Te star Johannishus op de W aterweg Vlag "P Bondsraad weigert bespreking Heuvelland in beweging fabrieken onder water Benelux maak voor 91 jmT vrij gehesen was halfstok geblakerd dodenschip musÊ LUGUBERE SLEEP BINNEN m wHP Adenauer Vrijdag bij Grote Drie WESTDUITSE HERBEWAPENING Veel schade bij Brunsummer heide Ergernis over te grote spoed Ged. Staten keuren aankoop Zwitserse trams Vertrok Westerling naar Ostende goed Doemwaardig Vier Nederlandse kinderen omgekomen MINISTER ZIJLSTRA VOLDAAN Nog verder dan de O.E.E.S. wilde SATERDAG XX JUNI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3097 Ook geen bezoekersvisuin voor Britse advocaat Ernstig autobusongeluk in Duitsland r~ (Van een onzer verslaggevers) 1? EN volkomen zwartgeblakerde Johannishus kwam vanmorgen j omstreeks hal felf de Nieuwe Waterweg binnen met behulp van gif de sleepboten ,,Maas" en „Katendrecht" aan de kop en de „Blanken- t lp! burg" en „Pernis" aan de achterzijde. p§» Een dunne sliert grauwe rook kringelde uit het achterschip ||p omhoog en verspreidde een ondragelijke stank over de Waterweg, j fff Het was een luguber gezicht dit arriveren van het volledig uit- ifp gebrande Zweedse tankschip. Temeer daar men wist dat zich aan j M boord naar schatting een twintigtal lijken bevond. Deze opvarenden zijn levend verbrand en hebben geen enkele kans gehad het vege lijf te redden. Op jammerlijke wijze kwamen j zij om in de verzengende vuurhitte, die het gevolg was van de felle i ||g! brand, die uitbrakr na de aanvaring van de „Johannishus" met het j Panamese vrachtschip „Buccaneer". j ggg Toen de „Johannishus" vanmorgen d« Nieuwe Waterweg op-[||| kwam, was inderhaast een Zweedse vlag halfstok gehesen aan boord van het dodenschip. Ook de sleepboten voeren met de vlaggen halfstok. Even voor de brug was een groot gat zichtbaar van 8 a 10 meter breed en ongeveer acht emeter hoog. Van het zo trotse bijna 11.000 ton metende schip (bouwjaar 1952) was niets over dan een gebla kerd wrak. De Rotterdamse havensleepboten „Katendrecht" en „Pernis" iiebben vanmorgen aan de Johannishus vastgemaakt. Het bergings vaartuig Zeeleeuw bleef in de onmiddellijke nabijheid. pi^ül WÊÊÊm Leiding jQ E Wesifhiitse Bondsraad, de .Eerste Kamer" van het parlement, heeft gisteren geweigerd zich uit te spreken over de eerste her- bewapeningswet van het land. Hij heeft de zogenaamde „vrijwilli- gerswet" teruggezonden naar de regering en de Bondsdag (Tweede Kamer) met het verzoek, dat verscheidene punten die de grondwet raken, worden opgehelderd. De wet was bedoeld als een tijdelijke maatregel, die de Duitse herbewapening moest bespoedigen omdat anders de vereiste wetge ving zou worden opgehoudèn tot na het zomerreces van. het parle ment. - '-V- KONINGIN JULIANA STELT „DE HOOP" IN DIENST In de Brunssumer heide is gis- gering- teren een voormalige bruinkool vijver een heuvelwand van enkele hectaren plotseling in beweging gekomen. De heuvelwand, die zeer waarschijnlijk tengevolge van de hevige regenval der laatste dagen was ondermijnd, stortte met bomen en struiken incluis, in de vijver. Huisarrest, in Berlijn Ü8 iifii NEDERLAND, België en Luxemburg hebben overeenstemming bereikt over een gemeenschappelijke vrijmaking van de Bene- lux-invoer tot een hoogte van bijna 91 procent. Deze overeenstem ming werd gisteren in Parijs bereikt tijdens een lunchhgeenkomst van de ministers van Economische Zaken der drie landen, de heren Zijlstra, Larock en Rasquin, tussen twee vergaderingen van dc ministerraad der Organisatie voor Europese Economische samen werking (O. E. E. S.). Bovendien werden de ministers het eens over een gemeenschap pelijk Benelux-standpunt ten aanzien van de G. A. T. T. (algemene overeenkomst voor tarieven en handel) en ten opzichte