Rhee stelde ultimatum te elfder ure uit Nieuw station in New York voor Holland-Amerika Adenauer eist vrijlating gevangenen Duitse Drie duizend ton rnwe olie verbrand Ontslag aan havenarbeiders tot wilde staking leidt Amerika ivil vreedzame oplossing vinden Ongeloofwaardig verhaal van Duitser, die jacht stal Na protestactie van 42 uur Advies O.V.B.: „Morgenochtend weer aan het werk!" COMMISSIE MAG NOG EVEN BLIJVEN Prinses Anne 5 jaar Heeft hij meer op zn kerfstok? Bus stort in ravijn in Zwitserland Iets warmer weer maar met regen Voorwaarde voor normalisering Bliksem sloeg in olietank Zware rookwolken boven de B.P.M. Nieuwe overval in Engeland Incidenten in Goa MAANDAG 15 AUGUSTUS 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3152 Weerbericht Ontgoocheling VLIEGER KRIJGT ZIJN VROUW NIET TERUG KRACHTIGE NOTA AAN MOSKOU Actie in Soerabaja van „Nederlandse Groep" Grafische C.A.O. door alle partijen aanvaard Rumoerige vergadering in gebouw „Odeon" Auto reed tegen boom; één dode Rotterdam: WUte de Winstraat 30 - Telef. 115700 <4 U 1SU Prinses Anne, het jongste kind van koningin Eliza beth van Engeland en de hertog van Edinburgh, viert vandaag haar vijlde verjaar dag. Ter gelegenheid hiervan werd deze foto van het prinsesje genomen. V. Dreigende taal Per abuis ZEVENTIEN DODEN Een moord 9 (Van één onzer verslaggevers) Opnieuw heeft een hevige brand gewoed op de terreinen van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Pernis. Als gevolg van bliksem inslag raakte één der tanks van 12.000 ton, welke gedeeltelijk gevuld was met ruwe olie, in brand. De „parachute" van de tank „klapte" onmiddellijk en nog dezelfde seconde sloegen grote steekvlammen tientallen meters hoog de lucht in. Direct rukte de bedrijfsbrandweer van de B.P.M. met groot materiaal uit Dakk zy het z.g.n. „dropschuim" slaagde men er in de vlammenzee binnen twee uur te bedwingen. Met de nablussing zyn nog vele uren gemoeid geweest. Zie verder pagina 7 f- v Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 1157(X)' ■s-Gravenhage: Huygensplem 1 post<oro 424SR7 Redact,c: Tel. 1U892 - aZ^II flo c T Klach^"flcnst 18 30-19.30 u.: Tel 36250S Schiedam. Lange Kerkstraat 24b Telefoon «7hk- Abonnementsprijs 52 cent per week r b7!>8- f C7S cer kwartaal r T - '•26 Pe=" maand, e.(. per Kwartaal Losse nummers J3 Verschijnt dagelijks Tuna# "v Weersverwachting tot Dinsdagavond RUSTIG WEER Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. maar vannacht plaatselijk mist Over wegend zwakke westelijke tot zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 16 Augustus: zon op 5.2Ö, onder 20.001 maan op 3.38, onder 19.03. Directie: C. A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT Op het laatste ogenblik heeft president Syngman Rhee van Zuid-Korea Zaterdagavond het tijdstip waarop de bestandseommissie het land moest hebben verlaten, voor onbepaalde tijd uitgesteld. De Z'uidkoreaanse presi dent heeft er bij zijn 20 millioen landgenoten op aangedrongen de demon straties te beëindigen. Rhee zei hiertoe gekomen te zijn door een brief van de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Waiter Robertson, In deze brief wordt meegedeeld, dat de Amerikaanse regering spoedig pogingen zal doen, om op vreedzame wijze de uit vier landen bestaande wapenstilstands commissie terug te trekken. De demonstraties tegen de Tsjechische en Poolse leden van de commissie zijn Zondag echter voortgegaan. Het Amerikaanse leger heeft de kampementen versterkt waarin de communistische leden zijn ondergebracht. Bij de betogingen, die al tien dagen aan de gang zijn, werden ten minste 27 Amerikaanse soldaten en 346 betogers gewond en werd één Koreaan gedood enkele vaste valutakoers. Rhee heeft reeds lange tijd Amerika er toe willen krijgen de Koreaanse geldeenheid (hwan) te steunen met een dergelijke vaste notering zoals het ook in Japan heeft gedaan. In een rede heeft Rhee verklaard dat Zuid-Korea zich niet langer ge bonden voelt door de hestandsbepa- Ilngen. De president waarschuwde de Verenigde Staten niet opnieuw de font van 1950 te maken door te geloven dat de communisten Zuid-Korea niet zul len aanvallen. De president stelde o.a. deze punten: 1. De republiek Korea voelt zich niet langer gebonden door deiJbepa- lingen van de bestandsovereen komst. Zij eist opheffing van die overeen komst. 