mmm- voor 1 I Schiedamse jeugd naar buitenland 97 Bewoners Crooswijk willen in wijk blijven 'FEIJENOORD HEEFT ME NIET GEKOCHT VOOR B-TEAM' GEZINSVOOKLICHTING HAD GOED JAAR Eddy Koens gaat naar Racing White PvdA vormt 'ombudsteam' in parlement 'Binnenweg wordt tweede Katendrecht' 'Vervuiling drinkwater uitgesloten' 1 GROEPEN VAN Vakantiewerk TIEN TEAMS IN KNSB COMPETITIE Feijenoord W KESSLERS TELEFOON Van Dis wil naaktzwem- kampioenschap verbieden DEC contracteerde T ransvali a-doelman Jacques van Oosten BESTUURDER LICHT GEWOND - Spido moet deel activiteiten staken Bromfietser na botsing overleden Gewond aan oog Da gboottocliten Rode Kruis Ongeval door plotseling geopende autoportier dinsdag 22 juni 1971 - pagina 5.ï- door HANS RE1SMANN LEIDEN/ROTTERDAM, dinsdag Met hel zetten van een handtekening onder een tweejarig contract bij Feijenoord af gelopen zaterdag, op de dag dat zijn ouders hun twintigjarige hu welijksfeest vierden heelt Wim Rijsbergen een einde gemaakt aan een periode van touwtrekken, waarin behalve Feijenoord een reeks van topclubs Sparta, ADO, FC Twente, Go Ahead zich alle moeite heeft getroost om de PEC-speler in te lijven. Wilhelmus Gerardus Rijsber- gen (19) stond al lang in de „picture". In de tijd dat hij (twee/sei zoenen lang) vaste keus was van het UEFA-jeugdteam voor spe lers van 16 tot 18 jaar werd hij regelmatig geobserveerd door scouts van eredivisieverenigingen. Wim Rijsbergen, een knaap met een hoogblonde, woelige haardos, kieeg ook al eerder aanlokkelijke aanbiedingen, maar terwijl UEFA-pIoegmakkers als Johan •Neeskens en Leen Barth dank baar „ja" zeiden tegen gerenom meerde clubs, zei Wim Rijsbergen „nee" tegen Sparta, ADO, Telstar, DWS en nog enkele anderen. TVkn Rijsbergen koos voor PEC, voor een tweede-divisieclub. Om twee redenen. In de eerste plaats was de club van de voortijdig ontslagen trai ner Pim van der Meent (oud-oefen- meester van Jtijsbergens vroegere vereniging Kooden.burg) als enige be reid om aan zijn financiële verlangens tegemoet te komen en daarnaast vond Wim Rijsbergen dat hij in het eerste van PEC meer aait de weg kon tim meren dan in het tweede van welke club dan ook. Rijsbergen: „lik woelde er niets voor in het B-team van Sparta te beginnen. Het is zo vaak gebeurd dat spelers in een B-elftal werden opgenomen en daar volledig op de achtergrond zijn geraakt. ïk zag bij PEC mogelijkhe den in de publiciteit te komen. Het was voor mijzelf ook een test. Zou ik in het profvoetbal mee kunnen ko men? Zouik kans maken om gded geld met de voetballerij te verdienen? Ik kan. nu zeggen dat ,i-k een goed jaar aohter de «rug heb. Dat bewijst ook wel de belangstelling. PEC was louter en alleen bedoeld als pc-tl spring plank." Anders De jonge Leidenaar, die verwacht begin volgend jaar opgeroepen te worden voor •militaire dienst, behoort nu tot de kern van de Nederlandse kampioen, maar het ziet er wel naar uit dat hij bij Feijenoord vooralsnoe met een plaats bij de reserves genoe gen zal moeten nemen. Schrikt hij er nu niet wan af? Rijsbergen: rwNu'.ligt het wat anders. Als je voor driedui zend igulden 'een amateur 'koopt kun je je geen buil vallen. Maar Feijenoord zal mij voor zoveel duizend gulden meer heus niet gekocht hebben voor het B-elftal. Ik zal niet gelijk In het eerste wor den opgesteld, maar zo 2ijn de mees- ten begonnen. Iedereen heeft een aan loopperiode achter de