Nieuwe wet voorgeste <1 op Kleuteronderwijs Volledige financiële gein Goederentrein ontspoorde bij Culemborg Tatsjen reeds door communisten ZJOEKOW WIL NOG NIET NAAR DE VER. STATEN Rusland wil bijeenkomst over Formosa NA PFLIMLïNPÏNEAU Franse kabinetscrisis RIJK WIL ALLE KOSTEN DRAGEN Sab'ena-vliegtuig verongelukt? Prins vertrok naar New York Hogere salarissen, schoolgeld f 12 per jaar DADER VAN LAFFE MOORD TE ZEIST GEARRESTEERD VLAK NA EVACUATIE: Gewapende jonken bij Matsoe? „Eerst betere betrekkingen Zeven auto's botsten BAANDAG 14 FEBRUARI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 8093 Weerbericht Dr. J. van Baal weer naar Nieuw-Guinea *mi Kranig rechercheiverk beloond Vermoeden van politie bleek juist: moordenaar wilde fiets stelen MOSKOU VERKLAPT „GEHEIM" Engels schip liep bij De Hoek aan de grond Sociaal Democratisch Centrum P.v.d.A. Minister-president van Ceylon in ons land V 1 - (Van onte Haagse redacteur) EEN nieuw wetsontwerp op het kleuteronderwijs, dat uitgaat van de gedachte der volledige financiële gelijkstelling, zoals die ook in de Lager Onderwijswet van 1920 is verwezenlijkt, is door minister Cals bij de Tweede Kamer ingediend. Anders dan bij het lager onderwijs zal het Rijk echter i» principe alle kosten van het kleuteronderwijs voor zijn rekening nemen. Niet alleen de kosten van de bezoldiging dus, maar ook die van de gehouwen en de exploitatie, die in eerste aanleg voor een belangrijk deel ten laste van de gemeenten komen. Met de indiening van dit ontwerp (waarvan we Zaterdag in een deel van onze edities reeds melding maakten) is ingetrokken het wetsontwerp inzake het kleuteronderwijs, dat in 1950 bij de iweede Kamer aanhangig werd gemaakt en dat ernstige critiek heeft uit gelokt, vooral door de wijze waarop de financiële gelijkstelling was uitgewerkt. BIJZONDERE SCHOLEN Zie verder pagina 3 RADIO-MOSKOU heeft Formosa bekendgemaakt om een ton hee£t men het voorstel in te beleggen. In Londen en Rusland geen deelneming wenst de deur open voor propagandastunt. Later op eigen kracht, iveer vlot Chauffeur Roemeense legatie Kopenhagen vraagt asyl JL, Rotterdam» "Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klacbtendienst abonnementen 18.30-19.30 v. Zaterdags 1718 uur: Telefoon 115700 Oravenfcage: Huygcnsplein l Postgiro 424867 *.ur» Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtend ienst abonnementen: Tel. 362569 gohledami Lnnae Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week. 2.26 per maand. 0.76 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Tiaxum- r" 1 V Weersverwachting, geldig tot Dinsdagavond. AANHOUDEND WINTERWEER. Zwaar bewolkt met enkele sneeuwbuien en later opklaringen. Aanvankelijk matige wind mt Zuidejijki richtingen, later matige tot krachtige en aan de kust mogelijk harde noordelijke wind. Vannacht en morgen ochtend overwegend lichte vorst. Directie: C. A. KECKING en Mr. K. VAX HOUTEN" O lg Febr. zon op 7.57, onder 17.56; maan op 3.57. onder 11.30. Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. 3. S. BRUINS SLOT de Sa- Het be ten viermotorig vliegtuig van Belgische luchtvaartmaatschappij bona word vannacht vermist, toestel had 21 passagiers on eon manning van acht koppen aan boord. Hal was onderweg van Brussel naar R°Het radiografisch contact met hot vliegtuig werd gisteravond tegen acht uur plotseling verbroken, toen het toe stel zich bevond boven Civïta Vecchia, ongeveer 70 km ten Noord-WesUm van Home. Het gebied om Rome was ge huld in zware regels. Prins Bcmhard Is. vergezeld van zijn wrtlculicr secretaris, dr. F. A. de Graafl. per K.U.M, naar New York vertrokken. De Prins hoopt weer een conferentie te kunnen beleggen, zoals #r verleden jaar een is geweest bij Oosterbeek. „Het doel van die conferentie zal lijn de sociale en economische pro blemen te bestuderen, „die van belang lijn voor de Westerse democratie", al dus de Prins. De plaats waar de con ferentie