Bijna 700 kinderen kregen het verkeersdiplöma Dr. H. Bavinck-Kleuterschool opende haar deuren SCHIEDAM Mr. Peek stelde spoedige oprichting jeugd- verkeersbrigade in 't vooruitzicht Maasland Arheider maakte ernstige val VLAARDINGEN VLAARDINGEN Treffend voorbeeld van moderne bouw SCHIEDAM Jeneverdiéf stallen berecht Juni was ongunstige spaarmaand Hoek van Holland Paletmanifestatie op 30 Juni open ^Burgerlijke Stand vvan Rotterdam Donderdag 15 Juli 1954 TROUW Bewusteloos aangetroffen Diploma-uitreiking Vereniging „De Technische School" Straatmaker ernstig verWond „De Reddingsmedaiïie" collecteert Zaterdag Inzending ovettrof de verwachtingen Lfe opening V Diep respect 'prmiinnot«ringen V iRnerirherirh t4»n Nieuwe auto voor de Keuringskring Hei paesagetheater was vanmorgen ge vuld met enkele honderden Schiedamse kinderen, die daar bijeengekomen waren om het Verkeersdiplöma van de Vereni ging voor Veilig Verkeer, dat rij bij de kortgeleden gebonden examens behaald hadden in ontvangst te nemen. Het is een gezellige morgen geworden, waar bij de Jongens en meisjes zich kostelijk geamuseerd hebben. Te ongeveer 11 nur werden de diploma's uitgereikt door de burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek, nadat dese een korte toespraak had gehouden. - De burgemeester, die door de kinde ren in de zaal bij zijn aankomst met een spontaan gejuich ontvangen werd, zeide verheugd te zijn, dat de deelname dit jaar zoveel groter was geweest dan vorig jaar. In dé loop der jaren waren de zalen van Irene en van de Volksbond te-klein geworden voor de diploma-uit reiking, hij hoopte, dat men volgend jaar het S.V.V.-terrein zou moeten afhu ren om alle gediplomeerden te herber gen. De; burgemeester toonde met énkele cijfers de grote noodzaak aan van ver- keersonderwijs aan de schooljeugd. Ge beurden niet vorig jaar in Schiedam 1289 grotere en-kleinere 'verkeersongevallen? En vielén niet in geheel Nederland in een jaar tijd duizend personen als- slacht offers van het verkeer? Egoïsme, ge brek aan beleefdheid en eerbied noemde! spr. de oorzaken van de moeilijke ver-[ keerssituatie in Nederland. „Iedere goe dé vaderlander, jong of oud, moet trach ten met inzet van alle krachtén een eind Nog even en dan reed, vergezeld slechts van zijn vaandrig en onderlegeraanvoerders, tot aan de slot gracht Heer Diederlk naar voren, zwaar gepantserd. „Waar ls de Heer van Vianen?" knerpte zijn stem en zonder haperen antwoordde Vianen: „Wat wilt ge, Heer Diederik? Waarom omsingelt gij mijn kasteel?" „Gy hebt mij in het openbaar beledigd", schreeuwde Diederik opvliegend terug. „Daar zult ge nu voor boe- In het gemeentedok 4 te Botterdam is van morgen de J7-jarige aanhouder L. van D. van de Ringdijk In Bolnes aehtcTOver van een 11 meter hoge stelling gevallen. Hij is in zeer ernstige toestand naar het Zuidendeken- huis vervoerd. Burgemeester mr. J. W. Peek reikte vanmorgen in het Passagetheater de Verkeersdiplpmn's ttiti Een vertegen woordigster van één der scholen ontvangt de enveloppe. Op de Schiedsmseweg te Botterts» u. vannacht de 31-J«rig« olieman J. z. Bvm van het u. „Blttem" bewusteloos en een hoofdwond bij een racefiets. De oUtnua werd naar het Havenziekenhuis vervoert In de Rotterdamse Schouwburg zullen Zaterdagmorgen, 24 Juli om tien uur zeshonderd geslaagde leerlingen van de Technische Scholen aan de Tamboer straat, Bcukelsdljk en Hibevliet bijeen komen om de diploma's in ontvangst te nemen. Het schoolorkest zal aan deze bijeenkomst zijn medewerking verlenen. .Vanmorgen om 7 uur U op de Vondtltnrw weg in Rotterdam de 42-jsrlge »tr*»taalm J S. uit de Coolsestrsst met zijn fitia doe een autobus met arbeiders aangereden, FR werd ematig aan het hoofd gewond nur Ziulderziekenhuta vervoerd. Eigenlijk hadden de kleuters gisteravond zelf aanwezig moe ten zijn bij de - opening van - hun prachtige school aan de Burge meester Pruissingel. Om begrij pelijke redenen had men ze toch maar thuis gelaten. Toch ontbraken de kinderstemmen niet bif de feestelijke opening. Men' had .