RESTANTEN DE KLERKeZN V. wA Geref. Jeugdverband Schiedam hield geslaagde vertelavond Roofoverval in Wijde Wormer Bejaarden in St. Jacobs Gasthuis verrast met fraai geschenk Ds. Joh. Gerritsen Jr. door zijn Leede parochianen gehuldigd Kabinet verdeeld over huren Dodelijk ongeval te Rotterdam - GEMEENTE WIL ONTEIGENEN IN WESTELIJK STADSDEEL Viering jubileum GerefM.V. en J.V SCHIEDAM Geslaagd concert Gusto- muziekvereniging Aan boord van de „Willem Barendsz" Nieuwe piano overgedragen „Oostzee" na avontuurlijke reis behouden terug Df, ouden van dagen iri het Sint Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Knap- pertlaan te Schiedam werden Donderdag avond verrast met een geschenkdat voor hen een welkome afwisseling betekent tijdens de ontspanningsavonden, die regel matig in het Gasthuis worden gehouden. In de hal stond Donderdagavond namelijk een gloednieuwe 'piano, afkomstig van de burgerij van Schiedam en bestemd voor de bejaarde stadgenoten £rt dit tehuis. VLAARDINGEN Hoek van Holland VLAARDINGEN Officieren en kadetten bezoeken Vlaardingen Omgeving Maasboulevard wordt opgespoten WOLLEÏ DEKENS MAASSLUIS Geslaagd concert in Luxor Maasland 2 TROUW Vrijdag 28 Januari 1955 Concert van Schiedams politiemuziekgezelsehap „Goedkope" brilleglaxen GTB hervat wedstrijden Dr. Melchior vertelde er over PPSC-nieutvs Burgerlijke stand van Schiedam ZELDEN HEEFT er zo'n onge dwongen s/eer in het wijkge- bouw aan de Leede geheerstals gisteravond tijdens de huldiging van ds. Joh. Gerritsen Jr. Vijf en twintig jaar staat deze predikant in het ambt waarvan de laatste zeven jaar in Rotterdam-Vree wijk en het spreekt dan ook bijna vanzelf dat de Leedeparochie dit feit niet ongemerkt heeft willen laten voorbijgaan. V/at ds. Gerrit sen betreft, hij zou het bereiken van deze mijlpaal liefst in stilte hebben laten passeren, maar aan de andere kant zal het hem toch goed hebben gedaan dat zovelen zijner gemeenteleden in het .wijk- gebouw bijeen waren gekomen om samen met hem en zijn gezin dit zilveren ambtsjubileum te her denken. |p Vervolg van. pag. 1 Advertentie Jongetje verdronken Burgerlijke stand van Vlaardingen Inbreker aangehouden DE LAATSTE KARPETTEN COUPONS COUPONS ROTTERDAM BINNENWEG BEUERLaNDSELAAN mmamassm Veer?teiger wordt vernieuwd ZAKENKRING EN ASSURANTIE C.H. Jongerengroep opgericht Politie deed goede vangst Excelsiornieuivs T ermijnnoteringen V isserijberichten Ging het vorige jaar. toen de heer Oosterwelder uit Amsterdam voor ve le Schiedammers nog een onbekende was, de kaartverkoop aanvankelijk wat stroef, deze tweede keer dat hij naar Schiedam kwam was de grote zaal van „Irene" vol. Wel een bewijs hoezeer de voordrachtkunst van de heer Ooster welder hier in Schiedam de harten heeft veroverd. Aldus ds, G. Brinkman, die als voor zitter van het Gereformeerd Jeugdver- band deze druk bezochte vergadering op gebruikelijke wijze opende. Voorts heet te spr. de heer Jaap Bos hartelijk wel kom, die als pianist deze bijeenkomst opluisterde. Onmiddellijk nadat de laatste ac- coorden van het goed gespeelde Thèmes and Variations van Schubert verklon ken waren, betrad de heer Oosterwel der het podium om het eerste deel van zijn dramatische schets uit Londens achterbuurten te-declameren: „De schrik van White Chapel". Ook nu weer had deze zeer begaafde voordrachtkunste naar zijn auditorium van het begin tot het eind in de ban van zijn woord en hoe intens leefden allen mee met de misère van 40 jaar geleden. Men zag dan ook als het ware de vele scènes voor zich! Na de pauze, waarin de heer Bos zorgde voor gezellige amusementsmu ziek, volgde het tweede deel van dit historisch verhaal, nl. het bezoek dat het schooiertje Tom Spier brengt aan de paleis-achtige woning van het door hem geredde gezin van een der rijkste Een tweeledig programma bracht zo- ,'el liefhebbers van Muziek als van het Toneel bijeen in de grote zaal van „Mu sis Sacrum", waar voor de pauze het Schiedams Politie Muziekgezelschap o. Lv, M, de Graaf zich deed horen en waar na de pauze de Schiedamse Poli tie Toneelvereniging „ft Maskertje" on der regie van H. Willemsvan Beveren het blijspel in drie bedrijven „Een Bruid kwam op bezoek" voor het voet licht bracht. De opening van deze veel- biedende avond werd verricht door bri gadier G. de Waal, die dit volgens zijn zeggen de laatste maal als voorzitter sou doen. Bij de Schiedamse politie zijn klachten binnengekomen van een. man, die langs de deur gaat en brillenglazen probeert te verkoper). De man vertelt, dat hij deskundig is en goedkope brillenglazen in de handel brengt. Dezer dagen pro beerde inj bij M. K. in de Zalmstraat enkele glazen van de hand te doen. De prijs was slechts 6.50 per stuk. De heer K. kreeg na de koop het vermoe- dat dezelfde glazen in de bril waren ingezet en meldde zijn bevindingen bij de politie. De politie heeft een onder zoek ingesteld. en invloedrijste grootfabrikanten van Engeland. Inderdaad geeft dit verhaal zoals de heer Oosterwelder in zijn in leidend woord zei. een ontroerend be wijs van de vrijmacht Gods, die immers ook de vaak heel moeilijke kin deren daar brengt waar Hij ze hebben wil. Dat deze avond volkomen geslaagd mag heten zeiden niet alleen de harte lijke dankwoorden aan het eind, maar ook het hartelijk applaus dat na elk ge deelte opklonk. De een en dertig leden van de muziek vereniging van de N.V. Werf Gusto v/h fa. A. F. Smulders te Schiedam hebben gisteravond in het Passage-theater een geslaagd concert gegeven. Voor deze jaar lijkse uitvoering, die onder leiding stond van de dirigent, de heer Jae. Wolters, be stond grote belangstelling. Na het ope ningswoord door de voorzitter, de heer K. Veldhuizen, bracht het 45 jaar oude orkest enkele nummers ten gehore, die bijzonder in de smaak vielen. Waardering had men voor het optreden van het kortgeleden opgerichte tamboers- en pijperscorps der vereniging. Het maakte een uitstekend debuut. Voor leden van de Personeelsvereniging van de Kon. Nederlandse Boekdrukkerij H. A. M. Hoelanis ie Schiedam heefi dr. Melchior gisieravor.d in de cantine van deze drukkerij een causerie gehouden over zijn eerste reis mei de walvisvaar der „Willem Barendsz". De voorzitter, de heer C. H. Kampert. leidde de spreker voor deze avond met een kort woord in, waarna hij de heer Melchior gelegenheid gaf zijn ervaringen aan boord van de grote walvisvaarder te vertellen. Op boeiende en interessante wijze heeft dr. Melchior zijn gehoor ver teld van de jacht op de walvis, de be werking van het grote dier na de vangst en tenslotte de gehele gang van zaken in de drijvende traanfabriek „Willem Ba rendsz". De auteur Melchior stond ook enige tijd stil bij het leven aan boord van de walvisschepen. Voor Zaterdag staan voor P.P.S.C. te Schiedam twee wedstrijden op het pro gramma. Het eerste elftal komt in het veld tegen H.C.V. I uit Waddinxveen. Deze voor de blauw-witten onbekende tegenstander staat onderaan de ranglijst geklasseerd en dus wordt verwacht, dat P.P.S.C. deze ontmoeting wint. De wed strijd begint om 3.30 uur op het terrein Boshoek. De A-junioren spelen tegen hun oude rivaal H.B.S.S. a. Ei zal om de punten fel worden gestreden. Deze ontmoeting begint om twee uur op het terrein Bos hoek, Na een gedwongen rust van zes weken In verband met de weersgesteldheid, die het bespelen van de terreinen onmoge lijk maakte, «aaUG.T.B. 'Zaterdag weer met de' afwerking van haar programma verdatCTx.T.B. I trekt naar Ylaardingen om D.V.O. 32/1 te ontmoeten. Daar beide clubs een gelijk aantal punten hebben behaald zal op het D.V.O.