Radium-bom zoek in Parijs Voortzetting van de zaak Jungschlaeger Oefening van Nationale Reserve in Noord KetJfiel Israëlische jeep in hinderlaag Rotterdams Kamerorkest speelde in Schevenings Kurhaus wAi de wegenaanleg betreft heeft ons land dus ook een mijlpaal be reikt. Die mijlpaal staat op de expo sitie, geplaatst in de groene grasstrook langs de betonnen weg. Een kilometer stand is op de oranje-witte paal niet te ontdekken, wel de woorden E 55. De paal draagt dit symbolisch opschrift om aan te tonen wat op alle terrein in de afgelopen tien jaar is bereikt. Dat is heel veel en men had een ter rein van 37 hectare nodig om een aantal facetten van industrie, handel, scheepvaart, verkeer enz. te belichten. De mijlpaal langs de weg is een facetje dat bijna niet opvalt, toch hoort het bij de expositie evenals het opschrift. E 55: een mijlpaal in ie opbouw en welvaart van Nederland. Laatste Nieuws SCHIEDAM RotterdamSchiedam en Vlaamlingen in actie Schiedamse jeugd keek naar Repelsteeltje Hoek van Holland Dertienjarige jongen redde kleuter Dord'tse advocaat zwom IJselmeer over VLAARDINGEN V-D.V.-nieuws Begrotingsevenwicht 'in financiële positie Y.S. Nieuwe bewoners in Amsterdamise Bank Provinciale oefening van Rode Kruis Driesteden schaaktournooi Burgerlijke Stand van Rotterdam Concert in Geref. r Rusthuis Vrijdag 26 Augustus 195! TROUW Ir. D. X Adriaanse op aawbeveling toto van nozems KORT GEDING TEGEN „VRIJ NEDERLAND" Airsiassen voor nood wachters Geen acrobaten bij vuurwerk Get Wipt Vechtpartij H.B.S.S.-aoieuws Burgerlijke stand van Schiedam Verdacht van verduistering CHEF-TRANSPORTGELEIDER AANGEHOUUDEN Met bouw van Jlatgdbouwen kan worden begonnen Hoogste punt derde gedeetle stadhuis bereikt Grondtransaciie met Rotterdam Opperbevelhebber Indiase leger bezoekt ons land In Hardinxveld en Sliedrecht Scheepsjongen door ketting aan het hoofd getroffen M aistermijnnotering Nieuw trafo-huis Nieuwe ponsmachine Nog geen sportvelden V isserijberichten Op de Vrijdag gehouden zitting in de zaak-Jungschlager heeft de verdedigster mevrouw Bouman. fotocopieën overge legd van de twee brieven, die getuige Swartjes tijdens zijn verblijf in de ge vangenis heeft geschreven. Deze brie ven waren reeds gisteren ter sprake gekomen. Getuige Swartjes. die enige tijd geleden is veroordeeld tot gevan genisstraf wegens roof en in gevangenis kleding verscheen, erkende deze brieven te hebben geschreven. Eén ervan had hij uit vrije wil geschreven, de andere onder dwang van zijn medegevangenen. Hij noemde thans de inhoud van de twee brieven onzin en. zeide niet meer te begrijpen, waarom hij de eerste uit vrije wil had opgesteld. Getuige ver klaarde. dat hij in de stille uren met zijn gedachten had gespeeld en dat het niet zijn bedoeling was geweest de brie ver. naar buiten te smokkelen. Hij voeg de er aan toe bang te zijn geweest voor de nigo, omdat hij geloofde, dat deze overal geïnfiltreerd was, zowel bij de politie, als in de gevangenis en bij de staatspolitie. De volgende zitting zal op 1 Septem- Parijse politie, uitgerust niet Geigertellers, zoekt op het ogenblik de opslagplaatsen van handelaren in oud metaal af naar een gestolen ra dio-actieve „bom," die binnen vier minuten de dood van een mens kan veroorzaken. De „bom" is een kleine loden cy linder met een radium capsule, die