Behandeling van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen begonnen A.R.-Reorgamsatie-rapport I breedvoerig besproken Verkeersbrigadiertjes werden gisteren geïnstalleerd SCHIEDAM Maasland MAASSLUIS Bijeenkomst lasclub Schiedam Officiële plechtigheid in St. Bernardesschool Gaat Maassluis water van elders betrekken? Personeelavond van gemeentewerken Uitzending ds. I, S, Kyne Gemeentebegroting Vlaardingen 1955 Dr. H. M. Hirschfeld over Eur. integratie: Het ertenkamp wordt opgeheven N.V. Aspro vestigt zich in Vlaardingen TROUW Donderdag 16 December 195; Advertentie OPENBARE KENNiSOEVlNG Advertentie NOG DAGEN VERKOOP TEGEN TEKKO TAKS DN EEN KLEIN BADPLAATSJE Ook Stichting Schiedams Orkest concerteerde Wat Vlaardingers vingen Advertentie Openbare werken Centrale werkplaats Kunst Studiecommissie De wethouder onderstreepte, dat het onderricht in de scholen niet gediend is met een groot aantal leerlingen per klas. Maar men werkt nu eenmaal mei een-ryksschaal en daaraan is plaatselijk niet veel te veranderen. Hij zei, dat waar de adviescommissie goed werkte er geen aanleiding was om een. studie commissie in het leven te roepen. De wenselijkheid van contröle der jonge leerkrachten zou met de schoolhoofden worden opgenomen. Kleuteronderwijs Uit de impasse door gebrek aan on derwijskrachten zou men slechts kun nen geraken, wanneer de rijksoverheid eén behoorlijke tegemoetkoming in de studiekosten betaalt en bovendien de salarissen optrekt tot een redelijk peil- De problemen van het kleuteronder wijs hebben de aandacht, hoewei ver hoging van de salarissen hier niet ge makkelijk zal zijn. Het college wenat alle mogelijke invloed aan om bouw volume te verkregen, zodat de vijf OP stapel staande kleuterscholen nog in kunnen worden gebouwd. Ten aanzien van het gymnastiekonderwijs zou bij eerst willen afwachten hoe het gaat niet het zwemonderwijs in de vierde klas- In het kader van de ontwikkeling der zaalsporten komt een sporthal inöerdaso als wenselijk voor. De financiële zilde der zaak ligt echter niet eenvoudig e® urgente projecten zullen moeten voor gaan. Plannen voor aanleg van sport terreinen in de „vork" spoorbaan-Maas- sluissedijk zyn in voorbereiding. Onder handelingen o.a. met de gemeente Rri' terdam, die de gronden in eigendom heeft, worden gevoerd. De Nederlandss Spoorwegen bleken niet bereid de Spoor- haven voor lange tyd aan de gemeente te verhuren, zodat er van de planned hier voor de watersport niets kon ke rnen. Misschien wordt de haven die- helemaal gedempt en blijft er zo mogelijkheid over. De wethouder nog zien", dat er een betere regeling voor de verdeling van de subsidie zou worden gevonden. Heftig bestreed W uitlatingen als zou de verdeling door belanghebbenden de rechtvaardige ver- driing schaden. Niettemin zyn mogelP" n heden voor wijzigingen in onderzoek. In de gisteravond in het Jeugdhuis aan de Lange haven, onder leiding *?*de,hef J- Wageriaar gehouden vergadering van de A.R. Kiesyerenigmg „Nederland en Oranje", heeft de heer A. R. de Kioaadsteniet van Rotterdam gesproken over de reorganisatie van de A.R. Partij. A.R. Partij, aldus spris de enige party in ons land, die nog in de vorige eeuw werd opgericht. Gelet op de veranderde omstandigheden en op de veel meer omvattende taak van de politieke partijen in deze tijd, was net zeker noodzakelijk, dat nagegaan werd op welke wijze ook de A.R. Partij op de meest gewenste wijze haar taak in ons volksleven zou kunnen verrichten. Dat werd reeds in 1945 ingezien toen een reooganisatiecommissie onder voor zitterschap van mr. J. A. de Wilde werd ingesteld, die op zeer korte termijn rae- port moest ui {.brengen. Slechts enkele punten uit dat rapport werden verwezen lijkt en in 1952 werd de nieuwe reorga nisatie-commissie ingesteld, die thans zeer ingrijpende voorstellen heelt inge diend. Gehandhaafd is het federatieve karak ter van de organisatie. Tal van sugges ties zijn gedaan voor een betere werk wijze van de kiesverenigingen, opdat