Premier Boelganin was gezelliger dan ooit Maarschalken plukten aardbeien vredig ATOOMCONFERENTIE TE GENÈVE BEGONNEN Florals kleurenpracht aan zee 'i: GISTING IN ZUID-KOREA Rhee eist vertrek bestandscom missie k Millioenen-opdraclit voor Nederlandse firma Twee doden op onbewaakte Drie doden bij autobotsing VROLIJKE DAG VOOR DIPLOMATEN Auto door trein gegrepen Auto in volle vaart tegen boom Chroestsjew zong bij volksdans Relletjes op Stadhouderskade UITGEBREIDE HAVENSTAKING IN AMSTERDAM Autobus uit Breda maakt brokken in Frankrijk Pakistans premier afgetreden Minder buien maar het blijft koud HAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3146 Weerbericht Koningin en Prinses naar Noorwegen Prinsessen Beatrix en Irene naar Frankrijk Rus candidaat voor Indon. parlement wjsa m Chauffeur oververmoeid Betogers slaags met Amerikanen NED. TOERISTEN VERONGELUKT KADEMUUR IN KARATSJI - 4 V_ Een dodetwee gewonden ggffig wan Van onze correspondent) Tienduizenden toeschouwers, in eindeloze rijen langs de wegen] in Rijnsburg, Katwijk en Noord- wijle opgesteld, hebben Zaterdag middag hun bewondering voor Flora's kleurenpracht aan zee", niet onder stoelen of banken ge stoken. De twintig praalwagens en dertig luxe wagens, die afge wisseld roerden door muziekkorp sen, vormden als geheel een voor beeld van prachtige bloemsier- kunst. De ontwerper van dit der de Rijnsburgse bloemencorso, de heer G. J. Kiersik uit Amsterdam. komt hiervoor alle lof toe! ZUID-KOREA heeft de neutrale bestandscommissie een ultimatum gestuurd om het land vóór Zondag a.s. te verlaten. Deze stap is in hoofdzaak gericht tegen de Tsjechische en Poolse leden van de commissie. De Zuidkoreaanse regering beweert dat zjj als commu nistische spionnen optreden. De andere leden van de commissie, die toezicht op de naleving van het bestand moeten houden, zyn Zwitsers en Zweden. Als gevolg van de zenuw-oorlog van de regering tegen de communistische bestansdinspecteurs gist het overal in Zuid-Korea. Van alle kanten worden berichten over demonstraties en botsingen ontvangen. (Van onze correspondent) In de afgelopen nacht heeft op de Graafseweg nabij het Maas en Waalkanaal te Nijmegen een noodlottig ongeluk plaats gehad, dat aan drie mensen het leven kostte. Na het middernachtelijk uur reed een autobus uit Tilburg waarin 55 mensen zaten van de P.T.T., die de verlichting in Nij megen bewonderd hadden, op de Graafseweg huiswaarts. ffiieadatafl wp" staan en-m y Geen ernstig gewonden - -- 2§ Botterdam: Witte do Withstraat 30 Telet. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19 30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 •s-Gravenhage: Huvgensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tol. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst 18 30-19 30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 .-nt per week, 2,23 per maand 0.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Versoi.j.cagelijks "FiAxUM" 1 Geldig tot Dinsdagavond. MINDER WIND Wisselende bewolking met aanvankelijk hier en daar morgen ook zonnige perioden. Vrij krachtige en tot matig of zwak afnemende Noordwestelijke wind draaiend naar Noordoost. Dezelfde tempera turen als vandaag of iets hogere. 