Dr. Kraan sprak in Schiedam over de zendingsarbeid Kooruitvoering van Excelsior werd slecht bezocht ÜtsSS:. HBagggi VAN ANDEL Rijkswaterstaat heeft geen bezwaar tegen aanleg van een nieuwe haven CSIEBEL VAN BERKELs MELK EEN NIEUWE FABRIEK STOPHOEST! HOUTMAN Schiedam Zesduizendste jeugdspaarder kreeg schooletui en rijksdaalder Dankbetuiging van Churchill Gemeentebegroting 1955 van Maassluis aangenomen SCHIEDAM 't Is weer tijd voor VLAARDINGEIN VLAARDINGEN Cincinnati Nederland kocht gehouwen Maasland Eerste paal geslagen voor Spaarbank Laatste Nieuws Kerstfeestviering op paleis Soestdijk MAASSLUIS KERKDIENSTEN 2 TROUW Zaterdag 18 December 1934 Advertentie 't helpt èn.„ 't is lekker! STOPHOBST deaft ook dit jciroon w«w tijlttdiêlden uitf Advertentie Neem N E U R O TONIC TEKKO TAKS CS EEN KLEIN BADPLAATSJE Advertentie Sigaretten verdwenen Kerstconcert Burgerlijke stand van Schiedam Advertentie IN TER1EU R V ERZORGI N.G Advertentie inruilen - verhuren repareren - stemmen Aangereden Advertentie il\m AMERIKAANSE en FRANSE m 'fiZ VERLOVINGSRINGEN Lü-éUcn Burgerlijke stand van Vlaardingen Kerstwijding A,K. Kiesvereniging spreekt over de reorganisatie Korte Vlaardingse berichten Advertentie ZWITSERSE HORLOGES H. BINNENWEG 227 R'DAM Advertentie WAARSCHUWING aanzienlijke prijsverlaging DENICOTEA SINDS I's JAAR. OVER DE GEHELE WERELD Heldere vuurbol waargenomen .d-, Advertentie EEN NOG BETER PRODUCT CONSTANT RING CONSTANT UW RING CONSTANTE KWALITEIT CONSTANTE LEVENSDUUR In de grote zaal van het Geref. Jeugdhuis heeft dr. Kraan, op uitnodiging van de Zendingscommissie, voor een klein maar zeer geboeid gehoor een lezing gehouden over zijn bezoek aan Indonesië en inzonderheid aan de zendingsvelden van Midden-Java. Spreker werd ingeleid door ds. J. J. van Wageningen, die zelf binnenkort een „emigrantenreis" hoopt te maken en daarom, ondanks een minder gunstig tijdstip, deze vergadering toch nu had willen beleggen. Op schone wijze tekende dr. Kraan eerst de paradijsweelde welke hij op zijn reis haar de binnenlanden had aanschouwd, om daarna bij nog schoner wonderen stil te staan, namelijk de planting Gods midden in de heidenlanden, dwars door de verwikkelingen ook van de laatste staatkundige verhoudingen heen. Nooit genoeg kan er worden gebeden voor de verhoudingsgewijs kleine groep werkers in Gods Koninkrijk ginds. Ze behoren tot de „Schat der Kerk". De Zending beleeft thans haar derde periode, te weten die waarin Indonesië voorgaat en Europa volgt Op ontroerende wijze ondervindt en beleeft men ginds dat de liefde tot Christus sterker is dan die van vlees ea bloed en dat broeders die tijdens de politionele actie tegenover elkander stonden, in de arbeid voor Gods Ko ninkrijk elkaar wedervonden. Op intensievere wijze worden thans de werken van Kuyper allerwegen bestu deerd. Ze zijn niet alleen populair er. plast isch-beeldend, wat de Oosterling zo ligt. ze zijn ook geboren in eenzelfde si tuatie als thans de Indische kerken door leven. Dat geldt niet het minst voor de chris telijke scholen, die van onschatbaar ge wicht zijn voor de Zending. Uitvoerig schetste spreker hierna de sterke groei van het zendingswerk, ook op medisch terrein. In weinige jaren zijn vele ge meenten verdubbeld en nog steeds bege ren velen het christelijk onderwijs en de christelijke doop. Bij onze verwondering over Gods zegen ontbreekt de zorg ech ter niet De moeste kerken zün financieel en ook geestelijk zwak en onervaren. Bij het vermeerderen is ook het bewaren een gebiedende noodzaak. Er zijn minstens vier studentenpredi kanten nodig om aan vragen ook uit de wereld der academici leiding te geven. Overal vindt men een grote openheid voor het Evangelie. De oogst is er maar... de arbeiders ontbreken! Spr. eindigde met de dringende vraag om door versobering