GB.G vierde vijftigjarig feest in familiekring Bespreking over voortzetting Bethlehem-kraamkliniek GEMEENTE BOUWT PAND VOOR MEUBELFABRIEK Gezant droeg Chr. kleuterschool in Oosterland over Salarisregeling kleine gemeenten SCHIEDAM Afdeling Schiedam in Arcade hij een Ontvangst op Duitse ambassade Deel van Den Haag in het duister MAASSLUIS Minister antwoordt op vragen Vlag op nieuwbouw garage Joh. de Heer ,Kink in de kabel" bij „Het Mobilisatiekruis" Maasland VLAARDINGEN Burgerlijke Stand van Rotterdam citio. een e>/9ccrrcio/e wet 3£.er«)tmi<j 7. 'cm HOBOCA rbonnen Aparert! Donderdag 11 November 1954 TE.01TW TEKKO TAKS IN EEN KLEIN BADPLAATSJE Vervolg van pag. I Excelsiornieuws Exploitatie moeilijker De minister merkt m zijn antwoord op, dat een kraamkliniek in de toe komst steeds moeilijker zal zijn te exploiteren, gezien de omstandigheid, dat er weer een toeneming van het aantal thuis plaats hebbende bevallin gen valt waar te nemen, een verschijn sel, dat uit een oogpunt van volks gezondheid slechts valt toe te juichen. „De Hoop 7 naar Vlaardingen Terug van Kanaalvisserij Motor tegen auto Bromfietser botste tegen vrachtauto Opening omstreeks April Eerste bespreking conflict in vleesvervoerbedrijven Burgerlijke stand van Schiedam Kinderfeest GB.G Eerste paal Termijnnoteringert Vertegenwoordiger aangehouden Korte Schiedamse Berichten V isgerïf berioh ten DANKBAARHEID VOOR ZWEEDS GESCHENK De ambassadeur van de Duitse Bonds republiek en mevrouw Hans Muehlenfeld ontvingen hedenavond in hun residentie aan de Nieuweparklaan. Honderden genodigden uit allerlei krin gen vulden gedurende enkele uren de salons. De zeer druk bezochte receptie werd bezocht door de minister zonder porte feuille, mr. J. M. A. H. Luns, de chef van het militaire huis van de koningin, vice-admiraal N. A. Rost van Tonnmgen. de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J Veldkamp, de voor zitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst, de advocaat-generaal van de Hoge Raad, prof. mr. G. E. Lange- meijer. de secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken, prof. G. Brouwers, de secretaris-gene raal van het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr. H. J. Reinink, de leden van de Tweede Ka mer, de heren Ch. J. I. M. Weiter en jhr. mr. M. van der Goes van Naters, tal van hoofdambtenaren van ministe ries. vele personen uit de kringen van handel en industrie, van cultuur en andere. Een groot aantal hoofden en vertegen woordigers van de diplomatieke missies in ons land was eveneens aanwezig. De bestaande algemene gedragslijn ten aanzien van de toekenning van diplomatentoelagen ondergaat geen wijziging. Ook de geldehde gedragslijn ten aanzien van de toepassing van een aftrek bij gemis van bepaalde diplo ma's wordt gehandhaafd. Voor wat de bedragen der periodieke verhogingen voor de eerste ambtenaar ter secreta rie betreft, deze worden bepaald op tenminste 156 per jaar. In geval de verbetering voor de eerste ambtenaar daartoe voldoende ruimte schept, kan volgens de minister tussen het nieuwe salaris van deze functie en het bestaande salaris van de direct daaronder liggende functie invoeging van een tussenrang verant woord zijn. Het totaalsalaris van een eerste ambtenaar ter secretarie, tevens ont vanger, kan eventueel de secretaris- norm voor de betreffende gemeente als uiterste plafond benaderen. Naar analogie van de voorgenomen gedragslijn met betrekking tot de