Goeree-Overflakkee twee iaar na de watersnood ISRAËL-DAG IN ROTTERDAM SPIJKSTAAL" GAAT ELECTRO WAGENS PRODUCEREN Geheimen van het onderaardse Herstel is ivonderlijk snel gegaan SCHIEDAM Service P.T.'ï C.J.M.V.'-familie-avond „Bidt en Werkt" Ouders betalen niel meer voor sehoolmelk VLAA verheersduisternis Nieuw vervoermiddel voor bezorgers Maasland Burgerlijke Stand van Rotterdam Maandag 31 Januari 1955 TROUW „Althans voorlopig" Mau-Mau generaal gevangen Nieuw gezicht voor gevangene.... Termijnnoteringen De wetenschap, welke zich bezighoudt met het onderzoek en de bestudering der grotter., de speleologie, is tot voor enkele jaren weinig spectaculair ge- woest. De beoefenaars van deze weten schap! die honderden meters in de aarde afdalen om nieuwe ontdekkingen te doen, timmerden niet aan de weg. Zij leefden in hun eigen onderaardse wereld en wisselden hun resultaten in beperkte kring uit. Tot in 1052, in hetzelfde jaar dat de Mount Everest beklommen werd, een grottenexpeditie de aandacht trok. Deze expeditie slaagde er ten slotte 111 ook een record te vestigen. Zij daalde dieper in de aaide af dar, ooit een men selijk wezen vóór haar had gedaan. Er volgden enkele publicaties in popu laire vorm, welke in brede kring aan dacht trokken omdat zij voor velen een tot nu toe verborgen wereld van onder aardse schoonheid onthulden Anton Lübke vertelt in zijn boek ..Ge heimen van het Onderaardse" CUitg. Mij. Holland, Amsterdam) over het ont staan en de ontwikkeling van de grotten- kunde. De schrijver heeft zijn. werk breed opgezet en zich niet alleen tot de speleologie beperkt. In een levendige, boeiende stijl beschrijft hij de voorhisto rische mens. de holbewoner, het stenen tijdperk, leert ons bijzonderheden over de grottenfauna en -flora om ten slotte, via een beschrijving van de belangrijkst» onderaardse grotten, tot de speleologie in het bijzonder te komen. De schrijver toont ons de keerzijde van de evolutietheorie, die hij eenzijdig en voorbarig noemt. Hij wil bewijzen, dat dc mens oorspronkelijk niet in een diersta- dium verkeerde, doch reeds vroeg de chemische en natuurkundige waarde van de vuursteen begreep en zich daar met verstand van bediende. Als zodanig komt hij tot belangwekkende conclusies. 'Een leerzaam 'boek. met vele, ten dele gekleurde, illustraties verlucht, dat zich fez en laat als een roman. Onder een verheugend grote be langstelling van Xsraël-vrienden werd Zaterdag in de Rehoboth-kerk aan _de Noordsingel te Rotterdam een Israël- contactdag gehouden. De leider der Hebreeuwse Evan gelisatie Vereniging de heer D. Gut ter uit Amsterdam getuigde van het grote genadewonder dat hij, hoewel zelf niet uit het Joodse volk af- Men klaagt wel eens over ge brek aan service bij ambtelijke instellingen, maar daar heeft men te 's-Gravenzan.de ten aan zien van de P.T.T. beslist geen reden toe. Een plaatsgenoot, die juist enige brieven ter post had bezorgd, werd 's avonds opge beld door het personeel van het postkantoor mei de mededeling: Wij Hebben, hier drie brieven Op een conferentie van minister Mans- holt met vertegenwoordigers van het Be drijfschap voor Zuivel, het centrale sehoolmelk comité, de vereniging van Nederlandse Gemeenten, de wethou ders Van den Oever uit Den Haag en Van der Vlerk uit Rotterdam namens de grote gemeenten, heeft vanmorgen het Bedrijfschap voor Zuivel zich be reid verklaard geld beschikbaar te stel len. waardoor de verhoging van de ou derbijdrage voor de sehoolmelk, in ver band met de stijging van de melkprijs, althans voorlopig achterwege kan blij ven. „Ook u draagt verantwoordelijk heid verhoogt bij nacht uw zicht baarheid" is het motto, waarmede de Kon. Ned. Automobiel