9 Augustus: zon op 5.14, onder 20.20, maan op 21.57, onder 1Z.12. Directie: C. A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN O Hoofdredacteur: Dr. 3. A. H. 3. S. BRUINS SLOT Omstreeks kwart over tien gister avond is »«n auto met vier inzittenden op een onbewaakte overweg te Oost- buizen douor een trein van de spoorlijn pumerendHoorn gegrepen. Van de vier jongelui, die in de (ge kuurde) auto op weg waren naar de kermis in Hoorn, zijn er twee, die ach terin de wagen zalen, onmiddellijk overleden, terwijl de chauffeur zelf levensgevaarlijk werd gewond en bel naast hem zittende meisje lichtere ver wondingen opliep. De doden zijn de 28-jarige W. Schil der, knecht van een groenteboer, en de 25jarige bankwerker Th. E. J. Snoek, beiden uit Volendam. Levensgevaarlijk gewond trof men bü het zwaar gehavende wrak van de te Volendam gehuurde auto de 20-ja- rige chauffeur S. Kras uit Volendam aan. Hij werd met de 17-jarige mej. Sophia Dorothea Prumper uit Edam naar een ziekenhuis te Purmerend vervoerd. Toen de wagen door de in volle vaart passerende trein gegrepen werd, werden de jeugdige Sophia Prumper, de chauffeur en nog een inzittende, uit de auto geslingerd. Mej. Prumper kwam in een sloot terecht. Met ver wondingen aan de benen, gescheurde kieren en met bloed overdekt strom pelde zij een kwartier later enkele nonderden meters verder het café restaurant Kaan te Oosthuizen binnen, waar zjj totaal overstuur stotterend vertelde, dat er een ongeluk gebeurd was. Daarop toog dc heer Kaan met enkelen onderen op onderzoek uit. Zij troffen het wrrsk van "dc auto, dat en kele honderdtallen metersdoor 'de trein was meegesleurd, langs de spoor lijn aan. De trein had ongeveer een uur ver traging. Op de Hoenderloseweg onder Apel doorn is Zondag de heer F. I. van Hui zen, adjunct-directeur van de Neder landse Handel My. te Amsterdam, met zyn auto in volle snelheid tegen een toom gereden. Zijn echtgenote, mevr. C. C. O. M. van Huizcn-Pynxter. is daarbij om het leven gekomen. De heer Van Huizen en zijn schoonzuster, mevr. Memardi-Pynxter. werden zwaar gewond an zijn jn zorgwekkende toestand naar net Julianaziekenhuis te Apeldoorn over gebracht. £e auto is waarschijnlijk geslipt op een langs de rijbaan aangebrachte slip- rand en vervolgens doorgegleden op een mengsel van grint en leem. dat door de aanhoudende regen zeer glad was ge worden. „De gezelligste party die ooit door een Sowjetleider is gegeven." Zo noemden oudgedienden in de diplomatieke dienst de ontvangst, die premier Boelganin gisteren op zijn landgoed heeft aangeboden aan 250 gasten: buitenlandse diplomaten en correspondenten met echtgenoten en kinderen. Het was de eerste keer dat een premier van de Sowjet-Unie een ontvangst hield op zijn landgoed en er heerste de hele dag een vrolijke sfeer, die een hoogtepunt bereikte bij roeitochtjes. In antwoord op de vraag of hij plannen had voor een bezoek aan de Verenigde Staten verklaarde Boelganin vriendelijk: „Ik heb geen plannen in die richting en ik heb ook geen uitnodiging ontvangen. Maar ik hoop, dat het te zijner tijd zover zal komen." Dit was de eerste maal dat Boelganin uitdrukking gaf aan zijn hoop eenmaal de V. S. te kunnen bezoeken. SpartakWolverhampton Wanderers te volgen, die in Moskou gespeeld werd. Sommige autorteiten brachten hun echtgenoten mee. Boelganin zei, dat zijn vrouw niet kon komen, omdat zij lerares Engels in Moskou is en thans op vaeantie was. Een verslaggever vroee Boelganin of hij wat Engels van zijn vrouw zou leren voordat hij naar Londen ging. „Ik heb al 25 jaar lang getracht van haar Engels te leren, maar zonder succes", zei de premier. Tijdens een der concertnummers raakte do eerste vice-promier iïaga- novitsj naar het scheen zo ontroerd, dat hij zijn tranen moest drogen, toen het lied. „Hussky Roman" (Ik heb je ontmoet) gezongen werd. Mikojan bleek zijn