I Buitenlands bezoek beweegt zich in stijgende lijn 1 Ds. Hegger sprak in Julianakerk over het kloosterleven Bedrijfswimpel door mr. J. Heusdens op „Jan en Ineke" gehesen Intiemè viering 100-jarig bestaan Wereldbond van C.J.M.V.'s Overweldigende belangstelling voor Billy Graham in Rotterdam Jaarvergadering VI'. I'. Zuidholland in Rotterdam TROW MaanHag 23 Mei I SCHIEDAM Actie «©or Denderleeuw in Schiedam Twee jubilarissen bij de H.A.Y. bank Ou W Mei J.l. vierden 2 medewerkers van de H.A.V. bank hun zilveren jubi leum. Het waren de heren dr. J. W, C. de Heer, actuaris en W. van der "Windt, kas sier. Dea® wedt in Schiedam G.T.B.-nieuws O.D.I.-nieuws burgerlijke stand van ,ti Schiedam Jan Meulrlijk winnaar Tafeltennistournooi van C.J.M.V. VLAARDINGEN Toch nog Vlaggetjesdag.... Tienjarig bestaan UW Vlaardingen gevierd MAASSLUIS Fed. Schiedamse C.J.M.V. en C.J.V.F Ingebroken Winkeldiefstal Inbraak CJ.M.V. tentoonstelling te Vlaard'ingen plaatskaarten verstrekt Fiets ontvreemd Rijiviel gestolen Uitbreidingsplan Hoek van Holland' NoonLWest Stadsgehoorzaal heeft weer een bedrijfsleider Zwaluwen 2 kampioen Zwaluwen-D.O.T.O. Reeds meer dan 30.000 [komst is overweldfgend groot. UiLalle Maasland Maistermijnnotering Nieuwe motorlogger voor Vlaardingen Raadhuisbouw opnieuw aan de orde Excelsiornieuwg -Korfbalnieuws i iserijbarichten Willem Ruys" weer in Rotterdam verwacht Nationale Reiaardwedstrijd te Rotterdam ?xJd Zaterdagavond sprak ds. 3. H, Hegger, predikant in Denderleeuw CBelgië) in de Julianakerk te Schiedam over het onderwerp „En de kloos terpoort viel dicht". Ds. Hegger die zich reeds vele jaren inspant voor de stichting van een Protestantse school in het Katholieke Vlaanderen en zich fcjj deze actie gesteund weet door de medewerking van een aantal inwoners te Schiedam, toonde zich zeer dankbaar voor de grote belangstelling op deze bijeenkomst. Wanneer d.e school dan eindelijk op 4 Juni geopend zal worden, zal hij zeker de belangstelling, die zijn werk in Schiedam ondervond niet vergeten. Komende tot zijn onderwerp tekende deze voormalige R.K. priester de harde tijd van het noviciaat met zijn diepe vernederingen, boetedoeningen en wet tisch jagen naar de zondeloosheid. Over- - al trot spreker van het begin af aan echter de streving naar het compromis met de kloosterregels, iets wat hij tot deze dag toe niet begrijpen kan, want ac vroeg hij zich af, waarom gaat men Door omstandigheden moest de feeste- Hjka viering van deze jubilea plaats vinden op 17 en 18 Mei. De jubilarissen werden op de gebrui kelijke wijze door de directie op het hoofdkantoor te Schiedam ontvangen, waar zü in waarderende en hartelijke bewoordingen door de hoofddirecteur, de heer G. W. van Bergen Walraven, wer den toegesproken. Dr. De Heer ontving naast een enve loppe met inhoud een boekenkast met een aantal boeken, terwijl hij van het personeel in zijn verschillende geledingen een fauteuil, een tuinparasol, een tas en een bureauklapper ten geschenke kreeg. Hij dankte alle sprekers en had daarbij de originele gedachte aan zijn collega's en leden van zijn afdeling eveneens een geschenk aan te bieden. De heer v. d. Windt ontving van de directie naast de gebruikelijke enveloppe «en schilderij van de schilder Groen, voorstellende een kijkje in het oude Schiedam. Collega's en personeel schon ken hem een salontafel. Ook de heer v. d. Windt dankte alle sprekers voor hun vriendelijke woorden. Beide jubilarissen brachten de dag ver der in Ag huiselijke kring door, Boll 9i "Md, Amstelbron, 30 uur, Ned, Ver. lot Bescherming Dieren: Jaarverga dering. Geb. Irene, 30 wr, Pers. Te». it DunloK Contactavond. 35 Mei, Musis Sacrum, 20 uur, Alg. Bond Ouden van Dagen: Feestavond. Geb. Irene, 20 uur, Ned, Chr. Bouw- vakarbeiders: Toneelavond. Geb. Toonkunst, 20 uur, Alg. Foto- lering: „Schiedam"; Jaarverslag Pen- ningm. Foto-forum. 26 Mei, Passage Theater, 20 uur, Har- jnonicgezelschap O.B.K.: Afscheid diri- aent J. C. M. Feltzer. 