«sill» Wielrennerij es poseren Badhuis wordt Geslaagd kinderfeest Raad Bejaardenwerk krijgt het drukker Dammenweg open voor bussen en werkverkeer Wandelaars weer thuis ISIM SCHIEDAM Stokje treft jongen in oog Voor 10.000 goederen gestolen Profs uit zeven landen starten in Den Hoek lycra trevira raschel 'Q\'jmprime en trevira 2000 irnprime 150 cm. breed maandag 26 juli 1971 - pagina 5 HOEK VAK HOLLAND, maan dag (ANP) Zondagmorgen is de bovenbouw van het lichtpiat form „Goeree" geplaatst. Deze operatie begon om negen uur en was zeven minuten later voltooid. Boven- en onderbouw moeten nu aan elkaar wórden gelast. Het lichtpiatform gaat het aan vervanging toe zijnde lichtschip „Goeree", dat dertig kilometer bui tengaats Iiock van Holland ligt, ver vangen. Een in 1905 ingestelde studiecom missie was tot de conclusie gekomen 'dat vervanging door een vast stalen 'lichtpiatform de voorkeur verdiende .boven vervanging door een licht schip. /Afgelopen donderdag werd de van tevoren gefabriceerde onderbouw .(staande op vier holle poten) door het. kraanschip „Challenger" op do zeeboden neergelaten. Vervolgens Werden door de holle poten vieren- tachtig meter lange heipalen de zee bodem ingedreven om de onderbouw vast „te nagelen". De nu geplaatste bovenbouw bevat de lichttoren, een helikopterdek. werkruimten en machinekamer. Het lichtolatform zal vanaf do somafoor 'in Hoek van Holland worden be diend. Venvacht wordt dat het op 1 /september a.s. in gebruik kan wor den gesteld. Het levert een besparing aan per soneelskosten op van vier ton per jaar. Het' lichtpiatform heeft inclu sief plaatsen een bedrag van vijf miljoen gevergd. De operatie van zondagochtend werd door verschillende autoriteiten, onder .wie het hoofd van het loods wezen in Rotterdam, gadegeslagen, en toespraken gewaagden van vreug de over dit eerste vast lichtpiatform in Europa. Tussen het eiland Wight en Bea- - cby Head heeft het Engelse loodswe- zen ook een vast lichtpiatform in aanbouw. Dit in beton uitgevoerde bouwsel zal enige t\jd na het Neder landse in gebruik worden gesteld. NABEZORGING PAROOL De afd. nabezorging is maandag t/m vrijdag bereikbaar tot 19.30 uur. 's Zaterdags van 16.00 tot 18,00 ■uur. Telefoon 135430. Abonnees bulten Rotterdam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. VLAARDtNGEN, maandag. De achtjarige L. J. C. D. van de Zwa- nensingcl is in het oog getroffen door een aangepunt stokje'dat door een vriendje met een stukje piastic buis met een elastiekje werd wegge schoten. Hij werd ernstig aan het oog ge wond en direct operatief ingrijpen bleek noodzakelijk. De jongen is op genomen in de Dr Noletstichting te Schiedam. (ADVERTENTIE) Dat een goed figuur heel veel te maken heeft met een goede foundation, zal voor elke vrouw wel oud nieuws zijn Extra lange lycra stretch beha met kanten voorpand en met kant overtrokken cups. Een fraaie bustevorm door de voor gevormde cups. een uitsteken de figuurkorrektie tot in de taille en brede stretch schou derbandjes..... nu voor nog géén negen gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze extra lange lycra stretch beha met kanten voorpand en voorgevormde cups. In B-cup (80 t/m 105) en C-cup (80 t/m 105), de kleur wit, nu voor Géén (el. of schrift best De Challenger aan het werk bij liet lichtpiatform Soeree. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag weg over de Harlngvlietdam maandag 16 augustus a:s. open. de definitieve openstelling in novem ber a.s. mogen er echter alleen nog maar RTM-bussen over rijden en busjes met pendelaars. Degenen die van de verbinding ge bruik willen maken moeten in het bezit zijn van doorlaatpasjes. Deze kunnen worden aangevraagd bij de burgemeester van Hellevoetsluis, die ze samen met de politie op de urgen tie beoordeelt, Hun advies gaat daarna naar Rijkswaterstaat. De verwachting is dat er ongeveer honderd pasjes zul len worden uitgereikt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag.In de nacht .van zaterdag op zondag is in gebroken in het watersportbedrijf „Euroboot" aan de Putsebocht. Vijf buitenboordmotoren en een radlo- cassette-recorder werden gestolen. Schade ruim 10.000, Van een medewerker ROTTERDAM, maandag. In in Hoek van Holland zal woensdag avond een door de rennersclub A hoy' georganiseerde wielerronde voor professionals worden gehouden. In- „De Hoek'VWaar 'men. nu"al dol, enthousiast is voor dit voor deze badplaats unieke wieiet-evenement, zullen renners uit niet minder dan zeven landen aan de start verschij nen, zo vertelde een al even enthou siaste Hans van Houdt. die. als be stuurslid van Ahoy' er ook al zijn handen aan vol heeft gehad. De rennersclubAhoy' heeft na tuurlijk zelf een aantal vedetten, die voor het nodige spektakel zullen zor gen. Dat is in dè' eerste plaats Jan Janssen, dié we niet. zo vaak in Ne derland aan de start zien, dan Eef Dolman, Wim Bravenboer' en o.m. Dick Verdoorn. De favoriet uit de streek is natuurlijk de Westlander Leo Duyndam. De start en de finish zijn in Prins Hendrikstraat. De wedstrijd gaat over een afstand van 100 kilometer en begint orri zes uur. Wieier Fans die bij voorkeur ama teurs zien rijden, kunnen in Alblas- serdmn terecht, ook op woensdag 28 juli. Zonder de gebruikelijke concur-' renlie van de befaamde Acht van Chaarn, waar steeds de beste ama teurs aan de start verschijnen, zuilen ditmaal deze beste amateurs in Al- blasserclom van de partij zijn. Er rijden ook dames en nieuwelin gen. Om één uur reeds beginnen hiel de wedstrijden. Een geweldig kinderfeest was het zaterdagmiddag op het volkstuincomplex Thurlede. Zo'n vijftig kinderen liepen mee in het bloemencorso, waarop ze hun versierde voertuigjes mochten meevoeren. De eerste prijs ging naar de cowboy met het versierde paard: Ronnie Tette- roo; de tweede prijs was voor de zusjes Agnita en Diana van Vooren met een prachtig met bloemen versierd „kasteel Thurlede"; de derde prijs ging naar de broertjes Ronald en Edwin Koorengevel; de vierde prijs naar Paul van de Berg; de vijfde prijs kreeg Edwin Sebèl en de zesde prijs dacht de jury toe aan Ankie Steenbergen. 's Avonds ging het er bij het tuinfeest niet minder feestelijk aan toe. Vela tuintjes waren weer verlicht met vetpotjes er) kaarsen wat een romantisch sfeertje op het volkstuincomplex gaf. Ook hier kende de jury prijzen toe. De eerste prijs ging naar H. Prein, de tv/eede naar N. Kars, de derde N. Bouwer, de vierde J. den Ouden, de vijfde L. van Vliet en de zesde prijs kreeg L. Sebèl. Dp 28 augustus wordt op het Volkstuincomplex Thurlede de jaarlijkse.bloe men- en fruittentconsteUing gehouden. In het voormalige badhuis aan de Lange Haven wordt onder oorverdovend geraas een verwarmingsbuis doorge brand. Verderop staat iemand met machtige mokerzwaaien haken uit de muur te slaan. Nauwelijks tijd voor een praatje metselt Wim de Haan in zijn toekomstige sportschool vakkundig, uit de losse hand, een muurtje. Over een maand, zo heeft Wim beloofd, staat hier een prachtige sportschool. Er zal nog veel werk verzet moeten worden maar als je al die driftige werkers bekijkt moet je hem wel geloven. „Op het ogenblik is het nog stil hier"', zegt Wim de Haan.. „We wachten op de levering