Amerika ontwapent pas als anderen meedoen „Oost-Europa komt vrij zonder geweld Russische strijdmacht gevaarlijker dan ooit Rechtsvorm der onderneming is Roek Aankoop snelboot voor Westerling? Adenauer heeft longontsteking Regering kan niet berusten Duitse beslissing Auto (op trottoir) 'reed twee wandelende meisjes aan Regering wil bevoegdheid voor maximumprijzen behouden MINISTER DULLES VERKLAART: Ik treed niet af, zegt Molotow Neutraliteit is een verouderd begrip Vliegtuig bij Wenen neergestort en gard Overstromingen in Bosnië en Kroatië Moskou belooft de Arabieren hulp mgtm- «feil m NSDAG 11 OCTOBER 1955 o. 3201 DERTIENDE JAARGANG No. 3201 Weerbericht VORDERINGEN MET een «„ene*» w» ATOOMWAPENS waardoor de werknemers wat hun _v,~ i "j E Russische strijdkrachten vor- tale sociale belangen betreft werkelijk U erroter eevaar vooi 5? Minister Dulles De verenigde staten zullen niet ontwapenen, wanneer NAVO-MINISTERS IN PARIJS men een groter gevaar voor de veiligheid van het Westen dan ooit tevoren, ondanks de jongste vredespogingen van de Sowjet- Unie". Deze waarschuwing heb ben de ministers van Defensie van de Navolanden gisteren in Parijs gekregen van de Britse generaal Sir John Whiteley, voor zitter van de vaste militaire com missie van de Navo. Sir John toonde de vergadering ge heime afbeeldingen van de nieuwste Russische straat-bommen werpers, die atoom- en waterstofbommen kunnen meevoeren. Rotterdammer gewond Gevecht met RMS-ers op Zuid-Ceram Vertrek koninklijk paar naar de West Aanrijding te Rotterdam met dodelijke afloop Olieboring bij Den Haag BREDASE VLUCHTELING POLAK O ISRAËLISCHE KLACHT TEGEN EGYPTE Lichte verwondingen Wapenstilstand regering Laos-Pathet Laos Arbeider brak voet Ai w1 m Rotterdam: Witte de Vrithstraat 30 Tel et, 115700 M Vi Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18,30-19 30 Zaterdags 1718 uur: Telefoon 11570P '*-©r*venhage: Huygcnsplein 1 Postgiro 424667 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 U-.J Klaehtendienst 18.30— IS30 u.: Tel. 362560 Schiedam; Lange Kerkstraat 24b Telefoon S7R82 Abo^e^nt^n,s 52 cent per week. 2.26 per maand, 6,?5 per kwartaal Losse nummers 13 cent VerschtjiH degelijks TvotUA/- Weersverwachting, geldig tot Woensdagavond: XTiVELIlir In de nacht en ochtend op vele plaatsen mist Daarna over het algemeen zonnig weer. Over wegend zwakke wind Hit Zuidelijke lichtingen. Dezelfde of iets lagere tempel alm en. ZON EN .MA VN' 12 October <on ou 7 <>0 onder 17 57; tnai.i op '.i Ü3 on dei IP 15. Directie; C. A. KECXIXG en Mr. K. VAX BOCIiLX O Hmifd'-edacleiir: Dr. J. A. II, J. S. BKUIXts SLOT DR. SCHOUTEN heeft in zijn rede bij de Algemene Beschouwingen een enkel woord gewijd aan de rechts vorm van de onderneming. Dr. Schou ten betoogde dat de ondernemingsra den voor het verschaffen van inspraak aan het in een onderneming werkza me personeel grote betekenis hebben.! En hij betreurde het dat er nog zoveel! weerstanden zijn die de oprichting enj de goede werking van die raden belem-1 meren. Maar, zo betoogde de heer Sehou- ten. ook al zal geleidelijk een juiste i ontwikkeling van die ondernemingsra den worden bereikt, dan zijn we er nog niet. Het zal nl. nodig zijn aan die ondernemingsraden verder gaande i bevoegdheden te verlenen. En dat zal met zich brengen dat er in het be- staande recht omtrent de vormen waarin een onderneming kan worden gegoten wijzigingen worden gebracht om dergelijke meerdere bevoegdheden althans mogelijk te maken. De minister-president heeft in zijn beantwoording der sprekers hier ter nauwernood op gereageerd. Hij zeide hetgeen juist was dat de heer Schouten hiermee had willen zeggen dat het punt de aandacht zou moeten hebben. Maar