Glorieus afscheid van Jan Bouman bij Fortuna Hermes en Roda toonden weinig inspiratie meer CITROËN^Dyane Tophandbai in Rotterdam ROTTERDAM RIJNMOND Strijd om Pleincup ARD EN KEES VOETBALLEN OP DE VAAN Tosello won vierde rit in Ronde Italië BOUMAN EN BAKSTEEN UITGELUID Dormer en Ree in tweekamp Castingclub Maas succesvol iu Keulen Van Katwijk pijlsnel RECTIFICATIE ZWART WIT '28 LOOT MW '27 Hengelo gaat WK dammen organiseren Tafeltennis-winst en -nederlaag Gerben Karstens won Spencer Mills weg bij Sparta Sterk damtoernooi Müller geschorst pittig op top naar schone verten Het moge ongerijmd klinken, de Dyane is in al z'n eenvoud een auto voor genotzoekers. Laat de sobere, karakteristieke karosserieiijn u niet bedriegen: het kompartiment van de Dyane is komfortabei op het luxueuze af. Hij bezit een wijd open dak. Reageert zeer effen op slordige wegen, terecht accuraat op scherpe bochten. Kortom hij Iaat u genieten. Tegen een lage prijs. Over het benzine-verbruik doen zeer sterke staaltjes de ronde. U ziet hem inderdaad zeiden aan de pomp staan. Meestal kruist hij pittig op top naar schone verten. k pagina 6 - dinsdag 25 mei 1971 (Van onze sportredactie) EOTTERDAM, dinsdag Het jeugdstraatvoelbaltoemooi van de Afrikaartderwijk wordt morgenavond afgesloten met een finalewedstrijd, waarin zal werden gestreden om de pleincup. De strijd op het Afrikaan- derplein begint om 19.00 uur. Vrijdag avond vindt in gebouw Pretoria aan de Pretorialaan 115 de feestelijke prijsuitreiking plaats. Fortuna—SC Drente 3—2 (1—0) van onze sportredactie "VLAAKDINGEN, insjSJücfcag Jan Btrnman heeft gistermiddag op glorieuze wijze afscheid geno men van Forfcuma Vlaaidinigen. In Fortune's laatste thuiswedstrijd Van heit seizoen tegen SC Drente scoorde Jan Bouman het eerste en tweede doelpunit, waarmee Mj de basis legde Voor de uiteindelijke 3-1 zege. Broer Cees was de maker van de derde goah Toch zijn de slechts 300 getrouwen danig teleurgesteld in de verrichtin gen van hun favorieten. Fortuna zocht, zoals trainer Piet de Wolf had aangekondigd, veelzijdig de aanval, maar het had allemaal niet veel om het lijf- Er werd slordig gecombineerd en de voorwaartsen hielpen legio kan sen om zeep. Van een constante druk op het Drente doel was dan ook geen sprake. Regelmatig slaagden de gasten er in een tegenaanval op te zetten, meestal geleid door aanvoerder Martin Bos man, de enige speler van formaat m het over alle linies rammelende Dren te. Nadat Fortuna een handvol kansen had gemist slaagde Jan Bouman er in doelman Boxem te omspelen en de score te openen. Met de stand van 1-0 ging ook de rust in. De tweede helft was nog maar een paar minuten oud toen Corver de gevaarlijke Bosman even uit het oog verloor, waarvan deze profiteerde om de zaak gelijk te trekken. Niet voor lang echter, want na on geveer een uur spelen zorgden Jan en Cees Bouman kort achter elkaar voor een comfortabele 3-1 voorsprong. For tuna kreeg hierna nog volop kansen om verder uit te lopen, maar de voor waartsen weigerden hardnekkig de mooiste kansen te benutten. Zodoende kon SC Drente via een door Bosman zuiver genomen straf schop nog angstig diehtbij (3-2) ko men. Bijna <was het zelfs nog 3J3 ge worden, maar doelman Peter Eikelen boom redde Fortuna van een blamage door een inzet van opnieuw Bosman met de vuist onschadelijk te maken. ROTTERDAM, maartdag De Rot terdamse handballers zijn üeae com petitie, dïe afgelopen weekeind werd afgesloten, met erg suceeisvol geweest, maar door de nieuwe competitie-inde ling heeft dit voor de clubs toch geen nadelige gevolgen. De heren van Meeuwen komen automatisch in de hoogste régionale klasse, die gevormd wordt door ploegen uit de voormalige hoofd- en overgangsklasse van de dis tricten West A en A Meeuwen is in gedeeld bij interessant tegenstanders als AttiUa, AHC en Hellas. Ook Rot- - terdam zal dub van tophandbai kun nen gaan genieten! Hetzelfde geldt ten aanzien van de dames. Schutters krijgt het volgen'd seizoen o.a. op te nemen tegen Hellas, Zeeburg en Athleta. Naast deZ aüd- - ling worden op het niveau van West B twee regibnale tweede klassen gc- vormd, waarin alle gerenommeerde Rotterdamse ploegen uitkamen. Even tueel zal nog een darde regionale af- - deling in het leven worden geroepen. De afdehng Rotterdam van het Ne- derlands HandbalVerbond heeft in middels een commissie gevormd, dïe zich bezit gaat houden met de voadbe- t reidingen van de wereldkampioen- schappen zaalhandbal dames, die aan het eind van het jaar In het sportpa- leis Ahoy' zuHen worden gehouden. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag Ard Schenk en Kees Verkerk maken sa men met o.a. Cor Veldhoen, Hans Kraay en An dries van Dijk deel uit van een selectieteam, dat morgen avond op het sportpark De Vaan -ten [hate van. het Prinses Beaitrixfcmds een Hef dadigheidaw edstr ij d speelt tegen 'het kampioenselftai van, Zwart Wit/BEE *28 uit het seiooen 'ST-'SS. Het duel begint ou kwart over acht en de toegangsprijs bedraagt één gul- den. (Van onze sportredactie) PESCASSEROLI, dinsdag (ANP). - De vierde rit van de Ronde van Italië, een etappe over 203 kilometer van Ben event naar Pescasseroli, is ge wonnen door de Italiaan Guerrino To sello van de Molteni-ploeg. De rit kenmerkte zich door een lange vlucht (180 kilometer) van Tosello en diens landgenoot Roberto Sorlini. Het twee tal had op een gegeven moment ruim tien minuten voorsprong op het pelo ton, dat onder aanvoering van de prikkelde Rini "Wagtmans (hij heeft een fikse ruzie met zijn Mdteni- plodggenoot, Marino Basso, omdat Rini in de trweéde étappe ontactisch zou hébben gereden) evenwel tot op drie minuten van de leiders kwam. Tosello had geen moeite in de sprint zijn medevluchter, die al hat zware weik had opgeknapt, te verslaan. Het algemeen klassement luidt: 1. Faolini (It.) 23.30,25, 2. Motta (It.) op 3 sec., 3, BJ- tossi (It.), Dancelli (It.) en Pettersson (Zwed.) op 14 sec„ 11, o.a, Rini Wagtmans (Ned,) op 326. Jan Bouman had met twee tref fers een belangrijk aandeel in de 3—2 zege van Fortuna op Drente. Hier tikt hij de ba! voor de eerste maai langs doelman Boxen. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, maandag Tijdens de gebruikelijke bijeen komst voor een thuiswedstrijd in café-restaurant OudB Rijn heeft Fortuna Vlaardingen gistermor gen afscheid genomen van zijn eerste elftalspelers Jan Bouman en Jan Baksteen. In een kort toe spraakje deelde voorzitter Jo Houdijk de twee officieel mee dat hun. contract niet verlengd zou worden. Bouman en Baksteen, die bei den een vrije transfer aangebo den hebben gekregen, ontvangen ala afscheidscadeau een zilveren kandelaar. Voorzitter Houdijk: „We hebben het afscheid zo een voudig mogelijk willen houden. Het was voor de jongens natuur lijk niet plezierig. Vandaar dat er ook geen bloemen aan te pas zijn gekomen." AMSTERDAM, dinsdag (ANP). In november van dit jaar zal in een van de lokaliteiten van hét Olympisch Stadion te Amsterdam een tweekamp van acht partijen worden gehouden tassen de schaakgrootmeester Jan Hem Dormer en de kampioen van Ne derland Hans Ree. De heide spelers behaalden in 't toernooi om de lands titel, dat in Leeuwarden werd ge speeld, 7 xh punt uit elf partijen. Hans Ree verwierf toen volgens de reglementen de tilteï, die Donner voor het laaltst in 1961 behaalde. Het weekblad Vrij Nederland heeft het initiatief genomen om de beide mees ters alsnog te laten uitmaken wie de sterkste is. Beiden hebben zich bereid verklaard tegen elkaar uit te komen. De tweekamp van acht partijen gaat om een bedrag van 3000 gulden aan prijzengeld. De winnaar ontvangt daarvan 2000 gulden, Alle acht partijen zullen wor den gespeeld, ongeacht of een der twee schakers voordien needs 4% punt zou hebben vergaard. Het organisatiecomité overweegt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond te vragen de landstitel aan deze tweekamp ,te verbinden. Donner heeft zich berei'd verklaard afe uitdager