van ons leven in deze grootse dagen meer voor Gods werk in Indonesië te offeren opdat de oogst niet door onze nalatigheid verloren ga. „Want de Here heeft het van node". Hef doeltreffend zenuwkalmerend praeparoat voor deze tijd Bij de leden van het Christelijk gemengd koor Excelsior te Vlaardingen waren voor de uitvoering, die het koor in de Nieuwe Kerk gafde verwach tingen wel hoog gespannen. Jammerdat de avond slechts ten dele hieraan beantwoordde. Opnieuw bleek, dat wat men ook aan acties opzet om een concert goed bezocht te krijgen, dit inVlaardingen tot op heden maar niet gelukken wil. De belangstelling voor dit uitmuntende concert was zonder meer te gering Het lelijke weer scheen nu voorgoed verdwenen en de resterende dagen van hun vacantie brachten Tekko en Terry dan ook geregeld aan het strand door, Met zalig nietsdoen verdeden zij de tijd en zo lui mo gelijk lagen zij te bakken in de zon. Soms, wanneer het hun te warm werd, kwamen zij loom overeind en zoch ten verkoeling in de kalm kabbelende blauwe zee. Wanneer zij na enige tijd dan opgefrist weer op het strand stonden, keek Tekko dikwijls lang uit ovei ae bijna oneindige watervlakte. Het was hem alsof tussen de glinsterende schuimkoppen af en toe het hoofd van koning Neptunus opdook. „Wat sta je daar toch wezen loos te staren!" sprak Terry bezorgd en afwezig ant woordde onze vriend: „Och, we zijn hier eigenlijk al weer veel te lang. Dat niets doen bevalt me op den duur toch niet. Ik verlang naar mijn tuin!" Advertentie Wie echter wel deze avond meemaak ten, zullen stuk voor stuk voor een volgend concert propaganda kunnen maken: men heeft veel te genieten ge kregen. Tot het hoge artistieke gehalte van dit concert heeft ongetwijfeld veel bij Moderne kleine PIANO S le Klas merken, verseh. uitvoering, matige prijzen - franco levering. Van een Deens schip dat in een van de havens van Schiedam ligt zijn 18.000 Amerikaanse sigaretten verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Door bemiddeling van de Britse con sul-generaal, de heer I. L. Henderson, ontving de burgemeester onderstaande boodschap van Winston Churchill: „ik ben het Gemeentebestuur van Rot terdam oprecht dankbaar voor zijn in zo vriendelijke bewoordingen gesteld telegram. Het deed mij ten zeerste deugd de goede wensen te ontvangen van Uw stad. van welker Raad ik de eer heb ere-lid te zijn". Op Woensdag 22 December om 8 uur zal het Schiedam's Christelijk Mannén- koor in de Julianakerk aan de Burge- mester Knappertlaan een kerstconcert geven waaraan een meisjeskoor ge vormd uit leerlingen van de Christelijke Huishoudschool Rusthoflaan en Duyst- stra-at te Rotterdam onder leiding van de heer Jan van der Ree zal medewer ken. Voorts zullen de solisten Mevrouw Geerts, sopraan en de heren Wim van Leeuwen, bariton en Koos Bons. orgel, optreden. Geboren: Irena F., d.v. D. H. Licht en M. Verkade; Lamberdina. d.v. N. van Leeuwen en J. Christiaanse; Ro- bertua A. G.. z.v. A. G. B. Bruinhof en W. M. van Kagen; Jannetje, d.v. J. Hoogstad en M. D. Borst; Caroline, d.v. J. Bakker en N. op den Brouw; Elisa beth, d.v. J. Ruis en B. Hoogstad; Lecn- dert, z.v. G. H. C. Huiskens en L. Kuij- •pers: Reinier, z.v. R. van Til en C. M. F. Noordijk. Overleden: J. F. Ostermeier. 