Familie Romijn mag nog half jaar in Josephstraat wbnen immsm*- i 4. Gashouder aan dwarsstraat in afbraak Je proeft wat ie rookt! Jat is Samson halfzwaar, een leeuw van een shag. pianopreluo eer systeem SCHIEDAM IVOEDENDE MENIGTE SCHELDT OP EIGENARESSE WONING —Ut, Jl ,H NEEM EEN HALF JAAR DE PROEF RIJKEN de LANGE SNEL EEN TAXI VLAARD1NGEN OPENBARE VERGADERING ZAAK SG- KAPTEIN "Moet Schiedam een zwembad kopen om badhuis te laten draaien" Gevonden voorwerpen BON UITSLAGEN DE VRIJHEID G. A. J. de Vet tijdens vakantie overleden dinsdag V'september"Ï971,- pag/5"-^;^|a (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Het gezin Romijn-FIippcI (va der, moeder en acht kinderen) mag nog een lialf jaar in liet pand Josephstraat 117 blijven wonen. Dit staat in een verklaring die gisteren'in het kontoor van de actiegroep Het Oude Westen is ondertekend door de eigenares se, mevrouw H. Mooldijk-Hein- sohn (74). De ondertekening ge* schiedde ónder druk van schel dende buurtbewoners en leden van de actiegroep Het Oude Westen. De woedende en scheldende me nigte die gistermiddag voor het huis van de familie Romijn had verza meld was een gevolg van een op roep van het.actiecomité Het Oude Westen. Deze had namelijk de buurt opgeroepen te verhinderen dat de familie Romijn door de deurwaarder _uit haar woning zou worden gezet. Op gerechtelijk hevel moest liet phnd Josephstraat 177 worden ontruimd. Een en ander omdat de hoofdbewoner nog drie honderd gulden' huurschuld had. Maar het was niet alleen de sociale bewogenheid met het gezin dat de oorzaak van de oproep was, ook de angst dat de woning het zoveelste pension voor gastarbeiders in het Oude Westen zou worden had de actiegroep doen besluiten de' bewo ners op te roepen. De deurwaarder die gistermiddag om twee uur in de Josephstraat ar riveerde kreeg dan ook een warme ontvangst van de circa duizend be woners (voornamelijk huisvrou wen) die zich in de straat hadden verzameld. Pas toen hij door een megafoon bekend maakte dat de ontruiming vier weken was opge- schot kon hij de buurt veilig verla ten. De eigenaresse, die met de deur waarder was meegekomen werd door een scheldende en woedende menigte heen, en onder politiebege leiding naar, het kantoor van de ac tiegroep gebracht, een paar huizen verderop. Mevrouw Moodlijk vertelde daar de toedracht. Toen haar woning aan "WfSÏIW' Geef Uw kind {en Uzelf) de kans piano te leren spelen op een fonkelnieuwe piano naar Uw eigen keuze! Natuurlijk -wfjt U Uw kind ook een muzikale op voeding geven De piano Js daarvoor het ideale instrument. Maar van te voren weet U nooit of er voldoende aanleg en interesse Is. Een z.g. "studiopiano" lijkt een goedkope op lossing, maar is niet erg bevorderlijk voor de animo Bovendien brengt de aanschaffing ervan toch allijd risico met zich mee. U kunt nu Uw kind {en Uzelf) een prachtige kans geven: tegen een billijke vergoeding kunt U een fonkelnieuwe piano een half jaar lang huren en daarné pas beslissen of U het instrument (onder volledige aftrek van de reeds betaalde vergoe ding) wilt kopen. Dit is één van de ve'e voordelen van ons ZONDER ENIGE VERPLICHTING zenden we U onze complete documentahe-map met alle verdere gegevens en folders, wanneer U deze hon inzendt KORTE LIJNBAAN 28, ROTTERDAM TELEFOON 119400 Onder politiebegeleiding verlaat mevrouw Mooldijk het Oude Westen, de