Donderdag uit een fabriek nabij het vliegveld Le Bourget is verdwenen. De cylinder werd in de fabriek ge bruikt voor het opsporen van fouten in gelaste metalen. Als de -dief dicht in de nabijheid van de cylinder blijft, zal hij binnen 18 mi nuten sterven, doch als hij de cylinder l»ou openmaken en de radium-capsule er uit zou halen, zou hij nog slechts enkele minuten in leven blijven. Radio-Parijs heeft een waarschuwing i uitgezonden. De politie is er zeker van dat niemand van de 1.300 arbeiders van de fabriek ..Babcock Wilcox" de ,,bom" heeft gestolen omdat deze allemaal op de hoogte zijn van het gevaar, daaraan verbonden. Als de ..bom" niet wordt gevonden, zal hij lange tijd gevaar blijven ople veren voor eventuele vinders. Het -ra dium blijft namelijk naar schatting on geveer 1.600 jaar radio-actief. Een woordvoerder van het Israëli sche leger heeft Vrijdag verklaard dat gewapende Egyptenaren Donderdagav'o in het gebied van Gaza een Israëli sche kolonist in een jeep in een hinder laag hebben gelokt. De kolonist kwam om het leven. De woordvoerder zei dat dejhinderlaag ongeveer een mijl 'en Noorden van de demarcatielijn bij Gaza was gelegd. Een tweede inzittende van de jeep slaagde erin te ontkomen en verwittig de onmiddellijk de betreffende autoritei ten. - Volgens de eerste berichten werd door de Egyptenaren in de hinderlaag ge bruik gemaakt van handgranaten en automatische geweren. De woordvoerder verklaarde verder, dat gewapende Egyptenaren eveneens een Israëlische bron in het gebied van Mefalssim hebben opgeblazen. PROCR&mm& 13—17 en 1922.30 uur Ste delijk Museum: Tentoon stelling Bali. 20 uur Plantage: Voorstelling. 13—17 en 19—22.30 uur Stede lijk Museum: Tentoonstel ling Balt. 14is Uur Grote kerk, ingang Nieuw straat: Toren beklim ming. 14.30 uur Parcours Stadhouders laan: Wielerronde uan Schie dam. 15.30 uur Burgemeester Knap- pertlaan bij St. Jacobs Gasthuis: Rolschaats show. 20 uur Vlaardingerdijk: Gran dioos slot-vuurwerk. VRGENS op de E 55 ligt een moderne verkeersweg. Een merkwaardige weg. zonder enig verkeer. Geen wonder ook, want hij is slechts enkele, tientallen meters lang en splinter nieuw. Een gedeelte er van is nog in aanleg en dan houdt plotseling alles op. De weg gaat niet verder. Hij zal ook met worden voltooid. Wel staat al het materiaele wat maar nodig is voor aanleg van een vcrkcersbaan klaar om deze Rijksweg E 55. zoals de mijlpaal aangeeft, ie verlengen. Slechts mensenhanden zijn nog nodig om het bedrijf van wegenaanleg in werking te stellen. Op de expositie is dat niet nod'.g. De kijkers krijgen zonder dat er wordt gewerkt al een uitstekende indruk hoe een moderne verkeersweg tot stand komt. Wellicht hebben de met-Rottcrdam- mers zich in de morgenuren, toen hun autobussen in snelle vaart over het grijze beton van de wegen raas- Donderdagavond werd in Noord Kethel opnieuw een oefening in groter ver band gehouden door het oefenverband Schiedam en Vlaardlngcn van de Nati onale Reserve. Zoals dat enkele weken geleden het geval was, werd ook nu medewerking verleend door een com pagnie van de Nationale Reserve Rot terdam. Verondersteld werd dat een aantal pa rachutisten was neergekomen in de om geving van Noord ethel. Dezen hadden zich teruggetrokken in het dorp, rond de Katholieke Kerk en door hen was het dorp in