74 j. De Spaarbank 1820 te Schiedam heeft met haar jeugdspaaractie succes. Donderdagmorgen werd namelijk de zesduizendste jeugdspaarder inge schreven. De gelukkige was Leendert van der Krooneen leerling van de Prof. Kohnstammschool, die vanmorgen in de klas door de directeur van de Spaarbank een schooletui werd overhandigd en een rijksdaalder extra op zijn spaarbankboekje kreeg. Het zegt een buitenstaander al heel weinig als hij verneemt dat aan een scho lier jeugdspaarbankboekje nummer zo en zoveel werd uitgereikt. Dat is immers een geregeld voorkomende gebeurtenis.. Voor de Spaarbank Anno' 1820 had de uitreiking van een nieuw boekje echter méér dan gewone betekenis. Want daar mede was op de Jeugdspaarbank aan het Edisonplem de 6000ste jeugdspaarder bij de Spaarbank ingeschreven. Voor de Spaarbank, moet als resultaat van zeven en een half jaar Jeugdspaarbank in Schiedam, een voldoening zijn. Sinds de Instelling van de Jeugdspaar bank in 1947 werden natuurlijk veel meer dan zes duizend boekjes uitgereikt; dit aantal nadert de 9.000. Maar vele daar van kiwamen weer te vervallen door ver trek uit de stad of door het bereiken van een leeftijd waarop een „groot" boekje wenselijker was. De zesduizend Schiedamse jongens en tmtubtWebriBk; SCHéRMLAAN 39, ROTTERDAM toofikamtrst MATHENESSERLAAN 247 137 ]««r •rvtrinfl BUREAU VOOR BINNENHUISARCHITECTUUR Eendrachtsweg 13 - Tel. 25674 Prettige betalingsregeling. De directie van de Cinclmtle-Neder- laad N.V, deelt mede, da'i gisteren voor de notaris de acte is gepasseerd, waar bij Cineinnatie-Nederland van de N.V, Vlaardingse Exploitatie maatschappij van fabrieksgebouwen heeft gekocht ai haar activa o.m, omvattende kantoor ea fabrieksgebouwen met de daarbU be horende grond, groot circa 75.000 m2, gelegen aan de Schiedamse dijk te Vlaar dingen. Dit gebouwencomplex had Cincinnati tot nu toe in huur van genoemde ex ploitatie maatschappij. Na bovengenoem de eigendomsoverdracht bedraagt het to taal aoor Cincinnati geïnvesteerde be drag circa 15 millioen gulden. Zowel de directie van Cincinnati-Nederland als die van de moedermaatschappij in de Ver. Staten hebben er groot vertrouwen in. dat de in Nederland vervaardigde ge reedschap-werktuigen in de gehele we reld een gerede afzet zullen vinden en dal als gevolg daarvan de geïnvesteer de bedragen en ook de fabrieks-instal- laties bij voortduren in omvang zullen toenemen. De Egyptische premier, kolonel Nas ser, zal deelnemen aan de conferentie van Afrikaanse en Aziatische landen, die begin volgend jaar te Djakarta zal worden gehouden. Medische dienst. De medische dienst te Schiedam wordt op Zondag 19 December waargenomen door de volgende artsen: J. van Buren. Buys Ballotslngel 7276. tel. £9661; A. Q. C. Klomp. Jut. van Stolberg straat 3. tel. 6S952 en P. J. W. Beukers, Burg. Knappertlaan 76. tel. 68004, Geopend ts apotheek Fa. v. Waatendorp, Singel 81, ook gedurende de avond- en nachturen van de volgende week. Gisteren werd de 58-jarige montage- werker M. S. voor de poort van de werf Wilton-Fijenoord door een hem achterop komende personenauto aangereden, door dat hü plotseling links af sloeg. Met een hersenschudding werd het slachtoffer door G.G. en G.D. naar huis vervoerd. In verband met de gewijzigde winkel sluitingstijden voor de kerstweek en de oudejaarsdag deelt de Schiedamse Mid denstandscentrale ons mede dat van 20 tot en met 24 December alle winkels in Schiedam tot 9 uur 's avonds geopend mogen zijn. Het gebod voor de verplichte halvedag- sluiting zal voor de kerstweek niet gelden. Ook op Vrijdag 31 December zullen de winkels tot 's avonds 9 uur geopend mogen zijn. Door bemiddeling van de Britse consul- generaal. de heer I. L, Henderson, ontving de burgemeester onderstaande boodschap van Winston Churchill: „Ik ben het Gemeentebestuur van Rot terdam oprecht dankbaar voor zijn in zo vriendelijke bewoordingen gesteld tele gram. Het deed mii ten zeerste deugd de goede wensen te ontvangen van Uw stad, van welker Raad ik de eer heb ere-lid te zijn." meisjes met een jeugdspaarbankboekje hebben gezamenlijk een bedrag op de Spaarbank gespaard, dat de f 80.000, nadert. Men moet daar vooral niet te gering over denken, want er is voor de Spaarbank zéér veel werk aan voorafge gaan om zoveel kinderen in haar spaar- bereik te brengen en het voornamelijk