m 1 EVELYNE BARGE BESCHRIJFT ZELF GULF-AANSLAG f ROTTERDAM RIJNMOND BRANDWEER REDT KAT-IN-NOÖD Groep van 17 Portugezen terug bij Verolme 'Huur een boot voor verbinding tussen Park en Kateuclrecht' 'Metamofrose van hel week langer in Boymans Jaarlijkse collecte Wilkelmina Fonds Plannen voor 'ecologische tuin' in Capelle Boete voor onvoorzichtige landbouwer vr m Geen cholera- ineiitingen tijdens weekend Geen vaste lijndienst van Seaport in wintermaanden INBRAAK IN. TENNISPARK ZUIDERPARK 'Hoogovens kan naar Zeeland' Jehova's getuige krijgt 21 maanden voor dienstweigeren Dr Stakenburg vijfentwintig jaar bij SOZ B. en w. Capelle willen ijsbaan Duitser verdrinkt in Noordzee K (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Laat de gemeente een boot huren van de Spiuo en daarmee de „door velen vu rig gewenst" verbinding tussen Ka- tendrccht en het Park herstellen. Ten dienste van moeders met kinde ren en bejaarden op Katcndrechi, die daarmee een eenvoudige moge lijkheid lot ontspanning en recreatlo krijgen. Dit bepleitte mevr. F. T. Diemer- Lindeboom (PCG) vanmiddag bij B en W tijdena het vragenhalfuurtje van de gemeenteraad. De komende vier tot zes weken zou dit experi ment velen voor wie op vakantie gaan een onmogelijkheid is, een „zeer aanbevelenswaardige oplossing" bie den, aldus mevr. Diemer. Het raadslid wees erop dat de be woners van Katendrecht met „ge weldige inzet" werken aan de verbe tering van de leefbaarheid van hun wijk, maar dat ze onder zeer belem merende, uiterst primiteve omstan digheden te werk moeten gaan. Ze zei verder dat de banken aan de lin ker Veerdam met het wachthuisje voor de bus als toevlucht voor slecht weer, het enige verzamelpunt voor bejaarden vormen. Mevr. Diemer herinnerde er ten slotte aan dat het voorlopig wijkco- mité heeft gevraagd om een directe vcrvoersmogelijkheid over het water naar het stadshart. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De tentoonstelling „Metamorfose van het Object" in het Museum Boy mans-Van Beunïngen zal een week langer dan eerder aangekondigd te zien zijn. De sluitingsdatum is nu 22 augustus. De directie heeft hiertoe besloten i.v.m. het grote aantal bezoekers en het belang van deze tentoonstelling. De tentoonstelling toont een groot aantal kunstwerken die in de ont wikkeling van de 20ste eeuwse beel dende kunst zeer belangrijk zijn ge weest en een groot aantal werken van hedendaagse kunstenaars. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Vrij dag en zaterdag aanstaande houdt het Koningin Wilhelmina Fonds de jaarlijkse huis aan huis en straatcol lecte, waarvan de opbrengst bestemd is voor de kankerbestrijding. Collec tanten kunnen zich melden aan het bureau, Karei Doormanstraat 111 (naast schouwburg). Giften op giro nummer 102900 zijn welkom. Programma Vakantie-besteding 1971 voor de week 2 augustus tot en met 6 augustus. vrijdag Kindercircus Hoepla treedt op op het Slingeplein om 10 en 14 uur. Poppenkast eveneens om 10 en 14 uur in respectievelijk Oudehoorn- straat 1 (Charlois) en Herkingen- straat 10 (Pendrecht). Kindervariétê in zaal Courzand. Coqrzandseweg 40 (14 uur) en re creatiegebouw Oude Wal, Hoogvliet (10 uur). Wijk Noord (Pijnackerplein) 19,00 uur: Noorder Wielerzesaaagse met Snelheidsklassement. Zaterdagmid dag om 4 uur vindt de prijsuitrei king van deze wielerzesdaagse Plaats. APOTHEKERSDIENSTEN LANGE WAAUNEMING (17-30—8 uur de volgende dag): apotheek Van Noort, Ma- thencsserloan 382. tel. 234405: Oosterapo- tbeek, Rusthof!aan 34, tel. 138713: Sehans- wijckapolheek, Abtsweg 40, teL 373582; Apotheek Ommoord. Nv/. Ommoordsevveg f tel. 205880; Apotheek Haanappel, Groene Hilledljk 200, tel. 272443; Apotheek Dr. Ex- Ier, Wolphaertsbocht 395, tel. 270250. KORTE WAARNEMING (17.30—21 uur): Apotheek Exler, De Sav. Lohmanlaan 117, tel. 244111; Apotheek Vos. Mathencsserdijk 38, tel. 155250: Schlebroekse apotheek. Uit- dr ^aulssen-Smeets, Plehl 1953 25, tel. j, tel. 181234; Apotheek Van Doorae, Beukelsdljk 13Za, tel. 232027; Apotheek Cats. Dantestraat 454, tel. 192884; Apotheek ROTTERDAM, donderdag (ANP) Dc economische poitierechter in Rotterdam mr H. Oort heeft woens dag geldboeten opgelegd aan drie koppelbazen die arbeidskrachten hadden uitgeleend zonder in het be zit te zijn van de benodigde vergun ning. De zwaarste straf werd bij verstek uitgesproken tegen de 27-jarige C. S. uit Schiedam, die werd veroordeeld tot een geldboete van 6000 gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden, met een jaar proeftijd. De koppelbaas, die 18 per sonen bij een inleenbedrijf te werk had gesteld, had hieraan naar schat ting een bedrag van 1000 gulden per week netto overgehouden. De 33-jarige M. L. uit Rotterdam, die, tuidat hem een vergunning was geweigerd, toch was doorgegaan met het uitlenen van werkkrachten, werd veroordeeld tot een geldboete van 3000 gulden, L. had in de periode van 3 tot 9 mei twaalf personen uil- geleend en daar volgens de loontech- nische dienst een bruto voordeel aan gehad van 2000 gulden per week. De koppelbaas vertelde tijdons de zit ting dat hij inmiddels onderaanne mer was geworden voor de firma waar hij eerst krachten aan uitleen de. Mr Oort veroordeelde de 43-jarige koppelbaas A. van A. uit Rotterdam, die, hoewel hem een vergunning was geweigerd, eveneens mensen had uit geleend, tot een geldboete van 3500 gulden. De koppelbaas had aan het uitlenen een netto-bedrag van 738 gulden per week overgehouden. HU is, naar hij op de zitting vertelde, in middels als opzichter met tien men sen in dienst getreden bij het bedrijf waarvoor hij vroeger als koppelbaas had ^bemiddeld. Dit werd. door het officier van justitie een bijzonder gunstige regeling -genoemd. (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE AAN DEN 1JSSEL, donderdag; Enkele stukken gras land ten oosten van het perceel 's- Gravenwcg 320 zullen worden be stemd tot ecologische tuin" als de Capelse raad ecu voorstel daartoe van b. en w. aanneemt. Onder een ecologische tuin wordt verstaan een structuur waarin, welis waar na een zekere aanplant, de flo ra en fauna nog nauwelijks worden begeleid. De onderhoudskosten van deze groenvoorziening kunnen tot een minimum worden beperkt, laten b. en w. niet na op te merken. De huidige situatie wordt zoveel mogelijk gehandhaafd. Er worden al leen enkele sloten gedempt, er komen voetgangerspaden en de toegangs- dammen worden aangepast. De kosten worden op 26.000 gulden j raamd. ROTTERDAM, donderdag (ANP) „Wc proberen met bestrijdings middelen veel kleine kwalen te ver drijven, maar konden daar weieens een hele grote kwaal voor terugkrij gen", aldus de officier van justitie, mr A. IL Bos, woensdag tijdens een zitting van de economische politie rechter in Rotterdam, waarop dc 39- jarige landbouwer W. P. uit Mijns- heerenland zich moest verantwoor den, omdat hij wat al te kwistig met bestrijdingsmiddelen zou zijn omge sprongen. Er was wat van de verdcl- gingsmiddelcn in de sloot bij zijn land terecht gekomen. „U staat hier niet als de Stella Ma- ris terecht", aldus mr Bos tot de te gen het verwijt protesterende land bouwer, „maar we moeten voorzichtig zijn met onze bodem. Er wordt al zo veel op en ingegooid". De landbouwer werd na een eis van 100 gulden boete door de econo mische politierechter, mr H. Oort, veroordeeld tot een boete van 40 gul den. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Ge zien het feit dat de Spaanse gezond- heidsadministratie op 29 juli Spanje geheel vrij van cholera heeft ver klaard, zal zaterdag en zondag a.s. bij de GG en GD géén gelegenheid beslaan zich tegen cholera te laten iueuten. Op werkdagen kan dit nog wel gebeuren. de poes werd gebroken door de steun van een vlaggemast. Duidelijk is te zien hoe het ijzer is door- Een ladderwagen van de brand weer moest er gisteravond aan te pas komen om op de Schiedamse- vest een kat in nood te redden. Het dier zat op de vensterbank van een woning op de 2esde etage. Het kon niet naar binnen en zat al een uur te miauwen tot iemand de brandweer waarschuwde. Toen de ladder met het reddings bakje in top langzaam naar de zes de verdieping schoof schrok de poes. Het dier probeerde door een bovenlicht naar binnen te springen maar de sprong mislukte. De kat smakte naar beneden. Op de eerste etage werd zijn val gebroken door een spijl van een vlaggemast. De kat klom op de richel van de eerste etage. Het luk te de brandweer het dier daar uit eindelijk vandaan te halen. De eigenaar nam de poes dank baar in ontvangst en beloonde de redders met een stevige handdruk. Na heel veel moeite kon de brandweer de poes te pakken krijgen. Een dankbare eigenaar kon zijn poes na enkele angstige ogenblikken weer in ontvangst nemen. BOTTERDAM, donderdag (ANP) De 17 Portugese arbei ders, die twee. weken geleden we gens illegaal verblijf in-Neder land naar Portugal zijn terugge-, stuurd, zijn woensdagavond in Nederland teruggekeerd. Zij kwa men per vliegtuig op Schiphol aan, waar zij werden ontvngen door een vertegenwoordiger van het ministerie van Sociale Zaken en door een personeelslid van Verolme, waar zij te werk zullen worden gesteld. De Portugezen waren, vroeger al bij de werf van Verolme in Rotter dam werkzaam'. Zij waren overge nomen van een koppelbaas, die zijn vergunning door de recente rege ringsmaatregel had verloren. Bij hem waren., de Portugezen illegaal werkzaam. Toen ze bij Verolme in dienst tra den, kwam. aan het licht dat zijgeen verblijfsvergunning hadden. Zij werden door de Rotterdamse politie aangehouden en een week later op -c-gn beschikking.'van de regering het land uitgezet. Een vertegenwoordiger van Verolme reisde daarop haar Por tugal om de arbeiders opnieuw aan te werven. Nu verblijven de Portuge zen legaal in ons land. De ministers Boersma (soc. zaken) en Van AJgt (justitie) hebben bet Eerste-Kamerlid ir N. Schwarz (d'66) antwoord gegeven op de vol gende schriftelijke vraag; „Is het waar, dat de reiskosten, die zodoende ien laste van de staat zouden komen, in de grootte van 1 miljoen lig gen?". Het antwoord van de ministers luidt: „De kosten verbonden aan de terugreis naar Nederland komen overeenkomstig de gebruikelijke wervingsprocedure voor rekening van de werkgever". Over de reiskos ten van Rotterdam naar Portugal reppen de ministers niet. (Van onze correspondent) JERUZALEM, De 26-jarlge Evetyne Barge, die sa men met vier anderen in Israël terechtstaat omdat zij daar in april van dit jaar bomaanslagen wilden plegen, heeft ook bekend dit jaar tweemaal in Rotterdam te zijn geweest. De eerste keer om het terrein te verkennen voor het Volksfront voor de bevrijding van Palestina en de tweede maal om deel te nemen aan de aanslag op de Gulf-raffinaderij in Europoort in de nacht van 14 op 35 maart van dit jaar. De lerares in de Engelse taal heeft deze activiteiten op Neder- landse bodem zelf beschreven in een .rapport, dat zij direct na haar arrestatie in april voor de Israëli sche politie schreef. Tijdens het proces in Lydda is het in zijn ge heel door de openbare aanklager voorgelezen. Begin februari van dit jaar, zo schreef zij, vroeg haar een agent van het Volksfront in Frankrijk, een zekere Mahadi, alias Moham med Be lm an sour, die zij in augus tus J970 in Parijs had leren ken nen, de topografische