humeur aller minst verloren te hebben door de ver loren roeiwedstrfjd. want korte tijd later kon men hem te midden van een groep diplomaten, Sowjet-functionaris- sen en bekende stenen van het Bol- sjoi-theater vinden, waar hij. onver vaard een Armeense volksdans ten beste gaf. De hele groep gaf met hand geklap het rhythne aan en. zcng-luid- keels de melodie mee. Onder de zan gers bevonden zich Mototow. Chroe- stsjew, vice-prermer Kaganowitsj en vice-premier Perwoecbin. Hoe vrolijk en ongedwongen het er op hot landgoed van Boelganin is toe gegaan, blijkt wol hieruit dat vice- premier Mikojan met mevrouw Char les Bohlen. de echtgenote van de Ame rikaanse ambassadeur, en haar 15-ja- rig dochtertje Avis in een bootje stap ten en een rooiiochtje gingen maken. Dit bijzonder vreedzaam toneeltje werd nog bekroond door een vriendschappe lijke roeiwedslrijd tussen Mikojan en Bohlen zelf, waarbij de Russische vice- premier in de Amerikaan zijn meer dere moest erkennen. Het geheel begon op het Versailles van Marie Antoinette te lijken toen men een vrolijk koutende Chroestsjew en de anders zo bars uitziende maar schalken Zjoekow en Konjew teza men met een aantal dames aardbeien en frambozen zag plukken, die zorg vuldig in mandjes werden gedaan. Tussen alle boot- en autotochtjes, dansen en het aardbeien plukken in was er een overdadige maaltijd - van acht gangen die twee uur duurde en in de open lucht onder een. afdekking van canvas geserveerd werd. Deze luisterrijke maaltijd, waarvoor de scho tels aangedragen werden door 100 obers en diensters, deed middeleeuws aan van overdaad en pracht. De dien sters kwamen in lange rijen van het mooie rood-stenen landhuis van Boel ganin, dat op een heuvel op 100 km van Moskou gelegen is, door het park van pijnbomen en perken met de hoog opgetaste schotels aandragen. Er waren slechts twee belangrijke toasts. Een kwam van Boelganin. Hij zei o.a.: „Ik ben van mening, dat er mets werkeliik verrasends* in ons samenzijn schuilt, want het is de af gelopen periode in de internationale politieke arena geweest, die inderdaad zonder precedent was. De geest van vriendschap, die In Genève tot stand gekomen is. heeft ons samenzijn hier mogelijk gemaakt." Boelganin verklaarde te hopen, dat dit pas de eerste van veel van derge lijke partijen zou zijn. De Birmese ambassadeur stelde in zijn antwoord-toast voor „een jaarlijks diplomaten-diner" te houden ter ere van de Sowjelleiders en uit dank voor hun vele vriendelijkheden. Boelganin heeft nog met de Britse zaakgelastigde Parrott voor het tele visietoestel gezeten om de wedstrijd D« Internationale atoomconferentie te ueneve, waaraan onder auspiciën van it Verenigde Naties meer dan 70 landen deelnemen Is hedenochtend geopend met een rede van de president, dr. Homi J. ™»bha van India, die voorspelde dat pinnen de eerstvolgende 20 jaar me- ttoden gevonden zullen zijn om de enorme energie van de waterstofbom Jtor vredelievende doeleinden te ge- wolken. Indien dit gebeurt, zijn dc energie problemen van de wereld voor altijd opgelost, want de brandstof zal dan Wen overvloedig zjjn als de zware water- tot In de oceanen, aldus Bhabha. Reeds is aangetoond, dat warmte en electriclteit verkregen kunnen worden floor het splitsingsproces van uranium Koningin Juliana vergezelt dit jaar Prinses Wilhelmina op haar vacantie- ras in Noorwegen. De Koningin en de ftinses zijn hedenochtend vertrokken. De reis, welke ruim veertien dagen zal duren, draagt een strikt incognito- karakter. De prinsessen Beatrix en Irene zijn Sisteren