59, ROTTERDAM RIJ N MOND In Amsterdam N.S. Twee milioen Beraad Variaties Commissies Komfortabel bankstel Kindvall en Van Kooten komen over voor insigne Raad op nippertje achter plannen voor Domkade Vendex grasmaaimachine Bruidspaar in Vierdaagse van Apeldoorn Schiedammers naar de vierdaagse Roestvrij stalen koökset pagina 4 - vrijdag 16 juli 1971 Bejaardentarief van RET nu dichtbij De vraag naar de invoering van gereduceerde RET-tarieven voor bejaarden in het algemeen dan wel voor minder-draagkrachtigen on geacht de leeftijdj is reeds een en andermaal in de raad aan de orde gekomen. Ook organisaties van bejaarden, invaliden e.d, hebben hier op bij verscheidene gelegenheden aangedrongen, Dit is wel verklaar baar, omdat de- bejaarden een steeds groter wordende groep in de maatschappelijke samenleving vormen en ook omdat voor vele bejaar den de uitgaven voor het openbaar vervoer als gevolg van de regel matige verhoging van de tarieven een factor van gewicht vormen bij de besteding van hun inkomen. Dit laatste geldt eveneens voor andere groepen van de bevolking, die zich in finaneieel minder gunstige om standigheden bevinden {b.v, degenen die een uitkering ontvangen krachtens de Algemene Bijstandswet, de Wet Arbeidsongeschiktheids verzekering, de Algemene Weduwen- en Wezenwet, e.d.). Toè dusver zijn verzoeken om invoering van gereduceerde tarieven voor deze bevolkingsgroepen zowel op principëlc ais op praktische gronden door de raad afgewezen. De twee belangrijke argumenten, die voor uivoering van een gereduceerd bejaardentarief naar voren worden gebracht, zijn: 1. de bejaarden vormen een sociaal zwakke groep, waarvoor de normale tarieven te boog moeten worden geacht; 2, de toepassing van een gereduceerd tarief voor de bejaarden builen de spitsuren leidt tot een toeneming van het aantal reizigers In deze groep, een afv'iakking om de drukte tjjdens de spitsuren en dientengevolg tot verbetering van de economie van het RET-bcdrijf. Ad. 1. In hot algemeen kan worden gesteld dat bij het bereiken -van de 65-jarige leeftijd bij vroegtijdige pensionering, op wachtgeldstelling e.d. ook eerder een vermindering van inkomsten optreedt, waarvan do omvang grotendeels afhankelijk is van de pensioenvoorzieningen, waar op men al dan niet aanspraak kan maken. Dankzij de huidige sociale voorzieningen de A.O.W". en de Algemene Bijstandswet bevinden de bejaarden zich in de tegenwoordi ge tijd in een betere financiële posi tie dan het geval was bij vorige ge neraties. Van vele zijden wordt voor verdere verbetering van hun finan ciële positie gepleit. Een doortrek king van de opgaande lijn in de fi nanciële positie van de bejaarden mag daarom stellig worden ver wacht. Niettemin spelen de kosten voor openbaar vervoer voor vele bejaar den een belangrijke rol, met name indien wij daarbij in aanmerking ne men dat alternatieve vervoernioge- ïijkheden fiets, bromfiets voor deze groep minder groot zijn dan voor andere leeftijdsgroepenMede speelt een rol dat een aantal bejaar den minder goed ter been is en daar om dan wel om andere redenen meer dan andere groepen van het open baar vervoer gebruik maakt voor re latief kleine afstanden. Bij voorgaande gelegenheden heb ben b. en w„ er op gewezen dat een leeftijdsgrens een te willekeurig crite rium is om de financiële draagkracht te meten. Dit geldt naar twee rich tingen. Zo zijn er andere groepen van personen, die zich in een finan cieel ongunstiger positie bevinden dan vele bejaarden, terwijl er ook be jaarden zijn, die zeker niet als so ciaal zwak kunnen worden aange merkt. Indien sociale overwegingen doorslaggevend moeten zijn voor de invoering van een gereduceerd tarief dient daarom