27 Mei. Musus Sacrum, 20 uur. Pers. Ver. Techn. Bedrijven: Feestavond. Chr. Soc. Belangen, 20 uur, Ned. Chr, Bouwbedrijfsbond: Jaarvergadering. Dagelijks Sted. Museum van 2 tot 8 truT"" Tentoonstelling werken van de beeldhouwer Jan van Luyn. Wederom is het de elftalcommissie van G.T.B. niet gelukt het elftal dat was samengesteld binnen de lijnen te brengen. Ondanks deze teleurstelling waren de Schiedammers geenzins de mindere van hun Vlaardingse collega s. De ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd. Om half vijf bracht D.V.O. d« bal aan het rollen en om beurten verkeerden de doelen in gevaar. Door goed ingrijpen van achterhoede werd echter scoren belet. Tien minuten voor de rust mocht G.T.B. op 30 meter afstand een directe vrije schop nemen. De rechtsbinnen die er mee werd belast, school de bal on houdbaar langs de binnenkant van de paal in het doel. 01- Kort voor de rust kreeg een oer G T B. voorwaartsen de kans de stano te verhogen doch door effect gleed ae bal van zijn schoen. Na de rust kwara D V.O. verwoed opzetten en het duurde niet lang of de gelijkmaker lag achter de Schiedamse doelverdediger 1—1. D.V.O. rook de overwinning en zette de G.T.B. achterhoede onder hoogspan ning. Bij een D.V.O. aanval schoot de rechtsbuiten op het doel. De keeper sloeg de bal weg, echter juist voor de voeten van de vrijstaande linksbinnen, die rich geen ogenblik bedacht om de stand op 21 te brengen. Daarna zette G T.B. alles op de aanval en toen tien minuten voor tijd uit een overrompelde uitval een der backs de bal met de hand speelde wees scheidsrechter woit- fenbuttel naar de witte stip, doch de verdiende gelijkmaker bleef achterwege daar de strafschop naast werd gescho- teGTB 2 deed verdienstelijk werk door P.S.M. 2 een puntje afhandig te maken. Stand 1 G.T.B. 3 verloor van de a.s. Jjjm- pioen Zwaluwen V 4 met korfbalctjfers 1—14. Js haar voorlaatste wedstrijd heeft ODI te Schiedam kans genen de iJs vorels beide punten te ontnemen. Zij heeft daarmee haar positie aaBI"®5,ke/ lijk verbeterd. In een gewijzigde °ps'el lier lerde lij gedurende de hele wed strijd een overwicht aan de dag. dat ditmaal beloond werd met 4 mooie doel punten. Dat de vogels niet v erder kwa Smdan 1 Is aan het schitterende verdedigen te danken. ODI 2 heeft Woensdagavond haar competitiewedstrijd al gespeeld. ®al_ overwinning die zij °P,Sl>1. L -a te de is naar de tegenstand, die zij te overwinnen had. normaal te Het derde twaalftal moest met 8-0 het onderspit delven, dit van de a. pio'en yan hun^fdelin^ £eljUuit°rde" hu"31"!" tegenstander was A?na<5«e ja arlijk'sf1 op He melvaa r rêê^fer «oren V 2 'maal' e'en^gelijk spel Het emdigde daarmee op de eerste plaats, UTTem"ndYUdo%Cfgemiddeldet werd de tweede prijs, een mooie rnedaille. haar deel Het enthousiaste spel van de junioren bracht hen drie overwm- «mïfin en 2 gelijke spelen. Zij moch- le prifs rnee naar huis nemen S K VS'; Mei* M. d v L J Maag- d v G van Du a en M J Scholte. dan in een klooster? Was zijn toetre den eensdeels een offer, er kwam ook zekere eerzucht bij. Zouden niet later zijn heilige handen het wonder van de consecratrie mogen voltrekken, tedere dag? Vanaf het ogenblik dat de kloos terdeur voor het eerst achter hem dicht viel, Augustus 1934 leefde hij in een nimmer-aflaiende wettische jacht naar volkomenheid, totdat hij in het jaar 1940 voor het eerst het Boek der boeken mocht lezen en Jezus Christus lichtend en reddend voor hem oprees. Na zijn breuk met de R.K. kerk hervond hij zich voor het eerst als een geheel nieuw mens in de volle vrijheid. Proef ondervindelijk is hem gebleken, dat nooit in de weg der werken de rust te vinden is, juist in de tegenovergestel de weg, n.l, de erkenning dat wij op onszelf een hopeloos geval zijn, kan Christus alles voor ons worden. Hierna vertelde hij nog enige typische dingen i.v.m. de bouw van de Protes tantse school in Denderleeuw en schets te de toestanden zowel aan de R.K. scholen als de openbare. In korte tijd is het aantal kinderen reeds verdubbeld en na de eigenlijk actie, die men straks zal voeren als de school geheel gereed is. verwacht spreker belangstelling van heinde en ver. Aan deze dienst, welke voor dit sei zoen de laatste dienst voor buitenkerke lijken is welke het hoofdbestuur van de Geref. Evangelisatie heeft belegd, werk te mee het Geref. Evangelisatie Kerk koor o.l.v. André Verwoerd en als or ganist de heer Houtman. De leiding be rustte bij ds. W. A. Krijger. Tijdens het tafeltennis tmumool van de C.J.M.V. te Schiedam heerste er een ges Mig» sfeer in de hal pan ifa Korenbeurs. Zaterdag werd door de Commissie voor het Jongemannenwerk in de Fe deratie van de Schiedamse C.J.M.V.'s het jaarlijks terugkerende tafeltennis tournooi gehouden in de grote zaal ,,Irc" nc". Dit jaar kon dit in verbarrd met verschillende omstandigheden daar geen plaats vinden en vond de C.J.M.V. on derdak in de hal van de Koopmans beurs. De Schiedamse tafeltennis- cniging ..Ready" had haar tafels en ruimte vrijwillig afgestaan aan de C.J.M.V., wat door laatstgenoemde zeer op prijs werd gesteld. Ondanks de vele propaganda die was gemaakt voor dit tournooi, hadden zich slechts een achttiental deelnemers op gegeven. Om ongeveer 5 uur werd de eerste bal in de wedstrijd geslagen. Ve len hadden zich tevoren nog eens goed getraind cn wisten hun spel op een voor treffelijke wijze te geven. In afwijking met de vorige jaren be stond ook de gelegenheid voor de deel nemers om zich te laten inschrijven voor het dubbelspel. Een twaalftal leden ga ven zich daarvoor op. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Federatie van de Schiedamse C.J.M.V.'s was ge durende het afgelopen jaar onder de veilige hoede gebleven van Jan Meul dijk. Soms leek het er wel op dat ze van eigenaar zou veranderen, maar het tegendeel is aan het eind van het tour nooi wel gebleken. De finale dubbelspel werd gespeeld door Cor de Bie en Rinus van Duyven- bode tegen Lucas Santing en Jan Meui- dijk. Het spel werd met aandacht ge volgd door de deelnemers en de be langstellenden. De uitslag van de le game was 2626, die van de tweede 1721, zodat er nog een derde moest worden gespeeld die als uitslag aan wees 1121, hetgeen betekende dat Lucas Santing en Jan Meuldijk als winnaars uit het dubbelspel naar voren kwamen. Hierna werd de eindfinale enkelspel gehouden. Hierin kwamen uit Piet Plai- sier, Jan Meuldijk en Cor de Bie. Piet Plaisier verloor eerst van Jan Meul dijk en daarna van Cor de Bie, zodat de beide laatste vrienden elkander moes ten bekampen voor do wissel'beker. Ais winnaar kwam Jan Meuldijk uit de strijd. Namens de Voorzitter van de Commissie voor het Jongemannenwerk werden de winnaars van harte gefeli citeerd en ontving Jan Meuldijk weder om de wisselbeker van de Federatie. Dit is nu de tweede maal dat hij de beker won. De overige winnaars ont vingen een troostprijs. Jan Meuldijk le prijs, wisselbeker; Cor de Bie 2e prijs; Piet Plaisier 3e prijs. Kon men Zaterdagmorgen vroeg 3n Vlaardingen feitelijk nog aan niets merken, dat het Vlaggetjesdag 1955 was, in de loop van de ochtend werden de voor uitvaart-op-Maandag bestemde loggers toch nog gepavoiseerd. Zater dagmiddag kon het „vlaggen-feest" worden gehouden. De traditie bleef derhalve toch gehandhaafd, alsof er geen staking is en vandaag om 5.00 uur de vloot gewoon zal uitvaren.... Het mooie weer had weer duizenden naar de havens gelokt, waar de SHELL-harmonie te kwart voor vier eveneens arriveerde, na een flinke mars door de stad. Voor de VL 89, waar de politie voor een prima afzetting had zorg gedragen, stelde het korps zich op en blies vrolijke marsen. Op de VL 89 waren de genodigden, waaronder het college van B. en W. van Vlaardingen (met uitzondering van wethouder T. de Bruyn) en tal van reders en schippers. In ziin inleidend woord stipte de heer P. de Goede, voorzitter van het comité Vlaggetjesdag, ook nog even de staking aan. Hij hoopte, dat zij spoedig tot het verleden zal behoren en de vloot zal kunnen uitvaren, opdat spoedig de nieu we haringen zullen worden aangevoerd. Burgemeester mr. J, Heusdens heeft in zijn toespraak gewezen op de in het afgelopen jaar geboekte winst. Hij wees op de Koninklijke belangstelling voor de visserij, op de visserij-nota. op de daad werkelijke steun van de regering. Mo menteel zijn drie nieuwe loggers voor Vlaardingen in aanbouw. Juist Zaterdag had N.V. G. Kornaat's Handel Maatschappij de bestelling gege ven voor een nieuwe logger, de vierde derhalve. Met de beste wensen voor een goede vangst en een woord van bijzondere hul de aan schipper G. v. d. Snoek van de VL 89, hees burgemeester mr. J. Heus dens onder luid gejuich de bedrijfswim pel op zijn logger, de „Jan en Ineke", Direct daarop gingen ballonnen de; lucht in en 300 postduiven, van de post duivenverenigingen De Adelaar. Keer Weer, De Luchtbode en de Vredesduif. Bloemen werden aangeboden aan me vrouw Van der Snoek en aan mevrouw Kornaat. de echtgenote van de reder van de VL 39, De traditionele tjzerkoek- jes ontbraken evenmin. Ds. H. J. Heida heeft vervolgens nog de aandacht gevestigd op het werk van het hospitaal-kerkschip ,,De Hoop" en gememoreerd, dat in het laatste seizoen de VL 78 en de VL 56 de hoogste op brengsten in de bekende busjes hadden. Schipper G. v. d. Snoek sprak een dankwoord. Hij besloot sprekende over de vangst, met een ,.Op hoop van ze gen". Onderwijl liet de SHELL-harmonie nog regelmatig zijn gewaardeerde klanken horen. 