Felle protesten tegen aanleg Rij npoorthaven Vier maal 24 uur pop in Ahoyhallen 'Gelukkig ook kermis op zondag' BALANCEREN BOVEN HET WATER Capaciteit paktank groeit sterk Strasser trekt kort geding in Xerxes start tegen Unitas TIJDENS HEARING IN H.V.TI. B-14 IN NIEUWE RUIMTE VAN? Nabezorging Parool Bus Hellevoetsluis via Kanaalweg-Oost Rijnmond nog geen oordeel over flat Hoekse Brink Chauffeur valt in slaap op Calandbrug Containers sneller naar westkust Canada uv- SLOPER VALT VAN DAK Vrachtwagen klem in Weena- tunnel Excelsior scoort zes keer tegen Slikkerveer Hermes DVS eerst uit tegen DHZ woensdag 11 augustus 1971 - pagina 5 HOEK VAN HOLLAND, woens dag (ANP) Rijnmond heelt de plaatselijke bevolking gister avond op een openbare hoorzit ting in Hoek van Holland de ge legenheid gegeven haar bezwaren bekend te maken tegen het ont- wcrp-streekplan rechter Maas- oever-Wesi ten behoeve van de aanleg van Kijnpoorthaven. De wijkraad van Hoek van Hólland tekende protest aan, om dat men het gebied liever be schikbaar wilde hebben voor uit breiding van de havenstad en de mogelijkheid van recreatie open wilde houden. Het Centraal Actiecomité Rijn mond liet een fel protest horen te gen dc komst van de Rljnpoortlia- ven. Do actieleden zagen niet In, dat deze haven op enigerlei wijze zou kunnen bijdragen tot de economie in het Rotterdamse havengebied. Men zag het project als een oifcrinvcste- riiig, die gezien do overspannen ar beidsmarkt volledig overbodig is. Een dergelijke haven zou in dc ogen van de actiegroep slechts een bijdrage le veren lot het milieubederf. De na druk, die door Rijnmond werd ge legd op de gegarandeerde groen strook rond de Rljnpoorthaven, noemde een van de leden van de groep een fraaie verpakking, waar mee men een dergelijke haven pro beert te verkopen. De heer D. van den Bosch, secrota- ris van bet landbouwschap Zuid-Hol land en van de iutnbou wstructuu r- commissie, maakte ernstige bezwa ren tegen het feit, dat ten gevolge van de aan te leggen haven, een aan tal tuinders moet verdwijnen. Bo vendien komt de aanvankelijk in het streekplan beraamde uitbreiding met 300 hectaren te vervallen, waardoor er geen expansiemogeliikhoid meer is in het toch al overvolle westland. Hij noemde Rijnpoort een bedreiging voor het Westland, omdat zijns in ziens niet voldoende garanties aan wezig zijn. om een verstedelijking en industrialisering tegen te gaan. Ten slotte komt volgens hem ook de wa terhuishouding in dit gebied in ge vaar door de aanleg van kanalen. Hij stelde daarom voor de Rij npoortha ven op de Maasvlakte aan te leggen. Er werd tijdens de bijeenkomst vanavond veel kritiek geuit op de groenstrook, die rond de Rijnpoort- haven zal moeten, komen. Vooral de noordelijke afscherming van enkele honderden meters vond men te ge ring, vooral als daar nog een weg door moet komen. Een lachertje werd dit genoemd. Hert zal, zo meen den velen in het overvolle zaaltje van het jagershuis in Hoek van Hol land, weinig of geen nut hebben voor de milieubescherming. Zoals bekend heeft de gemeente Naaldwijk beroep aangetekend tegen de door de overheid voorgestelde wijziging van het streekplan. Deze wijziging was noodzakelijk om de aanleg van de Rij npoorthaven, waar voor de gemeente Rotterdam vier jaar geleden een plan indiende, mo gelijk te maken. De kroon zal hier binnenkort over beslissen. Rotterdam acht de Rijnpoorthaven in verband met de toenemende eon- tainerisatie noodzakelijk, om de transport- en overslagfunctie van de haven niet in gevaar te brengen. De mogelijkheid van. industriële ontwik keling in de onmiddellijke nabijheid van dc aan tc leggen haven £3 uitgeslo