van de houding tegenover Japan. De laatstgenoemde overeenkomst houdt in, dat de drie landen de toetreding van Japan tot de G. A. T. T. zullen steunen, evenwel met een gering voorbehoud over een niet nader genoemde beperkte sector. Botterdam; Witte de With straat 30 Tel et. 115700 H D Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 "S-Gravenhage: Huygunsplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst 18.30—19.30 u.: Tel. 362568 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2.25 per maand, 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directie: C- A. KEÜXING en Mr. K. VAX HOUTEN" Tutum* Weersverwachting tot Zondagavond. DEPRESSIE TS AANTOCHT Aanvankelijk nog enkele opklaringen, later zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Van nacht minder koud, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige, later tijdelijk krachtige wind tussen Zuid en West. 12 Juni; zon op 4.22, onder 21.01: maan op 0.05, onder 11.30. 13 Juni: zon op 4.22, onder 21.02 maan op 0.23, onder 12.45 LJt Hoofdredacteur: l)r. IA. H. J. S. BRUINS SLOT N een bepaalde kerk werd onlangs l de suggestie gedaan om op Pink- jter-Zondagmorgen vroeg door leden j der gemeente op de openbare weg westelijke liederen te doen zingen. Het was een goede gedachte om al dus het Evangelie dc wereld in te dra gen. Maar het merkwaardige was dat na dere overweging van het plan aan het licht bracht, dat dit niet kon. omdat men in conflict zou komen met de Zondagswet, die dit „gerucht" op Zon dagmorgen verbiedt. Het is wel zonderling als men er goed over nadenkt. De Zondagswet be oogt de naleving van het gebod Gods inzake de Zondagswet te bevorderen. Maar de wet is zo geredigeerd dat der gelijke eenvoudige pogingen, die de strekking hebben de Naam Gods te verheerlijken daardoor mede onmoge lijk worden. Deze moeilijkheid zou. nu dc Zon dagswet juist met het oog op moeilijkheden in Zuid-Limburg met dat „gerucht" op Zondagmorgen op helling korat. uit de weg geruimd kunnen worden. Bij de door de Minister voorgestel- da wijziging wordt deze moeilijkheid niet uit de weg geruimd. immers de wijziging, die nu voorge meld wordt heeft slechts betrekkinR op bestaande tradities en gebruiken, die in het volksleven geworteld zijn. Dat kom» dus neer op een bevriezing van cee bepaalde toestand en dan zou er geen mogelijkheid zijn om nieuwe ge bruiken in te voeren of tot ontwikke ling te brengen. In het Voorlopig Ver slag het regeringsstandpunt bestre den. omdat het zou leiden tot een onge wenste verstarring van het culturele leven. Men vroeg, dat er ruimte zou worden gemaakt voor erkende, levens krachtige uitingen van volkscultuur in bet algemeen. Op deze, van socialis tische ïijde geuite, wens heeft de Mi nister negatief gereageerd. Voor der gelijke dingen is. zo schreef hij. Zon dag» na 1 uur mogelijkheid en een verder „openbreken" van de Zondags wet kwam de Minister ongewenst Wij begrijpen de zorg van de Mi nister te dezer zake. Hij is bang. dat «is de socialistische wens vervuld wordt, het hek helemaal van de dam sou gaan. Maar er zou voor ons doel nl veel gewonnen zijn, indien de moge lijkheid tot ontheffing op Zondagmor gen beperkt werd tot handelingen, die in het kerkelijke of godsdienstige le ven der mensen wortelen. Dan heeft men het hek niet van de dam ge haald, zodat «r Sp, Zondagochtend van alles kan gebeuren, maar men is toch alt het slop der „bestaande tradities •a gebruiken" geraakt. DE Minister heeft op opmerkingen in het Voorlopig Verslag, die ver band hielden met suggesties, die door het „Contact in Overheidszaken" der gezamenlijke protestantse Kerken zijn gedaan er bezwaar tegen gemaakt om de ontheffingsmogelijkheid te beper ken tot handelingen, die met het ker- toI. levert of