normen voor de eerste ambtenaar ter secretarie zal voortaan bij de bezoldiging van de hoofden van dienst (gemeentewerken, gemeentebedrijven, vleeskeuringsdiensten enz.) worden uitgegaan van de norm, welke geldt voor een gemeente der le klas. met inachtneming van een stand plaatsaftrek van f 10.50 onderscheiden lijk f21 per maand. Be bestaande richtlijnen kunnen overigens onveranderd worden gehand haafd. echter met dien verstande, dat voor de hoofden van gemeentewerken in alle gevallen wordt uitgegaan van 90 'i van de secretarisnorm, waarop alsdan zonodig standplaatsaftrek toepassing vindt. Met betrekking tot de hoofden van gas- en electriciteitsbedrijver. ver dient om dezelfde reden het aanhouden van een vast percentage aanbeveling. Dit percentage wil de minister fixeren op S3 dan wel 80 ten hoogste al naar gelang het een productie- of een distri butiebedrijf betreft. de doos nu uitgepakt en onze vriend depd alles op en om alsof hij terstond duiken moest. „Oh, wat eng zei een dame. „Hoe durft U dat, met zoiets, meneer Taks?" Onze vriend schoot in de lach en stootte zoveel adem door de neus naar buiten, dat het ventiel in de neusdop een zwaar snurkgeluid liet horen. De dame slaakte een gilletje en gprong verschrikt achteruit. Zonder de minste moeite werd het benodigde geld Bijeengebracht en 's avonds, toen iedereen nog aam het dessert zat, kwam de hoteleigenaar reeds terug van zijn reis naar de stad. „Voor onze held," sprak hij zegevie rend en zette een grote doos voor Vekko op de grond neer. „Nou, nou, meneer Bouvier," lachte Tekko. „U hebt er ook geen gras over laten groeien. We zullen meteen maar eens kijken of de boel past." Haastig werd Een deel van Den Haag. nl. een wijk van het Bezuldenhoutkwartier, ia gister avond gedurende een aantal uren van electrische stroom verstoken geweest. Om 6 uur ving de stagnatie aan cn eerst omstreeks 11 uur was de voeding voor de gehele wijk weer normaal. Omstreeks 6 uur smolten enkele hoogspanningsveiligheden door in het electrische net. dat dient voor de voeding van het Bezuidenhoutkwartier. Ten ge volge hiervan kwam een viertal trans formatorzuilen zonder spanning, het geen medebracht dat een wjjkgedeelte, ongeveer liggende tussen de Carel Rei- niersakade, de Schenkkade. de Laan van Nieuw Oost-Indië en de Theresïastraat, in het donker geraakte. Het localiseren en het aanbrengen van nieuwe veiligheden ging met moei lijkheden gepaard, daar dit juist tijdens de hoogste belasting moest geschieden. Alom m de woningen werden dan ook de noodverlichtingen opgezocht en veelal werd in de schemering van kaars en petroleumlicht de avond doorgebracht. Omstreeks 7 uur was een gedeelte van het gestoorde gebied weer ingeschakeld, waarna het overige deel successievelijk kon worden bijgenomen. Tegen 11 uur was de toevoer van de electrische stroom geheel normaal. besproken Beihlehem-klinïek. De grond slag voor de bespreking is de mogelijk, heid of hel Voorburgse ziekenhuis in de gelegenheid zal zijn de exploitalie van de vrouwenkliniek voorl te zeiten. Zoals bekend besloot het ziekenfonds tol ver koop van de kliniek aan hei rijk, ten gevolge waarvan besloten werd tegen 15 December Bethlehem te ontruimen. Dit besluit bracht beroering in bepaalde kringen, vooral ook bij de medische staf van de kliniek. Thans schijnt wellicht de voortzetting mogelijk te zijn. Op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Ritmeester betreffende de aam gekondigde