staat aan vooravond van explosie' m metaalbedrijfsbond vreest grote stakingen ROTTERDAM RIJNMOND Geen voorrang V vier auto's botsten MF viert eerste lustrum met „open dag" Grote Markt gestremd voor Populaire show in Ahoy-hal ZWARTE ZEE VLOÖT-DANSERS IN STADHUIS INDONESIËRS VOOR HAL OP SCHIPHOL „Cinerama" gaat weer cinerama- films draaien verkeer Er zijn mensen die last hebben van onze ethyleenfabriek. In het bijzondervan de fakkelsehoorsteen, die soms overtollige gassen veilig dient te verbranden. Die lakkei blaast en briest soms wat al te overdadig. Welnu. De overheid en wij willen aan die overlast een eind maken.Op dit ogenblik werken we dag en nacht aan een revolutionaire verbrandingsoven („grondfakkel") die geluids-en lichthinder zal wegnemen. Een oven die de taak van de fakkel in vrijwel alle gevallen gaat overnemen: Je ziet hem niet en je hoort hem niet. Binnen enkele maanden nemen we die verbrandingsoven in gebruik. Dan kan. de oude fakkel„de af tocht blazen". Alléén in noodgevallen zullen wij ter wille van de veiligheid, nog een beroep op onze oude vlam moeten doen. Maar dat zal zelden voorkomen. Bovendien worden ingrijpende veranderingen aangebracht aan de top van de fakkel. Een nieuwe topkonstruktie zal het geluid aanzienlijk gaan beperken. Voor dit alles zullen wij de ethyleenproduktie onderbreken.Begin oktober moet de fakkel gedurende een week nogmaals oplaaien. Daarna worden de ingrijpende veranderingen aangebracht aan de top van die fakkel. Dat betekent minder geluid. U merkt dat (beter gezegd: u merkt wellicht niets) over cadrie weken wanneer de nieuwe fakkel zijn werk weer moet doen, tot over enkele maanden de verbrandingsoven in gebruik wordt genomen. Ook wij,'n fabriek met 500 Neder landse werknemers, streven naar rust in Rijnmond. Wij, met z'n allen, gaan. binnenkort de'plannen realiseren. Plannen waar we stil van worden Gulf Anderhalf jaar en t.b.r. geëist in dodelijke steekpartij Kamerleden in Jaminfabriek Classificeerder valt in water Bezoek van Japanse economische missie donderdag 23 september 1971 - pagina'. 5- Op de kruising Vondelingenweg-Reeweg is' gisteravond een aanrijding ont staan door het niet naleven van de voorrangsregeis. Bij de botsing waren i/ïer personenauto's betrokken. De bestuurder van een van de auto's .de 61-jarige mevrouw T. van Emmerik-Heijkoop uit Schiedam en haar 58-jarige zuster B. Heijkoop uit Rotterdam werden uit de auto geslingerd. Zij werden met hoofdwonden naar het Dïjkzigtziekenhuis gebracht Twee auto's werden totaal vernield. De twee ndere werden zwaar beschadigd. ROTTERDAM, donderdag (ANP) Half oktober viert de Medische Faculteit Rotterdam haar eerste lus trum. Gedurende de gehele maand fs op de derde etage van de 'hoog- fromv een tentoonstel!ing ingericht feivljd aan de afgelopen vijf jaar, jfct behulp van krantenknipsels, fo to's, archiefmateriaal, dia's en geluid is getracht de verschillende onderwer pen zo visueel mogelijk voor tc stel- Itn. Het lustrum wordt op zaterdag.9 pktober geopend met do „open dag" voor de Rotterdamse burgerij. In de hoogbouw kan men dank zij 50 proef opstellingen en demonstraties een inzicht krijgen in het wetenschappe lijk onderzoek dat daar verricht wordt. De daarop volgende week staat in het teken van een groot aantal eve nementen op het - gebied van sport, cabaret, filmvoorstellingen en2. vrij dag 15 oktober woi'den. de festivitei ten afgesloten met een openbare plechtigheid, in de St. Laurenskerk te Rotterdam, waar de decaan van de MFR, prof. dr J. Moll, een toespraak zal houden over „De Medische Facul teit Rotterdam, na vijf jaar volwas sen"?" Daarna biedt het gemeente bestuur van. Rotterdam een ontvangst aan op het stadhuis. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag. In het sportpaleis Ahoy wordt zaterdag avond 30 oktober een populaire ax- tiestenshow georganiseerd. De mede werkenden zijn: Wilma (voor het eerst in Rotterdam), Corry en de Re kels, Johnny Jordaan en Tante Deen, Ben Cramer, Conny Vink, Eddy Christian!, The Three Jacksons, André van Duin, het Cocktail Trio, Les Deux Jeataux, Frans Vrolijk, het orkest van_ Tonny Eijk, Marisa y Juan Antonio en de gitarist Pepe Ra- mires, Sjakie Schram, Veronica's Drive in-show met alle bekende disc-jockey's en het 120 zangers ster ke Rotte's Mannenkoor. De show be gint om 22.00 uur, de plaatsen zullen van 4,50 tot en met S 10,- gaan kos ten, de voorverkoop -begint op 20 ok tober. De algehele organisatie is in handen van Dick Binnendijk. ROTTERDAM, donderdag, (AJNP) Bestuurders en kaderleden van de Metaalbedrijfsbond NVV menen, dat Rotterdam aan de vooravond staat van een explosie, waarbij vergeleken de werf- en havenstakingen van een jaar geleden maar knalletjes waren. Dit blijkt uit de deze week verschijnende ,.nietaaikoerier", orgaan van die vakbond. De bevolking van Rotterdam is het Ikruit, de duizenden buiten landers vormen de Lont. De overheid speelt volgens deze bestuurders en kaderleden tot nu toe zo argeloos met vuur, dat ze het een wonder noemen dat het by een paar rellen in de oude wijken van Rotterdam is gebleven. Deze mening kwam naar voren op de jaarlijkse studiedag van leden van ondernemingsraden in het district Rotterdam van deze vakbond. Er wa ren 118 leden aanwezig, veertig be drijven met dertigduizend werkne mers vertegenwoordigd. Zij namen een resolutie aan, waarin zij aandringen op het oprichten van een stichting huisvesting migranten Rijnmond. Die stichting zou moeten worden gefinancierd door onderne mers en overheid. Zij zou de huisves ting van buitenlanders moeten ver zorgen gedurende tenminste dc eer ste twee jaar van het verblijf in ons land. Begin volgende maand zal een de legatie uit de raad van overleg in de metaalindustrie met minister Boers- ma van Sociale Zaken een groot aan tal problemen bespreken, dat zich volgens de genoemde vakbond in het gebied van Rijnmond voordoet. Er Is in -het ministerie, zonder 'de minister, als een vooroverleg geweest over Joegoslavische werknemers, illegale buitenlandse werknemers, uitzendbu reaus, onderaannemers en buiten landse bedrijven. Op ikorte termijn verwacht de Me taalbedrijfsbond NVV beleidsbeslis singen van de overheid op deze pun ten. Elk van deze punten acht de bond al voldoende voor een explosie in -het Rotterdamse gebied. Met algemene stemmen hebben de leden van de ondernemingsraden be sloten nu geen acties te ondernemen tegen koppelbazen in het Rijnmond gebied. Zij hebben de indruk, dat het koppelbazen kwaad is uitgewoékerd. Wel zijn zij bezorgd over de vlucht wegen die de laatste 'koppelbazen in slaan, door, zoals is gemeld, zich in Antwerpen te laten inschrijven. In de Burgerzaal van het stadhuis hebben dansers van de Zwarte Zee Vloot gisteren een perfecte demonstratie gegeven van hun kunnen. De Russen oogstten veel succes met hun acrobatische dansen, die in een perfecte show op de vloer van de Burgerzaal werden uitgevoerd. ROTTERDAM, donderdag. De 25-jarige in Aruba geboren lasser G, W, C. is gistermiddag door zijn 26-ja- rige van Suriname afkomstige colle ga K. C.. E. met een mes in de schou der, maag cn onderbuik gestoken. E. trok tijdens een woordenwisseling een mes en ging daarmee C, plotse ling te lijf. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis gebracht en ging van daar na behandeling tegen het advies van de dokter terug naar huis. Vanochtend zijn op Schiphol 175 Indonesiërs aangekomen, die door dè Holland Amerika Lijn zijn aangeworven om als hotelpersoneel op de drie cruiseschepen van de HAL dienst te doen. De Indonesiërs die met hun maandsalaris van 60 (Amerikaanse) dollars heel wat goedkoper zijn dan de Nederlandse bemanningsleden op de HAL-schepen, krijgen hier eerst een opleiding, in totaal wil de HAL enkele honderden Indonesiërs in dienst nemen. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag. Het Cincrama-theater aan de Westblaak zal met ingang van medio december as. weer gaan beantwoorden aan dc naam die het draagt, mauw. er zullen weer eclile ciueraraafilms worden ge draaid. In 1965 stopte het theater de vertoning van deze produktles. Re den: Do vervaardiging van cinerama- films werd voor de diverse maat schappijen een te kostbare zaak. Het zal dan ook geen. nieuw, maar vernieuwd clneramageweld zijn dat geboden gaat worden. Op 16 decem ber gaat de reprise van „Dit is Cine rama" en vervolgens staan oude be kenden als „The seven, wonders of the world", „How the West was won" en „De sprookjes van Grimm" op hot programma. De directie van het Ci nerama-theater redeneert dat er voor deze oude produktïes ongetwijfeld weer nieuw, publiek zal zijn. Momenteel wordt de technische outillage van het theater weer voor cineramavertoning geschikt gemaakt. Naast een acht kanalen stereo-in stallatie, eist cinerama het .naast el kaar projecteren van drie elkaar complementerende beelden op een supergrootdoek. Doordat het oog; wanneer het normaal recht vooruit kijfct, .de uiterste linker- en rechter beeldgrens' slechts vaag waarneemt, - wordt de illusie gewekt dat men ge heel Jn de handeling wordt opgeno men. (ADVF.RTENTIE) SCHIEDAM, donderdag De Gro te Markt en omgeving, waaronder ook het deel van de Hoogstraat tot aan de Korte Dam, zal wanneer het weer zo droog blijft, op maandag 27 «n dinsdag 28 september a.s, worden geasfalteerd. In de afgelopen weken zijn dc trottoirs langs de Grote Markt: op hoogte gebracht, evenals het pleintje bij het stadhuis, nu zal dan het asfalteren van de rijbanen moe ten volgen. De bedoeling is dat op de eerste dag de onderlaag wordt gelegd en «at op de tweede dag de toplaag volgt, die dan dc tijd moet krijgen om hard te'worden. ..Dit betekent dat op maandag en dinsdag a.s. de Grote Markt met om geving voor verkeer zal worden afge sloten; uiteraard is het parkeren dan niet toegestaan. Donderdag zijn reeds borden aangebracht, die dit aange ven. Voor het doorgaande verkeer Js de volgende regeling getroffen. Het verkeer vanafde Hoogstraat wordt bij de Appelmarkt afgevoerd naar de Lange Haven en kan dan uit sluitend via .de Dam afvloeien. De Nieuwe Sluisstraat evenals de Brede Marktsteeg worden afgesloten voor netverkeer. Het verkeer komende van de Park weg kan alleen afstromen via de Bo- terstraat (waar eenrichtingsverkeer geldt) naar de Broersvest. Het ver keer dat van de Broersvest komt via Lange Kerkstraat, wordt ter hoogte van het Oude Kerkhof ge waarschuwd dat het niet naar de Grote Markt kan. Het wordt dan via de smalle Oude Kerkhof (weg) naar de Nieuwstraat geleld, doch dit ver heer kan dan alleen naar de Korte Achterweg doorrijden, aangezien de Nieuwstraat naast de Grote Kerk en de Korte Kerkstraat wordt afgeslo- i ten. Op het Oude