoor gehandhaafd In dc tweede klasse. De wedstrijd Rijs oordHBSS werd dan ook een zeer matig voetbalduel. Voor de rust heeft Teerds twee goe de kansen laten liggen om HBSS op e. n voorsprong t3 brengen. De eerste k:cr werd zijn schot door doelman S--h;ut:r ^rsiopt en de tweede keer ging de bal naast dc paal. Kort voor het verstrijken van de eerste helft verkeek Jan van Heest zich op een voorzei van Bestebreurtje. Arie Boender trachtte nog redding te brengen, maar via zijn vcet verdween de bal tegen het nylon. Een gelukkig drslpun, vezr de thcisr-lub, Ock na de rust werd het een geza- (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag Het haast ongelooflijke is toch gebeurd. WF heeft kans gezien middels een overwinning op Bolnes een beslis sende wedstrijd te forceren. Animo verloor namelijk de laatste wed strijd en mede daardoor is het jubilerende WF in puntentotaal gelijk gekomen met de club uit Hoogvliet. Een beslissingswedstrijd zal dus nu uit moeten maken welke club er in de eerste klasse zal blijven. Dit was wet het meest opmerkelijke resultaat dat werd gehoekt. Demos ver loor op eigen terrein van Rockauje en speelde net als Ursus omdat het nu een maal nodig is de competitie geheel uit te spelen, Ursus kwam tegen Germinal tot een gelijk spel, Schiedamse Boys moest in de laatste wedstrijd van de com petitie de eer laten aan Nado V. Het verloor met 2—0. SFC zal ook nog een wedstrijd moeten spelen, at is de competitie dan afgelo pen. Het lukto om de laatste wedstrijd tegen VVOH te winnen. DDC was zo goed om een punt te verspelen en. daardoor eindigt SFC nu op de tweede plaats. Het krijgt daardoor kans via een promotiewedstrijd alsnog eerste klasser te worden. Wellicht doet AVS daar ook -nog aan mee, omdat het op hetzelfde pun tentotaal kan komen als SFC. verloren had. Immers dit alles bijeen deed de hoop bij WF opleven. Nu mogen z|J met Animo een beslissings wedstrijd gaan spelen met als inzet een plaats In dc eerste klasse. WF kon de leiding nemen, toen een schot van De Nijs door de keeper van Bolnes voor de voeten van Blomsteel •terecht kwom. Het was toen voor Blomsteel geen moeite zijn ploeg op 01 te brengen. Het werd door Blom steel zelfs 0—2. Een doelpunt met twijfels redde de eer voor de thuis club. Het was nog voor de rust dat Grootveld op de doellijn met de borst de bal weg kon werken. De arbiter oordeelde echter dat hij dat achter de lijn had gedaan. - In de tweede helft heeft WF goed begrepen dat de voorsprong moest consolideren en dat lukte zo goed, dat het de wedsirijd won. Totaal ongeïnteresseerd voethal was het in de wedstrijd DemosRockauje. Ër stond niets meer op hel spel en het was lekker weer, dus de spelers namen het ervan. Een foutje van doelman "Van Schijndel hij werd gehinderd -door de zon - stelde de bezoekers in staat om de leiding te nemen, 0l. In de tweede helft werd de voorsprong nog groter. F. Groenhorst bleek vervangen door Van de Berg en het was een mis verstand tussen deze speler en doel man Van Schijndel, waarvan Roekan- je profiteerde, 02, Kort voor het einde zag Duchenaue kans de eer voor zijn club te redden. Geheel ontspannen spelend heeft WF ook nil kans gezien tc winnen. Het kwam met een overwinning van 20 b|j Bolnes vandaan en verkeerde in een beetje feeststemming toen het hoorde dat Animo de laatste wedstrijd Ër moest gevoetbald, worden. De competitie moet nu eenmaal beëindigd worden. Dit uitgangspunt was tijdens de wedstrijd Germinal—Ursus duide lijk te bespeuren. Voor de rust had de thuisclub de wind mee en toen er dan ook een hard schot op doel werd gelost stomp te doelman Van Campen met moeite de bal het veld weer in. Daar stond een speler klaar om de bal weer In te schieten en toen was het prijs, al zat aan d t doelpunt wel een buitenspel luchtje. Na de thee kreeg Ursus de wind mee. Het veroverde een veldmeerder heid en dot kon door Huigen in een doelpunt worden uitgedrukt. In dï stand kwam geen verandering meer, omdat beide partijen het wel geloofde en genoegen namen met de stand. Een enorm spannend en goed door de heer Vervoort geleid duel werd het op Sportpark