ten. Volgend jaar zal de Rijnmondraad het Rijnpoortplan in behandeling ne men., Kort geleden heeft de jaz2sociëteit B-14 deze- fraai verbouwde ruimte aan bet Haringvliet betrokken. De sociëteit heeft daarmee na lange tijd aan de Laurensplaats gehuisvest te zijn geweest, een ruimte gevonden die haar leden meer comfort biedt Ook is de nieuwe B-14 ruimer dan de kelder in het gebouw De Heuvel, waar de bezoekers vaak dicht opeen gepakt naar de muziek moeten luisteren. Het programma van B-14 zal een wat progressief karakter dragen. Raakvlakken tussen bijvoorbeeld pop en jazz zullen niet uit de weg gegaan worden. Het eerste concert aan het Haringvliet 94 vindt plaats op vrijdag 13 augustus met een optreden van The Michael Smith Trio. ROTTERDAM, wonesdag (ANP). Gezien het toenemend aantal op drachten voor tankopslag en de nieu we contracten voor overslag en het gebruik van de Taktankpijplcidlngen verwacht de directie van Paktank n.v, in Rotterdam de Romende jaren een gestadige groei van het bedrijf. Da capaciteit zal sterk worden ver groot. Wanneer binnenkort de uit breiding van de tankinhoud met 320.000 kubieke meter gereed zal zijn, zal de totale capaciteit van de Paktank-installaties in het Rotter damse havengebied de drie miljoen kubieke meter overschrijden. Met de in het buitenland geplaatste installa ties beschikt Paktank over een taak inhoud van meer dan vier miljoen kubieke meter. De directie is zeer op timistisch over de huidige gang van zaken en verwacht over het lopende jaar goede resultaten. De atd. nabezorging Is maandag t/m vrijdag bereikbaar tot 19.30 uur. 's Zaterdags van 16.00 tot 18.00 uur. Tel.135430. Abonnees bulten Rotterdam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Voorbijgangers hebben het gezin A. P. Gerringa gistermiddag gered ;v van een val met hun' auto in het water langs de Zaagmolenkade, De auto, een VW'tje, was in een slip geraakt, tegen een trampaaltje ge botst en bijna het water ingereden. Door op de achterbumper te gaan hangen wist men te voorkomen dat het gezin Gerringa (bestaande uit vader, moeder, zoon Paul (6) en doch ter Inge (2) met auto en al het water inschoot. Een automobilist wist de familie uit de benarde positie te be vrijden. Toen een kraanwagen de auto weer op de straat had getrokken bleek dat de schade nogal meeviel. Met de schrik nog in de benen stapte het gezin Gerringa weer in en reed naar huis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag In het Ahoy-complex zullen het komend jaar 24-uurs popshows gehouden worden. De eerste ma nifestatie, onder de naam ,,Ahoy- Pop-Show-No 1", vindt plaats op vrijdag 10 en zaterdag 12 sep tember. De organisatoren, Berry Visser van het Mojo impresariaat cn Jan Juf fermans, zijn er in geslaagd om voor deze eerste show een aantal bekende buitenlandse en binnenlandse ar tiesten aan te trekken. De grootste attractie komt uit Amerika: The Everly Brothers. Uit Engeland de „vaste", gasten Mike Rattledge, Hugh Hopper, Elton Dean on Robert Wyatt, tezamen vor mend The Soft Machine. Andere be kende namen uit Engeland zijn The Incredible Stringband, Fairport Con vention en Colosseum. Uit eigen land treden op Brainbox, Livin' Blues en Solution, die onlangs met een verras send goede eerste elpee voor de dag kwam. De kaarten voor de 24-uurs mani festatie kosten 24 gulden, waarbij het gebruik van een crèche is inbegre pen. De voorverkoop begint op zater dag 21 augustus. Tijdens de manifes tatie zal eten worden verkocht. Men is van plan om met video-re corders musici en bezoekers te inter viewen en die beelden in de Ahoy hallen uit te zenden. Ook 2ullen er films worden vertoond. Om