staat van verdediging ge bracht. De parachutisten werden uitgebeeld door het oefenverband Schiedam en Vlaardingen onder leiding van de luite nant J. van der Steen. De compagnie van de Nat. Reserve uit Rotterdam, die onder leiding stond van de luitenant P. van Est en die de opdracht had de verzetshaard uit te roeien, zette omstreeks kwart voor ne gen de aanval op de vijandelijke stellin gen in. De eerste keer liep deze aanval in de verdediging van de Schiedammers en Vlaardingers vast. Dit was mede het geval doordat dezen een uitstekende uit kijkpost hadden in de toren van de Ka tholieke Kerk die door de welwillende medewerking van de pastor daarvoor was afgestaan. Nadat bleek dat de Rotterdammers niet verder in de stellingen konden door dringen trekken zij zich terug om een nieuw aanvalsplan op te stellen. De tweede aanval had meer succes. Gedeeltelijk werden de linies doorbroken en men wist zelfs de commandopost van de „parachutisten" te overmeesteren, die op het Koolas. bij de eindhalte van de RET-bus voor de Katholieke Kerk was ingericht. Onder leiding van korpo- raal Tobe zetten toen de Schiedamse en "Vlaardingse reservisten een tegenaanval in. waarvan men de uitslag eoh-ter niet heeft meegemaakt, omdat voor die tijd het eind vanl de oefening werd aange kondigd. Voor de eetrste maal werd deze keer gebruik gem Bakt van de verbindings dienst. Speci Sta! opgeleide mensen uit Bijnacker hebben de draagbare telefoon toestellen bediend. Behalve van geweren en oefenhand granaten were! gebruik gemaakt van lich te mitrailleurs. De oefening waaraan ze ventig man deelnamen is goed geslaagd. §INDS mensen in de oude wereld (Klein Azië) van nederzetting naar nederzetting trokken, bestaan er wegen. Wegen, waarlangs m de prille tijd karavanen van kamelen of muil ezels werden geleid of paden, waarop landsverhuizers en handelaren hun voeten zetten. Naarmate de contacten met volkeren en landen hechter werden, kwamen ook meer wegen tot stand. De Grieken en later de Romeinen legden heirbanen naar verre landen aan. Het wegennet in Nederland begon zijn groei in de tijd van Napoleon. De Franse keizer had goede communicatie middelen nodig om zijn troepen te verplaatsen. De handel profiteerde later van deze keizerlijke banen. Van deze verbindingen over land moeten wij ons niet teveel uoorsteifen. Slechts enkele gedeelten waren ge- plaveid, de rest was enigszins verhard en telde duizenden oneffenheden, hob bels, kuilen en gaten, 's Winters en in de regenperioden waren vele wiepen veranderd in modderpoelen en daar door onbegaanbaar. Voor de vfitature van directeur van het Gemeentelijk Energiebedrijf le Haar lem hebben Bi er, W. aan de gemeen teraad van Hiuarlem de volgende aan beveling aangeitoden: i) jr. J. C. Swart. adjunct directetur van het Gemeentelijk Gasbedrijf te Arnhem, ir. D. J. Adri aanse, directerfr van de Technische Be drijven te Schdedam. <Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse advocaat mr. A. J. M. Berkhoff heeft een kort geding aan hangig gemaakt tegen het weekblad „Vrij Nederland." Hij heeft dit gedaan ten behoeve van twee jongens, die in hun woonwijk Kattenburg voor „nozems" worden uitgescholden nadat in het week blad een foto van hen heeft gestaan ter illustratie van een reportage over „De nozems van de Nieuwendijk." De eis in dit geding