r Bespreking van Duitse vraagstuk in Genève Ei senb ower doet beroep Racli°-Moskou over op Zjoekow en Doelganm Duitse kwestie nog niets gevorderd Verrassingsactie bracht drie ton op voor Nat. Rheumafonds TWEE BABY'S VERWISSELD IN 1931 TE LEIDEN? HOOGTEPUNT VAN GISTERMIDDAG: Soekarno in Cairo Duitsers wel wat teleurgesteld over Genève Russische hulp voor Ho Tsji Minh Acties voor overige couverts Zware branden in Fedala Laatste loodje,s voor hongerstaker Opzienbarende ontdekking Verloving bracht merkwaardige geschiedenis aan het licht Nederland derde scheepsbouwland Dodelijke val van autobumper Dag van nationale schande in Saigon WOENSDAG 20 JULI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3130 Weerbericht r, i tv i Genève V. BEGRIP VOOR DE NAVO VERZOCHT ONDANKS GOEDE TOON IN GENÈVE Casablanca rustiger Dodelijk ongeval bij Haagse Schouw |E MINISTERS van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier zijn L' vanmorgen om elf uur te Genève bijeengekomen ter bespre king van bet probleem van de hereniging van Duitsland. De Westelijke ministers Dulles. McMillan en Pinay waren een balf uur voor de komst van minister Molotow reeds tezamen gekomen voor hel vaststellen van hun gedragslijn. De regeringschefs van de Westelijke Grote Drie hebben van morgen van gedachten gewisseld over de besprekingen van gisteren en over de vanmiddag te houden bijeenkomst. President Ei-enliower en zijn strijdmakker uit de oorlogsjaren maarschalk Zjoekow. thans minister van Defensie van, de Sowjet- Unie. zouden vandaag samen het noenmaal gebruiken. Sir Anthony Eden en maarschalk Boeiganin hebben gisteravond na een diner dat Eden aan de Russische delegatie aanbood, een „zeer nuttig en ernstig" gesprek gevoerd over het Duitse vraagstuk en de Europese veiligheid, aldus is in kringen van de Britse dele gatie verklaard. In de eerste werkzitting van de hoofden van de regeringen der Grote Vier, die Dinsdagmiddag om vier uur begon, richtte president Eisenhower zich rechtstreeks tot Zjoekow en verzocht hem een vriendelijker houding jegens de NAVO aan te nemen. Eisenhower sprak tot hem als strijdmakker uit de tweede wereldoorlog en als oud vriend. J (Van onze speciale verslaggever) NA AFLOOP VAN de conferentie, die de regeringschefs, Eisen hower, Boeiganin, Eden en Faure gistermiddag in Genève in aanwezigheid van hun ministers van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, Molotov, Mcmillan en Pinay, hebben gehouden, werd- door de informatiechefs van elk van de Grote Vier verteld, dat ondanks de rustige en goede toon waarin de beraadslagingen zijn gevoerd het eerste punt van de overeengekomen agenda, de Duitse her eniging, geen stap verder tot de oplossing is gekomen. De standpunten werden gisteren herhaald en tevrAotteiiverdbesloten 'dat, indien het noodzakelijk bleek te zijn dat vier partijen zich over de Duitse hereniging nog nader intern zouden moeten beraden, hedenmiddag de vier regeringschefs tot de behandeling van het tweede punt van de agenda zullen overgaan en op de Duitse kwestie later in de week nog zullen terugkomen. De noodzaak van uitstel van het gesprek over Duitsland zal hedenmorgen moeten blijken, wanneer de vier ministers van Buitenlandse Zaken weer bijeenkomen om de middagvergadering van de vier regeringschefs voor te bereiden. Vredelievend ISiet enthousiast Lawrence H. Norton omge- komen bij vliegtuigramp (Van een onzer verslaggevers) ZIJN drie en twintig jaar