met de godsdienstige leefwijze der bevolking samenhan gen. De Minister is echter in zijn argu mentatie van dat standpunt weinig overtuigend. Hij geeft n.l. volmondig toe, dat het in de zaken die aanleiding tot het voorstel tot wetswijziging warsn, „veelal" wel ging om hande lingen, die met het kerkelijk en godsdienstig leven samenhingen, maar een uitdrukkelijke beperking daar toe acht de Minister ongewenst om dat er dan toch nog moeilijkheden met andere gebruiken overblijven. Zo verschanst de Minister zich ach ter twos dingen: Het moeten bestaan de tradities zijn en het behoeven niet speciaal „godsdienstige" tradities te. zijn, als het maar geen openbare ver makelijkheden zijn. Zolang de Minister aan deze twee dingen vasthoudt, blijft de weg naar nieuwe mogelijkheden voor de Zon dagmorgen als In het begin van dit artikel aangeduid, afgesloten. Naar ons gevoelen zou een verder „openbreken" van de Zondagswet geen gevaar kunnen, indien de toe te stane handelingen maar in positieve zin verband houden met kerk of reli gie. De Minister zou daarmee ook voorzien in de moeilijkheden, die hij speciaal op het oog heeft. Want de voorbeelden, die hij noemt in dc Me morie van Toelichting houden verband met het kerkelijk of godsd'onstig le ven. borgingsvaartuig W&*-. It.ïM IBMbs» Het bleef in de onmiddellijke nabijheid maar had geen tros uitstaan. De Bel gische sleepboot „Scnldis" bleef buiten gaats liggen. Het transport zal naar de boelen In Schiedam worden gesleept, waar het overige deel van de lading zal worden gelost. Van de 16 ft 18000 ton olie die de Jo- hannis Hus bij zich had ia namelijk slechts een klein deel f1600 ton) uit gebrand. Twee van de tanks hebben vlam gevat, de overige twintig niet. Omtrent het verloop van de reddings pogingen vernamen wy ven de heer C. J, M. van -der..-Hielde vaa L„ Sm.it Co'b Internationale Sleepdienst het volgende: Vrijwel onmiddellijk nadat de aanva ring had plaats gevonden, heeft L.. Smit contact opgenomen met de assu radeuren in Zweden. Er werd overeen gekomen. dat sleepboten van dpee maatschappij pogingen In het werk zouden stellen het schip te bergen, hoe wel de kansen daarop aeer werden aangeslagen. Dit vond voor een deel zijn oorzaak in het feit. dat de Nederlandse sleep boten in de ongunstigste positie ver keerden. aangezien Belgische, Franse en Engelse slepers veel eerder het brandensehe schip zouden kunnen be reiken. Toen de „Maas" ten tonele verseheen waren de buitenlandse sleepboten er nog niet In geslaagd een tros over te brenen. En zie. wat buitenlanders niet gelukte, gelukte we! Dirk Strljbos, de kapitein van de sleepboot „Maas". Een waar huzarenstukje: drie matrozen sprongen op de brandende tanker over. Daarmee hadden Nederlanders de leiding in de bergingspogingen gekre gen. De assuradeuren hebben reeds verklaard het volste vertrouwen te hebben in de sleepdienst van L Smit. Uit de ontvangen rapporten en uit gesprekken van de heer Van der Hidde met de kapitein van de „Maas" is thans gebleken, dat de opvarenden van de .Johannishus". die zich mid scheeps bevonden, geen enkele kans .Zeeleeuw" hadden het gevaar- te ontlopen, In dit deel van het schip bevindt zich dus het grootste deel van de slachtoffers. Gisteravond reeds heeft de rivier politie maatregelen getroffen om de stoffelijke resten van boord te halen. Vanmiddag omstreeks het middaguur waa men hiertoe nog niet overgegaan. Verondersteld wordt dat dit m Schie dam zal gebeuren. Hulpeloos, uitgebrand en met een gapend gat in de flank drijft de tanker ,J ohunnixhnfgetrokken door de sleepboten „Maas" en .Scaldisop de Noordzee in de richting van ons land. Duidelijk is op deze luchtfoto te zien, arke verwoestingen de botsing en de brand hebben aangericht. Luchtfoto A.N.P. Dulles, MacMillan