gehouden wordt, staat nog niet vast. De Prins zal vermoedelijk drie of vier dagen in Amerika blijven. Dc gouverneur van Nieuw-Guinea, dr. van Baal, is gistermiddag per vlieg tuig van Schiphol naar Holiandia ver trokken. Gedurende zijn verblijf van enkele weken in Nederland heeft hij o.m. routinebesprekingen gevoerd in 's-Gravenbago. Op Schiphol werd de gouverneur o.a. uitgeleide gedaan door de secretaris generaal van het ministerie van Over- M«se Rijksdelen, de heer J. M. Kiveron, tn de directeur Nieuw-Guinea van dit departement, de heer B. Krijger. Nu hi verband met de toekenomen welvaart een Jtroter bedrag voor het kleuteronderwijs beschikbaar gesteld kan worden, komt de regering met een geheel nienw ontwerp. De kosten, die aan de vroeger Ingediende voorstellen waren verbonden, werden geraamd op 11.500.000. De voorzieningen volgens de thans voorgestelde regeling zullen ƒ51.120.000 kosten. Daar staat tegenover een geraamde opbrengst aan schoolgel den van 3.500.009. Bovendien worden de kosten van deze wet ten dele gecompenseerd door «en -sa» Na maandenlang nauwkeurig speurwerk is de recherche te Zeist er Zaterdagavond in geslaagd de man te arresteren, die hegm December van het vorige jaar in de Johan Willem Frisolaan te Zeist de wmkehersvrouw K. heeft doodgeschoten. De dader is de 21-jarige timmerman M. J. H. W. uit Zeist, die Zaterdag om zes uur in zijn woning is gearresteerd. De commissaris van politie te Zeist, de heer J. J. Kruizinga vertelde ons dat het eerste vermoeden van de met het onderzoek belaste rechercheur achteraf juist is gebleken, en dat het bij deze moord inderdaad ut eerste aanleg om een fietsendiefstal te doen is geweest. w»W herziening van de uitkeringen aan ge meenten uit het gemeentefonds tot een bedrag van naar raming 28.4 miUioen gulden. Met inachtneming van de kosten der opleidingsscholen, die op ƒ600.000 worden gesteld, zal uiteindelijk de nieu we regeling 20.800.000 meer vragen dan thans voor het kleuteronderwijs wordt uitgegeven. Het nieuwe wetsontwerp logt op de gemeentebesturen de plicht te zorgen voor een voldoend aantal openbare kleu terscholen. Als de plaatselijke overheid daarin nalatig blijft, dan kunnen de ouders de stichting van zulk een school vragen. Hiervoor zijn nodig de gezamen lijke ouders van 30 kleuters in een ge meente met minder dan 50.000, van 60 kleuters in gemeenten tussen 50.000 en 100.000 en van 90 kleuters in gemeenten met meer dan 100.000 ingezetenen. Deze aantallen rijn hoger dan die wel vereist rijn voor het stichten van een school voor gewoon lager onderwijs Het ver schil wordt noodzakelijk geacht om het stichten van te: kleine en met beslist roodrakfiijke scholen te voorkomen, te meer omdat het om Met-leerplichtige kinderen gaat. Op grond van het principe der finan ciële gelijkstelling zal de overheid de kosten der bijzondere kleuterscholen naar dezelfde maatstaf als die van dc openbare scholen uit de openbare kas sen vergoeden. Een schoolbestuur, dat de kosten van de bouw en Inrichting van een kleuterschool door de overheid ver goed wil zien, zal moeten aantonen, dat de school door een voldoend aantal kin deren bezocht zal worden. Hiervoor gel den dezelfde aantellen als voor het openbaar onderwijs. Voor de vergoeding van de kosten van bouw en inrichting en van de bezoldi ging van het personeel is een regeling ontworpen, die vrijwel gelijk is aan die voor het lager onderwijs. De vergoeding van de exploitatiekosten .wordt ander? geregeld, maar ook daarbij is het prin cipe van de financiële gelijkstelling be houden. Sir John KolelatvalaPrime Minister van Ceylonbezocht Zaterdag de stad Delft, In gezelschap van burgemeester D. de hoorwandelt het hoge gezelschap over het Oude Delftdat dank zij de sneeuw een nog schilderachtiger aanblik bood. Op de achtergrond de Oude Jan". CHINESE ^communistische troepen tU v'J. J.-» hoGamaI leföD - Op Vrijdagavond 18 Februari om 8 uur zal it.