's-Avonds gaf Van Dijk's Amusements orkest een concert, dat door de kilte minder dan normale belangstelling had. Helaas. Het gebodene verdiende een gro ter gehoor. Zaterdags rond was de KW-haven extra verlicht. Het tienjarig bestaan van de Vlaar dingse UW. waarover wij vorige week reeds uitvoerig schreven, werd in ge bouw Excelsior gevierd. Ditmaal moch ten de mannen ook aanwezig zijn bij de UVV'stcrs. Mevrouw M. J. v. d. VeldeStarink, die voor haar vertrek naar Zeist lange tijd voorzitster is ge weest, was er ook voor overgekomen. Voorzitster mevrouw J. C. Russeler— Schoei schetste in naar openingswoord in hel kort de geschiedenis van de af deling. In een originele samenspraak Lus sen naar en mevr. DonUittenbroek werd daar nog dieper op ingegaan: Met medewerking var. mevr. P. M. J. v. d. Berg—Man m 't Veld en enige andere dames werd de geschiedenis in beeld ge- bi acht. De heer C. M. de Jongh zwaaide na mens de Stichting Vlaardingse Bejaar denzorg dc jubilaresse grote lof toe. Ook het nuttige UW-werk bij het organise ren van collectes en inzamelingen bracht de heer De Jongh naar voren. Mevrouw 1 S. v. MinnenMoslert feliciteerde na mens de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Mevrouw E. D. Beukers—Van Driel declameerde op gevoelvolle wijze. Aan -vrolijkheid heeft het verder ook niet ontbroken. Zes heren moesten een competitie houden door te spreken over diverse onderwerpen. Winnaar werd de heer Boogaerdt, die sprak over „Baby sitter". Dc dames, die tien jaar lid waren van de afdeling, kregen het UW-insigne aan geboden. Niettegenstaande er een donkere scha- dtnc over de viering van de vlagge tjesdag viel door het geschil in het haringsvissershedrijft bestond er toch voor de feestelijkheden* die Zaterdag ann de haven van Vlaardingen werden georganiseerd een grote belangstelling Zondagavond waren de leden van de Federatie van de Schiedams C.J.M.V. en C.J.V.F, snot hun belangstellenden bijeen in de grote zaal „Irene" te Schiedam om daar op bescheiden wjjze het 100-jarig bestaan van de Wereldbond van C.J.M. V.'s te vieren en te herdenken. Na het zingen van een lied en het lezen van een gedeelte uit de BUbel ging de Federatie voorzitter. do heer H. Meyers voor in het gebed. Allen werden van harte wel kom geheten en wel in het bijzonder de Algemeen Secretaris van het Chr. Jonge Mannen Verbond te Amsterdam, de heer E. J. M, Faber. Deze bijeenkomst was de derde con tact-avond die door de Federatie werd belegd. Stonden de vorige in hei licht van de afdelingen, dese avond droeg een geheel ander karakter. Dat de heer E. J. M. Faber zich bereid heeft verklaard om iets te vertellen over da Wereldbond werd door de Schiedamse Federatie zeer op prU» gesteld. Voor het opstellen van bet programma is de Federatie afgegaan op de richtliijnen die hef C.J.M.V. in Nederland verstrekt in de vorm van het programmabaken. Hierna lazen verschillende vrienden het bijbelgedeelte Johannes 17 vers 20 tot en met ?6 voor in verschillende taïen en wel het Engels, Frans. Duits en Spaans, van welk bijbelgedeelte de Nederlandse tekst was afgedrukt voor de leden op hun cir culaire. Een koor van enkele leden der C.J.M.V. Martha en C.J.M.V. Wester kwartier zongen enkele geestelijke lie deren. Hierna sprak de heer E. J. M. Faber over het werk van de Wereldbond, Dit jaar viert zij haar 100-jarig bestaan te Parijs. Uit alle delen van de wereld zullen de jongeren samenstromen om zich weer opnieuw te bezinnen op de Parijze- ner basis. Nederland heeft een sterke band met de Wereldbond. Een 20-tal Nederlandse gedelegeerden zullen de Bondsdag te Parijs bijwonen. Het C.J.M. V. te Nederland was hiertoe wel ver plicht omdat zij één van de medc-op- richters is van de Wereldbond van C J. M.V.'s. Het moet een vredig gevoel zijn om daar in Parijs met zovele jongeren van andere landen bijeen te zijn en daarin te voelen de eenheid die ons allen met God bindt. De Grondslag van de Wereld bond wordt door alle landen aanvaard en is nog steeds dezelfde De Parijzener basis' geeft het wezen en het doel van de Op het terrein van de werf Wilton Fijenoord te Schiedam werd in het ge bouw van de ..Mission of Seaman" "a- terdagnaeht ingebroken. Voor een to taal van 350 aan snuisterijen en snoe perijen werd ontvreemd. Zaterdag werd in de Hema te Schie dam een vrouw aangehouden, die zich wederrechtelijk een paar nylonkousen had toegeëigend. Bij het reparatiebedrijf van de getr. J. en B. B. aan de Noordvestsingel te Schiedam werd in het kantoor Zaterdag nacht ingebroken. Door het forceren van een slot waren de dieven binnengekomen. Zij hebben een ijzeren kistje weten te bemachtigen, waarin zich 88 aan contant geld en 800 aan omslagen van ziekenfonds cou pons bevonden. Onder het motto ..Vlaardingen in kleur en beeld" heeft de C.J.M.V. „Liefde Vrede" in gebouw „Liefde Vrede" een tentoonstelling gehouden, die Woensdag- en Donderdagavond ge opend was. Geëxposeerd werd het huis- vlijtwerk. dat door dc leden geduvende de wintermaanden gemaakt is. Uit de tentoongestelde tekeningen en werkstuk jes bleek echter wel, dat niet alle leden kans gezien hebben „Vlaardingen in kleur en beeld" uit te beelden, zodat ook veel vrij