van ijzeren binten. Die konden pas na de bouwvakantie geleverd worden. Vanavond zullen we hier zeker met 2'n tienen bezig zijn. Met een gelukkig gezicht filosofeert Wim: „Wat is er n u mooier dan werken voor je eigen sportschool? Ik ben hier van 's morgens achten tot 's avonds vijf, en vanaf vandaag zal er ook 's avonds gewerkt kunnen gaan wor den. De verbouwingsplannen heeft hij allemaal precies in zijn hoofd zitten. „Er komt een houten lambrizering en de plafonds worden van zachtboard" vertelt Wim de Haan. „Vanmiddag tik ik de sponningen van die ruitjes los en geef Ik aan de gemeente precies op hoeveel glas ik nodig heb." De gemeente heeft Wim namelijk toegezegd de ruiten te leveren als hij ze er zelf in zou zetten. Zonder twijfel zal Schiedam volgende maand een sportschool rijker zijn. (Van een onzer verslaggevers) .SCHIEDAM, zaterdag'. - De Stichting Raad voor het Bejaarden- werk Schiedam heeft de afgelopen jaren steeds ineer werk moeten ver zetten. De grootste uitbreiding on dergingen de secties warme maal tijd voorziening en sociëteiten. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Süching over de jaren I9G9 en 1870 dat gisteren gepubliceerd werd. Het doel van de Stichting is in die jaren onveranderd gebleven nl. in nauwe samenwerking met andere or ganen van maaschappelijk werk. het behartigen van dé culturele en maat schappelijke belangen van de Schie- damse bejaarden. In januari werd aan de hand van een zeer uitvoerigediscussie-nota besloten tot reorganisatie van de Raad voor het Bejaardenwerk. Van toen af ging het Algemeen Bestuur zuiver en alleen als overlegorgaan fungeren. Er werd dan ook gepro beerd zoveel mogelijk deskundigen in het bestuur aan te trekken. De secties, een soort onderafdelingen, werden belast met het uitvoeren van de genomen besluiten. Zo werden de secties sociëteiten cn recreatie: dienstverlening en huis vesting opgericht Ondanks gevoerde besprekingen met het ministerie'van C.K.M. over de subsidiabiliteit van het open bejaardenwerk, werd nog geen definitieve toezegging van het ministerie ontvangen. Het begeleiden van de secties zou de secretaris te zwaar belasten. Daarom werd in overleg met dc di recteur van dc gemeentelijke Sociale Dienst ambtenaar, van deze dienst de heer L. J. H. Pijpers bereid gevon den dit werk over te nemen. In het kader van de uitbreiding van de basis, werden andere vereni gingen gevraagd hun aandeel te le veren in de inspraak in het bestuur. Men verzocht daartoe de afdelingen Schiedam van: de Algemene Bond voor Bejaarden; de R.K. Bond voor Bejaarden; de Nederlandse. Vereni ging van Huisartsen; de coördinatiecommissie Gezinsverzor ging; het centraal Vrouwencoinmité: het Leger des Heils en de pastores van Schiedam. Alleen de pastores stelden nie mand kandidaat, waarschijnlijk om dat. 2ij zich voldoende vertegenwoor digd achtten door rector De Groot die namens het Interparochieel Cen trum in hot bestuur zit. De gehele Algemene Raad bestaat nu uit ne gentien personen. Doordat er le weinig actuele agendapunten-zijn gaat de vergade ring van de Verkeerscommissie die op 12 augustus gehouden zou worden niet door. De waarnemend secretaris van de Verkeerscommissie is per 1 september ontslag verleend. Hij aan vaardt oenbenoeming bij het Minis terie van Binnenlandse Zaken. (ADVERTENTIE) Voor. weinig geld en een klem- beetje handigheid maakt U zelf leuke jurkjes van de mooie stof fen, die wij nu In de aanbieding hebben. Een bijzonder fraaie kwaliteit Trevira 2000 imprimé en Tre- viraraschel imprimé, beide zó gewassen en zó droog. Kies uit vele kleuren en dessinsnu