J Jeugdjolijt op Maasboulevard Uitbreiding stroomvoorziening Schiedam en Vlaardingen DE KLERKeZK 1 Zilveren adjudant J. B. Timmerman hartelijk gehuldigd Verbetering van de Groeneweg Minister opent bejaardentehuis 22.90 37.50 COMMISSARIS BEZOCHT DER KONINGIN MAASLAND SCHIEDAM Beroep op burgerzin bij collecte G.M.F. VLAARDINGEN STIMULANS VOOR ACTIVITEIT Jeugd op rolschaatsen trok belangstelling Jeep en motor met zijspan voor politie V.I.O.S. heeft nieuwe dirigent Grote belangstelling voor 8ste Haringrit Ouders bespraken het speeltuinwerk MAASSLUIS VLAARDINGEN Politie-driekamp 5 Juli Jaarl. gon gwed strij d van V.D.V. Ontvangst op stadhuis 2 TROUW Vrijdag XT Juni 1955 Aankop woningen Collecte „Het Zonnehuis'" bracht f 2375.56 op Gedeelte Noordvest voor verkeer afgesloten ANJERFONDS Medische dienst in Schiedam. Burgerlijke stand van Schiedam Aankoop panden in onteigeningsplan Groncloverdraclil voor bouw schakelhuis In Vlaardingen Geen spreekuur Advertentie oerbek' Wandelaars met muziek en bloemen ingehaald NIEUWE TONEELGROEP Jongens beschadigden park Kerkgebouw Gereformeerde gemeenten in Nederland Jongelui naar Engeland? Dammen Advertentie we ^ief (och over karpeiien hebben nu Burgerlijke stand van Vlaardingen Vismarkt Rotterdam In Schipluiden 1/aistermijnnotering isserijberich ten Een bijzonder hartelijke .huldiging van zijn chefs en collega's is de adjudant bij de Schiedamse politie, de heer J. B. Timmerman, gistermiddag in de cantine van het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat ten deel gevallen. De heer Timmerman hield daar een receptie in verband met zijn zilveren jubileum bij de politie. Een van de eerste sprekers was de commissaris van de politie te Schiedam. Nu„ aanstaande Zaterdag de Gezamenlijke Militaire Fondsen hun jaarlijkse collecte gaan houden, waarin ook Schie dam betrokken is, beveel ik deze collecte warm aan en doe ik een beroep op de burgerzin Met Uw gavezij moge groot der stadgenoten. of klein zijn, wordt het moge lijk velerlei nood te lenigen. Hier moge als lichtend voor beeld gewezen worden r»j r..» land als Finland, waar het aan tal oorlogsslachtoffers heJ vi noden dezer slachtoffers, voor namelijk door gemeenschappe lijke hulp en gemeenschapszin dend hoger is en waar in de der bevolking, op uitnemende wijze wordt voorzien. XJw hulp en medewerking voor deze collecte roep ik daarom gaarne in. De Burgemeester, Mr. J. W. Peek 'de heer K. Rijpma. Hij prees in waarde rende woorden de ijver en toewijding, waarmee de jubilerende adjudant steeds zijn werk verricht. Namens het perso neel bood de heer Rijpma de heer Tim merman een verrekijker aan. Inspecteur W. H. Kloeseman heeft daarna herinneringen opgehaald uit de loopbaan van de jubilaris. Glimlachend hoorde de heer Timmerman deze aan en dankbaar was hij voor de hartelijke ge lukwensen, die ook deze spreker over bracht. De Gemeentewerken van Schiedam was vertegenwoordigd door de plaats vervangend -directeur, ir. S. Moesker. Deze liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een prachtig bouquet bloemen. Verdere sprekers waren een afgevaar digde van de Kath. Politiebond en in specteur J. J. Knook namens Veilig Ver keer voor welke instelling adjudant Timmerman zich zeer verdienstelij-: heeft gemaakt. De heer Timmerman heeft tenslotte namens zijn vrouw en kinderen allen hartelijk bedankt voor de gelukwensen en de cadeaux. De jubilaris, die thans verbonden is aan de recherche, zal per 1 Juli worden aangesteld als adjudant in algemene dienst. Commhwris K, Rijpma flinks) felici teert adjudant J. B. Timmerman met zijn zilveren jubileum. Op het adres van de heer A. L. Maat, waarbij deze de gemeente Schiedam verzocht het wegdek van de Groeneweg te verbeteren cn deze weg van een ver- llchtig te voorzien, hebben B. en W. uitvoerig geantwoord. Zij merken op. dat de zeer smalle Groeneweg door zijn ligging tussen Uvee diepe sloten niet dan met grote kosten is te verbreden, zodat het niet verant woord is hiertoe over te gaan. De verharding van de Groeneweg, beslaande uit grind, wordt regelmatig onderhouden. De toestand van de weg. het gebruik in aanmerking genomen, is niet zo slecht als adressanten schrijven In de loop van deze