met dubbeltjes en centen tot een derge lijk spaartegoed te krijgen. Elke week bezoekt een bode van de Jeugdafdeling dér Spaarbank alle bij het zegelsparen aangesloten Schiedamse scholen lagere scholen en kleuterscho len en verkoopt daar spaarzegels. Ook de ULO-scholen. de Huishoud- en Indu striescholen en de Technische School zijn bij dit werk betrokken, zij het dan voor deze leeftijdsgroep niet alle spaargeld uitsluitend op jeugd'boekjes terecht komt, Het op de scholen gespaarde geld komt na kortere of langere tijd op de Jeugd spaarbank binnen De jeugdspaarders le veren daar hun volgeplakte spaarzegel- bladen in als inleg op hun boekje. De Jeugdspaarbank is elke dag na schooltijd geopend, telkens in een ander stadsdeel. Daar houden twee dames, speciaal voor dit werk aangesteld, spaarbank voor de jeugd. De kinderen kunnen ook daar spaarzegels kopen of spaarknipjes, geld op hun boekje storten of, met een briefje van één der ouders, spaargeld terughalen. De Jeugdspaarbank is dus een echte spaarbank, maar zoveel mogelijk op het kind' ingesteld. Dit jeugdsparen kon zich in onze stad zo ontwikkelen, dank zij het begrip van de ouders en van de hoofden van scho len met hun leerkrachten voor de op voedkundige waarde, die in het jeugd sparen is gelegen. HOOGSTRAAT 164 TEL 115432 trr o* nr i*o**ar .,or otu* mtr ai atta*i*t*ci«" BEIJERLANDSELAAN 3 TEL 70360 ROnEROAM Gehuwd: Teunis Floris Tijmen Kroon oud 29 jr en Lijna Christina Onderde- linden, oud 22 jr.; Jan Noordam, oud 20 jr. en Maartje Vink. oud 19 jr. Geboren; Johanna Lena, d. v. H. W Smith en L. den Duik; Pieter, z. v. L. Smit en C. Verbaan; Simpkjen, d, v. H. C. Puper en J. Krist; Willem z. v. W. den Oever en H. P. Peeman; Anna Ma ria, d. v. M. van Krimpen en A. M. Lammers; Marina Dina, d. v. C. J. de Ligt en H. Bakker. Overleden: Anna van Aperen, oud. 74 jr., wed. van P. L. de Willigen; Anna Nauta, oud 74 jr., echtg.,van P. Vug- ters. gedragen de zeer goede ondersteuning van de zang, die door. het Rotterdams Barok-Ensemble onder directie van Laurens van Wingerden werd geboden. Juist door de aard van de werken, die gebracht werden was de orkest-keuze zeer gelukkig geweest. Zeer gewaardeerde en hoogstaande medewerking verleenden voorts Gerard Honig, tenor en Piet Böhm, bas, terwijl de instrumentale solisten waren Gijs de Graaf, Pim Roest en Kees v. d- Berg. Het koor had het zich bepaald niet ge makkelijk gemaakt, door enkele Bach- koralen in het programma op te nemen. Er zal heel wat studie voor nodig ge weest zijn om werken als „Du Hirte Israel, höre" en „Ich wil den Kreuz- stab gerne tragen te zingen, zoals ze gezongen werden. Ons zijn deze avond enkele prettige dingen opgevallen. Ten eerste, dat na een korte rust een aantal werken werd gezongen, die algemeen geliefd zijn. We menen, wanneer men op deze weg voort gaat, dat dit mogelijk een stimulans voor het bezoek zou kunnen zijn. Dat geldt dan ook voor het feit, dat men het niet bij zang liet, maar dat ook aan het orkest een ruime plaats in het programma was gelaten, zo speelde dit alleen de ouverture tot de „Mes sias" van Handel. Enthousiasme en gedegen voorberei ding maakten deze avond tot een suc ces op kunstzinnig gebied. Opgemerkt dient echter te worden, dat de Nieu we kerk eigenlijk geen ruimte is, die zich voor dergelijke concerten goed leent. MAASLAND Ned Herv kerk 10 en 2.30 uur ds Keijzer. Gerei kerk 9.30 en 2 uur ds Potjer. r In een vrij vlot tempo behandelde de génieenteraad van Maassluis Vrijdagmiddag de gemeente- en bedrijjsbegrotingen 1955 en binnen vier uur was de vergadering aan de vaststelling ervan gekomen. Voor de begrotingsdebatten begonnen merkte de wethouder van Open bare Werkende heer P. van der Snoek, op, dat een lid van de raad zich geroepen had gevoeld om meer dan eenmaal een