Thurlede tussen SFC VVOH. Beide clubs hadden nog een kans op de tweede plaats, maar SFC heeft die kans met beide benen" ge grepen. "Voor de rust was WOH wellicht iets sterker, maar de defensie van de thuisclub hield er goed het oog in en gaf weinig of geen kansen weg. Het inspireerde de voorhoede tot daden en na goed werk van Kouwenhoven kwam Offenberg tot een schitterend doelpunt, 10. Na de rust trachtte WOH de ge lijkmaker te forceren en verwaarloos de daardoor de verdediging en daar maakte het „kien" spelende SFC ge bruik van om middels Kouwenhoven tot 2D te komen. WOH heeft geen kans meer gekregen om 2elfs maar de eer te redden. Daarvoor was de ver dediging van Si- C tc attent. Schiedamse Boys heeft tegen Nado alle kansen gehad om de eerste helft af te sluiten met een voorsprong. De voorhoede faalde echter vol komen en twee enorme blunders in de Schiedamse verdediging betekenden evenzovele doelpunten voor de Rot terdammers. Na de rust trachtte De. Boys de bakens te verzetten, maar wat het ook probeerde, het mocht niet lukken om zelfs ook maar de eer te redden. pig partijtje voetbal, waarbij Jan van Heest al het geluk van de wereld had, toen bij een schot van Dorsman de paal hem te hulp kwam. PPSC - Groote Limit 2 -1 „Zomeravondvoetbal", zo kwalifi ceerde trainer Bouquet de wedstrijd die zijn pupillen tegen Groote Lindt speelden. Voor de rust had Donkersloot1 een paar keer de kans tot een doelpunt, maar hij faalde iedere keer weer. Daarom werd hij na de rust weer in de verdediging opgesteld en Piet van Veen weer in de voorhoede. Dat bleek een goede weep, want Piet kwam tot twee gave treffers. Kort voor het einde konden de be zoekers de eer redden. GSS - Veronica 3 - 0 Aanvankelijk zeer nerveus, kwam GSS er steeds heter in. Het zag zelfs kans om vóór de rust tot een doelpunt te komen. Dit schot van Wessel werd echter door de scheidsrechter afge keurd wegens buitenspel. Na de rust gaf Veronica eerst de toon aan, maar in de tiende minuut kwam GSS tot het eerste doelpunt. De bal werd te zacht op de doelman te ruggespeeld en de snelle Kerkhof was er als de kippen bij om daarvan te profiteren en zo zijn dub op 1—0 te brengen. Na een half uur spelen werd de voorsprong tot 2—-0 vergroot door Den Ouden met een goede kopstoot. Twee minuten voor het einde was het rechts achter Van Walsem, die het derde doelpunt aan liet tekenen. ADVERTENTIE) U weet natuurlijk dat acryl jersey een prettig dragende en bovendien een bijzonder mooie stof is..... maar weet U ook el dat wij dit acryl jersey in dé modekleuren van het nieuwe seizoen verkopen? Acryl jersey, geschikt voor het maken van pantalons, japon nen, hroekpakken, kinderkle ding, enz. Dit soepele acryl jersey in vele modekleuren, 150 breed, koopt U per mater voor nog géén twaalf gulden. acryl Jersey ISO cm breed in yele modekleuren Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit soepele acryl jersey, in vele modekleuren waaronder rose. Wit, marine, geel, rood, bleu, groen enz., 150 cm breed, per meter Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift bost SCHIEDAM, maandag In een opslagplaats van Verheuis Handelsonder neming aan het Groenweegje heeft zaterdag een kleine binnenbrand gewoed. Het vuur is ontstaan door het smeulen van balen pindaschiliën en grond- noten. De balen kwamen van Wings jamfabrieken uit Rotterdam. Verleden week dinsdag werd dit pand aan de Rotterdamse Bovendijk door brand getroffen. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag Van de Schiedamse KNVB-clubs spreekt alleen DHS nog een woordje mee in de race naar de titel. Het heeft in Dordrecht tegen EBOH zeer onfortuinlijk gespeeld. Niet alleen omdat de club niet tot een verdiend doelpunt kwam, maar ook omdat Roelfsema vrfj ernstig gewond het veld verliet. Wellicht achter de groene tafel zal een oordeel geveld worden over Piet Rozen, die in. het boekje van de scheidsrechter ging. Schiedam en Excelsior speelden ook en-verloren beide hun wedstrijd, al was de winst die den Hoorn boekte op Excelsior zeer ge flatteerd. Met een beetje meer geluk had DHS de wedstrijd tegen EBOH zeker