zomer echter zal de grindweg van een asfaltlaag worden voorzien. Voor een normale verlichting van de Groeneweg zou -het nodig zijn een ka bel te leggen over een afstand van bij na twee kilometer. Afgezien van de vraag of een en ander technisch uit voerbaar is. zou deze voorziening een bedrag vergen van tenminste 60.000. B. en W. stellen daarom voor de ver lichting tot het begin (ongeveer 200 meter) van de Groeneweg te beperken. B. en W. van Schiedam kunnen van de eigenaren de woningen Singel nrs. 82. c en d en de stalling Singel 82 a kopen. Deze panden staan in het ont- eigeningsplan ..Nieuw Stadhuis". De to tale koopprijs bedraagt f 14.000. Deze prijs komt het college van B. en W. billijk voor en stelt het de raad voor genoemd bedrag te voteren. De ln Schiedam gehouden collecte voor de Vereniging ,,Het Zonnehuis" heeft het mooie bedrag van 2375,56 op gebracht. Het plaatselijke comité dankt collectantenftrices), gevers en geefsters hartelijk. De Noordvest tussen de Kethelstraat oa het Groenweegje te Schiedam zal vanaf heden gedurende 13 weken, of zoveel langer of korter als nodig zal blijkezt, afgesloten zijn voor alle ver- keer, zulks in verband met de uitvoe ring van rioleringswerkzaamheden. Men schrijft ons: - In iedere gemeenschap, hoe klein ook. zijn de plaatselijke initiatieven op het ge bied! van kunst, ontspanning en ontwik keling Van het allergrootste belang. De muziek-, zang- en toneelverenigingen, het jeugdwerk, de bibliotheken in Schiedam, .ze vervullen een taak die nog wel eens wordt onderschat, behalve door de leden 'van de gemeenschap zelf. Maar ook hier worden de ontwikke lingsmogelijkheden vaak geremd door dat grote rem-blok...... de financiën. Een duwtje van buitenaf is dikwijls nodig om de wagen op gang te helpen. En dat duwtje geeft het Anjerfonds. Maar één voorwaarde werd daarbij ge steld: wat nog aan het benodigde bedrag ontbrak, moest door particulier initiatief worden bijeengebracht. Immers, het sti muleren van dit initiatief is het streven van het Anjerfonds. Juist op wat men gemeenlijk „het platteland" noemt, bestaat sterk de be hoefte aan een zodanige stimulans. Het -werk van het Anjerfonds is van het grootste belang voor het culturele leven in gewest, in streek en gemeente. Steun aan het Anjerfonds is steun aan het culturele leven. In Schiedam wordt de jaarlijkse Anjer collecte gehouden van 27 Juni tot en met 2 Juli. Gedenk de Anjer-collecte, en draag op die manier Uw steentje bij tot de bloei :van het plaatselijke culturele leven! De medische dienst te Schiedam wordt Zondag 19 Juni waargenomen dcor de volgende artsen: D. Houthuysen Jr. Swammerdamsingel 43, tel. 68515; W. T. P. Nijenhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880 en J. van der Veer, Dr. Wibout- plein 48, tel. 69873. Geopend is apotheek Fa. Gouka Co., Groenelaan 127, ook tijdens de avond- en nachturen van de overige dagen van de week. Geboren: Jan F., z. van E. F. Busch- mann en C. A. Kemper; Antje, d. van E. Zwiers en N- Frummel; Willem, z. van A. Krabbendam en J. v. d. Most. Overleden: L. G. J. Vermui, 2 dagen; P. M. Koens, 79 j. Ondertrouwd: J. H. S. Bosman 24 j. en C. M. Hazelzet 21 j.; J. A. Ebbinge Wubben 34 j. en C. M. van Praag 29 j.; J. Eekman 24 j. en P. Vervoort 22 j; J. J. Heilemons 23 j. en W. M. Schoen makers 24 j.; A. M. Hersbach 24 j. en J. Hoefman 26 j.: F. S. Jansen 29 j. en A. M. L. Delmee 23 j.; A. J. de Jong 42 j. en A. A. Sunderman 28 j.: E. L. Kars 21 j. en K. W. de Boer 24 j.: W. J. van Leeuwen 29 j. en I. v. d. Touw 23 j.; L. van Loenen 19 j. en I. Ch. J. Boon 18 j.: R. J- Meinders 35 j. en_ T, Brouwer 35 j.: W. C. v. d. Pluijm 25 j. en A. C. J. M. Sunderman 23 j-; N. Rammeloo 27 j. en M. M. Meijer 27 j.; W. Seip 24 j. en A. H. Meu'vogel 23 j.; P. J. van Wabs 26 j. en W. Kooiman 23 j: J. Weij 29 j. en H. Dingenouts 20 j. Gehuwd: J. H. de Vries 28 j. en N. M. v. d. Hoö 27 j.; A. M. Beukers 26 j. en C. Kiesling 23 j.: J. van Waas 26 j. en A. E. Bijl 25 j.; C. J. M. Looman 23 j. en P. M. de Waard 25 j.: A. P. v d. Zande 24 j. en M. D. A. Gabreëls 26 j.; F. J. Ooms 28 j. en W. Jonker 25 j.: W, Groenendijk 25 j. en A. Jansen 17 j - C. v. Schijndel 27 j. en E. Soo- mers 21 j.: A. Kalkhoven 25 j. en C Hoorman 24 j.; C. L. v. d. Nouwland 23 j. en E. E. Vermeulen 24 j.; H. M. Bonéfaas 22 j. en G. van Beek 20 j.; J. Madern 26 j. en Th. M. Jacobs 2o j.: L. de Wit 25 j. en A. E. Stolk 23 j. De eigenaar van de panden met erf aan de Singel 56 en 58 te Schiedam, die gelegen zijn in het onteigeningsplan Nieuw Stadhuis" heeft deze panden de gemeente te koop aangeboden. Na on derhandeling is overeenstemming be reikt over de koopprijs, welke is bepaald ód 14.000 voor beide percelen. -.ZnU Ja VIAlJ tfrtAV Onder begunstiging van ongekend mooi zomerweer zijn op de brede en daartoe speciaal afgezette Maasboule vard te Schiedam gisteravond rol- schaatswedstrijden voor de Schiedam se jeugd gehouden. Gelijk met weet or ganiseert de Schiedamse Gemeenschap in nauwe samenwerking met het Club huis Sint Jorisdoele onder de altijd stu wende en inventieve leiding van de heer Karei Scholten gedurende de weken wel ke ons nog scheiden van de vaeantie- week, op onderscheiden punten van de stad tal van wedstrijden, spelen cn ver makelijkheden om de jeugd een verant woorde en prettige vrije-tijd-besteding te geven. Mede doordat het de avond van de start koud en regenachtig was is de au topedwedstrijd aan de Lange Achterweg geen onverdeeld succes geworden, maar telde men toen circa 40 kinderen, de tweede avond was de animo aanzienlijk groter. Ook gaven ontelbaar veel oude ren van hun belangstelling blijk. Twee bij twee startten de jeugdige deelnemers en -sters, aangemoedigd door het mee levend publiek. Eerst de kleintjes van 7 tot 10 jaar. daarna jongens en meis jes van 10—13 jaar. Kreeg elke winnaar een prijsje, ook de verliezer werd niet vergeten, zodat alles onverdeeld prettig was. De leiding van deze avond was bij de heren T. P. Bouw en L. Ballijns en mevrouw J. KrikkeHein in goede han den. Volgende week worden de S.B.L. O.-feesten gehouden, dus zal de Schie damse Gemeenschap voor Jeugdjolijt niet zo veel activiteit behoeven te ont plooien, maar daarna werkt men het gehele programma en de gehele stad af. Ook in Kethel worden drie jeugdjolijt- avonden gehouden. Het college stelt de raad voor dit be- ----- - dime beschikbaar te stellen voor de aan- overdracht cn een cNdiet van f 10.1 koop van genoemde nandea. voteren. Het is noodzakelijk gebleken de twee motorrijwielen met zijspan, waarover de Schiedamse politie sinds lang beschikt te vervangen. De commissaris van po litie heeft het college van B. en W. er echter op gewezen, dat vervanging van een der motoren door een kleine auto gewenst is. In overleg met de directeur van de Vervoerdienst is dan ook ter vervanging van de twee motorrijwielen de keus be paald op één B.M.W.-zijspancombinatie, waarvan de kosten 5100 bedragen en één Willys jeep, welke een uitgaaf van 7950 vraagt. Beide voertuigen dienen in zes jaar te worden afgeschreven. B. en W. stellen de raad voor beide bedragen beschikbaar te stellen voor de aankoop van de politievoertuigen. De mondaccordeonvereniging V.I.O, S. te Schiedam, die een onderdeel vormt van het Evangelisatiewerk, uitgaande van de Gereformeerde Kerk, heeft in de heer J. W. Westerhof, in de muziekwe reld beter bekend als Wim Westerhof, een nieuwe dirigent gevonden. Hiermede is aan een langdurig dirigentloos tijd perk een einde gekomen, hopelijk voor goed. Het ligt in de bedoeling om de trouwe kern. welke regelmatig de repe tities bleef bezoeken, uit te breiden, niet alleen met nieuwe accordeonisten, maar ook met mandolinespelers, guitaristen en handaccordeonisten. Aan eerstbeginnen- der, worden aparte instructie-uren ge wijd. Men kan zich vanaf heden opge ven bij de heren J. de Swart en D. van Rhijn, resp. Teylersir. 