persoonlijke aanval op hem te lanceren en bracht in herinnering, hetgeen de heer Smit (Arb.) in de vergadering van Donderdagavond had gezegd. De wethouder meende, dat betrokkene op deze avond te ver gegaan was en verzocht de raad zich duidelijk uit te spreken over de vraag hoe hij staat tegenover de wethouder van Openbare Werken, opdat hij kon bepalen of hij consequenties moest verbinden aan hetgeen aan zijn adres is gericht. Oudergewoonte houdt het Leger des Heils ook dit jaar weer op de vroege morgen van Eerste Kerstdag oén Kerst- wijdingsdienst in de Stadsgehoorzaal. Deze dienst vangt reeds om 6 uur aan en is voor belangstellenden toegankelijk. Opgevoerd zal worden een Kerstproloog, getiteld „Van duisternis tot licht". Mede werking verlenen het zangkoor, muziek corps, mannenkoor en kleuterkoor. Donderdagavond vond op het terrein aan de Van Hogedorplaan hoek Meidoorn straat het slaan van de eerste paal plaats voor een bijkantoor In de Babberspolder voor de Vlaardingse Spaarbank. Het modht daar dan mistig en koud zijn, niettemin was het een vreugdevol ogenblik, toen om half vijf ir. J. Backer, voorzitter van de Spaarbank het heiblok op de eerste paal deed neerkomen, die vlot de grond ingnig. In een korte toe spraak schetste deze dit ogenblik voor de Spaarbank als een van grote betekenis. Hij hoopte op een voorspoedige bouw. Bij de korte plechtigheid waren o.m. aanwezig de directeur van de Spaarbank, de heer J. Pleijsier en diens echtgenote, evenals architect J. van der Vlist. De AH.-kies vereniging Nederland en Oranje te Vlaardingen heeft in het Jeugdhuis, Hoogstraat 190 een bijeen komst voor alle leden in de stad belegd, die zal plaatsvinden Dinsdagavond om acht uur. In deze bijeenkomst zal door de heer G. Wapstra besproken worden het rapport, dat is uitgebracht door de reorganisatie-commissie van de A.R.- party. Huldiging. Tijdens de algemene verga dering van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. is de Vlaardinger D. Voogd hartelijk ge huldigd, omdat hij 25 jaren lid was van de organisatie, maar speciaal voor zijn grote verdiensten voor de oefening van de plaatselijke brigade. Namens het hoofdbestuur werd hem de C. B. Tilanus. medaille uitgereikt Credietverhoging. Enige maanden gvieden besloot de gemeenteraad van Vlaardingen om een crediet van 200,000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een industrie-hal, die in huur zou worden gegeven aan Ouwen- broeks Meubelfabriek te Vlaardingen. De schetsplannen zijn inmiddels uitgewerkt en reeds vond de aanbesteding plaats. De toe komstige huurder heeft de wenselijkheid uitgesproken om deze industrieruimte aan zienlijk uit te breiden, teneinde een groter deel van zijn bedrijf erin te kunnen onder brengen. Bovendien willen B. en W. van de in het plan geboden gelegenheid gebruik maken, om boven de kantoorruimten een tweetal woningen te bouwen. B. en W. stellen daarom de raad voor, het gegeven eredlet te verhogen met 1S0.0O0. Volksbond organiseert. Onder auspiciën van de Volksbond tegen drankmisbruik af deling Vlaardingen vinden volgende week een tweetal uitvoeringen in de Stadsgehoor zaal plaats. Beide avonden treden er koren op, o.l.v. dirigente Jo Mulder en met piano begeleiding door Thea Roos. Kerstconcert. Woensdag 22 December geeft de Vlaardingse Christelijke Harmonievere niging 's avonds om acht uur in de Grote Kerk haar jaarlijkse Kerstconcert onder lei ding van dirigent Jan van der Peet. De heer Smit vond het spijtig dat de wethouder zich persoonlijk beledigd ge voelde, terwijl d"e heer Slagboom (Arb.) opmerkte, dat de wethouder aan het be toog van zijn collega geen consequenties mag verbinden. Dit is zeker niet de be doeling van de P.v.d.A-fractie. Namens de A.R.