Dr. Veldkamp opende de ROK A 1955 te Rotterdam „Bravo" gaf feestconcert ter gelegenheid van jubileum Vrijwillige brandweer bestaat tachtig jaar Multatuli-museum verhuist niet Beurs van internationaal karakter Sir Paul Mason opende Engelse tentoonstelling in Boymans Lager dodencijfer in Australië TROUW Maandag t Aluatt cvoó SCHIEDAM Gebroken spoorstaaf tussen Rotterdam en Schiedam Drie jongens verdwenen uil weeshuis Bazar „Zonnehuis" Echte ruzie S.Z.C. kon het tegen S.V.H. niet klaren Portemonnaie verdwenen Diefstallen MAASSLUIS Handgemeen Koral er een Christelijke Technische school? Intrede Ds. Quartel VLAARDINGEJN Ir. G. Efting Dijkstra overleden Deze week in Schiedam Burgerlijke Si and van Rotterdam Grote feestelijkheden in voorberijding Allen lid Jubileumuitvoeringen van „Hollandia" Jubilaris gehuldigd DE achtste Beurs voor Kruidenierswaren en Chocolaterie te Rotterdam, de ROKA, is vanmorgen door dr. G. AT. J. Veldkamp, staatssecretaris van Economische Zaken, in het Ahoy'-gebouw té Rotterdam officieel geopend, in aanwezigheid van de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum en zijn echtgenote; mr. K. P. van de Mandele. voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam; de wethouder van de Bedrijven, de heer H. E. v. d. Brule, de wethouder van Openbare Werken, de heer J. Meertens, mr. J. Haspel', gemeente-secretaris, mr. H. A. R. Schuit, directeur van de Jaarbeurs, prof. dr. A. H. M. Albreghts en de vertegen woordigers van de regeringen van de Ver. Staten van Noord- Amerika, Groot-Britannië, Duitsland cn België, poiitie-auloriteiten en diverse afgevaardigden uit het bedrijfsleven. Openingsrede Regionale conferentie Chr. Paed. Studiecentrum Maasland Overdracht van wateren Van Gamstorongh tot Turner Sir Paul Mason, ambassadeur van Groot-Britannië in Nederland, heeft Zaterdagmiddag in Museum Boymans te Rotterdam de ten toonstelling „Engelse landschap schilders van Gainsborough tot Turner" geopend. Mattliaus Passion in de Koninginnekerk Expositie „Rotterdam, veiligste stad in Nederland" Begrafenis A. Kievit Avontuurlijk heerschap tweemaal uitgewezen In Nederland gearresteerd NIEUWE DREIGING DOOR STORM Uitloting obligaties premielening Dertig jaar CJ.M.V.-werk in kerkdienst herdacht fermijnnoteringen V isserijberichten Op 17 Mei zal de C.J.M.V, Mondaccor- teursweifactie ais geschenk voor het deonverenïging ..Bravo" te Schiedam vijl en twinlig jaair beslaan. Daarom had hel jaarlijkse concert, dat Zaterdagavond in het gebouw Arcade werd gegeven een feestelijk lintje gekregen. Behalve dat de leden van Bravo zelf voor het voetlicht traden was daar het optreden van het Koninklijk erkend Accordeonorkest „Ex celsior" uit Botterdam, dat geen onbe kende voor de Bravo'islen is. omdat het ook zijn medewerking verleende bii het twintigjarig jubileum. De viering van het jubileum zelf zal op 6 Mei in Musis Sacrum op grootse wijze plaats vinden, mochten wij de heer P. Sonneveld tenminste geloven die als lid van het huldigingscomité de aanwe zigen opwekte de voorbereidingen te steunen. Het concert zelf mag zeer geslaagd ge noemd worden. De aanwezigen onder wie afgevaardigden van de Stichting Mond- accordeon Bond in Nederland, de Schie- damse Gemeenschap en de heer de Pater, mede-oprichter van Bravo, hebben kun nen genieten van een op hoog peil staan de uitvoering. Hoewel uitteraard Excelsior het leeu wendeel van het succes op haar reke ning heeft staan, heeft ook Bravo zelf tot het slagen van de uitvoering veel bij gedragen. Bravo had zich voor deze uitvoering namelijk onder leiding van haar dirigent de heer A. X van Daalen. duchtig voor bereid en behalve composities die al lan ger op haar repertoire stonden werden er op deze avond een aantal nieuwe ten gehore gebracht. Buitengewoon goed zijn de leden op hun dirigent ingesteld. Met weinig moeite wist deze het orkest de juiste leiding te geven. Vooral aan tempi en volumina was de juiste aandacht be steed. Marsen wisselden met andere or keststukken af. Begonnen en besloten werd met een koraal. Het Koninklijk Erkend Accordeon-orkesl ..Excelsior" onder leiding van de heer Ph. van Loon. heeft vervolgens de aan wezigen van zijn kwaliteiten doen ge nieten. Uit het eerste gedeelte van het optreden, dat aan de meer stemmige kant was gehouden, kon vooral de symphoni- sche impressie van G. S. Mathis in een arrangement van R. Wurthner worden gewaardeerd. Dit stuk dat modern getint is. beleefde op deze avond, volgens de toelichting van de directeur van het or kest, zijn eerste openbare uitvoering in Nederland. Goed gezegde gedichten door de heer H. Muys vormden voorts een welkome afwisseling in het programma. In de pauze werd nog iets gezegd door een lid van het bestuur van de Stichting Mondaccordeon-bond in Nederland, de heer Luthart, die opwekte tot een dona- Bij de Delfshavense Schie tussen Rot