Voorvechter van Esperanto svrak in Rotterdam Logeermoeilijkheden tijdens M.A.I.-BUREAU ZORGT VOOR HUISVESTING JONGEREN Groene Kruis Kethel niet voor samenwerking met Ziekenfondsen Heistelling: viel om, twee gewonden Nederland steunt Suriname Raad nam afscheid van ir. Feber Tweede Autofleury in Rivièrahal Het „Bartimeus"-koor zingt morgen SCHIEDAM MAASSLUIS Apenbare slotavond' van declamatie-cursus Hoek van Holland Bespreking lussen de raadsfracties ,Van materiaal tot beeld' Christelijke technische school Burgerlijke Stand van Rotterdam Maasland u MOET ONZE TROUW Inenting tegen pokken De wethoudersvacalures Verpakkingsdeskundigen in Delft Advertentie LEO vut IERLAND Burgerlijke stand van Vlaardingen Haagse wethouder ging heen POLITIEJEEP SLOEG OM Wordt Hotel Du Vieux Doelen verkocht Blokkade van Saigon Aan de gevolgen van val overleden T ermijnnoteringen AMERIKAANSE „AUDREY" VERLOVINGSRINGEN ZiEN jilleênvcrkoap voor- Ne'dérland Dc Tweede Autofleury, een feeste lijke tentoonstelling van bloemen n automobielen m de Rivièrahal te Rot terdam, wordt Zaterdag 2 April door burgemeester G. E. van Walsum ge opend. Duizenden bloemen en planten /.uilen bi.i de opening de grote hal van Diergaarde Blij-Dorp omgetoverd heb ben tot een feërieke achtergrond voor de automobielen, die op deze expositie worden getoond. Was de eerste Autofleury, die in 1.953 in Amsterdam werd gehouden, een verbluffend succes, de/e tentoonstel ling belooft een nog groter schouwspel tc worden. Op de/c Autofleury. die van 2 tot en met 8 April dagelijks van 10 tot 22.00 uur is geopend, worden automo bielen van de merken Austin, Chrysler, Plymouth en Fargo geëxposeerd. Hier van zullen vooral opvallen de Austin A-40 Cambridge, die voor het eerst in de twec-deurs uitvoering wordt ge toond en de Austin A-90 Cambridge. Deze Austin A-90 Cambridge Sedan, is een 4-deurs uitvoering, heeft een 6- cvlinder motor van 85 PK met een in houd van 2.0 liter. Hu wordt op de Autofleury voor het eerst in Nederland getoond. Wat bedrijfswagens betreft woidt geëxposeerd de complete nieuwe serie Austin frontstuur en normale trucks. Bovendien ziin hier te zien de 4- en 6-cylinder dieselautomobielen van hel type 4'j t. en ö1- t. Dc toegangsprijs van de Autofleury bedraagt 0,25, welk bedrag in zijn geheel ten goede komt aan het Konin gin Wilhelminafonds voor de Kanker bestrijding. Het alom in den lande .ook door de radio, bekende „Bartimeiis" koor. be staande uit leerlingen van het Christe lijk Blindeninstituut „Bartimeiis" te Zeist, onder leiding van haar sympa thieke dirigent Mees van Huis, op het orgel begeleid door Stoffel van Viegen, organist van de Domkerk te Utrecht, komt zingen in de Gereformeerde Ju- lianakerk aan de Burg. Knapertlaan te BotiiiiüPii. BI) de Oude Tolbnijj tan m Wi-sUlietueg had ecu aanrijding pia3,s tuscn twee personenauto's, bestuurd door P H, uit IJmuidcn en N. J C de tv, m< Lcitlseliendain- P. H. liep enipe vi-rwanW gen op liet gelaat. Beide wagens licpce materlélc schade op. Aan de Park-Leen- wenberghlaan had een aanrijding pijjo tussen de bromfietser B. v. d. s. en j, molorrlider \V van V. beiden uit Voor. burg. Van der S. liep inwendige kneuzin gen op en is in Antomushove opgenomen. Op Vrijdag 1 April 1955 te 2.30 uur zal er ten huize van de Vlaardingse artsen gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting tegen de pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt, en tegen diph- terie, kinkhoest en tetanus voor kinde ren tot en met vijf jaar. Zij, die van deze gelegenheid gebruik wensen te maken kunnen zich. zonder voorafgaande aanmelding, op bovenge noemd tijdstip bij hun huisarts vervoe gen met overlegging van een inentings- kaart. Deze inentingskaarten zijn. voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijgbaar bij de Gemeente-secretarie, afdeling Be volking, Paterstraat te Vlaardingen. Naar wij vernemen heeft de vor.