-kolonel A L. M. Vreeswijk voor de leden cn genodigden van de St:cntmg Neder land-Zwitserland een voordracht houden ge titeld ..De Zwitsers en het Zwitserse leger Dc le-zing zal worden gehouden in cafe- restaurant Bosch lust, Bezuidenhout te 's-Gravenhage hebben de door de nationalisten ontruimde Tatsjen-eilanden en de Pis- jan-eilanden „bevrijd", zo meldt radio- Peking. „De bevrijding van deze eilanden heeft gunstige voorwaarden geschapen voor de bevrijding van Taiwan (Formosa) en andere eilanden voor de kust". Er was voor de communisten op de Tatsjen-eilanden overigens weinig te „bevrijden", want zoals men weet heb ben de nationalisten voor hun vertrek de tactiek van de „verschroeide aar de" toegepast en waren slechts enkele bewoners achtergebleven. Volgens het nationalistische minis terie van Defensie zijn ruim zeventig gewapende en gemotoriseerde jonken van de Chinese communisten waarge nomen bij Matsoe. Dit is een eiland waarvan dc nationalisten hopen dat de Amerikaanse vloot het zal helpen verdedigen. Intussen heeft de Ameri kaanse vice-admiraal Briscoc te Wash ington verklaard dat de zeventig waar genomen jonken waarschijnlijk ge wone vissersschepen zijn. Briscoe zei verder dat de Ameri kaanse Zevende Vloot thans, na af loop van de evacuatie van de Tatsjen eilanden, waakzaamheid zal blijven betrachten en Formosa zal blijven be schermen tegen eventuele aanvals- acties uit de richting van het vaste land van China. President Eisenhower heeft de man nen van de Zevende Vloot telegrafisch bedankt voor hun aandeel in de eva cuatie. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat een eska der straaljagers F-86 op Formosa ge- stationneerd zal blijven voor de ver dediging van het eiland. De 18e „figh ter bomber wing" is sinds twee weken op Formosa in verband met de evacu- actie van de Tatsjen-eilanden. Een ..fighter wing" bestaat uit 75 vlieg tuigen. Een artillerieduel heeft gisteren plaats gehad tussen de Chinese natio nalisten op het eiland Quemoy en de communisten op het eiland Tateng, ongeveer twee kilometer van Quemoy verwijderd. De nationalisten openden het vuur, na te hebben waargenomen, dat de communisten voorbereidingen voor een bombardement van Quemoy troffen. Zondagmorgen vroeg is, doordat van ten der wagons tengevolge van warm lopen, de aspot brak een goederentrein ontspoord tussen Culemborg en Gel- dermalsen. Het treinverkeer ivns ge stremd lot ruim één uur toen hel over een spoor hervat kon worden, Per soonlijke ongevallen deden zich niet rekening moeten houden. I oor. De 35 wagons waren hoojdzake- lijk geladen met rollen plaatijzer van de Hoogovens. Daar het herstel van het beschadigde spoor vermoedelijk pas vandaag gereed zal komen, zullen de reizigers, vooral die van Utrecht in de richting Den Bosch rijden ook vandaag nog, met enige vertraging Maarschalk zjoekow, de nieuw benoemde Russische minister van Defensie, zal gaarne een bezoek aan de Verenigde Staten brengen, mits de betrek kingen tussen beide naties ver beteren, heeft radio-Moskou Za terdagavond verklaard. De uitzending was een opname van een interview, dat Zjoekow toegestaan had aan de Amerikaanse uitgever Vn- liam Randolph Hearst Jr. cn twee journalisten. Zjoekow herinnerde er aan> Eisenhower hem na de oor.og twee maal uitgenodigd had. „Ik heb thans nog geen uitnodigiru ontvangen", zei hij. „Maar ik Scloo dat de bestaande betrekkingen tusstn .onze landen niet gunstig zijn om op dit ogenblik zo'n reis te maken. In zou graag een bezoek aan dc ver enigde Staten brengen en als de be trekkingen verbeteren zou ik dit met genoegen doen". ,,Weinig enthousiasme In officiële kringen in Washington toont men weinig enthousiasme voor het denkbeeld van premier Churchill van een conferentie van de Westelijke Grote Drie met de Sowjet-Unie na bekrachtiging van de Partjse verdra- gen over bewapening van West-Duits- 'ij.' Britse premier opperde dit denkbeeld Donderdag in het Lagerhuis