niet de grens te wor den gelegd bij een bepaalde leeftijd doch dient de financiële draag kracht als norm te worden aanvaard. Bij invoering van een gereduceerd bejaardentarief is het voorts niet duidelijk waarom men hel verdis conteren van het sociale aspect voor bejaarden ook niet zou moeten door trekken ten aanzien van andere ta rieven, zoats voor gas, elektriciteit, water, reinigingsrechten e.d. Aldus zouden aan de exploitatie van de be drijven elementen, die daaraan vreemd zijn, worden toegevoegd, hetgeen onjuist zou zijn. Ad 2. De ste'lling dat toepassing van een gereduceerd tarief voor be jaarden buiten de spitsuren leidt tot verbetering van de bedrijfsresulta ten van de R.E.T. is van bedrijfseco nomische aard. In deze gedachten- gang zou het mes overigens aan twee kanten snijden omdat de bejaarden profiteren van een verlaagd tarief tijdens de daluren: er zou dus voor deel zijn aan. beide kanten. B. en w. menen dat invoering van een derge lijk tarief slechts kan leidon tot een aanmerkelijke vergroting van het te kort zodat het daarmede beoogde doel, t.w. verbetering van de econo mie van bet R.E.T.-bedrijf, niet wordt verkregen. Dit geldt eveneens indien een daltarief alleen voor de categorie bejaarden zou worden in gevoerd. Amsterdam kent reeds sedert 1957 een gereduceerd tarief voor bejaar den en invaliden. Voor tie G3-jarigen en onder is een legitimatiekaart ver krijgbaar, waarvoor éénmaal ƒ0,50 wegens administratiekosten ver schuldigd is- Op vertoon van deze kaart kunnen de houders buiten de spitsuren reizen tegen eenzelfde re ductie als kinderen. Een identieke regeling geldt voor blijvend invali den en blinden. Mede omdat te Amsterdam dezelf de reductiekaarten worden gebruikt voor kinderen en bejaarden is het niet mogelijk een inzicht te verkrij gen in de mate, waarin de bejaarden van het gereduceerde tarief gebruik maken. Evenmin is het mogelijk do toeneming van het gebruik van openbaar vervoer door deze catego rie reizigers concreet aan te geven. Uit publikaties zijn recente gege vens bekend uit twee Duitse steden, t.w. Münsler en Duisburg, In eerst genoemde stad is iir 1969 een proef genomen met de invoering van een maandkaart voor personen van 75 jaar en ouder. De prijs van deze kaart werd gesteld op ca. 28 pet. van die van een normaal maandabonne ment (9.50 DM resp. 34.00 DM). Het doel van deze maatregel was om rei zigers aan te trekken, die voorheen niet of weinig van het openbaar ver voer gebruik maakten. Ondanks de wel zeer sterke reductie bleek het aantal bejaarde reizigers slechts met 2,5 pet. te zijn toegenomen. In Duisburg werd eveneens een toeneming van het aantal door be jaarden gemaakte ritten met 2,5 pet. geconstateerd. Een en ander bevestigt de ook el ders opgedane ervaring dat invoe ring van een gereduceerd tarief voor bejaarden niet leidt tot een noe menswaardige toeneming van het aantal reizigers uit deze categorie en dat zulks een sterke vermindering van inkomsten van hot vervoerbe drijf tot gevolg heef. De veronder stelling dat de invoering van een bo- joardentarief, dat geldig is buiten de spitsuren, voor stedelijk openbaar vervoer tot bedrijfseconomische voordelen kan leiden, is dan ook on juist. In tegenstelling tot de geringe prijselasticiteit van de vraag naar openbaar vervoer in de stedelijke agglomeraties staat do grote be langstelling van de bejaarden voor het zgn. 65-plus-tarief van de n.v. Nederlandse Spoorwegen. Het tarief 65-plus en analoge deelmarkttarie- ven (Uenertours e.d.) zijn gebaseerd op het uitgangspunt dat de N.S. be schikt over ongebruikte capaciteit met name in de daluren en daarvoor additioneel vervoer wil aantrekken, waarmede extra opbrengsten worden