kunnen winnen. Het heeft niet zo mogen zijn, en daar mag de thuisclub zich wel erg gelukkig mee prijzen. Opvallend in deze wedstrijd was de zeer matige leiding van een scheids rechter die geheel geen conditie had, Hij liep dan ook weinig en trachtte de wedstrijd vanaf het. middenveld te lei den. Voor de rust waren beide ploegen erg zenuwachtig en dat was aan het spel zeer. goed te merken. DHS speel de vanuit de verdediging en de uit vallen van de Schiedammers waren zeer gevaarlijk, al had Dufjjn, de laat ste man bij.EBOH, er goed het oog in. Toch heeft Kiela een paar goede kansen gehad om de score te openen, maar de eerste keer was zijn schot te zacht en de tweede keer stond de paal een doelpunt in de weg. Dat punt kwam na de rust van Piet Rozen. Zijn schot ketste via de binnenkant van de rechtse paal en de binnenkant van de linkerpaal het veld weer in en daarmee bleef het doel van EBOH als. door een wonder gespaard Kort daarop had Bozen weer pech, tosn een omhaal van hem door de kruising werd .gekeerd. Een handtas telijkheid tussen hem en De Lange kostte Rozen een officiële waarschu wing terwijl De Lange het veld moest verlaten- DHS is in feite niet in gevaar ge weest. De verdediging, niet doelman Van de Berg aan het hoofd, kon de voorhoede van EBOH goed de baas, aJ kostte dat Roelfsema een ernstige blessure waardoor hij wellicht voor één of twee wedstrijden uitgeschakeld zal zijn. Al met al kreeg DHS beslist niet wat het verdiende en heeft de club het behalen van de titel nu niet meer in eigen handen. Den Hoorn heeft een uitstekende doelman en dat is Excelsior wel dui delijk geworden. De Schiedammers hebben het grootste deel van de wed strijd een vel dm eerderheid gehad, maar wisten die toch niet In doel punten om te zetten, deels door schot loosheid van de voorhoede, deels door het uitstekende werk van de doelman der thuisclub. Den Hoorn kon in de eerste helft de leiding nemen door Kok en ging zich toen bepalen tot verdedigen. Dat lukte bijzonder goed, want wat er ook-werd geprobeerd bjj Excelsior, Kotmocht niet baten. De winst bleef bij Den Hoorn. Dit werd een leuke, goede wed strijd, waarin Schiedam weer wat jong talent uit probeerde. Zo waren uu Ifenny Kuil op het middenveld en Kuiper op de rechtervleugel geplaatst waar het tweetal goed voldeed. Schiedam kwam wat ongelukkig achter te staan toen na een.goed ge nomen' hoekschop de wind vat kreeg op de bal en deze ongrijpbaar voor Van der Tas in het doel verdween. Na de thee had de thuisclub wel een licht veldoverwicht en kon dat ook uit drukken in een doelpunt van Trom, toen deze de bal voor de voeten kreeg na een safe van. Van der Tas. Hel laatste kwartier was geheel voor Schiedam, maar de werkelijk uitste kende verdediging van de thuisclub stond geen treffer toe. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag Bij een frontale botsing op de 's Gravelandse- weg vrijdagavond zijn vijf mensen ge wond. geraakt, De 22-jarige kantoor bediende N. P. G. met zijn auto op weg naar- de stad en de 3D-jarige loodgieter R. J. L., die met zijn wagen uit de stad kwam, vlogen op elkaar- De wagens zijn total loss. R. J, L. liep gekneusde ribben en vermoedelijk een beenfractuur op.. Zijn 8-jarig dochter tje L. M. kreeg een lichte hersen schudding en zijn 6-jarig zoontje René een hersenschudding en verwondingen aan het gezicht. De 28-axige me vrouw A. C. H., echtgenote van-N. F- G., en- de 24-jarige A. M. raakten év eneens gewond. (ADVERTENTIE) Laat Uw goede schoenen thuis als U naar zee, bos of heida gaat en neem deze linnen schoe nen mee, die zó weinig kosten, dat het helemaal niet erg is als ze eens wat vies worden. Linnen damesschoenen met sterke anti-slipzool, vetertjeen leuke franje, De2e ideale va kantieschoen nu per paar voor nog géén twee rijksdaalders. Morgenvroeg om 9 uur begint op onze schoenen markt, tussen* verdieping parterra, de verkoop van deze leuke linnen dames schoenen in de kleuren oranje, geel, zachtgroen en rood, maten Söt/mAVj per paar Ook maandagmorgen open - Géén fff/, of schrift best

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2