terdam en Schiedam is vanmorgen om streeks kwart voor negen eeh gebroken spoonstaaf in het hoofdspoor ontdekt. Hierdoor reden de treinen uit het Noor den tot Schiedam en uit het Zuiden tot Rotterdam C.S., terwijl tussen Rotterdam en Schiedam een pendeldienst over een spoor werd onderhouden. De D-trein naar Amsterdam werd in plaats van via Den Haag via Harmeien en Breukelen naar de hoofdstad geleid. Om 9.24 uur was het euvel verholpen. Het treinverkeer kon van dat tijdstip af weer over beide sporen rijden. komende jubileum. De heer Sonneveld stelde de Jubileum commissie voor, die de feestviering op 6 Mei voorbereid. Een ieder die zijn steun aan de plannen wil geven kan dit doen via de giro-rekening van de heer Sonneveld op no. 191404. Zaterdagavond liepen drie jongens van vijftien jaar weg uit het Weeshuis aan de Lange Achterweg te Schiedam. De politie die weldra van het gebeur de in kennis was gesteld, heeft lang» tijd naar de verblijfplaats van de kna pen gezocht. Eerst Zondagmorgen om even over half acht werd telefonisch gemeld dat de Amsterdamse Politie een van de jongens had gegrepen, toen de/.e trachtte een auto te ontvreemden. Dc- twee anderen werden kort daarop ge vonden en op transport gesteld naar Schiedam, waar de weeshuisvader weer genist kan zijn. Morgen zal een bazar geopend wor den in het „Zonnehuis" aan de Boev- havelaan 1 te Schiedam. De opbrengsl van deze bazar is voor veraangenaming van net leven van de zo zwaar getrof fen chronische patiënten die in het te huis worden verpleegd. De bijzonder aardige attracties zullen Dinsdag. Woensdag en Donderdag van 10—11.30 uur. van 1416.30 uur en van 19.3021.30 uur ten dienste staan van de bezoekers. IN een café te Schiedam zouden Zon dagavond een 44 jarige arbeider en de 20 jarige varensgezel K. v.d. M. uit Schiedam voor hun plezier eens een roD- bertje gaan vechten. V.d. M. maakte er echter plotseling bittere ernst van Hij sloeg de arbeider bond en blauw. Met een winkelhaak in het hoofd bleef deze onder een tafeltje liggen. De G.G. en G.D. verleenden assistentie. In een uiterst snelle wedstrijd, waarin S.Z.C. in hoofdzaak domineerde, moes ten de Schiedammers tenslotte toch de vlag strijken. Opmerkelijk was het goede spel van Nico Kolmeyer, maar helaas had hij te weinig steun van de voorhoede waar door vele kansen teloor gingen. Al gauw na het begin kreeg de S.V.H. keeper het druk en moest enige cor ners weggeven. Geen der hoekworpen leverden echter resultaat op maar S.Z.C bleef op de Rotterdamse helft. Na her haalde mislukte schoten tegen de lat ol er over, dan we! door goed werk van de keeper, werd het Ben Verkaaik te har en hij trok er alleen tussen uit en mistte niet 01. Ook hierna bleven de Schiedammers het spel in handen houden, waardoor de achterhoede enigszins verslapte. Dit ver slappen kostte hun een doelpunt door niet goed afdekken. Hierdoor gewaar schuwd letten de achterhoedespelers wat beter op en was er vrijwel gpen door komen aan. Een snelle uitval van S.V.H. werd door Ben Verkaaik keurig onderschept en de bal ging afgemeten naar de mid denvoor. Henk Roodenrijs behoefde de bal maar een klein tikje te geven om van richting te veranderen. Dit deed hij ook en S.Z.C had weer de leiding. Lang zou dit leiderschap niet duren want de Rotterdamse linksvoor wist met een drukbal de stand weer op gelijke voet te brengen 2—2. Deze stand werd tot de rust gehandhaafd. De tweede helft was vrijwel een herhaling van de eerste met als enige verschil, dat S.Z.C. niet meer scoorde en S.V.H. dit nog twee maal deed. Al dus leden de Schiedammers wederom een nederlaag er, wel met 42. Doordat wij de verdere uitslagen van de Z.R.O. niet hebben binnengekregen kunnen wij nog geen stand geven, maar het begint er voor de Schiedammers wel bedenkelijk uit te zien. A.s. Woensdag 9 Maart gaat het twee de herenzevental naar Rotterdam om de strijd met Forellen 1 aan te binden. Uit de jas van A. G. die in de Tech nische school te Schiedam avondlessen volgde, was Vrijdagavond een portemon naie verdwenen met een inhoud van 4ï Later bleek een leerling uit Maassluis de dadpr te zijn. Dit weekend hebben oneerlijke per sonen hun lusten te Schiedam weer eens trachten bot te vieren. Twee jongens van 12 en 13 jaar namen 3 vulpennen en 6 ballpoints weg uil de Henia. In een zeUbedienmgszaak maakte een huisvrouw zich schuldig aan diefstal van koffie en thee. De vertegenwoordiger J. v. D. uit Tiel werd aangehouden wegens oplichting en verduistering van een partij koffie ter wijl van de Maasboulevard een koperen kraan en een stuk loden pijp verdwe nen. Een gezellig samenzijn in een feest- zaaltje te Schiedam, dat dar.r Zaterdag avond werd gehouden, eindigde, niet be paald prettig, in een handgemeen tussen de gasten. Er vielen verschillende slachtoffers en de politie moest de G.G. en G.D. assistentie verlenen om de