3 en Alb. Thym- straat 89. De repetities worden gehouden iedere Donderdagavond van 7 tot 8.30 uur in de bovenzaal van het Evangeli satiegebouw aan de Rotterdamsedijk (naast de Kerk). Voor de bouw van een schakelhuis voor Schiedam-West is grondoverdraeht van het Grondbedrijf aan de Technische Bedrijven nodig, aangezien het te hou wen schakelhuis slechts voor een ge deelte is geprojecteerd op de van Wil ton Fijenoord verkregen grond. De oppervlakte van deze over te_ dra gen grond bedraagt 650 m2, terwijl de prijs per m2 op f 25 komt. Hiervoor én voor enkele andere voorzieningen, o.a. aanleg van een nieuwe toegangs weg, is een bedrag van f 10.000 nodig. De raad van Schiedam wordt voor gesteld accoord te gaan met de grond- -~0C0 De belangstelling voor de achtste in ternationale Haringrit, die Zaterdag te Vlaardingcn wordt gehouden, is groot. Vooral het aantal buitenlandse Inschrij vers is aanzienlijk groter dan vorig jaar. Het aantal buitenlandse deelnemers kan, evenals dat van bet totaal, Zater dagavond pas worden vastgesteld de ervaring leert, dat niet zo heel veel deel nemers voor-inschrijven doch het feit, dat reeds meer dan 200 deelnemers nachtlogies hebben aangevraagd, wijst op een grote belangstelling van buiten de grenzen. In Vlaardingen zijn vrijwel alle voor bereidingen gereed. Op de circuits voor de behendigheidsproeven zijn tal van proefritten gehouden, waarvan de con clusie is, dat dit onderdeel van het pro gramma zeer attractief is. In het KOLPA-bad worden wedstrijden en demonstraties gehouden. Om 3,30 uur staat de waterpolowedstrijd VZC-dames RDZ-dames op het programma. De sprmgclub ..Icarus" geeft om 4.00 uur demonstraties, terwijl om 4.30 uur de heren van VZC een combinatie van Rot terdam als tegenstander zullen hebben. Het bestuur van de Stichting Interna tionale Haringrit verzocht ons nog mee te delen, dat de revue in de Stadsgehoor zaal „Alle Hens aan Dek", in afwijking van het programma, om 8.15 uur begint. De route voor het défilé is thans ook bekend: Opstellen Prins Hendrikstraat- Stationstraat - Mendelssohnplein - Maas- sluissedijk - Markt - Brede Havenstraat - Schiedamseweg - Van Hogendorplaan - Kethciweg - daar splitsing: motoren motoren naar het Feestterrein -m au to's naar parkeerplaats Stadsgehoo- 'aal. Donderdagavond was voor de bewo ners van de Indische buurt een verga dering belegd in de Dr. A. Plesman- school te Vlaardingen. tijdens welke he: te voeren beleid van de speeltuinen aldaar in behandeling kwam. Voor het eerst stond de -'bijeenkomst onder de „eigen speeltuin-leiding", de nieuwe vorm in het reorganisatie-proces van de Stichting Vlaardingse Speeltuinen. Als voorzitter van de eigen speeltuin heette de heer J. Jansen allen welkom en sten- de het voorlopig bestuur, bestaande uit hemzelf, mevrouw A. L. Kornaat van Maurik en de heer J. M. Eigenraam voor. Hierna was het woord aan me juffrouw G. C. Goudriaan, die namens de Nederlandse Unie van Speeltuinorga- msaties aan de frijeenkomst deelnam. Zij vertelde het een Vn ander over de ontwikkeling van speeltuinen en het speeltuinwerk in andere steden. De heer Eigenraam schetste de slaat van de speeltuinen, in het bijzonder die aan de Curacaolaan. op het ogenblik. Een levendige discussie volgde hierop. Tot concrete besluiten kwam men op de oriënteringsbijeenkomst nog niet. doch wel kreeg men de indruk, dat zeer binnenkort vele wensen in het stadium van realisering zullen verkeren. Aan het bestuur werden toegevoegd mevrouw J. W. Weber en de heren J. Moerman, A. F. Velzen en A. F. J. Lammers. De heer G. Walstra, wethouder voor huisvestingsaangelegenheden te Vlaar dingen, is verhinderd Maandag 20 Juni zijn wekelijks spreekuur te houden. te MIDDELLANDSIRAAT 72. TEL 30340-37434 Voor de uitbreiding van de citeitsvoorziening van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen zal het nodig zijn. dat enkele werken worden uitge voerd. In de eerste plaats zal een transforma torenstation annex schakelhuis gesticht moeten worden te Schiedam-West, als mede het inrichten van het 25 k V ge- VERPLAATSING RIJWIELSTALLING In het kader van de uitvoering van het stratenplan ter plaatse zal de rijw'.wi stalling, nabij het station te Maassim: moeten verdwijnen. Door de Nederlandse Spoorwegen zal een nieuwe, grotere stalling, die meer in de richting van de Bonersluis is geprojecteerd, worden ge bouwd. Deze plannen kunnen nog niet •direct uitgevoerd worden en daar de woningbouw op de hoek van de Kon. Wilhelminalaan-Fred. Hendrikstraat reeds in een vergevorderd stadium verkeert, is op korte termijn verplaatsing van de rijwielstalling noodzakelijk. Door het gemeentebestuur is overeenstemming bereikt met de Nederlandse Spoorwegen, omtrent een tijdelijk onderdak voor