op te treden en. Ree om die uitdaging te aanvaarden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Leden van de Casdngolub Maas uit Rotter dam hebben op internationale wed strijden die liet afgelopen weekeinde In Keulen zijn gehouden uitstekende resultaten geboekt. Met name de junior en doden het goed. Dick Visser (14) w<n twee gou den plakken, Casper van der Veer (13) een. Samen met Hans Visser (12) wonnen zij de jeugdibokaal vijfkamp. Ook de achtkarrup-bokaal werd door deze drie, samen met de senioren Bal- jon, Van der Veer en Visser, gewon nen. De wedstrijden waren .georganiseerd door Ford Keulen die naast andere sportverenigingen een eigen casknig- vereniiguig heeft. Casting is het „droog" precisiewerpen met werp- en vbegenhangels. ESOH, maandag (ANP) De Ne derlandse amateur Fons van Katwijk heeft de eindoverwinning behaald in de Pijl van het Zuiden. De vijfde en laatste etappe, een rit over 101 km rond Es oh werd gewonnen door de Belg Buslot in 2.44,29 voor de Neder lander Ad van der Hoek (2.45,11): De Duitser Kroll werd derde in 2.45,41. In het eindklassement Averd. Van Kat wijk eerste met 17.23.39. Door een technische fout waren in Het Rotterdams Parool van gisteren absuvievelijk tweemaal de verslagen van de voetbalwed strijden FcijcnoordHolland Sport en ADOSparta opgeno men, terwijl ome lezers de ver slagen van de wedstrijden Her- mes DVSKo&a JC en Fortuna VlaardlngenSC Drente iverden onthouden. Voor deze onvolko menheid bieden wij onze veront schuldigingen aan. Bijgaand pu bliceren wij alsnog de ontbreken de verslagen van Hennes DVS en Fortuna. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Zwart Wrt -28 krijgt het de halve finale van de strijd om de KNVB-beker (zater dagvoetbal) op te nemen tegen de derdeklasser MW '27 uit Maasland. Het duel vindt zaterdag piaats op het Juhana-sportpark in 's-Gravenzande (aanvang 3 uur). Ook de andere halve finale gaat tussen een eerste en twee de kiasser: OWIOS tegen WHC. DEN HAAG, maandag (ANP) Het wereldkampioenschap dammen 1972 gaat definitief m Nederland door. De Damstiohtrng Twente iheeft het be stuur ivau de KMD.B laten iweten dat, mede -door de financiële toezeggingen van de gemeente Hengelo en het b~ dryfsleven, het de organisatie van dit wereldkampioenschap op zich kan ne men. Binnenkort zullen, de eerste be sprekingen tussen Ihet bestuur ivan de KNUiB en de Darmstichting Twente plaatsvinden. Hermes DVS—Roda JC 1-1 (0—1) van onze sportredactie SCHEED AM, ir.sandsg De gebeurtenissen van. de laatste weken blijken de inspiratie bij Hennes DVS en Roda JC vrijwel geheel ge dioofd te hebben. Noch de Schiedammers noch de Limburgers Metten op Hanga blijken dat ze bij een evntueel falen van Eindhoven nog aanspraak wensten te maken op de derde plaats. Henmes DVS legde nog h'et beste voetbal op de mat en daarom, mocht Roda JC na afloop het meest tevreden zijn mat het gelijke spel van 1—1. Het handjevol toeschouwers zag de Limburgers niet onverdienstelijk van start gaan. Hennes DVS werd meteen na het beginsignaal van scheidsrechter Godding teruggedrongen en moest zich beperken tot tegenstoten. De Limburgers bleken echter wei nig stootkracht te bezitten en Hermes DVS kreeg dan ook nog de mooiste kans, toen een verre inworp van Ge rard Flaes voor het Roda-doel op het hoofd van Kees van Kooten belandde. De attente Damen kon ternauwernood zijn vingertoppen onder de inzet plaatsen, waarna de bal via de boven kant van de lat zijn weg vervolgde. Het eerste doelpunt viel in de 24e minuut aan de andere zijde. Schae- kens bereikte zijn secondant Dezwjj- men, die plotseling de opening tussen van Nierop en Visser opmerkte i Ruts met een schuiver verraste (0- 1). Vijf minuten later liet Gerard Flaes zich vervangen door Ger Lagen dijk. Hermes DVS veroverde na de her vatting direct het initiatief hetgeen in de 6e minuut reeds 2ljn vruchten af wierp. Via VanDuppen en Van Koo ten kreeg Sye Visser de kans zijn ploeg naast Roda te schieten (11).: Het spel verarmde zienderogen, en aangezien Hermes verstrikt raakte In een benenwoud van Limburgse verde digers bleven doelpunten uit. Bij Her mes werd Mede Ruis vervangen door Van der Voort en bij Roda JC maak ten doelman Damen wegens een blessure en Langenhuizen plaats voor Van Mierden en Brase. Scheidsrechter Godding, die overi gens geen problemen kende, gaf de Roda-speler Marünelli en Kees van Kooten een officiële waarschuwing, wegens het aanmerkingen maken op de leiding. LUXEMBURG, (AKP). Het Nederlandse heren tafeltennls- team heeft zatendag in Luxemburg met 15 verloren, van Luxemburg, Van Slobbe zorgde voor het enige Ne derlandse winstpunt, Van Zoelen en Van den Broeck verloren hun twee partijen. Het damesteam won met 53, An- nemiek van Mborst won haar partijen, Son ja Heltzel verloor één keer en "Witte Vaessen twee maal. De uitslagen zijn: Heren: Sohelbel—Van den Broeck 21—17, 2t—10; Krler^-Vaa Zoelen 21—13, 21—11; Cloos—Van Slobbe 21ia. 13-21, 10—21; Krler—Van den Broedt 71—16. 31—7; Scheibei—Van Slobbe 34—23, 2321; Cloo* —Van Zoelen 211-i, 21—10. Dame*: Puts—Aanemiek van Moorst 10 —21. 2-120; Dom—Kitty Viessen 21—18, 21—10, Krier—SonU lïeltr.el 10—21. ie21; Dom—Van Moorst 21—17. 16-21, 17—21 KOERSEL, dmsdag (ANP) Gerben Karstens heeft in Koersel de rit om het kampioenschap van Bel gisch Limburg gewonnen. Karstens legde de 148 kin af in 3 uur 20 minu ten. Hij had een voorsprong van een halve minuut op Jos van Beers, die de sprint van het peloton won. Kampioen van Limburg werd de zesde aanko mende Raymond Steegmans. in het peloton zaten verder de Nederlanders Rentmeester, Van Leeuwen, Kisner en Harings. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Honk- ballend Sparta zal hoogstwaarschijn lijk niet meer kunnen beschikken over zijn nieuwe aanwinst Spencer Mills. De Antilliaan, die alleen in do dubbels tegen Feijcnoord en ADO heeft meegespeeld, heeft al veertien dagen niets van zich laten horen en Sparta's coach Henk Hendriks ver wacht niet dal hij ooit nog eens zal komen opdagen. Henk Hendriks: „Het ziet er naar uit dat het een definitief einde is. Ik heb van vrienden van Mills gehoord dat hij zich ergens in Amsterdam zou bevinden. We hadden hier voor een werkkring en. een kosthuis gezorgd, maar daar heeft hij zich nooit laten zien. We hebben de Vereniging van AntiUianen in Nederland nog inge schakeld, maar ook die heeft niets voor ons kunnen doen". Henk Hendriks vertelde datt hsj Spencer Mills, een bui tonveld er, „geen moment heeft kunnen doorgronden". „Het is een streep door de rekening dat hij er niét meer bij is," aldus Hendriks, „want Mills is een uitste kende honkballer. Maar aan de andere kant, ik heb zelden iemand meege maakt die z» lui is". HOOGEZAND, dinsdag (ANP). Aan het zesde internationale damtoer nooi, dat van 22 juni t/m 3 juli in Hoogezand wordt gehouden, nemen in de eregroep vijf internationale groot meesters deel. Dat zijn wereldkam pioen Andreiko oud-wereldkampioen Koeperman (beiden Rusland), de Franse kampioen Hlsard en de Neder landers Ton Sijbrands (Europees en nationaal kampioen) en Harm Wiers- ma. Voorts zullen in de eregroep uit komen Korchow (Rusl.), Mostovoy (Fr.), Birmon en Karl Smith (beiden V.S.), Dagenais (Canada), Faal (Gambia) en Frank Drost (Neó.). FRANKFORT, dinsdag (ANP). Gerd Müller, topscorer in höt toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1970 in Mexico, is voor een periode van acht weken geschorst. De straf- commissie van de Westduitse voetbal bond legde deze straf op in verband met het gedrag van Müller in do wed strijd op 6 januari van zijn club, Bayern München, in Lima tegen Um- versitorio. De schorsing gaat op 25 mei in. Zijn clubgenoot Karl-Hemz Mrosko werd eveneens wegens wangedrag in de wedstrijd op 6 januari voor twee weken geschorst. De strafcommissle week af van de straf die geëist was: schorsing voor resp, acht en twee bindende wedstrij den.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 3