toen men hem vroeg oi hij wilde aan sturen op een bespreking met maar schalk Nikolai Boelganm, dc nieuwe premier van de Sowjet-Unie, Churchuj zei toen dat zijn regering op het standpunt staat dat zij moet streven naar een Viermogendheden-conferenue, indien er kansen op succes daarvan zijn. President Eisenhower is nimmer enthousiast geweest over dit denk beeld dat Churchijl verscheidene malen heeft geopperd. Toen de 47-jarige J. M. zich in de nacht van Zaterdag op Zondag naar zijn buiten de kom van Bergen op Zoom gelegen woning begaf, is hij in een' sioot langs de weg terecht gekomen. Hij is voorover in de sloot gevallen en in de modder gestikt. Zon dagmorgen vonden voorbijgangers het stoffelijk overschot. W. die al vaker wegens kleinigheden met de politie in. aanraking was geweest, was enige tijd voor de moord werd ge pleegd met groot verlof uit de militaire dienst'gekomen. Hij begon een gewoon te te maken van fietsendiefstallen. Up de bewuste avond in December was hp weer op een fiets uit, helaas gewapend met de revolver die hij, naar de pohne aanneemt, uit de militaire dienst had meegesmokkeld. Aan de achterzijde van de woning van de heer K. zag hij een fiets staan. Op het moment dat hij de tuin betrad, kwam ook mevrouw K-. naar achteren. W. trok zich terug om een beter ogenblik af te wachten. De winkeliersvrouw ging weer naar voren, en W betrad de tuin opnieuw. Hij was net midden in de tuin. toen mevrouw K.. die klaarblijkelijk iets moet hebben gehoord, opnieuw plotseling naar ach teren kwam. De man raakte daarvan, naar de commissaris vertelde, zo van streek, dat hij zijn revolver trok en me- vrouw K. neerschoot. Daarop vluchtte hij op de' roodbruine fiets, die later m het opsporingsverzoek ook is vermeld. Deze fiets is het inderdaad geweest, die tenslotte tot de aanhouding van de moordenaar heeft geleid. De recher cheur, die met het onderzoek werd be last, vatte aanstonds het denkbeeld op, dat het de bedoeling was geweest de achter de woning staande fiets te stelen, en dat de moordenaar dus mogelijk ook op een gestolen fiets was gevlucht. Onderzoekingen brachten aan het licht dat de timmerman W., wiens gedrag met vlekkeloos was en wiens naam al eens eerder met fietsendiefstallen in verband was gebracht, in het bezit wa6 van een roodbruine fiets. Hij werd ongeveer een maand na de moord aangenou- den. Maar hij gaf een alibi op, waar niets tegen in viel te brengen. Hij werd daarna weer vrijgelaten. Hij werkte ge woon bij zijn baas als timr .erman en voelde zich geheel veilig. Haar de on derzoekende rechercheur legde zich niet bij de onaantastbaarheid van het alibi neer Hij stelde een zeer minutieus onder zoek in, dat weken vergde. Toen bleek, dat de fiets niet W.'s eigendom was, maar dat ze was gestolen. Deze eerste onjuistheid in W.'s verklaring werd ge volgd door de ontdekking van nog meer leugens. Tenslotte werd het net zo dicht gespannen, dat ontkennen niet meer hielp. Zodat het werk van vele weken werd bekroond met-de arrestatie. Op onze vraag, of.de politie nog iets heeft gehad aan de tips die zyn. binnen- gekomen na bet publiceren van. het op- sporingsbericht mei de zo goed moge lijk gelijkend gemaakte foto, antwoord de ós commissaris, dat er meer dan vier honderd van zulke tips zijn binnenge komen, van Vaals tot Groningen en van Vlissingen tot Den Helder. Ze zijn alle nauwkeurig onderzocht. De rechercheurs hebben samen met de kroongetuige - de jongeman, die de dader zag vluchten het hele land afgereisd. Intussen waf W. gewoon thuis en werkte hij normaal. Deze kroongetuige is tijdens de eer ste gevangenschap van W. ook niet de ze verdachte geconfronteerd. Hij zag toen wel gelijkenis, maar durfde W. niet zonder meer als de dader aan te wijzen. Om twee uur Zondagmiddag is hef Engelse schip „Laloma", 7249 brl., bi) de ingang van de Nieuwe Walerweg aan de grond gelopen. Het schip slaagde er vier uur later in, op eigen kracht vlot