geleden twee kinderen van twee moe ders kort nu hun geboorte in het Academisch Ziekenhuis te Leiden verwisseld? "Voor deze vraag ziet de medische wereld in de sleutelstad zich gesteld, nu mevrouw Van Vegten te Leiden en mevrouw Van Duyn in Rijnsburg er zo goed ais zeker van zijn dat zij sinds 7 December 1931 elkanders dochters hebben opgevoed. Onthult het medisch onderzoek door middel van een bloedproef, dat destijds werkelijk een verwisseling heeft plaats gehad, dan komt daarmee vast te staan dat de ware meisjesnaam van mevrouw Zeldenthuis-Van Vegten te Haarlemmermeer Van Duyn is terwijl het meisje Leny van Duyn te Rijnsburg (ze gaat binnenkort trou wen) in werkelijkheid de dochter is van het Leidse gezin Van Vegten. Bloedproef - TL* ï&ppaSlill^l - 1 Rotterdam; Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 ft D Postbus 1112 Postgiro No, 424519 Klachtendier.st abonnementen 18.30-19 30 Zaterdags 17—18 uur; Telefoon 115700 «s.Gravonhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 1UB92 Adm. Tel. 114402 Klachlendienst 18 30—10 30 u Tel. 3625® Schiedam: Lange Kerkstiaat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2,25 per maand, 6.7Ö por kwartaal Losse nummers 18 cent Verschijnt dagelijks W. in Directie: C. A. KEL'NING en Mr. K. VAN HOUTEN Weersverwachting, geldig tot Donderdags wind. WEINIG VERANDERING. Droog weer en tijdeljjk overdrijvende wolkenvelden, maar morgen ook zonnige perioden. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 21 Juli: 7011 op 4.46. onder 2030; maan op7 3U. onder 2123 S. Hoofdredacteur: Dr. <J. A. H. J. S. BRUINS SLOT Radio-Moskou, zei gister avond, dat de leiders der vier grote mogendheden te Genève trAllen uitdrukking hebben ge geven aan hun wens om een weg te vinden voor de regeling van hangende kwesties". Moervel hun verklaringen een verschillend, licht wierpen op een aantal problemenmag worden aangenomen, dat deze zakelijke sfeer bij het werk van de conferentie in de toekomst tal voortduren", aldus de radio. „Het is nog niet de tijd om vérstrekkende conclusies te trekken. Men kan slechts op merken, dat gedurende de eer ste dagen van conferentie zich bepaalde indicaties hebben voor gedaan. die bemoedigend zijn voor allen, die de conferentie succes toewensen". IW1W» 'wr President hiuftthouttr *'/t premier Boei' gattin in een druk gesprek gewikkeld. Geheel rechts op de foto ziel men Sir Anthony Eden, 'Sninst hem zit premier F nu re. President Soekarno is Dinsdag voor een staatsiebezoek van zes dagen in Cairo aangekomen. De president zal ver blijf houden in het paleis van ex-konmg Farock. Volgens Eisenhower's perschef James Hagerty zei de piesident nog, dat hij nooit opperbevelhebber van de NAVO had willen worden als het Atlantische pact met terwille van de vrede was aan gegaan. Hij had genoeg van de oorlog. Eisenhower verklaarde, dat hij de Duitse kwestie wilde bespreken in het licht van de gedachte en de doelstellingen van de HAVO. Op dat moment verzocht hij maarschalk Zjoekow goed naar hem te luisteren. De NAVO. aldus de Amerikaanse pre sident. is een organisatie voor de ver dediging en met voor een aanval op wie dan ook De enige keer dat Amerika ooit de oorlog had verklaard, was uit zelf verdediging na te zijn aangevallen. Een hereniging van Duitsland behoefde niet uit vrees te worden uitgesteld, want er was niets te vre7.en Daarna wendde Eisenhower zich In aanwezigheid van de andere Sowjetge- delegeerden tol