uit Vevey (Zwitserland) naar frankrijk vertrokken alwaar zij nog en- tole weken bij particulieren zullen loge- De communistisch gezinde Indonesische Partij Moerba zal een Russisch, staats burger, Semaun, handhaven op haar lijst van candidaten voor de parlementsver kiezingen. Semaun is in 1925 door de Ne derlands koloniale regering uit Indone- ihacia Saaiiat hmflac B W w—i in tv.m mm 11 ii ie i i i ii m mm Bij hotel Huis ter Duin in Noord-, wijk woedde de traditioneel geworden! „bataille des fleurs" zó hevig dat enige van de charmante meisjes op de praal-' wagens pijnlijk getroffen werden.... Overigens heeft bloemenprinses Els Veraar uit Oegstgeest na afloop van de bloemenslag wraak genomen door de hotelgasten van „Huis ter Duin" vanuit een helicopter met anjers te bombarderen Zaterdagavond trok het corso ver licht langs de boulevard ',n Katwijk aan Zee. Van ver waren de -minnaars van Flora gekomen om dit sprookjes achtig tafereel te zien. -<■ 4 Sxt >Vvgt/£ l xf- Een tegenligger uit de richting Gra ve dimde, toen ook de chauffeur van de autobus dit deed. Daardoor zag men niet terstond, dat achter de eerste auto nog een tweede aansnelde, welke ge. heel links van de weg reed. De chauf feur van de autobus meende, dat de bestuurder van deze wagen wel zou uit wijken. Dat deed deze echter niet en ofschoon de autobus geheel naar rechts uitweek langs het talud van de weg, bleek een botsing onvermijdelijk. De personenauto ramde de voorkant van de autobus. De totaal vernielde perso nenauto reed nog 30 meter door en bleef toen staan. Eij onderzoek vond men in de wagen drie doden en een zwaar gewonde. De slachtoffers waren de wed. W. Verkerk uit Arnhem, 64 jaar. haar zoon H. M. Verkerk uit Am sterdam en de tweede zoon M. H, Ver kerk, terwijl de derde zoon afkomstig uit Amsterdam een lichte verwonding had met een hersenschudding. Hij werd naar het Canisius ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand was gisteravond redelijk wel. Het ongeluk moet vermoedelijk te wijten zijn aan de oververmoeidheid van de chauffeur, die rechtstreeks uit Frankrijk van een vacantierei3 terug kwam. hetzelfde proces dat voor de aanmaak van atoombommen wordt toegepast en dat een aantal leden daarvoor cen trales heeft gebouwd of bezig zijn te bouwen. Maar, aldus Bhabha, het nu be gonnen historische tijdperk waarin de atoomenergie welke door het splitsings proces is vrijgekomen in een deel van de energie-behoeften van de wereld zal voorzien, zou op zekere dag wel eens als de primitieve periode van het atoomtijdperk beschouwd kunnen wor den. Het is immers bekend, dat de atoom energie ook verkregen kan worden door het fusie-proces dat voor de H-bom wordt gebruikt, en er zijn geen weten schappelijke bewijzen voorhanden om aan te tonen, dat het onmogelijk zou zijn om deze door fusie verkregen energie onder controle te brengen en voor vredelievende doeleinden te gebrui ken. Ook werd het woord gevoerd door de secretaris-generaal van de Ver. Naties. Dag Hammarskjold, die de overtuiging uitsprak, dat de huidige conferentie be langrijke politieke gevolgen zal hebben. Terwijl de besprekingen zelf niet poli tiek zijn, verklaarde Hammarskjold, dat het niet juist zou zijn te zeggen, dat zij geen politieke betekenis hebben. Hij vervolgde: „Ik ben er zeker van, dat hun medewerking, (die van de ge leerden) een vermindering van de span ning teweeg zal brengen. Ik ben er zeker van. dat hun uitwisseling van we tenschappelijke gegevens vertrouwen zal inboezemen en ik ben er zeker van, dat de tendens van hun