Club KNAC alle weggebruikers wil blijven activeren om meer licht in de ver- keersduistemis te brengen. Vele ongelukken worden nog veroor zaakt, omdat bij duisternis voetgangers en voertuigen niet of onvoldoende zicht baar zijn. Waar het hier persoonlijke veiligheid en verantwoordelijkheid geldt, acht de KNAC het noodzakelijk om op dit onderwerp te blijven ha meren. Met eenvoudige middelen, als lampen en reflecterende stroken kan de verkeersveiligheid aanzienlijk ver hoogd worden. De KNAC heeft thans grote aantallen sluitzegels laten vervaardigen om de aandacht voor verantwoordelijkheid en zichtbaarheid bij duisternis In het licht der openbaarheid levend 't houden. De ze zegels zijn op ruime schaal verspreid over een groot aantal instellingen. Be langstellenden kunnen medewerken door deze bij de KNAC verkrijgbare zegels op hun poststukken te plakken, De politie heeft Zaterdagavond onver wacht een inval gedaan in een school voor Aziatische meisjes te Nairobi en daar generaal Karioki Chapara gevan gen genomen. Verondersteld wordt, dat Chapara de commandant is van alle Mau-Mau ter- rotisten in de stad. De genetaal ipeld zich verborgen m de afdeling der Afrikaanse bedienden,. Hij werd door de inval volkomen over rompeld en werd -met acht leden van zijn bende na een vuurgevecht met de politie gearresteerd. meester van Spijkenisse, de heer P. J. Bliek verrichtte de opening en daarbij wees hij op de snelle ontwikkeling van de industrie in deze gemeente. „Spijk- staal" heeft al meer van zich doen spreken als het ging om het verrichten van baanbrekend werk en naar de reacties te oordelen, zullen vele Ne derlandse bedrijven tot de aanschaffing van deze electroswagens overgaan. Bij de hierna gehouden demonstratie waren achtereenvolgens te zien een bestelwagen, compleet met carrosserie, speciaal voor het bezorgen van zuivel producten, een chassis voor een bestel wagen, een industrietrekker en een platformwagen. De directeur van het bedrijf, de heer G. Neuteboom, gaf hierna een tech nische uiteenzetting van de ontwikke ling, eigenschappen en toepassingsmo gelijkheden van het electrisch tranport- materiaal- De prijs van deze wagens ligt circa veertig procent beneden de wagens, die moeten worden ingevoerd. Albert Lapinsky, 22 jaar, zit in de staatsgevangenis van Philadelphia een straf uit van 12\ a 25 jaar wegens een roofoverval, maar de rechter, die hem twee jaar geleden veroordeelde, zei, dat het misvormde gezicht verantwoordelijk was voor het strafregister van Lapinsky. Lapinsky klaagde zijn nood bij de rechter en vertelde, dat hij zjjn leven lang met zijn gezicht geplaagd was. De rechter besprak het met de ge vangenisdokter, die op zijn beurt de administrateur van het sociale fonds van de gevangenis raadpleegde. Dit fonds, dat gevonnd is uit bijdragen van de gevangenen, wordt gebruikt om ge zinnen van gevangenen te helpen en soms ook een gevangene zelf. De directie van de gevangenis besloot het geld beschikbaar te stellen voor acht plastische operaties, welke Lapins ky zijn nieuwe gezicht, en naar gehoopt wordt, ook een nieuwe persoonlijkheid zullen geven, 29 Januari. NOTERINGEN R13WE LIJNOLIE Medegedeeld door de N.V. commissienar. del v/h Julius van Roosendaal. ROTTERDAM. 31 Januari 1955. Maart C6.35, Mei 86.35. Juli 86. 86.45; 2 contracten, len 35 mm. opwaarts: eigenheimers Rotterdammer (Medegedeeld door de firma A. Makkreel- makelaar in graneni. ROTTERDAM, 31 Januari. Vor. slot V.K. S.K. Mais Maan 29.50 29.47',a ®.4a Mei 29.45 29.40 2937 b Juli 28.50 28.50 28.471; Sept. 28.25 28.721a Gerst Maart 26.95 Mei 26.37' a 26.37'j Juli 24,75 24.75 Sept 24.75 ZCii

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2