-fractie verklaarde de heer "Van Velden het te betreuren, dat de heer Smit zo tegen de wethouder van wal is gestoken. Hij uitte een volledig ver trouwen in het beleid van deze wethou der, ook voor de toekomst. De heer Ver pleegd (CH) had zich geërgerd aan de gesproken woorden. Hetzelfde was het de heren De Pagter (CH), Hoogenbosch (RK) enLangelaar (Gem. Bel.) vergaan. Wethouder Marcus (Arb.) zeide zijn mening over het omstreden punt, waar op de heer Smit Donderdag de wethou der had aangevallen, reeds in een vo rige vergadering te hebben vertolkt en wilde thans slechts zijn genegenheid voor zijn collega-wethouder uitspreken. Wethouder Van der Snoek was de raad erkentelijk voor deze uitspraak en ver klaarde de kwestie voor afgedaan, waar na de voorzitter nog repliceerde aan het adres van de heer Smit. dat hij aan nam, dat deze met de reactie van de raad zijn betoog in de toekomst rekening zou houden. De algemene beschouwingen brachten niet veel punten, welke nog een diepere ■beschouwing of antwoord van het colle ge van B. en W. nodig maakte. Alge meen was er waardering, soms zelfs gro te waardering voor het werk van het college. De heer Van Velden (AR) vroeg o.a. naar het Havenplan, de woning bouw, de sanering, de overkluizing van de Zuidvliet, de bouw van de brand weerkazerne en verwachtte binnenkort een verslag van de volkseredietbank alsmede over de werkplaats van minder validen. De heer Slagboom (Arb) haal de verschillende van de reeds genoem- Welhouder Marcus antwoordde, dat er op het gebied van de volksgezondheid nog wel het een en ander te doen staat. Het college heeft bewezen voor deze ma terie een open oog te hebben. Wethouder Van der Snoek herinnerde aan zijn betoog van de vorige avond, inzake de moeilijkheden, die de gemeen tebesturen ondervinden om tot woning bouw te geraken. Hij deelde mede, dat het saneringsplan uit drie fazen bestaat en zeer ingrijpend is. Er wordt naar gestreefd het plan in tekening gebracht en voorzien van een begroting, in de eerste maand van 1955 te bevoegder plaatse in te dienen'en voor sanering en krotopruiming extra volume te ver krijgen. Hij sprak de hoop uit in begin 1956 met de sanering te kunnen begin nen. De wethouder was er niet zeker van, dat de investerinigs-emrnrussie naar goedkeuring op het plan Zuidvliet zou geven. Deze commissie, die elk werk boven 100.000 op urgentie toetst heeft gemeend vooralsnog haar goedkeuring aan de bouw van de brandweerkazerne en kantoor te moeten onthouden. Br worden echter pogingen aangewend de commissie tot andere gedachten te bren gen. De wethouder merkte verder op, dat over het Deltaplan, waarbij Maas sluis zo nauw betrokken is, nog weinig positiefs bekend is. Verwacht wordt, dat de rijkswater staat in deze grote bevoegdheden zal worden to gekend. Het deed spreker ge noegen de raad te kunnen mededelen, ISotoirs dis, Mdenke*i> roken steeds met het DENICOTEA-pijpje. Want de DENICOTEA-kristolfsltet zuivert de took van nicotine en teer. Terwijl de smaak en het aroma van Uw sigaret of sigaar hetzelfde blijft. voor imitaties! Er zijn de laatste tijd nabootsingen In de tabakshandel gebracht, waardoor bij het kopend publiek verwarring wordt gesticht. Men lette derhalve op de kwaiiteits-waarborg van de wereldbe kende DENICOTEA-producten: Dus ten eerste op ie naam DENICOTEA, voorkomende op alle originele DENICO TEA-pijpjet en filters en ten tweede op de hier afgebeelde originele DEjVICO TEA-verpakking BELANGRIJKE MEDEDELING! Dank zij de enorme omzet-stijgiag ovet de gehele weteid konden vanaf 25 October j.l. de originele DENICOTEA-filters in prijs worden verlaagd en wel van 95 a op cent per doosje van 10 stuks en kon tevens een toegepast worden voor de originele DENTCOTEA-pijpjes Thans nieuwe aantrekkelijke mode!