werk te zien was. Niettemin vormde de tentoonstelling een aardig geheel en het is wel duide lijk geworden, dat met eenvoudige hulp middelen behoorlijke resultaten bereikt kunnen worden. In dit verband mag in de eerste plaats genoemd worden de maquette van een markt, waarvoor jongens van 13 jaar de kraampjes had den gemaakt. Ook aan de „Visbank in miniatuur" was blijkbaar veel werk be steed en deze werd dan ook terecht met een eerste prijs bekroond. Een aardig diorama met planten bloemen en dieren uit de-naaste omge ving vormde-een fleurig intermezzo op de-tentoonstelling c-n behaalde een ver diende tweede prijs. De tekeningen wa ren in het algemeen van behoorlijk gehalte. De knutselclubs hadden ten slotte -gezorgd vo'of een maquette van het nieuwe „L Vê COMPLEX, DAT deze vereniging voorlopig heeft ont worpen. ter- vervpaging .van het huidige „Liefde Vrede", dat" in het sane ringsplan! is opgenomen en dus metter tijd zal verdwijnen. De belangstelling Het Nederlandse Billy .Graham-comité, dat een bijeenkomst heeft georganiseerd op 39 Juni in het Feijenoord stadion te ,.j„ .„.„„.j..—..0, Rotterdam, waar de grote evangelist Billy ook van de zijde der ouders, was maan Graham hoopt te spreken voor vijf en matig. C.J.M.V. weer. Overal waar C.J.M.V. werk wordt gedaan in Nederland wqrdt het doel weer teruggevonden om jonge mannen te brengen tot Christus. Het C.J.M.V. geeft gelegenheid aan de jonge mannen om zich te beraden over het doorgeven van de boodschap van Jezus Christus aan hun mede-jongeren. De We reldbond is van grote betekenis geweest voor hen die in nood en achter prikkel draad zaten in de beide wereldoorlogen die achter ons liggen. Het is één Heer die ons aanspoort tot dit werk het welk is gesymboliseerd in het insigne van de Wereldbond „Opdat zij allen één zijn". Na het zingen van enkele geestelijke liederen en het lezen van de Bergrede werd ook deze derde contactavond ge sloten. De 15-jarige J. P. deed bij de politie te Schiedam aangifte van de vermissing van een rijwiel dat hij onbeheerd voor het Monopooltheater had laten staan, Bij de politie te Schiedam werd door het 15-jarige meisje N. W. B. uit Rotter dam aangifte gedaan van de vermissing van haar rijwiel uit de bergplaats van de Technische school. Het ontwerp van een plan in on derdelen Hoek van Holland Noord- West, omvattende het Noordelijke ge deelte van de strandboulevard, het villaterrein, een recreatiegebied en enige gronden aan weerszijden' van de 's-Gravenzandseweg, is bereids in gereedheid gebracht. Aangezien een vrij grote vraag bestaat naar woningen in de hogere huurklassen op terreinen buiten het eigenlijke dorp, is aan het villa terrein aan en nabij het Grootzand enige uitbreiding gegeven en is ook een strook langs de Sclielpweg voor dergelijke villabouw bestemd. Daar naast is ter voorziening in de be hoefte aan woningen voor de mid denstand de bestaande kern aan de 's-Gravenzandse weg met enige bouw blokken aan weerszijden van deze weg uitgebreid, zodat hier nog 85 woningen kunnen worden gebouwd. Voorts zijn enige terreinen voor bij zondere bebouwing gereserveerd. De Schelpweg, welke de toegangsweg tot het Noordelijke strand zal vor men, is verbreed en doorgetrokken naar de strandboulevard, waar een tweetal terreinen voor hotelbouw en dergelijke is aangewezen. De overige terreinen in het plan zijn gedeeltelijk, overeenkomstig het huidige gebruik, voor kampeerterrein en gedeeltelijk voor recreatie be stemd. De wijkraad voor Hoek van Holland heeft B. en W. doen weten voor het ontwerp grote waardering te hebben en ook de commissie voor de Openbare Werken kan zich daarmede verenigen. Tot bedrijfsleider van de Stadsgehoor zaal te Vlaardingen werd aangesteld de heer A. G. van Zuylen te Voorburg. De heer Van Zuylen, die 45 jaar is, was sinds 1934 verbonden aan de Haag se Comedie, de laatste zestien jaar als administrateur. Door zelf met 51 van Rouwkoop 2 te winnen, maar mede door het gelijke spel van haar enige concurrent C.S.V.D. 2 in Ktwijk tegen Quick Boys 2, is Zwaluwen 2 uit Vlaardingen er in geslaagd het kampioenschap van de res. 3e klas A van de K.N.V.B. (Zater dag-competitie) te behalen. Van de 16 gespeelde wedstrijden wer den er 15 gewonnen en slechts één (thuis tegen Rijnsb. Poys 2) verloren. De doelpuntencijfers zijn 69 voor en 26 tegen. Er moten nog twee wedstrij den gespeeld worden. Dit resultaat is te meer opvallend, daar ook in het vorig seizoen de titel werd veroverd. Het valt slechts le be treuren. dat er voor de Zwaluwen-reser ves geen gelegenheid voor promotie be staat. Het kampioenselftal speelde tij dens dit seizoen bijna steeds in dezelfde opstelling en bestaat uit: J. Lammers, d.: R. 