Onzekerheid speelt DHS nog parten 'JAN VAN AMVJ' BRACHT HET FEEST OP GANG THOR IN HET PROVENIERSHUIS SCHIEDAM Houten wandje Drug-sapjes Drugteam Drugstore Goedkoop slapen Speelman Receptie Knusse ideeënbus Ronald Heilbron exposeert in Paimekoelcstraat lu Antwerpen vijfde korfbalbeker toernooi Degradatiegevaar niet geweken CSH maandag 14 juni 1971 - pagina 5 'ADVERTENTIE) len stond vroeger aan de - Delft- weg, maar moest daar namens b. en w. verdwenen, wegens het ge vaar voor het luchtverkeer. De hetiboiuw (gaat bijna 250.000 kos ten, De Stichting tot behoud van de.-molen „De Speelman" beschikt nog niet over al dit geld, maar heeft goede hoo-p de financiële zaken binnenkort rond te krijgen. Er zijn talloze verbalen in omloop over de manieren waarop de mensen op kosten gejaagd worden als ze een huis willen hu ren. De volgende geschiedenis slaat alles. Het gebeurde .in Rot terdam, Iemand verlaat zijn flat. In de woonkamerheeft hij een fraaie palissander muunbetlmmerihig la ten aanbrengen. „Dat is wel aar dig meneer," zegt het betreffende makelaarskantoor, „maar als u de flat ontruimt moet u de muur wel in de oorspronkelijke staat terug brengen. Gaat u maar, dat maken wij wet in orde." De ex-bewoner ontvangt later voor de hiertoe uitgevoerde werkzaamheden een gepeperde rekening. Spijtig voor het makelaarskan toor echter Is het, dat na verloop van tijd uitkomt dat de nieuwe bewoner een hogere huur moet betalen, omdat hij een flat. in luxe uitvoering betrekt. Die ,itixe uitvoering* is niet meer en niet minder dan... ja juist, het palis- sanderwa-ndje. Voor de niet-ingewijden in drug-land: nadat je rhijÉdi' bent geweest of getript hebt, is het goed chocomel of vruchteirsapjes te drinken. Tijdens het popfesti val in De Doelen was zelfs ook met deze behoefte rekening ge houden. Aan de buffetten was o.a, appelsap en abrikozen-neck- tar te verkrijgen. A Leden van de Stichting Relea se waren ook in De Doelen aan wezig. Heel onopvallend waakten zij over het smokende deel van het popvolk.' Ze hebben geen moeilijke nacht gehad. Commen taar van een van de .Releasers', zondagmorgen om tien uur: „Ach, het was het gewone padviaders- werk, weet je wel. Een beetje toespreken en zo..." Trouwens, al gehoord over die twee hippe vogels die uiterst te leurgesteld een Parijse drugstore verlieten? 6 In overleg met de ge meente maakt de Rotterdam se Raad voor Jeugd en Jongeren plannetjes om jonge toeristen in de Maasstad in de toekomst een penmanente goedkope overnach- tingsgolegenheid te bieden. De oude Ahoi'-halleh en de voorma lige Jamtn-fabriek fungeerden tot nu toe als noodoplossingen. Voor stel aan de RRJJ: Is er niet iets te-doen met de „kasbah" aan het Weena? Hebben, we tenminste eindelijk een bestemming voor dit .probleemgebied. 0 De herbouw van de molen van Speelman aan de Overscbiese Kleiweg is in volle gang. De mo- Dit prachtige lycra pantycorse- lat korrigeert Uw figuur...,, en zórgt er dus voor dat Uw kle ding beter tot zijn recht komt. Pantylette van stavig lycra-ma- tarlaal, die prima afgewerkt is. De grote voordelen ervan zijn; het sierlijke voorpand van niet rekbaar materiaal - is met fraaie kant-afgewerkt aparte dubbele verstevigings- vlakken op heupen en achter pand loshaakbaar kruisje van sterk rekbaar tricot lycra "brede stretch schouderban den, die vanaf de bovenkant van de cups lopen en verstel baar zijn vormvaste net-nylon cups voor een natuurlijke bustelljrv. Nu bij' ons voor nog géén zeven tien gulden. De raad van de Nederlandse Economische Hogeschool mag dan een gedemocratiseerde instelling zijn met dezelfde rechten voor ie der, het verschil -tussen studenten en professoren is (behalve de leeftijd) duidelijk zichtbaar.' De -hoogleraren zitten en blijven zit ten, zijn spaarzaam met interrup ties en. lachen weinig. De -studen ten zitten met opgetrokken knieën, verlaten, veelvuldig hun plaats, Interrumperen veel en la chen graag. Bijvoorbeeld om op merkingen van de professoren. Tot maandag. 