de ver wachte bezoekers zo snel mogelijk naar het Ahoy-complex te brengen zullen er extra Metro-treinen rijden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Met ingang van maandag zal met de au tobusdienst Helle voetsluis-Voornse- kanaal-Rotterdam v.v. langs het Voornse kanaal tussen Vlotburg en de Trambrug of Wellebrug, in beide richtingen via de Kanaalweg Oostzij de worden gereden. De autobussen stoppen (op verzoek) aan de per ge lijke datum in gebruik te nemen hal teplaatsen nabij de Vlotbrug, bij de IJzerenburg en bij de Rijnswaardse- brug. In de richting Hellevloetsluis zal de autobushalte op de Groene Kruis weg, bij de brug over het Voornse kanaal, worden verplaatst naar de Trambrug op de Kanaalweg Oostzij de. Eveneens met ingang van 16 au gustus 1971 komen de autobushaltes op de Oostdijk te Hellevoetsluis te vervallen. De nieuwe haltes Vlot brug en IJzerenbrug gelden tevens voor de .autobusdienst Hellevoet- sluis-Zuidland-Rotterdam v.v. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Het Rijnmondbestuur wil geen oordeel uitspreken, over het plan op de Hoekse Brink een. flat van 14 of meer verdiepingen te bou wen. Rijnmond vindt het onjuist een. standpunt in te nemen zon der de beschikking te hebben over alle van belang zijnde stuk ken en vooruitlopend op dé wet telijke procedure, die inschake ling van Rijnmond verzekert, bij de beoordeling van dergelijke stedebouwkundige plannen. De wijkraad van Holland had in een advies aan B en W van Rotter dam gepleit voor een dergelijke flat op de Hoekse Brink. Het Rijnmond- raadslid W. van der Star (PvdA) vindt dit advies onjuist. Hij meent dat de stedebouwkundige ontwikke ling van H-oek van Holland bevro ren zou moeten worden totdat het nog steeds ontbrekende structuurplan voor Hoek van Holland ter tafel ligt. Het Rijnmondbestuur vindt dat het te ver zou gaan de stedebouwkundige ontwikkeling van Hoek van Holland stop te zetten op grond van het ontbreken, van een structuurplan, dat het overigens „zeer gewenst" acht. Het Rijnmondbestuur bevestigt dat de bewoners van een- dergelijke hoge flat hinder kunnen ondervinden van lawaai en stank, die echter bij de bron moeten worden bestreden. De heer Van der Star had in zijn vragen nog een groot aantal andere bezwaren verbonden aan hoogbouw opgesomd. Het Rijnmondbestuur erkent dat hoogbouwflat3 minder geschikt zijn voor gezinnen met kinderen, flats klankbord voor geluid kunnen optre den en visuele hinder kunnen ver oorzaken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Door oververmoeidheid viel gisterenmor gen voreg de bestuurder van een trekker met oplegger in slaap, ter wijl hij met zijn auto op de Caland brug reed. De oplegger was beladen met een container van 19 ton. De auto reed tegen de vangrail, die over een leng te van 60 meter werdvernield. Drie lichtmasten werden eveneens ver nield. De trekker met oplegger wer den ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorge daan. Het verkeer was na enige uren te zijn omgeleid tijdens het ochtendspit suur weer normaal. ROTTERDAM, woensdag (ANP). Werd zeevracht bestemd voor de westkust van Canada tot nu toe via het Panamakanaal naar Vancouver verscheept, Phs van Ommeren in Rotterdam heeft nu een kortere weg fevonden om haar containers naar it deel van Canada te vervoeren. Op 18 augustus a.s. .worden de eerste containers in negen a tien dagen naar Mo ntreal verscheept. Daarworden ze op de trein gezet, die de lading in vier k vijf dagen naar Vancouver brengt, Hierdoor wordt de reisduur van de vracht met ongeveer, veertien dagen bekort. De tocht over de At lantische en Stille Oceaan duurt ge middeld 