situatie in de Rotterdamse haven op té ne men. Zij gebruikte daarvoor de vakantieweek van 13 tot 20 fe bruari, - In gezelschap van een ongeveer vijfentwintigjarige Algerijn, een zekere Malik Kadri, reisde zij naar Rotterdam en nam haar in trek in een hotel vlak hij het Centraal Station. Zij kocht een kaart van de haven en concen treerde al haar aandacht op de terreinen van Gulf. Na hun terugkeer in Parijs werd voor haar een afspraak ge maakt met drie Palestijnen. van wie er zich één Tesslr noemde, Zij ontmoetten elkaar in een café in het Quartïer Latin. Malik Kadri was Intussen naar Amsterdam gereisd. Zaterdag 13 maart, tegen drie uur 's middags, reden Evelyne en Tessir per auto naar Amsterdam. Zij kwamen daar tegen elven aan. Op. het Cen traal Station wachtten volgens af spraak Mal Ik Kadri en een Frans man. Afgesproken werd, dat zij elkaar de volgende dag in Rotter dam zouden ontmoeten voor een bioscoop hij het centraal station. Zondag tegen acht uur 's avonds reden zij, Tessir en de Fransman in de Flat 850 van haar moeder naar de Gulf raffinaderij. In de auto lagen ongeveer hon derdvijftig kilo springstof en een aantal ontstekingsapparaten. Een uur later keerde zij met Tessir naar Parijs terug. Deze was in zijn nopjes. Hij zei, dat alles vlot was verlopen en dat het uur werk voor de explosieven op mid dernacht was afgesteld. In Parijs kocht, zij een paar kranten. Er stond niets in over de explosie. Malik Kadri had echter een Ne derlandse krant bemachtigd, die wel melding maakte van een ont ploffing hij de Gulf-raffinaderij in Rotterdam. Er zou lichte scha de zijn aangericht. (In werkelijk heid hleek de schade later 2,5 miljoen té bedragen red. H.P.) Evelyne Barge verklaarde In haar verslag dat de ernst van haar gedrag haar eerst na haar arrestatie duidelijk was gewor den. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam, donderdag De lucht vaartmaatschappij Seaport vau de N.V. Nat'waal Vliegtuigbeheer in Den Haat verdwijnt in de winter maanden net een raste lijndienst van de lueélhaven Zestienhoven. Dit gei-:wit omdat deze lijndienst Amsteh'; am, Rotterdam, Midden- zeelend, LiÜe en terug in de win ter niet lonend is. De 'vluchten, die 's zomers twee keer per dag worden uitgevoerd, worden naar alle waar schijnlijkheid op 1 april 1972 hervat. Het winterseizoen gaat voor Sea port per 1 oktober in. Met ingang van deze datum is vier piloten in vaste dienst ontslag aangezegd. In verband met het opschorten van de, vluchten wordt een toestel, een Dor- nier Sky servant, verkocht. Seaport is verder op Zestienhoven actief met rondvluchten. Deze wor den in de wintermaanden ook nage noeg stopgezet. Zoals bekend stopt Swiss Air per 31 oktober met vluchten op Zestien hoven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag De Rotterdamse politie, gealarmeerd voor een inbraak in het gemeentelij ke tennispark Zuiderpark aan de Zuiderparkweg, vond daar in een vuilnisbak een geforceerd geldkistje met 400,-. Alle kasten en laden- en ook een vi trine waren opengebroken. Een hoe veelheid sportkleding wordt vermist. VLISSINGEN, donderdag (ANP) „liet gebied ten oosten van Borse- lc in Zeeland (Westerschelde) maakt een goede kans gekocht te worden door Hoogovens", aldus de directeur van Rijkswaterstaat in Zeeland ir J. Zuurbeek. In dit gebied is een haven gepland waar schepen kunnen ko men van 80.000 tot 125.000 ton. Deze capaciteit is groot genoeg om erts schepen van Hoogovens te laten bin nenlopen. Zoals bekend heeft Hoogovens in 1969 een verzoek ingediend om een nieuw staalcomplex te bouwen op die Maasvlakte. De Rotterdamse ge meenteraad heeft zich dit voorjaar echter uitgesproken legen de uitgifte van 'grond aan. Hoogovens op d'e Maasvlakte. Door de aanleg van een