premier Boeiganin en gaf hem de verzekering dat de Verenigde Staten onder geen omstandigheid een agressieve oorlog zouden ontketenen tegen welke natie ook. Wel verklaarde Eisenhower tegenover Boeiganin. dat de Verenigde Staten zouden vechten, wan neer het om zelfverdediging ging. De bespreking over het Duitse vraag stuk vormde in de zitting van de Grote Vier van gistermiddag ontegenzeggelijk het hoogtepunt. Eisenhower heeft bij herhaling ge poogd de Russen de verzekering te geven dat zij, voorzover de Verenigde Staten er bij betrokken zijn, niets te vrezen heb ben var, een hereniging van Duitsland. De president hield Zjoekow voor. dat er geen rechtvaardiging is voor enige ten- denz om de vereniging van Duitsland uit te stellen. Premier Boeiganin betoogde na dit be- Bondskanselier Adenauer, die op het «S*nblik 'n „vacnntie" doorbrengt in Muerren bij Interlaken, zal vandaag zijn raadgevers op het gebied der buiten landse politiek raadplegen over het ver loop der dingen op de conferentie der) Grote Vier. Hij zal een bespreking heb ben met de Wesi-Duitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brontano en de •taatssecretaris van Buitenlandse Zaken professor Hallslein. Duitse waarnemers in Geneva spraken hun teleurstelling uit over het feit dat premier Boeiganin geen blijk had gege ven van enige verandering der Russi sche politiek ten opzichte van het Duitse vraagstuk. roep van Eutrihownr up de Russen, dat de tijd vnor de hereniging van Duits land nog niet gekomen was. Boeiganin herhaalde hiermee het Rus sische standpunt, dat nooit mocht wor den geduld, dat een herenigd Duitsland zich bij een militair blok zou aansluiten. Eisenhower zei. dat als het zo was, dat er uit vrees voor een verenigd Duitsland een vertraging zou optreden in de her eniging V3n Duitstand, hij de verzeke- ling wenste te geven, dat niemand ieti te viezen had. Boeiganin zei nog dat hij het er mee eens was, dat de Duitse kwestie als eerste behandeld werd. Hij herinnerde er even wel aan. dat er naar .Russische-mening andere punten zijn. die door de rege ringsleiders besproken dienen te worden, namelijk het beeindigen vazy de koude oorlog en het versterken van het ver trouwen. dt wenselijkheid van een con ferentie over neutraliteit en besprekingen over het Verre Oosten. De twee stukken Duitsland dienden zich geleidehik nauwer aaneen te sluiten om de spanning te verminderen. Dit proces was in feite al aan de gang. Verkiezin gen waren zeker belangrijk, maar daar over moest worden gepraat als de tijd rijp wa». De leider van net communistische Vietnam Ho Tsji Minh is gisteren per Vliegtuig tut Moskou naar zijn land teruggekeerd met de belofte, dat Rus land hem economische hulp zal verle nen ten bedrage van 400 milhoen roe bels. Radio Moskou maakte dit bekend, kort nadat Ho uit de Russische hoofd stad vertlokken was. Ho heeft een week lang in Moskou besprekingen gevoerd. De Engelse premier Sir Anthony Eden was gistermiddag de eerste spreker op de conferentie der Grote Vier. Hij zeide, dat wanneer een veiligheidspact voor geheel Europa, waaraan de Verenigde Staten en Canada zouden kunnen deel- j nemen niet hinderlijk en schadelijk is voor Sowjet-Rusland Molotow stelde immers vorig jaar in Berlijn een der gelijk veiligheidsverdrag voor waar om is dan. aldus begon Eden. een vijf mogendhedenpact zoals ik wil wel scha deüjk voor Sowjet-Rusland. Eden liet duidelijk merken -dat de politiek van uitstel waarop