-terrein aan spanning niet ontbreken. De wedstrijd begint om kwart over drie. G.T.B, II speelt op het terrein Schie- damseweg tegen D.O.S. 32/2. Deze wed strijd begint eveneens om kwart over drie. Geboren: Rudolf Victor, s. van H. M. van Driel en C. v. Breda; Fraacisca H. J., d. van E. S. H. van Straaten en E. Th. de Korte; Petronella M. J„ d. van P. M. van Hassel en M. J. Blom; Petrus C., z. van H. P, van Schaick en E. K. v. Deurzen; Cornelis J., z. van K. W. P. Daleman en M. Schneider. Ondertrouwd: H. E. de Jonge 35 j. en O. Koning 22 j.; F. Jonkman 22 j. en A- P. den Brinker 19 j.; A. Murk 25 j. en J. G. Bos 16 M. A. Pattikawa 31 j. en •M. A. Overgoor 18 j.; M. H. Roijers 27 j. en J. C. Offerman 21 j.; P. J. Warmerdam 27 j. en P. But 25 j.; D. J. van Weelie 24 j. en B, Vos 22 j.; A. de Bange 23 j. en E. B. v. d. Ree 24 j. Gehuwd: A. C. J. de Wolf 23 J. en A. Th. J. Rieken 23 j.; J. A. van Oosterhout 23 j. en W. G. M. Egging 22 j.; H. v. Duij- venbode 22 j. en P. M. Slavenburg 19 j.; H. Jongeneel 22 j. en A. van Laarhoven 19 j.; A. F. J. Verspeek 22 j. en E. G. Kerkhof 24 j.; P. J. Sonnetnans 26 j. en J. J. A, v. d. Berg, 21 j.; .J. B. Simons 39 j. en P. T. v. d. Gaag 42 j.; B. B. Weij- ers 26 j. en G. J. Spring in 't Veld 24 j.: A. J. v. d. Hurk 25 j. en A. M. L. Heeze 25 j.; T. Goedknegt 38 j. en A. v. d. Pol 38 j.; W. Drijvers 26 j. en M. v. d. Gaag 27 j.; P. van Arum 30 j. en R. H. Greif 19 j.; J. van Vliet 25 j. en A. van Bochove 22 j. Overleden: J. Ch. van Ouwerkerk, 75 j. De „Oostzee", een sleepboot van Smit, is vannacht na een avontuurlijke reis in Maassluis teruggekeerd. Kapi tein van dit schip is de heer M. En gels. Het schip was vertrokken op 13 Augustus. In de Golf van Biseaye ving het s.o.s.-seinen op van een Grieks schip „Ania". welke in de Atlantische Oceaan in moeilijkheden verkeerde. Na twee dagen terugstomen, bereikte men dit schip. Het werd vastgemaakt en later overgegeven aan de „Gele Zee", welke het naar Falmouth bracht. Daar na werd de reis voortgezet via Syd ney naar Soerabaja. Het doel» was de kruiser „Shropshiere" naar Barroufu- nis te brengen, ongeveer 35 mijl voor bij Liverpool. Na 24 uur gewacht te hebben, werd de reis voortgezet. Het was toen tamelijk slecht weer, zodat de binnensleepboten niet naar buiten konden komen. Voorts kwam er be richt, dat de bedoelde kruiser naar Glasgow gesleept moest worden. De reis verliep voorspoedig en werd daar aan de sleepboten overgegeven. Op de reis kwam verder nog bericht, dat een Noorse coaster bij de Ierse kust op de klippen was gelopen. Er kon geen hulp geboden worden. Nu Maandag jl. vang de thuisreis aan, maar 's avonds werden s.o.s.-seinen opge vangen van een Engels motorschip, dat op de rotsen was gelopen. Het schip brak in tweeën, en ook hier kon geen hulp geboden worden. Aan boord van de „Oostzee" was nu alles wel. Bij het vertrek uit Sydney was er veel belangstelling, alle stoomfluiten kwa men in actie. Er werden 104 sleepda- gen gemaakt. De kapitein verklaarde ons vanmorgen zeer tevreden over de reis te De overdracht van het fraaie in strument geschiedde door de heer J. Mourus door overhandiging van de sleutel van de piano aan de heer P. van der Vlies, die het College van Regenten vertegenwoordigde. Tevo ren had mevrouw A. Scholten, direc trice van het tehuis, in een toespraak het actie-comité hartelijk bedankt voor de grote gift. In dit comité, dat de volle medewerking verkreeg van de burgerij, hadden zitting: de heer J. Mourus, mevrouw G. van Helden- Noordam en zuster J. Middelhof. De heer Mourus vertelde bij de over dracht hoe men tot het initiatief het aanbieden van een piano was gekomen. Het bleek, dat de afdeling Rotterdam van het Prinses Irenefonds, die regelmatig voor de Schiedamse ouden van dagen in het Gasthuis op treedt, een goed instrument voor be geleiding van haar optreden miste Daarom werd besloten een actie te voeren om een piano te kunnen ko pen. De heer Van der Vlies bracht na mens het Regentencollege de dank over voor de gulle gevers en geefsters. Het nieuwe instrument werd direct gedemonstreerd door leden van het Prinses Irenefonds, die ter gelegen- De overdracht van de piano in hel St. Jacobs Gasthuis te Schiedam. V.l.tur. J. Mourus ven hel Actie- Comité, P. v. d. Plies, lid van het College van Regenten en de directrice, mej. A. Scholten. heldvan deoverdracht,een. muziek avond in het tehuis verzorgden','" Aan' het programma werkten mee de sopraan Elly Ameling, die begeleid door Ben Holthuis werken van Mo zart, Schubert en Brahms ten gehore bracht, Kees Steinroth, die enkele stukjes van Beethoven en Chopin op de piano vertolkte, Hans