te komen. In Krasnapolsky te Amsterdam is het afgelopen weekeinde de oprichtingsver gadering gehouden van het Sociaal De mocratisch Centrum (S.D.C.) van leden van de Party van de Arbeid. Vertegenwoordigers uit meer dan der tig plaatsen hebben de bijeenkomst hij- gewoond. Initiatiefnemers waren: prof. dr. N. A. Donkersloot, Frits Kief, dr. P. J. Meertens. mr, B. van Tijn, en Sam de Wolff (allen Amsterdam), dr. G. J. Geers en nu*. Joh. Rugge (Groningen) Jack Engels (Leiden) en dr. J. H. Ren- ken (ScherpenzeeU. De initiatiefnemers rijn van oordeel, aldus de heer De Wolff, dat rij zich, door zich te baseren op het beginsel program van de partij, hebben te keren tegen de zulken in de partij, die dat beginselprogram in feite hebben laten vallen en in plaats van een socialistische partij in werkelijkheid de wederopstan ding van de Nederlandse volksbeweging van na de bevrijding willen. In het bij zonder confronteerde de heer pe Wolff de denkbeelden van prof. Banning, neer gelegd in de brochure „Ons socialisme", met inhoud, strekking en bedoeling van het beginselprogram. ..Het socialisme van de heer Banning, aldus de heer De Wolff, kan nooit „ons" socialisme zijn. „De hereniging van Duitsland onder socialistische signatuur en het schep pen van een socialistische democratie in het hart van Europa", aldus heeft voorts de heer Kief verklaard, „bepaalt de toekomstige ontwikkeling van ona werelddeel". „Binnen de P.v.dwA.zat. duidelijk gemaakt worden, dat de twee deling van de wereld onaanvaardbaar n en dat een andere, een derde, socialis tische weg gegaan za! moeten worden". DE JOODSE wereldbevolking telt 11.867.000 zielen. In de Ver. Staten wonen 5.200-000 Joden, in de Sow jet-Unie 2.000.000, in Israël 1.488.470 en in Groot-Brittannië 450.000. De volksrepublikein Pierre Pflimlin heeft vandaag zijn pogingen om een nieuw Frans kabinet te vormen op- Vrijwel onmiddellijk nadat hij dit had meegedeeld, werd aan de rechts georiënteerde socialist Christian Pineau verzocht een regering samen te stellen. Pflimlin faalde, omdat hy niet m staat bleek, de wonden, die de val van premier Pierre Mendès-France in de nationale vergadering heeft geslagen, te helen. Pflimlin begaf zich vanmorgen om 4.45 uur naar president Coty, ten einde mee te delen, dat hij niet kon slagen. De bekendmaking volgde op een nacht van onderhandelen. Het was Pflimlin, naar verluidt, bijna gelukt een lijst van toekomstige ministers op te stellen. Pflimlin bleek tenslotte echter niet in staat voldoende steun te krijgen van de radicaal-socialistische partij van Mendès-France, die in zichzelf is verdeeld. De elementen in de partij, die Mendès-France steunen, zouden Aan de conferentie zouden volgens het Russische voorstel moeten deelne men: communistisch China, de Sow jet-Unie, de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk, India, Birma, Indonesië, Pakistan Ceylon. Het initiatief voor het regelen van de conferentie zou moeten worden genomen door Rus land, Engeland en India. De conferen tie zou deze maand in Sjanghai Jl New Delhi moeten worden gehouden. Radio-Moskou verklaarde dat de onderhandelingen nie met India en Engeland zijn begonnen, worden voort gezet. Een nieuwe stap is volgens he. Russische voorstel noodzakelijk ge worden na de mislukking van de be sprekingen over oen „staakt bet vu De stijgende tencens tn iict bieneibrulk in West-Duitsland heelt ook in het afSe" Io-jon jaar voortgeduurd. Het totale bier- verbruik bedroeg 30.1 mUlioen hl., hetgeen 6 meer Is dan in 1953. ren" in de Veiligheidsraad. In dit ver band wijst Rusland op het feit, dat de Veiligheidsraad net Russische verzoek om de nationalistiseh-Chinese verte genwoordiger door een afgevaardigde van Peking te laten vervangen, heeft afgewezen. Aangezien de regering van communistisch China siechts aan het overleg in de raad wil deelnemen, ais aan dit verzoek zou worden voldaan, acht de Sowjet-regering de bemoeiin