sluiting van de Bethlehem- kraamkliniek te Den Haag. heeft de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, de heer Suurhoff mede namens ministers van Financien en van. Wederopbouw en Volkshuisvesting, schriftelijk geantwoord, dat reeds geruime tfjd het algemeen Katholiek Ziekenfonds „St. Johannes de Deo", voornemens was de Bethlehem-Kraamkliniek aan de Prinsessegracht te Den Haag te liquideren. De onderbezetting, welke in andere ziekeninnchtingen in Den Haag, voor zoveel betreft de gynaecologische en obstetrische afdelingen, is te constateren, is een gevolg van ditzelfde verschijnsel. Dit betekent, dat de vermindering van het aantal bedden door sluiting van de Bethlehem-kraamkliniek door de andere ziekeninnchtingen ter plaatse kan worden opgevangen. Valt hieruit af te leiden, dat door de sluiting van de kliniek de belangen van de volksgezondheid niet ernstig worden geschaad, dit neemt niet weg, dat door sluiting op korte termijn de belangen in het gedrang kunnen-komen. -• Om deze reden werd vanwege de minister veel moeite gedaan om uitstel van de overdracht te bewerken. Wanneer alsnog van het ziekenfonds „St. Johannes de Deo" medewerking mocht worden verkregen, is de moge lijkheid van tijdelijke voortzetting van de kliniek geenszins uitgesloten. (Uit de thans aan de gang zijnde onderhande lingen blijkt, dat voorzetting wellicht mogelijk zal zijn, zij het dan onder een ander bestuur.) De minister wijst er op, dat hij en zijn ambtgenoten van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Financiën tegenover het. ziekenfonds „St. Johannes de Deo" niet meer de vrijheid bezitten deze aankoop stop te zetten en dat deze aankoop gedekt is door een vastgestelde begroting. Een eventueel verzoek van die zijde tot wijziging van de koop- voorwaarden, in die zin, dat de over dracht van. de kliniek aan de staat gedurende een bepaalde periode kan worden uitgesteld, zal uiteraard ook thans nog in welwillende overweging worden genomen, aldus de minister. Naar wij vernemen zijn il-rns onder- handalingan aan da gang lussen St. Anlhoniushove te Voorbu au het bestuur van het R.K, Ziek nfonds „St. Johannes de Deo" in Dan aag betref fend# hei voortbestaan v n de veel- Naast de techniek zal Excelsior te Maas sluis Zaterdagmiddag in de moeilijke uit wedstrijd tegen de 's-Gravenzandse Sportver eniging ook meer tempo in haar spel moe ten leggen. De Westlanders weten wat snel heid is en ook Excelsior zai dit systeem moeten toepassen om niet overspeeld te wor den. De ontmoeting vangt om 3 uur aan en men vertrekt om 1 uur per touringcar van af de molen Zuiddijk. Voorts zijn vastgesteld: Excelsior 2—Die Haghe 2. 3 uur; De Zwerver 2Excelsior 3, 3 uur; Zwaluwen 6—Excelsior 4. 3.15 uur en De Nationale 2Excelsior 6, 3 uur. Juniorprogramma: Martinit aExcelsior a2. 3.30 uur: Zwaluwen b2—Excelsior bi, 2 uur; RK.Wik b2—Excelsior b2, 3.30 uur en V.D.L.cExcelsior c2, 2 uur. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is gisteren de haven van Vlaardingen bin nengelopen om enkele patiënten aan wal te brengen. Het schip kon, in verband met de weersomstandigheden, Schevenin. gen niet aandoen. Naar deze haven is „De Hoop" in de loop van vandaag ver trokken vanuit Vlaardingen. De SCH 54, welke vorige week uit 'de Scheveningse haven vertrok voor de trawlvisserij in het Engelse kanaal, is vandaag in de thuishaven teruggekeerd. Het was het eerste schip in dit seizoen, dat van deze visserij, welke