is: Stopzetting van de verkoop van de editie waarin bedoelde reportage verschenen is, als mede betaling van een bedrag van tien duizend gulden ter schadeloosstelling van de twee jongens. De foto van de knapen verscheen m „Vrij Nederland" van 20 Augustus j.l. bij een reportage over het probleem van de in de binnenstad rondlummelende jongelieden die meisjes en andere voor bijgangers naroepen en voor wie de Amsterdamse volksmond zonder dat iemand precies weet wat de betekenis van dat woord is de benaming no zems heeft bedacht. De redactie van „Vrij Nederland ziet niet in waarom door plaatsing van de foto in kwestie aan de jongens scha de berokkend kan zijn; Mr. Berkhoff geeft toe, dat de jon gens zich vrijwillig hebben laten fotogra feren, „maar," zo voegt hij eraan toe: „zij hebben niet geweten, waartoe die foto precies diende". Op 8 September zullen in Schiedam de cursussen voor noodwachters weer beginnen. Op heit programma staan vijf cursussen redding, vijf cursussen brand weer, drie cursussen melders en een cursus voor biokiivoofden, alle voor nieu we B.B.-ers en -voor hen die om de een of andere redenv de cursussen van het vorige seizoen rÜet of niet voldoende hebben kunnen lfclijwonen. De cursussen E.H.B.O. moetem nog worden gefor meerd. Zij, die iriervoor in aanmerking komen, krijgen nDg nader bericht. In to taal zullen de Schiedamse cursussen naar verwacht wordt, door opge- veer 500 noodwaittiters worden bezocht. QNS land kreeg verbeterde tnegen en tal van nieuwe, toen na de eerste wereldoorlog de auto haar intrede deed. Snel werden vele wegen plannen uitgevoerd, het ene al moder ner dan het andere. Ook in de samenstelling van de grondstoffen voor een goed wegdek trad verbetering in. Op de E 55 krijgt men een duidelijk beeld van de vele soorten wegdekken. We zien, dat de oude klinkerbestrating van de meeste Rijkswegen is vervangen door moderne, betonnen wegdekken. Uit de lucht ge zien tijken deze wegen op lange uitge rolde grijze linten, die malse weiden, bouwlanden, steden en dorpen door snijden. Wij vernemen wan De Schiedamse Gemeenschap dat,, in tegenstelling met hetgeen het feestprogramma vermeldt, er Zaterdag-avond, geen parterre-acro baten voor het vuurwerk in de om geving van de VI aard. dijk zullen op treden. De met d ?ze artisten getroffen overeenkomst won at. n.l. door hen niet nagekomen. Om zeven uur Dcujiderdagmorgen slip te op de hoek Oudiemdijk - Damlaan te Schiedam de 25-jaxijge grondwerker W. v.d.L, met zijn bromfiets. Hij werd met inwendige kneuzingetn naar de „Dr. No- leit-stichting" overgebracht. De Schiedamse jeugd heeft dezer da gen in het Passage-theater kunnen genie ten van het sprookje „Repelsteeltje". "Verschillende voorstellingen zijn door het gezelschap van Cruys Voorbergh gegeven en steeds was de belangstel ling groot. Het 'moet enorm leuk zijn jongens en meisjes op deze wijze bezig te houden want het jeugdige publiek leeft met de gebeurtenissen mee alsof het er zelf in betrokken is. Reeds bij de aanvang van de voor stellingen was de stemming onder de jeugdige bezoekers op een goed peil. Daar zorgde Joop Walvis voor, die op het orgel bekende liedjes speelde, die dapper werden meegezongen. Een opluchting was het voor de kin deren. dat de geschiedenis van de prin ses, die haar zoontje aan de kabouter „Repelsteeltje" moest