mg. Ik heb be gapen dat Feijenoord mij aangetrok ken heeft voor de achterste vier. Na tuurlijk is er veel concurrentie, maar in de toekomst zie ik zeker «mogelijk heden. Tenslotte beginnen bij jonigens ais Komeija en Laserams de jaartjes al aardig «te tellen. Die eijn boven de dertig, ik ben 19," Wim Rijsbergen. heeft in Rooden- burg en in de UEFA-ploeg altijd op het middenveld gespeeld. Hij startte ook als middenvelder bij PEC, maar toen trainer v.d. Meent (bij wie Rijs bergen het afgelopen seizoen in Zwol le «heeft ingewoond) al na enkele wed strijden iemand nodig had voor de verdediging was de keus niet moeilijk. Wil Rijsbergen: „Sinds die tijd he,b ik achter gespeeld, als laatste man. Ik had het nog nooit gedaan, imaar de omschakeling heeft one geen moeite gekost. Het is eigenlijk geruisloos ge gaan. En het is «me -goed bevallen, liet organiseren bleek me «goed af te gaan. Het is een «moeilijke, maar ook dank bare taak. Je hebt veel verantwoor ding. Het is een zaak van opletten. Je weet dat je geen fout imag maken, omdat elke fout fataal kan zijn." Feijenoord, dat Wim Rijsbergen al lang in het oog had (twee jaar gele den sloeg Ernst Happel gelijktijdig met Sparta's toenmalige trainer Wiel Coerver hem gade in eert competi tiewedstrijd tussen Boodenburg en CW), heeft van de jongste aankoop veel verwachtingen. Manager Guus Brox: „We hebben hem de laatste maanden bij PEC scherp in de -galen gehouden. Hij heeft toen op ons een voortreffelijke indruk gemaakt. Je weet bij amateurs nooit hoe ze zich zullen ontwikkelen «hoevelen zijn er niet gewogen en te licht bevonden? maar Wim Rijsbergen heeft .zich bij zonder goed 'ontwikkeld. Wim Rijsbergen (19): „Als laatste man weet je dat je geen fout mag maken, omdat elke fout fataal kan zijn". Hij is sterk, heeft een .goede kijk op het spel en hij heeft, daoht ik, de juis te mentaliteit. Hij doet me een beetje denken aan Rinus Israel. Zowel wat zijn lichaamsbouw als zijn spel be treft, We hebben Wim aangetrokken voor de laatste vier. Er zijn -voor die plaatsen wel vijf kandidaten, maar gebleken is dat dat niet altijdvol doende is. En het is toch zonde ais we bij blessures genoodzaakt zijn Wimpie Jansen naar. ach teren te halen." Full-prof Wi«m Rijsbergen, bezitter van een opvallende Ford Capri, heeft voor een jongen van eijn leeftijd al tamelijk veel ervaring. Hij speelde onder meer in Suriname, Denemar ken, Schotland, Frankrijk, Oost- Duitsland en Luxemburg. „Schotland' (•het TJEFA-toemooi otn het Europese kampioenschap, toen Oranje door lo ting de eer aan Oost-Dultsland imoest laten) is.voor-hem. een absoluut hoog tepunt. Tot dusver dan. Wi.m Rijsbergen: „Misschien komt er bij Feijenoord een blessure en mis schien zegt Happel of wie dan ook wel: Wim we proberen jou. En stel dat het dan goed mocht gaat. Dat zou toch geweldig zijn. Dan speel je gelijk Europa Cup-voetbal, het hoogste wat een «voetballer kan bereiken. Natuur lijk, mijn transfer blijft een gok, ook voor Feijenoord, maar ik ben er niet ban-g voor. Ik heb voldoende vertrou wen datik zal slagen." (V3n onze schaakmedewerker) ROTTERDAM, dinsdag Dc inde ling van de competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Schaakbond, seizoen 1971/1872, is reeds bekend. In tegenstelling tot vorige jaren zat ge speeld worden met groepen van 10 teams. De competitie loopt nu niet meer van oktober tot en met april, doch