'J. v.d. Graaf en F.G. v. Vliet, a.; P. Simon, A. Huis en L. Verschoor, m.H. Verheul. N. Assenberg, P. v.d. Peppel, G. v. Dorp (aanv.), en "W. S. Visser, y. delen van het land .komen aanvragen voce, plaatsbewijzen bijmen, en. met grote .•dankbaarheid mocht woraén gëconsta- teercf.-dat ook "-door het" bedrijfsleven ac ties zijn -ontketend om* in groepsverband naar 'het' stadion te trekken. 1 Gemiddeld worden er wijf- en .twintig honderd kaarten per dag uitgegeven door het kantoor, dat gevestigd is in „De Vei lige Haven" aan de Heemraadssingel 231 te Rotterdam. Zoals bekend worden de toegangsbewijzen gratis verstrekt. Het Rotterdamse comité treft thans alle voor bereidingen voor de samenkomst in het stadion. Naar alle kerken is een-brief uitgegaan, waarin wordt verzocht vooraf een bid stond te houden. Met de werkgevers in Rotterdam is contact opgenomen, alsmede met de instanties, die geestelijke-sociale verzorging op zich hebben genomen van de leden van Koopvaardij. De bijeenkomst zal om half acht aan vangen en omstreeks negen uur eindigen. Een groot koor is gevormd en het mu ziekcorps van het Leger des Heils zal voor de muzikale begeleiding zorgen. Daarnaast zal een Hammondorgel de massazang begeleiden, \rigadier Nijman van het Leger des Heils zal ook ditmaal de toespraak van Billy .Graham vertalen, zestigduizend aanwezigen, heeft mede gedeeld, dat reeds thans meer dan dertig' duizend plaatsbewijzen zijn verstrekt. In de wedstrijd Zwaluwen—Doto, waarin slechts zelden van hoogstaand spet sprake was, maar die wel rijk was aan spannende momenten, hebben de partijen ten slotte de punten gedeeld, hetgeen de krachtsver houding wel het beste weergaf. De Pernissers kregen de kans de score te openen toen hen een strafschop weid toegekend. Het schot vloog echter naast. Kort èaarop werd het toch 10 voor de blauwhemden, toen na een serie missers in de Zwaluwen-verdediging, de bal in het verlaten doel geschoten werd. Zwaluwen werd nu allengs sterker, maar DOTO trok alles in de verdediging samen, zodat er haast geen doorkomen aan was. Bovendien vervielen de zwart-witten in hun oude fout het spel veel te kort te houden hetgeen een kolfje naar de hand van de Pernissers was. Pas vlak voor de rust werd de stand gelijk: v. d. Weyden lanceerde een scherpe voorzet die P. Hoogerboord met een flitsend schot in een doelpunt omzette (l—l). De vogels zetten na de hervatting hun offensief voort en dit leidde al spoedig tot een nieuw succes. Bij een voorzet van nnlza, miste v. d. Weyden voor open doel. maat Vogler was op zijn post en schoot het leder tn de touwen 12— lj. Kort daarop werden de bordjes weer verhangen en weldra ge lukte het een der Pernissers om Sloot, de invaller doelman van Zwaluwen met een prachtig schot voor de tweede maal te pas seren. De bezoekers hebben nog lange tijd verwoede pogingen gedaan om de volle buit te bemachtigen, doch zonder resultaat. Zit moesten in het laatste kwartier nog alie zeilen bijzetten om zich te handhaven, want de zwart-witten waren toen meester van het terrein. Dat de gasten tenslotte toch nog éèn punt mee konden nemen dan ken zij aan het uitnemend werk van de man onder de lat. die in memge benarde situatie redding bracht. Uitslagen van 21 Mei. Zwaluwen—DOTO 2—2. Zwaluwen 2 Rouwkoop 2 5—1. ,JWH 3Zwaluwen 3 9—1. GTB 3Zwaluwen 4 114, Zwaluwen S—Zwart-Wit '28-3 4—1. Juniors: Zwaluwen al—DCV al 4t Zwa luwen a2—VFC a 0i. Zwak:ivon bi i—0, VFC b2Zwaluwen b5 -0, Zwaluwen cl Hermes DVS cl—3l—3. Leonida» c3Zwalu wen c5 1—0. Zwaluwen a3— "."ornma a 3— Fortuna aï 1—1, (gespeeld <7 Meij. Trouw 2 Korfbalresultaten. Tegen bet Vlaar dingse Spirit 2 beeft Odo het Zater dagmiddag niet verder dan een gelijk spel kunnen brengen en daarmee had den de Maaslanders niets meer dan zij verdienden. Voor de rust ging de, wedstrijd vrijwel gelijk op waarbij het voor de gasten jammer tvas dat scheids rechter Roobol een door hen gemaakt doelpunt niet kon honoreren eenvoudig omdat hij het niet had zien maken. Bij de rust was de stand 22. Na de pau ze speelde Spirit aanzienlijk beter dan ver te zoeken was; toch namen de Odo- waar de samenwerking dikwijls ver te zoeken was; toch namen de Maaslanders tegen het einde nog de leiding (32). Het was van korte duur want in de voorlaatste minuut maak te Spirit dc gelijkmaker (3—3). Tegen Maassluis'2 kwam Odo 2 on volledig op en al kon het twaalftal worden aangevuld, de kracht er van was zoek. Maassluis profiteerde hier van terecht en stond bij de rust dan ook met 51 voor; na de pauze lag wel het initiatief bij de Maaslanders maar zij konden toch niet verder dan tot 5—3 inlopen. In