afstaan, toch nog goed afliep. Diploma zwemmen. Het bestuur van de Hoekse Sportvereniging heeft de ge legenheid geschapen voor haar leden en niet leden om bij het sluiten van het zwemseizoen, een rwem-diploma te beha len. Op Donderdag, 1 September kan men zwemmen voor diploma A en B. Zij die zich er voor op willen geven kunnen dit doen aan mevr. Berkhout bij de kleed bunker aan de Berghaven. Laatste aan meldingsdag is Woensdag 31 Augustus. Zomerconcert. Na de concerten van R.A.Z. uit Hoek van Holland en Doek- gard uit Rotterdam komt de sluiting van de openlucht concerten in de Hoek se Bosjes. Op Vrijdag 2 September zal de Ha-monie vereniging „Rotterdam aan Zee" en het Hoeks Mannenkoor gecom bineerd een uitvoering geven. Burgerlijke stand Hoek van Holland. Geboren: Jantje dr. van T. Hendriks en J. Smit. Gistermiddag is de 3-jarige Cornelia B van de Vreden oordkade te Rotter dam bij het spelen in het water van de Boezem geraakt. De 13-jarige Jopie H. uit de Wollenfoppenstraat zag het kind ongeveer 2 meter uit de kant drijven. Onmiddellijk dook hij in het water en wist het meisje op het droge te bren gen. Zij had ogenschijnlijk geen nadelige gevolgen van het onvrijwillige bad op gelopen en werd naar de ouderlijke wo ning gebracht. In een bokstent c{p het vermaakcen- trum te Schiedam 'Mitstond Donderdag avond een vechtparlfij, doordat een aan tal Duitsers zich met de match, die toen aan de gang was, walden bemoeien. Een deel van het publieec nam dit niet. De vechtersbazen werdeb de tent uitgewerkt en zetten op straat de vechtpartij voort- De politie heeft dei heren naar het bu reau aap de Buitert^avenweg gebracht wé aYi 4j i voorlopig^* «e r'ddri, ingesloten om wat'te bekoelen." - - - Gehuwd. K. Fleurbaaij 59 j., en A. H. J. -.Mi;Kuypers 54 jr.; P.-Stok 25'jr. en P.-"G.--.van-Brugge 23 j.; I. Verberk 28 j. en S. J. P. de Kort 23 j.; P. A. Verspeek 24 j. en M. E, van Rest 21 j.; J. G. Jongebreur 21 j. en W. A. van Hoek 18 j.; C. Veenendaal 24 j. en J. A. -van;Veelen-25 j.; M. F. van.der Windt .24 j.-ën-' M. Krauwinkel-18-jh W. v. d. Windt 26 j. en A. Jansson 21 j.; A. van Steenbergen 22 j. en M. G. Dage vos 20 j,; C. Hendriks 23 j. en A. E. Govers 25 j.; J. G. Schaap 26 j. en P. M. L. Lansbergen 22 j.; J. Vender- bos 25- j. en'N. Brouns 22 j.; D. J. van Weelie 24 j. en B. Vos 23 j.; A. W. "de Ligt 27 j. en J. A. Vogelezang 24 j.; F. de Wolf 21 j. en G. de Haan 19 j.: A. Kuiper 57 j. en L. Bogerd 51 j. Geboren. Hendrina J. P. M. d. van A. J. Nientied en P. J. M. van der Velden; Anthonetta P. S. d. van P. J. Panken en S. F. de Jong; Jeannette C. d. van A. M. M. Nuiten en R. C. Pelgrim; Grietje H. d. van P. P. Wittebol en H. H. Vis; Willempje, z. van A. Tuit en A. H. Verbaten; Wilhelmus P. M. z. van H. H. Keijsers en G. H. Mulder; Fieter, z. van J. P. Kastelein en S. Hoftijzer. Overleden. C. Koolmees, 70 jr. vr. van J. N. Notenboom; H. Ruitenberg, 68 jr. Ondertrouwd. C. A. Aartse 25 j. en M. Jongste 20 j.; W. A. Boers 40 j. en M. H. Feld 33 j.; A. J. G. Bree- voort 24 j. en C. C. v, d. Wal 20 j.; J. B. Eckhardt 29 jr. en J. Heijboer 32 j.; F. A. C. v. d. Ent 26 j. en C. De Backer 23 j. K. van Ettekoven 25 j. en H. Kiela 22 j.; H. van Eijk 29 j. en N. Gerkema 24 j.; G. Heijmans 27 j. en W. Ruseier 25 j.: L. Heijster 28 j. en M. C. M. Pronk 25 j.; J. den