2. Rhee zei tijdens zijn bezoek aan Ongeveer 500 Boeddhistische mon niken hebben Zondagmorgen voor de Amerikaanse ambassade te Seoel ge demonstreerd tegen de aanwezigheid in Korea van de bestandseommissie. Na gebeden te hebben gezegd en in koor te hebben gezongen, liepen de monniken in stille processie door de straten van Seoel. Het uitstel van het ultimatum kwam slechts twee uur vóór het aflopen van de gestelde termijn. Welingelichte bronnen zeiden dat Rhee voor zijn ultimatum uit overwegingen van bluf als aflooptijd Zaterdag jl. middernacht had bepaald, maar de zaak niet op de spits had gedreven nadat hij de ver zekering van Washington had gekre gen dat hij zal krijgen wat hy voornamelijk wil bereiken een De 27-jarige Duitse monteur S, F. von K. (Ruhr) uit Vierssen Duitsland heeft tegenover de Rijkspolitic te water te Vlaardtngcn bekend het jacht „Aldeba ran" uit tic Wllhclmlnahaven te Schie dam te hebben gestolen. Tevens heeft hij toegegeven de hand te hebben gehad In het in de nacht van 6 op 7 Augustus Jl. uit de Jachthaven van Willcmsdorp verdwenen zeiljacht „Espcrla" eigen dom van de heer Monnet uit Turnhout (België) dat, zoals gemeld, bij Klundert omhooggevaren werd teruggevonden. De Duitser Is gisteren overgegeven aan de Officier van Justitie te Rotter dam en opgesloten in het Huls van Be waring aldaar. Zoals gemeld, heeft von K. na zijn aanhouding verklaard de „Aldebaran" te hebben gekocht voor vierduizend Mark en wel van ene Keesje Ket was zijn laatste geld geweest en van het jacht te Willemsdorp zei hij aanvanke lijk niets af te weten. De politie ging op onderzoek uit, maar vond „Keesje" niet. Verder kon zij aantonen, dat Von K, geen vierduizend Mark had gehad en tenslotte gaf von K toe, dat „Kees je" alleen in zijn verbeelding had be staan cn dat hij de „Aldebaran" had ge stolen. Von K. heeft de politie zijn belevenis sen uitvoerig verteld, doch de politie noemt zijn verhaal ongeloofwaardig. Hij heeft dan gezegd, dat hij, na in Ober- hausen als badmeester te hebben ge werkt, op 16 Juli Vierssen verliet cn per trein naar Bremen reisde. In zijn ba gage bevond zich een opvouwbare kano en daarmee vertrok hij de volgende dag naar zee. Hij wilde de kust volgen langs Nederland België enz. om ten slotte langs Gibraltar naar Zuid-Frank rijk te varen, via de Rhóne wilde hij dan weer naar Duitsland om zo op 2ü December a.s. in Muenchen als bad meester aan het werk te gaan. Hij zou echter per abuis het Goereese Gat zijn binnengevaren, zo Bin.S zijn verhaal verder, en bij het Haringvliet zou hij overvaren zijn door het Franse jacht Rocky", waarbij hij een groot deel van zijn spullen cn geld kwijt raak te. De politie vertelde, dat bij zijn aan houding zijn eigendommen doordrenkt waren. Per kano in Willemsdorp geko men nam hij dc „Esperia" VjeK. "waarmee hij na een uur varen bij Klun dert omhoog kwam te zitten. Toen ver liet hij het jacht, maar nam een fok zeil, een luchtbed en etenswaren .mee. Weer voer hij per kano verder in de richting van België nu, en bracht er gens vermoedelijk in Stavenisse d- nacht door. De volgende dag, toen hij tussen Stavenisse en Zijpe peddelde, werd hij opgepikt door schipper^Markus- se, eigenaar van het m.s. „Egalite t-ov Zeventien Fransen zijn om het leven gekomen en zes anderen wenlenge- wond toen Zaterdag bij het Zwitserse plaatsje Bourg St. Pierre een autobus in een ravijn van 50 meter diepte stortte. De bus maakte deel uit van een groep van vier bussen, die uit unamo- nix in Frankrijk waren gekomen voor een dagtochtje naar de beroemde at. Bernhardpas. De