ge moederen te kalmeren. De zoon des huizes werd danig toegetakeld en een dame uit Rotterdam kreeg een zenuw toeval. Er is te Maassluis een vereniging met aanvankelijk 32 leden opgericht, die zich ten doei stelt te komen tot stichting van een Christelijke technische school. De vereniging meent dat. nu de in dustrialisatie van Maassluis zich gelei delijk verder ontwikkelt, er behoefte be staat aan een technische school. Een vrij groot aantal jongens uit deze ge meente bezoekt thans scholen in omlig gende plaatsen. Men neemt aan, dat de school te Maassluis ook leerlingen uit Maasland, Maasdijk, Rozenburg, Hoek van Holland e.d. zal aantrekken. De raad zal gevraagd worden aan de stichting van deze school, die even tueel in de Sluispolder gebouwd kan worden, medewerking te verlenen. Na een langdurige ziekte is Zon dagmorgen te zijnen huize overleden ir. G. Efting Dijkstra, directeur van de Dienst van Bouw- en Woning toezicht te Rotterdam. Gijsbertus Efting Dijkstra werd 6 Augustus 1900 te Leeuwarden ge boren. Hij studeerde te Delft, waar hij in 1929 zijn diploma van bouw kundig ingenieur behaalde. Aanvankelijk vervulde ir. Efting Dijkstra enkele functies in 's Rijks dienst bij de Zuiderzeewerken (direc tie Wieringermeer), en bij de Rijks dienst voor de Werkverruiming, waar hij als inspecteur werkzaam js ge weest. In 1943 werd hij directeur van de woningdienst te Schiedam: een jaar later trad hij in Rotterdamse ge meentedienst als ingenieur-afdelings chef. In 1947 volgde zijn benoeming tot directeur van bouw- en woning toezicht. Als zodanig is hij gedurende de moeilijke jaren na de oorlog werkzaam geweest. MAANDAG. 7 Febr.. Arcade. 19.30 uur: Sectie Toneel S.G.; Auaxtie-avond voor „Het Witte Paard". DINSDAG, 8 Febr.. Geb. Chr. Soc. Be langen. 20 uur: Chr. Metaaibewer- kersbond; Jaarvergadering. WOENSDAG, 9 Febr.. Geb. Toonkunst, 20 uur: Alg. Fotokring Schiedam; contactavond. Geb. Irene. 19.45 uur: Ned. Chr. Be- ambtenbond; Jaarvergadering en to neeluitvoering van „Je moet er n:et mee spelen" klucht door Hans Nesne. Musis Sacrum. 20 uur: Ver. Ontwik keling en Ontspanning Wilton-Feijen- oord; De Kleine Comedie met ..Las tige Mannen". DONDERDAG. 10 Maart. Musis Sacrum. 20 uur* Ver. Ontwikkeling en Ont spanning Wilton-Feijenoord; De Klei ne Comedie met „Lastige Mannen Passage-theater, 20 uur: Harmoniege- zelschap O.B.K.; Jubileumconcert. VRIJDAG. 11 Febr,. Bedrijfscantine Roe- lants; lezing van Maurrts Dekker over „Waaróm wij lachen Geb. Irene. 20 uur; Wijk 3 Hervorm de Gemeente; Wijkavond. Aangiften van 5 Maart. BEVALLEN B Brouwer—Koopman u SVkpnsVos S de KoningMak d. M van w,jk—van Buuren «jI: M Hotte»-* Vo= d; M van Ooijcn—Vis-er z. E tan Woeldende Jonge T de Jonge-t oek- sema d: D Jansen—de Vos d. F BrussL Scbeele d: M A G Slotboom-van. Beek d. raaM DumouJinAmmerlaan 7. C Y» Jasóerï-van der Velden d; L C UKO.rd- ros z' G A van der MeerKlap d» J o van Hamingen—Fortuin r; C D van Hul- steb n—Arno ijs d L Kool-Barendrrgt A A M de Beervan Berkum z: S J Beijnen—Vielvoije d: C C Hulzmga- EDEN- A de Bree. man van E ovbkledbn A ^n Heezik ongeh man jr -»-» M-„Luk der Wilt. man. gen «e™ •f Hoe0rrtaman°nvaT dhr VVr.dHk^ j: A man van J C Maas 80J g KoeUnk.UIrMn':"*geh gew met M_ Brand j; M I A Martyn. ongeil vrouw 80 j. Voorts als levenloos aangegeven: P Holt- Voorcnallg Usselmonder X C de Gaat. huu zenBrandenburg, zoon. Kreber, F, W. Kuiper, P. Kuijper, P. Leijendekkers, H. K. van Minnen. M. H. Neeleman, B. van Neerbos, A. Spris S. van Toor. G. Walstra, G. v. d. Windt en M. H. L. Weststrate. Voor de feestweek in Juni zal nog een programma-boekje worden uitgegeven Sr zijn drie heren, die vanaf de op richting lid zijn geweest van Door oefe ning vaardig". Het zijn de huidige voor zitter. de heer L, van Zanten. H. H. van Kooi en T. Maat. Viaardingen krijgt het dit jaar bepaald druk met feesten. Naast het jaarlijkse veertiendaagse vacantiefeest, waarvoor de voorbereidingen intussen op gang zijn gebracht, komen er namolijk nog veel meer feestelijkheden. Een nieuwe feestweek wacht Viaardingen ter gelegenheid van de jubilea bij de plaatselijke vrijwillige brandweer. In zijn huidige vorm bestaat de brand- A. J. de Jong, J. L. Jonker, ir. A. A, •.veer namelijk dit jaar tachtig jaar, een 13 p feit, dat zeker wel feestelijk herdacht mag worden. Tachtig jaar geleden heeft men deze vorm ingesteld, toen de brand bestrijding, die destijds tot de taken van de schutterij behoorde, niet meer vo.