de meningsvorming in <le partij ook beter tot haar recht kan komen. Voor de landelijke organisatie zijn in het bijzonder van betekenis de voorge stelde Vormingscoromissie en de Organi satiecommissie, alsmede de grote verrui ming van de taak en de bevoegdheden van het Centralen Convent, Ook het Centraal Comité zal veranderingen moe ten ondergaan. Het blijkt allerwege, dat er voor de reorganisatieplannen grote belangstelling bestaat Doorvoering van de voorstellin gen zal zeker aan het optreden van de partij ten goede komen, al is de reorgani satiecommissie zich er van bewust, dat een verbeterd statuut van de partij alleen dan van betekenis kan zijn, indien de leden van de partij zich willen geven aan het werk, dat op staatkundig terrein naoet worden verricïit Er zal aangepakt moeten worden, van hoog tot laag" en er zal ook de bereidheid moeten zijn, om de gelden beschikbaar te stellen welke nodig zijn om de reorga nisatieplannen te verwezenlijken. Daar mede is ongeveer een bedrag van 65.000 per jaar gemoeid, hetgeen betekent, dat van de 100.000 leden der partij jaarlijks een bedrag van een gulden meer zal wor den gevorderd. Op de uiteenzetting volgde een breed voerige bespreking, waarna het bestuur mededeling deed van de amendementen, welke het op het ontwerp-statuten meende te moeten indienen. De vergade ring ging met algemene stemmen met deze voorstellen aecoord. De BURGEMEESTER van OUDDORP Z.H, maakt bekend, dat de door de Watersnood ramp 1933 ge trollenen aan wie een vergoeding rs toegekend voor huisraad schade tegen de toegekende totale vergoeding vóór 1 Januari 1955 in beroep kunnen komen bij bet Natio naal Rampenfonds, Statenlaan 81 te 's-Gra- venhage. De gelegenheid om beroep in te stellen blijft voor een ieder openstaan gedurende drie maanden na de datum, waarop de slot- uitkering wegens huisraadschndc /al zijn ontvangen, indien deze datum valt op of na 1 Januari 1955. Het beroepschrift moet aangetekend wor den verzonden. Ouddorp Z.H., 9 December 1951. De Burgemeester voornoemd, J. A. KLETJNENBERG Burgerlijke Stand. Geboren: Paulus z v J. Moerman, tuinder, en van S. A. Jordaan Getrouwd: Maarten van den Berg, oud 28 jr, metselaar en'Jacoba van de Wetering, oud 22 jr., wonende Stationsstraat 22. A|F KORTE l MMMOMOt» DAMES CONFECTIE- MAGAZUNB4 KORTE IUNBAAN 5 NOOR OM Ol ENS TRA AT 37 SCHIEDAMSEWEG 173 De Lasclub Schiedam, onderafdeling van de Ned er L Vereniging voor Las- j techniek, hield in het Gebouw voor Christelijke Belangen gisteravond een goed, bezochte ledenvergadering. De heer C. M. J. Jonker uit ZwijiKtrecht, chef controledienst N.V. Ned. Vliegtuigenfa- briek „Fokker" te Dordrecht, hield een lezing over het onderwerp: „Enige be schouwingen over het lassen van alumi nium". welke lezing voor de pauze werd toegelicht aan de hand van lichtbeelden. Hierbij werd speciaal aandacht gewijd Zes en dertig kinderen zijn gistermiddag door burgemeester mr. J. W. Peek te Schiedam geïnstalleerd tot brigadier bij de verkeersjeugdbrigade. Deze jongens en meisjes zullen vanaf vandaag de medescholieren van vier Schiedam.se scholen een kwartier voor-de schooltijd en een kwartier na de schooltijd veilig over de B.K.-laan geleiden. Zij hebben om dit te kunnen doen een uitvoerige opleiding gehad van de Schiedamse verkeerspolitie, in het bijzonder van Inspecteur van Politie J. J, Knook, De officiële installatie had gistermiddag om drie uur in de St. Bernardesschool aart de Bosboomlaan plaats, waar behalve uiteraard de betrokken brigadiertjes, ook Commissaris van Folitie K. Rijpma, hoofdinspecteur W. H. Kioeseman, inspec teur Knook, de vier hoofden van «te be trokken scholen, te weten de Jan Licht- hartscholen A en B, alsmede de St. Agnesschool en de St. Bernardesschool, evenals de voorzitter van de vereniging van Veilig Verkeer te Schiedam, de heer H. W. G. Hoek aanwezig waren. Burgemeester Peek constateerde in zijn installatiewoord dat er steeds meer auto's op de weg komen waardoor het