Schwartz, die Weense liedjes zong en de guita rist Hans Merkus. Zij konden zich echter blijkbaar poli tiek niet veroorloven uitsluitend de zake lijke mérites in het huurvraagstuk te laten gelden en hebben daarom dit stok paardje van hun partij niet aan de kant durven zetten. De socialistische pers is gisteren reeds begonnen te vertellen hoe lang en hoe verbeien Drees, Van de Kieft e.a. in het Kabinet hebben gevoch ten. Zo langzamerhand moeten de socia listische ministers en de Kamer-fractie van de P.v,d.A. weer een front gaan vormen, want het loopt tegen de verkie zingen en beide groepen zijn de laatste tijd een beetje uit elkaar gegroeid. Van daar het rumoer binnen en buiten het Kabinet over de huurbelasting. Wij hebben goede redenen om aan te nemen dat de beperkte huurverhoging gedifferentieerd zal worden naar de ge- meenteldasen, evenals het bedrag van de huren die van een verhoging vrijgesteld worden. De vrijstelling in de eerste ge meenteklasse zal naar alle waarschijnlijk heid gelden voor hnren tot 400 per jaar. Deze diffrentiaties zullen nog nader worden uitgewerkt. Het is duidelijk dat het compromis in de erste plaats het gevolg is van de po litieke meningsverschillen over de hef fing van de huurbelasting, maar het be reiken van dit compromis is kennelijk vergemakkekelïjkt door de algemeen heersende opvatting dat de huidige ont wikkeling van lonen en prijzen een in flatoire tendens vertoont en dat een sta bilisatie van het loon- en prijsniveau ge wenst is. Een drastische huurverhoging zal aan deze stabilisatie in de weg staan. Scriba M. Zoeteman deed een greep uit de veelheid van gebeurtenissen die in deze kwart eeuw hebben plaats ge vonden en kruidde zijn toespraak met enkele anecdoten. die zich in en om de pastorie moeten hebben afgespeeld Woorden van dank sprak de heer Zoe teman tot predikant en predikantsvrouw voor al het werk in de Leeparochie ver richt. Ds. M. J. ten Bruggencate wierp zien op als assessor van de centrale gemeen te en uit dien hoofde richtte hij zich tot zijn collega om de gelukwensen van heel Vreewijk over te brengen. Jopie Donkervoort en een groep van de Jonge Kerk verzorgden het verdere gedeelte van dit samenzijn. Tegen het eind van de avond werd ds. Gerritsen en zijn echtgenote verzocht op het po dium te komen en toen volgde het hoog tepunt van de avond: de aanbieding van een pick-up en een schrijfmachine uit naam van de gemeente. Eerst verkeerde de jubilaris nog in de veronderstelling dat hij een keuze mocht doen uit deze twee kostbare ge schenken. Maar juist toen hij zie: „Als jk dan kiezen mag, neem ik.." werd hem duidelijk gemaakt dat beide ge schenken voor hem waren bestemd. Me vrouw Gerritsen kreeg een bloemenhul de Ln ontvangst te nemen. Onder de indruk van ai het goede, hem bij deze gelegenheid geschonken, dankte ds. Gerritsen zijn gemeenteleden voor deze practische geschenken. Een kinderkoor zong de jubilerende predi kant de zegenbede toe. waarmee de hul digingsbijeenkomst werd besloten. Vandaag recipieert het predikantsgezin van vijf uur tot half zeven in het wijk- gebouw aan de Leede. Op de Westzeedijk brak gisteravond de velgring van hel reehierachterwïel van een vrachtauto. Het stuk metaal sprong met kracht weg en raakte de 56-jarige schipper S. B. van het bin nenschip „Hoop en Zegen". De man werd aan het hoofd getroffen en werd lijdende aan een schedelbreuk naar het Westerziekenhuis vervoerd, waar hij korte tijd later overleed. Gisteravond kort voor middernacht hebben twee gemaskerde mannen een roofoverval gepleegd in de woning van de 70-jarige H. Heudikhuizen en zijn 65-jarige zuster wonende aan de Noor- derweg te Wijde Wormer. De mannen persten beide bejaarde mensen ouder bedreiging van vuurwa pens 600 gulden af. Voordat de mannen de woning verlieten zeiden zij tegen beide bejaarden, dat zij de woning niet mochten verlaten, daar zij dan aan groot gevaar zouden bloot staan. Niet eerder dan vanmorgen werd dan ook melding van deze roofoverval gemaakt. De rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. De leidinggevende