0 Deze advertentie troffen we aan in de NRG: „Aan de geno digden voor de .afscheidsreceptie van de heren M. J. H, M. von Bauer Gauss en R. Duin, te houden, op tËTVsda'g 15 juni a.s. in het Rotterdam HiTton wordt be kend gemaakt dat de heer R. Duin wegens ziekte verhinderd is op deze receptie aanwezig te zijn. De afscheidsreceptie voor de heer Von Bauer Gaiuss zal echter op' dezelfde plaats en tijd voortgang •vinden. Raad van bestuur Ogem." Dus wie meneer Duin wèl en me neer Bauer Gauss niet aardig vindt hoeft niét te komen. Of wie niet zou komen omdat meneer Duin ook zou recipiëren kan nu meneer' Von Bauer Gauss in alle gemoedsrust dfe hand komen schudden. Degene die de twee •heren' samen nèt voldoende Im portant vond om richting Hilton te trekken, kan echter weer thuisblijven. Trouwens, zal me ieer Von Bauer Gauss het wel ■gezellig vinden, zonder meneer •Duin? 9 Het Rijnhötel heeft een slim plannetje bedacht. In het magazi ne dat het hotel regelmatig naar relaties en/of vaste clientele stuurt, staat op de voorpagina.de vólgende opwekking: „Mocht u, waar dan ook in hot buitenland (en misschien zelfs wel in het binnenland) kennis maken met iets nieuws op het gebied van gastvrij'hei'd-in-'de-ruimste- zin-dos-woords, laat het ons eens weten". *t 'Is' geen wedstrijd, stelt het Rijnhotel, er zijn wèl beloningen. In- de vorm van inspraak, voorts beloningen we citeren weer in de sfeer van ons bedrijf en in overeenstemming met de aard van de inzending. Eu alle publi- cabele ideeën worden in het ma gazine afgedrukt. Psychologisch goed bekeken van het Rijnhotel, deze knusse uitgave van de bekende ideeën bus. door KEES WEEDA Het is wel duidelijk. Een wielrenner die de Tour de France wil rijden moet geen dope nemen noch vitaminc- pillei|. o£ wat dan ook. In de caravan xnoct op een grote open auto een steelband mee rijden; die de gehele weg speelt De renner zal dan/ onvermoeid aan de finish komen. Elbrlna' pantyletto Hei bewijs daarvoor werd zondagmorgen zonneklaar ge- leverjd door de ^Mister Silver- tone ;Steelband in de hal van de Doelen. Onvermoeibaar dansten de bezoekers van het mini-pop festival op de klanken getoverd uit olievaten én andere metalen voorwerpen. En toch hadden dé meesten er al elf uur luisteren opzitten. Maar als de. Tour de France orga nisatie besluit lot het meevoeren van de Mister Sllverstone Steelband moet Jan ook mee. Jan, besnorde ent krulharige barkeeper tril do jonge- rcnsoelëtclt ASVJ, die sinds zondag door het leven zal gaan als „knaken- bal-Jait". Nadat zijn dienst er in AMVJ opzat kwam hij naar de Doe len om daar de tot dan tamelijk rus tig zittende menigte in beweging tc brengen. En dat lukte. Het begon al bij Ke vin Ayerc anti The Whole World (Ayers, de vroegere bassist van de Soft Machine). De filosofie van Ayers muziek ls de kracht van de herhaling. Een vrij simpel thema wordt eindeloos herhaald en uitge bouwd tot een opzwepende orgie van geluid. Zo ook zaterdagnacht in „Do it again".; Daarbij zou iedereen zijn blij ven zitten als Jan niet op het po- dium - was gespcangen en ..gewoon.' was gaan "meéziagfen. Het publiek begreep dat het feest kon beginnen, weliswaar wat laat, maar goed Jan kon niet eerder. Tot die tijd ongeveer zes uur in de -zondagmorgen was het popfes tival, georganiseerd in het kader van het knaakfeestival- maar een beetje lauwe toestand .geweest. Het begon om 10 uur zaterdagavond