verongelukte bus week als laatste van de vier bussen uit voor een tegen ligger, die de helling afkwam. Door de modder op de slechte weg slipte de bus, kwam tegen een kilometerpaai aan en stortte in het ravijn. .ton). Hij bleef aan boord. Men over nachtte in Dordrecht en de volgende ochtend (Dinsdag jl.) voer hij mee naar Rotterdam. Daar verliet hij om drie uur zijn gastheer en peddelde naar Schiedam, waar hij tot 's nachts twaalf uur naast de „Aldebaran" bleef liggen en toen overstapte om naar de kust te varen, waar hij het schip wilde verla ten om per kano weer naar Duitsland te varen, aldus luidde zijn verhaal. De politie, die, zoals gezegd, het hele verhaal nogal ongeloofwaardig vindt, zei, dat over zijn antecedenten niets bekend is. Hij vertelde geen familie te heb ben: zijn ouders zouden bij een bom bardement in 1945 om het leven zijn ge komen. Intussen is de politie een tweetal fei ten ter ore gekomen, waarvan men na drukkelijk zegt niet te weten of ze Iets met deze zaak te maken hebben. Op dit ogenblik is er niet één aanknopingspunt. In de nacht van X op 2 Augustus j.I. is In Zuiphen ook een Jacht ontvreemd en op 17 Juni jl. is in Vierssen een 20- jarig meisje, Annl Meels vermoord. Het laatste geval is echter een zaak voor de Duitse politie, zo zegt men te Vlaar- dingen. Het onderzoek wordt echter voortge zet. Washington vorig jaar van minister van Buitenlandse Zaken Dulles een plechtige belofte te hebben ontvangen, dat de Verenigde Staten alles zouden doen wat zij konden, om de commu nistische leden van de neutrale com missie voor toezicht op het bestand Korea uit te krijgen. Dulles heeft de leden der Verenigde Naties uitgeno digd zich bezig te houden met 't pro bleem deze spionnen er uit te krijgen, maar hij had het veel eerder moeten doen. Daniël Schmidt één van de thans uit communistisch China teruggekeerde elf vliegers wachtte een ontgooche ling, toen hij, terug In de V. S., ten kantore van haar advocaat zijn vrouw Una ontmoette en er ook zijn zoontje Danny zag. Vos. deelde mede, dat zij hertrouwd was terwijl zij wel wist dat Daniël nog leefde en dat zij bij haar tweede „echt genoot", Fine, wil blijven. Tot nu toe was Schmidt vastbesloten', weer bij zijn vrouw terug te gaan en het verleden te vergeten. Nu heeft hij ge zegd, de voogdij over zijn zoontje te zullen opeisen en. nog enkele malen met zijn vrouw te zullen spreken, alvorens hij „een besluit" neemt. Una werd, toen zij zich in het publiek vertoonde, uitgejouwd. De storing, die Zaterdag boven Noord- Frankrijk was gelegen, trok gisteren via België naar de Noordzee dicht langs de Ned. kust. Zij veroorzaakte veel bewolking en plaatselijk regen- en. on weersbuien. Aangezien de activiteit van de storing in betekenis afneemt, kwa men Zondag in het N.O. van het land, dat het verst van het centrum was ge legen langdurige opklaringen voor. Ten Westen van Ierland is een nieuwe Oceaandepressie verschenen, die zich in de richting van Schotland beweegt. Tus sen deze depressie en de storing boven de Noordzee ligt een gebied van opkla ringen, die zich in de richting van ons land verplaatst. Vandaag zal het dan ook op de meeste plaatsen droog weer zijn. Daarna zal de nieuwe oceaande pressie de bewolking weer doen toe nemen en plaatselijk enige regen ver oorzaken maar tegelijkertijd ook iets warmere lucht aanvoeren. Kanselier Adenauer heeft de vrij lating van Duitse gevangenen in landen achter het Uzercn Gordijn genoemd als voorwaarde voor de vestiging van normale betrekkingen met Rusland. Tevens heeft h« de waarschuwing van de Westerse geallieerden her haald, dat er geen Europees veilig heidsstelsel kan zijn zonder overeen stemming over Duitse hereniging. De 79-jarige kanselier onthulde dit krachtige standpunt in een beleefde nota aan de Russen, waarin hij opperde, dat hij omstreeks 9 September naar Moskou zou vliegen om onderhande lingen met de Kremlin-leiders te be ginnen. Die onderhandelingen hebben