i Kerknieaws. Schoolnieuws. I V i s c h. Op boil 391 1/2 pond visch. M elk. Mummers der melkkaart, waarop deze week de melk moet worden geleverd Op Zaterdag vakje no. 134 Op Zondag vakje no. 14. Op Maandag vakje no. 15. Op Dinsdag vakje no. 16. Op Woensdag vakje no. 17. Gecondenseerde taptemelk met suiker. Zaterdag 30 Nov. is op bon 414 bij de melkverkoopers 2 ons gecondenseerde tap temelk met suiker a 6 cent per ons ver- krijgbaar. Centrale Keuken. Menu's voor de week van 28 Nov. tot en met 4 Dec.: Zaterdag Stamppot (aardappelen met andijvie) op bon 408. Bruine boonensoep op bon 400. DinsdagStamppot (aardappelen met snijhoonen) op bon 410. Woensdag'Hutspot op bon 412. N.B. Verandering in menu voorbehou- den. Verkrijgbaar aan de distributielokalen Achter de Teerstoof, Lange Haven 11 en de gymnastieklokalen Buitenhavenweg, Pr. Mauritsstraat en Dwarsstraat van 10 tot 1 uur, alwaar dagelijks bons verkrijg baar zijn voor den volgenden dag. Dagbons verkrijgbaar 5 14 cent per por- t.ie, weekboekjes a 12 cent per portie, ter wijl tevens nog als voordeel aan de week boekjes is verbonden, dat de aardappelbon van Zaterdag n i e t wordt ingenomen. Ook voor schoolkaarten zal deze bon niet wor den ingenomen. Vile reclames a I 1 e e n te richten aan de Gentrale Keuken, St. Annazusterstr. 27. Z e e p. Maandag 2 Dec. zal voor alle kinderen beneden het jaar 1 stuk Karnemelkzeep a 40 ct. per stuk worden verkrijgbaar ge- steld op bon 25 van de suikerkaart, in die winkels, waar vroeger speciaal toilel- zeep werd verkocht. Tijdig zullen de raambiljetten in winkels die de zeep zullen verkoopen, worden op- gehangen. B o t e r-, melange- en margari- nekaarten. De 8e bon van de boter-, melagne A en B en margarinekaarten voor het 2de tijdvak is geldig van 30 Nov. tot en met 8 December. Uitgiftevankaarsen en J c-hemerlichten voor de z.g. ,,lichtlr>oze gezinnen" zal plaats hebben op Maandag 2 December a.s., op bon no. 15 uit het boekje voor kaarsen of schemeriichten, in het Gym- nastieklokaal Buitenhavenweg van 912 en van ll/25 uur. Kaarsen 64 ct. per pak. Schemeriichten 58 ct. per doos plus glaasje k 10 cent. Lederdistributie. De nieuwe regeling van schoenen en reparatieleder is, zooals onlangs in de bladen bekend gemaakl werd, vervallen. Er wordt weder op den ouden voet door- gegaan met het verstrckken van goed- koop leder en wel aan die personen van een gezin, waarvan het hoofd 46.20 of daar beneden in de plaatselijke inkom- stenbelasting betaalt. Om bons te krijgen, moet men de oranje- kleurige formulieren, welke bij alle repa- rateurs verkrijgbaar zijn, invullen en aan het Levensmiddelenbureau bezorgen. Men krijgt daarna schriftelijk bericht, of de aanvrage is goedgekeurd. Men zij eraan herinnerd, dat onvolledig ingevulde formulieren onherroepelijk af- gewezen worden. Motie ingedieml. Door de heeren P. de Bruin, J. Dinkelaar, J. M. van Pelt, G. Korpel en W. van der Hoek, is als gemeen- teraadsleden bij den Raad de volgende motie ingediend De Raad, van oordeel dat invoering van den 8-urigen arbeidsdag, alsinede den vrijen Zaterdagmiddag gewensCht is, noo- digt Burgemeester en Wethouders uit maatregelen te treffen om met ingang. van 