hii liet er zich niet over uit of hij het met dr. Schouten in be ginsel hierover eens was. Anders dan de heer Romme, die over de woorden v^n dr. Schouten zijn vreugde uit sprak en de hoop uitsprak dat het van woorden tot daden zou kunnen komen, opdat het bedrijfsleven van nieuwe ondernemingsvormen zou kunnen ge bruik maken, waardoor de factor ar beid beter tot zijn recht zal komen. HET is misschien niet zo vreemd dat dr. Drees zich zo gereser veerd over de suggestie van dr. Schou ten uitliet. Van socialistische zijde is over het algemeen geen grote belang stelling aan de dag gelegd voor deze aangelegenheid. De socialisten concentreren zich wat de medezeggenschap betreft meer op de centrale organen als de S.E.R. en op organen die bedrijfstakgewijze werken, maar ten aanzien vaa de on derneming tonen zij weinig belangstel ling. Hun staat meer voor ogen de so cialisatie;-die -geen wijziging brengt in de rechtsvorm der onderneming, doch die de onderneming alleen «en andarej haas geeft, AL de staaL DE huidige ondernemingsraden heb ben alleen bevoegdheden op zui ver sociaal terrein. Het recht om te adviseren en voorstellen te doen om trent maatregelen, die de technische en economische gang van zaken in de onderneming kunnen verbeteren, kan ternauwernood, al tipt het er even aan, sis een bevoegdheid met betrekking tot het economische terrein gelden. Het i« echter zo dat als men wer- „Er is geen sprake vaai dat ik aftreed", zei de Russische minister van Buiten landse Zaken Molotow gisteren in ant woord op vragen van buitenlandse cor respondenten. De vragen waren gesteld naar aanleiding van een artikel van Molotow in een Russisch blad, waarin hij „een ideologische fout" toegeeft. Molotow zei dat hij op 25 October per vliegtuig naar de conferentie der minis ters van Buitenlandse Zaken van de Groie Vier in Genève zal vertrekken. De minister iegde deze verklaring af op een receptie in de Canadese ambas sade in Moskou ter gelegenheid van het bezoek van de Canadese minister Lester Pearson. zij er niet zeker \an zijn. dat andere mogendheden heizelfde zullen doeil'". Dit zei de Amerikaanse mini.-ter tan Buiten landse Zaken. John Foster Dulles, gisteren te Miami in de Ameri kaanse -taal Florida op een bijeenkomst van hel Amerikaanse V eteranenlegioen. „.De Sowjet-Unie zelf heeft ons in Korea de les geleerd dat ontwapening, indien deze sleehls door één partij wordt uitgevoerd, geen bijdrage tot Jiet bewaren \an de vrede vormt'", zei Dulles. De minister voorspelde, dat de „wereldopinie" Ruslond zou dwin gen zijn greep op Oost-Duitsland te verzwakken en hereniging van Duitsland toe te staan. Hij herinnerde aan de bevrijding van Oosten rijk, die z.i. tot stand is gekomen omdat de „wereldopinie" dit na drukkelijk als een „stap van elementaire rechtvaardigheid" had ge- eist. De minister meende, dat ook de Oosteuropese staten op dezelfde wijze een nationale onafhankelijkheid zullen verwerven. De „geest van Genève" kan geen aanleiding zijn tot een verflauwen van de gevoelens van vaderlandsliefde, discipline cii opoffering. De Russen maken thans Re indruk vriendschap pelijk op te treden en zich met alie volken ter wereld te willen verstaan. Mogelijk kennen, zij een spreekwoord als het onze, dat zegt: „Kunt u hen niet verslaan, sluit a dan bij hen aan", zei Dulles. De minister noemde neutraliteit een verouderd begrip. De Russen bedoel den er volgens hem mee, dat ieder land de zwakheid zou vertonen, die onvermijdelijk is als ieder slechts wat te zeggen krijgen, men er niet aan kan ontkomen hun ook ten aanzien van sommige vragen het economisch be leid der onderneming betreffende, me dezeggenschap te verlenen. In dit verband is het van belang