28 a 30 dagen. Het overladen van de containers van het schip op de trein vergt slechts weinig tijd. -i (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De 42-jarige sloper A. van Pelt uit de Stokroosstraat is gisteren bij het slo pen van een dak van een pand aan de Larenkamp door het dak gezakt en 3.50 meter gevallen. Hij moest met een hersenschudding en een pijnlijke schouder naar het Zuider ziekenhuis worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, Een vrachtauto met oplegger reed zich gisterenmiddag klem in de Weena- tunnel, doordat de lading tien centi meter te hoog was. Nadat de banden waren leeggelopen kon de auto de timnel worden uitgesleept. Het dak van de auto was beschadigd, Gedu rende een uur werd het verkeèr om geleid. ROTTERDAM, woensdag. In een C"70 paviljoen aan de Coolsingel is ingebroken. Voor 5000,- aan rin gen, arrabandfcn en hangers van Egyptisch zilver en 100,- wisselgeld zijn gestolen. ROTTERDAM, woensdag. Ver dacht van inbraak in een bouwkeet van de Hollandse Beton Mij. aan de Veerlaan zijn de 21-jarige slotenma ker J. H. uit Hamburg en de 21-jari- ge F. P., zonder beroep, uit Stuttgart ingesloten. Zij werden betrapt ter wijl zij bezig waren een brandkast die zij uit de bouwkeet hadden ge haald, in een auto te .laden. IN sommige dorpen begint de kermis op zondag nog na de communie. De naam ker(k)mis komt daar ook nog vandaan" zegt schiettentbeheerster mevrouw J. Raangs, die met haar woon wagen op het braakliggende tér- rein tegenover het Broersveld staat. Zij is erg blij dat de Schicdamse kennis dit jaar ook op zondag ge opend zal zijn. Zittend op de trappen van haar geriefelijke woonwagen, vertelt ze dat in Groningen de ker mis pas 's avonds na zeven uur open mag en dat er nog legio plaatsen zijn waar kermis op zondag geheel uit de boze is. Al tien jaar trekt de familie Raangs met een schiettent de Neder landse kermissen af. Van Pasen tot en met eind oktober betekent dat een. eindeloos op- en afbouwen. Voor de derde maal komen ze nu naar Schiedam. Een groot voordeel van het kermisleven vindt mevrouw Raangs dat ondanks het feit dat je als eigen baas veel harder werkt dan anders, je veel vrijheid geniet. „Je bent vrij te gaan en te staan waar je wilt. Als vrouw heb je natuurlijk meer vrije tijd dan de mannen, die de kermis moeten opzetten en afbre ken. In iedere standplaats zijn er wel een paar vrije dagen te vinden om wat te winkelen", vertelt mevrouw Raangs, terwijl ze een huilend kind uit een van de slaapkamers haalt. „Alleen dé kinderen worden de dupe van dit leven. Op de plaatselijke scholen krijgen ze veel te weinig aandacht. Er zouden meer rijdende scholen moeten komen." Over de Schiedamse gemeente is de Groningse goed te spreken. „Ze waren hier tamelijk vlug met het aansluiten van de elektriciteit. Straks (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Ri chard Strasser, de Franse koppel baas die onlangs in moeilijkhe den kwam doordat zijn werkne mers zijn kantoor en bungalow plunderden, is er niet in geslaagd via een kort geding de 148.000 terug te. krijgen, die zijn voorma lige werknemer Ajajos Zamardi voor hem had geïnd en in eigen zak had gestoken. Er werd vanmorgen in de presi dentkamer van de Rotterdamse rechtbank wel een begin gemaakt met het kort geding maar toen bleek dat Strasser geen voet aan de grond kreeg, trok zijn advocaat, mr L. Schreïnemacher, het geding in. Strasser en Zamardi gaan nu met hun advocaten rond de tafel zitten om tot een overeenkomst te komen. Zamanfi had het geld destijds na mes Strasser geïnd Dij Fluor Neder land N.V. in Haarlem aan welk be drijf de koppelbaas arbeidskrachten