■SBbH Gorzebewoners krijgen eindelijk hun zwembad ssgaSsilSjgg SCHIEDAM SNEL EEN TAXI Auto sc bromfietser lii m .i .aael VLAARD1NG6N Rijnmond: nog geen oordeel over werk van Saneringscommissie dinsdag 13 juli 1971 - pagina 5 Gevels, Balkons. Nieuwe wijken, Ge vels. Vensters. Flatgebouwen. Ge vels. Gevels. Daken, Balkons. Ge vels. Vensters. Rechte lijnen. Bal kons. Gevels. Vensters... En dan ineens tussen al die recht lijnige beelden van onze rechtlij nige architectuur de romantiek van een vervallen boerderijtje, met een hooiberg en een paar struiken. Wat een verademing! Maar ook daar (in Schipluiden) rukt de grote stad op. De flats van de Vlaardingse wijk Holy staan al dreigend op de achter grond. Men hoeft geen pessimist te zijn om het pittoreske boeren huisje geen lang leven meer te voorspellen. En bent u er inmiddels achter dat één van de foto's voornamelijk sym bolische betekenis heeft? (Foto's: Peter van Es) Kreekhuizen Ommoord Ommoord ■m wiMiiiammmmw Schiedan Noordsingel Reijeroord Holy Ommoord Schlpluiden-Holy (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag - Als de Scliicilamse gemeenteraad op 23 augustus het gezamenlijke advies vau de Sportraad, de Stichting Bud Zuid en de Stichting Openluchtzwembaden overneemt, bestaat cr een grote kans, dat de eerste paal van liet zo felbegeerde zwem bad in november de grond in gaal. De geschiedenis van liet Zwembad Zuid is nog1 niet lang. Het oude open luchtzwembad, dat stond op de plaats waar nu Tankercleaning N.V. gevestigd is, was op het laatst een open riool geworden. Het voldeed dan ook niet meer aan de eisen van de inspcktic van Volksgezondheid. Er was ook veel last van olie die op het zwembadwater bleef drijven. In 1967 begon de gedachte aan een nieuw zwembad pos goed onder de Gorzebewoners te leven. Dat het nog vier jaar zou duren voordat er een definitief pion zijn goedkeuring zou krijgen, was vooral te wijten aan de moeilijkheden met de financiering en het steeds wisselende „program ma van eisen". Eerst wilde men een klein instrue- tiebad van acht bij tien meter, en een bassin van tien bij vijfentwintig. Het grote bassin is met zijn 250 jn2 oppervlakte geschikt voor'het diplo- mazwemmen. Uit 'n .tiental inschry vingen o.a. van de Heide Mij, de N.V. Tipcombine .en de N.V. Interpool is na lang beraad 'tussen de Sportraad, de commissie Gemeentewerken, de Stichting Zwembad Zuid en de Stichting Openluchtzwembaden (Groenoord) f;ekozen voor het ontwerp van dc aatstgenoemde N.V. De N.V. Interpool is een dochter onderneming van de Duitse N.V. Mo- plan. Dit is in feite een verzameling N.V.'s die allen zwembaden bouwen. Door de overkoepelende „moeder N.V." is het mogelijk internationaal do vooruitgang in technische kennis uit te wisselen. Bij de voorzieriigen is een aparte ingang voor minder validen, die ook een aangepaste kleedruimte hebben. Bij een onverhoopt ongeval, kan de ambulance tot vlak voor de EHBO- post rijden. Voor schoolklassen die het zwem bad bezoeken is er een ingang, waar door zij direkt bij de gemeenschap pelijke kleedruimten kunnen komen. De hele doorstroming van bezoekers is overigens goed geregeld. Het bad is berekend op een capaciteit van ze ker 4000 bezoekers per dag. In de badmeesterscabine is een controlepaneel aangebracht, waarop bij eventuele storingen in de leidin gen precies te zien zal zijn, waar die storing zich bevindt. Het is niet mogelijk om vanuit de toiletten zomaar het bad weer in te lopen. Men kan het bassin alleen weer betreden via de regendouches en de desinfecterende voetenbakken. De gemeenschappelijke kleedruim ten zijn in twee