Schiedam speelde Odo A tegen Odi A een wedstrijd waarin men el kaar geen kamp gaf. Bij de rust ston den de Maaslanders vel met 1—0 voor, maar de thuisclub naaide na de pauze deze achterstand in zodat de eindstand 11 werd. Op eigen terrein verloor Odo B van Oranje Nassau uit Vlaardingen; de ster kere gasten namen de leiding en liepen tot 30 uit. Hierna doelde een Odo- meisje met succes (13). Deze stand was reeds bij de rust bereikt, en bleef gehandhaafd tot het einde van de wed strijd. Geslaagd. De heer A. Korpershoek Jbzn. te Maasland is te 's-Gravenha- ge geslaagd voor 2e monteur bij het examen, afgenomen door de Stichting Vakonderwijs Automobielen en Moto ren (V.A.M.). Koopman gehuldigd. Ter gelegenheid van het feit. dat hij 50 jaar getrouwd was is Vrijdag de Amsterdamse koop man P. Kars in bet verkooplokaai van de Maaslandse Veiling toegesproken door veilingvoorzitter Adr. Moerman Deze memoreerde o.a. hoe de heer Kars reeds meer dan 30 jaar tot de vaste kopers aan de Maaslandse Veiling behoort en overhaniigüe de jubilaris een kistje fijne sigaren. (Medegedeeld door de firma A. Makkreel, makelaar m granen). ROTTERDAM. 23 Mei Vor. slot S.K. Mei 27^73 eg (Q Juli 27.33 27.6T.3 Sept. 26,85 27,00 Nov. 16.15 28.30 De N.V. G. Kornaat's handelmaat schappij heeft aan de firma O. en j Boot te Aiiphen aan de Rijn opdracht gegeven tot de bouw van een motor- logger, waarmede zowel de haringd-Ti' netvisserij als de treilvisserij zal kun* nen worden uitgeoefend. Het schia krijgt een lengte van ca 40 meter sn zal worden uitgerust met een indut- triemotor van 475 pk. In de eerstvolgende raadsvergadering zal de plaatsbepaling waar in de toe komst een nieuw Raadhuis te Maassluis wordt gebouwd, wederom op de agettd- voorkomen. Onlangs maakte deze aan gelegenheid in de raad reeds een punt van bespreking uit. Zonder één der plaatsen te prefereren hadden burge meester en wethouders drie punten in de gemeente als zodanig gesignaleerd- le het terrein op de hoek van de Zuid' dijk—Haven (de z.g. „put"); 2e. e™ terrein, liggende tussen de Zuidvliet en de L(j"straat aan dc toekomstige door. braak van de P.C. Hooftlaan naar de Lange Boonestraat en 3e. een terrein liggende tussen Rijksweg nr. 21 en het verlengde van de G.A. Brederolaan. Bij de behandeling van dit vraagstuk in de vergadering van 25 Februari ont wikkelden zich in de raad drie stromin gen, die vrijwel even sterk waren ten opzichte van de punten 1, 2 en j Da plaatsbepaling is toen aangehouden «n opnieuw in handen gesteld van burst- meester en wethouders voor nadere be studering. Inmiddels heeft zich een ge gadigde gemeld voor aankoop van de z.g. „put" en het raadslid, de heer J Smit heeft de raadhuisbouw, althans wat de plaatsbepaling betreft opnieuw aan de orde gesteld. Dit lid vreest namelijk dat de raad niet volledig de grote be hoefte beseft om tot de bouw van een nieuw Raadhuis te geraken. Hij ig er niet van overtuigd, dat elk lid van'da raad zich thans nog wel ernstig met de plaatsbepaling bezighoudt. Voorts ziet hij in de aanhouding van dit vraagstuk een symptoom van vrees bij de raad, waarin dit college de verantwoordelijkheid van dit vraagstuk niet wil dragen en op de schouders van burgemeester en wet houders plaatst. Gelet op verschillende factoren is de heer Smit van mening, dat het onder 2 genoemde terrein dé voorkeur verdient boven de twee andere plaatsen. De heer Smit heeft de toezeg ging gekregen, dat burgemeester en wet houders in de eerstvolgende raadsver gadering dit vraagstuk opnieuw aan de orde zullen stellen, voorzien van-een prae-advies. De voor Zaterdagavond vastgestelde vriendschappelijke wedstrijd Excelsior MaassluisFortuna 2 ia niet doorge gaan. Behoudens da ontmoeting Excelsior 2 —Unicum 2 12, kwamen de overige elftallen wederom met een zege uit de bus. Excelsior 2 buitte de incompleetheid van R.A.S. 2 volledig uit en boekte 'een 150 overwinning. Excelsior 4 en 5 be haalden een bescheiden overwinning van 30 en 20 reap, op M.V.V. 3 -en S.D.V. 2. Junior-uitsiagen: RK. WTQ al Ex celsior al 3—1; Excelsior bl De Hol- landiaan b 10—0; Excelsior '20 b4 Excelsior b2 3—1 en RK. Wik cl Ex celsior cl 62. Woensdagavond 7 uur: Excelsior 4Zwaluen 6 (competitie wedstrijd). De verwachting, «dat Maassluis 'het te Delft tegen Excelsior 2 niet gemak- kelijk zou krijgen, is meer dan bewaar heid geworden. Het is zelfs op een 6—2 nederlaag uitgelopen In. deze slecht ge leide wedstrijd. Maassluis 2 bleef met 5—3 in de meer derheid tegen O.D.O. 2 en Maassluis 3 boekte haar twaalfde overwinning in successie. Ditmaal werd O.D.I 3 uit Schiedam met 80 aan de zegekar ge bonden, De doelcijfers van Maassluis 3 