Sport en spel boven op Beneluxflat 3.' 3 E3BH3SE1 10„50 Bewoners klag geluids hinder en over Versterkt het voor DHS eerst wint Winst voor Schiedam en Martinit Ontroerde zang van John Shirley-Quirk 98 Vier gewonden bij aanrijding Meer leefbaarheid in Groenoord Palctanlc gaat „Panther" lossen SPEL WEKT HOOP EN VERTROUWEN VEEL BOUW WERKEN LIGGEN STIL ■frêïr Martinit-Rockanje 2-0 Maatregelen voor scheepvaart i.v,m. zeïldemons tralie DITS-Den Bosch 8-3 Ammo-WF 3-1 SFC-SVO I i h Schiedam-HHC 3-2 GSS promoveert naar tweede klasse (Van oen onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De la ding olie van het onlangs gestrande en naar Vlissngen versleepte tankschip „Panther" zal door Paklaik N.V. ge lost worden, waarna begonnen kan worden aan de reparatiowerfczaamhe- den. De 20.000 ton ruwe olie, bestemd voor de fabricage van asfalt, zal met binnenschepen naar Rotterdam ge bracht worde-i. Daar wordt het opge slagen voor het naar raffinaderijen In Duitsland wordt vervoerd. De „Pan ther" liep enige weken geleden vast voor de tost van Engeland. maandag 10 mei 1971 - pag. 5 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag Huurders van flats op de twaalfde verdieping van de Beneluxflat in Groenoord, een van de drie Z-fiats, heb ben ernstige bezwaren tegen het gebruik van de recreatie ruimte op de dertiende etage. Tijdens het gebruik van dc ruimte horen zU hel geschuif van stoelen en tafcis, hel vallen van UlcUennisballen en zelfs het lo pen. Volgens dc heer L. NoordzU, bewoner op de twaalfde verdie ping, is één huurder al met zUn gezin verhuisd wegens de ge luidshinder, een tweede huurder staal op het punt weg te gaan en als het geluld niet definitief wordt verholpen ziet hij zichzelf genoodzaakt ook dc wijk te ne men. „Wsj zijn via dc doorstroming Indertijd van de Nolens!aai hier heen -verhuisd maar we hebben er spijt van. We zijn er gewoon ingelopen", aldus dc heer Noord zij. „We wisten niets van de re creatieruimte toen wc de flat huurden, 's Maandagsavonds bij voorbeeld komt do jeugd, dan is het alsof het onweert. Nou zeggen zc hier, deze mensen zijn met ge schikt om in een flat te wonen. Zij zijn echt niet vies van een feestje, maar om nu al je 252 bu ren bóven je hoofd te horen feesten. Nee, wij gaan er zelf niet heen, wij hebben er teveel last van. Als er iets is, zijn we ver plicht grammofoonplaten te draai en om de herrie niet te horen of we gaan maar weg. Bezoek durven we haast ook niet te vragen". Volgens dc heer Noordzij heeft het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds toegegeven dat er een fout is gemaakt bij de bouw van de lecrcatlenrmie. Na de eerste klachten hoeft het fonds geluids- proeven genomen en daarna de vloer van do ruimte 11 cm op gehoogd. De hinder nam zoveel af. dat net aan de bepalingen van de hinderwet wordt voldaan. „Zc zijn daarna niet meer komen luisteren", zegt de heer Noordzij verontwaardigd, ,,toen moest het maar goed zijn". De heer Noord zij heeft toen zelf Bouw- en wo ningtoezicht erbij gehaald, die ook proeven heeft genomen. Dc resultaten daarvan zijn nog niet bekend. iDe huurdersvereniging geeft op de kladhten weinig commentaar. „Deze mensen zijn gewoon geïrri teerd geraakt en nu horen ze na tuurlijk alles". (ADVERTENTIE) Waarom zou U een kunstpro- dukt kopen, ais U voor minder geld bij ons een grote natuur- zeem kunt kopen. Soepele traangelooide zemen in een royaal formaat en van een uitstekende