ten doel normale diplomatieke en cul turele relaties en handelsbetrekkingen tussen de twee landen te vestigen. De tekst van de nota is gisteren be kendgemaakt. Op de man af zegt Adenauer, dat de vrijlating van de gevangenen door het hele Duitse volk beschouwd zou wor den als een kwestie, die onverbrekelijk aan de normalisatie van de betrek kingen verbonden is. Deze bewoording laat er weinig twijfel over bestaan, dat Adenauer hun vrijlating tot zijn „prijs" voor vestiging van normale betrekkingen zal maken. Wat de kwestie van de hereniging betreft, was de Duitse nota minder categorisch, daar opgemerkt werd, dat een openhartige bespreking en begrip tussen de twee regeringen wat deze brandende kwestie betreft ook nood zakelijk zouden zijn. Gedurende een hevige onweersbui welke zich omstreeks kwart over vier boven Rotterdam en Pernis ontlaadde, zag personeel van de B.P.M., hetwelk werkzaam was op het kortgeleden ge reedgekomen terrein K, dat de bliksem insloeg in tank 1131, welke aan de zij kant van het terrein aan de Vondelin- geweg is gelegen. Men hoorde twee snei op elkaar volgende klappen en terwijl een enorme steekvlam de hoogte in ging. sprong de parachute van de tank in tientallen stukken uit elkaar. Een dikke rookwolk steeg op. Het duur de enige seconden voor men de be drijfsbrandweer had gealarmeerd, maar nog vóór de bui, die met hevige slag regens gepaard ging, geëindigd was, waren de blussingswerkzaamheden al in volle gang. Daar tank 1131 aan de zijkant van een zgn. viertanksput gelegen was. be hoefde niet al het materiaal van de be drijfsbrandweer uil te rukken. De Sprinkler-installaties van de omliggende tanks hielden deze nat en de mannen konden zich dus concentreren, op de vlammenzee in de 1131. Ook de Rotterdamse brandweer be hoefde geen assistentie te verlenen. Aan de overzijde van de VondeJinge- weg ligt slechts bouwland, zodat er geen andere eigendommen, dan die van de B.P.M. werden bedreigd. Onder leiding van de directie van de raffinaderij slaagde men er al spoedig m de', brand te bedwingen. Omstreeks hall zeven kon de directeur, ir. J. W. Ernste mededelen, dat men de vuur zee onder de knie had. Wel woedde het vuur op dat moment nog hevig, maar gevaar voor uitbreiding achtte de heer Ernste niet meer aanwezig. Inmiddels hadden zich vanuit Rotter dam en omliggende plaatsen duizenden naar het terrein van de brand begeven. Het was een fantastisch gezicht de me tershoge vlammen brullend uit de tank te ziepj slaan. Een honderden meters lange zwarte rookwolk hing over het Rotterdamse havengebied. Het was ge lukkig dat er bijna geen wind stond. Een districtshof in Soerabaja heeft de Nederlander F. V. Geerlings ver oordeeld tot vier-en-een-half jaar ge vangenisstraf met aftrek wegens het illegaal in bezit hebben van vuurwa pens, handgranaten en munitie. Geerlings heeft sinds April 1951 in hechtenis gezeten. De aanklager had negen jaar gevangnisstraf geëist. zodat de vlammen niet in de riehting van de andere tanks werden gedreven. Hoewel deze door de enorme hitte, welke de brandende tank 1131 verspreidde, wel gevaar liepen, kon door het in wer king stellen der sproei-installaties zo veel koelwater worden aangevoerd, dat geen groot gevaar voor uitbreiding be stond. De heer Ernste deelde nog mede. dat hij één keer in zijn carrière bij de B.P.M. een brand door blikseminslag had meegemaakt, doch dat was niet in Nederland. Van het personeel te Per nis vernamen wij, dat ook in Pernis nog nimmer een brand had gewoed, welke door blikseminslag was veroor- De bedrijfsbrandweer heeft nog tot laat in de avond de wacht bij de bran dende tank gehouden. Deze was geheel ontzet. Het bovenstuk de parachute dus was er volkomen afgescheurd en in grote en kleine stukken over het ter rein verspreid. De staande wanden van de uitgebrande tank zijn verwrongen. De schade aan de installaties was nog niet bekend. Ongeveer drieduizend ton ruwe olie werden een prooi der vlam men. De