van september t/m mei. Er wor den voortaan D ronden (voorheen 7 ronden) gespeeld. In de hoofdklasse (inzet: kampioen schap van Nederland) is Rotterdam, dat in het afgelopen seizoen zo triest de boot miste en tweede werd, inge deeld met landskampioen Utrecht, Watergraafsmeer, VAS/ASC (beide Amsterdam), Moerwijk, DisoendoDts- gwus (beide Den Haag), Eindhoven, BSO (Bussum), Philldor (Leeuwar den) en Rhilidor (Leiden). Curieus is 'dat de competitieleider alle eerste kiasteams, die In het di strict van de Rotterrdamse Schaak bond thuis horen, in één afdeling 'heeft geplaatst, te weten Charlois, Eu ropoort, Spangen, Dordrecht, Over- schïe en Rotterdam 2. Zij zuilen bet en tegen elkaar én tegen LSG- (Lei den) HSG (Hilversum), Witte Paard (Koog a.d. Zaan) en Breda moeten opnemen. Europoort 2 en Charlois 2 zijn resp. in afd. 2c en 2D ondergebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag Het va- kantieprograrnma voor de schoolgaan de jeugd in dc wijk Feijenoord/Noor- dereiland gaat op 5 juli van start en duurt tot cn met 30 juli. De Stichting „Indianendorp UG" heeft voor de jeugd verschillende thema's bedacht, die steeds het karakter van flie dag bepalen. De kinderen kunnen zich afwisse lend bezighouden met onderwerpen als Indianen, Dag op de maan, Eski mo's.; Chinezen, Zigeuners, Oosterse dag, Geestenland enz. In de ochtendu ren wortlt steeds het voorbereidende werk gedaan, het maken van bij de si tuatie .passende bouwsels, (het instude ren van liedjes en toneelstukjes, ver kleedpartijen. 's Middags is de eigen lijke „voorstelling"; laten zien wat de resultaten zijn. Als het weer wil meewerken, zullen alle activiteiten In de openlucht plaatshebben, o.a. op speelplaatsen in de Zinkerstraat, Kosestraat, Persoons- haven, Burg. Hofmanplein en Brie- nenoord. Wordt het te koud en te nat, dan staan de clubhuizen „De Arend". „De Zeemeeuw" en „De Brug" open voor speelse bezigheden. Hoogstwaar schijnlijk zal vrtnr d'verse subsidies de deelname geheel gratis zijn. Bij een inbraak in liet constructie bedrijf Wissekerke en zoon aan de Gouderakstraat is voor 10.000 aan lesmateriaal en gereedschap gestolen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag In 1970 hebben 1494 vrouwen en enkele mannen aan curssusscn deelgenomen of lessen gevolgd van de Stichting voor Huis houdelijke- cn Gczlnsvoorlichting Schiedam. Noor de naailessen bestond do de grond schieten, het voor de leek heeste belangstelling. De lessen trok- -haast n'iet mogelijk is een vcranbvvoor- i ruim 900 deelneemsters. V De Stichting toont zich in 'haar jaarverslag over 1970 bijzonder ver heugd en hoopt, dat de goede tendens zich ook in dc toekomst zal voortzet ten. Wel zou zij heel igraag méér raan- hen bij haar werk betrokken willen zien. Zij acht de informatie aan consu menten van groot belang omdat het in welvaartsstaat, waar dc huishou delijke apparaten als paddestoelen uit dc keuze te maken. De consumenten-informatie wordt dinsdagmorgen, woensdagmiddag en donderdagmorgen om de 14 dagen ge geven in liet kantoor van de Stichting aan de,Korte Dam 5.-Inlichtingen over de - verschillende cursussen en lessen kunnen daar ook worden verkregen. Op het programma staan de cursussen koken, naaien, kleine karweitjes, ui terlijke verzorging, bloemschikken, 'handenarbeid en creatief handwerken. (ADVERTENTIE) Als U van plan bent binnenkort nieuwe overgordijnen te nemen, doe het dan nu..