—namelijk de kinder stemmetjes rooi de band'- opgeho-' memhZo .-kon -het gebeuren, dat. gisteren inééns, door de dr.. Ba- vinckschool klonk: - ;.Nu- gaam we naar een nieuwe school een heel lied speciaal voor, de opening gemaakt op de wiize van Het. 't was in de Met. De korte „uitzending" werd beslo ten door een der leerlingen, die men hoorde zeggen: „Namens alle kinderen bedankt voor de nieuwe school". Zaterdag zal''de jaarlijkse collecte ln Vlaardingen worden gehouden van de „Reddingsmédaille". de vereniging van gedecoreerde redders. De baten, van de collecte zijn bestemd voor-het onder steuningsfonds voor oud-redders, dat vier Jaar geleden werd opgericht en waar uit uitkeringen worden gedaan aan be hoeftige redders of hun nagelaten be trekkingen. Aanmelding voor collectant(trice) kan geschieden aan de volgende adressen: mevrouw GoosRanft, Sportlaan 14 en h. Kruljthoff, Goudseslngel 1. Boven dien bestaat nog de gelegenheid om zich Zaterdag aan te melden aan de zaal Excelsior, Oosthavenkade 10. - In alle lokalen'staan prachtige stoeltjes en tafeltjes. De borden, lessenaars, lam pen, kapstokken en wanden zijn alle hy per modem van uitvoering, maar toch zo gemaakt, dat ze tegen een stootje kunnen. Heel mooi zijn pok de ruime 'gootstenen in delokalen, met flinke ge metselde en betegelde ruimten ernaast voor klei-arbeidenz. Ook in "de gangen, waar men verder de keurige toiletten en de. gezellige kamer voor de hoofdonder wijzeres vindt, zijn twee wasbakken aan gebracht De speelzaal herbergt een schat van speelgoed. Het geheel is geschilderd in rustige, lichte pasteltinten. Na dit alles gezien te hebben, be hoefde het niet meer te verwonderen, dat mejuffrouw E. Glass, inspectrice voor het kleuteronderwijs, bij de opening zei, dat ze veten in.den lande naar vlaardingen zou sturen om dit treffend voorbeeld van moderne kleuterschoólbouw in ogenschouw te ln Juni hebben de Schiedammers meer bij de Spaarbank weggehaald dan zij ar brachten. De inleg bedroeg 557.996,71, de terugbetaling f 570.149,26. Hel totale spaartegoed daalde daardoor met ten be drag van 12.152,55. Op 30 Juni waren er 39.831 spaarreke- hingen. Het totaal spaartegoed bedroeg op die datum f 15.091.817,72. In één jaar tijd groeide het spaartegoed met bijna 1 milUoen gulden. Wel is de invloed van de verlaging van het rente- gevend maximum per boekje merkbaar. De stijging van het tegoed in de laatste zes maanden is vrij" beperkt gebleven. De bijzondere spaarvormen alsmede de Jeugdspaarbank vertonen een voortdu rende groei. Op de scholen werd van Januari tot Juli voor een bedrag van f 23.349,35 aan spaarzegels verkocht tegen 18.013,85 in het eerste half jaar van 1953. De beleggingen der Spaarbank waren per 30 Juni als volgt samengesteld: Ef fecten 7,418,198,99; Onderhandse lenin gen 5.992.547,87;. Hypotheken 2.027.845; Spaarbankrekening 2.000,000. Nu de termijn van inzending voor de werkstukken van de „Paletmanifestatie 1954 Vlaardingen" is gesloten, blijkt, dat het aantal ingezonden schilderijen de verwachtingen ver heeft overtroffen. De tentoonstelling zal ongeveer 72 schilde ryen, benevens een vijftigtal tekeningen, aquarellen en gouaches omvatten, - De expositieruimte, waarvoor oorspron kelijk alleen de zaal „Harmonie" be schikbaar waa, zal uitgebreid moeten •worden. De ingezonden werkstukken geven een zeer gevarieerd beeld van Vlaardingen. Het gros der deelnemers heeft zich be paald tot een beeld van „Vlaardingen, zoals het was, zoals het is en zoais het werkt". Daarnaast zijn er ook verschil lende andere, zeer aantrekkehjke en op Vlaardingen betrekking hebbende onder werpen op het doek gebracht. De trouwe bezoekers van de tentoon stellingen in de Visbank zullenhier 'de werken van vele bekende kunstenaars terugvinden. De opening van" de tentoonstelling'zal geschieden aan de vooravond van de Vacantieweken, ni, op Vrijdag 30 Juli. Vele deelnemers hebben gebruik ge maakt r van de geboden gelegenheid om een tekening, aquarel of gouache bij