groot in dustrieterrein aan de Westerschelde ten oosten van Borsele en van een igrote haven, zou een vestiging van Hoogovens in Zeeland aantrekkelijk worden. Naar alle waarschijnlijkheid zal het Franse olieconcern Total zeer binnenkort beginnen met de bouw van een nieuwe raffinaderij in het Zeeuwse Sloegebied, ten westen van Borsele. Total wilde aanvankelijk bouwen in Rotterdam maar omdat daar niet genoeg plaats was viel de keus op Amsterdam of op Zeeland. DEN HAAG, donderdag (ANP) Het hoog militair gerechtshof in Den Haag heeft woensdagmiddag de 20- jarige Jehova's getuige J. P. uit Am sterdam tot een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden veroor deeld wegens dienstweigering. Dit vonnis was conform de eis van de advocaat-fiscaal, P, die uit" ge loofsovertuiging dienst had gewei gerd, was in eerste instantie door" de krijgsraad, in Den Haag tot een jaar en zes maanden"1 veroordeeld, .een vonnis waartegen deauditeur-mili tair hoger beroep had..aangetekend. De advocaat-fiscaal voerde woens dagmorgen ;tijdens zijn ..-requisitoir aan dat de strafmaat in dit soort ge vallen in overeenstemming dient te zijn met de duur van de diensttijd. Uit het beleid van het HMG -bleek volgens hem dat ook dit hof'een der gelijke norm hanteert. De krijgsraad was bij de veroordelingvan P. - wel van deze norm afgewezen. Afwijkend .van het normale ge bruik deed -het HMG nog dezelfde dag uitspraak. Men wildevoorkomen dat P. onnodig lang'in voorarrest zou blijven. Na de uitspraak, kan hij na melijk worden overgeplaatst naar een open gevangeninrichting voor dienst weigeraars waar het regiem minder streng is dan in het huis van bewa ring. ROTTERDAM, donderdag. Dr. A. J. Teychine Stakenburg is van daag vijfentwintig jaar aan" de Scheepvaart Vereeniging Zuid ver- De heer Stakenburg kwam' op 5 augustus 1946 bij de vereniging. De eerste jaren werkte hij als adjunct secretaris waarna op 1 april 1950 zijn benoeming tot secretaris volgde. Deze functie vervult hij nog steeds. In S.V Z.-verband was en is hij ac tief in talrijke commissies, voorna-; melijk op sociaal gebied; ook maakt hen deel uit van de besturen van ver scheidene neveninstellingen, zoals de Stichting Vervoer- én Havenoplei dingen, de Stichting Bederijfsgenees- kundige Dienst voor de Haven van Rotterdam, de Stichting ter Bevorde ring van het Leerlingstelsel in het Havenbedrijf in Nederland, de Stich ting voor Gezinsverzorging en Ge zinshulp „De Rotterdamse Haven" en de onlangs opgerichte Stichting' So ciaal Fonds Amsterdamse en Rotter damse Havens. Sinds 1947 heeft hij bijgedragen tot verbetering van het imago van de havenwerker, onder andere door zich intensief in te zetten voor vorming en scholing in de haven. Daarnaast heeft Dr. Stakenburg vele functies op maatschappelijk en cultureel ter rein bekleed. (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE AAN DEN 1JSSEL, .donderdag B. en w. van Capelle willen in een gróenzone ten. noorden van de Admiraal Helfrichweg een 400 meter lange ijsbaan laten aanleg gen. De kosten van dit project, inclu sief wandelpaden en voetgangers- bruggetjes. bedragen 370.000 gulden.1 Het-aktiecomite Capelle-West had begin dit jaar al aangedrongen op de aanleg van een vijver in- Capelle- West die 'swintérs als ijsbaan ge bruikt zou kunnen worden. De ijs baan die b. en w. nu willen aanleg gen voldoet aan de eisen 'die de KNSB stelt aan een standaardbaan voor nationale wedstrijden. (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT, In Zandivoort is gisteravond het stoffe lijk overschot van de 30-jarige Duitser Herbert Kith uit Oberhausen uit zee gehaald. De man was afgelopen zon dag in Noordwijk verdronken tijdens het zwemmen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2