— want v/e heb ben prachtige gordijnstof ïn de aanbieding. Bedrukte overgordijnstof In tientallen dessins én kleuren verkopen wij in diverse kwali teiten, Waaronder satin druk, crêpe en platweefsel, door el kaar per meter voor nog géén twee gulden.- drukstof satin, crepe en platweefsel 120 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze ovargordijnstof, in vele kleuren en dessins en ïn diverse kwaliteiten, breedte.120 cm, per meter" Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best ROTTERDAM, dinsdag In een Interview met Gcorg Kcssler in onze krant van zaterdag j.l. vermeldden wij dat de telefoon in Kesslers woning In Schiedara- Kclhel door Sparta zou zyn af gesloten. De heer D. Aarsc, de penningmeester van Sparta, stelt er prijs op te verklaren dat dit niet op initiatief van de club is geschied. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdagEd dy Coens, do Nederlandse rechts buiten van Sint Truiden,heeft een driejarig contract getekend bij Racing White. Vanmorgen hebben alle partijen volledige overeenstemming bereikt. In ruil voor Eddy Koens ontvangt St. Truiden van Racing White aan valler Fons Haagdoren, 'die en kele keren voor het Belgische elftal heeft gespeeld, plus een bedrag van 170.000 gulden. Lang heeft het er. naar uitgezien dat Eddy Koens getransfeerd zou worden naai- kampioen Standard Luik. De - onderhandelingen zijn vo rige week afgesprongen, toen Stan dard twee Zweedse spelers, Svensson én Johansson, contracteerde, Eddy Koens, die de laatste weken zo over zijn toeren is geraakt dat hij vier kilo is afgevalen, heeft vijf jaar voor Sint Truiden gespeeld. Daarvoor kwam Koens voor SYV uit. Bij zijn nieuwe club Racing White spelen o.a. Gerard Rummy" Berg hol tz en de Deen Krasten Bjerre. Do FC Den Haag/ADO heeft van Telstar oud-Feijenoorder Thijs Wijn- gaarde overgenomen, terwijl Jan de Jong, doelman van DFC een contract bij MAC heeft getekend. DEN HAAG, dinsdag De PvdA- fraclie in de Tweede Kamer heeft plannen ontwikkeld om een collectieve ombudsman, een „ombudsteam" in te stellen. Het wortlt een soort „Marcel van Dam van het parlement", zoals het in de kring van de TvdA-fractie is omschreven. Het Tweede-Kamerlid Huub Frans- sen, die voorzitter is van dc vaste Kamercommissie voor de verzoek schriften, krijgt, de leiding van het PvdA-ombudsteam. Het team zal in wezen hetzelfde werk doen dat formeel tot de taak van de commissie voor de verzoek schriften behoort, maar dat daar door de gangbare politieke tegenstellingen de commissie bestaat uit Kamerle den van de regeringsmeerderheid zo wel als van de oppositie nooit tot ontwikkeling is gekomen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag De helft van de bewoners van drie huizenblokken die op de afbraak- lijst van Stadsontwikkeling voor komen, wil bij gedwongen ver huizing in Crooswijk blijven wo nen en niet meer dan 75 gulden per maand aan - huur betalen. Hoewel zestig procent van. de mensen de eigen woning als „goed" of „redelijk" beoordeelt, is toch nog 57 procent van het totaal geneigd de slopers binnen te halen. Het voorlopig Wfjkoriraaii Crooswijk heeft deze en andere gegevens ont leend aan een enquête onder de be woners van de betrokken woningen. In totaal werden 99 mensen bereikt van de 157 huizen. De respons, die daarmee op zestig procent komt, ligt In werkelijkheid iets hoger, omdat een deel