officieren van de kweekschool te Amstelveen yan het Leger des Heils en de daarin in oplei ding zijnde kadetten, in totaal onge veer 36 personen, zuilen Zaterdag 29 en Zondag 38 Januari een bezoek bren gen aan het corps Vlaardingen. Tij dens dit weekeinde zullen diverse acti viteiten plaats vinden. Op Zaterdag zal 's middags van 4 tot 5 uur een openluchtmeeting worden gehouden op de gebruikelijke plaats aan de Ver bindingsweg en 's avonds om 7.30 uur komt men in een introductiesamen komst bijeen. Ook Zondag zal een extra open» luchtsamenkomst worden gehouden, nl. van 3.154 uur op de Markt. Voor de toegang tot de introductie samenkomst op Zaterdagavond zijn programma's nodig, die nog verkrijg baar zijn aan de Van Beethoven- singel 15. Jongelui wilden Lout stelen Twee jongelui werden door de Vlaar- dingse politie betrapt bij het stelen van hout van een bouwwerk aan de Azalea straat. Er was een waarschuwingsschot in de lucht voor nodig om de jongelui tot staan te brengen, die de vlucht had den genomen. Met het oog op de noodzakelijkheid van een spoedig overgaan tot ontslui ting van de Wesiwijk te Vlaardingen, dienen de nog niet in handen van de gemeenle zijnde percelen, die in deze wijk zijn gelegen, ie worden onteigend, aldus B. en W. in hun toelichting op het voorstel aan de raad waarin ge vraagd wordt voorlopig goed te keuren een plan, dat voorziet in de onteigening van de percelen grond, die ondanks al le onderhandelingen nog niet in bezit van de gemeente gekomen zijn. Tege lijkertijd zal een plan tot onteigening daterende van 1 October 1953 moeten worden ingetrokken, omdat de minister heeft laten welen dat het niet de ver eiste Koninklijke goedkeuring zou kun nen verwerven. Het is belangrijk, dat de gronden op korte termijn ter beschikking van de gemeente komen, want voor de nieuwe stadswijk zullen reeds spoedig vrij gro te werken moeten geschieden, zoals de aanleg van hoofdverkeerswegen, water partijen, groenvoorzieningen en even tueel de aanleg van een rioolgemaal en van de daarvoor nodige hoofdleidingen. Tevens is het in verband met het ernstige tekort aan sportvelden in de gemeente noodzakelijk, dat spoedig met de aanleg van het ten Zuiden van de spoorweg Rotterdam-Hoek van Holland geprojecteerde sportpark een aanvang wordt gemaakt. Een aantal in dit park gelegen percelen heeft de gemeente met door aankoop in bezit kunnen krij gen. Die percelen zijn eigendom van de gemeente Rotterdam. Tot zijn grote voldoening heeft het coMege van B. en W. bericht ontvangen. Het Amsterdams Gerechtshof heeft van ochtend uitspraak gedaan tegen de 43-jarige mevrouw G. J. K.-Z. uit Amsterdam, haar schuldig verklaard aan beiediging van eeri Joodse textielhandelaar uit Bussum en haar met bevestiging van het vonnis in eerste aanleg, tot 75 gulden boete veroordeeld. jöe verdachte had op Koninginnedag 1954 tijdens een woordenwisseling op de Munt te Amsterdam de textielhandelaar uitgeschol den. De 2%-jarige G. B. uit de Bomeo- straat te Vlaardingen geraakte gister middag spelenderwijs in de singe! aan de Riouwlaan. Een onbekend gebleven man heeft het kind uit het water ge haald. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken mochten niet ba ten. Het jongetje is in het Algemeen Ziekenhuis overleden. Geboren: Arnold Leonard, z. van A. Brandse en A. M. van der Schee. VI: Stationsstr. 28; Andrê Theo, z. van D. den Boer en A. van der Struis, VI: Broekweg 18; Silvia Ingrid. d. van A. C. Schenk en N. van Leeuwen, VI: Kievitlaan 2a; Ingrid Maria. d. van W. Bijloo en L. Ver meer, VI: Asterstraat 53; Annemieke. d. van M. S. Mostert en D. Post, VI: Pauw- straat 57a. Overleden: J. W. Keiler. 