verkregen. Een voorwaarde voor een dergelijk bijzonder tarief is dat de lagere opbrengst als gevolg van de invoering van het bijzondere tarief meer dan gecompenseerd wordt door extra opbrengsten van additioneel vervoer. Dit is bij het 65-plus-taricf het geval. B, en W. vinden een leeftijdsgrens ccn te willekeurig criterium om de financiële draagkracht te meten. In dien om sociale overwegingen tot in voering van gereduceerde tarieven voor bepaalde groeperingen zou wor den besloten, zou niet de leeftijd doch de financiële draagkracht als maatstaf moeten dienen. Alsdan ko men alleen in aanmerking, wier in komen gelijk of lager is dan de bij standsnorm, welke thans 95 percent van hel minimumloon bedraagt. Indien men zich op het standpunt stelt dat, indien om sociale redenen tot invoering van gereduceerde ta rieven voor minder-draagkrachtigcn zou worden overgegaan, do daaruit voortvloeiende financiële nadelen niet ten laste van de rekening van de RET moeten komen, doch ten laste van do Algemene Dienst, sector So ciale Zorg, ss bet volgende systeem denkbaar. De Gemeentelijke Sociale Dienst betrekt het benodigde aantal norma le vittenkaarten tegen betaling van de geldende prijs van de RET en stelt deze kaarten tegen een nader vast te stellen reductie ter beschik king van de minder-draagkrachtigcn. Het aantal volwassen personen, dat op enigerlei wijze bijstand ontvangt bedraagt ca. 40.000. Volgens globale raming zijn er voorts ca, 10.000 per sonen, die eenzelfde besteedbaar in komen hebben doch geen bijstand ontvangen. Aan het beoordelen van de aanvragen om reductie van perso nen uil deze laatste groep, die naar raming wordt gevormd door 3.000 echtparen en 4.000 alleenstaanden, zal bijzonder veel werk zijn verbon den. Er is naar de financiële toestond van de aanvragers immers een on derzoek noodzakelijk. De daaraan verbonden kosten als gevolg van cle onvermijdelijke uitbreiding van het apparaat van de Gemeentelijke So ciale Dienst, staat in geen verhou ding tot de voor de betrokkenen re latief lage reducties. Dit zou kunen leiden tot de ge dachte om de te verlenen reductie te beperken tot de groep personen, die bijstand ontvangt; naar de financiële draagkracht van deze groep is im mers geen onderzoek nodig. Een der gelijke beperking is evenwel uit so- Zoals al in deze krant te lezen was beveelt de meerderheid van bet Rotterdamse college van b. en w. nu de invoering van een gereduceerd bejaardentarief bij de R.E.T. aan. Zij doet dat in een uitvoerige nota over de ta- rieïsslructuur bij hel gemeente lijke vervoerbedrijf. De kwestie van het bejaardenlarief is al zo vaak aan de orde geweest en zo velen hebben er belangstelling voor dat wij er goed auu meen den Ic doen de belangrijkste passages uit de nota van b. c» w. volledig te publiceren. ciaal oogpunt niet rechtvaardig om dat de andere groep, die m financieel gelijke clan wel slechtere omstandig heden verkeert, aldus niet in aan merking komt voor de reductie. Teneinde de lagere opbrengst, die hel gevolg is van invoering van een bejaardenlarief buiten de spitsuren, te kunnen ramen is het noodzakelijk te weten welk aandeel van het totale aantal reizigers wordt gevormd door degenen, die 65 jaar en ouder zijn. Op grond van cle resultaten van de in april en november 1970 gehouden steekproef-enquêtes is dit aandeel te stellen op ruim 6.5 percent. Deze uit komst komt nagenoeg overeen met vergelijk bore landelijke gegevens. Van het totaal aantal RET-reizi- gers van rond 153 min. m 1970 be draagt het aantal bejaarde reizigers derhalve ca. 10 min. Uitgaande van de veronderstelling dat alle bejaar den builen de spitsuren zouden rei zen, zou een reductie van 50 percent