kwaliteit Ze men die een maximum aan vocht opnemen, voor nog géén vier gulden. twee maten groter HET Nederlands Kamerorkest is zondagmiddag zijn traditionele voorjaars-Bachcyclus wel op bijzen der gelukkige wijze begonnen met een drukbezocht concert in de kleine Doe- lenzaai, waarbij het over het alge meen zeer hoge vertolkingspeil een onovertrefbaar hooggepunt bereikte m d prachtige Kreuzetab-canta'.e, mei diepe menselijkheid, artistieke adel. magnifieke stemmiddelen en geperfec tioneerd stemgebruik gezongen door de bariton John Shirley-Quirk, onge twijfeld één der begaafdste zanger.» van het huidige internationale po dium. In de tweede aria completeerde de hoboist Han de Vries de door solist en orkest opgeroepen klankschoonheid nog met «en meesterlijk geblazen obligaatpartij en aan het slot van de cantate ontwikkelde het Collegium Muslcum Amstelodamense (dr. Toon de Vranken) een hoogst expressieve koorkJank In het ontroerende koraal John Shirley-Quirk, -wiens bijna on geloofwaardige adem techniek binnen lange frasen nog de meest variabele nuanceringen toestaat, zodat de bezie ling van noot op noot doorstraalt, toonde zich zelf ook gelukkig met de algemene weergave, Hij dankte allo medewerkenden en dirigent Szymon Goldberg met grote nadruk. Twee Brandenburgse concerten (hei zesde en het derde) in enkelvoudige bezetting en de tweede Suite vormden fraaie programma. In de Suite was de overige bestanddelen van het fraaie programma. In de Suite was Koos Verheul de onvolprezen fiuitso- list. ELLY SALOMÉ (ADVERTENTIE) X.fet beste hoekje van de 275 m2 grote recreatiezaal De bar is door knutselaars uit de Beneluxflat zelf getimmerd, De muurschildering is van Bélène van Stralen, ook een huurster. (ADVERTENTIE) Morgenvroeg om 9 uur begint in de kelder de verkoop van de ze prachtige volle grote zemen (koop er ook gelijk een voor de auto), ean uitzonderlijk mooie kwaliteit Af^ Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift test. Geen last meer van wind en in- ki|k op Uw balkon..... met dit nylon doek, dat bovendien nog fleurig staat ook. Balkondoek van een bijzonder sterke kwaliteit nylon, reeds voorzien van bevestigingsogen, m de kleur blauw..... nu door kleine schoonheidsfoutjes per meter (77 cm breedvoor nog géén vier gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag De bewoners van de Beneluxflat aan het Chopinplein in Groenoord mogen zich sinds vrijdagavond officieel verheugen in het bezit van een unieke recreatieruimte. Het Algemeen Burgerlijk l'ensiorn- fonds, bouwer van de drie zogeheten Z-flats aan het Chopln-, Grieg- en SI- beliusplein, heeft toen bij wijze van experiment de ruimte voor sport en spej boven de Beneluxflat overgedra gen aan de Vereniging van huurders. Het experiment Is uniek voor Neder land. In de 275 m2 nuttige ruimte mogen alleen de huurders van do flat zich vermaken. De happy few van Groen oord is den ook van plan de zalen zo intensief mogelijk te gebruiken. Er zijn al een soclëteitsgroep, een sport- en spel groep, een knutsel groep en een dienstencentrum gevormd. Voorts wordt, er gedacht aan een gym nastiekclub voor huisvrouwen, naai club en hobbyclubs. Voor de kinderen 2ulien in dc grote brede gang een enorm poppenhuis en zandbakken worden geplaatst en kliederborden Aan de muren komen te hangen. (Het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds voor wie dit alles ook een nieu wigheid is hoopt, dat de