normaal later plaats vindt, in Scheveningen vis aanvoerde. De vangst bestond uit 1400 kisten verse haring. Op de Loosduinseweg in Den Haag, nabij de Engelenburgstraat, botste gister morgen de 26-jarige A. van der L. van de Zuiderparklaan met zijn motorfiets tegen een personenauto. Hij viel tegen de grond en kreeg een rechter onderbeenfractuur, Gistermiddag kon de 48-jarige F. L. D, van Je Parallelv-eg, toen hij metzijn ■bromfiets ,op het Vaillantplein nabij de Vaülantaan in Den Haag reed, een pas serende vrachtauto niét ontwijken. Hij vi'él tégen de'grond-"en werd in het zie kenhuis aan de Zuidwal aan ëte opgelopen verwondingen behandeld. Ongeveer zeven maanden na het slaan van de eerste paal voor de bouw van het nieuwe garagecomplex van de firma Joh. de Heer aan de Oostzeedijk ie Rot terdam, is de vlag gehesen Ier gelegen heid van het bereiken van hei hoogste punt. Dit moment kreeg een feestelijk ka rakter en de architect van het bouw werk, ir. E. H. Kraaijvanger, was de eerste spreker, die de directeur van de firma, de heer J. Kreisel sr.. met dit feit gelukwenste. Over circa een half jaar zal het ge hele complex gereed zijn. Hier verrij zen twee langwerpige panden met elk een verdieping, waarvan het grootste pand een frontbfeedte heeft van ruim veertig meter aan de Oostzeediik. Het andere pand heeft een breedte van 30 meter en is met het front gelegen aan de Admiralitertskade. Beide panden zullen worden verbonden door een overkapte garage en werkplaatsruimte. Het gehele complex zal worden uitge rust met een volautomatische olies took- verwarming. Namens de directie voerde vanmorgen het woord de heer M. Kreisel. Hij bracht dank aan de medewerkers van dit bouwwerk. In het begin zijn er enige moeilijkheden ontstaan met het hei werk, maar naar verwacht mag worden, zal de afbouw thans in een vlot tempo kunnen geschieden. De bouw wordt uit gevoerd door de N.V. Koninklijke Rot terdamse Beton- en Aannemingsmaat schappij v.h. Van Waning Co. Gisteren heeft de looncommissie van de Stichting van de Arbeid tezamen met de voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars een bespreking gehad met de partijen, betrokken bij de viees- yervoerbedrijven in Den Haag m ver band met de daar gerezen moeilijkhe den. Dezer dagen zal dit overleg worden voortgezet ten einde na te gaan welke oplossing -'onr dit dreigend conflict kan worden gevonden, aanbesteding. Burgemeester en wethouders te Maassluis zullen Vrijdag, 19 November aanbesteden het bouwen van een rioolgemaal aan de Weverskade. Onlangs heeft do gemeenteraad een crcdiet toegestaan voor vernieuwing van de note- ring aan de Weverskade met inbegrip van de bouw van een rioolgemaal. Het rioolgemaal Is het eerste gedeelte van dit plan dat tot uitvoering komt. Nieuwe brievenbus. De P.T.T. zal dezer dagen overgaan tot het 'plaatsen van 'een brievenbus in de Sluispolder. De bus komt aan de Constantljn Huygenstraat, nabij het kerkgebouw van de Prot. bond. De voorzitter van de Nederlandse Bond van Oud-strijders en Dragers van het „Mobilisatiekruis" afdeling Schie dam, de heer P. van Rijn, opende met een kort propagandawoord de feest avond die de bond Woensdagavond in Musis Sacrum hield. Het Schiedams Toneel verleende aan. deze avond zijn medewerking door een frisse opvoering van het" toneelspel „Kink in de kabel". Onder een goede regie van de heer L. Janse wisten de spelers tot behoorlijke prestaties te komen. Advertentie a