Hollander 28 j. en G. H. de Leng 24 j.; A. Maan 21 j. en J. Storm 19 j.; H. A. Ruwhof 28 j. en A, Schuitman 22 j.; C. Rutteman 29 j. en W. M. M. Wou ters 24 j.; L. Smol 28 j. en P. Nijs 25 j.; J. Stoop 24 j. en A. Barvoets 19 j.; W. de Vlieger 28 j. en D. van Toledo 22 j.A. G. v. d. Vlies 28 j. en A. Hof man 24 j. -'indiende raad van Vlaardingen zich met een desbetreffend voorstel van B. en W. verenigt, zal aan de MAB n.v. v.h. K. C. Slijk te Rotterdam dispensatie van de bouwverordening worden ver leend, hetgeen zou betekenen, dat met de bouw van de geprojecteerde flatge bouwen nabij station Vlaardingen-Oost kan worden begonnen. Dezer dagen werd "het hoogste punt bereikt bij de derde phase van de bouw van het nieuwe stadhuis. Burge meester mr. J. Heusdens hees, ten te ken daarvan, in aanwezigheid van het voltallig college van B. en W. het rood- wit-blauw. In een korte toespraak dank te hij de heren Wolterbeek Van Dorp voor de vlotte' wijze, waarop de bouw wordt uitgevoerd. Hij hoopte, dat het zelfde tempo zou kunnen worden gehand- haafd. Met B. en W. van Rotterdam is door het Vlaardings college overeenstemming bereikt over de aankoop van 3.46,05 ha. grond, gelegen tussen de spoorbaan en de Nieuwe Maas. De Raad is Verzocht hieraan zijn goedkeuring te hechten. Mr. P. L. van da Polder, een advo caat uit Dordrecht, is gisteren zwam mend het IJselmeer overgestoken. In ruim tien uur legde de swemmer da afstand van Staveren tot de lichttoran «De Ven" af, die op drie kilometer ten Noorden van Enkhuiien slaat. Door de veranderde windrichting slaagde mr. Van de Polder er niet in de resterende drie kilometer naar Enkhuizen af te leggen. Hij was door stroom en wind afgedreven en heeft zich met Enkhuizen in zicht in de hem begeleidende vissersboot uit Staveren laten hijsen. De advocaat vond de tocht teer prettig. (Van een onzer verslaggevers) Gisteren heeft de Haagse politie aange houden de 41-jarige M. W. V, HIJ wordt ver dacht van verduistering van 12.000 ten na dele van een autofirma, de man is na ver hoor opgesloten. V. was als chef-transportgeleider in dienst bi) dc firma, welke een onderafdeling is van een Franse autofabriek. In deze functie was hem opgedragen het begeleiden van transporten van Parijs naar Den Haag. Voor hij een transport ging halen, kreeg hij een voorschot geld mee om daarmede de on kosten ais logies, maaltijden en diverse rech ten te betalen. Men heeft thans het ver moeden dat V. met de iatere afrekeningen onjuiste berekeningen aan de firma voorleg de waardoor hij rich een bedrag van 12.000 kor. toeeigenen. Bij rijn verhoor verklaarde dc transportgelelder dat onlangs in Parijs een bedrag van 8090.— werd gestolen. Dit geld had hij in een koffertje in zijn hotel waar het spoorloos verdween, van deze diefstal deed hij aangifte aan de politie. Kij ontkende evenwel de andere helft voor zich zelf gebruikt te hebben. De Amerikaanse minister van finan ciën, George Humphrey heeft gisteren medegedeeld, dat behoudens onvoor ziene omstandigheden, de Verenigde Staten dit jaar hun begroting in even wicht kunnen brengen. Bij de indiening het begrotingsjaar deelde hij mede. dat van de herziene ramingen halverwege de laagste raming van een tekort tot 1,7 milliard dollar was verminderd, het geen de laagste raming van een tekort van de laatste vijl