- deed. Intussen is het wellicht aardig te weten, dat Viaardingen in deze tachtig jaren niet vooruit is gegaan in aantal brandweerlieden, want destijds had men er 350, terwijl de brandweer thans uit 105 personen bestaat. De vrijwillige brandweer heeft in Viaardingen een roemruchte historie achter de rug, want in Viaardingen zijn vaak grote branden geweest en bij de bestrijding van het vuur werden, hoe gemoedelijk het vroeger ook vaak toe ging, knappe staaltjes vertoond! Iets wat de bestrijding der branden bepaald niet ten. goede kwam, was de concur- rentie-zucht tussen de brandweerlieden onderling. Bij iedere brand was het „haken en ogen". Men probeerde elkaar op alle mogelijke manieren vóór te zijn. Uit deze moeilijke situatie kwam op 3 October 1930 de oprichting voort van van brandweerlieden, die dit jaar dus „Door oefening vaardig", de vereniging ook een jubileum, het zilveren, kan vie ren. D.O.V. werd met 26 leden opgericht en de doelstelling van de vereniging was de saamhorigheid tussen de brandweer lieden te bevorderen, iets waarin men wonderwel geslaagd is. Aile Vlaarding- se brandweerlieden tot en met het ka der zijn lid van deze vereniging. Het feest van de jubilerende brand weer duurt, zoals gezegd een week lang en wel van 6 tot 11 Juni. Het program ma hiervoor heeft men als volgt in gro te lijnen vastgesteld: Maandag receptie in de Brandweerkazerne aan de Hoflaan. Dinsdag bezichtiging van de brandweer kazerne en het materiaal, waarover de Vlaardingse brandweer de beschik king heeft. Men heeft twee ladderwa gens, drie auto's met zwaarvermogen boven duizend liter per minuut, één auto lichtvermogen, twee vuurvreters met groot en drie met klein vermogen, twee materiaal-wagens. achttien kilometer .slang en nog veel meer. De maximum capaciteit van de brandweer bedraagt 20.000 liter per minuut. De bezichtiging kan met explicaties en demonstraties op het grote plein iets bijzonder interes sants worden. Op Woensdagmiddag en -avond kan men in Viaardingen voor he'. eerst kennis maken met Jeugdbrandweer 360 jongens, alle Vlaardingse scholen sturen een team. zullen elkaar in vaar digheid bekampen op een der gro e speelweiden in het Oranjepark. Op Djn- derdag is er een grote demonstratie op de Maasboulevard, waar men de wur gingen in de methoden van vuurfeest:ij- den zal laten zien over de laatste tach tig jaren, waarvoor men zai beginnen met bet zgn. veei tig-gulden-spuitje. Vr.j- dag is er een grote optocht: „De bra» i- weer voorbeen en thans". Op Zaterdag middag tenslotte is er een nationaal con cours op het Mendelssohnplein. dat ook al zeer aantrekkelijk en spannend kan woiden. gezien de aardige manier waai op de diverse korpsen eikaar zullen moe ten bestrijden. Reeds thans zijn er \3i van aanvragen om deelname voor deze wedstrijden binnengekomen. Alles gratis Een aantrekkelijke noviteit van dit ge hele programma is. dat er bij geen der evenementen entree zal worden geheven. Toch kost alles de brandweer een filmt bedrag. Om dit bijeen te garen heeft men een bazar in elkaar gezet, waar voor door de dames der brandweerlie den veel prachtig werk is vervaardigd en waaraan vele biandweer-attracties zullen zij verbonden. Deze bazar zal geopend worden op Dond» aagmiddag 17 Maart, des middags om twee uur door mevrouw A. Tb. Heusdens—Man«- hoit. die deel uitmaakt van het damc-s- erecomité, dat verder wordt gevormd door mevrouw Groeneveld en mevrouw Hooites Meursing. De bazar wordt ge houden op 17, 18 en 19 Maart in de zaal Harmonie. Er is ook een heren-erecomité voa." dit brandweerfeest. waarvan burgemees ter mr. J. Heusdens voorzitter is en dat voorts bestaat uit de beren ir. '.V A. den Bakker, T. de Bruyn, G. v. d. Burg, R. A. Didday. ir. J, W. Emsta, dr, H. A. Beekenoogen, K. v. d. Ham, mr. A. Hooites Meursing, A, de Jong, Zes dames hebben in 1924 de dames- gymnastiekvereniging „Hollandia" op gericht. Thans, dertig jaren later, telt de vereniging 14 afdelingen aan de Oost- havenkade met rond 600 leden, terwijl Holiandia-Spoorwijk er ook nog eens 150 heeft. Hoe anders zou deze beken- zesde lustrum vieren dan met een uit voering. Tot tweemaal toe was het pu bliek uitgenodigd Zaterdag naar de Stadsgehoorzaal te komen. Het is ge komen, in grote getale. En het heeft met bewondering de verrichtingen op het podium gadegeslagen. Onder het publiek bevonden zich 's avonds een heieboel gasten, o.a. wet houder M. H. L. Wesstrate namens het gemeentebestuur. representanten van het Koninklijk Nederlands Gyrnnas- tiekverbond, de Rotterdamse Turn bond, de V.B.L.O., de Sportcommissie, zusterverenigingen, de EHBO en ver tegenwoordigers van de directie van Hollandia N.V. De presidente. mevrouw W. v.d. Lug!v.d. Linden! heeft op sympathie ke wijze de gasten welkom geheten. Directeur W. Oostveen werd lof toege zwaaid en ais bewijs van erkentelijk heid een electrisch scheerapparaat aan geboden. Het enige erelid, mevrouw Oostveen, kreeg bloemen aangeboden Zowel 's middags als 's avonds op de grote uitvoering waaraan Hollar- dïa-heren ook meewerkte, werd onder regie van de heer W. Oostveen een lij vig programma afgewerkt. Tal van ouders hebben 's middags genoten van de vrije oefeningen, brug- en paard, springen en baloefeningen, van hun dochters, 