te voegen. De organisatoren hebben daarbij de eis gesteld, dat de verkoopsprijzen van deze neven-inzendingen, binnen zeer lage/grenzen zouden blijven. Bij de openingwerd allereerst het woord gevoerd door de heer Chr. van Roon, voorzitter van de vereniging voor Gereformeerd schoolonderwijs, die alle aanwezigen, w.o. de wethouders Van Min nen'en Weststrate, de inspectrice en vele vertegenwoordigers van zustervereni gingen hartelijk welkom heette. Hij sprak zijn biydschap erover uit, .dat men nu na drie jaren lang een dependance gehad te hebben in de Finse school naast de nieuwe kleuterschool, gelukkig een-eigen gebouw hiervoor had kunnrn doen ver rijzen. 4' Woorden van dank werden gericht aan het gemeentebestuur, de inspectrice, aan nemer Dijkstra en de onderaannemers, dc architect Jac. "van d'er Vlis en in het bijzonder het damescomité, dat'op voor treffelijke wijze de gelden voor de meu bilering bij elkaar wist te brengen en via het oudercomité ook voor het yele "mooie speelgoed zorgde. Dank was er bovenal aan God onder wiens onmisbare zegen, zo hoopte de heer Van Roon, de sohool zo goed mogelijk zou mogen beantwoor den aan het gestelde doel. Na zijn toe spraak droeg de voorzitter de school met enkele woorden over aan Het damesco mité, dat het verdere .beleid-, zal voeren. De presidente van dit comité, mevrouw A. C. PouwelsSwagerman, zag in de opening van de school de rechtvaardiging van de moed van het schoolbestuur, dat de noodzaak had ingezien van positief Christelijk kieuterschoolonderwijs in het Westen van de stad. Zij beschouwde het ook als de bekroning van; de. offervaar digheid en het werk van véle vrienden van het Gereformeerd schoolonderwijs. Met enkele' woorden van'"waardering droeg zij daarna de dagelijkse leiding van de school over aan mejuffrouw M. Doelman, de hoofdonderwijzeres van de nieuwe school, die mi voor het eerst een eigen school krijgt, na. ruim 25 jaar ge werkt te hebben aan de Koningin Em- maschool en daarna 3 jaar-.in de depen dance. Wethouder Van Minnen" ;wees in zijn toespraak op de grote .psedagogische waarde van de kleuterschool, omdat er nog altijd mensen zijn, die denken, dat. de kinderen,op zo'ninstelling- alleen, - maar mazelen en roodvonk kunnen «opdoen.. De .wethouder, uitte met. gear ..««ai..nadruk' (Medegedeeld door de firms a Makkml makelaar In granen). Botterdam, 15 Juli. Vorig slot TA. Mals. Ju» 26.80 24.80 VM Sept. 25.50 24.40 2J.M Nov. 24.80 24.80 14.W Jan. 24.70 24.90 «9» Gerst Juli Jept. 18.70 18.70 Nov. 18,60 1J.64 Jan. 18.60 IJ.» (Nagekomen Familiebericht). -Algemene kennisgeving Op 28. Juni heeft de Here floor een droevig ongeval ln de Pyrenefen van ons' weggenomen onze Zoon en Broer HENK ROELFSEMA Geol. Student op de leeftijd van 19 jaar F. H. Roelfeema..- A. Roelfsema—Brouwer J. Roetfsema F. Roeifsema H. Roelfaema 's-Gravenhage Copernicuastraat 190 De begrafenis heeft plaats gehad op 13 juli te Tou louse (Blagntc). - In December 1953 stelde, de gemeen teraad van Schiedam een crediet van f 4450 beschikbaar voor da aanschaf fing van een personenauto Renault 1954 ten dienste van de Keurings dienst van Vee en Vlees „Keurings kring Schiedam". Nader beraad' heeft er toe geleid niet de Renault maar een Austin-stationscar 'aan te schaffen. Daarvoor is echter een aanvullend crediet van 2700 nodig. B. ea W. verzoeken de Raad het benodigd* be sluit hiertoe te nemen. zijn diepe respect voor het Gereformeerd volksdeel in Vlaardingen, dat de moéd bezit problemen aan te pakken en déze op te lossen, hetgeen gebleken was o.a, by de bouw van de EmmaUskerk en wat hu weer bleek, by het tot stand komen van de kleuterschool. De inspectrice voor het kleuteronderwijs, mejuffrouw E. Glasz, sprak hierna woorden van geluk wens. Tenslotte was het woord aan de hoofd- onderwyzeres van de nieuwe school, me- uffrouw E. Doelman.-Zy dankte de heer 4.- Arend», het hoofd ;van - de lagere school, waarin de dependance gevwtMi H79I Am ftrtmAm ■(vmonMwU.te

Trouw / De Rotterdammer | 1954 | | pagina 2