gevaar steeds groter wordt. De jongelui die deze middag hun taak zullen beginnen zullen de politie een handje gaan helpen. In dit verband legde burgemeester Peek het begrip burgerzin uit. Hij dankte de vereniging van Veilig Verkeer te Schie dam voor haar medewerking in deze. Deze vereniging maakt dit werk voor lopig financieel mogelijk. Hij bracht ook dank aan de verkeerspolitie on het onder wijzend personeel. Tot de jongelui zei hij: ..Weet dat geheel Schiedam naar je kijkt". Daarna begaf het gehele gezelschap zich naar de B. K.laan waar de briga diertjes een gedeelte van het officiële gezelschap, te weten burgemeester Peek, commissaris Rijpma en de heer Hoek veilig over de weg hebben geleid. Toen het gezelschap in de St. Bernardesschool was teruggeekeerd wer den de jongens en meisjes getracteerd en kregen zij een groepsfoto van de brigade alsmede het brigademouwen- embleem. De jongens en meisjes die tydens hun werk een witte riem en-een wit koppel dragen en bij het oversteken een z.g. spiegelei ia de lucht houden, zullen voor- Het is bekend, dat er bij het gemeente bestuur te Maassluis reeds geruime tijd plannen bestaan om ook, evenals dit bij electriciteit en gas geschiedt, water van elders te betrekken. Hiermede zou het laatste productiebedrijf worden omge schakeld in een distributiebedrijf. De vraag is gesteld of Maassluis water gaat betrekken van Rotterdam of van de Wesl- landsche Drinkwatcrleidingmaatschnppy. De gemeente Maassluis zal als belang hebbende partij straks moeten beslissen. Kort geleden is door Ged. Staten van Zuid-Hoiland een commissie benoemd, be staande uit deskundigen der provincie en van de gemeente Rotterdam. Deze com missie stelt thans een onderzoek in naar de vraag bij welke waterleiding de ge meente Maassluis naar ligging en met het oog op de capaciteiten der bedrijven het beste kan worden aangesloten. Bij doze aangelegenheid speelt een groot aantal factoren een rol, waarover hangende het onderzoek geen uitspraak valt te doen. De Personeelsvereniging Gemeentewer ken, afdeling Toneel, gaf in de grote zaal van „Musis Sacrum" een wei-geslaagde avond voor haar leden en begunstigers. Als hoofdmoot prijkte op het programma de opvoering van het drama in drie be drijven van Will. Brakenburg. „Mensen in nood", waarvan thans een reprise werd gegeven zodat we van dit boeiende ver haal uit het vissersleven thans geen ge detailleerd verslag geven. Vermelden wij lopig nog onder het wakend ocg van de verkeerspolitie hun werk doen. Wanneer eenmaal blijkt dat het werk van de bri gade in de praktijk voldoetzal over wogen worden ook. op andere plaatsen verkeersbrigadiertjes hun werk te laten verrichten, in het belang van de veilig heid van hun medescholieren. ïn de Hervormde Grote Kerk zal tij dens de dienst, welke Zondagmorgen om tien uur gehouden wordt, de Vlaardingse predikant ds. I. S, Kijne worden uitge zonden namens de classis Schiedam voor zendingsarbeid in Nieuw Guinea. De voorgangers in deze dienst zijn de, L. J. Cazemier en ds. I. S. Kijne. Vamgstberlchteu van hedenmorgen uit zee: VL 85 100 k VI, 78 30 k, VIL 97 30 k uit de halve vleet, 'VL 115 100 kisten. VL 142 50 k. VL 197 60 k, VL 61 niet gehoord, VL 71 60 k VL 89 3 k. Prijzen van gisteren:.volle haring f 36.50 36.90, volle en Ijle f 30.40—34.30, steurharing f 22,80—28,50, Ijle haring f 24.10—23.70. Korenmolen De poop. Er is een kans, dat de korenmolen De Hoop te Maassluis wederom in bedrijf zal worden gesteld. Het gemeentebestuur voert hieromtrent onderhandelingen met een ernstige gega digde, die bereid zou zijn de molen op bepaalde voorwaarden te huren. Schoolarlsandienst. Het gemeentebe stuur te Maassluis verwacht, dat de ge meenschappelijke regeling inzake het ge neeskundig schooltoezicht in 1955 in wer king zal kunnen treden. Onderhandelin gen om hiertoe te geraken worden nog gevoerd. Zodrade schoolartsendienst werkt, zal de schooltandverzorging door het gemeentebestuur In studie worden