's Avonds stond uiteraard het programma op een wat hoger niveau Op de meeste nummers werd luide van de waardering in de zaal uiting gegeven. Ai met al mag worden ge constateerd, dat de jubiieumuitvoerin- gen van Hollandia een succes zijn ge worden. Niet gauw zal Gerard Geilvoet de da tum a Maart 1955 vergeten, hoewel reeds 18 Februari de dag was, dat hij 25 jaar onafgebroken in dienst was van de Industrie- en Handelsmaatschappij De Hollandse Pelmolen N.V. Opzette lijk was de viering van het jubileum uitgesteld tot de eerste contaetavond van de Personeelsvereniging Pelmolen, die Zaterdagavond in zaal Harmonie werd gehouden. Op het prachtig versier de podium werd de jubilaris eerst toe gesproken door de heer H. Neleman, directeur van De Hollandse Pelmolen N.V. Uit zijn woorden bleek duidelijk, dat Geilvoet een zeer gewaardeerde kracht is in het bedrijf aan de Westhaven- kade. Zijn ijver, trouw en nauwgezette plichtsbetrachting werden geprezen. Na mens de directie werd hem een gou- flen hoi loge aangeoodc-n. Mevrouw Geilvoet deelde ook in de hulde, even als de vader en zoon Leen. De heer W. Coenraai, bedrijfsleider, verraste zijn vriend me: een fraaie aansteker. De vertegenwoordigers schonken hem een portefeuille. Hoezeer Geilvoet wordt gewaardeerd door zijn mede-werkne mers bleek duidelijk uit het cadeau, dat de heer E. Marcus namens hen, hem aanbood: een fraaie rooktafel met ingebouwde bar. In korte bewoordingen heeft de heer Geilvoet vervolgens allen zijn erkente lijkheid betuigd voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Het officieel gedeelte was daarmede afgelopen. Nog lange tijd bleef men bijeen bij een vrolijk programma. Ds. P, H. Qusrtel, afkomstig uit Maas sluis, heeft gisterenmiddag zijn intrede gedaan in de Herv. gemeente te Delfs- haven, wijkgemeente Spangen. Na in de morgendienst te zijn beves tigd door ds. J. Godthelp heeft hij gis termiddag in de Mathenesserkerk bij zijn intrede gesproken naar aanleiding van Openbaring 1 17 „En Hij legde zijn rech terhand op mij cn zeide: Wees niet be vreesd. Ik ben de eerste en de laatste". De Openbaring is niet een duister, maar een troostend en verhelderend boek van de Bijbel. Zij is een antwoord op de vi-ang wie in onze tijd de macht in de wereld hebben. Johannes antwoordt daarop, dat Jezus' rechterhand rust op de schouder van de gelovigen", aldus ds. Quartel. Vrees wordt dan weggenomen. Jezus is er ook in uw en in mijn zorgen; ook in mijn zorgen t.a.v. het ker- kewerk in de grote stad. Voorgangers zijn ook in Chr. hand. zo blijkt uit de Open baring en dat neemt onze zorgen weg, zei ds. Quartel. Ds. J. D. van Hof. praeses van de cen trale kerkeraad Delfshaven, sprak de nieuwe predikant toe. Hij merkte op, dat er in de grote stadsgemeente niet alleen moeilijkheden, maar ook veel mogelijk heden zijn. Ds Quartel spoorde de in zeer grote etale opgekomen gemeente aan trouw te zijn dit is uw plicht, zo merkte hij op. Zaterdagmorgen is in de leeftijd van 55 jaar overleden de heer Jac. van der Linden te Maassluis. De overlede ne verwierf in onze gemeente onder het pseudoniem Jan de Lapper bekend heid. Het schreef al vele jaren onder deze schuilnaam roffelrijrpen in het plaatselijk nieirws- en advertentieblad, waarbij vaak actuele gemeentelijke vraagstukken in het daglicht werden ge steld. Gemeente-Zangdienst. Heden wordt in de Immanuël kerk een Zangdienst gehouden, onder leiding van Kees Bee- nik, met medewerking van Chr. Ora torium Vereniging Crescendo. Dirigent L. v. Wingerden en Koos Bons, or gel. Deze zangdienst zal opgenomen worden voor een uitzending van de N.C.R.V. Voetbal. Hoewel het Exeelsiorterrein aanvankelijk was goedgekeurd voor de wedstrijd tegen C.S.V.D., bleek het veld Zaterdag in de loop van de ochtend na de sneeuwbuien dermate slecht te zijn, dat de consul zich genoodzaakt zag de ontmoeting toch te annuleren. e wedstrijd Quick Boys 3—Excelsior 2 vond te Katwijk wel doorgang. De Excelsior-reserves maakten deze verre reis niet tevergeefs; zij brachten een verdiende 21 zege mee. (Van een onzer verslaggevers) In tegenstelling tot een andersluidend bericht in een van de dagbladen kunnen wij mededelen, dat het Multatuli-mu seum niet van Amsterdam naar Dén Haag zal verhuizen. Van de zijde van het in Xltrceht gevestigde secretariaat van het Multatuli-genootschap vernamen wij, dat het geenszins de bedoeling is de gehele verzameling elders onder te brengen. Wel is hel mogeUik, dat. in verband met het gebrek aan ruimte waarmee het museum in de Amsterdamse Universi teitsbibliotheek te kampen heeft oen r eel van de collectie in bruikleen wordt afge staan aan het Nederlands Letterkundig Museum, gevestigd in het voormalige stadhuis te Den Haag. In een ledenver gadering. die Maandagavond 21 Maart wordt gehouden, komt namelijk een be stuursvoorstel ter tafel om de manuscrip