ïft. ter van de K.V.P.-frnctie in de Haagse gemeenteraad, de heer Schürmann ccn uitnodiging doen uitgaan aan de frac ties van de F.v.d.A.. de V.V.D.. de A.H., de C.H. en de K.N.P., om zo mogelijk twee leden af te vaardigen naar een bijeenkomst, welke gehouden wordt op Woensdagavond 6 April. Op deze bijeen komst zal dan gesproken worden over de voorziening van de beide wethou dersvacatures, ontstaan door het bedan ken van de horen Feber per 1 April wi de heer Dresmé per 1 Juli. Tot de C.P.N,-fractie werd geen uit. nodiging gericht, omdat deze fractie eni ge weken geleden uit eigener beweging brieven richtte tot de P.v.d.A, en de V.V.D. met het voorstel geen K.V P.-er candidaat te stellen, doch de beide vaca tures te doen bezetten door een V.V.D.-or en een lid van de P.v.d.A. Namens de K.V.P. zijn reeds inleiden- de besprekingen gevoerd met de andere fracties. Daarbij heeft men het eerst ge sproken met die fracties, welke in 1953 de twee K.V.P.-candidaten steunden. De P.v.d.A. stemde toen niet op de tweede candidaat. Gezien deze gang van zaken achtte men. het juist niet in de eerste plaats overleg te plegen met deze groot ste fractie. Zaterdagmiddag waren vele genodig den in het Albert Reitsmahuis te Hoek van Holland bijeen om tegenwoordig te zijn bij de officiële opening van de ex positie „Van materiaal tot beeld", een tentoonstelling van jonge Haagse kun stenaars, die het vorig jaar in ditzelfde gebouw aan de Nieuwlandsedijk zeer veel belangstelling heeft mogen onder vinden. De voorzitter van de stichting Natuur vrienden welke stichting dit gebouw be heert. verwelkomde in het bijzonder verschillende kunstenaars die hun pro ductie voor deze expositie hebben in gezonden, De officiële ooening berustte bij de heer D. v. d. Burg. voorzitter van de wijkraad voor Hoek van Hol land, die hierna het woord kreeg en de aanwezigen op de hoogte bracht van de cultuurpolitiek, waarbij de kunst en kunstenaars betrokken zijn, welke reeds in de eerste kamer heeft gespeeld. Spre ker hoopte dat de Raad van de kunst onbevangen zal staan tegenover het be lang van de kunstenaar. Deze tentoon stelling is een poging om iets bij te dragen de kunst tot het volk te bren- gen. De iieer v. d. Burg spreekt de hoop uit, dat deze expositie aan dit doel zal mogen beantwoorden en dat zowel dit als het volgende weekeinde als de ten toonstelling geopend zal zijn velen het werk van de kunstenaars zullen komen bezichtigen. Alvorens het werk door de genodig den werd bezichtigd sprak de heer de Boer, voorzitter van het Instituut en kele woorden tot de initiatiefnemers van de expositie en wenste hen veel succes toe. Een zeer uitgebreid technisch over zicht gaf de heer Ab. Koning van de inhoud van de tentoonstelling. Hij be handelde het schilderen met olieverf waarin het materiaal de vormgeving in hoge mate beïnvloed, vervolgens het beeldhouwwerk en pentekeningen. Na dit officiële gedeelte werden de inzendingen bezichtigd. Bij de opening waren o.a. aanwezig het dagelijks be stuur van de wijkraad vertegenwoor digend het gemeentebestuur van Rot terdam en de chef van politie. Adj. P. Kaashoek. Deze week zijn vijftien Belgische ver pakkingsdeskundigen de gasten van het Ned. Verpakkingscentrum, een subvereni ging van het Ned. Instituut voor Effi ciency. Gisteren bezochten de gasten Delft, waar hun in het Proefstation voor ver pakkingen T.N.O. een demonstratie werd gegeven voor de verschillende wijzen, waarop allerlei verpakkingen op hun doelmatigheid worden beproefd en hoe er wordt gezodht naar nieuwe ver- pakkingsvormen. Daarna werd een be zoek* gebracht