Holland-Amerika Lijn onderhandelt met het gemeentebestuur van New York over een nieuw station". Het Amerikaanse Departement van Mari ne en Luchtvaart bouwt, over een aan tal bestaande pieren heen, een enorm platvorm, waarvoor 15 millioen dollar is uitgetrokken. Door een technisch trucje is het mo gelijk dut men op deze luchtfoto van Neio York het nieuwe bouwwerk zoals dat er in de toekomst zal uit zien, reeds kan aanschouwen, evenals een nieuupierdie ook in het pro ject is opgenomen. De foto geeft een overzicht van de North Rivertussen Canalstreet en Christopherstreet, met op de achtergrond de „skyline" van Netv York. „De Nederlandse Groep" te Soeraba ja, omvattende in Indonesië geboren Nederlanders, die aandringen op hun massale repatriëring, heeft besloten zo nodig tot actie over te gaan, indien in het Nederlandse hoge commissariaat in November nog geen beslissing genomen heeft inzake massale repatriëring. Een voorstel om dadelijk een actie te be ginnen werd verworpen. Tot het Neder landse hoge commissariaat te Djakarta zal een brief gericht worden met de handtekeningen van alle leden, met het verzoek vier voormannen van de groep te rehabiliteren. Hun werd namelijk ver boden het erf van het Nederlandse com missariaat te Soerabaja te betreden, nadat er moeilijkheden waren voorge vallen. Als laatste van de organisaties, die partij zijn bij de Collectieve Arbeids Overeenkomst voor het grafisch bedrijf, hebben thans ook de drie werkgevers bonden de wijzigingen in de C.A.O. aan vaard. Vijf mannen hebben Maandagochtend vroeg wachtposten aangevallen van het Kimme) Park garnizoen bij Rhyl het Kinmei Park garnizoen bij Rhyl overval op een opslagplaats in Berks hire in Engeland een grote hoeveel heid wapens en munitie was ontvreemd. Een van de wachtposten wist echter alarm ie slaan, waarop de aanvallers de vlucht namen. Volgens de eerste berichten hebben de aanvallers niets ontvreemd uit het kamp, waar twee oefenregimenten van de artillerie gelegerd zijn. De politie heeft alle hoofdwegen in de buurt van het garnizoen afgezet. Officieel is bekendgemaakt, dat de bende, die Zaterdagochtend een overval pleegde op een depot van bet Britse le ger nabjj Reading, 55 machinepistolen, tien lichte mitrailleurs, twee geweren, een pistool en ruim SO.OD9 patronen heeft buit gemaakt. De 32-jarige Ier Danny Ryan, die se cretaris van de Ierse Republikeinse Par tij te London wordt genoemd, heeft Zon dag op een openluchtbijeenkomst in de Engelse hoofdstad verzocht om drie marmen ter vervanging van het drietal, dat in verband met de overval werd gearresteerd. Hij zeide over de overvallers: „Wij stemmen in met wat zij hebben gedaan. Het spijt ons alleen maar, dat er drie mannen zijn gegrepen." Toen een vrouw op de bijeenkomst vroeg: „In wiens rug zult U de kogels, die gisteren hebt gestolen, schieten?" antwoordde Ryan: „Het (Ierse) Repu blikeinse leger is een leger, en het zal in het veld komen als een leger tegen het Brits leger, wanneer de tijd er rijp voor is." In hef stadje Erembol In de Portu gese kolonie Goa, aan de Westkust van India, is vanmorgen een Indiase beto ger gedood toen een militaire patrouille schoot op een twintigtal Indiase beto gers voor aansluiting van Goa bij India. Een tweede betoger werd gewond. De mannen van deze groep hadden, na de grens te hebben overschreden, de vlag van India gehesen op een tempel en weigerden het bevel van de politie om uiteen te gaan op te volgen. Een tweede incident deed zich voor in het district Parxim, waar twee In diase betogers werden gewond toen een plaatselijke politieman schoot op een groep die weigerde zijn bevelen op te volgen. Volgens gegevens van de Portugese politie hebben 317 Indiërs vanmorgen de grens van Goa overschreden. Zij werden echter weer naar India terug gezonden. Het hoofd, van de politie van Goa heelt tegenover de pers zijn spijt uit gesproken over de incidenten, waarbij een dode en drie gewonden gevallen zijn. Hij