mssms IS spoor 3: 9 Platform vervangt lichtschip buit halve ton bij roofoverval 98 85 Gevaarlijke tabletten verloren Mentink wil herindeling Maasvlakte 'HAVENSTAKING WAS AI S! I H ING VAN BEPAALDE PERIODE' Jeugdfestijn in Schiedam Inbraak bij N.V. Beveka Adrianadwarsstraat „Verpïiehte verhuizing onfatsoenlijk" Gemeente koopt Huis ter Scliie Roestig water uit de kraan Fotoapparatuur uit etalage gestolen Van trap geduwd Moeder en zoontje bij aanrijding gewond isaaa S.V.Z. in jaarverslag: ,.#S' Vakbond boos over gang van zaken in taxiwereld Half augustus eerste hondentoilet in Schiedam Man (65) lag doodinhuis Britse groep bij Uniegas vrijdag 9 juli 1971 - pagina 5 (ADVERTENTIE) Licht in gewicht, dus gemakke lijk te hanteren zijn deze prach tige poiyaether matrassen en U slaapt er heerlijk op. 1 Persoons poiyaether matras sen, aan 2 zijden geborduurd, en afgedekt met schapewol voor aantrekkelijke prijzen. 1 persoon* poiyaether zuiver schapewol afdekking 80x190 cm 90x190 cm Op de 1e etage verkopen wij dezo 1 persoons poiyaether ma trassen, ongeveer 16 cm hoog, fraai bloemmotief en aan 2 zijden geborduurd. In de kleu ren goud en blauw. Ook ïn de 2 persoons maten: 120x190cm f 119,50 130 x 190 cm f139,» 140 x190 cm f 155,— Ook maandagm orgen open dón tof. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Binnen kort begint de gemeente met de defi nitieve inrichting van de Adriana dwarsstraat tot speelstraat. Dit heb ben B en W geantwoord op vragen van mej. M. Molenaar (PvdA), die de huidige situatie „onhoudbaar" had genoemd. ADVERTENTIE) Misschien we] iets voor jou deze hippe schoudertas, die je meeneemt als je gaat stadten of naar het strand gaat. Kreukellak schoudertas met franje aan de onderkant en gc- o'ekoreerd met 2 fraai gebor duurde randen. Keuzeuit4 rake kleuren, voor nog géén vier gul den. Op de parterre verkopen wij deze kreukellak schoudertassen met franje en b.ordüürgarnering, in de kleuren zwart, wit, rood en blauw Ook maandagmorgen open Géén tef. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag!De Rot terdamse recherche had vanmorgen nog geen spoor gevonden van de twee mannen die gistermorgen rond elf uur een gewapende roofoverval pleegden op het bijkantoor van de Hollandsche Bank Unie aan de Mid dellandstraat in Rotterdam. De overvallers, van wie een Duits sprak, gingen er vandoor met voor 50.000 aan Nederlandse en buiten landse valuta. Zij vluchtten in een auto met een Zwitsers kenteken in de richting van de Maastunnel. De politie controleerde op alle uitvals wegen van Rotterdam maar de auto werd niet meer gezien. De mannen drongen het kantoor binnen toen er verder geen klanten aanwezig waren. Beiden hadden een pistool in de hand. De ene man bleef bij do deur staan. D« atiuèrc mail sprong over de ba* lie en beval de chef van het bijkan toor, de heer J. P. van der Harst, dat hij onder een bureau moest gaan liggen. Toen de heer Van der Harst dit niet snel genoeg deed kreeg hij met een pistool een klap op zijn schouder. „Nach union", beet de overvaller hem toe. Ook de assistente-van de heer Van der Harst moest onder een bureau gaan liggen. Daarna graaide de overvaller de kassa en enkele dozen met geld leeg. Hij nam al het papiergeld mee dat op dat ogenblik in het kantoor te vinden was. Even tevoren had de heer Van der Harst nog 10.000 aan een bankloper meegegeven omdat hij het liefst zo weinig mogelijk geld in zijn kantoor heeft. De overval speelde zich af in vijf minuten. Toen de mannen de deur uit waren stelde de bankem ployé het stille alarm in werking. De politie beschikt over vage aig' nalementen van de overvallers. Vast slaat dat de man die over de balie sprong een zwart leren jasje aan had en een zonnebril droeg. Hij was 1.70 tot 1.75 meter lang. Dc andere man was 1.75 tot 1.80 meter lang. Hij had een lichte coltrui met een donkere kraag aan. Beide mannen waren zuidelijke types. ROTTERDAM, vrijdag (ANP) Een jongen, die voor zijn moeder ta bletten van de apotheek zou halen, heeft deze onderweg van de Binnen