37 L» *I-Gra- venhage, van Alphenlaan 98. dat het gemeentebestuur van Rotterdam in principe bereid is te bevorderen, dat deze percelen aan Vlaardingen worden verkocht. Omtrent prijs en voorwaarden moet nog nader overleg plaatsvinden. Hoewel men het vertrouwen heeft, dat men met de gemeente Rotterdam over de aankoop wel tot overeenstemming zal kunnen geraken, heeft men Se gron den voor alle zekerheid toch maar in het onteigeningsplan opgenomen. Tevens bleek net noodzakelijk enige percelen, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de Westdijk, in het ont eigeraingsplan op te nemen. Het is algemeen bekend, dat de be bouwing van de omgeving van de Maasboulevard te Vlaardingen zich gestadig ontwikkelt. In dit gebied verrees het ambachtsschoolcomplex, het Delta-hotel en het Unilever-Re- search laboratorium. Het gemeentebe stuur van Vlaardingen heeft door de heer R. H. Fledderus een plan laten ontwerpen tot verdere bebouwing van de omgeving van de boulevard. Hier voor zal het echter nodig zijn, dat de gronden ten Noorden van de Boulevard op hoogte worden gebracht. B. en W. stellen nu de raad voor dit gebied door opspuiting met „gemengde grond" te laten brengen op een hoogte van 4.50 m. plus N.A.P, Het voorstel van B. en W. wil deze werkzaamheden zien uitgevoerd voor een bedrag van totaal 60.000 door de Koninklijke Maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken Adriaan Volker N.V., gevestigd te Rotterdam. Eerst komt voor bewerking aan de beurt het gedeelte gelegen boven de tweede Maasboulevard, waar men na plm. drie maanden gereed denkt te zijn. Daarna wordt het gedeelte ten Noorden van de Eerste Maasboulevard op hoogte gebracht. Naar verwacht mag worden zullen de opgespoten terreinen bij een droge zomerperiode na een tot anderhalf jaar bruikbaar zijn voor plantsoenaan- leg en aanleg van straten, bestemd voor niet te zwaar rij verkeer. De Vlaardingse politie 'hield in de af gelopen nacht de 22-jarige arbeider H. J. M. R. uit Vlaardingen aan. R. is de dader van de inbraak, welke in de nacht van Vrijdag op Zaterdag 1,1. in het kantoor van de fa. Struijs aan de West- havenkade werd gepleegd. Bij een voorlopig* onderzoek is geble ken. dat R. zich aan meerdere inbraken en diefstallen heeft schuldig gemaakt. Het 45-jarlge bestaan van de Geref J.V. en het zesde lustrum van de Geref. M.V. te Hoek van Holland werden gis teravond op feestelijke wijze gevierd In een drukbezochte bijeenkomst, die door de belde jubilerende verenigingen gezamenlijk in hotelAmerica was be legd. l t r'jmi g ,1 Uit de belangstelling bleek wel de grote interesse, die kerkelijk Hoek van Holland voor het werk der beide 'ver enigingen heeft. De voorzitter van de J.V., de heer Th. Remeijn opende deze bijzondere avond op de gebruikelijke wijze. Hij sprak woorden van welkom en igaf daar na de leden gelegenheid een gevarieerd programma af te werken. Ina Verweij declameerde op verdienstelijke wijze een gedicht van Jac. v. d. Waals. In eer. schoolklas werden vervolgens de ge beurtenissen uit het afgelopen vereni- gingsjaar uitgebeeld. Mej. I. Buitenhuis verzorgde een goed uitgewerkte inlei ding over „Hiskia". Het bleek, dat de J. V. en M.V. studie maken van de te behandelen onderwerpen. Een aardig In termezzo was een wedstrijd in het naast- klimmen onder leiding van de heer KI. Kleijwegt, De presidente van de M.V., mej. A. Kleijwegt en de voorzitter der J.V. kon den melding maken van talrijke schrif telijke felicitaties. Na een komische schets van Gré Brunt en "Wil Prins, voerden de leden het toneelstuk voor deze avond op, ge titeld „Jan, mijn Zoon". Dit ernstige stuk, dat in vijf bedrijven ten tonele werd gebracht, werd verdienstelijk ge speeld. Aan het einde ontvingen de me dewerkenden 'hartelijke dankwoorden voor het gebodene. De geslaagde avond werd door ds. P. Rullmann met een kort woord toesloten. Nog een klein aantal ongekende koopjes tn MEUBELEN. KARPETTEN. GORDIJNEN. BEDDEN. Enige voorbeelden: Nog enkele stuks HAARVELOURS POUCLÉ en WOLLEN WILTON enz. 2 perwon* NU voor 280 x 200 NU voor HH Ken fits uit de 20 geslaagde jubileum- viering van de GerefJ. V, en M.V. te ïloek van Holland. Theo Romijn van Samuelen Aja Kleijwegt van Ondia Cumeo*f lezen de binnengeko men felicitaties voor. De gemeenteraad van Rotterdam .heeft tn zijn gistermiddag gehouden vergade ring een bedrag van 6000.gevoteerd voor herstelwerkzaamheden aan de veer- steiger van het eiland „De Beer". Zaterdagmiddag-voetbal. Hoekse