Maandag heeft mevrouw Eliza Luckett in een. ziekenhuis te Sussex haar 106-de verjaardag gevierd. Als meisje werd zjj niet naar school ge zonden omdat men haar gezondheid te precair vond. Als verjaardags geschenk werd de jarige een fles champagne aangeboden, doch zij zeide liever een fles whisky te hebben. De politie in Louisville (Kentucky) Speurt naar een inbreker, die een deur van een flatwoning uit de scharnieren heeft getild en vervolgens 115 dollar heeft gestolen uit een gesloten tinnen geldkistje, dat opgeborgen was in een eveneens afgesloten kist. De dief heeft daarop de deur weer in haar hengsels geplaatst en is tenslotte zonder een spoor achter te laten verdwenen. Mevrouw Victoria Rennison te Northampton (Massachusetts) plaatste na de verkiezingen in Amerika een advertentie in een locaal blad, waarin zij de kiezers bedankte, dat rij niet haar man Edwin hadden gekozen. „Nu kan hij tenminste thuis blijven om zich aan zijn zaak een glazenwasserij te wijden", aldus de dankbare mevrouw Rennison. Een 40-jarige hoteldief in King's Lynn (Eng.) moest het afleggen tegen de eigenaresse van een hotelletje, dat hij als operatieterrein had gekozen. De dief woog 135 pond, de 58-jarige hotelbazin 210. „Ij? had hem in de gaten", vertelde zij de politie. „Ik ver stopte me achter een scherm, lichtte hem een beentje toen hij langs kwam en bleef boven op hem zitten totdat de politie was gehaald. HU was zo plat als een dubbeltje." U KRIJGT ZE VOOR NIETS BIJ AL UW' AANKOPEN Op 27 November om twea uur zal door bet CJB.C. een kinderfeestmidda* georga niseerd worden li* het gebouw voor Chris telijke en Sociale belangen aan de Lange Haven te Schiedam. Een biibclvertelling en een vrij verhaal staan op het pro gramma evenals de vertoning van een aan tal films. 20 bij 25 m. Dit nieuwe, door de Ge meente voor Ouwenbroek, te bouwen pand wordt in feite gen volledige meu belfabriek; de bestaande fabriek van Ouwenbroek aan de Zomerstraat blijft ook volledig in bedrijf. Het ontworpen pand wordt in feite geen volledige meu- een uitbreiding-op-enige-afstand. Het pand siuit aan bij reeds bestaande in dustriepanden in de Grote Vettenoord- sepolder. Het wordt de „afwerkerij" en inderdaad dus een zeer waardevol le aanvulling. In de fabriekZomer straat blijft men, aldus is de bedoeling, de meubelen „ruw" fabriceren. De al dus voorbewerkte stukken worden naar het nieuwe pand getransporteerd, waar de rompen zullen worden gespoten, de bekleding on stoffering zullen geschieden en alle verdere tot de afwerking van meubelstukken behorende werkzaamhe den zullen plaats vinden. Vanuit deze afdeling zullen de stukken ook worden geëxpedieerd. Het pand wordt uit beton opgetrokken en krijgt stalen sheddaken. Er is veel, glas in verwerkt. Enige dagen geleden werd bekend ge maakt, dat aan het einde van deze maand namens de gemeente Vlaardin gen door architect H.P.C. Haan een in- dustrlepand zou worden aanbesteed. Naar wij vernemen betreft dit een nieuwe fabriek voor Ouwenbroek's Meu belfabriek N.V. Volgens het ontwerp krijgt het pand de afmeting van 20 bij 66 m. Op het voor-gedeelte komt een verdieping van Morgenmiddag om twee' uur aal aan de Nieuw Mathenesserweg te Schiedam de eerste paal in de grond worden gesla gen van Fletersene automobielbedrijf. ('Medegedeeld door de firma A Makkreel, makelaar In granen). BOTTERDAM. 