jaren is. Humphrey voegde hieraan toe, dat hij voor het volgend jaar, het jaar der presidents verkiezingen, geen verlagingen van de inkomstenbelasting kon voorspellen, aangezien het doel allereerst is de be groting in evenwicht te brengen, als een van de middelen om de inflatie tot staan te brengen. Een in evenwicht verkeren de begroting voor het begrotingsjaar 1956 vereist slechts een vermindering van drie procent van de geraamde uit gaven, zo zeide hij. De huidige ramin gen zijn 63,8 milliard dollar aan uitga ven en 62,1 milliard dollar aan ontvang- Als laatste^, oefent wedstrijd voor de competitie speelt H. A-S.S. Zaterdag te gen het Schiedamse S.F.C. op het ter rein van D.H.S. in IKethel, aanvang 6 uur. De competitie blegint voor H.B.S.S. op 3 September met de uitwedstrijd te gen het sterke N.SiV.V. in Numans- dorp. Het.2e .elftal neemt a.s. Zaterdag deel aan een druive ntournooi van de voetbalvereniging „N.-ialdwijk". De com petitie begint voor dpi elftal ook op 3 September met (te tïisdswedstrijd tegen Zwart-Wit II. Dinsdagavond werden in de lunch room van het Handelsgebouw de laat ste ronden gespeeld van de Simultaan- competitie. G. O. Pinck behaalde 9 punten vóór en 31 punten tegen, terwijl Voogt 18 punten vóór en 22 tegen behaalde. De drie eerstaankomenden van de si- multaanspelers zijn; 1. J. Kisch, 2. W. H. Niestadt, 3. C. Biel. Dat er veel animo voor deze ;Simul- taan-competitie was bewees het grote aantal deelnemers, in totaal namen 37 dammers deeL Zowel C. Biel als J. Kisch verloren geen enkele partij. Biel maakte slechts 1 remise en behaalde hierdoor een hoger gemiddelde dan Kisch. N. Voogt verloor slechts 1 par tij, terwijl D. v. d. Kerkhof! in totaal slechts 2 partijen verloor. Jammer dat J. Voerman in de laatste ronde faalde nadat hij regelmatig tot de kopgroep behoorde. Niettemin won hij 11 van de 18 partijen, en speelde 2 partijen re mise. De 5 eerst aankomenden zijn: 1. C. Biel, 2. J. Kisch, 3. N, Voogt, 4. D. v. d. Kerkhoff, 5. J. Voerman. Dinsdag 30 Augustus te 19.30 uur 39e jaarvergadering. Generaal S. M. Shrinagesh, opper bevelhebber van het leger van India, is gisteren uit Londen in 's-Gravenhage aangekomen voor een particulier bezoek van drie dagen aan Nederland. De gene raal logeert bij de zaakgelastigde van India. Hij zal beleefdheidsbezoeken bren gen aan minister Staf en andere func tionarissen. Generaal Shrinagesh heeft in Londen de conferentie van chefs van staven van het Britse gemenebest bijgewoond. Bin nenkort vertrekt hij naar de Verenigde Staten voor een bezoek. Zaterdag 10 September zal ln de Mer- wedestreek een grote provinciale Rode Kruisoefeningen worden gehouden, waar aan ongeveer 1000 personen zullen deel nemen, omvattend praktisch het gehele Rode Kruiekorps van de provincie Zuid-Holland. De oefening zal om kwart voor twee een aanvang nemen. Eerst zal in Har dinxveld in De Peulen aan een gecamou fleerde ramp worden gewerkt. Hiervoor worden ingezet de afdelingen van het Rode Kruis uit Sliedrecht, Alblasser- dam, Glessendam-Hardinxveld, Go- rinchem en Leerdam. Hierbij zullen 50 gewonden zijn be trokken. Een uur later wordt een tweede ramp gemeld op een terrein op de Uitbreiding- Binnendijks te Sliedrecht. Deze, zo wordt dan verondersteld, is van een dergelijke omvang, dat alle mobiele co- ionnes van het