de rijwielstalling. Deze komt nu schuin tegenover de bestaande stalling op de open grond langs de Stationsweg. Met de werkzaamheden is gisteren een begin gemaakt. Bedrijfsvoetbal. In de bedrijfsvoetbal competitie te Maassluis gaan de sterkste elftallen zich geleidelijk op de voorgrond plaatsen. In afd. A bezetten De Haas en V.T. I de eerste twee plaatsen; in afd. B. Olieboys en R.V.M. elk met 5 punten uit 3 wedstrijden en in afd. ,C De Neeff met 6 uit 4 en Wallramit met 4 uit 3 wed strijden. Het programma voor volgende week luidt: 20 Juni: Van ToorVan Heyst (Exe. terrein): TrouwR.V.M. (tweede terrein Excelsior): 21 Juni: Ambtenaren Wallramit (zelfde terrein) en 22 Juni Key Sz KramerOlicboys (zelfde ter rein). Raadsvergndering. De gemeenteraad komt Vrijdag. 24 Juni in openbare ver gadering bijeen. Arlsendiensl. Dit weekeinde wordt de artsendienst te Maassluis waargenomen door dr. W. H. A. de Wilde. Haven 40; telef. 309. Pupillen-toornooi. Zaterdagmiddag wordt op het VDL-terrein te Maassluis een pupillen-tournooi georganiseerd, waaraan deelnemen: Fortuna: Naaldwijk; V.F.C.: Zwaluwen en V.D.L. Er zullen 20 wedstrijden gespeeld worden. Zij vangen om half drie aan. electri- deelte. Voorts zullen voorlopig twee 25 k V-kabels gelegd moeten worden van af de centrale Galileistraat tot aan de grens Rotterdam-Schiedam, ten behoeve van de voeding van het transformatoren huis in Schiedam-West. Het treffen van extra voorzieningen in het kabelnet zal tenslotte nodig zijn voor de stroomlevering aan Schiedam-Noord van het transformatorenstation Spaanse Polder uit in plaats van via het trans formatorenhuis Schiedam-Oost. Op Schiedams grondgebied zal een ge deelte kabelbaan gelegd moeten worden voor de voeding van het te stichten transformatorenstation Vlaardingen-West De totale kosten hieraan verbonden belopen een bedrag van ƒ2.090.000. De gemeente Schiedam zal in de kosten een bedrag inbrengen van 430.000. B. en W. stellen de raad voor het be nodigde crediet van 1.660.000 te vote ren. Rotterdamse termijnniarkl ruwe lijnolie ln transito slotnotenng (in gids per 110 kg) medegedeeld door de N.V. Commissiehandel v/h Julius van Roosendaal. Rotterdam 18/6 17/6 Juli 93.95 j.195 Sept 94.15 94.15 Nov. 94.15 94.15 Jan. 93.95 93 90 Omzet '6 contracten/2 contracten. De jaarlijkse politie-sportdag tussen de korpsen Schiedam, Vlaardingen en Rijkspolitie te Water is voor dit jaar vastgesteld op 5 Juli. Men heeft voor deze dag opnieuw de beschikking gekre gen over het B.P.M.-sportpark. Het pro gramma vermeldt niet alleen athletiek, maar ook voetbal, tennis en zwemmen, terwijl men ook in volleybal en scherp- schietcn onderling de krachten zal me ien, Tijdens de middagpauze zal men ge meenschappelijk lunchen, waarbij ook de dames zullen aanzitten. De organi satie van de sport-driekamp berust dit jaar bij Schiedam. Ruim twee jaar nadat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Z.E. J. G. Suurhoff de eerste paal sloeg voor het nieuwe bejaardencentrum in Vlaar dingen za! deze zelfde minister de openingsplechtigheid van het nieuwe gebouw op Woensdag 29 Juni verrich ten. Zoals al eerder gepubliceerd zal het flatgebouw aan de Hurgemesetcr Pruissinge! behalve ais bejaardencen trum ook dienst doen ais ziekenhuis. De vierde dag van de Avondvierdaag se te Vlaardingcn is een hoogtepunt ge worden. De organisaloren hebben, in sa menwerking met de ouders van de jongens en meisjes van „Jong Flardin- ga", voor een heel aardige ontvangst gezorgd. Op de terugweg vnn de 10, resp. 15 km-tocht, wachtten drummers van Voorwaarts de met bloemen bela den tippelaars op het terrein van HVV De Hoilaaidiaan op. Onder het zingen van bekende wan- delliedjes werd de laatste anderhalve kilometer een triomftocht. De bevolking toonde hiervoor ook grote belangstel ling. Behalve ouders en bekenden was ook de Volksbond op 't Nieuwelant met bloemen aanwezig: de heer Reedijk ont ving een bouquet als oudste deelnemer en voorts de 13-jarige Rudi de Vnes als jongste deelnemer op de 15 km en de 7-jarige Kees Westerhof als de jongste op de 10 km. Er is weer een nieuwe loot on.sproten aan de reeds zo oude stam van de Vlaardingse Federatie van Christelijke Jeugdverenigingen „Liefde en Vrede", namelijk de toneelvereniging L(ustig en V(rolijk), die op 11 Mei m principe werd opgericht en waarvan thans reeds is gebleken, dat zij levensvatbaarheid be zit. Overigens zal er wel enige moed voor nodig zijn geweest opnieuw met een toneelafdeling te beginnen, want hel is niet de eerste in L. en V Als regisseur heeft de groep weten aan te trekken de heer N. Stasse. De repetities zullen in September aanvan gen. Door de Vlaardingse poht.c zijn dezer dagen elf knapen, van wie de leeftijden varieerden van 8 tot 13 jaar naar het bureau gebracht. Deze jongens hadden in het Nieuwland-park een hut gebouwd van bladeren en takken, welke laatste voor dit doel werden afgerukt van de beplanting. De schade hieraan wordt ge schat op plm. 200. Wij vestigen er nog de aandacht op, dat het nieuwe houten kerkgebouw van de Vlaardingse gemeente van -de Gere formeerde gemeenten in Nederland he denavond officieel in gebruik zal worden genomen tijdens een dienst, die wordt ge leid door ds. M. van de Ketterij uit Al- blasserdam, en om 7.30 aanvangt. Naar wij vernemen is bij de Vlaar dingse Jeugdgemeenschap in voorberei ding het bezoek van een aantal Vlaar dingse jongelui aan Engeland, dat als tegenbezoek zou moeten gelden aan de groep Engelse scholieren, die onlangs een weejt gastvrijheid in Vlaardingen genoten "en die hier toen zo opgetogen vandaan zijn gegaan. Ter afsluiting van de Onderlinge Com petitie-wedstrijden is Dinsdagavond in de Lunchroom van Het Handelsgebouw te Vlaardingen een geanimeerde gong- wedstrüd gehouden. Er werd heftig strijd gegeven, en in diverse groepen moesten wegens gelijke aankomst beslissingspartijen gespeeld worden. De prijswinnaars tvaren: Groep 1. 1. W. H. Niestadt; 2. H. A. Lansbergen; 3. C. van Veelen. Groep 2: 1. J. Voerman; 2. D. v. d. Kerkhoff; 3. G. O. Pinck. Groep 3: 1. J. Lucassen; 2. F. Dessens: 3. W. Scholten. Groep 4: 1. L. Smits: 2. G. Vos; 3. W. v. d. Sluis. In de komende weken worden simul- taanwedstrijden gehouden. Dinsdag 21 Juni zijn de simultaanspelers de heren W. H. Niestadt en J. J. van Leeuwen. ZWALUWEN XERXES 2 Maandag zet Zwaluwen zijn nederlaag serie voort en het ontvangt diè avond het tweede elftal van Xerxes uit Rotter dam. "Dit is een zware opgave voor de thuisclub, want de Rotterdammers, die in de reserve le klas spelen, beschikken over een sterk elftal. De kans lijkt dus groot, dat de „Zebra's" een beter resul taat zullen boeken dan de Hermes-reser ves, die een klasse lager spelen, een seri euze gegadigde zullen blijken voor de fraaie prijs, die voor deze serie is uitge loofd. De wedstrijd begint weer om 7 uur. Vlaardingers wonnen. Van ver buiten het V.F.C.-sportpark kon men Woens dagavond reeds horen, dat de Vlaarding se motorpoloclub de Meteors bezig was de eerste wedstrijd voor de competitie te spelen. Het scherpe geronk der motoren was ver in de omtrek te horen De Vlaardingers hebben de competitie best ingezet. Zij waren deze avond in goe de vorm en de gasten uit Driebergen zijn er don. ook practisch niet aan te pas ge komen. Pas in de laatste periode van de strijd kwamen zij wat los en ontstonden er enige gevaarlijke momenten voor het doel der Meteors, die echter hun voor sprong van 30, reeds in de eerste helft verworven, wisten te handhaven. Het ve le publiek leefde sterk met de geani meerde partii mee. Gelijktijdig met onxe hatfj»erSijk«« MODELKAMER. AANBIEDING verkopen wij een groot aantel model, kamerkarpetten, w.o. Haarvelouri, Wiltons, machinaal Smyrna's, Moquette karpetten, karpetten die In onte modelkamers hebbon gelegen maar die, ook ai rijn »r wat voetstappen overgegaan, nog alle zo goed als nfauw rijn. Als U een karpet nodig hebt. proliteer dan van dit buitenkansje en koop ion modelkamerkarpet fir beneden de waarde. wijzen wij U teven» op omi tpeeiale «enbleding fe PANAMA-COCOS KARPETTEN. IJzenterka karpetten in unl-paiteltlnten en frl*ie Schot» ruitdesiins, 180 140 van rCGnu 230 160 van nu 300 200 Binnenweg BEuERl anDSELa a ti Geboren: Anna Maria Elisabeth, d. van J. L. A. Voskuilen en M. M. Win kelmolen; Christina Maartje Catharina. d. van J. van Rnon en P. C. Verhoeven; Jan. z. van S. C. den Draak en I. van Ree: Korneiis Christinus, z. van