ran jeugduitwisseling zeker nog geen voorbije zaak' Congres van zusterhavens deze keer in Rotterdam Buitenlandse jeugd kijkt rond in Schiedam 5G-DIRECTEUR R. II. I'll.!.AKI): opruiming tb m Esperanto-agendo BUITENLANDSE JEUGD DANST IN SCHIEDAM V. D. POLDER Vervoersbonden EN SWART IN ÉÉN ELFTAL waarschuwen havenbedrijven Bram Geilman vanavond in F eijenoord-doel Uitslagen van 'De Vrijheid' KLEINE BRAND IN MAGISCH CENTRUM Matroos steekt bootsman in borst W erkzaamheden aan straten m Kleinpolder-Öost Feijenoord geeft Laseroms boete Dronken man met ponywagen op rijksweg Minder woningen in juni Lagere toegangsprijzen voor Feijenoords tweede Cup-duel dinsdag 3 augustus1971 - pagina 5; (Van Een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Schie dam en Esslingen steken wat de organisatie van de internationale isgduitwisseling betreft duidelijk 'gunstig af ten opzichte van de an dere Europese steden" zegt direc tum van de Schiedamse Ge meenschap de heer R. H. Pillard. De Jeugduitwisseling is gezien het aantal deelnemers zeker geen voorbije zaak. De uitwisseling is ontstaan uit een soort idealisme en ik geloof niet dat er een ver flauwing voor de idealen te be sturen valt." Alleen dc organisatie zou verbete ring behoevcu", zegt hij. „Een Franse ploeg bijvoorbeeld die naar Neatli (Wales) zou gaan, kreeg één week ïan ie voren bericht dat de hele reis niet door zou gaan. „Door duidelijke tfspraken tussen de organisatie tonden dergelijke dingen voorkomen kunnen worden". Op hel ogenblik zijn er zo'n zestig buitenlanders in leeftijd variërend van zestien tot twintig in het kader van de Jeugduitwisseling in Schie dam. In totaal 41 jeugdige Schiedam mers zijn reeds terug van hun be zoeken aan Vienne (Fr), Esslingen (plsl); Norköpping (Zw) en XJdine (lt). De heer Pillard venvacht dal het aantal buitenlandse bezoekers in de toekomst wel- kan oplopen tot drie honderd, „Hoe groter de opzet, hoe groter het nut", zegt hij. „Gebleken is, dat die vluchtige kontakten vaak de basis is voor een blijvende vriend schap, De jongelui beginnen dan eerst te corresponderen en later komen ze elkaar privé bezoeken". In Neath (Wales) wordt dit jaar hot jaarlijkse congres gehouden waarop de organisatoren van de Eu ropese jeugduitwisseling bij elkaar komen. De heer Pillard zal daar te- samen met zijn Duitse collega de op at van de internationale uitwisse ling ter discussie stellen. Er zou dan ook klaarheid moeten komen in el- kaars organisatorische problemen. Wat de financiële kant van de uit wisseling betreft denken zy aan een internationaal bureau dat de finan ciën centraal voor alle deelnemende plaatsen regelt. Alleen door duidelij ke uitspraken zou dit alles geheel op poten gezet kunnen worden, stelt de neer Pillard. Het vorig jaar werd dil congres in Vienne gehouden. Do Schiedamsc Gemeenschap was vertegenwoordigd door de toenmalige directeur de heer P. van de Boom. Daar werd bepaald dat het programma meer geënt zou rijn op het „educatieve". Dit jaar i(jn dan ook de toeristische reisjes naav Volendam en Marken vervangen door een tweedaagse trip naar Bra bant (Evoluon) en Zeeland (Delta- verken), „Op deze manier krijgen de deelnemers meer inzicht in do socia le en economische problemen van Nederland," zegt de heer Pillard en een deel van de speech van loco-bui*- gemeester mevrouw G. D. Venveij ae Graat citerend vervolgt hij: „De Internationale jeugduitwisseling is ook op de eerste plaats bedoelü om begrip te kweken voor do achter gronden van eikaars problemen'. SCHIEDAM, maandag In het af gelopen weekeinde is de Schiedamsc