ten, brieven en documenten in bruikleen af te staan aan het Letterkundig Mu seum. De eigenlijke Multatuli-kamer waar in meubelen en andere voorwerpen die aan de schrijver iiebben toebehoord blijft echter in Amsterdam en naar cms werd medegedeeld draagt de gedeeltelijke overplaatsing een voorlopig karakter. daar de mogelijkheid wordt nagegaan. I Na het uitspreken van een kort wel aan het museum een ruimere vestiging komstwooid door cie \oorziUer \an de te geven. Op het ogenblik is deze huisvesting wel zeer gebrekkig. Muitatuli, Vondel en Van Eden wonen met z'n drieën in bij de U.B. en een regelmatige expositie van Multatuii's manuscripten is daardoor niet mogelijk. Nu de Universiteitsbibliotheek evenwel wordt verbeterd en gaandeweg uitgebreid is het zeer wel mogelijk dat ook voor de Multatuliverzameling meet ruimte beschikbaar komt. stichting ROKA. de heer J. H. Bouw man. ging dr. G. M. J. Veldkamp er toe over de beurs te openen. Spreker constateerde, dat de beteke nis van de ROKA met betrekking tol Jaarvergadering M.V.V. Onder voorzitter schap van de heer W. Vreugdenhil heeft de Maaslandse Voetbal Vereniging '27 in „De Pynas" haar jaarvergadering gehouden. De heren C. Stolk en G. Quak brachten resp. als secretaris en penningmeester hun jaar verslag uit. Het bleek dat de financiën iets waren teruggelopen. De heren M. v. d. Berg en N. de Baan controleerden de boe ken en bevonden alles in goode orde. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heren W. Vreugdenhil. voorzitter en G. Quak, penningmeecster. Eerstgenoemde achtte het in het belang van de vereniging plaats te maken voor ten jongere kracht nadat hij een lange reeks van jaren de voorzittershamer had gehanteerd, zodat hij zich niet herkiesbaar stelde Bij de stem ming werd de heer K. v. d. Hoek. 2e voor zitter. in de vacature Vreugdenhil gekozen en oenoemd. Met enkele passende woorden en een opwekking tot meerdere activiteit om MVV '27 tot bloei te brengen, aanvaard de de heer v, d. Hoek zijn benoeming. De heer Quak werd met algemene stemmen herkozen. Deze laatste maakte zich de tolk van alle aanwezigen toen hij de heer Vreug denhil op hartelijke wijze dankte voor a! datgene, wat hij in het belang van MW heeft gedaan. Als bewijs van erkentelijkheid werd de heer Vreugdenhil daarop het ere voorzitterschap der vereniging aangeboden, ten bewijze waarvan hem een fraaie oor konde werd overhandigd. De aftredende voorz.tter betuigde hiervoor met een pas send woord zlin dank. Aan de orde kwam vervolgens de slechte terreingesteldheid. waarover het bestuur contact blijkt opgenomen te hebben met de gemeenteraad in samenwerking met de plaatselijke korfbalclub, die onder een zelfde euvel lijdt. Overwogen wordt ook in 395.") weer een sportdag te organiseren, waartoe een voorlopige commissie wordt benoemd, bestaande uit de heien Jb. v. Trigt. J. Houwt. M. Olree en B. Stolk. Besloten werd tenslotte de veJdtraining 70 -noedig mogelijk te hervatten. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Februari werd aan het oostkantoor ie Maas land voor de Rijkspostspaarbank ingelegd •USB in 69 posten en terugbetaald 2618 in in oosten Fr werden 2 nieuwe boekles uil- peceven Moeilereursits Te Maasland wordt een inoedereursus i zuigelingcnrursus) georga niseerd, die gehouden wordt in het jeugd- gehouw „Het Trefpunt" en begint of) Dins dag 22 Maait te 3 uur n.m Het Chr. Paedagogisch Studie centrum heeft Zaterdag voor leer krachten van het nijverheidsonder wijs voor meisjes een regionale conferentie gehouden, waarop de aesthetische vorming besproken werd. De leerkrachten werden ontvangen door de waarnemend directrice van de le Chr, Huishoud- en Industrie school aan het Ericaplein te Rotter dam, mej. C. E. Moorees. Het welkomstwoord werd uitge sproken door mejuffrouw B. Olij, de voorzitster van de contactcommissie N.O.-meisjes. Drie leraressen, de dames M, Teeuw, A. A. Terpstra en C. Pijl, wezen op de mogelijkheden, die de huishoudelijke en algemene vakken bieden tot ontwikkeling van het gevoel voor schoonheid. De heer A. A. Dekker uit Utrecht ging in zijn toespraak uit van de gedachte, dat opvoeders met hun tijd moeten meegaan. Spreker illus treerde zijn boeiende voordracht met het tonen van talrijke tekeningen van zijn leerlingen van de H.B.S. Het onderwerp van de aestheti sche vorming is in de praktijk reeds een onderdeel van het lesprogramma. Een kleine expositie van het werk der leerlingen liet dit op duidelijke wijze zien. De provincie Zuid-Holland behoeft voor de aanleg van de weg Westelijk Den Haag, Westelijk Delft, Schiedam de be schikking over een gedeelte van de sloot aan de Van Vredenburgweg te Rijswijk en van de Kerstanjewetering eveneens in Rijswijk. Deze wateren zijn eigendom van de gemeente Den Haag. B. en W. van Den Haag stellen de gemeenteraad voor deze wateren aan de provincie over