leefbaarheid in de flat (voor 252 woningen) 7.0 be vorderd wordt. De actieve huurdersveroniging heeft van alles te zeggen gehad bij de in richting an de ruimte waar zij zonder betaling van huur over kan beschik ken. Zij heeft 40 tafels en 160 stoelen mogen uitkiezen." Een in de flat wonende binnenhuis- architecte, mevrouw Van Eys heeft allerlei kleuradviezen verstrekt en 4e schilderes Hélène van Stralen, ook een huurster, heeft op een der muren een sprekende schildering aangebracht. De gemakken die voortvloeien uit dc vergunning voor zwak-aleoholische dranken die na veel moeite is verkre gen, zullen menig uurtje in de zaal nog aangenamer maken. De bewoners van do flat aan het Griegplein zijn nog doende een ver eniging voor hun ruimte op te richten. De huurders van het derde flatge bouw aan hot Sibeliuspleln zullen voorlopig niet van de speelzaal op hun flat gebruik kunnen maken. Zij mo gen in de andere twee flats komen spelen en knutselen. BOTTERDAM, maandag In na volging van de zaterdag opnieuw vast gestelde gedragslijnen voor de acties in de bouw zijn In Rotterdam en om geving vanmorgen de meeste werken stilgelegd. „De touwtjes worden strak ker aangehaald," aldus een bestuurder van de Bouwbond N.V.V. Op het winkelcentrum Zuidplein bgt het werk voor onbepaalde tijd stil. Tot en met morgen wordt er gestaakt op de bouwwerken Medische Facul teit en Dijkzigt 1 en Museum Boy mans van Beuningen. Het werk op Van der Vor.ns kantoor, woningbouw project Capelle aan den IJssel en Ba taafse ArdoÜe Maatschappij in Schie dam ligt vandaag stil. De werkzaam heden aan het regionaal verkeersbu reau in de Spaanse Polder zijn voor onbepaalde tijd opgeschort. ROTTERDAM, maandag In het heetst van de (voetbal)-strijd tussen twee damesteams op de speeltuin in do Tarwebuurt zijn twee speelsters tegen elkaar gebotst. De 20-jarige Pelra Wasman liep daarbij een gebroken been op en de 33-jarige mevrouw A. van Vugt-Smid kreeg een enkelfractuur. Beiden zijn naar het Zuiderziekenhuis gebracht. nylon 77 cm breed (Van een onzer sporlmedewerkers) SCHIEDAM, maandag Zondag werden de laatste competitie wedstrijden gespeeld. Schiedam in de KNVB en Martinit voor het laatst in de afdeling wonnen beiden hun laatste wedstrijd. Voor WF betekende de laatste wedstrijd van bet seizoen een beslissingsduc! tegen Animo II, met als Inzet de eerste klasse. Wilton speelde wat ongelukkig, zoals In het hele seizoen en. verloor de wedstrijd met 3—1, waardoor de club precies In het jubileumjaar moet degraderen. Voor weinig geld en met een klein beetje handigheid maakt U zelf leuke zomerjurkjes van dit luchtig dragende trevira- rachel Trevira-rachel ïmprimê, dé ide ale stof voor zomerkleding, is kreukvrij, zó gewassen en zó droog. U kunt kiezen uit vele leuke dessins en kleuren en de breedten 140 en 150 cmper meter voor nog géén elf gulden. trevira—rasche! 140 en 150 cm Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit Trevïra*rachel iroprimê, kreukvrij en heerlijk luchtig, in vele kleuren en dessins en de breedten 140 en 150 cm, nu door elkaar per me ter voor B WB Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Morgenvroeg om 9 uur begint op onze camping-afdeling, 2e etage, de verkoop var» dit nylon balkon doek, reeds voorzien van bevestigingsogen, In de kleur blauw, 77 cm breed, per meter, nu extra voordelig Nylon balkondoek in een fris streepdessin (77 cin breedi, voorf 4,93. Ook maandagmorgen