brandweer twee maal uitgerukt. De eerste keer was er brand in een siooppand gelegen achter de Achter - £e Teerstoof op de eerste verdieping. Ai' brandde een kast uit. Mot een ne- vdstraal wend de brand geblust. De pojjtie vermoedt dat er jeugdige da, itts m het spel zijn. Zaterdagavond ontstond er brand in eert spuitcabine van een lakspuie- Ü'J "V j Van Beverenstraat. Ook naar had de brandweer voldoende aan een uevelstraal. De schade be loopt ca. tienduizend gulden. (ADVERTENTIE) De laatste opruimingsaanbïe- ding van de gordijn-afdeling Kies uit 2 prachtige stoffen nu voor minder dan de helft van de normale prijs. Een prachtige kwaliteit peau de pêche en velours damast, beide 120 cm breed koopt U nu bij onsdoor eikaar per meter onge looflijk voordelig voor nog géén iwee rijksdaalders. Morgenvroeg om 9 uur. begint "P de fa etage de verkoop van peau de pêche en velours da- mastovergordijnstof, beide 120 cm breed, nu door i elkaar per meter Géén tel. afschrift best mi R. H. PILI.ARD (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Schie dam staat de komende veertien dagen geheel in het teken van de internationale Jeugduitwisseling. De zestig buitenlandse jongeren, aangevuld met de nodige belang stellende jonge Schiedammers, waren gisteravond te vinden in sociëteit „De Waag". Het hoge aantal bezoekers baarde de lei ding van de sociëteit wél enige zorg. Dit een gesprek met enige deelne mers bleek dat de aanblik van een schip van 307 meter lang en 25 meter hoog dat in dok op de werf Wilton Fijcnoord ligt een enorme indruk op hen gemaakt heeft. Een zeventien-jarig meisje vond het jammer dat je in die korte tijd dat d,e uitwisseling duurt, maar zo'n klein, gedeelte van Nederland kan zien. Zij zou nu al langer willen blij ven vertelde zij enthousiast. Eerst wilde zij naar Wales maar toen dat op hte't laatste moment niet meer kon, werd Schiedam haar favoriete stad. De meeste deelnemers waren gis teravond erg moe omdat zij, naar zij zeiden, erg veel op de werf Wilton Fijenoord-nadden. moeten lopen. Een stevige achttienjarige Duitse vond dat niet zo erg omdat er een uitge breide lunch op volgde. Velen von den Sdhiedam een romantisch stadje en vooral het Raadhuis droeg hun al ler bewondering weg. Voor vandaag stond er een bezoek aan Amsterdam op het programma en vanavond is er weer een informe le ontmoeting in „De Waag". De Zweedse ploeg gaat vanavond echter kijken naar Ove Kindvalï die in het Feijenoobri stadion met Norkpping tegen Feijenoord speelt. Morgenochtend hebben alle deel nemers vrij. Morgenmiddag vertrek ken zij naar Duinxel (bij Wasse naar). 's Avonds om half elf worden 2i.j in Schiedam terugverwacht. Merkrcdon. la 4an dc augusto klubvespe* ro. Kio estos la Intencoj dum la venontnj monato ce kado H- Letscb Br Lekstraat 100b. Sendu viajn Ideojn al la estraro pof ke gi havu gvidilon. De jeugdige buitenlanders vermaakten zich best in de Schiedamse sociëteit Quosque Tandem? SCHIEDAM, dinsdag De beken de Rotterdamse sportverslaggever Dick van den Polder en Jan D. Swart spelen donderdagavond mee met een elftal Schiedamse Oefen- meesters tegen een Schiedams elftal, waarvan de spelers in de jai*en 1950 bekend waren. De opbrengst is bestemd voor het invalidenclubhuis. De wedstrijd wordt gespeeld op. het terrein van SVV en begint om zeven uur. In het 1950-elftal spelen o.a. mee: Jan van Schijndel, Jan Schrumpf en Lex Jansen. Bij de oefenmeester voetballen be halve Van den Polder en Swavt ook nog Piet dc Groot en Jan Bens. GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. - Het doel van Feijenoord zal