weg naar do Havenstraat verloren. Het is een wit doosje met dertig wit te tabletten. Inwendig gebruik van meer dan vijf tabletten is levensge vaarlijk. De naam van de tabletten, die de grootte hebben van aspirien tjes, is digoxin. Op de tabletten zelf staan de letters G E X. De vinder wordt verzocht zich te melden bij de politie in Rotterdam. Woningbouwcorporaties (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag - De Federatie van Rotterdamse Woningbouwcorpo raties vindt het „onmogelijk, zowel uit sociale als uit fatsoensoverwegin gen", nieuwe huurders een verkla ring te laten ondertekenen dat zij moeten verhuizen als liun inkomen een bepaald niveau overschrijdt. Als een huurder vroeger of later oen verplichte verhuizing boven het hoofd hangt, aldus de federatie, zal hij zich noch met zijn woning noch met zijn woonomgeving verbonden gaan voelen. Dat heeft tot gevolg.dat ae huurder minder bereid is geld uit te geven aan het onderhoud van zijn woning. Gedwongen verhuizing verstoort ook de leiding van het ker kelijk en maatschappelijk leven in een wijk, aldus de federatie. B. en "W. zijn het niet met dit standpunt eens. In hun antwoord op vragen van KVF-fractieïeider mr. L. A. Struik zeggen ze dat zo'n huurders verklaring pas gebruikt moet wor den als een zeer grote afstand lussen inkomen en huur is ontstaan. Minister Schut (Volkshuisvesting) had de woningbouwcorporaties ge vraagd 'zo'n verklaring aan nieuwe huurders voor te leggen. B. en W, 2ijn het eens met de minister dat goedkope woningen bestemd moeten blijven voor de minder draagkrachti- gen en zij geloven dat door een „re delijke en milde" toepassing van een dergelijke verklaring aan de bezwa ren van de; woningbouwcorporaties tegemoet kan worden gekomen. De assistente van de bankemployé werd overstuur met een taxi naar suis gebracht. Het overvallen bijkantoor van de HBU. (Van ecu onier verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Het lichtschip Goeree zal in de tweede helft van 1971 worden vervangen door een stalen lichtplatform, Dit zal onbemand zijn en de werking ge schiedt geheel automatisch. Bij inschrijving werd de bouw en het plaatsen van dit lichtplatform gegund aan Heeroma's Ingenieursbu reau te Den Haag voor een bedrag van ruim f 5,- miljoen. De exploitatiekosten van het nieu we lichtplatform zullen beduidend minder zijn dan van het lichtschip. Dit komt ojn. doordat bedienend personeel niet meer nodig is. De be zuiniging bedraagt daardoor zo'n 400.000,-. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Voor 1,4 miljoen gulden Wil de gemeente het Huls ter Schie in Overschié kopen, nadat ze het pand in 1958 zelf voor 225.000 gulden heeft verkocht. De gemeente heeft het Huis ter Schie nodig om er de internaten van de hogere zeevaartschool en de hoge re zeevaartschool voor scheepswerk- tuigkundigen in onder te brengen. Het internaat is nu gevestigd in de Jan Backx, maar moet daaruit op 1 augustus verdwenen zijn. B, en W. schrijven in een voorstel aan de raad dat opheffing van het internaat een zeer ongunstige, zo niet catastrofale invloed zal hebben op het zeevaar- tonderwijs in Rotterdam. Het Huis ter Scliie is het enige ge schikte pand om het internaat onder te brengen. Het is volgens taxaties ongeveer een miljoen gulden waard, maar de eigenaar kon er al een be drag van ruimschoots boven een mil joen voor krijgen. B. en W. vinden dat er toch maar 1,4 miljoen moet worden uitgegeven om het pand te kopen. Voordat het internaat erin gevestigd kan worden moet er overi gens nog voor 1,1 miljoen aan het pand vertimmerd worden. B. en W. stellen de raad voor hier mee akkoord te gaan omdat de bouw van een nieuw internaat, veel duur der zou zijn. ROTTERDAM, vrijdag. Bewo ners van enkele straten in Spangen, kregen gisteren roestig water uit hun kraan. Bij de Drinkwaterleiding vermoedt men („we weten het niet helemaal zeker") dat de storing ver band houdt met het vernieuwen van leidingen in "de Spar tas tra at. Ook het hoge verbruik als gevolg van het warme