met een optreden van -de vijftig man sterke Engelse groep Centipede. De band is gevormd door pianist Keibh Tippet van de -gelijknamige „Group" en be staat -uit o.a. leden van Soft Machi ne, King Crimson - en Blossom Toes. Goed 't zat muzikaal wellekker maar was allemaal te -veel. op ihet effect gericht. Massale vaak a-lonale blaaspartijen en gil-gezang van vijf vocalisten. Te hard en vaak ook vervelend; behalve een solo van Soft Machine saxofonist-organist Elton Dean op saxello gesteund door de demonische drummer uit dezelfde groep Robert Wyatt. Centipede duurde tot mid dernacht iwaarna het gebeuren in. de hal van de Doelen werd voortgezet. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de Verkoop van deze pantylette van stevig lycra- materiaal, die prachtig afge werkt ls en zeer goed Uw figuur korrigeert. In wit, B-cup (ma ten 75 t/m 95) en C-cup (maten 80 t/m 951, nu am tt\ÉTk Ook maandagmorgen open Géén te/, of schrift, best. (.Van onze kunstredactie) ■ROTTERDAM, maandag Van 2 tot en met 17 juli a.s. wordt er In het pand Pannekoekstraat 7? een tentoon stelling gehouden van werk van de Surinaamse schilder Ronald Heilbron, De tentoonstelling zal dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur (paterdags en zon dags van 13,00-47.00 uur) te bezich tigen zijn, De organisatie is in handen van de Stichting Sociale Belangen Su- rinamers. -■ ROTTERDAM, maanSag (AWP). LUTO en Ons Eibernest zuilgn als na tionaal kampioen en bekerverdediger zaterdag 19 en zondag 20 juni te Ant werpen deelnemen aan het 'vijfde korfbaltoernooi om de Europese korf- balibeker. Deze trofee is tot nu toe'tel kens in Nederlands bezit geweest door .ovenwinningen van Ons Eibernest (2 x) en Blauw Wit (2 x). De poule-indeling is: poule een: LUTO, Sealdis, Miteham; poule tiwee: ATBS, BEC, Ons Eibernest, ROTTERDAM, maandag De heer Hiram W. Cooper (40) is benoemd tot directeur van de Rotterdamse fabriek van' Alcoa (Nederland) N.V. Hij is dé opvolger van de heer W. W. Williams, die naar de Verenigde Staten terug keert. (ADVERTENTIE) ADVERTENTIEJ (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag Coach Jan Ouweneel van DHS zal nog I heel wat moeten maken voor DHS zich veilig' kan voelen. Immers, er gaan dit jaar twee clubs terug naar het raybn en DHS zal heel wat j zelfverzekerder moeten gaan spelen wil het in de derde klasse blijven. Er wordt niet slecht gehonkbald, maar als het team wat onder druk komt te staan, gaat het mis. Het spel wordt dan te gehaast, onnauw keurig en slordig. Zo was het tenminste in de wedstrijd tegen SGrR, dat met niet minder dan 11—2 van DHS wist te winnen. DHS startte met Karei van Vliet op had. De jolige ploeg raakte wat hr pa- de heuvel. Toen al blóek, dat het uiek to«a de honken beset kreeg Schiedamse team geen zelfvertrouwen en de bezoekers profiteerden daarvan om middels Broun en Wetsteijn uit te lopen tot 0—2. Ir» de gelijkmakende slagbeurt leek het er op, dat DHS met Piet.Roozen terug zou komen. Het lukte niet want Roozen ging tussen het eeiste en tweede kussen uit. Het veld van DHS zorgde er voor dat de bezoekers in de tweede innings niet konden scoren, wan; enkele verre tikken in het buitcnveld werden on schadelijk gemaakt. Karei van Vliet moest bij het in gaan van de derde innings zijn plaats op do heuvel afstaan aan Bas Kerse- meijer. Kriek, Oosterveen, Benrdngshof, Pam rijer en Bnes zagen kans een ho merun te slaan, mede door een minder goed ingrijpen van het DHS. binnen- veld. Na dit slagwerk was het voorlopig gedaan met hat scoren van punten. Kersomeijév kreeg er meer kijk op. In de vijfde innings leek het er op, dat DHS tegen zou scoren. Rooztn -was doorgedrongen tot het derde honk