verklaarde, dat de politie strenge orders had gekregen niet op de betogers te schieten en in het ge heel geen geweld te gebruiken. (Van een onzer verslaggevers) Enkele duizenden arbeiders, werkzaam in de Rotterdamse haven, heb ben naar aanleiding van hun deelneming aan de proteststaking tijdens het verstreken weekeinde, de mededeling ontvangen, dat zij ontslagen zijn. Per aangetekend schrijven ontvingen de arbeiders vanmorgen dit be richt van het bestuur van de Scheepvaart Vereniging Zuid te Rotterdam. Het gevolg hiervan was, dat zeer veel arbeiders, die vanmorgen normaal aan het werk konden gaan, zich solidair verklaarden met de mannen, aan wie ontslag was aangezegd, In de gehele haven werd er vanmorgen hoegenaamd niet gewerkt. Een aantal vaste havenarbeiders was wel verschenen, maar uit de opkomst te concluderen in het gebouw Odeon, waar In de loop van de morgen een vergadering werd gehouden, bleek wel, dat het werk voor nagenoeg taehtig proeent stilligt. Op deze bijeenkomst werd besloten, dat getracht moest worden de nog aan het werk zijnde arbeiders te bewegen tot het neer leggen van het werk. Morgenochtend zou dan Iedereen zich weer normaal aan de aanneemlokalen moeten melden. Aan de hand van de zich dan te ont wikkelen situatie, waarbij de voornaam ste ro Sspeelt, het optreden van de Scheepvaart Vereniging Zuid tegenover de ontslagen arbeiders, zou men zich dan nader beraden. Deze voorstellen werden gedaan door de spreker op de bijeenkomst, de heer A. van den Berg, landelijk secretaris van de O.V.B. Hij zegde toe, dat deze orga nisatie alles in het werk zal stellen om de gedupeerden bij te staan. Een bedrag van 25.000 zou door het bestuur van de O.V.B. ter beschikking worden gesteld om de ontslagen haven. arbeiders een voorlopige uitkering te geven. Daarnaast riep de heer Van den Berg de aanwezigen op tot het organi seren van steunacties. Ook zou een brede commissie worden benoemd, die zich zal bezighouden met het behartigen van de belangen van de ontslagen arbeiders. De heer Van den Berg verklaarde ver der, dat de heengezonden arbeiders de normale weg moesten bewandelen. Vol gens hem moesten zij zich melden bij de Gewestelijke Arbeidsbureaux en onder steuning aanvragen bij de Dienst voor Sociale Zaken. Tenslotte deed hij een dringend beroep op de stakers zich voora Irusig te houden. Naar zijn zeggen was een uitgebreide politiemacht gemo- biliseered. Het voeren van agitatie, dan wel het uitlokken van incidenten, had volgens hem geen enkele zin. Spr. meende, dat de werkgevers veeleer zuilen overgaan tot het inwilligen van de eisen als een langzaam-aan-actie in de haven wordt gevoerd en van tijd tot tijd korte, onverwachte stakingen wor den geproclameerd. Hij beweerde te weten, dat het onder de leden van de Scheepvaart Vereniging Zuid niet zo prima botert. De leden van de kleinere bedrijven zouden het gemis aan werkkrachten danig voelen en spoedig zou dan ook weer een beroep gedaan worden op de arbeiders om aan het werk te gaan. Na het uitspreken van zijn rede werd er gelegenheid gegeven aan de aanwezi gen om het woord te voeren. Voordat dit geschiedde, maakte de heer Van den Berg bekend, dat hij beslist niet van plan was om deze vergadering te laten misbruiken. Met name noemde hij de leden, aangeslo ten bij de Eenheids Vak Centrale. Hij wenste niet. dat door hen getracht zou worden deze actie te ondermijnen. Nabjj Oud-Beijerland op de Provin ciale weg is vanmorgen bij een auto ongeluk de heer M. van Bergeijk uit Piershil om het leven gekomen. De heer Bergeijk bevond zich met een chauffeur in een Volkswagen, toen door een plotselinge manoeuvre de auto met de linkerzijde tegen een boom reed. De boom drong ver in de auto en de heer Bergeijk, die op weg was van Piershil naar Zwolle, werd op slae gedood. De bestuurder B. werd naar het Zui derziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen na.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1