Josephstraat leeg kwam had ze aan een vriend een zekere Rijnberg gevraagd of deze voor een paar maanden, op de woning wilde, „Ik was bang voor krakers Het ze tus sen het scheiden en argumenteren van buurtbewoners en actieleden welen. Deze Rijnberg had weer een zekere Tempelaar in het huis ge haald cn deze had op zijn beurt de familie Romijn binnengehaald, die een vorige woning had moeten ver laten. Dc hoofdbewoner had nog steeds geen huur betaald en daarom had mevrouw Mooldijk een kort geding aangespannen om haar geld te ver krijgen en het pand te laten ontrui men. Op een vraag van een lid van het actiecomité of mevrouw Mooldijk van plan was van haar woning een pension voor gastarbeiders te ma ken antwoorae zij ontkennend. Toen haar werd gewezen op een ge voerd telefoongesprek waarin zij was Ingegaan op een aanbod,van een bedrijfsleider om gastarbeiders in haar pand onder te brengen bleef ze onekennen en zeggen dat zij het pand nodig had om er zelf in te wonen. SCHIEDAM, dinsdag Gisteren is een begin gemaakt met het afbreken ven de overbodig geworden grote gashouder op bet terrein van de (voormalige) gemeentelijke gasfabriek aan de Dwarsstraat. Voor de wijk Sclitcdam-Zuid betekent het verdwijnen van bet ge vaarte een ingrijpende wijziging vait bet ..gezicht" van de wijk, dat vele tientallen jaren is gedomineerd door deze en andere gashouders. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM, dinsdag De „conr missie van onderzoek" in de zaak G. Kaptein Schiedamse gemeenschap houdt op woensdag 8 september aan vang 20 uur een openbare vergade ring in de kamer van B en W in het stadhuis. Deze commissie bestaat uit de raadsleden: V. Broeke, voorzitter, mr M. J. M. van Kinderen, R. van Raalte en A. Verlinde. De VVD zal geen af gevaardigde sturen. De voorlopige agenda vermeldt: opening, vaststelling van de, agenda, benoeming van een secretaris (i.v.m. het schriftelijk rapport aan de raad), vaststelling van de to volgen proce dure, rondvraag, sluiting. SCHIEDAM, dmsdag De be roepscommissie bouwverordeningen komt in openbare vergadering bijeen op donderdag 9 sept. om 9 uur 's morgens in het stadhuis Schiedam. Behandeld zal worden het beroep van de heer J. W. Salari tegen de weigering van B en W om een bouw vergunning te verlenen, voor het bij hem in gebruik zijnde pand aan de Van Deventerstraat. Het slopen is op zichzelf overi gens geen eenvoudige zaak en moet geschieden aan de hand van een weloverwogen schema. Dit in verband niet alleen met de om vang en vooral de hoogte van de gashouder, doch vooral ook we gens de situering vlak bij bebouw de panden. De koper, een sloop bedrijf, heeft daarvoor voorzie ningen moeten treffen. De gashouder is overigens nog niet zo oud, ruim taen jaar, wat ook wel te merken is aan de toen zeer moderne vormgeving en kleur, die zo min mo gelijk moest opvallen. Deze moderne gashouder werd voor rond een miljoen gulden 'gebouwd ter hard-nodige ver vanging van een sterk verouderde en heel lelijke gashouder, omdat de gas- voorziening in Schiedam (toen nog stadsgas, een menging van raffinade rij gas en zelf gefabriceerd koolgas) in gevaar kwam. Niet voorzien kon toen worden dat maar enkele jaren later het aardgas de overrompelende in tocht zou doen. Daardoor werd de gashouder over bodig. Enige jaren is de houder nog gebruikt als reserve-opslag van aard gas, doch aangezien