open Géén [el. of schrift, best Het reeds gedegradeerde Zuiderstcr Is voor Schiedam geen partij gebleken, hoewel de club toch ernstig beeft ge tracht om tot een goed resultaat te komen. Schiedam was over alle linies de betere ploeg, maar kon dat toch pas In de tweede helft in doelpunten uitdrukken, Schiedam nam in do eerste helft de le.ding door een keurige boogbal van IJzerioo, maar de gasten kwamen goed terug. Zo kon de eerste helft haast met de Stand 11 worden afge sloten, wanneer Cor Guddo niet kort voor tijd uit een good genomen hoek schop met een kopstoot het tweede doelpunt, voor Schiedam had gemaakt. Na de rust was Zuiderstor nergens meer. Kiers bracht na een vlotte com binatie Schiedam op 31, waarna De Rover tot twee keer toe zijn akties be loond zag met een doelpunt. Zo sloot Schiedam de competitie af met een 51 overwinning. Rockanje was vast besloten zich tegen kampioen Martinit van de goede kant te laten zien en zfi hebben het dc Schiedammers dan ook tamelijk moei lijk gemaakt. Het werd een goede wedstrijd, waarin de bezoekers de lei ding hadden kunnen nemen Indien Braat niet een strafschop had gemist. Aan de andere kant mocht Rockan je zich gelukkig prijzen, dat een harde spttter van De Quadt door de déklat werd gekeerd. Ook in de tweede helft bleef het een enerverende partij voetbaL waarbij Rockanje trachtte Martinit op een achterstand te zetten. Een uitval van Kunneman, gevolgd door een ver- (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer sporlmedewerkers) SCHIEDAM, maandag Goed nieuws van hot Schiedamse honkbalfront. Schiedam won ook de derde wedstrijd, die tegen HHC. DHS versterkt met Piet Roozen en de gebroeders Dijkstra kwam tegen Den Bosch tot do eerste overwinning, Het vertoon-' de spel geeft vertrouwen in de toekomst. DHSDEN BOSCH 8—3. DHS speelde zaterdag in de wedstrijd («gen Den Bosch weer met Plet Roozen cn dc gebroeders Dijkstra die, nu do voetbalcompetitie is afgelopen, al hun energie vee* kwijt kunnen In het lionkbalspel. Daarnaast stond op de werpftcuvei Bob Soudïjn opgesteld. Bob, momen teel coach-trainer van Celeritas, is nog steeds lid van 7.ijn oude club en speelt zaterdags mee, DHS trof het, dat de wedstrijd tegen Den Bosch, op zaterdag was vastgesteld. Bas Kerse- meijer was geblesseerd en Bob was een meer dan uitstekende vervanger voor hem. Reeds in de eerste innings kon DHS de grondslag voor de overwinning leggen. Bob Soudijn, Nol Roozen en George Dijkstra konden ove de thuisplaat ko men, ook al door veel risico te durven nemen, In de tweede innings werd het 4— 0. Bob Soudijn op de honken geko men. werd door een prachtige tweo honkslag van Ronald Dijkstra binnen gebracht. In de vierde innings brak het Bossche geweld los en het was alleen maar de, vraag of DHS daar tegen opgewassen wax. Er werden een paar kleine veldfout- jes gemaakt en dat was voor bezoe kers voldoende om tot 3*4 te komen. DHS v/ankeldc even, maar sloeg in de gelijkmakende slagbeurt goed te rug. Soudijn, Ronald Dijkstra, Nol Roozen en Jan Kerkhof konden over de thuisplaat komen, waardoor het 8—3 werd. Na dit geweld was het gedaan. DHS verdedigde de voorsprong goed en Den Bosch bleek toch te veel te kort te komen om de opgelopen achter stand nog goed te maken. Heit was cn bleef 8-3 en daarmee had DHS de eerste overwinning te pakken. Werpersresultaten. Den Bosch: Kla- ringa en De Quant 7—96. Vijf fou ten. DHS: Soudijn 4—2—-10. DHS maakte