genomen. Kleuteronderwijs. Binnenkort zal de raad te Maassluis een voorstel worden aangeboden tot verhoging van de subsidie voor het kleuteronderwijs. Het ligt in de bedoeling de subsidie van 27,50 tot 40,per kleuter op te trekken. Bouw openbare school. Na onderhande lingen met de N.V. Verenigde Aannemers bedrijven v/h Zwolsman te Scheveningen heeft" deze vennootschap zich bereid ver klaard de nieuwe openbare school te bouwen voor 201.000,Dit bedrag lag hoger dan de volgens de bouwkundig hoofdinspecteur toelaatbare bouwsom. Deze functionaris heeft het aanvankelijk toegestane bedrag verhoogd, waardoor de ontvangen inschrijving nu beneden de toelaatbare bouwsom is gekomen. De bouw van de openbare lagere school staat nu niets meer in de weg, zodat B. en W. te Maassluis de raad voorstellen de bouw van de school aan genoemde vennootschap op te dragen voor de prijs van 201.000, Zoals reeds eerder gemeld, is de school op het voormalige Maasterrein achter de Emmastraat geprojecteerd. A. E. Maasstraat. De A. E. Maasstraat te Maassluis, die een deel uitmaakt van de gTond welke toebehoort aan de N.V. Willem Pot, moest ingevolge de voor waarden der koopakte uiterlijk 1 Novem ber 1954 aan genoemde N.V. worden overgedragen, Zij is bereid het gebruik van de A, E. Maasstraat ten behoeve van het openbaar verkeer nog toe te staan, mits de gemeente Maassluis haar een schadevergoeding verleent van 1,500,—'per jaar. Naar het oordeel van B, en W. is het noodzakelijk de A. E. Maasstraat voorlopig nog in tact te hou den en wordt de raad geadviseerd de ge vraagde vergoeding toe te kennen. Bezoldiging wethouders. De burge meester adviseert de raad aan Gedepu teerde Staten te verzoeken om te bepalen, dat de bezoldiging der wethouders van Maassluis te.rekenen met ingang van1 October 1954 met ,6% verhoogd. Als attentie tegenover de badgasten organiseerde de gemeente Ballemeroog de volgende dag een groot feest in het dorp. Broederlijk liepen hotelgasten en strand vonders langs de vrolijk versierde tentjes en op ge paste wijze vermaakte men zich met feestmutsen, toe ters en piepers. Extra-luister werd aan de feestelijk heden bijgezet door wedstrijden in het zaklopen, ring steken en koekhappen, waarbij Tekko de prijzen mocht uitreiken, Terry was bij dit alles natuurlijk steeds van de partij en het gelukte de gulzigaard zelfs om de eerste prijs koekhappen In de wacht te slepen, Uit handen van zijn vriend nam onze Fox de prijs In ont vangst, een enorme Deventer-koek. „Dank je wel!" zei hij tot Tekko. „Eerst heb ik uit angst om jou niet kunnen eten en nu ik van al dat koekgebap mijn bulk vol heb, kan ik geen koek meer zien!" De gemeenteraad van Vlaardingen heeft gisteravond de behandeling van de begroting voortgezet. Nadat het betoog over de huisvesting door wethouder Walstra was afgemaakt en het hoofdstuk was afgehandeld, kwam Openbare Werken aan de orde, waar hetbij vrij sumiere besprekingen bleef. Het be langrijkst in deze vergadering was wel, dat een aanvang werd gemaakt met de behandeling van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Hier kwam men tot en met de repliek van de wethouder, de heer H. K. van Minnen. Wethouder Walstra lichtte het cijfer toe, dat hij vlak voor het afbreken van zijn betoog in de vorige vergadering had genoemd, namelijk, dat er in Vlaardingen 602 woningen zijn, die slechts door één persoon bewoond worden. Rioolgemaal Weverskade. Op "Vrijdag. 