1 Januari 1919 voor het personeel der gemeente den 8-urigen arbeidsdag en den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren. Talrijke diefstallen. Door het afbreken van het dak van een loods op het terrein in het Zuidergors zijn 5 spaden ten nadeele van den beer N. ontvreemd. Uit een fabriek aan de Kinderbuurt zijn 200 a 300 strengen onopgemaakte knotten sajet gestolen. Bij de fa. C. Meijer Co., distilla- teur, is een kistje sigaren en een kleine hoeveelheid Jfcdistilleerd meegenomen. Een tweetal jongens heeft uit den winkel van de wed. N. V. een stuksuiker- goed van 1 pond gestolen. .Uit een pakhuis aan de Emmastraat is een hoeveelheid roode en witte kool ge stolen. Van de Christelijke school aan den Achtersingel is een partij lood gestolen. Door een onbekende jongen is een paar schoenen uit den schoenwinkel ,,De Adelaar" aan de Hoogstraat weggenomen. Aan de politie is daarvan mededeeling gedaan. Ten nadeele van een bouwer van pan- den in de Nassaustraat zijn hoeveelheden draadnagels gestolen. Uit een pakhuis aan den Langen Aehterweg is ten nadeele van een opkoo- per 20 K.G. koperbrons ontvreemd. Vier broeken zijn gestolen uit een uit- dragerij aan de Boterstraat. Van een land in Kortland en uit een bleek in de Bergenbuurt zijn konijnen ont vreemd. BAZAR. Moest eenigen tijd geleden onze Bazar plotseling worden uitgesteld, thans kun- nen wij tot onze blijdschap berichten, dat hij nu D. V. Dinsdag en Woensdag zal worden gehouden en wel beide dagen van 's middags 3 uur tot 's avonds 9 uur. Onze opwekking om ons met uw bezoek te vereeren en zoo mogelijk inkoopen te doen, behoeven wij zeker nu niet te her- halen. Wij vertrouwen dat U zelfs op den Bazar gewacht hebt. Met dankbaarheid maken we nog mel ding van de volgende ingekomen gaven Van N.N. 1.van N. D. 1.van den heer G. twee schiiderijen, en van mej. W. een pijpenrek. Het Bestuur de Vrouw. Vereen. ,,De Heere zal 't voorzien." DE KONINGIN TE AMSTERDAM. De nationale betooging, Zaterdag te Amsterdam gehouden, is liistorisch mo ment geweest in de geschiedenis van Am sterdam. Aanvankelijk opgezet als een vergade- ring met optochten van de Roomsch-Ka- tholieke en Christelijke vereenigingen is zij geworden tot een grootsche betooging, van de gansche burgerij. Een reusachtige demonstrate van liefde en aanhankelijk- heid aan het Vorstenhuis, zooals nimmer te voren is aanschouwd. Uonderdduizen- den hebben buiten de eigenlijke betoogin- gen om, mede betoogd. De burgerij van Amsterdam heeft slechts gewacht op edn gelegenheid om van haar gevoelens biijk te geven en ze heeft de geboden gelegen heid met beide handen aangegrepen. Om 3 uur 20 min. kwam de Koningin, Prinses Juliana en de Prins der Nederldn- huldebetoogende vereenigingen plaats. Alle waren voorzien van banieren, en er gingen een 24 muziekkorpsen mede in den stoet, welke een lengte had van 3 K.M. De Koninklijke familie zou te halfvijf van het stadhuis vertrekken, maar toen was nauwelijks de helft van den optocht voorbij. De Koningin bleef dan ook en het uur van vertrek werd vastgesteld op 6 uur. Het was kwart voor zes toen eindelijk het defile was geeindigd, dat te kwart over drie begonnen was. Na nog