Schiedam mo menteel het aardgas van twee kanten aangevoerd krijgt, n.L vanuit het noorden een reduceerstation aan de Laan >van Bolnes en vanuit Rotterdam met een reductie in het gasbedrijf aan de Dwarsstraat, werd ook de re serve opslag onnodig. Getracht is nog om deze vrij nieu we gashouder te verkopen, doch dat is niet mogelijk gebleken. In vele ge meenten worden momenteel de over bodige grote tanks afgebroken en geen enkele gemeente denkt aan bouw van nog een gashouder. De waarde is niet meer dan de prijs van oud-ijzer! Het tragische is dat de sloop niet eens uitgesteld kan wor den. Want het stalen «gevaarte is aan .een opknap- en vooral een verfbeurt toe. "En alleen het verven kost rond 50.000,van iets dat onnodig is. Met het slopen van de oude gasfa briek is 'reeds begonnen. Ook de ovens, de stokerij, do watergasfa briek, de ibingtoren, de schoorstenen, enz. zijn overbodig geworden. Het slopen daarvan is echter in eigen be heer geschied, zonder haast, al naar er,eigen mankracht beschikbaar was. wat er met het door de sloop vrij gekomen terrein zal geschieden, is nog niet beslist. Een moeilijkheid is, dat het terrein vol ligt met kabels en zeer kwetsbare gasleidingen. Dit maakt dat het uitvoeren van heiwerk op het terrein niet goed mogelijk is. SCHIEDAM, dinsdag Door het lid van de gemeenteraad, de heer W. J. C. Willemse, zijn de volgende vra gen gesteld: In de Schiedamse Courant van vrijdag 3 sept. j,L las ik dat het Sportfond se nb ad de rode streep be reikt heeft en. dat dit bad alle moeite moet doen om door allerlei maatrege len te kunnen blijven bestaan. Dit schrijnt meegedeeld te zijn door wet houder Collee in een commissiever gadering. Nog maar kort, geleden heeft Raad van Schiedam besloten ge bruik makend van bepaalde facilitei ten van 't Sportfondsenbad een badhuis te bouwen. De kans is nu dus groot dat dit badhuis zonder bad- Avater komt te zitten of dat de ge meente Schiedam een zwembad moet kopen om een badhuis draaiend te houden. Aangezien de bevolking van Schie dam oen dusdanig beleid moeilijk zal kunnen begrijpen en ik als raadslid hoogst verbaasd ben vraag ik u: 1. Heeft wethouder Collée boven genoemde mededelingen omtrent het sportfondsenbad gedaan? 2. Zo ja, 'waarom is de raad deze informatie onthouden toen voorge steld werd een badhuis bij het sport fondsenbad op te richten?. Schiedam, dinsdag. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dage lijks van 09.00 uur—17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Doublé dameshorloge; zwarte diploma- tentas; bruine portemonnee mot inh.; sleutels aan bewerkte ring: donkere heren, bril: etui met 2 sleutels (Post Keüiel); zwart lederen etui met 3 sleutels: verz. plaatje FFV-Z22; verz .plaatje LMB-B64, Te bevragen bü de vinders; Goudkl. da meshorloge met inscriptie, Verlinde, Hoog straat 69; jongenshorloge. Eric v.d. Bogcrd, VlaardLngerdljk 50; bankbiljet. Binnekamp. Schollen. Schuttersveld 87 (na 18.00 uur); herenportemonnee met inh.. Mevr. van Unen, Van 's-Gravenxandestraat 21a; rSt- lenkaart van de HET, J. Grocnenberg, Nieuwe Haven l23d; z\v. lederen herenpor temonnee met inh. on betaalpas, R. Hoo- geveon. Brigantijnstraat 23b, Rotterdam. Jol. 373542; damesportomonnee met inh., H. C. Leeuwenberg, Prof. KamerJingh Onneslaan 187a; bruine herenportemonnee met inh., Muys en De AVlnter, 's-Gravclandseweg; bruin