weer speelt een rol. De sto ring zal waarschijnlijk maar van be perkte duur zijn, aldus de Drinkwa terleiding. De controle op de werking van alia apparatuur van het onbemande licht platform zal geschieden vanuit de se mafoon te Hoek van Holland. Hier voor is geen extra personeel nodig- De plannen voor het lichtplatform zijn in 1965 ontstaan, toen een com missie had vastgesteld dat een van de vijf Nederlandse lichtschepen (vier op zee, één reserve) binnen een afzienbaar aantal jaren zou die nen te warden vervangen. Het lichtplatform komt op een constructie van vier holle poten te staan waar doorheen de heipalen worden gestoken. De heipalen wor den ongeveer dertig tot veertig me ter de zeebodem ingeheid. Nadat de kwarwei is geklaard wordt de bo venbouw (werkruimten, machineka mer, helikopterdek en lichttoren) door het kraanschip vanaf de lichter omhooggeheaen en geplaatst op de stevig verankerde pootconstructie. Het nieuwe licht zal op twee keer zo grote hoogte komen als op een lichtschip. Dit resulteert in een zich- baarheid van zestien mijl, afhanke lijk van de atmosferische omstandig heden. (Van een ónzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Nu Hoog- overts/Hoeseh. besloten hebben af te zien van hun oorspronkelijke plan voor de bouw. van een hoogoven- en staalbedrijf op de Maasvlakte, wil mr J. Mentink, fractieleider van D'fi6 in de raad, een nieuwe indeling van de Maasvlakte zien, Hij heeft b en w ge vraagd. of ze bereid zijn op korte termijn een nieuwe kaart te overleg gen. Schiedam, vrijdag. Met een .trottoirtegel werd gisteren de etalage ruit van een fotozaak aan de Tuin- laan verbrijzeld. Er verdwenen drie filmprojectors met een gezamenlijke waarde van 1400 gulden. De daders met de buit zijn spoorloos. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERAM, vrijdag Gister avond is aangehouden bij het Cen traal Station de 43-jarige donckey- man P, O., die in de hal van het Cen traal Station de 29-jarige W, Kroe- zenga uit de Havenstraat, die op de leuning van de metrotrap zot, en. duw had gegeven, waardoor deze man tweeenhalve meter naar beneden viel. Met een hersenschudding is hij opgenomen in het Dijkzigtzieken- huis, Volgens de verklaring was Kroezenga hem geld schuldig. ROTTERDAM, vrijdag. Gister avond is op de Strandboulevard te Hoek van Holland een personenauto tegen een lichtmast gebotst, door tot nu toe onbekende oorzaak. De 30-ja- rige mevrouw J, H. Asmus-Bal uit Schiedam liep een neus- en kaak- fractuur op .alsmede hersenletsel. Haar 7-jarige zoon Ronald werd door een arts behandeld aan schaaf wonden aan zijn armen. Mevrouw Asmus werd overgebracht naar Dr. Noietstiehting in Schiedam. De auto werd zwaar beschadigd. ROTTERDAM. Vrijdag. Giste ren is aangehouden de 22-jarige elec- tricien K. H, uit Duitsland, die een auto had weggenomen in de Atjeh- straat en daarmee was gaan rijden. De eigenaar kon hem met een andere auto klem rijden, hem grijpen en overgeven aan de politie. Uit een bouwkeet aan de Noor- derkanaalweg zijn van de Bredase Betonmaatschappij een waterpasin- strument en een afstandakijker ge stolen. Waarde ca. 6000,— Rotterdam Lange waarneming (vrijd. 17.30—24, zat 0—24, zond. 024, maand, t/m dond. 17.30 —8 uur de volgende dag): apotheek 't Gou- <!e Hert, Goudseslngel 233a, tel. 130900; apo- thfcsk Krult, Burg. Melneszlaan 57, teL 230477; apotheek Zeelt Sc Co.i Bergweg 233, lel. 241651: apotheek De Lange, Dorpsweg 160, tel. 275073; apotheek Visscher, Prtnscn- plein 23. tel. 197251 (b.g.g. 190679). Korte waarneming (wijd. 17.302i, zat. 9—2) zond. 12—21. maand., t/m dond. 17.3021 uur): Blfjdorpapotheek, Statenweg 189, tel, 246422. Mathenesserapotbeek. Mathenesser- weg 10, tel. 370066; apotheek Van Senus, Avenue Concordia 100, tel. 123807: apotheek Kostcnse. Peppel weg 135. tel. 18I&00: apo theek Pelle. Putsebocht 12. tel, 270541. Tand artsen: H. v. d. Maas, Walenburgerweg 65 en B, W. Troost, Karei de Stoutestraat 1 (diensten uitsluitend van 11—12 en 17—18 uur) Pernl s-Ho o gvll e t-S pijk enlssc Apotheek Botlek, Lisstraat 94, Splikenis- se, Tel. 01880—2466. Medische dienst*. J. H. Meerwaldt, Burg. van Esstraat 40, Pemis, Tel. 160624. Verloskundige dienst: Mevr. J. Laar, PI eter Stastókweg 6, Hoogvliet, tel. 160881. Vlaatdingen Wester apotheek, Voorstraat 53. tel. 342583. Medische djenst: Van zaterdagmorgen 10 uur tot maandagmorgen 8 uur dient men zich voor alle gevallen te wenden tot de telefonische boodschappendienst: tel. 20.66.11. Artsen Krimpencrwaard J. Bouman, Gouderak, Tel. 01827—2312. W.