gedeelten verdeeld door een bank. Als men over die bank heenstapt, komt men op het „blotenvoetengedeelte". De gehele vloer is, dan verder door spiraalver warming die onder vloer is aange legd, op aangename temperatuur ge bracht. De doorkijk naar het terras is van thermopane glas, waardoor wel de zonnewarmte, maar niet de hinderlijke schittering binnendringt. De Stichting, Zwembad Zuid en de Stichting Openluchtzwembaden had den slechts twee bezwaren tegen het plan van Interpool N.V. Zij 'hadden graag over de gehele lengte van het mstructiebad een trap willen heb ben. Dit om, zoals zij zeggen, de ge wenning aan liet water makkelijker te maken. In het huidige plan is er een trap over de breedte van het bad gepland. Een ander bezwaarpunt van de Stich tingen is opgelost door het maken van een deur tussen dc tea-room en het buffet. Vorige week vrijdag zijn van alle partijen twee leden op uitnodiging van de N.V. Interpool naar drie ver gelijkbare Duitse baden gaan kijken Zijn zijn daar enthousiast teruggeko men. A.s. donderdag zullen al deze mensen op een besloten bijeenkomst op het stadhuis de definitieve aanbe veling voor de gemeenteraad opma ken. Op 23 augustus zal het advies aan geboden worden. Wat de financiële kant van het zwembad betreft zal er, door de nieuw te vormen Stichting Schie- damse Zwembaden, die 2al ontstaan door samenvoeging van de'Stichting Zwembad Zuid en de Stichting Openluchtzwembaden, een lening af gesloten moeten worden. De twee ton die de actie Zwembad. Zuid opge bracht heeft komt dan in de nieuwe Stichting. Dé provincie is goed voor een sub sidie van vijftigduizend gulden en van het Rijk hoopt men „eens" vier ton subsidie te krijgen. De gemeente Schiedam staat garant voor de even tuele exploitatietekorten die kunnen ontstaan dooraflossing en afschrij ving. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Ook de 24-jarige autobestuurder A.G. gaf gisteren op de Nieuwe Damstraat geen voorrang aan een bromfietser toen hij rechtsaf wilde slaan. Het slachtoffer, de 18- jarige juffrouw WJ.N. liep schaaf wonden op aan haar rechterknie en heeft vermoedelijk een hersenschud ding. Zjj is naar het Gemeente Zie kenhuis gebracht. ROTTERDAM, dinsdag. Uit sla gerij Gerritsen aan de Binnenban in Hoogvliet is 40 kilo fricandeau en vorse worst gestolen. Omdat de koel cel niet werd gesloten is ca. 100 kilo vlees bedorven. Voorts werden er nog flessen wijn, slasaus en blikken soep en nasi-goreng gestolen. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam, dinsdag Het dage lijks bestuur van Rijnmond wil nog geen oordeel uitspreken over het werk van de vorig jaar ingestelde saneringscommissie. Dit antwoordt het ftijnmondbe- stuur aan het PvdA-raadsüd W. van der Star. die had verwezen naar een uitspraak van de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mi- J. Klaasesz dat het nog zeker drie jaar zal duren alvorens er wettelijke voorzieningen zijn die de sanering pas echt mogelijk zullen maken. Be tekent dit, aldus de heer Van der Star, dal de saneringscommissie als gevolg van de volslagen onmogelijk heid tot het ontplooien van activitei ten drie jaar gaat zitten wachten? Als van enige vordering geen sprake is, kan Rijnmond beter zijn verte genwoordigers uit deze commissie te rugtrokken om verdere verspilling van tijd en geld te voorkomen, aldus dc heer Van der Star. Het Rijnmond- bestuur is hiertoe niet bereid „zolang nog het verhouwen bestaat dat de saneringscommissie vruchtbaar zal kunnen werken". GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam. Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2