- g% jq ten DESICOTEA-püpjes vanaf In tal van streken van het land is Woensdagavond omstreeks half zes een heldere vuurbol waargenomen. Een Rotterdammer meende zelfs een licht zoemend geluid gehoord te heb ben. Van de zijde van de Utrechtse sterrewacht vernemen, wij dat hier een waarnemer om half zes 's avonds eveneens een heldere vuurbol met een nagloeiende staart heeft gezien- De vuurbol bewoog zich in noordelijke richting. Men deelde ons mede dat de bevindingen van de Rotterdammer op autosuggestie moeten berusten om dat het object dat gehoord zou zijn, op ongeveer 100 tot 150 kilometer van deze Rotterdammer verwijderd was. Volgens een berekening welke men bij de Utrechtse sterrewacht heeft ge maakt, zou dit geluid, gezien de grote afstand, eerst na vijf minuten gehoord kunnen zijn. De Utrechtse sterrewacht heeft de genen die het verschijnsel ook hebben gezien, gevraagd hun bevindingen aan de sterrewacht te Utrecht te rappor teren. Een „Superconstellation" van de Frans-Canad-Airlln.es is gisteravond bij Brampton, 25 km. ten Westen van To ronto, op een stuk bouwland neergeko men en uitgebrand. Ten minste 27 personen liepen ver wondingen op. Van geen van de gewon den is de toestand ernstig, - De jaarlijkse viering van het kerstfeest op paleis Soestdijk ge schiedt op Vrijdag 24 December 's middags drie uur in de garage van de kazerne van de Konink lijke Marechaussee naast het paleis Soestdijk. Het programam luidt als volgt- 1. Welkomstwoord door Z. K. H. de Prins der Nederlanden, 2. Advents- en Kerstliturgie, 3. lezen Lucas 2 door H. M. de Koningin. 4. Kerst- suite uit het Weihnachtsoratorium van Bach, uit te voeren door het koor van personeelsleden paleis Soestdijk, 5. rede door Z. K. H. de Prins der Nederlanden. 6. Jesu joy of Man's desiring van Joh. Sebastiaan Bach, eveneens uitgevoerd door het koor van personeelsleden Soestdijk, 7. sonate no. 8 van Corelli uitge voerd door mevrouw W. A. Repelaer van Driel geboren Van der Willigen viool en mr. J. C. baron Baud. oiano. 8. Kerstspel „Van overal naar Beth- lehems' stal", kinderkerstspeS in twe delen door ds. H. J. W. Mod derman, 9. Slotzang „Ere zij God", dat gemeenschappelijk wordt ge zongen. de punten aan en hoopte, -dat de raad «c rijkswaterstaat dezer dagen of- niet teleurgesteld zou worden in de uit- w,f """T,riT,p voering der. plannen, .die in het yooruit- zicïvt zijn gesteld. Ook deze spreker wijd de woorden aan het Havenplan èn de woningbouw, evenals de heer De Pagter (CH). Deze betrok ook de uitvoering van de werkzaamheden tot overkluizing van de Zuidvliet in zijn betoog. De heer Lan- gelaar (Gem. Belang) kon eveneens geen nieuwe gezichtspunten openen, evenals de heer Hoogenbosob (RK). Deze spre ker belichtte de reeds aangevoerde on derwerpen in een enigszins andere vorm, doch kwamen tot dezelfde slotconclusie. De heer Pons (CH) hield een deskun dig betoog over de vraagstukken van de volksgezondheid en sociale aangelegen heden in het algemeen, terwijl mevrouw Hamakers (Arb), zich hierbij aansloot. De heer Smit (Arb) wees op de politie ke verhoudingen in de raad en de daar uit voortvloeiende gedragslijn van het gemeentebestuur. De heer Kortleven die zi-ch zag ais een onafhankelijk lid van de P.v.d.A., gaf een uiteenzetting over zijn optreden bij de behandeling van de -begroting 1954. De voorzitter was erkentelijk voor de uitgesproken waardering en bracht hier voor namens het college dank. Hij meen de, dat zijn antwoord kort kon zijn, om- opgemerkt, de memorie van antwoord dat, zoals de raadsleden reeds hadden op alle gestelde vragen een antwoord of een toezegging gaf. Met betrekking tot de raadhuisbouw deelde hij mede. dat de raad binnenkort met deskundigen in vergadering zullen worden bijeenge roepen, waarin tevens een uitspraak kan worden gedaan over de plaats waar het nieuwe raadhuis dient te worden gepro jecteerd. Het kleuteronderwijs