Boeiganin c.s. de vorige dag ten aanzien van de Duitse hereni ging aandreef, wel eens afstel tot ge volg zou kunnen hebben. De Engelse premier vond het in het Ter gelegenheid nut hel 600-jurig be stuurt ran Monnikendam werd gisteren een wedstrijd voor omroepers gehou den. Eerste-iirij.su iniuiur werd tie heer Maarten Scholman tlinksuit hdaili. <V*u oase Haagse redacteur) Het Nationaal Rheumafonds heeft tot dusverre driehonderdduizend gulden ont vangen uit de „verrassingsactie", die sinds 21 Met Jt. wordt gevoerd. Een groot aantal verkochte verrassingscou verts, die vijftig cent per stuk kosten en waaraan een geheim is verbonden, moet echter nog worden afgerekend. X»e leiding van de actie schat, dat het grootste deel van de drie mi Hoen in omloop gebrachte couverts verkocht js> Toch is men niet gehee! tevreden over het verloop van de actie. Het lag aan vankelijk in de bedoeling vijf nulhoen couverts in omioop te brengen, doch men heeft er tvee milhoen achterge houden omdat, naar de leider van de actie, de heer Bergers te Rotterdam. ons mededeelde, de medewerking van de radio te wensen heeft overgelaten. De Nederlandse Radio Unie moet vol gens de heer Bergers haar toezeg gingen om op ruime schaal aandacht aan deze actie te geven niet zijn nage komen. De heer Bergers heeft hierover een open brief geschreven. Het Nationaal Rheumafonds heeft nu enkele speciale acties ontworpen om de verkoop van de resterende couverts te stimuleren. Op 2 Juli jl. zijn vijf mil- lioen biljetten voor volwassenen en vijf miilioen biljetten voor kinderen door vliegtuigen uitgeworpen, waaraan prij zen waren verbonden. Tijdens de jeugd uitzending van de N.C.R.V. op 27 Juli a.s. zullen de honderd kinderen, die een prijs hebben gewonnen, worden bekend gemaakt en bij vier van deze kinderen zal de prijs per helicopter worden thuis bezorgd. Ook de winkeliers, die zich bijzonder inspannen om de laatste cou verts aan de man te brengen, hebben kans op een verrassing. Op 30 Juli zal de radio weer ingeschakeld worden. Dan zullen in de elf provincies auto's star ten. die slechts mogen stoppen wanneer ze per radio een teken krijgen. Wie bij een auto komt met een rheuma- couvert, heeft eveneen' kans op een prijs. j De einduitslag van de actie zal op ;9 Augustus per radio bekendgemaakt worden in een uitzending, die twee uur zal duren. Van de opbrengst van deze 1 actie is 80 pet. bestemd voor de etfec- tiebestrijding van de rheuma (o.nt. uit breiding van het aantal rheuma-bedden in de ziekenhuizen). 10 pet. voor de Ned. Vereniging voor Rheuma-Bestrij- dmg en 10 pet. voor het dr. Jan van Breemenfonds. dat zich met weten schappelijke research op rheuma-gebied bezighoudt. kwart voor negen dochieriie van de in Haarlem-Noord, Vanmorgen te wilde het achtjarig familie Van Liemt een weg oversteken op het ogenblik dat een motorrijder naderde. Het meisje werd aangereden en dertig meter mee gesleurd. Zij is een later aan de gevol gen van een schedelbasisfracluur over leden. algemeen gevaarlijk de kwestie van de Duitse eenheid te koppelen aan een vei ligheidsverdrag, zoals Sowjet-Rusland dit wenst. Dat zou volgens hem veel te veel tijd vragen. Nogmaals zette Eden zijn plan ten aanzien van de Duitse hereniging uiteen. Deze zakelijke rede van Eden werd gevolgd door een bewo gen betoog van president Eisenhower. Hij vroeg vooral maarschalk Zjoekow goed te luisteren. Eisenhower wilde tot hem spreken als soldaat tot soldaat. Zjoekow