en Pinay, de mi nisters van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie, zullen vol gende week Vrijdag in New York met de Weslduitse bondskanselier Adenauer besprekingen voeren. Het ligt in het voornemen van Hare Majesteit de Koningin op 8 Juli a.s. het monument ter nagedachtenis van de om gekomen vissers in Umuiden te ont hullen. Na deze plechtigheid zal Httre Majesteit het hospitaalkerkschip ..De Hoop" officieel in dienst stellen. De koningin heeft de wens te kennen ge geven indien de weersomstandigheden dit toelaten, de eerste vaardag van ,.De Hoop" met de daaraan verbonden werk zaamheden mede te maken. Het daardoor opgestuwde water zocht zich een weg door het lager gelegen iand. In een oogwenk, stonden alle we gen blank en waren een betonfabriek, een chemische fabriek en een wasserij onder water gezet. Het persoiieel van deze bedrijven ijlde naar hoger gelegen verdiepingen en moest van daar later per boot wor den afgehaald. Twee mensen, de bad meester van het zwembad en een hen gelaar bij de vijver, zagen hoe deze ge beurtenis zich voltrok. Beiden beleef den de schrik van hun leven en vlucht ten naar een hoger gelegen heuvel. Het in de buurt gelegen zwembad werd bijna een meter overspoeld, waar door tegels van wandelgangen en bas sins uit hun voegen werden gerukt. Het kinderbad werd door de druk van de grond gekraakt. Één woning slechts, namelijk die van het gezin P.. had van water te lijden en hier moest een tien tal kippen in de ren het ontgeLden. Het verkeer moest worden omgeleid. Ondertussen stroomde het water onder de kolenberg door een riool naar Schinveld, waar kelders ondier water kwamen en een kleigroeve vol liep. Het geologisch bureau te Heerlen is om een deskundig rapport gevraagd omtrent de oorzaak van deze ramp. Dit is van belang met het oog op de plannen der gemeenten Brunssum, hier een nieuw zwembad te bouwne. Met de bouw daarvan was reeds een aanvang gemaakt. De Bondsraad heeft zicb klaarblijke lijk, geërgerd aan de tactiek van de re gering. op deze wijze dc normale wet gevingsprocedune te bekorten. Het besluit van de Bondsraad werd eenstemmig genomen ondanks bet te1»» dat de regering-Adenauer in de raad over een meerderheid van tweeder de beschikt. Deze houding van de Bondsraad dreigt het plan van de regering ora de eerste Duitse vrijwilligers spoedig in hun uni form te steken, in de war te sturen. Postpakketten In Engeland worden, waar mogelijk, weer besteld. Men dient cr echter rekening mede te houden, dat het transport in Engeland nog veel vertraging ondervindt- (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen zou het in de bedoeling liggen van hen die de tocht van het jacht „Evipan" naar de Zuïd-Molitkken orga niseren om de oud-K.N.I.L.- luitenant Westerling in Ostende aan boord te nemen. Vandaar zou het scheepje zich naar Tanger hegeven, waar wapenen zouden worden ingenomen. Minister Luns verklaarde gistermid dag dat de operette-achtige plannen van de bemanning van de „Evipan schadelijk zijn met name ten aanzien van het optreden van Ned. in de ver. Naties bij het afwijzen van de ver wijten van Indonesische kant, dat Ne derland agressieve bedoelingen neett ten aanzien van Indonesië. Wanneer het jacht wapenen laadt tinnen de territoriale wateren van een bepaald land, kan volgens mi nister Luns de Indonesiche regering aan de regering van dat land ver zoeken het scheepje aan te houden. Marokkaanse kranten meldden reeds enige weken geleden dat de „Evipan in Tanger wapens zou komen laden. De heer J. van Wijk te Rotterdam heeft gisteravond telefonisch mede gedeeld dat de „Evipan" naar een Engelse haven zou gaan. De heer Van Wijk wilde niet zeggen naar welke. De voormalige chef van dc West duitse spionnagedienst, dr. Otto