Kerkhof komen ver- keerdichten, zowel bii de Lange Kerkstraat als hij de Nieuwstraat en op deze weg zal niet geparkeerd kun nen worden. Men is dus verplicht de auto neer te zetten op het nieuwe parkeerterrein achter net Gemeente Archief. ROTTERDAM, donderdags De officier van justitie bij de Rotter- damse rechtbank nu*. L. Jansen, heeft; vanmorgen anderhalf jaar gevange nisstraf èn onvoorwaardelijke terne- schikkingstelling van de regering geeist tegen de_21-jarige scheepsgezel Antonius Hnericus Maria H. uit Bre da. "...V.". De jongeman stak op 28 maart.van dit jaar aan boord van de Nederlands se Shelt-itanker Area, die op dat mo ment ter hoogte van Borneo vOerL.de 41-jarige scheepsvoorman J. Wulf- fraat uit Rotterdam met een 'mes neer. Het slachtoffer overleed vrijwel onmiddellijk aande verwonding. Hoewe dit wel in de davaardigng stond achtte de officier ..moord van. voorbedachte rade niet bewezen. Mr. Jansen hield het op het subsidair -ten- laste gelsgede, doodslag. De. verdachte had odar zijh mes gegrepen omdat, hij j zich bijzónder, had opgewonden over', wat op de zit ting werd genoemd, een {dein. inci dent. Toen hij dit incident wilde - gaan uitpraten methet slachtoffer, werd deze kwaad. Daarop stak 'H. .hem in de,buik. -»-• ;i.*' - VN; ■i Een getuige-deskitndige, prof. dr G. A. Ladee, hoofd van de pscyhiatri- sche afdeling van het Dijkzigtzieken huis. raadde de recrtöank aan de veridachte niet ter beschikking te stellen van de regering. Wel achtte hij psychiatrische begeleiding nood zakelijk. De professor dacht dat oen straf van een half jaar voldoende voor de verdachte was. De rechtbank (loet 7 otkober uit spraak. - (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag In het kader van de Vrcdesweek, die in het trefcentrum in de voormalige Ja minfabriek wordt gehouden spreken de Tweede Kamerleden Roethof en Wierenga (beide PvdA) vanavond over do rol van de koninkrijksgede- letgeerdc- bij de Algemene Verga ring van de Verenigde Naties. De bij eenkomst begint om 19.30 uur-met een film over het probleem van oorlog en vrede. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Op het terrein van de N.V. Tankerclea- ning Veroimc is gisteren tijdens werkzaamheden de 47-jarige clasvifi- ceerder K. Mustafa Aytekm gestrui keld en in het water gevallen. Dc man, dio op het platform bezig was met het loskoppelen van een slang is niet meer boven water gekomen. Er wordt nog naar hem gedregd. ROTTERDAM, donderdag (ANP). Naar aanleiding van de 330-ste verjaardag van de Japans-Neder landse betrekkingen brengt 28 sop- tember a.s. een economische missie uit Nagasaki in Japan een bezoek aan Rotterdam'. De delegatie, die ón der leiding staat van de heer Muneto Watanabe, directeur van de afdeling economische ontwikkeling en arbeid van de prefectuur van de Japanse Stad, zal na een ontvangst op hef stadhuis een boottocht door het Eu-, ropoortgebied.cn naar de Maasvlakte maken. APOTHEKERSDIENSTEN Lange waarneming (17.30—8 theek Schravesande, Engelsestranr 72; i. 155519. Wes tempo theek. Nw. Binnenweg 143, tel. 362798 (352122) apotheek Mars, Telders- %veg 161, tel. 18353Ö, Metro apotheek. Mijns-, herenlaan. 15b, tel. 271233, apotheek -Van Waert.. De Sllnge 457. tel. 175620 (173387).. Korte waarneming (dag. 17.30—21 uUr) v apotheek Spanlioff, Goudsesingel 50. tel. 121431, apotheek Lansbërg. Pijnackerpïein 3, tel. 243455, apotheek vuylsteke, Schie- damseweg 5, v?(. 233937Van Son's Tuin dorpapotheek. Groene HlUedijk 333, teL 195879 (132125).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2