W. Boog en J. W. van Buuren. Gehuwd: A. Verboon 26 j. en P, B. de Jong 22 j.; L. van Rij 25 j. en M. M. Zwijgers 21 j.; J. G. W. ten Kate 25 j. en M. W. Kip 25 j. Het mooie weer ven Donderdag heeft niet weinig bijgedragen tot het wel slagen van het bezoek, dat de Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper. Donderdag le Maas land heelt gebracht. Vrolijk wapperden de vlaggen, toen de hoge gast 's mor gens nabij de Maaslandse groentenveiling door burgemeester en wethouders werd begroet en, geëscorteerd door de Lan delijke Rijvereniging ..Maatruilers". naar het Raadhuis werd geleid, waar de heer Kesper over Maaslands' problemen werd voorgelicht en waar hij kennis kon ma ken met notabelen en vertegenwoordigers van verscheidene plaatselijke organisaties. Na aankomst op het Raadhuis werd cfe Commissaris allereerst een verkleind model van een echte Westlandse veiling schuit aangeboden, geheel gevuld met fruit uit Maasland afkomstig. Adèie en Fnts Groot Enzerink viel de eer te beurt dit alleraardigst geschenk te mogen aanbieden. Na de kennismaking met de leden van de gemeenteraad hoorde de heer Kesper een zanghulde van de ge meenschappelijke schooljeugd aan. In de Raadszaal heette vervolgens burgemees ter F. J. Groot Enzerink de Commissaris en diens kabinetschef, de heer Dinge. hartelijk welkom en schetste hij ver leden, heden en toekomst van Maas land. De heilzame ontwikkeling van Maas land zal niet het minst bevorderd worden do'or rust en financiëie draagkracht, aldus besloot burgemeester Groot Enzerink zijn rede. De rust dreigt voortdurend Ver stoord te worden door het streekplan Westland. door de plannen tot baggcr- berging uit de Rotterdamse havens en door dreigende grenswijzigingen met Naaldwijk. Maassluis en De Lier. De fi nanciële draagkracht kan bevorderd wor den door verhoogde uitkering uit het Gemeentefonds. Mr. Kesper zeiac in zijn antwoord ge troffen te zijn door de hartelijke en gast vrije ontvangst in Maasland: het was hem niet duidelijk waarom zijn voorgangers en hij zelf zo lange tijd gewacht hadden met een bezoek aan Maasland. Dank baar toonde de heer Kesper zich ook voor de gegeven uiteenzetting van de pro blemen, waarmee de gemeente te kam pen heeft. Wat betreft de verstoring van de rust te Maasland merkte de Com missaris op dat ook streekplannen nooit zo heet gegeten worden als zij worden opgediend. De heer P. Sonneveld, nestor van de Raad, '"sprak vervolgens zijn blijdschap uit over de komst van de hoge gast en onderstreepte de rede van de burge meester. Geruime tijd onderhield mr. Kesper zich Vervolgens met de raadsleden én andere genodigden onder wie de overste Anemaet, de beide predikanten en de pastoor, de plaatselijke artsen, de nota ris. de school hoofden en vertegenwoor- dingers van het bedrijfsleven en diverse verenigingen. Na het houden van een spreekuur volg de een bezoek aan de nieuwe wijk van Maasland, waar in de bejaardenwoningen het echtpaar Van der Hoeven werd be zocht. De tocht ging vervolgens over d° Milva-brug naar het aldaai gelegen uit breidingsplan. De Hervormde Kerk kree° een bezoek en in het Trefpunt werd een tentoonstelling bezocht van voorwerpen en beseheiden uit het gemeente-archief De post-commandant vari de Rijkspolitie stond eveneens op het programma, ter wijl ten besluite een warme lunch werd iYu aankomst op het Maaslandse Raad huis boden Adèle en Frits Groot Enzerink een verkleind model van een Westlandse veilingschttil aan, ge heel met fruit beladen. ROTTERDAM, 17 Juni 1955. Aanvoer van Umuiden, en elders 300 kisten verse zeevis. Prijzen: tong groot 22.10, middel 2.35— 2 40. klein 1.95—2.— slips 1.50—1.55, tar bot groot 1.95—2.