19 November is in het openbaar aan besteed het bouwen van een rioolgemaal aan de Weverskade, De uitslag van deze besteding was aanleiding voor B. en W. om het werk niet te gunnen. De laagste inschrijvingssom overschreed verre de be groting van de dienst van gemeente werken. Desgevraagd zond de firma Gebrs. de Jager te Sliedreeht, die niet aan de openbare inschrijving deelnam, een prijs opgaaf van 32,570,—. De inschrijving is 7.385,— lager dan die van de "laagste inschrijfster bij de openbare besteding. Hoewel de prijs van de firma Gebrs. de Jager de raming nog iets overschrijdt, stellen B. en W. toch voop het werk aan genoemde firma onderhands op te dragen. Van die 602 woningen Is namelijk meer dan tachtig procent gelegen in de bin nenstad, zeer kleine huizen, die door meerbejaarden bewoond worden. Bij de rest is ook nog een belangrijk deel administratieve gevallen. De wethouder zeide, dat er voor intrek king van de 70 %-regeling niet veel aan leiding bestaat. Vele huiseigenaren dra gen immers gezinpen uit Vlaardingen voor, hetgeen een goed tegenwicht betekent. Bovendien is er sprake van goede samenwerking in vele gevallen. Aan het vraagstuk der grote gezinnen wordt ruim aandacht geschonken. Het moeilijkst is de huisvesting van gezinnen met meer dan tien kinderen. Die zullen noodzakelijk aangewezen blijven op oudere woningen met grote zolders. Samenvoegen van twee woningen doet men maar bij grote uitzondering. De heer Sondorp, die voor.de huwende paren had gepleit en de hypotheek had gesugge reerd, kreeg ten antwoord naast wat de andere wethouders hierover reeds had den opgemerkt, dat in het Noorden van het land spaarkassen wel eens dergelijke diensten aan jonge mensen bewijzen. Overigens worden ze in Vlaardingen niet •vergeteiL.als. de huwenden tazsxoéi? yjjt- tig- jaèir zijn komen ze in ieder geval op de lijst en komt hun geval onder handen. De heer Westerdijk (k.V.pj -had gezegd, dat aan gedwongen huwenden géén woning móest worden gegeven. De wet houder vroeg zich bij het antwoord af, of men door zijn woning-politiek derge lijke huwelijken niet zelf had in de hand gewerkt. In sommige gevallen mag men aan dergelijke gezinnen geen woning ont houden. Een opbouwdag met tentoonstel ling noemde hij het overwegen waard. Het is belangrijk, dat de bevolking gaat meeleven met het woningbeleid. Op vragen van de heer Van der Veen (c.h.u.) deelde wethouder De Bruyn nog mee, dat men met minister Witte en dr. Van der Meer een rondwandeling heeft gemaakt door do Bierslootstegen, de Transvaalbuurt e.o. om te weten te komen of men voor het amoveren van deze wo ningen kan rekenen op rijksbijdragen. Inderdaad zou eventueel de bebouwing tussen, de Gedempte Bierslooi en de Hoog straat hierbij in aanmerking komen, maar dan zouden deze woningen stuk voor stuk moeten worden onbewoonbaar verklaard en B. en W. kunnen de moed tegenover de bewoners niet opbrengen om op al deze huizen een bord „Onbewoonbaar" te plaatsen. In het algemeen is wel steun der landsoverheid aangevraagd voor de kernverbeteringen, benevens bouw volume. In de beschouwing over de Openbare Werken viel vooral op de rede van de heer Van Wijk (c.h.u.) die een waarde volle suggestie gaf. Hij vroeg of het nu niet tijd wordt om het rollend materieel van de gemeente zelf in onderhoud te nemen en daarvoor een centrale werk plaats te stichten. Is het niet zo. dat behalve voor de auto's en motoren van de politie, waarvan het onderhoud ook in de werkplaats zou kunnen plaatsvinden aan onderhoudswerkzaamheden door derden reeds een bedrag van ruim 36 duizend gulden nodig is? Het onderhoud in zijn geheel zou sneller ea goedkoper, omdat de factor winst wegvalt, kunnen geschieden. Bovendien zou de werkplaats mogelijkheid bieden voor de te verrichten werkzaamheden aan installaties uit de gebouwen, die eigendom van de gemeente zijn. Ook wenste de heer Van Wijk, dat jaarlijks cijfers over het verbruik van het rollend materieel van de gemeente zouden worden verzameld. De heer Bars boom (arb.) sprak over voorzieningen aan straten en pleinen en over de nieuwe aula op de begraafplaats, terwijl het c.h.u.