te (tragen. het bedrijfsleven en de buitenlandse kringen steeds een stijgende lijn ver toont. Het voornaamste doel van de beurs is altijd geweest de band van de fabri kanten en importeurs te versterken. De exposities zi.in uitgegroeid tot manifes taties van landelijke betekenis en dra gen een internationaal karakter, zo merkte dr. Veldkamp op. Het voornaamste economisch belang, zo zeide spreker, bestaat voor de detail list hierin, dat de mogelijkheid aanwe zig is door vergelijking te komen tot een zo efficiënt mogelijke samenstel ling van hun assortiment en de nieuwe artikelen te leren kennen. Voor de fa brikanten en importeurs is de ROKA een behoeftemeter, waarbij zij kunnen profiteren van de ervaringen van de detaillist. Spreker zeide voorts, dat de ROKA- beurzen een goed voorbeeld zijn van hetgeen door verticale samenwerking kan wordenbereikt. Ook wees de staatssecretaris bp het stimuleren van het streven naar hechtere organisatie van het bedrijfsleven. Met de wens dat de organisatoren Op Donderdag 24 en Vrijdag 25 Maait om half acht precies zal de Kon. Chr Oratorium Vereniging „Excelsior" twee uitvoeringen geven van de Matthaeus Passion van Joh. Seb. Bach, in de Ko ninginnekerk te Rotterdam. De medewerkenden zijn: Erna Saoi- renberg, sopraan; Annie Hermes. alt, Han le Fèvre, tenor; E, van Grinsven ën,1r:. Laurens Bogtman. bas; David Hollestelle, bas; Lily van Spengen. cla- yecimbel; Chris de Goey, orgel en net Jongenskoor o.l.v. Piet t' Hart. Begelei ding: het Rotterdamscb Philharmoniscli Orkest; het geheel staat onder leiding vaa Phons Busch. De Engel>e ambassadeur in Neder- Sir l'atil Mason in gesprek mei mei rome J. rnn Walsum—Quispel. Zoals bekend is omvat deze expo sitie, geoganiseerd door de „British Council", schilderijen die de opkomst cn de bloei van de Engelse land schapschilderkunst in de periode lussen 1740 en 1850 laten zien. Een selectie-comité heeft onder voorzit terschap van Sir Philip Hendy een keuze gemaakt uit werken" van musea in Engeland en Schotland, o.m. „National Gallery", het Victoria en Albert Museum en de „Tate Gallery" te Londen, en uil particu liere verzamelingen. De directeur van Museum Boymans, drs. J. C. Ebbinge Wubben, heette bij afwezigheid van de burgemeester, een groot aantai aanwezigen welkom, onder wie de Britse ambassadeur en zijn echtgenote, vele vertegenwoor digers van de ambassade en de echt genote van "burgemeester Van Walsum. Hij noemde de expositie een van de belangrijkste, die na de oorlog, niet alleen in ons land, maar in geheel Europa werden gehouden. Met enkele woorden opende daarna maanden geleden, waarbij hij het Mfuseum reeds bezocht. De Engelse schilderwerken, nu bijeengebracht, noemde de ambassa deur elk op zich prachtig en ook de inrichting van de tentoonstelling had zijn bewondering. Hij dankte allen, die de collectie afgestaan en samen gebracht hebben en zeide te hopen, dat ook vee! Engelsen de expositie, die tot 28 April duurt, zullen gaan zien. veel Micces zouden hebben met d« beur.-, be-loot dr. Veldkamp zijn rede en verklaarde de ROKA "55 voor ge opend. Tenslotte maakten de aanwezigen een rondgang over de beurs. Het kan niet anders gezegd worden dan dat de organisatoren hun besté krachten gegeven hebben. De beurs ziet er keurig verzorgd uit. De beurs wordt gekenmerkt door een juiste verdeling der stands en is zeer overzichtelijk. Een aantal van 183 stands is opgesteld in tegenstelling met het vorig jaar toen er 170 stands vertegenwoordigd waren. De beurs zal ditmaal uitsluitend voor de handel toegankelijk zijn. en is tot en met Vnidag 11 Maart geopend, Dezer dagen werd in de cantine van de garage van de Transportmaat- schappij König aan de Paul Krüger- straat S te Rotterdam de jaarlijkse premie voor het schadevrij rijden uit gekeerd aan de chauffeurs in dienst van deze onderneming. Deze chauffeurs zijn wel tevreden, maar niet voldaan. Zij willen het nog beter doen en daarom hebben zij be sloten deel te nemen aan de tvedstrijd Veilig Rijden voor beroepschauffeurs, georganiseerd door het Verbond voor Veilig Verkeer. De actie „Rotterdam de Veiligste Stad in Nederland" loopt zeer bevredigend. De chauffeurs ziin enthousiast en in en kele dagen tiids hbben zich reeds hon derden gemeld, die graag mee willen werken. Met hun medewerkers is reeds contact opgenomen om hen ook aan d« wedstrijd te laten deelnemen. Vele on dernemingen zegden reeds hun medewer king toe. De start van de actie zal nog nader werden vastgesteld. Het ligt in de bedoeling van alle grot- oen vervoer, d.w.z. auto's van goederen- vervoerbedrijven, eigen vervoer, taxi's, luxe verhuurauto's, toerwagens. buslijn dienst autobussen, directie-auto's en zo mogeliik ook auto's van de openbare diensten symbolisch te laten starten en zo te lonen dat bii alle groenen beroeps chauffeurs. ondernemingen en instellin gen