-Bouw, Krimpen a/d Lek, tel, C18Q7— 2523 (B. g.g. 2300). J. N. B. v. d. Grient, Bergambacht, tel. 018251216. J. van Vree- dendaal.Krimpen a.d. IJssel, tel. 01B07—2152. (ADVERTENTIE) Terlenka velouron...,. de gorr dljnstof die veel weg heeft van velours, maar het voorcjeel heeft dat U bet zelf gemakkelijk in de wasmachine kunt reinigen,... Deze luxe velouron die geheel van terlenka garens is gema'ak^ is volkomen kleurecht en hangt bijzondersoepel.U kunt nu kie zen uit 10 kleuren, zowel klasr sieke als moderne. U koopt de- ze velouron per meter voor nog géén tien gulden. terlenka velouron in 10 klassieke en moderne kleuren Op de Ie etage verkopen wij. deze terlenka velouron in liefst 10 kleuren, zowel klassieke als moderne. Deze luxe gordijnstof is kleurecht en gemakkelijk zelf te wassan. Per meter voor Ook mmdagmargan opts Giéti tel. of schrift, bist ROTTERDAM, vrijdag. De Ne derlandse Bond van Vervoersperso- neel maakt zich In een communiqué boos over de pang van zaken in de Rotterdamse taxiwereld. Volgens dit communiqué zijn in de afgelopen maanden tientallen taxrvergunnin- gen door ondernemingen verhandeld aan mensen die daardoor „eigen rij der" werden. De bond fulmineert vooral tegen de Ravero: ,Aan b. en w. is nu ge vraagd om de vergunningen van de Ravero, die inmiddels ingebracht waren in de dochter N.V., de Raver- tax, om te mogen zetten in vergun ningen voor de c. v. Ravertax (een vereniging van eigenrijdera dus") aldus het communiqué. De vakbond ziet nog meer gevaar: „Bedrijven uit Hoogvliet en Pernis willen zich bij coöperaties aanslui ten. Daarmee komen hun vergunnin gen ook op de markt. In dit geval zal het ongetwijfeld leiden tot versto ring van de bestaande vraag/aanbod verhouding in. het Rotterdamse stadsgebied". (Van een onzer verslaggevers), SCHIEDAM, vrijdag.'Rondom de drie S-vormige flats, bij de Zoom- veg, die de nieuwbouw bij Kethel afsluiten, ligt nu nog tien hectare braak terrein. Acht hectare is be stemd voor aanleg van plantsoenen en andere groenvoorzieningen.; Tussen de flats heeft dé-dienst'Ge meentewerken drie sportveldj esen een speeltuin gepland. Verder rijllert de flats omringd worden door zo'n vierhonderd „snelgroeiende" bomen. Bij de noordelijkste flat wordt een warnet van paden voor skelters, fietsjes en steps aangelegd. Half augustus komt er voor de be woners die er een hond op na. hou-, den, wat volgens het huurcontract eigenlijk verboden is, een unieke hondenuitlaatplaats met een „hon dentoilet". Er zal een verstelbare hindernis opgesteld worden, waar de honden naar eigen verkiezing over of onderdoor kunnen. - Bovendien komt er een verzor gingstafel waar men de honden kan wassen en kammen. Een door hees ters omsloten, makkelijk te reinigen bak, met niet stuivend grof zand, vormt het hondentoilet. SCHIEDAM, vrijdag/ 'In zijn woning aan de Beijerlandsestraat in Schiedam heeft de politie een alleen wonende 65-jarige man dood aange troffen. Uit kranten die achter de voordeur op de mat lagen leidt de politie af, dat de man, de heer P. J, M. Schaarmans al vorige week over leden moet zijn. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag „De havenstaking van vorig jaar is een symptoom van een veel wij dere ontwikkeling. Wij zullen er; van bewust moeten worden dat wij de nadagen beleven van een bepaalde periode in ons maat schappelijk leven." Dit schrijft de Scheepvaart Verènï- ging Zuid, de werkgeversorganisatie m de Rotterdamse haven, In haar jaarverslag over 1970. Over dé eerste grote havenstaking sinds 25 jaar worat gezegd: „Geheel onverwacht kwam de uitbarsting niet. Toch waren wij onvoldoende:, voorbereid en werden wij bovendien geconfronteerd met politieke facto- ren, die ons nieuw waren." De sta king heeft' veel schade gedaan, aldus de SVZ, maar aan de andere kant heeft zij het vernieuwingsproces ver sneld. Het zogenaamde novémberak- koord bevat een aantal waardevolle, elementen, die hoop geven voor de. toekomst. Maar het vraagt ook-een andere instelling en dat is onvermij delijk een proces van wat langere adem." De SVZ noemt het onbegrijpelijk dat de voortdurende inflatie met zo veel gelijkmoedigheid door overheid, bedrijfsleven en publiek als onver mijdelijk wordt aanvaard. Moeilijk valt ook te beseffen, aldus het jaar verslag, dat de technologische ont wikkelingen zo weinig naar hun ef fect op onze wereld worden gemeten en dat onze onverschilligheid ten aanzien van de ontwikkelingslanden, die straks in zo ruime mate onze toe komst zullen bepalen,zogroot is. De SVZ spreekt de verwachting uit dat de grondstoffenaanvoer in Rotterdam en andere Noordeuropese havens een steeds belangrijker plaats zal gaan innemen. Het ai jaren in Rotterdam vrij constante vervoer in stukgoed vertoont, nader beschouwd, groei in de sector van de goederen met een homogeen karakter (cellulo se, ijzer, staal, containers) en een da ling in de sector van de kleine par-1. tijen. De snelle veranderingen in de op- en overslag in de haven hebben tot gevolg dat de bedrijver,, in de haven steeds meer functie-georiën teerd worden en minder lading-geo riënteerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Maandag gaan de deuren van sporthal Mar griet wijd open voor de Schiedamse jeugd van vier tot en met dertien jaar, die dan weer twee weken naar hartelust bezig kan zijn op het „jeugdfestijn". Dit jaar zijn er nieuwe aktivitei- ten: de supermarkt (aan de hand van een lijstje zo goed mogelijk boodschappen doen); de filmzaal en het grote luchtplein (een luchtkus sen waar heerlijk op gesprongen, kan worden). Nieuw is ook ae mogelijk heid om sieraden van zilverdraad te maken en kleivonnen te bakken. Evenals het yorige jaar zijn er weer het .boetseren, poppenkoppen maken, timmeren, lezen (in de leeshoek), straattekenen en een muurkrarit ma ken. Voor de Schiedamse kleuters van vier tot en met zes jaar is er deze keer een „kleuterhoek", waar de kinderen kunnen spelen met noppen bouwstenen, of zelf een tentje kun nen maken. „Jeugdfestijn" is geopend tot 23 juli, van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. De toegangs prijs bedraagt een gulden per dag. Een weekkaart kost 3,75. Vrijblij vend is een lunchkaavt verkrijgbaar voor ƒ1,25, waarop een flesje cola, twee krentenbollen, een koek, een zakje chips, een appel en een ijsje gegeven worden. „Jeugdfestijn" wordt georgani seerd door. de Schiedamse Gemeen schap in nauwe samenwerking met het bureau Jeugdzaken. Een aantal aktieve jongeren begeleiden de akti- viteiten van de kinderen. (Van een onzer, verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Door het forceren van een deur aan de achter zijde van de Wesüvest 31 t.m. 35 heeft iemand zich gisteren toegang ver schaft tot de kantoorruimte van de NV Beveka. Er werd geprobeerd de brandkast te forceren. Uit bureau en kasten zijn dozen sigaren, vijftig gulden buitenlands geld, een baro meter en een koffer ontvreemd. ROTTERDAM, vrijdag (ANP) Twee groepen exploitanten van tank schepen voor vloeibaar gemaakte gas sen hebben een overeenkomst ge sloten, waarbij twee Britse onderne mingen toegetreden 1 zij n tot de in Rotterdam gevestigde Unigas Inter national. De twee Britse .maatschap pijen 2ijn George Gibson and Co. ltd. in Leith en Liquid Gas Equipment ltd in Edinburgh, die samengaan in Gibson Liquid Gas ltd. in Eden- burgh. De door Unigas International in 1971 geëxploiteerde gezamenlijke vloot van gastankers bestaat uit 15 schepen,Dit aantal zal toenemen tot ca. 25'.in,'1974/

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2