eenige oogen- blikken gesproken te hebben met het ^pmitd, dat tot den optocht het initiatief genomen heeft, begaf de koningin zich naar haar rijtuig. Door de Hoofdsteeg ging het langs het Plan C en over het Beursplein en de Blaak naar de Vischmarkt. Bij de versierde vischmarkt werd halt gehouden, de vischvrouwen stonden hier, rijkelijk met oranje getooid en de markt- meester I.eydekker sprak namens de visch vrouwen de koningin toe, waarna de 86- jarige Maria Schouten de Koningin een bouquet aanbood. Het enthousiasme in de Rotte-stad was geweldig. Langs de Boymansstraat werd het Van Hogendorpsplein bereikt. Daar liepen sol- daten op het rijtuig toe, spanden de paar- den uit, een sergeant van den Bond van regeeringsgetrouwen en een korporaal van den vrijwilligen landstorm klommen op den bok en hieven het Prinsesje hoog onder het gejubel van de menigte. Vandaar ging het voetje voor voetje langs Coolsingel en Diergaardelaan naar het station, waar de Koningin nog eens geestdriftig werd toe- gejuicht en vele handen had te drukken, die haar spontaan werden toegestoken. De toeloop en het enthousiasme waren ook daar zoo groot, dat het gevolg van de Koningin moeite had, het stationsgebouw binnen te gaan. Daar onderhield de Koningin zich nog eenigen tijd met den burgemeesterzij sprak op het perron met leden van de eerewacht, die met haar vaandel de Ko ningin ten afscheid sal«eerde. Daar speelde de muziek van Hermandad de vaderlandsche liederen. H. M. sprak met den kapelmeester van het korps, nam ook afscheid van den hoofdcommissaris en groette de bestuursleden van de politie- agentenvereenigingen, die bij het vertrek aanwezig waren. Tegen halfzeven stapten de Koningin, de Prins en de Prinses in den Koninklijken den aan het CenlfasJ i tfein. Zij Jiuituerr,-slaunde voor het ge- Van de wachtkamer begaf de koninklijke stoet zich onmiddeltijk naar de geredd- staande met twee paarden bespannen rij- tuigen, voorafgegaan door de burgerwacht te paard. Vervolgens kwam in het eerste rijtuig de burgemeester vergezeld van den commandant van de burgerwacht. In gestrekten draf ging de stoet langs het Damrak, onder een geweldig gejuich der menigte. Op den hoek van het Damrak en den Dam stond eveneens een groep van de burgerwacht met de geweren aan den voet, opgesteld. Links van het paleis liadden de padvinders met hun vaandel postgevat. Een schier oorverdoovend ge jubel steeg op, toen H. M. voor het pa leis aangekomen, het rijtuig verliet en de padvinders inspecteerde, die een driewerf hoera en ,,Leve de Koningin, Prinses Ju liana en de Prins" aanhieven. Daarna inspecteerde H. M. de burgerwacht te paard, welke zich inmiddels voor het pa leis had opgesteld. Onder de tonen van het Wilhelmus gingen de hooge bezoekers het paleis bin nen. Op het paleis werd inmiddels de ko ninklijke standaard geheschen. Toen H. M. daarop op het balcon ver- scheen, ging een luid en aanhoudend hoera op uit de menigte. Omstreeks 4 uur kondigde trompetge- schal aan, dat de optocht in aantocht was. Voorop gingen twee herauten te paard. Telkens bij het voorbijtrekken van den stoet langs het paleis werd de Koningin hartelijk toegejuicht. Van kwart voor vier tot