weet aldus Eisenhower dat ik als soldaat nooit tegen hem gelegen heb. De Navo is inderdaad defensief van karakter. De president had genoeg van oorlogen. Hij haatte ze. En hij zou in 1951 het opperbevelhebberschap van de Navo nooit op zich genomen hebben wanneer deze organisatie een agressief karakter zou hebben gehad. Hetzelfde gold volgens president Eisenhower voor de Ver. Staten. Wij de V.S. verklaarden slechts eenmaal de oorlog in hun ge schiedenis en dat was toen zij werd aangevallen ten tijde van Pearl Har bour. Pres. Eisenhower blijkt er alles op gezet te hebben om zijn Russische oor- iogsvnend voor zich te winnen en het Russische volk van zijn vredelievend heid te overtuigen. De vorige dag gaf hij nog aan maarschalk Zjoekow twee geschenken mee voor zijn dochter, die Zaterdag m Moskou in hot huwelijk trad. Intussen deed pres, Eisenhower nog een belangrijke concessie. De pre sident verklaarde dat het slagen van de conferentie zou woiden vergemakke lijkt wanneer hij er van afzag de door hem in zijn eerste rede genoemde onder werpen de satellietstaten en het interna tionale communisme op deze conferen tie aan de orde te stellen. Dc Russische premier maarschalk Boeiganin moet volgens het verslag van de Franse in formatiechef verklaard hebben, dat de vredelievendheid van Eisenhower duide lijk uit zijn toespraak was gebleken. Wij kennen hem als soldaat, aldus Boei ganin, als mens en ook ais staatshoofd Wij geloven wat hij zegt ook over de vredelievendheid van de Navo. De Amerikaanse en Engelse inforina- tiechefs lieten zich na afloop van de conferentie heel wat soberder en gema tigder uit over het enthousiasme van Boeiganin. Boeiganin moet ook gezegd hebben dat de nïel-toelating van Sov jet Rusland tot de Navo voldoende de vijandige bedoeling van dit verdrag doet uitkomen. Ook de Russische pre mier liet een paar punten vallen, die hij op deze conferentie aan de orde liad willen stellen, namelijk de beëindiging van de koude oorlog en het vraagstuk van neutrale staten. Over andere onder werpen als Formosa en de toetreding van rood China lot de Ver. Naties wil de Boeiganin echter op deze conferen tie spreken. Uitvoerig zette Boeiganin opnieuw uit een waarom beide delen van Duitsland eerst herenigd kunnen worden wanneer de internationale spanning te vermin derd en een verenigd Duitsland vrij zou kunnen blijven van militaire verplich tingen. zoals in de Navo. Bovendien zijn er volgens Boeiganin twee Duitslanden, ieder met een eigen parlement. Het is beter dat beide delen elkaar eerst leren verstaan. Het betoog van Boeiganin komt er dus op neer dat misschien het edonn- Marokkaanse politiepatrouilles hebben de Europese gisteren, m de Arabische wijken van Casablanca vervangen. Dit is de jongste maatregel der autoriteiten ter vermindering van de spanning in de grote Noordafrikaanse havenstad. De toestand wordt weer normaal na de straatgevechten welke eerst in de Euro pese en vervolgens in de Arabische wij ken hebben gewoed,. Volgens officiële cijfers bedraagt het aantal (loden in Casablanca sedert Don derdag 63. Waarnemers geloven echter, dat het werkelijke aantal veel groter is. In verscheidene inheemse wijken van de oliehaven Fedala, ten noorden van Casablanca, woeden zware branden, door de bevolking aangestoken. Twee wijken waar in armoedige hutten circa 30.000 mensen wonen, zijn een prooi van de vlammen.. Volgens de autoriteiten zijn de branden het gevolg van