Boys I speelt morgenmiddag om drie uur een wedstrijd in Den Haag tegen het eerste elftal van het ministerie van Marine. Hoekse Boys III ontmoet op eigen ter rein Bizon II uit Den Haag. Deze wed strijd begint om kwart over drie. Medische dienst. De medische dienst te Hoek van Holland wordt dit week einde waargnomen door dokter J. J. van Lonkhuijzcn, Joünkstraat 2b, tele foon 627. Burgerlijke stand. Geboren: Peter A, z van HTM Briill en P H Jansen; Ca- thalina J P J, d van C M v d Werke en J v d Jagt. Getrouwd: J C v d Bosch, 34 j en L C. v d Grijp 28 j. Overleden: L Boon. 81 J. Op zeer populaire wijze heeft de heer M. A_ Naayen Woensdagavond voor de Zakenstudiekring Maassluis een cau serie gehouden over de betekenis van het assurantiewezen in het economische bestel. In vogelvlucht schetste hij al lereerst de ontwikkeling van het assu rantie-wezen. De Grieken en Babylo- niërs kenden reeds een zee-verzekering. In de 9e eeuw na Christus namen de verzekeringen reeds een vorm aan, zo als men ze vandaag kent. Door de snel le ontwikkeling van het economische le ven in de 12e eeuw werd het assurantie wezen internationaal. De brandverzeke ring echter dateert van veel latere da tum, In de 18e eeuw is 'hiermede begon nen. Met de Varia-verzekering in de 19e eeuw groeide het assurantie-wezen uit tot een wereldomvattende organisatie. Spr. verdeelde zijn betoog verder in drie delen: wat is assurantie; organisatie en economische assurantie voor onszelf. As surantie is in haar simpelste vorm het overbrengen van risico op de massa. Met verschillende voorbeelden illustreer de spreker boe de diverse verzekerin gen aangepast zijn aan de behoefte van het publiek. Na de organisatie van het assurantie-wezen te hebben besproken, behandelde de heer Naayen de assuran tie in het economisch bestel voor ons zelf. Duidelijk liet hij uitkomen, dat in de bedrijven niet kan worden volstaan met alleen een brandverzekering of een verzekering op waarden. De mogelijk heid bestaat tot het aangaan van een verzekering op remplacerings waarde met vaste taxatie. Met een interessante vragenbaak is deze leerzame avond besloten. Na een geanimeerde vergadering, is Woensdagavond in Sursum Corda opge richt de afdeling Maassluis van Ohrst. Hist. Jongeren, die zal aansluiten bij de landelijke organisatie. De jonge af deling start met 16 ieden en 5 donateurs. De vergadering stond onder leiding van ir. J. v. Ende, die met enkele andere jongeren het oprichtings-comité vormde Allereerst hield de heer F. J. Groot Enzerink, burgemeester van Maasland een kort principieel betoog. Hij behan delde tenslotte het beginsel-program der C.H.U. De heer J. Bolderhey uit "Vlaar dingen. voorzitter van de ring Rotterdam der C.H.J.G., belichtte de werkwijze van de ring. het provinciaal en het lande lijk bestuur der Chrst. Hist. Jongeren Hij gaf tevens een toelichting op de werkwijze en enkele nuttige en practi sche wenken tot opbouw van de plaat selijke groep. Met de aanhouding van de 34-jarige J. M. en 26-jarige R. S. uit Rotterdam en 26-jange P. J. F. uit Schiedam, die, zoals dezer dagen is bericht, verdacht worden van de inbraken in de nacht van 12 op 13 Januari gepleegd in enkele kantoren te Maassluis, waarbij slechts een buit van ruim ƒ200,— hun deel was. blijkt de politie te Maassluis een goedé vangst gedaan te hebben. De verdachten hebben namelijk be kend niet alleen te Maassluis gewerkt te hebben, doch voorts nog een 12-tal inbraken op hun geweten te hebben. ,,',e laatste weken gepleegd zijn te Vlaardingen, Rotterdam, Voorschoten Alphen a.d. Rijn. Sliedrecht en Veenen- daal. Voor de politie te Maassluis een mooi succes. In Luxor heeft het gemengd koor „De Verenigde Zangers" in samenwerking met het Xuisdepartement Maassluis een zeer bijzonder concert gegeven, dat in aile opzichten is geslaagd. Bijzonder was het omdat een geselecteerd programma was samengesteld, dat onder leiding van Guus Smeets met medewerking van de pianiste Laura Paulusse en de bariton Jaap de Vries, op voortreffelijke wijze met het koor werd uitgevoerd. De