van de ritprijs ad ƒ0,40 bij gebruik making van ritten kaarten leiden tot een vermindering van inkomsten met rond 2 min. Indien een dergelijke lariefreduc- l:e tot eenzelfde toeneming leidt van het aantal reizigers als in Münsler en Duisburg, t.w. 2,5 percent of wel 250.000 reizigers, komt de opbrengst van deze reizigers ad J 50.000 in min dering op de lagere opbrengst ad 2 min. De financiële gevolgen zullen eveneens minder zijn indien een aantal bejaarden toch in de spitsuren reist en derhalve het volle tarief be taalt. In beide laatstbedoelde situa ties wordt de vermindering van in komsten echter in zo geringe mate gemitigeerd dat do invloed daarvan vrijwel te verwaarlozen is, zodat het verantwoord is de verlaging van de opbrengsten up rond ƒ2 min te stel len. In hel vervoergebied van de RET (Rotterdam, Schiedam, Vloardingcn, Capellc aan de IJssel, Rhoon on Poortugaal) wonen ruim 110,000 per*- soncn van 65 jaar en ouder; het ge middelde aantal ritten, dat door per sonen in deze leeftijdsei oep wordt gemaakt bedraagt derhalve 90 per jaar of wel 1,8 per weck. Hierbij dient in aanmerking te worden geno men dat een deel van de bejaarden door ziekte en/of lichamelijke gebre ken niet meer van het openbaar ver voer gebruik kan maken, zodat liet gemiddelde aantal ritten voor de meer vitale bejaarden hoger is tc stellen. In het geval dal de reductie zou worden verleend aan de groep min der-draagkrachtigcn, die ca, 50.000 personen omvat, is het minder een voudig ccn raming te maken van de vermindering van inkomsten, met name omdat de gemiddelde vervoer- behoefte van deze groep niet bekend is. in het tot voor enige jaren gele den gehanteerde budgetsysteem voor bijstand in natura, zij in de gegeven omstandigheden niettemin bereid is op grönd van economische overwe gingen en ter wille van de ontlasting van het spits ver voer en ter bevorde ring van de populariteit van het open bare vervoer, in tc stemmen^met de invoering van een gereduceerd tarief buiten de spitsuren voor alle' bejaar den en invaliden. De commissie is van oordeel dal mogelijke nadelige financiële consequenties van deze maatregel voor rekening van de RET dienen tc blijven. Twee leden gevoe len meer voor doorberekening aan de Sociale Dienst. de bepaling van de bijstand was een bedrag opgenomen voor de kosten van openbaar vervoer, hetwelk geba seerd was op 8 ritten per persoon per week. Indien wordt aangenomen dat dit aantal ritten gemiddeld wordt ge maakt zal met het verlenen van een reductie van 50 percent op de tarie ven jaarlijks ca. 4 min zijn ge moeid. Het aantal ritten' van acht lijkt b en w wel wat hoog. Gesteld kan echter worden dat, indien het gemiddelde aantal ritten per persoon per week één minder bedraagt, het bedrag van 4 min met 500.000 per juar vermindert. Op de in het voorgaande aangege ven mogelijkheden tot het verlenen van reductie zijn uiteraard tal van variaties denkbaar. Te noemen- valt als voorbeelden een hoger of lager reductiepercentage, voorts een com binatie van een vaslrechtbedrag met gereduceerde vervoerbewijzen óf. een beperking van de reductie tot* ge- bruikers van abonnementen enz. De financièlp gevolgen zullen wisselen, afhankelijk van hel gekozen sy steem. Indien tot het verlenen van een ïe- ductie voor een bepaalde categorie zou worden besloten is het noodza kelijk om de financiële gevolgen daarvan zo goed mogelijk te onder kennen, teneinde de daaruit voor de RET voortvloeiende verlaging van inkomsten aan dit bedrijf afzonder lijk te vergoeden dan wel deze in de jaarrekening lot uitdrukking te kun nen brengen. De adviezen van dc terzake ge hoorde raadscommissies vertonen verscheidene nuances: In de op IC november 