besprekingen de gedachten van de mensheid van de oorlog op de vrede zal brengen." Hammarskjold zei. dat de geleerden „namens ons allen het gevoel van schuld zullen uitboeten, dat zo algemeen wordt gevoeld, n.l. dat de mens in zijn dwaasheid geen beter gebruik van een grote ontdekking heeft weten te maken, dan met behulp ervan de dodelijkste vernietigings-instrumenten te fabriceren. „Wij hebben nog een lange weg af te leggen", zei hij, „voordat de hoop ge wettigd is. dat de dreiging van de ver nietiging door de atoomkracht kan wor den weggenomen. Wij kunnen echter deze weg zelfs niet gaan, tenzij wij een begin maken met het slechten van de hinderpalen, die aan het begrip en de H.M. Koningin Juliana ontiing Zater dagochtend op het paleis Soesldijk ongeteer 300 padtinders, die ap hel ogenblik deelnemen aan een z.g. Jam- borette. een internationaal jamboree in miniatuur le Soeuduinen. Onder de deelnemers bevinden zich 175 Neder- Schotse groep voorbijmarcheert. lanthe en een 125 buitenlandse pad tinders. Verscheidene afgeiuardigden boden. HM. Zaterdagochtend bloemen aan en namen later deel aan een défilé, dat door de Landsvrouwe vanaf het bordes voor hel paleis werd gade geslagen. De foto laat zien hoe eert v - -C. - In Seoel en In de havens Poesan en Intsjon, waar zich inspectieploegen van de commissie bevinden, is Zater dagavond gedemonstreerd. De betogers, voor het merendeel oudstrjjders, verza melden zich in groten getale voor de gebouwen waarin de commissieleden z«n ondergebracht. Zij eisten het ver trek van de commissie. In Poesan kwamen betogers in botsing met Amerikaanse wachten voor decom- misslegcbouwen. Vier demonstranten werden gewond door bajonetsteken. Te Intsjon heeft een joelende menigte van 6.000 personen de inspectieploeg van de veihghcidscommissie cp een i eilandje m de haven belegerd. De de monstranten bekogelden Amerikaanse wachtposten met stenen en gebroken flessen. Amerikaanse gevechtswagen en infan teristen bewaakten de smalle dam van het eilandje naar het vasteland, maar sommige demonstranten voeren in boot jes rondom het eilandje. Er werd betoogd ter ondersteuning van de eis van president Syngman Rhee tot teruggave aan Zuid-Korea van gebie den ten Zuiden van de 38ste breedte graad die smds de Koreaanse oorlog on der Noordkoreaans gezag staan. Syngman Rhee heeft inmiddels in een interview verklaard, niet bedoeld te hebben dat hij van geweld gebruik wil de maken voor de overneming van plaat sen die de communisten ten Zuiden van de 38ste breedtegraad bezet houden. Generaal Lemnïtzer hob ik gezegd, dat naar mijn mening het V.N.-commando naar Kaesong behoort te gaan en de communisten moet meedelen, dat. als ze hun verlangen naar vrede willen be wijzen. ze Zuid-Korea dienen te veria ten", zei Rhee. Generaal Lemnitzer is de opperbevel hebber der V.N. strijdkrachten. In de gemengde militaire wapenstil standscommissie heeft gen.-maj. Har- land C. Paks de communisten beschul digd van willekeurige daden van onmen selijkheid. gepleegd door mijnen te laten drijven naar stranden van Zuid-Korea. De-mijnen worden in houten-dozen ge daan en drijven dart- de Zuid-Korea au se wateren binnen. Minstens zes Koreanen zijn er door gedood en zeven gewond. In de hoogste Amerikaanse politie ke regionen zal men zioh naar Associa ted Press verneemt, spoedig gaan bezig houden met de mogelijkheid de Ameri kaanse strijdkrachten uit Zuid-Korea te rug te trekken. Zou hiertoe inderdaad worden besloten, dan zullen deze troe pen in Japan en op andere bases in de Pacific warden