11 November. Vor. slot VJC S.K. Mals Nov23.25 23.30 23 30 Jan23 30 28.30 283712 Maart 23.30 23 30 23 30 Mei 23.25 23.25 23 25 No"54.24 SO 24,96 Jan2525 25 35 Maart 25.30 25.45 Mei 25.30 2a .45 De Haagse politie heeft aangehouden de 42-jarige vertegenwoordiger In de parfumeriehandel J. R. van B., verdacht van verduistering. De man moet tussen April en September Van dit jaar een be drag van 4(H),tij klanten geïnde gel den, hebbe i achtergehouden. Hij moet tot dit achtergehouden gekomen zijn in verband met financiële moeilijkheden. Na een pro ces-verbaal werd Van B. heengezonden. Gistermiddag heeft in de kelder van het kledingmagazijn „De Ooievaar" in de Hoog straat te Schiedam het zevenjarig zoontje van de eigenaar L een partij oude kranten in brand gestoken. 'Na een half uur werd een rookontwikkeling in de keider ontdekt. Met enkele emmers water wist men het vuurtje te blussen. De Inmiddels gewaarschuwde brandweer behoefde niet op te treden, De hit varr de groenf.enharadelsar G. v. d. G. die gisteren op het Ernmaplein te Schie dam voor de wagen stond sloeg plotseling op hol doordat het paard van een auto schrok. En brigadier van de politie wist het beest tot stilstand te brengen. Vannacht om vier uur is te Schiedam de 29-jarige H. aangehouden omdat hij op dat uur van de nacht irr vrouwenkleren over de Boerhavelaa» liep. 's-Gravenhage, 11 November. Sch 3710, gisteren 15 last, Sch 200—2, Sen 243—0 n, huis. Sch 254—20 nog 40 n. Sch 412—40 uit 40 n. Sch 55—12. Sch 159—4 ti vi. Sch 229—4, Sch 263—40 n. huls. Sch 103—4 i,4 vl, gisteren 200, Sch 339—5 last A vi, Sch 23—3 ',4 vl. Sch 53—12, Sch 332—3 14 Vl. Sch 39—0, Sch 201-0. Sch 4—40, Sch 75—100 14 vl, Sch 77—60 14 vl, Sch 32—12 14 vl. Sch 46-102 uit 30 n. Sch 49—3 vl, Sch 51—120 uit 25 n. Sch 90—50 uit '40 .tl, Sch 132—60 14 vl, Sch 133—60. S'h 233—1 uit 40 n, Sch 247— 8 14 vl, Sch 262—12 14 vl, Sch 2—2 A vl- Sch 5—35 14 vl. Sch 25 n. huis, Sch 30— 70 uit 40 n. Sch 35—7 1,4 vl, Sch 37 nog halen. Sch 69—0 1b vl, Sch 84—70 A vl' Sch 210—25, Sch 236—10 14 vl, Sch 248— 17 14 Vl, Sch 249—3 k per net, Sch 250—0 54 Vl. Sch 297—40 14 vl. Sch 310—50 Uit 15 n, Sch 312 n huls. Sch 393—0. Sch 107 —1 14 vl. Sch 353—12. Sch 20 weinig, Sch 225 weinig 14 vl. Sch 79—3 14 Vl. Sch 141—0. Sch 186—0, Sch 284—0. Sch 361—0, Sch 46 nog halen, Sch 50—34 40 n, Sch 64—5 14 vl, Sch 72 nog halen, Sch 73—1 14 vl. Sch 393 V, vl, Sch 97 nog halen, Sch 123—3 uit 15 n. Sch 180—10 14 vl, Sch 242—15 14 vl, Sch 275—0 14 vl, Sch 47—0, Sch 24—0 14 vl. Sch 120—0 >4 vl, Sch 121—3 34 vl, Sch 302—5 uit 20 n, Sch 325—20 14 vl, Sch 333—10 14 vl. Binnen, te Scheveningen: Sch 341—23 last 200 kisten verse haring, Sch 284— 29 last -f 200 kisten verse haring. Sch 45—700 kisten verse haring, Sch 104—800 kisten verse haring, Sch 541400 kisten verse haring, Sch 25—700 kisten verse haring. Sch 312700 kisten verse haring' notering verse haring 11.50—13.00 gld per kist van 50 kg„ midde! scho) 30.00—40.00 gld per kist van 40 kg., kleine schol 32,00— 35,00 gld per kist van 40 kg. Vangstberichten van hedenmorgen uit zee: VI 701. 78—8, 7360. 2068, 207—3. 20— 170 thuisvarend, 97—1. 142—5. 190—70. 106— fJIW—120, 53—34, 7110, S33, thuisvarend. 186—5. 56—10. 84—80 in 20 netten. 112—25. 39—17. Marktprijs van vandaag. Volle haring Eng. wal t 35.70—35 90. Steurharing Eng. 30 27 "0. IJIe haring Eng. wal Binnengekomen haringschepen: VI 114. schipper A. Visser met 42 last, Vl 50. schip per G. Weensdregt met 40 laat en 30 kisten versa baring.

Trouw / De Rotterdammer | 1954 | | pagina 2