John, die de vorige zomer naar communis tisch Oost-Duitsland Is verdwenen, wordt door communisten bewaakt omdat hij er van wordt verdacht naar het Wes ten terug te willen vluchten, meldt het Westduitse blad Fotsdamer Tageszei- tung. Ged. Staten der Provincie Zuid Hol land hebben goedgekeurd het besluit van de gemeenteraad van Rotterdam, dat de aankoop behelst van tvam- niaterieel in Zwitserland. Na gevoerde besprekingen heeft het provinciaal be stuur gemeend goedkeuring aan hetj raadsbesluit niet te moeten onthouden. Het bestuur vertrouwt echter, dat het nog verder benodigde materieel in licentie in Nederland zal kunnen wor den vervaardigd en dat de gemeente Rotterdam in het algemeen bij aanko pen ten behoeve van de gemeente de belangen van de Nederlandse industrie in het oog zal willen houden. Naar minister Luns Vrijdagmiddag meedeelde, heeft de Indonesische re gering ook een bëzoekersvisum aan de Britse advocaat Derek Curtis-Bennett geweigerd. Zoals gemeld, is de heer Curtis-Bennett eerder een inreisver- gunning voor Indonesië geweigerd na het tot hem gerichte verzoek van de Nederlandse regering de verdediging van Jungschlaeger op zich te nemen De Bondsraad bestaal uit afgevaar digden van., negen Westduitse staten. Het doel van de regering was, een voorlopige wettelijke regeling door te zetten, die haar de bevoegdheid zou ge ven, de eerste 10.000 vrijwilligers op te roepen, teneinde in de herfst met hun opleiding te kunnen beginnen. De Bondsdag sprak zich uit met 34 tegen 4 stemmen voor een onver wijlde tenuitvoerlegging van de Parijse overeenkomsten over de Westduitse har- bewapening. Maar tevens vestigde hij de aandacht van de .regering op de vol gende punten: 1. Het wetsontwerp heeft slechts be trekking op een gedeelte van het pro bleem zonder duidelijk te maken, hoe de herbewapening als geheel een wet telijke grondslag zal krijgen. 2. Het weer op de been brenger, van Duitse strijdkrachten moet gebeuren volgens de wettelijke en democratische beginselen van de Bondsrepubliek. 3. In het bijzonder moet het toezicht van het parlement op de gewapende strijdkrachten worden gewaarborgd. Verder wordt in de resolutie te ken nen gegeven, dat de Bondsraad op het standpunt staat, dat alle voorschriften inzake de herbewapening zijn goed keuring behoeven. Het hoge gerechtshof te Hyderabad in India heeft een bevel van dc over heid aan de politie om een onderzoek in te stellen naar beschuldigingen, dat de Nizam van Hyderabad in zijn paleis honderden slaven houdt, ongeldig ver klaard. - N West-Duitsland gaan weer stem- I men op, die voor een christelij ke vakbeweging pleiten. De heer Walter Freitag, de voorzit ter van de Duitse Gewerkschaftsbund, achtte het met het oog daarop nodig om zich in een rede. te Dortmund ge houden op het congres van de vrou welijke leden der organisatie, in hefti ge bewoordingen te keren tegen alle pogingen om te komen tot herstel van de christelijke vakorganisaties. Hij noemde dit pogen doemwaardig. Immers was de Duitse Gewerkschafts bund „tolerant genoeg om ook lieden met religieuze „Anwandlungen" (aan doeningen, aanvallen) in zijn midden te dulden". Hoe tolerant niet waar? Christelijke arbeiders worden ge duld. Meer niet. Invloed op de koers, die gevolgd moet worden, zullen zij blijkbaar niet mogen uitoefenen. Zij lijden aan een soort ziekteaanvallen. Zij zijn eigenlijk niet helemaal nor maal. Normaal is, dat men op het terrein der vakbeweging aan zijn christelijke overtuiging het zwijgen op legt. Wat zeggen de „doorbrekers" van deze redevoering van de leider ener beweging, die zes millioen arbeiders omvat? Geloven zij werkelijk, dat de posi tieve christenen in een dergelijke „al gemene" organisatie iets zullen kun nen bereiken? Er moet toch wel heel nodig in Duitsland een nieuwe „zuil" opge richt worden! In Osnabrueck is vanmorgen een uit Denekamp afkomstige autobus, waarin kinderen uit Den Ham (Overijssel) een stdioolreisje maakten, geëxplodeerd. Vier kinderen zijn om het leven gekomen.