-iid, de heer Vermeer opnieuw aan drong op gratis vuilnisemmers ook voor inwonenden. Wethouder De Bruyn nam graag de suggesties van de heer Van Wijk over, met de kanttekening, dat enige jaren geleden een centrale werkplaats nog niet rendabel werd geacht, maar dat de on derhoudswerkzaamheden aan installaties te verrichten mogelijk dit zouden doen slechts dat de regie in banden was van de heer Joh. W. Linkels ea dat ook nu de spelers zich voortreffelijk in hun rol hebben ingeleefd. Een novum voor deze avond was het optreden van de Stichting Schiedams orkest onder directie van de heer L. Starkenburg, een piep-jonge ver eniging hier ter stede, die pas in Maart werd opgericht en met de eigenlijke serieuze repetities begon na de zomer - vacanties. Zij trad voor het eerst voor het als een sporthal, eventueel in combinatls met een tentoonstellings- en muziek/re- bouw achtte hij nodig, evenals eon studie commissie voor het onderwijs, een sport- -J een muziekcentrum, een kleine commissie uit de burgerij voor culturele aangelegenheden en voorts een culturele raad. Hij brak een lans voor de water sport, i.v.m. het dempen van de Spoor, haven. De heer Van Toor (v.v.d,) bad veel waardering voor de besturen van de Chr Huidhoud- en Industrieschool en de Tech nische school, voor de prachtige gebou wen, die gesticht werden. Hij was vóór toezicht op jonge on derwijs-krachter.. Mevrouw Koster-Van Hoon (cÜ.u.) schetste de schone en verantwoordelnfce taak van het onderwijs. Zij constateerde met genoegen dat Vlaardingen vooraan gaat in de vernieuwing van onderwijs en scholen en was blij met het Jeugd-korps Natuurbescherming. Zij meende dat het met die grote klassen in Vlaardingen wel meeviel en drong erop aan, dat UL.O- exarninandi zouden worden gewezen op het mooie beroep van onderwijzer. Zij vond het uitermate te betreuren, dat er nog scholen zijn, waar men om het leer lingenaantal op te voeren ktnderer. aan neemt, waarvan is aangetoond, dat ze beter op de Erica-school onderwijs kun nen ontvangen. Zij bracht de belangen van het kleuteronderwijs, salarissen en scholenbouw, onder de aandacht en pleit te voor uitbreiding van da school- gymnastiek, Mr. Luijken (a.r.) was zeer verheugd over de gehouden tentoonstellingen en constateerde, dat men op de goede weg was. Vooral ook de Palet Manifestatie achtte hij een succes en hij vond het onjuist de inzendingen en bekroonde werken te gaan eritiserea Gelukkig had men zich .In het college niet opge worpen. als kunstcritici; met de des kundige jury deed men een verstandige keuze. Bij „Het Beeld in de Natuur" zou een catalogus met toelichting op zijn plaats zijn geweest. Hij meende, dat men met de verdeling van-hef culturele subsidie niet op de juiste weg is,-Voor al voor de subsidiëring van"voorstellin gen in de Stadsgehoorzaal moet men een andere kant op. Een neutrale commissie zou mogelijk ingesteld kunnen worden Wethouder Van Minnen beantwoordde in de eerste plaats de opmerkingen ge maakt bij de Algemene Beschouwingen van Maandag. Bij de leeszalen zal men moeten komen tot de stichting van een nieuw centraal gebouw en een aantal wijk-uitleenposten. waarvan de eerste in Januari in de Plesmanschool open zal gaan. Direct daarna is Vlaardingen- Ambacht aan de beurt. Bij het verwe zenlijken der plannen blijft de grote moeilijkheid, dat het tegelijk oplossin gen moeten zijn voor de Chr. Leeszaal en de openbare, die weliswaar over koepeld zijn, maar bij wie toch voort durend verschillende belangen een rol spelen. De wethouder hoopte op we derzijds begrip, voor het bereiken van een oplossing. Het centrale gebouw moest naar zijn mening komen in de buurt van het Veerplein. Daar zou een leeszalencomplex moeten komen boven een aantal winkels. Het aantal volksconcerten zal zo moge lijk worden opgevoerd. De wethouder was van mening, dat bij de zo de _Falei Manifestatie, het juiste schil dert) door de juiste jury is bekroond, Bij het Beeld in de Natuur had ia- derdaad een toelichting op zijn plaats geweest. De heer Van Minnen stelde nadrukkelijk, dat bij blij was, dat de collectie kwam, zoals ze kwant ais expressie van de beeldhouwkunst in zijn totaliteit in 1854. Sterk gekant toonde de heer Van Minnen zich tegen het opnemen van leerlingen, voor wier eigen bestwil bet beter is, dat ze schoolgaan op de Erica- school: maatregelen zouden niet uitblij ven.

Trouw / De Rotterdammer | 1954 | | pagina 2