van de panden al niet meer wordt bewoond. Ongeveer tweederde van de mensen woont niet langer dan tien jaar in hetzelfde huis, een. kwart woont twin tig tot veertig of meer jaren. De huur die men bij onvermijdelijke verhui zing zou willen of kunnen opbrengen, komt nauwelijks hoger dan de prijs die thans wordt betaald. Slechts der tien procent vindt een huur van ƒ125 tot meer dan 175 (4%) aanvaard baar. Duidelijk blijkt uit de enquête, dat het kwaliteitsverschil tussen de drie blokken dié onderwerp van het on derzoek waren, zeer groot is. Het blok Footstraat/Rotterdamsestraat is er het slechtste aan toe, de huizen in de Van Reyndwarsstraat zijn .aanzienlijk be ter. Van de eerste groep wil 81 pro cent het huis uit, van de andere groep is dat slechts 32 proeent. Het Voorlopig- Wijkorgaan Croos wijk is 'het met de dienst voor Stads ontwikkeling eens, dat een deel van de voor afbraak bestemde huizen in derdaad niet meer bewoonbaar is. Een veel groter aantal is echter nog in be hoorlijke staat. Slopen is uitsluitend acceptabel, wanneer de verjaarde be woners een gelijkwaardige ruimte tegen redelijke huur aangeboden krijr gen. In Crooswijk zelf «ls die echter niet te vinden, terwijl het grootste deel van de mensen de wijk niet uit wil. Een ander punt is dat het leef baar houden van de behuizing voor veel bewoners een dure, tijdrovende kwestie is geweest. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Het SGF-raadslid C. N. van Dis meent dat naaktzwemmen in strijd Is met funda mentele christelijke zeden. Hij vraagt b en w hun toestemming tot het hou den van dc Europeso naturislische zvvemkajnpioenschappen op zondag 14 november in het Zwembad "West in te trekken. De heer Van Dis stelt dat een „be langrijk deel van de bevolking princi piële beawarert heeft tegen de onthei liging van de zondag als de Dag des Heren en dat het op de weg van de overheid is om aantasting daarvan te voorkomen". Bovendien vindt de heer Van Dis dat „een nog groter deel vaVde be volking niet gediend is van dc bevor dering van de naaktcultuur". Omdat door dit .besluit de gevoelens en gods dienstige overtuiging van .grote delen van de burgerij genegeerd en ge krenkt worden vraagt de heer Van Dis b en w de gegeven toestemming in te trekken. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag De Dordtse eerste divisieelub DFC heeft de doelman van de Rotter damse derde klasser Transvalia, Jacques van Oosten, gecontrac teerd. DFC hoopt in Van Oosten een opvolger te hebben gevonden voor Jan de Jong, die naar NAC is overgegaan. Behalve Van Oosten contracteerde DFC nog drie amateurs. Het zijn limkachter Gradus Roelant van Em ma, een speler van het Nederlands jeugdelftal, Papendrecht-spits "Wout v. d. Linden en middenvelder Van Oorschot, die in. de jeugd van Feije noord speelde. DFC voert nog besprekingen met spelers van SW (o.a. Ton Vorsten- bos), terwijl, aldus bestuurslid Vcrzijl. „half Hermes DVS" zich. bij dé Dordtse vereniging heeft aangemeld. Fortuna Vlaardingen heeft het oog laten vallen op drie spelers van het opgeheven Holland Sport, t.w. v. d. Bol, Teskc en Olsthoorn, Met ADO is Fortuna al tot overeenstemming ge komen, raet de spelers nog niet. Voor Rob v. d. Bol bestaat ook belangstel ling van de zijde van Excelsior. Bij Fortuna heeft na Eikelenboom en Pijl ook Piet Teullng zich op de transfer- lijst laten plaatsen. rsSfe-s Wonder boven wonder