twee fouten. schot, bezorgde Martmit echter de lei ding. Daarna stond doelman Moerker ken van Martinit de gelykmaker in de weg. Een doorbraak van Kunneman werd onheus afgebroken en dat kwam Roc kanje op een strafschop te staan. Rien vat» der Horst plaatste zich achter do elfmeterstip en hij maakte geen fout 20, Toen pas speelde Mar tmit een gewonnen wedstrijd. De club kan zich nu gaan voorbereiden op de wedstrijden om de gouden plak Daar voor speelt men zondag a.s. uit tegen Crooswijk. Op het neutrale terrein van DESV in Sehiebroek vond de beslissende wedstrijd plaats tussen Animo en WF. De winnaar kon weer voor een jaar bijtekenen in de eerste klasse. Ondanks het betere voetbal van WF won Animo do wedstrijd. Evenals in de hele competitie heeft WF ook nu zeer ongelukkig gespeeld. Het heeft zich bijna de gehele wedstrijd door de betere ploeg getoond. Ook nu weer, evenals in vorige wedstrijden dit sei zoen, zag de voorhoede geen kans om de vele kansen in doelpunten om te zetter. Reeds na een kwartier spelen liep WF een wat ongelukkige achterstand op, toen bij een. doelworsteling een been van een der Animospelers de bal net dat zetje kon geven, dat nodig was voor een doelpunt. WF was helemaal niet ontmoedigd en bleef de toon aangeven. Naeen half uur had het toch wel weer pech: de scheidsrechter ontging het dat een ROTTERDAM, maandag Ter ge legenheid van de opening van het Museum voor de Nederlandse Zeevis serij wordt zondag 23 mei op de Nieu we Maas ter hoogte van Ylaardlngen een demonstratie „Admfraalzeilen" worden gehouden door 40 platbodem- jachten. De scheepvaart op dc Nieuwe Wa terweg dient in verband hiermee re kening te houden met een formatie van 500 meter lengte en 100 meter breedte, varende tussen lichtopstand 1G Hood en de haven van Vlaardingen dan wel tussen de Vijf Sluizen en de Vlaardingse haven (afhankelijk van de windrichting). Deze formatie dienst op ruime af stand en met matige vaart gepasseerd te worden. De Rijkshavendienst en de Rivierpolitie zijn aanwezig om aan wijzingen te geven. De demonstratie vindt plaats tussen 11,30 en 12.30 uur. doelpunt van Animo in buitenspelpo sitie werd geseoord: 2—0, In de tweede helft heeft WF er alles aan gedaan om tot een beter resultaat te komen, maar het was weer Animo, dat bij een uitval tot een treffer kwam. Fas toen Visser in de grond werd geboord en De Ruiter een straf schop mocht nemen, kwam de club tot het enige doelpunt. Dat was te weinig en daarom zal W het volgende sei zoen moeten aantreden in de tweede klasse. SFC kan alsnog promoveren naar de eerste klasse. SVO, dat gisteren niet verder kwam dan een gelijkspel kan SFC niet bena delen. Daarom krijgt SFC het recht een promotiewedstrijd te spelen tegen nummer twee van de andere tweede klasse afdeling, Metro. ROTTERDAM, maandag Tijdens voetbalwedstrijden in Rotterdam zijn gisteren twee voetballers ernstig ge wond geraakt. De 19-jarige J. N. van Brakel gleed op het terrein aan de Esscnburgsingel tijdens de wedstrijd RFC-—Xerxes uit waardoor hij zijn linkerbeen brak. De 22-jarige straatmaker J. Tuunter kwam bij de wedstrijd SBC—AVS aan de Overschiese Kleiweg in botsing met een andere speler. Hij liep een zware hersenschudding op. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag Bij een frontale botsing tussen twee perso nenauto's, zondagmorgen op de Groe ne Kruisweg, zijn vier personen ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde doordat een auto, bestuurd door de 22-jarige taxi chauffeur A. V. Sehols, in «en slip raakte en op de andere rijbaan terecht kwam. Hij werd met rugklachten naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De bestuurder van de andere auto, de 38-jarige operator D. den Arend uit Spijkemsse. had diverse verwo ningen. Zijn 32-jarige vrouw liep een sehedelbasisbreuk op en het zevenja rig zoontje Lecndert had hoofd wonden en een hersenschudding. Allen zijn in het ziekenhuis opge nomen. jS| I SCHIEDAM, maandag. Burgemeester en mevrouw Roelfsema bewonderen vaste planten voor het nieuwe inkoop- gebouw van de tuïndersvereniging „Vijf Sluizen" dat hij even daarvoor officieel opende. De opening die samenviel met de start van het tuinseizoen had zaterdag plaats op de voormalige proeftuin. .4 -j Schiedam heeft ook de derde com petitiewedstrijd gewonnen. Nu moest HHC bet onderspit delven, 3l gebeur de dat eerst in de verlenging. Schiedam opende de score in de tweede innings. Vervloet was door een fout op het eerste honk gekomen en door Lou van de Hamer naar twee ge slagen, waarna Roosloot hem binnen sloeg, Het duurde erg lang voor er weer kon worden gescoord omdat beide teams uitstekend verdedigden. In de vijfde innings sloeg Schiedam weer toe. Joop Lupker was door een honkslag op het eerste honk gekomen pn door Ton Ebben doorgestuurd naar het derde honk. Toen Vroon daarna een honkslag van de knuppel liet ko men, kon Ton Ebben het tweede punt voor zijn club scoren. Schiedam kwam in de volgende in nings wel tot hot bezetten van de hon ken, maar scoren was er niet meer bij- De achtste innings werd fataal voor Schiedam. Van Meeleren was door vier wijd op de honken gekomen en na een tweè-honkslag van van Scha- gen waren het tweede en derde kus sen bezet, Een ferme tik langs de lijn bleek moeilijk grijpbaar voor het veld en daardoor konden Van. Meetoren on Schagen juichend over de thuisplaat komen. Dat bracht de stand op 2—2 en omdat er in de negende innings niet werd gescoord werd er verlengd. HHC kwam het eerst aan slag en ging al heel snel voor aan de kant Schiedam kwam aan slag en deed het heel wat beter. Ton Ebben opende met een tik in het binnenveld, dat slecht werd ver werkt". Na hem kwam Vroon met een tweede-honkslag, waardoor Ebben op drie kwam. Toen Wim Faietijn een ferme tik uitdeelde, werd Ebben door zijn club genoten met open armen ontvangen en had Schiedam de derde overwin ning te pakken. (Van een onzer sporfcmedewer- kers) SCHIEDAM, maandag Het is gelukt. GSS gaat promoveren naar de tweede klasse van het za terdagvoetbal, Het klopte Nelson In de laatste wedstrijd vafl de competitie. In do uitwedstrijd werd het 25 en dat was voor GSS ruita voldoende om nog 's avonds In het clubgebouw een klein feestje te bouwen. GSS, dat zeer nerveus speelde, heeft het beslist niet moeilijk gehad tegen een Nelson dat heel weinig inzet toon de. Reeds de eerste helft werd afge sloten met een voorsprong van 5Q. Door doelpunten van: Den Ouden, 0 1, Van Beek, 0—2 en 03. Kerkhof 04 en Wessei 05. Toen na de rust GSS de teugels wat liet vieren, kon de thuisclub terugko men tot 25, maar verder ook niet. Kampioen is GSS nog niet. De club moet afwachten welke resultaten CCO nog zal boeken in de twee resterend» wedstrijden. Toch was er feest. Het clublokaal was zelfs te klein om alle belangstel lenden te kunnen bergen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2