gestationneerd. Op een Zondagmorgen door de Alge mene Bedrjjfsbond Transport (A.B.T.), aangesloten bij de E.V.C. in Krasna- polsky, te Amsterdam belegde vergade ring voor havenarbeiders, is met 394 stemmen voor en 60 tegen besloten van daag een 24-uursstaking te houden. Deze staking, waartoe de A.B.T. de haven arbeiders had geadviseerd te besluiten, moet de inzet vormen van een actie voor hogere lonen en betere arbeidsvoorwaar den dan die welke zijn vastgelegd in de nieuwe C.A.O. De staking was vanmorgen niet alge meen, maar toch lag op ettelijke ter reinen het werk geheel stil. Op eon vanmorgen in Krasnacolsky gehouden korte vergadering van ruim 1200 stakende Amsterdamse havenarbei ders, die gelijk gisteren was belegd door de afdeling Amsterdam van de Alge mene Bedrijfsbond Transport (f,B.T.), zei de voorzitter, de heer J. de Ward, dat de staking massaal is. Deze actie aldus spreker is een eerste stap. Na afloop van de vergadering gingen de stakers in optocht naar het gebouw van de Centrale" Bond van Werknemers in het Transportbedrijf aan de Stadhou derskade. Deze bond behoort bn het N.V.V. De demonstranten troffen bij het bondsgebouw een aantal politie-agenten aan, die er tevoren reeds hadden post gevat. Aanvankelijk verliep .het voorbijtrek ken rustig, doch toen de demonstranten zich aan de overzijde tegenover het ge bouw opstelden, kwam de politie in actie. Enkele minuten na elf uur, toen een stationcar met ter assistentie geroepen agenten verscheen,, werd onmiddellijk drang) met het verspreiden van de de monstranten. Toen de honderden arbeiders talmden, trokken de agenten hun gummiknuppels en openden de aanval op de arbeiders Dezen verzetten zich en" bloc, drongen in gesloten formatie tegen de agenten op en sloten een aantal van hen in. Een der agenten werd van achteren be sprongen en op de grond geworpen. Een ander, die dit zag geschieden, trok daar op zijn pistool en loste een waarschu wingsschot m de lucht Inmiddels was versterking voor de agenten gearriveerd. Twee motorzijspan nen begonnen heen en weer over de trottoirs te rijden in een poging om de demonstranten te verspreiden, Iets later volgden radiowagens. In totaal waren er toen naar schatting dertig agenten aanwezig. Zij zetten de Stadhouderskade tussen de van Woustraat en de Hemonystraat voor alle njverkeer af en veegden daar na gezamenlijk het afgezette terrein schoon. Bij het relletje werd één arbeider neergeslagen. Hij bleef op de grond Hg' gen en werd na ongeveer twintig minu ten door een ambulance van de G.G, en G.D. weggebracht. Tegen half twaalf toen de demonstran ten in verspreide groepjes buiten het afgezette terrein waren gedreven, was de rust mm of meer hersteld. Tussen Mestre en Padua, ten Westen van Venetië, is gisteren een autobus met Franse, toeristen omge slagen. 45 Fransen v.erden gewond en naar ziekenhuizen in Mestre, Padua en Twee Nederlandse toeristen zijn Zater dagavond tussen Jenbach en Mayrhofen, in het Zilterdal, Tirol nabij Innsbruck van een Nederlandse autobus gevallen. Het waren de dames Corrie van der Glas en Corrie Groothulzen. Zij werden in zorgwekkende toestand naar een zie kenhuis in Sehwaz gebracht. Hun Neder lands adres Is onbekend. Een bus met 44 Nederlandse toeristen is Zondag in Chaumont (Frankrijk) legen een huis gereden. Alle inzittenden kwa men er ongedeerd of slechts met licht» verwondingen af. Volgens U.P. hebben de remmen van de bus, die toebehoort aan de ..Brabena" in Breda, gaweigerd. De bus was van Marseille op de terug weg naar Nederland. Zij sloeg een