vanavond in de oefenwedstrijd tegen Norrköping niet door Eddy Trcljtel maar door Bram Geilman worden verdedigd. Ernst Happel was niet erg tevre den over de prestaties van Treijtel zaterdagavond tegen De Graafschap. „Treijtel moet wakker worden," zee de Oostenrijker. De met een. enkelblessure tobbende Wim van Hanegem wordt vervangen door Lex Schoenmaker. De opstel ling van Feijenoord is: Geilman,* Schneider, Laseroms, Israël, Van Duivenbode Jansen, Hasil, Schoen maker; Wery, Maiwald, Moulijn. Ove Kindvalï zal bij Norrköping rugnummer 10 dragen. De 2weden treden vermoedelijk 5n de volgende opstelling aan: Landstrom; Hulth, Lnrsson, Nordqujst Bressfeldt; Eek, Heitberg (of Nilsson), Jansson; Hult- bciig, Kindvnll, Wendt. „Ik heb Kind valï geadviseerd op het middenveld te spelen", glimlachte Ernst Happel. SCHIEDAM, dinsdag De Schie damse vereniging De Vrijheid vloog met vierhonderd junior duiven een wedvlucht vanuit St, Ghislain 170 ki lometer, Uitslag: 1-7-42: J. Poulussen en Zn, 2-23-27 Jo Westerholl, 3-22- 29-Jaek Doei a a ren. 4-C. Verharen, 5-6-44-45-P, VerJinde, 8-H. Hagem, 9-10-S8-J. Bakker, 11-32-48-Jan Doe- jaarden, 32-vM v.d. Steen, 13-31-37-C. Middendorp, 14-F. Scholtc, 15-16-18- 34-35-J. Schrumpf, 17-M. de Potter, 19-20-P. Pols, 2l-r. v. d. Tuin. 24- 33-C, Lems, 25-47- P. Kauwenberg, 26-J. Bodegom, 28-30 W. Poort en Zn, 36-H. Egberts, 39-A. v.d. Berg, 49-M. de Koo. De duiven werden gelost om 6.4U uur. Om 8.40 uur kwam de eerste aan; de laatste arriveerde om 9.09 uur, uur. SCHIEDAM, maandag In een radiowinkel aan de Grote Markt is het afgelopen weekeinde ingebroken. De inbrekers verschaften zich toe gang door in de Brede Marktsteeg een raam te forceren. Uit twee kas registers namen zij duizend gulden mee Van de winkelvoorraad wordt een groot aantal radio's, bandrecor ders, versterkers, scheerapparaten en dozen met batterijen vermist. Uit een huis op de hoek Haga- straat/Dwarsstraal worden een por tefeuille met duizend gulden, een gouden horloge ter waarde van vijf honderd gulden en een parelmoeren poederdoos vermist. Door het open schuiven van een met-afgesloten raam zijn de inberkers binnengc drongen. Maandagavond werd klein alarm gemaakt voor het slooppand aan de Molenwaterweg, waar het z.g. Magisch Cen trum zijn tenten heeft opgeslagen.De brand is waarschijnlijk ontstaan door baldadigheid- Voordat de brandweer arriveerde, kon iedereen die in het pand was, zonder hulp het gebouw verlaten. De brandweer was het vuur in enkele minuten meester. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. - Van maandag 30 augustus tot donderdag 2 september wordt in Rotterdam liet derde z.usterha- veusymposium gehouden waar aan havcmleskundigen uit Kobe, Seattle en Rotterdam zullen dcehiemen. Het eerste congres van deze soort had twee jaar ge leden in Kobe plaats; vorig jaar trad de haven van Seattle als gastheer op. Van Japanse kant is er grote be langstelling voor het congres in Botterdam. Tot nu toe hebben zich al 32 deelnemers opgegeven. De delegatie staat onder leiding van. de burgemeester van Kobe, Tatsuo Miyazaki. De twee hoofd directeuren van de haven van Kobe komen ook mee evenals de voorzitter van de gemeenteraad en veie vooraanstaande zakenlie den. Op het congres worden vier onder werpen. behandeld waaronder de ontwikkeling van de containersche pen, het vervoer en de opslag van tevaarlijke stoffen in havens en de eveiligmg van de scheepvaart in havens en. hun aan vaarroutes. In da tijd dat het congres in Rot terdam wordt gehouden komt er in de hal van het stadhuis.een expositie die zich