had wel degelijk de aandacht van het college. fideel heeft medegedeeld in principe geen bezwaar te hebben tegen de aan leg van'een nieuwe haven te Maassluis. By deze, mededeling waren enige aan wijzingen verstrekt, o.a. met betrekking tot de waterkering, waarmede het plan ook volledig rekenfng houdt. Hij ver trouwde volgende jaar, zoais reeds is toe gezegd, het definitieve plan ter goed keuring aan waterstaat te kunnen inzen den. De raad was met deze -mededeling zeer ingenomen en de heer Van Gelderen (AR) noemde dit een zeer belangrijke.' faze in de plannen tot stidhting van de nieuwe haven. De heer Van Velden vroeg nog hoe veel woningen er vervangen moeten wor den en hoe het college een sanering denkt op te vangen. De heer Slagboom was zeer teleurgesteld over de medede ling, dat de brandweerkazerne nog niet gebouwd mocht worden. Hij wilde bij de investeringscommissie een duidelijk geluid van ontstemming laten horen. De heren De Pagter (CH) en Langelaar (Gem. Bel.) sloten zich hierbij aan. De voorzitter antwoordde, dat getracht wordt toch'de bouw van de brandweer kazerne tot stand te brengen. Wethou der Van der Snoek adviseerde de uit slag hiervan af te wachten, alvorens verdere stappen te doen, waarmede de. raad zich kon verenigen. De wethouder deelde mede, dat 476 woningen vervan gen. moeten worden. De gemeente krijgt hiervoor extra volume zodra de hogere instanties de plannen hebben beoordeeld. Het zou nodig zijn, dat jaarlijks boven het gewone contingent 100 woningen ge bouwd worden, uitsluitend in het kader van de sanering. De raad verdiepte zkh tenslotte in de hoofdstuksgewijze behandeling van de begrotingen. Hierbij vroeg de heer Slag boom (AR) de volle aandacht van het college voor verbetering van het woon wagenkamp en het treffen van hygiëni sche voorzieningen. De wethouder zegde hem deze aandacht toe. Wethouder Mar cus noemde desgevraagd als streefda tum voor het in werking treden van de séhoolartsendienst medio 1955. De heer Verploegh (CH) brak eens lans voor het bijzonder kleuteronderwijs en verzocht de verhoogde subsidie zo mogelijk ook reeds over 1954 van toepassing te doen zijn. De voorzitter gaf hierop geen posi tieve toezegging, maar verklaarde wel deze vraag niet terzijde te zuilen stel len, doch nog in het college te zullen bespreken. Een toezegging in dezelfde geest ontving tenslotte de heer Smit (Arb) op zijn suggestie een commissie voor culturele zaken in het leven te roe pen. De begrotingen voor 1955 zijn daarna zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Arfsendienst. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur neemt voor Maasluis dokter W. H. A. de Wilde. Haven 40, telef. 309. Zoals de foto laat zien, verlaat geen enkele de nieuwe fabriek van de N.V. ED GOUDSMIT in het Groothandelsgebouw zonder een intensieve controle. MAASSLUIS Herv. Kerk 10 uur ds K M Vogel, T uur ds H F Mever. Jeugd- kerk (Kleine kerk) 10 uur de heer A van Wasbeek, Kinderkerk (Ons Huis) 10 uur mevr. E. Volker—Spijker, Immanuel- kerk 9.30 uur ds K W Dercksen. 4.30 uur ds T Spilker. Zuiderkerk 8.30 uur ds T Spilker. 5 uur ds K W Dercksen. Geref. Kerk (art. 31) 8.30 en 2.30 uur ds H v Veen. Chr. Geref. Kerk 10 en 4.30 uur ds E Venema. Ned. Frot. Bond 10.15 uur ds J B Schouwink van Schiedam. SCHIEDAM Oud Ger. Gemeente. Jeugdhuis. Lange Haven 97, 10 en 5 uur, eerw heer v d Kolff. Herv. Gem. Grote kerk 10 uur ds J D Smids, 5 uur ds Siezen, Rotterdam. Nieuwe kerk 10 uur ds A Hoff man, 5 uur ds J G Jansen. Wesierkerk 9 en 10.30 uur dr L J Cazemier. S uur ds J J Poot, Delft. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds H W Hemmes. 7 uur dr L J Cazemier. Herv. (Geref.) Evan gelisatie, Gebouw Irene 10 uur J Smit te Chkrloia, 5 uur zie Westerkerk,

Trouw / De Rotterdammer | 1954 | | pagina 2