1970 gehou den vergadering van cle commissie voor Verkeer en Openbare Werken verklaarden vier leden zich tegen het verlenen van een reductie aan minder-draagkuachtlgen. Twee van deze leden zijn van oordeel dat het voorzieningenpakket van de Sociale Dienst zodanig dient te zijn dat daaruit ook de kosten van openbaar vervoor kunnen worden betaald. De Uvee andere lrden stellen zich op het standpunt, dat indien niettemin wordt besloten reductie te verlenen dc financiële consequenties daarvan ten laste van de algemene dienst en niet ten laste van het vervoerbedrijf dienen te komen. Vier leden stellen zich op het standpunt dat reductie moet worden verleend ten laste van de begroting van de Sociale Dienst, terwijl twee van deze vier leden van oordeel zijn, dat als zulks niet mogelijk is, zij er geen overwegend bezwaar tegen hebben deze ten UiStc tc brengen van de RET. Eén lid der commissie heeft zich zijn slem voorbehouden. De commissie voor Sociale Zaken heeft in baar op 14. januari 1971 ge houden vergadering geconcludeerd dat het merendeel van de minder- draagkrachtigen behoefte beeft aan een verlichting van de kosten van het openbaar vervoer en bepleit daarom overweging van het in Am sterdam toegepaste systeem van dal tarieven voor bejaarden cn invali den. Over de vraag ten laste van welk hoofdstuk der begroting de daaruit voortvloeiende lasten dienen te komen heeft de commissie zich met uitgesproken. In haar vergadering van 13 april jl. heeft de commissie voor de Finan ciën het standpunt ingenomen dat, vooropstellende dat zij in principe afwijzend staat tegen elke vorm van Jtn het licht van vorenbedoelde ad viezen der commissies die in meer derheid tenderen in de richting van een bejaardentarief, hebben B en W zich ampel beraden over het vraag stuk van gereduceerde tarieven voor bejaarden. Zij hebben daarbij aan dacht geschonken aan dc financiële belangen van deze bevolkingsgroep; ook naar hun mening vormt het so ciale aspect bij de benadering van dit vraagstuk een belangrijke factor. Evenwel dient niet eenzijdig het ac cent hierop te worden gelegd en be hoort ook aan de andere aspecten veel gewicht te worden toegekend, De onderscheidene gezichtspunten hebben B en W dan ook opnieuw te genover elkaar afgewogen. In hun overwegingen hebben zij de volgen de argumenten in aanmerking geno men, die tegen de invoering van een gereduceerd tarief voor bejaarden naar voren zijn te brengen: a. een leeftijdsgrens is een te wil lekeurig criterium voor de bepaling van de financiële draagkracht. In dien om sociale overwegingen een gereduceerd tarief noodzakelijk wordt geacht, dient niet de leeftijd doch de inkomenspositie bepalend te zijn. Naar eerder is geconcludeerd is een reductie voor minder-draag krachtigen ongeacht de leeftijd om praktische redenen niet uitvoerbaar: b. een gereduceerd tarief voor be jaarden tijdens de daluren leidt niet of nauwelijks tot een vermindering van dc drukte in de spitsuren; c. een dergelijk reductiotariet lc.dt met tot economische voordelen: d. op grond van ervaringen elders leidt een tariefreductie niet tot 'een belangrijke toeneming van het aan tal reizigers in deze roizigerscatego- rie, zodat de reductie wel de popula riteit van het openbaar vervoer kan verhogen een prijsverlaging is im mers altijd populair doch het ge bruik daarvan nauwelijks bevordert; e. een verlaging van de inkomsten met rond ƒ2 min per jaar past niet in het kader van het streven naar sa nering van de gemeentelijke finan ciën; f. een gereduceerd tarief voor be jaarden tijdens de daluren zal tot bijzondere complicaties leiden voor de taneïmtegratio die beoogd wordt in het kader van een samenwer kingsverband tussen