kwam de bestuurder van deze Volkswagen er vrij goed vanaf toen zijn auto gistermiddag op de Kruising Schieweg-Vlagge- maststraat werd gemangeld tussen een bus en een mast van de ANWB. Met wondjes aan zij'n gezicht {glas) werd het slachtoffer, de 20-jarige J.'F. de Schmidt uit Rijswijk,, naar het Bergwegziekenbuis gebracht Zijn auto was totaal vernield. De bus liep eveneens grote schade op. De brandweer rukte uit om een begin van brand te blussen, maar met één blusapparaatje was het vuur al onder controle gebracht. Het verkeer ondervond flinke vertraging door het ongel uk, "dat gebeurde doordat geen voorrang werd verleend. SCHIEDAM, dinsdag Schiedamse jongelui tussen 16 en 20 jaar zullen ook dit jaar weer deelnemen, aan een internationale jeugduit wisseling, Half juli vertrekken ze degelijk gechaperonneerd 'door een leider of leidster naar het buitenland voor een verblijf van twee weken. In de eerste twee weken van augustus zullen jongelui uit de steden die zij bezoeken naar Schiedam komen. De Schiedammers worden. ïn het buitenland bij gastfamilies onderge bracht en op hun beurt logeren' de buitenlanders bij Schiedamse gastfa milies. 'Do plaatsen, die aan het uitwisse lingsprogramma meedoen- zijn Esslin- gen in Duitsland, TJdine in Italië, Vienoie m Frankrijk, NeatQi in Wales en Norköping in Zweden. Vijf-tien Schiedammers gaan naar Essliisgen, dertien naar UdSn-e, vijf naar VI enne en -negen naar Norköpin'g. Neath wordt door Schie dam niet bezocht, wel zullen er jonge lui uit die stad: naar Schiedam komen, i Het programma voor de buitenland se gasten ziet er dit jaar anders uit, Verleden, jaar mankeerde er nogal •wat aan, maar de Schiedamse Ge meenschap die het programma samen stelt, hoopt, dat nu alles naar wens zal veriopen. Voor het eerst zullen de gasten op ihe't stadhuis worden ontvangen op •twee augustus. Het obligate tochtje naar Marken en Vcflendam Is ge- schrapt maardaaryoor in dejplaats is ■er eert tweedaagse'èxcursie naar Bra bant én Zeeland en een dagje Amster dam. De avonden kunnen worden doorge bracht in de jeugtisoéiëteiten „de Waag en „de Vonk". Deze sociëteiten zijn dan een- soort trefpunten voor de •buitenlanders en de Schiedammers, waar zij de gelegenheid hebben elkaar beter te leren kennen, het doel im mers van de uitwisseling, De Schiedamse Gemeenschap gaat -er van uit, dat. de gastgezinnen- waai' de buitenlanders in worden onderge bracht in de weekeinden de jongelui wat van Schiedam en Rotterdam zul len laten zien.' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De Spi do moet als gevolg van nieuwe vaar- voorscliriften op dc Nieuwe Waterweg en in liet Europoortgebied een deel van haar activiteiten staken Twee rondvaarten en .twee dagtoch ten komen te 'Verwallen. Hst zijn de dagelijkse rondvaart vanuit Hoek van Holland door het Europoortgebied, de dagelijkse rondvaart vanaf het Eur- O-iRama-restaurant, eveneens in het Europoortgebied, de dagelijkse tocht Rotterdam, Hoek van Holland en de tooht Rotterdam-Europoort vice versa, die iedere donderdag werd gehouden. De nieuwe vaarvoorschriftan hou den verband met de werkzaamheden die verricht worden in de verbinding tussen «Nieuwe Waterweg en het Euro poortgebied. Bij de Spido verwacht men dat de voorschriften tijdelijk zullen zijn. Men hoopt het volgend seizoen de tochten weer in het programma te kunnen opnemen. De boten die nor maal de afgelaste diensten onderhiel den zullen voor andere Spido-activi- teiten worden ingevet. Spido: „Wc hebben deze zo-mer werk genoeg". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Dc 22- jarige elektricien F. J. van Kleef uit Maasdam is gisteren op de Kor- perweg in Rotterdam met zijn brom fiets aangereden door een truck met oplegger. Hij overleed onderweg naar het ziekenhuis aan zwaar hoofdletsel. Het ongeluk gebeurde toen het slacht offer de weg overstak, waarbij hij de vrachtwagen niet opmerkte. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. - Bij het sjorren van trucks in het ruim van het'Spaanse schip Villablanca in de Eemshaven is de 37-jarige R. Vieto- riano uit Santa Qruz getroffen door een stuk hout. Met een oogkasfractuur en een snijwond bij zUn linkeroog is hij opgenomen in het Havenzieken huis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag De Nieu we Binnenweg dreigt een tweede Katendrecht te worden. Willen b.'en w. alles in het werk stellen om dit te voorkomen. Dit stelt de heer C. N. van Dis (SGP) dn vragen aan b. en w. waarin hij maatregelen bepleit „opdat de Nieuwe Binnenweg als winkelstraat en woonstraat kan blijven fungeren." Volgens het SGF-raadslid moet het college de belangen van gevestigde winkeliers en de huidige bewonersla- ten prevaleren boven die van „de als paddestoelen uit-de grond schietende nachtbars, dancings en andere gele genheden.". B. en w. van Vlaardingen (Van ccn onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN, dinsdag. De verontreiniging van het drinkwater bij Lever's Zeep Maatschappij aan de Vlaardtngse Deltaweg is het gevolg geweest van een niet functionerende scheiding tussen dc koppelleiding tus sen Maas- en drinkwater. Beide syste men worden apart gehouden door een afsluiter en een „bUndpïaat" als extra beveiliging. De ongewenste vermenging kon ont staan door een gat in de blindplaat. terwijl de afsluiter niet helemaal dicht was De verontreiniging werd bijzonder snel ontdekt door het be- crijfslaboratorium, waardoor het vuile water niet buiten het bedrijf kwam. Tijdens het weekeinde zou dat vermoe delijk wel zijn gebeurd, met als ge- volg besmet drinkwater voor de be woners van de Deltaweg. Dit antwoorden b en w van Vlaar dingen p sohriftelijke vragen van het D'GG-raadslid G. W. Schut, ruim een maand geleden gestold. B. en w. stel len verder, dat de circuits van rivier en drinkwater nu gescheiden zijn, waardoor „een vrijwel absolute zeker heid" is onstaan, dat verontre'migimg niet meer voorkomt. SCHIEDAM, dinsdag-De afdeling Schiedam van het Nederlandsche Roo- de Kruis heeft voor dagboottochten, voor minder valide personen op 14 en 28 augustus nog een aantal plaatsen beschikbaar. Wie aan een van de tochten wenst deel te nemen, kan zich schriftelijk op geven. bij: het Nederlandsche Roode Kruis, Warande 95 te Schiedam. De aanvragen, voorzien van een voor keursdatum, moeten uiterlijk 1 juli binnen zijn. (Van een onzer verslaggevers) "V ROTTERDAM, dinsdag Dé .20- jarige telefoniste A. M. van Swaay uit Rotterdam is gisteren met haar fiets' tégen een -portier" van een, auto gereden, dat plotseling: geopend w®rd- Zij kwam té véllen en .werd over-» reden door een juist passerende auto. Met inwendig letsel werd zij naar hét Difkzagtziekenlmis gébraciht.'Tfet öijA' geval gebeurde op de Henegouwerlaan,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2