Rode Kruis uit de pro vincie Zuid-Holland naar het rampter rein worden gedirigeerd. De districtscommandant van Rotter dam, dr. Overbosch krijgt de leiding van de grootschêepse oefening. Specta culair zal zijn de komst van de Mobie le Eyiheid Rampenleniging van het Ro- ae Kruiskorps uit Den Heag o.l.v. com mandant dr. De Ruiter. Deze zal om 3 uur in Sliedrecht arri veren met 15 wagens, liehtaggregaat, wa tertankwagen. tenten, keuken, cantine,' fourierstent enz. en zij zal om 4 uur in werking treden. De bedoeling is de 150 gewonden in recordtijd af te voe ren naar dit centrale punt. waarbij pri mair is gesteld de urgentie van afvoer. Wil deze oefening slagen, dan is in de eerste plaats nodig, dat zich 200 per sonen, liefst wonend in Sliedrecht, Gies- sendam, Hardinxveid, Giessen-Oudekerk of Giessen Nieuwkerk zich melden als belangeloze medewerkers in de vorm van pseudo-patiënten. Bij het verhalen van het Duitse rijn schip Klockner 8 in de Waalhaven te Rotterdam werd gisteravond de 18-ja- rige scheepsjongen Herbert H. O. uit de Stüreimerstrasse 88 te Duisburg door een wegschietende ketting aan het hoofd getroffen. Ernstig gewond aan het gelaat en rechteroog moest de man in het Ha venziekenhuis worden opgenomen. In de sporthal van het SHELL-sport- park „De Vijfsluizen" te Vlaardingen vond een drie-stedenschaaktornooi plaats in drie klassen. In de promotie klasse werd Vlaardingen vertegenwoor digd door VSG, Schiedam door ESS en Rotterdam door Het Westen. In de 2e klasse kwamen voor deze stede® resp. uit HVO, SCS en Tediro, en in de 3e klasse Shell. Het Zwarte Paard en De Pion. In totaal scoorde Vlaardingen 1544 pnt, Rotterdam eveneens, terwijl Schie dam met 14 pnt de rij sloot. De uitslagen waren: Promotieklasse: ESS—VSG 2—3, VSG —Westen 2—3, Westen—ESS 1—4. Tweede klasse: SCS—HVO 3—2, HVO —Tediro 2—8, TediroSCS 5—0. Derde klasse: Zwarte PaardShell 144344. Pion—Zwarte Paard 144—344. Shell—Pion 3—2. De wedstrijden stonden onder leiding van de heer R. H. .de Jong. wedstr.jd- leider van de Rott. Schaakbond. Voor de aanvang sprak de heer L. Smit een welkomstwoord en de heer J. Mul der, voorzitter RSB, een propagandis tisch woord. medegedeeld door de firma A. MakkrM- makelaar in granen). Rotterdam, 25 Augustus. Vor. Slot S. K. Sept 2435 2445 Nov 2360 2380 Jan 2360 23S2ti Maart 2330 2410 B. en W. hebben de Raad voorgesteld in de omgevine van de Eerste Van Leyden Gaelstraat een nieuw transfor matorhuis te doen bouwen, zulks om te gemoet te komen aan de wens van enige bedrijven het electrisch aansluit- vermogen van hun fabriek zo spoedig mogelijk te vergroten. De kosten van bouw en inrichting van het trafo-huis worden geraamd op 55.500.— Ten behoeve van de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven te Vlaardingen moet een nieuwe Adrema- ponsmachine worden aangeschaft. B. en W- hebben hiervoor de Raad om een crediet verzocht, groot 4880. B. en W. hebben de raad van Vlaar dingen medegedeeld, dat het vooralsnog onverantwoord moet worden geacht van het ten Noorden van de Maassluissedijk gelegen gebied, oostelijk van de ontwor pen ringspoorbaan tot aan de grens van de gemeente Maassluis, recreatieterrein te maken. De gronden liggen namelijk zeer laag, waardoor de kosten exorbi tant hoog zouden zijn.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2