de vervoerbe- r;drijven in de agglomeratie. k i J In het kader Van deze samenwer king wordt gestreefd naar een tariei- mte-gratie, die tot doel heeft de tot standkoming van uniforme tarieven cn plaatsbilj ottert Voor alle deelne mende vervoerbedrijven. Nog niet te overzien is bijvoorbeeld de conse quentie van een gereduceerd tarief voor bejaarden en invaliden voor een rit met een, lijndienst van een streekvervoerbedrijf binnen het ver voergebied van het Samenwerkings verband voor het tarief dat zou moe ten gelden voor het traject van de zelfde lijndienst dat de grens van dit vervoergebied overschrijdt. Een mo gelijke consequentie zou kunnen zijn dat de streekvervoerbedrijven ter wille van de duidelijkheid' van de ta riefstelling, ook 'tot het invoeren van een gelijke tariefceductie - genood' zaakt zullen worden. De gevolgen van -de te nemen beslissing bunnen dus van zeer verstrekkende aard zijn. De argumenten vóór invoering van een gereduceei-d tarief voor bejaar den zijn als volgt samen te vatten: a. de bejaarden vormen een so ciaal zwakke groep, waarvoor dc normale tarieven te hoog zijn en zijn meer dan andere leeftijdscategorieën in sterke mate aangewezen op het gebruik van het openbare vervoer, voor degenen onder hen die regelma tig van het openbare vervoer ge bruik maken vormen de vervoers kosten in verhouding tot hun inko men een factor van betekenis; b. invoering van een gereduceerd bejaardentarief, geldig buiten de spitsuren, kan leiden tot een zekere vermindering van de drukte tijdens bedoelde uren. Na afweging van de onderscheide ne argumenten stelt het college zich in meerderheid op het standpunt dat de huidige inkomenspositie van de bejaarden in het algemeen de invoe ring van een gereduceerd tarief bui ten de spitsuren rechtvaardigt. De voor de gemeente daaraan verbon den financiële consequenties zijn wel iswaar niet Ecrin* doch diraicn uit sociale overwegingen te worden aan vaard, Deze laatste overwegingen prevaleren onder de huidige omstan digheden ook ten aanzien van de overige bezwaren, die aan een derge lijke maatregel zijn vorbonden. Bij' dit al willen b. en w. nadruk kelijk stellen van mening to zijn dat bij een verdere verbetering van dc inkomenspositie van dc bejaarden nader onder ogen moet worden ge zien in hoeverre de tariefreductïo moet worden gehandhaafd. Indien enerzijds namelijk het streven ge richt is op het verkrijgen var» een re delijk inkomen voor de bejaarden opdat zij zoveel mogelijk kunnen deelnemen aan bet maatschappelijk leven dient anderzijds bij het berei ken van het gestolde doel een grens te worden gesteld aan het verlenen van tariefreducties. Do invoering van een gereduceerd tarief voor minder draagkrachtigen, ongeacht hun leeftijd, achten b. en w. niet uitvoerbaar. Indien do raad zich met de invoering van een gereduceerd tarief voor bejaarden kan verenigen zullen b, en w. op korte termijn een nader uitgewerkt voorstel hierom trent aan haar voorleggen, waarbij het streven er op gericht zal zijn deze tarief reductie per 1 januari 1972 in te voeren. Twee leden van het college hebben overwegende bezwaren legen de in voering van een bejaardentarief. ADVERTENTIE bestaande uit: i Zeer komfortabela 3-zits bank en 2 fauteuils, Mat volant aan de onderkant en losse kussens. Bekleed met ribcord in bruin of beige. VROOM DREESMANN BOTTERDAM VtMROINGEN (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrij dag Vier dagen voordat Ovc Kindvall met zün vereniging Norküptng een bezoek brengt aan Rotterdam zal de Zweed zijn. oude ploegge noten van Feijenoord terugzien. Dat zal gebeuren ln Den Haag, waar Kindvall in aanwezigheid van geheet Feijenoord door Joa Coler zal worden