verklarende toelichting van de di rigent droeg er to" bij, dat voor de ruim bezette zaal, waaronder zich ook de bur gemeester, mevr. Schwartz en wethou der H. J. Marcus bevonden het ten ge hore gebrachte nu gemakkelijk gevoigd kon worden. Een verklaring werd» even eens door de bariton gegeven, waardoor de werken door hem gezongen voor het aandachtig auditorium meer inhoud "kre gen. De zang van deze jonge solist was zuiver en van uitstekende kwaliteit. Op vallend was de souplesse en de moge lijkheden. waarmede de pianiste het af en toe hinderlijk doend instrument be speelde. Het koor zong deze avond wel bijzon der goed. De vertolking was doorgaans uitstekend en zuiver. Bijzondere vermel ding verdienen het Paaskoor uit Caval- leria Ruslicana var. Mascagni en Das Singentai-bailade van Ludwig Uhland, compositie Brandts Buys. Opvallend was deze avond de grote aandacht van het publiek. De heer P. van Dijk had aan het slot van de avond de voorzitter van De Verenigde Zangers had een inleidend woord gesproken sprekend namens het Nutsdepartcment, een dankbare taak om alle medewerkenden hartelijk dank te brengen voor het gebodene. Hij over handigde de pianiste en mevr. Smeets bloemen. Voetbalprogramma. Voor Zaterdagmid dag zijn de volgende voetbalwedstrijden vastgesteld: Doskom—MW '27: MVV 2 —Vlaardingen 3 en Schiedam B—MVV B' Het 3e elftal is dus vrij. Alle wedstrijden beginnen te 3,15 uur. Bouwfonds Geref. Jeugdhuis. In 1954 is door vereende krachten een groot be drag (nl. f 3834,20) toegevoegd aan het bouwfonds voor een Geref. Jeugdhuis te Maasland. De stand van het bouwfonds is daardoor gekomen op f 12.688,51. E.H.B.O. Maandag 31 Januari zullen voor de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. demonstraties worden gegeven met de zuurstofkoffer. Opening Herv. Verenigingsgebouw. Het ligt in de bedoeling op Dinsdag 1 Febr. het nieuwe Jeugd- en Verenigingsgebouw der Hervormde Gemeente te Maasland officieel in gebruik te nemen. Het ope ningsuur is bepaald op 2 uur n.m. UITVOERING GROTE KERK Maandagavond half acht wordt in de- Grote Kerk te Maassluis een uitvoering gegeven, waaraan medewerken de Chris telijke Maassluisse Harmonie onder lei ding van Jac. J. Bijster; het Ned. Herv. Kerkkoor en Jongenskoor „Hosanna" on der leiding van mevr. Verhoeff-Torn. ais- mede van de organist W. Oranje. Het concert wordt geopend door Ds. P. H. Quartel en gesloten door ds, K. M. Vogel. Het programma voor Zaterdag is: Ex celsior— Rijnsburgse Boys, 3.30 uur; RAS 2Excelsior 2, 3.30 uur; H.V.O. 3—Excelsior 4. 3.15 uur en DOS 3— Excelsior 6, 3.15 uur. Voor Excelsior is de ontmoeting tegen R B. wel zeer belangrijk. Zij moet be slist uit deze wedstrijd één of meer pun ten halen, teneinde niet in ernstige moei- lijkheden^ te komen. Men zal voor een overwinning hard moeten werken. Juniorprogramma: Ursus aExcelsior a2 ,3.45 uur; Excelsior blFortuna b2. 3.45 uur; Excelsior cl—R.K. Wik cl, 2.30 uur en V.F.C. c2Excelsior c2, 3.45 uur._ Tafeltennis. Uitslagen van de gespeel de competitie-wedstrijden: U.S.V. 6— Waüramit 55 en Xerxes 9Wallramit 2 64, Voor de Radio. Koos Bons, de organist van de Immanuëlkerk te Maassluis be speelt Maandagavond om 7,10 uur het orgel van de Oude Kerk te Amsterdam. In verband met het nationaal programma zal deze bespeling waarschijnlijk over beide zenders worden uitgezonden. (Medegedeeld door de firma A. MakkrceL makelaar in granen'. ROTTERDAM, 28 Januari. Vor. slot Maïs Maart 29.67'- Mei 29.57',! Juli 28.65 Sept. Gerst Maart 27 27'/» Mei 26.62',! Juli 25.00 V,K. S.K. 29.67*2 29 60 29.57' a 29.52'2 28.65 28.60 27.20 26.62li 25.00 NOTERINGEN RUWE LIJNOLIE Medegedeeld door de N.V, Commissiehan del v.h. Julius van Roosendaal te Rotterdam. 28 Jan. Slotkoers: Maart 86.50. Mei 86.55. Juli 86 45, Sept. 86.40. 20 contracten. 's-GRAVENHAGE, 28 Jan. Kotters verse haring: Sch. 67 en Sch 68 in spon gevist voor f 2940, vangst 300 kisten Log ger verse vis: Sch 223 met f 8110. Voorts 10 kotters met in totaal 1 15.900 aan vers» vis.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2