door elkaar per meter (150cm breed) voor nog géén tien gul den. Vakantie-besteding iveck 26 juli tot en meij Progro 30 juli: DINSDAG Vandaag start de Jeugd vierdaagse 1971 met een bezoek aan Jeugdland in het Ahoy'-eomp'ex. Kindervóritc Handy É'oni om 10 en '14 uu- in res pectievelijk Immanueikerk. Berlage- slraat 96. (Ale {andovpnldcr) en Clubhuis do Tol, Tolhuisstn.ua 27 (Katend recht). In de Opbomvs:raat te Lombar-, deijen twee voorstellingen van het kindercircus Hoepla om 10 en 14 uur. Noordereiland en Fcijenoord: jeugdprogramma. WOENSDAG De Jeugd vierdaagse maakt van daag een tocht langs de Rotterdamse havens met a(s spec'ale altraet'e oen boottocht per Spido. Hot kindervariete Handy Fooi. treedt op in zaal Castagnet, Schie-- b-oek (10 uur) en zrsI Paramont. i SLmpioenstiaat 51 (14 uur). Vol'.eybaldemons ra tie op het Pijn askerplein (19 uur). Pernis: vossenjacht. Fcijenoord en Noordereiland', jeugdprogramma. Ahoy'-eomplex:jeugdland. donderdag Het kindercircus Hoepla treedt op op Plein 1053 om 10 en'I4 uur. In de Johanneskerk, Lombardijen (10 uur) een voorstelling van Handy Fool (kmdervarieté). De jeugdvier- cïaagse beleeft vandaag de verras singsdag. De route is onbekend. In Charlois zijn kinderspelen. Fcijenoord en Noordereiland: jeugdprogramma Ahoy'-complex: Jeugdland. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van Trevira-raschel imprimé cn Tre vira 2000 imprimé, in vele fraaie kleuren en dessins,-! 50 cm breed, per Donderdag houdt de commissie voor het Stedelijk Museum een ver gadering in het museum. Op 'dc agenda staan o.a. het jaarverslag van 1970, het tehtoonstellingsprogramma 1971 en de aankopen. De vergadering begint om acht uur 's avonds, Vanmorgen om half negen loste burgemeester A. Bolwidt van Oostvoorne het startschot voor de Tour van Drie, het jaarlijkse wielerfestijn voor jeugdige bewoners van het recreatiecentrum Kruininger Gors. Aangemoedigd en nagewuifd door hun ouders broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes gingen de veertig rennertjes de richting Brabant op. Op de camping te Hoeven wordt de nacht doorgebracht, waarna morgenochtend om negen uur naar Roosendaal wordt vertrokken. Voor het vertrek moesten de rennertjes eerst nog op de foto. (Ven een on/.er verslaggevers) NIJMEGEN, maandag, Meer dan vier uur lang applaudisseer den, juichten en zongen meer dan half, miljoen mensen in de St. Annastraat in Nijmegen voor de twaalfduizend wandelaars die be-; zig warén óm hun laatste kilome tertjes weg te stappen; in de rich ting van de eindstreep. H.:t is een kleurrijk én vooral bloemrijk schouwspel geworden met soms een vleugje romantiek, maar ook met eén behoorlijke dosis tra giek, wunt lang rsiéf alle,wandelaars gingen over 'de finish, dansend en zingend en zwaaiend zoals de nieisjea. en jongens uit Israël, En ook niet ie dereen had nog zoveel, energie over om met de gekregen bloemen te zwaaien en te springen en aldoendè de 55ste Vierdaagse af te ronden. - Onder al die bebloemde deelne mers liepen ook de Rotterdammers, die vier dagen lang rondom de Kei- zer Karelstad hadden gelopen, soms ook gezwoegd om toch maar aan dit bloemenfestijn actief deel te nemen. De jongens van de Havenvakschool, de wandelaars van Ollmpia IJssel- monde met triomfantelijk dé twee nieuwelingen Marja en Simon in hun midden, We zagen ook de leden van de R.W.V. zegevierend de eindstreep nadcien. We zagen ook de wandelaars van R.E.T. fier achter hun eigen mu ziekkorps Nijmegen binnenmarcheren. Als eerste trok mevr. Rietmeyer de eindstreep over.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2