brandstichting door de inheemse bevolking, uit protest tegen de gebeurtenissen van de laatste dagen in Casablanca. Ook zouden de inwoners van deze wijk hopen hiermede de moge lijkheid voor het verkrijgen van nieuwe woningen te scheppen. Voor de branden uitbraken brachten de mannen hun vrouwen en kinderen over naar andere Arabiscne wijken van Fedala. Daarna keerden zij alleen terug naar de twee inheemse w.jker, om de branden aan t« steken. (Van onze Haagse redacteur) De heer F. Tufnenburg, die op 1 Juii in hongerstaking ging uit protest tegen de wijze waarop de Nederlandse arres tanten in Indonesië behandeld worden, is vastbesloten zijn hongerstaking drie weken vol te honden en niet eerder voed sel tot zich te nemen dan in de nacht van Donderdag op Vrijdag na midder nacht. Dit voedsel zal bestaan uit een kleine hoeveeiheid vruchtensap en melk. Heel geleidelijk zal hij daarna wat krachtiger voedsel kunnen gaan gebrui ken. Hij heeft deze weken uitsluitend op water geleefd. De heer Tuinenburg verblijft nog steed* in zijn woning, waar zijn gezondheids toestand elke dag gecontroleerd wordt door de artsen van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst Zij achten de toestand zodanig, dat "over brenging naar een ziekenhuis niet nood. zakelijk is en zullen hem Donderdag voor het laatst bezoeken. Elke inspanning is de heer Tuinenburg thans te veel. Bezoek vermoeit hem zo, dat het tot het uiterste beperkt wordt. Hij praat heel weinig. Nu en dan wordt hem wat voorgelezen of luistert hij naar kalme radiomuziek, maar ook dat kost hem al gauw te veel inspanning. Hij biijft echter opgewekt. Bij de vliegtuigramp ie Chicago. Zon dag j.l.. is. naar de Amerikaanse am bassade m Den Haag heeft vernomen, omgekomen de heer Lawrence H. Nor ton. die van 1948 tot 1351 als deskun dige voor landbouw en voedselvoorzie ning verbonden is geweest aan de E.C. A.-missie in ons land. Hij was de eerste die bij de E.C.A.-missie in Nederland deze functie bekleedde. Het was erg druk in de kraamzaal van het ziekenhuis op 7 December 1931. Vier en twintig vrouwen waren opgeno men en de kinderen kwamen spoedig na elkaar ter wereld. Dat toen een ver gissing is begaan doet niet zo vreemd aan. Hoewel dit natuurlijk hoogst zelden voorkomt. Nu, na zoveel jaren blijkt het ver moeden van,de kinderverwisseling eerst te s(jn gerezen en wel door een samen loop van omstandigheden. Een jonge man te Leiden die zijn verkering had zien mislopen met een andere dochter uit het gezin Van Vegten kwam in contact met Leny van Duyn te Rijns burg. Dit meisje leek zo frappant veel op de ex-verloofde dat vrienden van de jongeman stellig meenden dat hij de verloving weer had hersteld, met het Leidse meisje. Men wilde hem niet geloven en eerst toen het Rijnsburgse meisje met één en later ook met andere dochters van het Leidse gezin in contact was gebracht, begonnen de verwikkelingen en rezen de vragen. Ook Leny moest toegeven dat de gelijkenis zeer sterk was. Er kwam ook contact tot stand met de 23- jarige Aad van Vegten die inmiddels is gehuwd en als mevrouw Zeldenthuig— van Vegten thans woont aan de Lei- muiderdijk te Haarlemmermeer. Wederzijdse kennismaking met beide moeders heeft de partijen bevestigd in hun vermoedens der verwisseling. Zo is mevrouw Van Duyn te Rijnsburg posi tief overtuigd dat liet als Aad van Veg ten te Leiden opgevoede meisje in wer kelijkheid haar dochter is. Maar haar Leny wil ze niet missen. Al zal