verhuurde. Zijn werknemer stak de 148.000 in eigen zak, omdat hij nog een vordering van 180.000 op Stras ser had. Zamardi kon deze vordering aantonen. Zijn advocaat liet de president mr F. J, M. Nivard een kopie van een le ningsovereenkomst zien, waaruit bleek dat Strasser zijn vroegere werknemer nog 180.000 schuldig is. Hoewel de koppelbaas zei dat hij di e 180,000 nooit heeft gehad, moest hij toch erkennen dat onder de overeenkomst zijn handtekening stond. Na kort beraad besloten Stras ser en zijn advocaat het kort geding in te trekken. f - De koppelbaas kwam op 18 juni van dit jaar in grote moeilijkheden toen hij zijn werknemers niet kon. uitbetalen. Ongeveer 100 arbeiders sloegen, zijn kantoor aan de 's-Gra- vendijkwal in puin en richtten, ook grote vernielingen aan in zijn bunga low in Den Briel. Strasser was in geldnood gekomen doordat Zamardi het geld niet had afgedragen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag, De KNVB heeft het. competitieprogram ma bekend gemaakt voor de eerste klassers in het district West II. Op 5 september wordt vooruitge- speeld: RoodenburgUVS. Het pro gramma voor de daarop volgende vier zondagen is: 12 september: RVC UVS, FluksRoodenburg, Unitas Xerxes, Lugdunum—Neptunus, GoudaPapendrecht, De Mussehen CW. 19 september: Roodenburg RVC, XerxesFluks, Neptunus— Unitas, Papendrecht—Lugdunum, CW—-Gouda, UVS—De Mussehen. 26 september: RVCXerxes, Fluks Neptunus, UnitasPapendrecht, LugdunumCVV, GoudaDe Mus sehen. 3 oktober: XërxesRooden burg, NeptunusRVCPapendrecht —Fluks, CW—Unitas, De Mussehen —Lugdunum, UVS—Gouda. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag: Excel sior hee't zün oefencampagne gister avond afgesloten met een wedstrijd tegen de tweede klasser Slikkerveer. De Kralingso eredivisieclub kwam op het sportpark in Ridderkerk tot een score van 62. Wim Mentstege was met Arie Treffers de produktiefste aanvaller. Jan Coenen nam twee doelpunten voor zijn rekening en Dick van Nie ropeen. Voor Slikkerveer scoorden Teus van Vliet; en Theo Klootwijk tegen. Bij Excelsior ontbrak Thijs Kwak- kernaat die opnieuw last heeft van een blessure in de buikstreek. Beb van der Heijden startte als linksachter, maar raakte al voor dc rust gebles seerd en moest zich laten vervangen door Kleingeld. Er waren 1200 toeschouwers. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag Her mes DVS uit Schiedam dat terugge keerd is naar de amateurs, zal op 12 september zijn debuut maken in de tweede klasse me: een uitwedstrijd tegen DHZ. Een week later speelt het op eigen terrein tegen Slikker veer. wordt ook de waterleiding aangeslo- en. De eerste dagen moet je met die dingen altijd wat scharrelen. De mensen in de buurt zijn echter zeer behulpzaam." Over de rivaliteit tussen de kermis exploitanten onderling vertelt ze: „Je hebt „boeren" en „reizigers". Boeren zijn zij die uit de burger maatschappij komen doordat ze met iemand van de kermis getrouwd zijn. Als je tot dc reizigers wil behoren, moet je familie zeker zes generaties lang in het k er misbedrijf zitten. Al hoewel het onderscheid steeds min der wordt, worden de boeren door de anderen minachtend behandeld. Wü bijvoorbeeld zijn boeren." LANGE WAARNEMING (17.30—8 uur de Von Son's 173387)S' 195879 (b'S'8'1S2125): abotheek KORTE WAARNEMING (17.30—21 uur)- lel. 122782; apotheek Van den Berg Vos, Staienweg llld, teL 245487; apotheek Schravesande, Engelsestraat 72. tel. 155619; Westerapotheek, Nw Binnenweg 143, teL 362798 (b.g.g. 362122): apotheek Mam Tel- dersweg 161( teL 183538: Metro apotheek, Mljnshereniaan 15b. teL 271283.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2