zijn-nu 9710 en wanneer Donderdag avond te Maasland van O.D.O. 2 gewon nen, kan de kampioensvlag gehesen wor den. Gemeentelijke steun: De Maassluis:» Gemeenschap krijgt dit jaar een garan tie tot een bedrag van ƒ250 voor het tekort, dat als gevolg van de activitei ten ten behoeve van de Jeugdnatuur- wacht, is te verwachten. Aan de NederL Hervormde Jeugdbeweging „Het Kots- pas" is een subsidie voor het jaar 1955 toegekend van ƒ500, tegenover een ga- ranfie van ƒ350 over 1954. ■s-GRAVENHAGE, 23 Mei. Met verse vis kwam hedenmorgen aan de markt de SCH S met f 7770. Prijzen verse vis: makreel f 13.30—15, verse haring i 27 per kist ven 30 kg. Groot middelscheivts f 37.30, schelvis I f 23. II f 22. wijting dicht f 13—22, ge stript f 20 80—2.2 grote kabeljauw (uitleg, cers) f 31 Ml142)0, middelkabeljauw f 40— 47. 1 f 34. II f 32. Iir f 32, alles per kist van 40 kg: ijskabeijauw f 84—86. grote kool- vi» i 73, buide per kiït van 200 kg. D# provinciale V.V.V.-Zuid-Holland, waarbij aangesloten alle Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Zuid- Holland, heeft vanochtend in hotel „Atlanta" te Rotterdam haar algemene ledenvergadering gehouden onder voor zitterschap van de heer C. H. Hage- dorn uit Gouda, die in aijn openings woord o.m. de afgetreden voorzitter ir. L. T. van der Wal het ere-lidmaal- schap aanbood. De heer Van der Wal heeft het voorzitterschap gedurende de afgelopen tien jaar bekleed. De voorzitter merkte verder op, dat het aantal gergistreerde overnachtingen in 1954 in Nederland 2,150.742 bedroeg, heigeen ongeveer driemaal zo veel is als in 1938. Voor de toekomstige ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer zal de handhaving van rust en vrede en goede betrekkingen met het buiten land een voorwaarde moeten zij-n als- meae vergroting van de aantrekkelijk heden van Zuid Holland onder meer door behoud van natuurschoon. De plaatselijke V.V.V.'s zullen met ver- keersbueaux moeten worden uitge breid. aldus spr„ die tenslotte een lans brak voor verhoging van sub sidies. j £Ü?,^e over de reorganisatie van de AKW, merkte mr. H. Vlug op, dat een ontwerp hierover bij het be- 3tuur is ingediend. Volgens dit ontwerp bltjrt de ANVV yen vereniging, zoals ze m het verleden was, en ze zal haar werk in binnen- 'en buitenland blijven voortzetten. Er is een combinatie ge vonden voor de belangen van het be drijfsleven en net VW-weeen en voh gens m-r. Vlug zijn verscheidene voor schriften ontworpen betreffende de me- bewerking van het WV-wezen aan de ANW, Het jaarverslag over 1554 vermeldde o.m. dat de-stroom bezoekers naar Den Haag nog steeds wassende i-s. In 1054 steeg het aantal bezoekers in de ge registreerde hotels, ondanks de be perkte ruimte, nog met 8.3 procent t.o.v. -1853 tot 195.541 en het aantal overnachtingen nog met twee procent t.o.v. 1953 tot 696.466. Voor het eerst na de oorlog steeg in 1954 het aantal overnachtingen van buitenlanders bo ven dat der Nederlanders. De bezetting van hotels en pensions 'e Rotterdam steeg in 1954 voor buiten lander» met dertig procent en voor Ne-' derlanders met negen procent. Onder de buitenlanders zijn het vooral de Duit sers, die de Maasstad een bezoek brjen- ten, gevolgd door de Amerikanen en Engelsen. Ook de overige steden in Zuidholland vermelden een toeneming van nd aantal toeristen. Na de jaarvergadering werden deelnepiers door het gemeentebestuur van Rotterdam ten stadhuize ontvangen. Het programma voor vandaag ver* meldde verder nog bezoeken aan dier gaarde „Blij-Dorp en de E 55 en een rondvaart door de haven. _Met het record-aantal van 979 p»ssJ giers, onder wie 40 reizigers voor tussen- trajecten en 256 kinderen beneden 1- jaar, wordt het m.s. „Willem Ruy»" de vroege morgen van Donderdag J' Met uit Indonesië, Malakka en Ceywn te Rotterdam verwacht. De ontscheping der passagiers zal hier, onvoorziens omstandigheden voorbehouden, Donder dagmorgen om 8 uur aan de kade van de Kon. Rotterdamsche Lloyd een aan vang nemen. Deze 44e reis van de „Willem Buy: was tevens de eerste reis, waarop bet schip onder commando stond van nieuwe gezagvoerder, kapitein Erlt» J- de Jonge, uif Breda. Onder de 56 passagiers, die het icbijj reeds in Napels verlieten, bevonden S"1 Z. Exc. G. ft. Heasman, Canadeei am bassadeur in Indonesië. Op de Stadhuis-beiaard te Rotterda® zal op Woensdag'6 Juli de 13e Nationale Beia„rdw«dstrijd gehouden worden. D«e ontmoeting vindt plaats onder auspie'40 van de Nederlandse Klokkenspel Verar-'- glng en is uitgeschreven door de Fotter- damse Beiaard Commissie. Deze w«fl* strhd staat.open voor alle Nederlands beiaardiers.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2