ze dit in zeker opzicht toch moeten doen, want zoals gezegd, Leny gaat binnenkort hu wen. En mevrouw Van Vegten heeft vol gens sommigen ook reeds toegegeven dat Leny wel een dochter van haar zou zijn. Toen mevrouw Van Duyn Aad van Vegten had ontmoet, vatte zij onmid dellijk grote genegenheid voor haar op. Deze werd spontaan beantwoord. O L Be 24-jarlge, uit Sur aba ja geboortige Delftse student R. L. is gistermiddag omgekomen bij een auto-ongeval op de rijksweg AmsterdamDen Haag na bij de Haagsche Schouw. L. die uit de richting Amsterdam kwam. haaide met zijn personenauto drie andere wagens rechts in, waarna de rechterkant van zijn voorbumper in aanraking kwam met de linkerachterzijde van een vier de auto. L's wagen vloog vervolgens schuin de weg over naar de linkerzijde om tegen en gedeeltelijk onder een gro te, uit de richting Den Kaag komende truck met aanhangwagen terecht te ko men. L. overleed aan zijn verwondingen. Zijn auto werd geheel vernield. Natuurlijk zijn allerlei vragen gerezen. Zo zal juridisch worden uitgemaakt of de kosten van een onderzoek voor re kening van het ziekenhuis moeten komen en medici zijn van oordeel dat alleen een bloedproef het bewijs van de ver wisseling kan leveren. Een grondig on derzoek zal moeten worden ingesteld en natuurlijk op korte termijn want de kin deren en de moeders verkeren in onze kerheid. Nog afgezien van de bloedproef be staan er gegronde redenen om niet aan de juistheid van de veronderstelde ver wisseling te twijfelen. De kinderen uit het gezin te Rijnsburg zijn blond maar Leny is donker. Bovendien is zij bij zonder klein van gestalte. De kinderen uit het Leidse gezin zijn donker, maar Aad van Vegten (Van Duyn) is blond. Drie meisjes Van Vegten zijn bijzonder klein van gestalte. Aad daarentegen is van normale lengte. Leny -van Duyn heeft een bijzonder ken teken aan een van de handen. De drié meisjes Van Vegten hebben dezelfde bij zondere kentekenen en aan dezelfde hand. Het tijdstip van geboorte is voor bei de meisjes precies gelijk en de moe ders lagen drie en twintig jaar geleden in dezelfde kraamkamer. Een onderzoek naar de mogelijke toe dracht van deze zaak zal worden inge steld in de registers van het ziekenhuis. Het spreekt vanzelf dat de ontdekking het gesprek van de dag is in Leiden en Rijnsburg. De personenauto verdween tot aan de voorruit onder de vrachtwagen. s X s ly-v-*- -v> y vvw Ss, - XX*X 7,.V7V«v Eind Juni was volgens Lloyd's Regis ter de in Nederland in aanbouw zijnde seheepsruimte 38.632 ton groter dan eind Maart jl. Nederland kwam eind juni met 583.957 ton seheepsruimte in aan bouw na Engeland en West-Duitsland op de derde plaats onder de scheeps bouwenden landen; in West-Duitsland steeg de in aanbouw zijnde tonnage niet 8G.601 ton tot 752.030 ton. In totaal waren op 30 Juni jl. m de gehele wereid, behalve de Sowjet-Unie. Poien en China, van welke landen geen gegevens beschikbaar zijn, 1.349 schepen van tezamen 6.100,534 brt. in aanbouw. Hiervan stond 34.1 procent in Engeland op stapel. Aan het einde van het vorige kwattaal bedioeg het wereldtotaal 1.276 schepen van in lotaa! 