groot gat in de muur en richtte grote schade aan. Het plafond van de eerste verdie ping kwam door de slag naar beneden. Twee passagiers en de beide chauffeurs werden licht gewond. De overige 42 in zittenden bleven allen ongedeerd. Toen men een traetor haalde om de bus weg te slepen, kwam deze door een foute manoeuvre in zijn „achteruit" en raakte de tractor. De bestuurder daarvan wist nog net van de tractor te springen. De bus bleef met volle kracht achter uitrijden, terwijl een menigte nieuws gierigen, die naar de plaats van het onge luk gekomen waren, zich snel in alle richtingen verspreidde. Zij kwamen ten slotte tot stilstand tegen een brugpijler. Alle toeristen konden met een andere bus de terugreis naar Nederland voort zetten. Volgens functionarissen van de We reldbank heeft Pakistan een Neder landse firma, Volker Aanneming Maat schappij in Den Haag, uitgekozen om een kademuur in de haven van Ka- ratsji te bonwen De kademuur, on derdeel van een algemeen program voor havenverbetering, dat met behulp van een lening van de Wereldbank (14.800.080 dollar in Europese en Ja panse valuta) uitgevoerd wordt, zal tussen de 4*4 a 5 mlllioen dollar kosten. Functionarissen van de bank, die de lening Vrijdag bekendmaakten, zeiden dat de Nederlandsche Handel-Maat- schappij zou deelnemen aan de lening tot een equivalent van 217.000 dollar, terugbetaalbaar in guldens en de eer ste vervaltermijn vertegenwoordigend. Ter gelegenheid van de atoomconfe rentie voor vredesdoeleindendie vandaag in Genève begint, wordt in deze stad een atoomtentoonstelling ge houden. Foto: Bij de Noorse inzending op deze tentoonstelling bevindt zich deze Het is de eerste maal, dat een Neder landse bankinstelling helpt een van de leningen van de Internationale Bank te financieren. (Van onze medewerker) Een depressie, die van IJsland naar Zweden trok en boven Scandinavië belangrijk in diepte toenam veroor zaakte boven de Noordzee een harde tot stormachtig Noordelijke toind, waarmee koude polaire lucht wan ho pen de Poolstreken naar West-Europa werd gevoerd. Het weer verkreeg, daardoor een herfstachtig karakter, dei temperaturen kwamen Zondag in ons land niet boven 16 graden en de tal rijke buien brachten plaatselijk meer dan 10 mm regen. Gisteravond begon de barometer langzaam te stijgen, hetgeen het begin is van een tijdelijke verbetering. De buiigheid neemt langzaam af, maar de temperatuur blijft belangrijk beneden normaal. Ook in Duitsland en Frank rijk is de temperatuur op de meeste plaatsen aanzienlijk gedaald, maar er Premier Mohmmed AU van Pakistan is Zondagavond afgetreden. Dit ontslag volgde kort na de weigering van de par lementaire fractie van de Moslem Liga hem te aanvaarden als partijleider. De parlementaire fractie koos in zijn plaats als partijleider de minister van Fi nancien, Choudhri Mohammed Ali en piel met uitzondering van het Alpen- machtigde hem met de oppositie-partijen ffebied slecht pxaatselijk wat reqen te onderhandelen om te trachten een n_ w werkmeerderheid in de grondwetgevende IJsland is een nieuwe depressie1 vergadering te verkrijgen. Herschenen, maar tussen deze storing Eerder op de dag hadden leiders van!61* de depressie bonen Zweden komt de Moslem Liga de leider van het Awa-;ee» gebied ran opklaringen voor dati mi-verbond de oppositiepartij) Sehra.' langzaam naar het Zuiden afzakt en wardy, uitgenodigd Mohammed AU te msterauond het ATnnrS» cw vervan^i^l^remier^ehtoward^zo^^j^^^61 NoOTden van Schot-j Ki j- -? i ïf t:

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1