bijna halfzes trokken steeds de deelnemers aan den op tocht langs het koninklijk paleis en bleef de koninklijke familie op het balcon en hield H. M. niet op te wuiven. Even daarna kwamen de rijtuigen voor om de vorstelijke familie weer naar het station te brengen. TE ROTTERDAM. YVoensdagmiddag kwam de Koningin- Moeder om half twee, de koningin, de Prins en de Prinses te kwart over twee te Rotterdam aan. Langs een grooten omweg werd naar het stadhuis gereden. Een ontzaglijke menigte juichte de koninklijke familie geestdriftig toe. Ten Raadhuize, waar de burgerwacht stond opgesteld, werden de leden van den raad aan II. M. voorgesteld. Daarna had het defild van ruim 300 opende portier, tot op het laatste oogen- blik de geestdriftige toejuichingen van de talrijke aanwezigen in ontvangst te nemen. De „Rotterdam" weer in de vaart. Het stoomschip Rotterdam", van de IIolland-Amcrika-lijn, het grootste Ne- derlandsche passagiersschip, dat geduren- de den geheelen oorlog opgelegd was, zal weer spoedig in de vaart komen. Het wordt gereed gemaakt om naar Glasgow te vertrekken, alwaar het eerst gedokt zal worden. In Nederland is geen dok groot genoeg voor de „Rotterdam". Geref. Kerk. Beroepen: Te Wilnis, L. van Loon, te Aarlanderveen te Berlikum, P. Ch. van der Vliet, te Oosterend te Raard, J. YVijmenga, cand. te Garijp. Aangenomen: Naar Zuidbroek, R. Heidema, te Heinenoord naar Mon- nikendam, C. Koppenaal, cand. te Stad aan het Haringvliet. Bedankt: Voor Vries, M. Mein- dertsma, te Leek voor Workum, L. J. C. Kreijt Jr., te Huizum. Ned. Herv. Kerk. Z e s t a 1 Te Delft, K. J. van den Berg, te Ermelo D. E. J. Hupkes, te YVans- werd P. Kruyt, te Nieuwe Tonge C. J. Leenmans, te Oosterwolde N. Warmolts, te Neerlangbroek en P. Zandt, te Ede. Tweetal: Te Oud-Loosdrecht, J. E. van der Valk, te Kralingen en J. F. TIu- van der Linde, te Wissekerke. Beroepen: Te Uitwijk c.a., J. A. A. Ouwejan, te YVaverveen te IJ 1st, P. de Bruijn, te Westmaas te Barneveld, K. J. van den Berg, te Ermelo te Aar landerveen, J. J. H. Klomp, te Marken te Aalburg en Ileesbeen, YV. J. Lokhorst, te Noorden. Aangenomen: Naar Sliedrecht, F. E. van Santen, te Hoogkarspel naar Babylonienbroek (toez.), E. van Asch, cand. te Eethen. Bedankt: Voor Uitwijk en Waard- huizen, J. A. A. Ouwejan, te YVaverveen voor Eierland (Texel), J. A. F. Manus van der Jagt, te St. Anthoniepolder voor Amsterdam, K. H. E. Gravemeijer, te Voorburgvoor Watergang, A. L. Th. van der Ven, te Moordrecht. Benoemd: Tot hoofd der Chr. school te Biggekerke, de heer Anth. Janse, thans onder- wijzer aan genoemde school. Tot onderw. aan de Chr. school te Leerdam, de heer P. H. Zand- stra, te Nieuw-Amsterdam aan de Chr. school te Muiden, de heer R. Iloekstra, te Rijnsburg. DE FEESTVIERING DP ZATERDAG 30 NOVEMBER. Heden-(Zaterdag)middag zal het bestuur der Oranje-Vereeniging namens het groot aan- tal vereenigingen en corporaties te dezer stede een hulde-adres aan H. M. de Koningin ten stadhuize aan den burgemeester overhandigen. Het hulde-adres zal door den burgemeester aan H. M. de Koningin worden toegezonden. Een groote optocht is georganiseerd, waarin al de deelnemende vereenigingen vertegen- woordigd