aan het Vezelinstituut T.N.O.. het Centraal Instituut T.N.O. en het Kunststoffeninstituut T.N.O. In de komende dagen worden andere plaatsen bezocht en tenslotte wordt in Den Haag een contactvergadering gehou den met het bestuur van het N.V.C., waarop verscheidene deskundigen inlei dingen over verpakingsvraagstukken zul len houden. Bij het weghalen van een heistel ling aan de Tweede Westwagenhof te Rotterdam knapte een der draden, waardoor het gevaarte omverkwam. Twee arbeiders werden door de stel ling getroffen en de 43-jarige metaal bewerker G. Doolhof uit Rotterdam is vrij ernstig gewond in het zieken huis Bergweg opgenomen. De 47-ja- rige kraanmachinist J. A. J. Grobe- cker, eveneens uit Rotterdam, moest in het ziekenhuis ooisingel worden opgenomen, doch kon later naar huis worden gebracht. WEST-KRUISKADE 50 Geboren: Petronella. d. v. S. van Wezel en C. van Dorp; Johanna, d. v. G. van der Heijden en E. S. Bouman: Adriana, d. v, A. Visser en G. Schaar; Willem Ja cobus, z. v*. C. J. van Baaien en L. M. Heikoop; Amelia Francisca, d v. K. K. Stam en A. Van Rij: Cornells, z. v. J. Beukelman en A. L, Hoogenboom; Wille- mina Johanna Jacoba, d. v. H. Visser en H. P- van Dorp; Paula Truus, d. v. T. Bakker en W. van Zanten, Jacoba Maartje d. v. H. W. de Krieger en A. de Heer; Johannes, z. v. G. de l'Ecluse en R. Schingenga; Arie, z. v. J. van der Lugt en X Saarloos; Johannes Charles Maria, d. v. J. Hockx en L. A. T. Overeem. Omstreeks tien voor vieren gister middag reed in de Noorderbeekstraat te Den' Haag een politiejeep met loeien de .sirene. Nabij het kruispunt met de Cartesiusstraat. bleek, dat een personen auto. welke in deze straat reed. geen voorrang verleende. Hierdoor volgde een botsing, maar dc politiejeep schoof door en reed tegen de 80-jarige T. C. K. uit de Cartesiusstraat. die juist overstak. De politiejeep sloeg om en de be stuurder, de 33-jarige H. M. uit dc Net- telhorststraat kreeg wonden aan knieën, een verstuikte linkerpols en een pijn lijke arm. zijn mede-inzittende, de Sa- jarige D. K. uit de Gasselsestraat kreef een kniewond. De bejaarde man klaag de over pijn in het rechter zitvlak. De eigenaars van hotel du Vieux Doelen te Den Haag zijn in onderhan deling over verkoop van dit oude be drijf. Als de onderhandelingen hun be slag krijgen, zal de zaak waarschijnlijk in het najaar in andere handen over gaan. Er is nog niet over beslist of Du Vieux Doelen als hotel en restaurant zal blijven voortbestaan. C7 Drie particuliere legers in Zuid- Vietnam, die zich verzetten tegen pre mier Ngo Dinh Diem, zijn vanmorgen begonnen met een blokkade van Saigon teneinde de stad af te snijden van haar voedselvoorziening uit de rijke rijst- gebieden van Cochin-China. Volgens sommige berichten echter zou het leger van de Cao Daisecte niet zo veel voelen voor een blokkade ais de twee andere legers van de Hoa Hao en do Binh Xoejen. Het wordt moge- lijk geacht, dat dit leger, dat zich ten Noordwesten van Saigon bevindt, rijst- transporten naar de stad van 1.500.000 'zielen zal doorlaten. In het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft is overleden de 22-jarige schilder' J. Waanders uit Amsterdam. Hij was ernstig gewond toen hij Donderdag j.l. in het windtunnelgebouw van de Tech nische Hogeschool te Delft van een hoogte van ongeveer vier en een halve nieter was gevallen. De man was acht maanden geleden inj het huwelijk getreden. I (Medegedeeld door de firma A Makkree!, makelaar m granen). ROTTERDAM, 29 Maart. Vor. slot V.K. S,K. Maïs Maart 23.70 26JJ2'26-52!: Mtei eaiZ'/a 26.22 li 26.35, Juli 26.23 26.17 26.27-.: Sept. 26.10 26.101 26.251 Gerst Maart 22.90 Mei 23.00 22.10 Juli 22.20 22.03 Sept. 22.15

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2