- Twee hunner verbrandden In de bus, twee anderen stierven kort na het onge luk in een ziekenhuis. Twintig kinderen werden gewond. Vijf hunner verkeren,In levensgevaar. De autobus raakte door nog niet be kende oorzaak in brand. Kort daarop ontploften de gassen, die do wagen, wa-, ren binnengedrongen. 'De bns stond toen onmiddellijk In lichter laaie. De kleren van de meeste kinderen vatten vlam. Alle blnssingpogingen bleven vruchteloos. De eerste hulp werd verleend door omstanders die het drama met ontzetting zagen gebeuren. De artsen in het ziekenhuis hebben medegedeeld, dat de brandwonden van sommige der slachtoffers „verschrikke lijk" zijn. Een bakker rende naar de plaats des onheils met een zak meel, dat gebruikt werd om de pijnen van de kinderen enigszins te verlichten. De niet gewonde overlevenden werden door de gemeentelijke autoriteiten van Osnabrueck verzorgd. Volgens de politie is nog geen van de vier omgekomen kinderen geïdentifi ceerd, De kinderen behoorden tot de jeugdafdeling van een zangvereniging ia Den Ham. Het ongeluk gebeurde op een grote weg in een van de buitenwijken van Osna brueck en greep omstreeks half negen plaats. Een bediende van een benzinestation die dicht bij stond zag dichte rookwolken uit het achtergedeelte van de bus komen sn probeerde wanhopig aan de chauffeur te kennen te geven dat hij moest stil houden, De chauffeur zag dit echter niet, wel trok het de aandacht van de kinde ren. die toen de chauffeur waarschuwden. De bus stopte en een paar seconden later volgde de ontploffing. Een zegsman van de politie deelde me?, dal zich 43 kinderen en vier vol wassenen in de bus bevonden. Volgens D.P.A. zijn 17 kinderen en twee begelei dende dames ongedeerd. f* £ersi« steenlegging. Op Maandag 13 Juni om 2 uur zal de eerste steenlegging plaats vinden van het Groene Kruis gebouw aan de Hoeksekade hoek Bea- trixstraat te Bergschenhoek. Morgen zal het precies een jaar geleden zijn, dat de Friesse twee ling Folkje en Tjitske de Vries uit Molenend bij Oenkerk door operatief ingrijpen werden ge scheiden. De meisjes maken het uitstekend, maar hoeveel publi citeit Folkje (links) en Tjitske ook ai achter de rug hebben, ze kijken toch nog een beetje ver baasd, wanneer de fotograaf een plaatje van haar maakt Het aceoord over de gemeenschappe lijke iiberalisatielijst werd door mi nister Zijlstra een zeer belangrijke ge beurtenis genoemd, daar hierdoor de deur wordt geopend voor een werke lijk gemeenschappelijke handelspoli tiek der drie landen. De minister leg de er nadruk op, dat deze overeen komst niet Is bereikt door een over winning van het standpunt van een der partners ten opzichte van de andere. Zij is het gevolg van een stre ven naar samenwerking, waarbij door alle partijen tegemoetkomingen zijn gedaan. Op de namïddegzitting van de mi nisterraad der O. E. E. S, heeft minis ter Beyen namens de Benelux-landen een verklaring afgelegd. Hij kondigde aan, dat de gemeenschappelijke Iibe ralisatielijst nog vóór 1 Juli a.s. zal worden ingediend. De minister voeg de daarbij, dat de andere landen van de O. E. E. S. ongetwijfeld zouden be seffen, welke moeilijkheden moesten worden overwonnen om dit resultaat te bereiken. De O. E. E. S. heeft verleden jaar de Benelux-landen verzocht een gemeen schappelijke liDeralisatielijst van negentig procent in te voeren.' De nu in te dienen lijst van bijna een en negentig procent zal dus nog iets ver der gaan dat wat de O. E. E. S. wenste,.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1