en met slechts één man uit leek dat gunstig voor DHS, Werper Bennings- hof herstelde zich., echter en stuurde Bas Rersemeijer met nul naar de kant (drie slag) nadat kort daarvoor Zwaan was uitgevangen; In de zesde innings was het weer raak, want Rous, Beimingshof en Noordijk zagen kans over de thuis plaat te komen, waardoor de stand op 110. kwam. Het werd door Broun zelfs 11 en earst daarna, in de zevende innings, kon DHS middels Karei van "Wiet te rugkomen tot 2—11, waardoor de laatste twoe innings ook nog moesten w-orden gespeeld. Daarin werd niet gescoord. Werpersresultaten DHS. Van Vliet en Kersemeijor. 3-3-13 vijf veldfou- ton. SCR: Bennlngshof12-2-7 vier fouten. Waar ook niemand meer vreemd van opkeek waren de rechercheurs van de Rotterdamse politie die in de verplichte regenjassen .zich -„onop vallend" tussen het publiek bewo gen, Er is lussen de regelmatige be zoekers van popconcerten en ae po litiefunctionarissen zelfs al een zeke re band gegroeid eb de begroetingen gaan soms al op-zijn ouwe-jongens. Morgen verkopan wij een kom- plete kollektia hoeden voor elk wat wils: chique, vlotte en mo derne hoeden, zonnehoeden, hippe petten noemt U maar op. Kom morgen Uw nieuwe hoed kiezen uit deze prachtige kql- lektie, we hebben alle modetin- ten...,, nu per stuk voor nog géén tien gulden! Onmisbaar in tent of caravan, nu kunt U gaan en staan waar U wilt, toiletproblemen zij'n opge- lostmet deze flacon toiletvloei- stof, die gegarandeerd alle afval stoffen afbreekt. Sctienkflacon toiletvloeistof voor het afbreken van alle af valstoffen. inhoud 1 liter. U koopt 'm" nu voor nog géén tweo gulden. SCHIEDAM, maandag Wie wel eens bij Theo van Woerkom thuis heeft gezien hoe hij per- soonlijke bezittingen uit zijn sPort5eve verleden, koestert, weet P&s' goed wat het voor hem moet betekenen een oude oorkonde en IjplÉ/.'fÉÉfij medaille aan.-het bestuur van de gymnastiekvereniging THOR. te schenken. jÉÊÊÊ De heel' Van Woerkom, ere-voorzlt- JJ/f.'Jm§m ter van THOR deed dat zaterdagmid- clag ter gelegenheid van de opening livan hel clublokaal(tje) van THOR, Dat clublokaal is gevestigd in het Pregeniershuis, eens een. behuizing voor lepraleiders en tot voor enkele jaren een hofje waar ouden van dagen hun laatste jaren - mochten doorbren- - u 'm ;±Zf2 Hg sen. •^^7 vg L-Jik "ZZTHOR heeftin het Proveniershuis- -,s'1 OlmmBMSffM de bescbikkng gekregen over twee huisjes. De leden zijn maanden aan het werk geweest om de oude wo- ninkjes om te toveren tot een gezellig Clublokaal, waar de leden en het be- stuur elkaar kunnen ontmoeten. Het archief van de club die.in 1904 door onder meer! de heer Van Woer- WÊÊÊÊÊÊÊïd'b'tkom werd opgericht, is door de jaren ,v J heen groot geworden en zal in de nieuwe behuizing een goed plaatsje ;®1 vinden evenals de. inedaillekast en het materiaal. I' a» Zaterdagmiddag hield het 'bestuur een feestelijke eerste vergadering in hel clublokaal, met een -receptie. On- <jer de belangstellenden was welbou- der B. E. Collé een der eersten die het Wethouder B. E. Collé feliciteert het bestuur met het nieuwe onderkomen bestuur kwam feliciteren. breekt afvalstoffen af 1 Hter Morgenvroeg om 9 uur begint op Üe camping-afdeling, 2e eta ge, de verkoop van deze flacon toiiatvloeistof voor het afbre ker) van afvalstoffen, inhoud 1 liter, jg>A showroom kollektïe Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze kollektie dameshoeden in velé mc?del|en, materialen en fraaie modetinten,^»^ per stuk M U] voor voor Campingtoilet vanaf f 19.75. /-■ Ook maandagmorgen open Géén let. of schrift, best. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrtfr. best

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2