belangstelling bestaat voor de actie gericht met het doel om Rotterdam te maken tot de veiligste stad van het land. Voor belangstellenden delen wij noj mede. dat men zich voor deze actie kan aanmelden bii het verenigingslid,de heer J. P. van der Kooi. Paul Krüger- straat 8 t,e Rotterdam, telefoon 73155. Op de algemene begraafplaats „Croos- wijk" te Rotterdam is Zaterdagmiddag in aanwezigheid van o.a. de heren mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, mr. L. A. Donker, minister van Justitie, mr. F. J. Kranenburg, staats secretaris van Oorlog, een vijftal Rot terdamse wethouders en J. van Zutphen, het stoffelijk overschot van de heer A. Kievit, een der voormannen van de mo derne vakbeweging, ter aarde besteld. In de aula hebben het woord gevoerd, mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, de heer A. de Boon, mr. H. Willemse. dc heer H. Oosterhuis. de heer J. Brautigam, mr. H. Valentgoed en de heer Van der Hoeven. Namens de familie Kievit dankte een zoon voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. De Haagse politie heeft de 39-jarige zeeman J. D. uit Den Haag in arrest gesteld. D. had een fiets in reparatie gegeven en van de reparateur een an der rijwiel gekregen, waarmee hij naar Parijs peddelde, Voor hij de tocht on dernam, had hij zich in huurkoop een colbertcostuum en een winterjas aan geschaft, die hij beleende. Voorts had hij van een juffrouw hier ter stede een polshorloge geleend en een reistas, welke laatste hij ook beleende. In Frankrijk verkocht hij het geleen de horloge. De fiets stalde hij bij een groentenhandelaar. Toen hij in Nice een inbraak pleegde, werd hij gegre pen en aan de Franse justitie overge leverd. Na zijn straf te hebben uitge zeten, zetten de Franse autoriteiten hem over de Belgische grens. Prompt pleegde hij daarop weer een inbraak en werd voor de tweede maal gegre pen. Bovendien moest hij zich verant woorden voor verboden wapenbezit. Toen D. weer op vrije voeten kwam, zetten de Belgische autoriteiten hem over de Nederlandse grens, waar de marechaussee hem opwachtte. Hef taaf nu vasf dat isn gevolge van de overstromingen in de Australische staaf Nieuw-Zuid-Wales twinlig personen hei leven hebben verloren, zo hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Bovendien worden nog 28 personen vermist. In de zwaar getroffen Huniervallei bedraagt het aantal slachtoffers tenminste IS. Aanvan kelijk vreesde men dat het dodencijfer veel hoger 2ou worden. In onofficiële be- nchfen is zelfs gesproken van enige hon derden. Intussen is nog niet alle gevaar ge weken. De rivieren Barwon en Namoi stijgen nog steeds en ook wordt stijging van de Darling verwacht. Ook dreigden gisteren andere moe'lijk- heden. Een wervelstorm irok uit ree in 's-GHAVENHAGE. 7 Maart. Met veris haring kwamen hedenmorgen aan de markt de spanvissers Sch 123 en Sell 124 met «0 kisten voor f G.670. Notering verse bsrlDfi 13,8015.80 per kist van 50 kg. Voorts kwamen aan de markt tnet verse Hij herinnerde aanzijn" eer7te"öffi-' SrmeTrTr Jlfl? lós». IS ciële bezoek aan Rotterdam enige kilometer builen «KtSSum. 3"a Is^. met g®oTn ScM metlsa' us-ai c Mv. 14UCLCfi Hu j i s- 4*1 Sir Paul Mason de tentoonstelling richting van de Oostkust. Er zijn in Hii herinnerde „uG =y=loon al windsnelheden van 160 (Van een onzer verslaggevers) Hedenmorgen vond ten stadhuize te Den Haag de uitloting plaats van 500 obligaties van de 2Vz procent premie- lening van de gemeente Den Haag 1952 (1). De hoge premies vielen als volgt: 100.000 op 80992, 25.000 op 20376, 5.000 op 56996. ƒ500 op 68759, 69425, 859, 4897 en 44701. De andere premies wanen allen 150. Het dertigjarig bestaan van de CJMV „Boezemwijk" waarover wij onlangs schreven, is Zondagmorgen in een bij zondere dienst in de Koninginnekerk herdacht. Voorganger was ds. G. van Veldhuizen, die in zijn predikatie een vergelijking trok tussen de omstandig- heden waarin Daniël in Babylonië ver keerde en de positie die de Christen- jeugd van vandaag in de samenleving inneemt. Daniël bleef trouw aan God en bewaarde zo de gaafheid van het le ven. Daarin was Daniël een zuiver voor beeld voor de tegenwoordige Christen- jeugd, die zich ook voor de taak ziet gesteld trouw te blijven en Gods Woord uit te dragen. God geve de gaafheid die zo kenmerkend was voor Daniël, ook aan de jeugd van nu, zo merkte ds. Van Veldhuizen op. Aan deze dienst werd medewerking verleend door het koor „Vox Humana" van Delfshaven en door de Harmonie Obadja. Het orgel werd bespeeld door Chr. de Goey. (Medegedeeld door de firma A. Makkreel. makelaar m granen) nOTTKHDAM, 7 Maart. ■Mals Mrt. Mei Juii Sept Gerst •Maart M.l Juli Sept. Vor. slot V.K. 26.50 2G.32U 26.90 26.80 26.95 2G.75 2d 85 26.70 25.10 25.05 23.75 23.75 S.K. 26.10 26.60 26 50 2'i .40 25.10 24.85 25.75 23.75

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2