— middel 1.50—1.65. klein 701.30, griet 75—1.15 per kg: schoi groot 3136. middel 3134, klem 1722. scnar 19 —20, schelvis middel 38—40, klein 21—3:' kabeljauw groot 51—55, middel 33—36, Kidt 1421 makreel 1820. zeehanen klem 27 30. wijting 15—22, verse haring 15—18, pie terman 34—36 p. kist. •ui: sis MS* gebruikt ten huize Van burgemeester F. J. Groot Enzerink Hierna was het be zoek aan Maasland beëindigd en bega! men zich per boot via de Trekvliei naar Schipluiden, waar mr. Kesper in de na middag een bezoek bracht. Nadat de Commissaris der Koningin in Zuidholland mr. L. A. Kesper een ambtsbezoek gebracht had aan Maai land. begaf deze zich met zijn gezel schap naar Schipluiden. Om half drie bereikte het gezelschap de grens der gemeente, waar het college van B. en W. de commissar's ontving. Er volg- de een boottocht door de Vlaardingse vaart. Bii het gemeentehuis vormde de landelijke rijvereniging St. Maartens- regt een ere-eskadron. Een feestelijke ontvangst wachtte de Êasten ook hier in het gemeentehui, 'e burgemeester vertelde mr. Kesper het een en ander over de gemeente. Na Ln het kort op de geschiedenis te zijn ingegaan gaf spreker een over zicht van de huidige situatie in Schip luiden. Hierbij deelde hij mede. dat de gemeente Den Hoorn de vestiging van een postbureau der Rijkspolitie overweegt. Mr. Kesper dankte voort» voor het hartelijk welkom. Na een korte wandeling door het nieuwe gedeelte van Schipluiden ver trok het gezelscnap per auto naar 't Woudt en Den Hoorn. Het werkbezoek werd besloten met een rondgang door Den Hoorn. Auto-ongeval. De bestuurder van een grote personen-auto. de Rotterdamse re der Van der G„ heeft toen hij in de na bijheid van het viaduct over de Maas- sluisseweg reed, niet de waarschuwings borden opgemerkt die attenderen op de werken in uitvoering aldaar. Eerst toen hij in de onmiddellijke nabijheid van de gedeeltelijk opgebroken weg was, merkte hij dit op. Door scherp uit te halen, trachtte de bestuurder ongelukken te voorkomen, maar hij vloog daarbij met flinke snelheid tegen de brugleuning van het viaduct. De enkele maanden oude auto werd dermate ernstig beschadigd, dat de ze niet meer gerepareerd kan worden. De bestuurder kwam er wonderwel af. hij had een kleine bloeduitstorting en enkele schrammen. Opbrengst collacte. De te Maasland ge houden collecte voor de autotocht van ouden van dagen heeft een bedrag van 407,opgebracht, terwijl daarnaast een aantal giften in natura werd ontvangen Weekend ran de C.H.J.G. Ter afslui ting van het seizoen 1954/'55 houdt de Maaslandse afdeling van de Christelijk Historische Jongeren een weekend op de boerderij van de heer C. C. Oosterlee. Het programma vermeldt o.m. sport, muziek, zang en spel en het geheel belooft dan ook alleszins aantrekkelijk te worden. Benoemd. Tot leidster van de Meisjes afdeling van de Christelijke Gymnastiek vereniging „Na Inspanning Ontspanning te Maasland is benoemd mejuffrouw J Degeling te Rotterdam, 2e jaars studente aan de Christelijke Academie voor Licha melijke Opvoeding aldaar. i Medegedeeld door de firma A. Makkreft makelaar in granen!. ROTTERDAM. 17 Juni. Vor. slot -S.K Juli 27 30 £3i„ Sept26 55 Nov26.00 25 Sj Jan25.95 2595 'S-CRAVENHAGE. 17 Jum Vangst^; richten van hedenmorgen uit /ee: Sch i» me 10 kantjes: 78-7: 200-10: 195-32; 246-aO: -•» 9; 341-60; 342-5: 412-70: 56-7; 159-14; 263 gec" vangst: 105-12; 23-9; 53-1; 104-7: 30,-2: 24 4-60 77-45 uit 45 netten. 37-4, 181-30: Jr. 10; 40-2; 48-32; 49-2; 99-3; 189-2: 233-5=: -J' nog 135 null; 262-5; 283-3; 5-16: 8-5: 19-9: 4» 6; 35-9; 37-9; 45-40: 69-2; 130-20; 210 nog mijl: 236-11; 249-11; 250-15; 310-62; 399--V- 36-6: 107 nog 120 mijl: 20-12: 22.1-50: 314--. 141-14; 186-25: 284-12; 361-35; 7-30: 46-b: 70: 63-40: 64 110 mijl afgelegd' 65-90; 72-« 81-35: 89-80 nog 30 netten: 116-8; 123-20: 30: 3-12; 47-70; 110-8: 121-12; 203-12: 325-w uit 50 netten; 333 geen vangst. VI. 14-100 nog 16 netten, thuisstomende. nog 140 mijl; 50-100 uit 40 netten: 56-85: w 10; 70-12: 71-75: 78-40 nog 15 nelten: 78-J. 83-30; 84-50 nog 20 netten; 89-70: 97-60; 1- 35: 115 geen Vangst; 132-20; 142-65 nog 10 ««h ten: 166-45; 172-17; 197-17: 199-38 205 n0! 150 müi; 205-35: 208-10; 216-16. Binnen te Schevemngen: Sch 242-320 va 9 schepen; Sch 133-340 van 7 sch.; 312-300 10 sch.; Sch .339-400 van 6 schepen WAT VLAARDINGERS VINGEN Vangstbcrichten van hedenmorgen uit z«; VI 70 12 kantjes; 78-40: 79-5; 172-17; 203-«' 205-35 208-10 216-16; 114-35; 142-65; 1S0-1A 197-17: 199-38 71-15; 83-30: 166-45: 50-100: »»- 8; 14-100: 56-85; 84-50: 132-20; 89-70. Marktprijzen 16 Juni; Maatjesharing groea Marktprijzen 16 Juni: Maatjesharing gf°en I 72—89; groot 34—36.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2