lederen etui met 4 sleutels, Z. Uples, Hogenbamveg 45e, tel. 158588; ring met 2 sleutels, V. Hagen, Prof. Kamerllngh On- neslaan 144; wit melsjesvest, Mevr. Boom sluiter, Prof. Anlberselaan 10; wit klnder- schoentje. Peters, Lange Achterweg fla; zalmkleurig kindervest maat 98. Korpel, W. Pijperstraat 41; donker blauw vest, Wijzen- broek. Joppelaan 12; beige klnderjasje, Hfd, bode Stoppel, Stadhuis; blauw colbert Jasje „Trevira", De Vogel, Henri Polak straat 14; blauw Jack van trainingspak, J. Mertens, Bart "Verhallenplein 58; reserve wiel van auto, Good Year, Nleuwpoorfweg 2; groene fietstas met Eer eedschap, T. van Dam. Nieuwe Haven 77b: rood-witte auto ped Kamp. Toon Verheystraat 137; plastic lokomotlef. Mulder, Puttershoeksestraat 13, grijze parkiet, Brand, Jan Steenstraat 70, tel, 264137. Te bevragen bü het Dierentehuis. Sint Annazusterstraat; Bruine hond, kennelijk' verbastering van Ierse setter, reu, plm 5 a 6 jaar oud; papegaai, z g.n. voorhoofd Amazone; bastaard hond, kleur brul», reu, 60 cm- hoog. Stuur mij volledige documentatie over Uw Naam Adres Woonplaats r systeem Voorlopig ziet het er naar uit dat Mevrouw Mooldijk zich maar beter op haar huidig woonadres kan blij ven ophouden. Uit het gescheld van dc buurtbewoners viel op te maken 'dat ze echt niet welkom is in de buurt. SCHIEDAM, dinsdag. De Schie damse ver. „De Vrijheid" vloog met 500 duiven een wedvlucht vanuit Kath. Wavre 95 km. Uitslag: 1-10- 12-13-29-37 W. Poort en Zn. 2-16-23- 25-37-68-69-93-101 P. Pols. 3-40-53-63 plus winnaar droogkap. Jan Doejaai en. 4-54-100-118 A. v. d. Berg. 5-17- 20-83-97 P. Verlinde. 6-36-C. Koog je, 7-33-52-72 C. Lems. 8-28-32-41-39-109 M, de Potter. 8-27-48-84 H. Hagen. 11-21-28-42-50-51-56-61-70-74-75-80- 94-103-1JO Jac. Doejaaren, 14-46- 55-90 Krijgsman en Co. 15-22-43-67- 71 Joh. Bakker. 18-39-96-120 F, Scholte. 19-30-31-59-62 Mevr. v. d. Berg. 24 M, Putters. 35 M. Broekhui zen. 44-73 H. Egberts. 45 P. Kauwen berg. 47-60-91-114 C. Robavt. 58-92 J. Weelerholt. 64 H. Harg, 65 C, Ver- haeren. 66 J, Paulussen en Zn, 78-99 I v. d. Tuyn, 81 J. Bodegom. 117 A, v. „d. Wilt in vrijheid gesteld 9-10-00. Eerste duif 10-31.00 laatste 10-43.00. HAMBURG, dinsdag (ANP). Paktank NV, onderdeel van het Pak hoed-concern, gaat samen met dc Vereinigten Tanklager-Gcsellschaft in Hamburg een tankopsiagbedrijf bouwen, dat over ongeveer 8 jaar een capaciteit zal. moeten hebben van 700,000 m3. De kosten van het project worden geschat op ongeveer 85 min. SCHIEDAM, ffinaiag. Tijdens zijn vakantie in Spanje is onver wacht overleden de heer G. A. J. de Vel, hoofdcommies bij de gemeente lijk woningdienst te Schiedam. De heer de Vet is 52 jaar oud. Gedurende de oorlog was de heer de Vet van oktober 1940 tot 30 juni 1945 .werkzaam bij de luchtbescher ming in Schiedam. Op 1 juli 1945 kwam hij als tijdelijke beambte in dienst ^bij de gemeentelijke woning- dienst, waarop op l maart 1946 zijn vaste aanstelling volgde. Hij doorliep de verschillende rangen tot zijn hui dige rang van hoofdcommies. De shag waarbij een man zich man voelt. Eerlijke tabak, puur en pittig. Shag die Je werkelijk proeft, elke keer alsjeopsteekt.-.Een lange draad, dus prettig draaien. En meer dan veertig sigaretten uit één pakje. Dat is Samson halfzwaar. Gewoon de lekkerste shag!<§ïl ƒ1,50

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2