vooral zal richten op infor matie over de drie havens en de zus- terrelatie. De speciale band met Kobe werd in mei 1967 gelegd; het initiatief daartoe was uitgegaan van Kobe, een van de grote havens in Ja pan. Voerig jaar had Kobe een goede renoverslag van 31 miljoen ton aan in- en uitvoer. Via Kobe liep echter ook nog een stroom van 67 miljoen ton goederen die gerangschikt wor den onder het hoofd „binnenlands vervoer". Het passagiersvervoer be droeg 3,7 miljoen. Ér liepen meer dan 10.000 schepen binnen die dienst doen op internationale routes en 135.000 schepen op binnenlandse lij non. Het congres dat in het Hilton Ho tel wordt gehouden, zal onder lei ding staan van burgemeester Tho massen. Wethouder Viersen staat aan het hoofd van de Rotterdamse dele gatie. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De Rot terdamse politie heeft gisteravond de 22-jarige matroos R. S. de B, uit Rot terdam van zijn schip gehaald en in bewaring gesteld. De matroos stak aan boord van het m.s. Giessenkerk de 28-jarige bootsman K. C. met een mes in de borst Dit gebeurde op 23 juli, toen het schip op de Atlantische Oceaan voer. Het mes verwondde het slachtoffer ernstig. C. werd aan boord - pleegd. De politie haalde de verdachte ïn Vlissingen van boord, waar de Giea- senkerk op de rede lag. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag -De drie vervoersbonden NBV, KBV en CBC hebben de werkgevers in de Rotter damse haven gewaarschuwd niet zoals in 1967 een personeelsstop af te kondigen. „Wij zullen de bestaansze kerheid van de havenwerkers verde digen", zeggen de drie bonden in een pamflet dat gisteren aan de poort van de havenbedrijven is rondge deeld. De bonden verwijten de werkge vers „gegoochel met leegloopgetal len". Na de vakantieperiode zullen de klappen vallen, aldus kan men volgens de bonden in de haven horen „"Wij zullen echter onder geen be ding een herhaling van de gebeurte nissen uit 1067 gedogen", aldus NBV, KBV en CBC. In 1967 werd een personeelsstop afgekondigd. Vijfhonderd havenwer kers werden toen ontslagen door de Samenwerkende Havenbedrijven, maar enkele maanden later moesten de bedrijven weer nieuwe mensen aannemen. De bonden zeggen ook dat de haven „slecht wordt verkocht". Er worden kreten geslaakt als de haven is te duur geworden, de produktiviteit is te gerxng. Als een kreet maar lang genoeg herhaald wordt gaat men het ook geloven, aldus de vakverenigin gen 'die erop wijzen dat „angst een slechte raadgever is"» ROTTERDAM, dinsdag. De af- dling Bestrating van. Gemeentewer ken gaat binnenkort beginnen met hot ophogen en van een nieuw weg dek voorzien van de Ameidestraat, Beeningerstraat, Abtsweg (Westzij de), Rammelandslraat, Canneman- straat, Hoogmadesfcraat (ged.), Hondsdijkstraat (ged.), Hoogen- waardstraat (ged.), Zonneveldstraat, Zouteveenstraat en Cronesteinstraat. Voor belangrijke familiegebeurte nissen, zoals huwelijk of overlijden, zal de dienst proberen de betrokken woning zoveel mogelijk bereikbaar te houden. Men gelieve hiertoe con tact op te nemen met liet districts kantoor Abraham van Stolkweg 99, de heer J. Hoebeke, telefoon 233298 Of 159312. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. —Feijen oord heft Theo Laseroms een boete van 200 gulden opgelegd. Laseroms kreeg het zaterdagavond tijdens de wedstrijd tegen De Graafschap met de verzorger van de Doetinchemmers aan de stok. Toen 'deze een gebles seerde speler wilde verzorgen, zou'La- seroms hem een klap hebben gege ven. Na de wedstrijd bood de Feijen- oorder zijn excuses aan. Hi beweerde dat hij de verzorger per ongeluk had geraakt. Rotterdam, dinsdag In juli heb ben de spaarders bij De Spaarbank te Rotterdam 71,9 miljo'i (63 min.) ingelegd en 71,6 min (64) op genomen, zodat deze maand een spaaroverschot opleverde van 326.000,terwijl vorig jaar juli .1 miljoen meer werd terugbetaald dan ingelegd. Sinds 1 januaribedraagt het spaaroverschot ƒ47,6 min tegen ƒ27 min in de eerste 7 maanden van 1970. Aan het eind van de afgelopen maand was het aan De Spaarbank toevertrouwde tegoed gestegen tot ƒ900.7 min (798), terwijl het aantal spaarders kwam op 666,931 (650.746). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag- Een dronken terrcinkncdU, de 53-jarige F. V. uit Rotterdam, lieeft zaterdagmid dag met 'n pony wagen liet verkeer op Rijksweg 16 in groot gevaar gebracht. In gezelschap van een tienjarig jongetje was hij, sterk onder invloed, uit een café aan de Terbregseweg vertrokken. Luid zingend girrg het via Terfco*e$sewög, Bosdreeef en Hoofdweg naar rijksweg 16. De pony sloeg op hol en slingerend over drie rijstroken schoot het wagentje door het verkeer. Toen de pony wagen de midden- bermbeveiliging raakte was de voer man helemaal de richting kwijt Hij reed terug tegen het verkeer in. Au tomobilisten konden hem op het nip pertje ontwijken. Een wegenwachter waarschuwde de politie die de pony wagen op de vluchtstrook klemreed. De voerman werd in bewaring gesteld. ROTTERDAM, dinsdag In juni zijn in de 23 Rijnmondgemeenten 735 woningen gereed gekomen tegen vo rig jaar in dezelfde periode 761. Hier van zijn 504 (335) woningwetwonin gen, 189 (404) gesubsidieerde parti culiere woningen en 42 (22) onge subsidieerde woningen. Begonnen werd met de bouw van 684 (642) woningen, waarvan 145 (142) woningwetwoningen, 386 (437) gesubsideerde particuliere woningen en 153 (63) ongesubsidieerde parti culiere woningen. Op 1 juli waren in aanbouw 6523 (6938) woningwetwoningen, 5904 (5745) gesubsidieerde particuliere wo ningen en 728 (897) ongesubsidieerde particuliere woningen. Van de 6523 in aanbouw zijnde wo ningwetwoningen zijn er in aanbouw 2290 in Rotterdam, 886 in Capelle aan den IJssel, 618 in Vlaardingen, 481 in Maassluis, 457 in Hellevoetsluia 436 in Ridderkerk, 420 in Schiedam, 263 in Krimpen aan den IJssel, 255 in Ro zenburg, 148 in Brielle en 269 in de overige gemeenten van het Rijnmond gebied. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Feijen oord heeft de toegangsprijzen vast gesteld voor de twee wedstrijden te gen Olympiakos Nicosia In de eerste ronde van liet toernooi om dc Europa Cup op de woensdagen 15 en 22 sep tember. Omdat men verwacht dat' de tweede wedstrijd, door bet grofeScrachtsver schil, aanzienlijk minder interessant zal zijn dan de eerste, heeft men de prijzen voor het duel op 22 september aanzienlijk lager gesteld. Hieronder laten we de toegangs prijzen voor de wedstrijd op 15 sep tember volgen met tussen haakjes er achter de prijzen voor de wedstrijd op 22 september. Eretribune eerste ring vakken A,B,N ƒ17,50 (ƒ12,50), Eretribune eerste ring vakken C en G 17,50 10,-), Eretribune tweede ring 17,50 10,-). Vooreretribune 17,50 (ƒ10). Maastribune eerste ring 15,- (ƒ8,-). Maastribune twee de ring 12,50, 8;-). Zijvak eerste ïung ƒ10,- 6,-). Zijvak tweede ring ƒ7,50 ƒ6,-). Staantebune lange zij de ƒ4,- (ƒ3,50). Staaïitribune korte zijde ƒ3,- (ƒ2,50). De voorverkoop voor, Feijenoord-donateura is op za terdag 28 augustus van 10 tot 16 uur aande - loketten van het stadion. De gewone voorverkoop start op4 sep tember bij de bekende adressen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 3