K EXCELSIORS DEFENSIE RAMMELDE lp mm® ROTTERDAM RIJNMOND m FEIJENOORD HANDHAAFT MAIWALD IN DE SPITS Weer twaalf doelpraiten van Sparta Directeur Ridderhof weg na geschil l sis* Nabezorging Parool Spartaau'20 neemt afscheid van Bas van Bongen CHEF BANKETBAKKER pagina 4 - woensdag 28 juli 1971 i door DICK VAN DEN POLDER Om met het laatste te beginnen: de vet'dediigimg van Excelsior was gister avond zo zwak dat de nieuwe coach Joop Castenmiller na de strijd: zonder aarzelen, zei: „Dit was om ie huilen. Ik kan nu wel zeggen dat er ook nog positieve dingen waren, maar dan sta ik mezelf in de maling te nemen. Van de organisatie en de opbouw deugde werkelijk helemaal niets." De problemen van Excelsior on Cas tenmiller zijn terug te voeren tot de veranderde speelwijze. Jarenlang hoeft Excelsior vaak noodgedwon gen vanuit een verdedigende stel ling gespeeld. Nu Castenmiller het ac cent wait meer op de aanval wïi gaan leggen, met sterk opkomende midden velders. krijgen de verdedigers het moeilijker. Wim Tettcroo b.v. maakte gister avond èn als laatste verdediger èn als organisator een zeer zwakke indruk. Vooral in het eerste halfuur kwam hij bij de snelle break-outs van Quick Boys herhaaldelijk in moeilijkheden en ook Gerrit den Butter, Bep van der Heijden en Jan Kleingeld lieten zich nogal eens verrassen. Met Van Nier op en Mühienbruch als vervan gers van Den Butler en Kleingeld: en Luchtfoto's geven vaak een heel andere kijk op een stadswijk. Za tonen de grote lijnen, de ligging te midden van de omgeving? ze onthullen zwakke plekken of ongekende mogelijkheden. Neem nu zo'n opname als deze, van Delfshaven. Die maakt duidelijk hoe weinig er eigenlijk nog maar te be houden is wat de moeite waard ïs. Maar tegelijkertijd hoe véél dat weinige de moeite waard kan zijn. Te midden van een omgeving die links en rechts is aangetast door rommelige fabrieksterreinen en saaie woningbouw ligt daar de Aelbrechtsfcslk met zijn pittoreske geveltjes. Een kostbaar kleinood waaraan nu gelukkig de nodige zorg wordt besteed. Op de achter grond woningbouw uit een periode die Rotterdam met menige saaie straat heeft opgescheept. We zagen daarvan al eerder voorbeelden in onze serie luchtfoto's. Voor wie nog mBer details wil terugvinden hier een paar aanwijzingen: 1 Coolhaven 7 Willem Buytewechstraat 2 Deifshavense Schie 8 Havenstraat 3 Aolbrechtskalk 9 Schiedamseweg 4 Voorhaven 10 Hudsonstraat 5 Achterhaven 11 Mathenesserdijk 6 Lage Erf brug 12 Spanjaardstraat (Luchtfoto Het Rotterdams Parool/P. S. Nlolkenboer) KATWIJK, woensdag Uitslagen geven vaak een bedrieglijk beeld van krachtsverhoudingen, maar wie uit de 43 overwinning die Excelsior gisteravond op zaterdag-eerste-klasser Quick Boys be haalde, de conclusie trekt dafc.de Kralingers in aanvallend opzicht een goede préstatie hebben geleverd en defensief hebben gefaald zit niet ver bezijden de waarheid. Vermunt op de plaats van .v. d. Roer ging het na de rust eerder slechter dan beter en. even. dreigde er zelfs een afgang van Excelsior toen Quick Boys door W. van der Plas een 2-1 voorsprong nam. Wim Meutstege maakte echter weer snel gelijk en door Coenen en nog maals Meutstejge liep Excelsior ver volgens tot 4-2 uit. In de slotfase werd nogmaals de zwakte van de Rotterdamse defensie onderstreept. De Katwijken kregen twee dotten van kansen, waarvan er slechts een door Klinkenberg wérd benut. Om met het positieveelement le besluiten.1 De van Go Ahead gehuur de Meutstege - hij speelde alleen na de rust mee bewees opnieuw dat hjj en geweldigè aanwinst 'voor de Kralingers is. Hij is sterk en snel, heeft een. uitstekende traptechniek, weet wanneer hjj zich moet aanbie den en voelt het moment, waarop hij in de vrije ruimte moet springen, uitstekend aan. Thijs Libregts, die nog altijd last heeft van de blessure die hij aan het einde van het vorig Db afd, nsbezorging is maandag t/m vrijdag bereikbaar tot 19.30 uur. 's Zaterdags van 16.00 tot 18,00 uur. Tel. 135430. Abonnees bulten Rotterdam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. seizoen opliep, zou wel eens de juiste man kunnn zijn om hem te lance ren. Ook Jan Coenen speelde een ver dienstelijke wedstrijd. Voor de rust miste hij een goede kans, 'maar de manier, waarop h« Excelsiors derde doelpunt scoorde, was er een bewijs van dat -hij de juiste mentaliteit heeft voor een spitsspeler. Met Thijs Kwakkernaat op de linkervleugel (Bassant kwam gisteravond nauwe lijks aan de bal) kan Excelsior straks een aanvalstrio op de been bréngen, dat meer inhoud heeft dan de twee mansvoorhoede van vorig jaar. Score ver loop: Aad den Butter 0— 1, Verheul 11, rust, v. d. Plas 21, Meutstege 2—2, Coenen 2—3, Meut stege 24, Klinkenberg 3—4, Excelsior speelde in de volgende formatie: v. a. Roer (Vermunt); G. den Butler (Mühienbruch), Tetteroo, v. d. Heijden; Kleingeld (Van Nie- rop); v, d. Heide, Bakker (v. d. Vaart), A. den Butter; Coenen, Kwakkernaat (Meutstegen). Bassant. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag. De voetbalver. Spartaan '20 biedt op 21 augustus een afscheidsreceptie aan aan Bas van Dongen, die gedurende 38 jaar een bestuursfunctie heeft be kleed. Van 1940 af was hij voorzitter. Op 17 juni j.l. heeft hij voor de laat ste maal de voorzittershamer gehan teerd. ROTTERDAM, woensdag. Feij- enoord speelt vanavond in eigen sta dion tegen de Engelse ecrsteölvlsie- club Crystal Palace. Het duel dat om half negen begint wordt geleid floor dc heer Corver. Crystal Palace, dat in 1969 naar de eerste divisie promoveerde, is geen hoogvlieger in liet Engelse voetbal en net team telt weinig grote namen. De bekendste is nog de aanvaller Bobby Tambling, die dertien jaar voor Chelsea speelde en drie maal in het nationale elftal uitkwam. De middenvelder Steve Kember speelde met het Engelse jeugdelftal voor spelers onder 23 jaar tegen "West- Duitsland en doelman John Jackson werd eenmaal in het Engelse League elftal gekozen. In augustus 1967 bereikte Crystal Palace, dat toen nog in de tweede di visie speelde, in de Kuip een gelijk spel (11) tegen Feijenoord. Feijenoord start vanavond op nieuw met Matthias Maiwald in de spits van de aanval. Lex Schoenma ker behoort tot de wisselspelers. De beginopstelling van Feijenoord ia: Treijtel; Schneider, Laseroms, Israël, Van Duivenbode; Jansen, Hasil, Van Hanegem; Wery, Maiwald, Moulijn. Banketbakkerij B. M. Scheffers, Lijnbaan 87. Hotterdam-2. vraagt: Sollicitatie gaarne schriftelijk aan de directie of mondeling na telefonische afspraak (tel. nr 010-117230). JANUSZ KOWALIK zes maal raak EMMERSCHANS, woensdag. Sparta blijft tijdens zijn oefencam- pagnc doelpunten aan de lopende band scoren. Voorbijna 3000 toe schouwers werd de vierdeklasser Emmerschans gisteravond met 120 verslagen. Door deze score bracht Sparta zijn totaalproduktie in vier wedstrijden op 54. De opvallendste man in de Spar- ta-ploeg was ditmaal Janusz Kowa- lik. De Pool kwam tot zes treffers. Jan Kiijnjan en Arie van der Sluis, die als vervanger van de geblesseer de Nol Heijerman op de rechtervleu gel byzonder goed speelt, namen elk twee doelpunten voor hun rekening. De twee overige treffers waren van Jan 'van der Veen en Jörgen Kristensen. De Deen kreeg het mees te applaus voor zijn doelpunt. Nadat Emmerschans had afgetrapt pikte hij de bal af, passeerde vijf tegenstan ders en omspeelde toen ook de doel man. Elek Schwartz wisselde ditmaal geen spelers. Wel moest Walbeek wegens een oude blessure vervangen worden door v. d. Munnik. De opstelling van Sparta was: Doesburg;" Venneker, Ter Horst, Eij- kenbroek. "Vüöser; v. d. Vleen, Wal beek, Kiijnjan; v, d. Sluis, Kowalik, Kristensen. (Van een onzer verslaggevers). MAASSLUIS, woensdag. De heer T, A. J. Luyckx, directeur van restaurant De Ridderhof te Maas sluis, heeft ontslag genomen. De oor zaak daarvan is een verschil van in zicht tussen hem de de commissaris sen over het gevoerde beleid. Burgemeester W. D. J. van Dijck, lid van de raad van commissarissen, zegt dat directeur Luyckx had ver zuimd voor bepaalde aankopen machtiging van de gedelegeerd com missaris te vragen. Door de heer Luyckx wordt dat ontkend. De leiding van het restaurant is inmiddels in andere handen overge gaan. De vestiging van het bedrijf is acht jaar geleden nog al een veel omstreden, punt geweest- De histori sche boerderij waarin hfët restaurant b gevestigd .zou toen moeten verdwij nen voor de nieuwbouw. De sichting Doelmanhoeve, waar aan De Ridderhof behoorde, wenste do historische waarde vair de boer derij erkend te zien om deze voor sloop te vrijwaren. Dank zij het initiatief van vooraan staande burgers kon de boerderij, te midden van de flats, blijven staan, toen er een horecabedrijf in koQ worden gevestigd. Na enige tijd ont wikkelde het restaurant zich, tot e?n goed lopend bedrijf,, niet 'in het minst doordat het gold als ontmoe tingscentrum van zakenlieden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1