5.963.187 ton. waarvan bijna 36 procent m Engeland acid gebouwd. De op stapel staande tonnage, die voor export bestemd was. beoroeg eind Juni 237.842 ton. Hiervan was voor Noor wegen 816.776 ton bestemd, voor Panama 393.580 ton, voor Liberia 284.227 ton en voo: de Verenigde Staten 276.100 ton. De landen, die hun koopvaardijvloot het sterkst uitbreidden, waren Engeland met 1.386.185 ton, Noorwegen niet 834.233 ton. Nederland met 475.018 ton, de Verenigde Staten met 417.210 ton. Panama met 398 580 ton( West-Duitsland met 367.909 ton. Italië met 298.170 ton. muach-politieke en culturele verkeer tus sen Oost- en West-Duitsland met mede werking van Sowjet Rusland kan worden verruimd maar dat aan hereniging voorlopig niet kan worden gedacht. Ook de Franse minister-president Faure sprak zich m gelijke zin uit ais Eisen hower en Eden. Blijven de Russen op hun standpunt staan dan zal er deze weck in Genève niet veel kunnen vtov- "dws bereikt. Liberia met 284.227 ton en Frankrijk met 265.487 ton. De tonnage der in aanbouw zijnde ohetankschepen vertoonde op 30 Juni jl. een vermindering van 148.916 ton ten opzichte van het einde van "net vorige kwartaal. Er waren 229 olietankschepen van tezamen 2 954.341 brt m aanbouw. Hiervan waren voor Engeland 55 sche pen van tezamen 582.936 ton bestemd, voor Noorwegen 43 schepen van teza men 580.494 ton, voor de Verenigde Staten 18 schepen van tezamen 339.700 ton. voor Panama 14 schepen van teza men 305.980 ton, voor Nederland 24 schepen van tezamen 295.561 ton, voor Liberia 13 schepen van tezamen 248.377 ton en voor Frankrijk 9 schepen van tezamen 170.925 ton. De 59-jarige J. G. van den B. uit Den Haag is Dinsdagmiddag omgeko men bij een ongeval op de Zuidwest- Buitensingel aldaar. Toen zijn auto niet wilde starten, nam zijn 18-jarige zoon achter het stuur plaats, terwij! v.d. B. de wagen duwde. Hij had de jongen gezegd met een naar huis te rijden als de wagen op gang was. Toen het gelukt was de wagen te, starten, sprong v.d. B. op de achter-i bumper zonder dat zijn zoon het merk-' te. Onder de rit viel hij er af. Zijn zoon merkte het ongeval pas toen hij thuis kwam. Bij K.B. is met ingang van 15 Juli 1955 benoemd bij de grote staf. tot adjudant in gewone dienst van H.M. de Koningin, de majoor J. J. Eisma, van üe generale staf. Saigon trof gisteravond reeds voorbe reidingen voor hel herdenken van een „dag van nationale schande". De eerste verjaardag van de overeenkomst van Genève waarbij het land in tweeën werd verdeeld en het Noorden in handen ge raakte van de communistische bevelheb ber Ho Tsji Minh. De afgelopen veertien dagen hebben de regering en patriottische organisaties actie gevoerd voor de herdenking die ook het begm zal zijn van een „anti-commu- mstische weck", en er werden massa betogingen venvacht. Groepen kinderen is geleerd om te zingen: ..internationale controlecommissie ga naar huis", en an dere slagzinnen die tevens op de stads muren werden gakalkt Auto's met luidsprekers hebben alle burgers opgewekt met tomaten en rotte eieren te gooien naar de Poolse com missieleden en de vertegenwoordigers van dc Vietminh tn de hoofdstad. Ieder een moet een teken van rouw dragen. Duizenden anti-communistische de monstranten zijn vanmorgen de hall binnengedrongen van het Majestic-hotel, waar de leden van de internationale wapcnstilstnndscommissie verblijven, en hebben er duchtig huisgehouden. Jongelieden brulden beledigingen aan het adres van de commissie en de ver tegenwoordigers van de Vietminh die in de commissie zitting hebben en be gaven zich gewapend met stokken en stenen naar de eerste verdieping van het grote hotel. Daar begonnen zij stel selmatig alles te vernielen wat maar vernield kon worden.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1