zullen zijn. Aan de deelnemers aan de huldebetooging wordt herinnerd dat zij, hetzij groepsgewijze, hetzij persoonlijk daarheen komende, te half twee aanwezig moeten zijn in de Laurens Knappertstraat, van waar te 2 uur zal wor den afgemarcheerd. In deze straat zal de stoet worden opgesteld in de volgorde als hierachter onder het hoofdje „De opstelling van den stoet" is aangegeven. Dit zal geschieden op drie rijen. De groepen, aanwezig met de nummers 1 tot en met 22 moeten zich plaatsen bij de daar aan de boo- men gehechte nummers, naam van hun groep in de achterstaande overeenkomende met de nummers voor de „opstelling", aan de zijde der huizen. De groepen 23 tot en met 36 vinden hun nummers langs 'het middentrottoir. De groepen 37 tot en met 51 vereenigen zich op den rijweg aan de landzijde, eveneens bij de daar aangebrachte nummers. Wanneer dus alien goede nota nemen onder welk nummer zij in den stoet komen, zal de opstelling gemakkelijk en vlug kunnen plaats hebben. Het verdient aanbeveling dat de leiders der groepen tevoren even in de Laurens Knappert straat gaan zien vjg.ar hun nummer zich be- vindt, zoodat elke aankomende groep direct naar de aangewezen plaats kan marcheeren. De opste'lling van den stoet. 1. Stedelijk Muziekcorps. 2. Vrijwillige Landstorm. 3. Roode Kruis. 4. Het Vaderland Getrouw. 5. Oud Kadcrbond. 6. Chr. Padvinders. 7. Antirev. Kiesvereeniging Nederland en Oranje. 8. Liberale Kiesvereeniging Vooruitgang. 9. R. K. Kiesvereeniging Recht, Plicht en Orde. 10. De Economische Bond. 11. Chr. Hist. Unie, 12. Vereeniging Volkszang. 13. Kon. Zangvereen. Schied. Mannenkoor Orpheus". 14. Gemengde Zangvereeniging Polyhymnia 15. Chr. Zangvereen. Eltheto, 16. R. K. Zangvereeniging Lorenzo Perozi. 17. Gemengde Zangvereen. Fidelio. 18. Geref. Zangvereen. Asaf. 19. Nat. Christ. Geh. Onth. Zangvereen. Maranatha. 20. Mannenzangvereen. Inter Nos, 21. Zangvereeniging Gemengd Koor. 22. De Mandoline Club O. N. P 23. Harmonie Orkest St. Ambrosius. 24. Ned. R. K. Volksbond IIoofdbe3tuur 16 onderafdeelingen. 25. Patrimonium. 26. Chr. Nat. YVerkmansbond. 27. YVerkliedenvereeniging Maarten Luther. 28. Bond van Christ. Houtbewerkers. 29. Nat. Verbond Gemeente-Ambtenaren. 30. Chr. Gem. YVerkliedenvereeniging. 31. Ned. Christ. Grafische Bond. 32. Ned. Christ. Bouw-Arbeiders. 33. Christ. Metaalbewerkers Bond. 34. R. K. Vereeniging van Spoor-en Tram- Tramweg-Personeel ,,St. Rafael". 35. Chr. Glasbewerkers Bond. 36. Prot. Christ. Bond van Spoor- en Tram- wegpersoneel. 37. Vereeniging Handeldrijvende en Indus- trieele Middensta'nders. 38. Burger Jongelingen-Vereen. ,,Katholiek Streven." 39. Vereen. Kath. Leven. 40. Christ. Knapen Vereen. Bidt en Werkt. 41. Chr. Jong. Vereen. De Heere zal 't Voorzien. 42. Jongens Patronaat St. Jozef. 43. Jozefgezellen Vereeniging. 44. Nederl. Barbiers- en Kappersbond. 45. Nat. Chr. Geheel. Onth. Vereeniging. 46. De H. B. School-Vereen. Onder Ons. 47. Dames Gymnastiek-Vereen. Hygiea. 48. Gymnastiek Vereen. T.H.O.R. 49. S. C. en F. C. Hermes. 50. Schied. Voetb. Club Geel en Zwart. 51. Schied. Zwemclub. 52. Schied. Brandweerlieden Vereen. 1

Schiedamsch Volksblad | 1918 | | pagina 2