onderscheiden met bet gouden Insigne als top scorer van het seizoen '70-'71. De directie van Martini Rossi Nederland N.V., die de beste schutters jaarlijks onder scheidt, zal ook de topscorer van de tweede divisie uit het buiten land moeten laten overkomen. De man van de meesle doelpun ten, Kees van Kooten van Her mes DVS, komt namelijk sinds kort uit voor het Franse idilc. Van Kooten zal het bronzen en de Deen Bjarne Jensen van GVAV, tlie de meeste goals in de eerste divisie maakte, het zil veren insigne ontvangen. De feestelijke bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 30 juli in het Promenade Hotel in Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Het ver harden van terreinen op het gemeen telijk grondgebied ten noorden van de Doen kade waar ooit de tweede startbaan van Zestienhoven zou kun nen komen Is gebonden aan goed keuring door het provinciaal be stuur. Met die zekerheid (wethouder Jet- tinghof: „er gebeurt hier niets vat de iraad niet zou willen", (verwierp de gemeenteraad gisteren met 16 te gen 15 stemmen een amendement van de PvdA om verharding van ter reinen afhankelijk te stellen van toe stemming door b. en w. Mevr. A. H. Schilthuis-van Brug gen („er zijn daar groene weilanden met prachtig bont vee") wilde een aanlegvergunning opnemen in hei bestuit ter voorbereiding van M agrarische bestemmingsplan voor dit gebied om te voorkomen dat er een verharde baan wordt aangelegd voor do sporlviieaorij van Zestienhoven. Wethouder li. J. Jettingholf vond het argument „overbodig", burge meester W. Thomassen sprak van een „slag in de lucht". De verzekering dat verharding van terreinen onderworpen is aan goed keuring door GS, die „uitgesproken opvattingen hebben over de bestem ming van dit gebied" (Jettinghoff), was voor de kleinste mogelijke meerderheid van de raad voldoende om het college te steunen. lADVERTÊNTiE)- Q\t \ii.lK. mesbreedte 25 cm. Stalen duwbaanen met zelf- slijpende messen. Verstelbare maaihoogte. Speciale aanbiedingsprijs VROOM DREESMANN BOTTERDAM VLAARDIHOE1 (Van een onzer verslaggevers) APELDOORN, vrijdag. Het gaat goed met het wakkere groepje Rot terdammers, dat deze week deel neemt aan de Apoldoornse Vierdaag se, Het echtpaar Magnin maakt van deze vierdaagse een „liuwe- lijks"tocht. De heer en mevrouw Magnin zjjn vorige week in hel hu welijksbootje gestapt, maar verwis selden kort daarop de roeispanen voor een paar stevige wandelschoe nen. Het is voor beiden niet de eer ste keer dat zij aan deze vierdaagse meedoen. Mevrouw Magnin heeft de tocht al acht keer met goed resultaat volbracht; voor de bruidegom is het „pas" de derde keer. Bovendien heb- SCHIEDAM, vrijdag. De 65e Nijmeegse vierdaagse, die dinscteg van start gaat, zal twee bekende Schiedamse tippelaars in haar gele deren tellen. Het zijn de heren W, v. Noortwijk en C. Th. Middelwjjk. zjj lopen voor de achtentwintigste maal mee. ben zij met de Wandelveremgmg WIK er al heel wat tochten opzitten. Mevrouw Bakker, eveneens een vervent lid van WIK, is in hun ge zelschap. Voor haar wordt deze vier daagse de negende. In totaal is "VVIK met achttien „man" vertegenwoor digd. Voorts loopt A. Nikken (,,'t Is geweldig hier") van de wandelver- enigitig DST voor de tweede maal en zijn mej. Van Gils, de heer Kramer en de familie Van Oers (Vlaardin- gen) zo langzamerhand wandelfigu ren. -zonder wie een Apeldoornse Vierdaagse bijna ondenkbaar is. (ADVERTENTIE) glanzend gepolijst. Voorzien van koucigreep oren en knoppen, bestaande uit: Pannen, 16,18,20 en 22 cm en een steelpan van 14 cm. Deze vijfdelige kooksel, kompleet voorslechts VROOM DREESMANN ROTTERDAM VIAAROIMOEH

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1