gen van de Veiligheidsraad met de kwestie-Formosa nutteloos. Een officiële woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken in Londen verklaarde, dat de Britse reactie op de Russische voor stellen niet neerkomt op een verwer ping. „Wij staan nog open om over tuigd te worden, dat een conferentie een geschikt middel is om de kwestie te regelen. Op het ogenblik menen wij echter, dat geheime diplomatie een betere methode is", zo voegde hjj hier aan toe. zich niet met Pflimlin hebben willen inlaten. Pineau is de derde man, op wie een beroep is gedaan om de 21ste na-oor- logse regering in Frankrijk te vormen. De vroegere premier Antoine Pinay was de eerste. Pineau, die 50 jaar oud is, maakt sinds 1946 deel uit van de Nationale Vergadering. Hij heeft premier Men dès-France gesteund bij dc pogingen om de Parijse verdragen, waarin de herbewapening van Duitsland wordt goedgekeurd, door de Nationale Ver gadering aangenomen te krijgen. Pineau werd op het Elysée Paleis ontboden, kort nadat Pflimlin ver trokken was. Of de socialisten zullen proberen een regering te vormen is twijfelach tig. Zij hebben geen zitting gehad in de recente kabinetten. Omstreeks half twee Zaterdagmiddag is nabij Oegstgeest op de Rijksweg 's-GravenhageAmsterdam een serie botsingen voorgevallen, waarbij tenslot te zeven personen- en vrachtauto's wa ren betrokken. Er hebben zich geen ernstige persoonlijke ongelukken voor gedaan. Het echtpaar Van M. uit Am sterdam. dat zich met zijn kinderen in een personenauto op weg bevond naar Den Haag, liep hoofd- en beenwon den op, die in het Academisch Zieken huis te Lelden zijn behandeld. De kin deren kregen schaafwonden. De personenauto werd zwaar bescha digd, nadat een botsing was ontstaan met een van de tegengestelde kant ko mende zware vrachtauto. De auto's kwamen met elkaar in aanraking op een punt van de driebanige rijweg waar aan de kant een auto stilstond. Van laatstgenoemde auto was. naar later is gebleken, de motor afgeslagen, tengevol ge waarvan dit voertuig een rijbaan, blokkeerde. Enkele ogenblikken nadat de botsing was gebeurd, was er een „kluwen" van op elkaar gebotste auto's. In het geheel waren betrokken twee vrachtauto s uk Voorhout, een personenauto uit Amster dam. een uit Den Haag. een uit "Wasse naar en twee uit Haarlem. Enige wa gens werden zwaar beschadigd, andere licht. De Rijksweg was na de botsingen ge blokkeerd en het duurde enige tijd voor bet verkeer zijn loop kon hernemen. De minister-president van Ceylon. Sir John Kotelawala, heeft een beleefdheids bezoek gebracht aan minister-president dr. Drees in diens kabinet. Zaterdagmiddag te half vier is de heer Kotelawala in het paleis Soestdijk ontvangen door H. M. de Koningin, in tegenwoordigheid van minister Luns. In hotel Wittebrug heeft de regering de heer Kotelawala Zaterdag een diner I aangeboden. De 'neer Kotelawala heeft daarbij een toast uitgebracht op Konin gin Juliana, waarna dr. Drees een dronk uitbracht op Koningin Elizabe* van Ceylon. De chauffeur van de Roemeense zaak gelastigde in Kopenhagen heeft toestem ming gevraagd om in Denemarken te blijven. Tegenover de politie verklaarde hij, dai zijn vrouw tegen haar wil wordt vastgehouden op de Roemeense legatie. De Deense politie houdt het gebouw van de legatie ia het oog. Op de Rijksweg AmsterdamDen Haag vond Zaterdagmiddag een gecom pliceerde. slippartij plaats waarbij vier auto's min of meer beschadigd werden. Bij het ongeluk, dat ter hoogte van Oegstgeest geheyrde vielen toonder boven wonder geen doden. U'cl wer den enkele personen gewond (waar- auto. onder dn directeur van AiVP-Foto, dia in een, nu zwaar beschadigde, Austin zat). Op de foto ziet men een ztvaar beschadigde Austin, geflankeerd door twee andere wagens, welke uit de rich ting Amsterdam komendezeer onzacht in aanraking kwam met een uit de richting Den Haag komende vracht. t-i

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1