nog eens de aandacht te vestigen op een rapport dat op verzoek van het C.N.V. is uitgebracht over „De rechtsvorm der onderneming" door oen commis sie waarvan prof. mr. N. Okma voor zitter is geweest. De commissie-Okma wilde een col lege voor economische medezeggen schap met de volgende vrijwillig ver leende bevoegdheden: a. het gever van advies over de al- eernene richting van het economisch „Nooit is het gevaar voor de Navo vervreemding, verplaatsing of stopzet Jc ]anceren wy be. tin g van het bedrijf: j vin{Jen ons j„ tijdvak van in het c. het geven van toestemming tot j sprjngentje vooruitgang en pres- «tatutenwijziging, rakende de rechts- Van de Sowjet-Unie." positie van het collega van medezeg genschap: d. het geven van toestemming tot een besluit, strekkende tot ontbinding van de rechtspersoon. De laatste drie punten bevatten een medebeslissingsrecht (veto) dat het economisch beleid betreft, maar waar bij. gelijk duidelijk is, de belangen der werknemers op zeer intense wijze zijn betrokken. Het rapport bevat voorts in verband hiermee een uiteenzetting over de vraag welke wijzigingen er in het gel dende burgerlijke recht met betrek king tot de rechtsvorm van onderne mingen moeten worden aangebracht Sir John zei niet van mening te zijn, dat de Sowjet-Unie oorlog wenst. Hij meende dat Rusland zal pogen eon oorlog te voorkomen, zolang het ding te maken. Westen over de afschrikkende mid-' T7"" J~ 00 delen beschikt, De aankondiging van de zijde der Sowjet-Unie en andere landen van het Sowjet-blok van een vermindering der strijdkrachten met ongeveer 800.000 man betekent geen belangrijke vermindering van de sterkte der communistische strijd krachten. Het aantal Sowjet-divisies blijft 175 en zij zijn zeer versterkt wat de hoeveelheid uitrusting be treft. Hetzelfde geldt voor de Russische luchtmacht. De luchtparade van één Mei heeft getoond, dat de Sowjet- Unie de vraagstukken van de massa productie van jagers en bommenwer pers met straalaandrijving overwon nen heeft. Ook bij de marine zijn grote vorderingen gemaakt en de atoomenergie houdt gelijke tred. Een tweemotorige Convair 340 van de Jugoslavische staatsluchtvaartmaat schappij is gisteren in een dikke mist in het Wiener Walcl neergestort. De machine, die van Cairo via Bel grado naar Londen onderweg was. ex plodeerde op een 350 meter hoge heu vel bij een pogring om op het Weense vliegveld Schwechat een normale lan- Naar Pia verneemt, m m Haruru op Zuid-Ceram een gevecht geleverd tus- em bevoegdheden als boven aange- 'sen een aantal aanhangers van de RMS duid te kunnen tot stand brengen. j (republiek Zuid-Molukken» en een pelo- Nu de zaak in o-i Kamer weer op het 1 ton van de mobi.de brigade. De leden tapijt is gebracht, verdient dit rapport van de mobiele brigade verdreven de hernieuwde belangstelling. RMS-ers. tan wie ujf wer. m cao Van de 29 personen aan boord zijn zes onmiddellijk om het leven gekomen terwijl 16 anderen met verwondingen in het ziekenhuis moesten worden op genomen. Eén van hen is vanmorgen overleden. Tot de gewonden, die in een zieken huis liggen, behooit de 2ó-jarige Rot terdamse zakenman Arie Vermeiden. De verwondingen van de heer Vermei den schijnen niet van ernstige aard te zijn zichzelf tot steun heeft. „Afzijdigheid voor de staten zou thans hetzelfde zijn als dat eike samenleving zou besluiten de politie op te heffen en het aan de burgers zelf zou worden overgelaten hun huis met eigen vuurwapenen te verdedigen", verklaarde de Ameri kaanse minister. De recht-lreekse radioreportage van Schiphol bij het vertrek van H M. de Koningin en Z. K. H tie Prins tier Nederlanden op Zaterdag 15 October aanstaande zal niet zoals in de racUobladen staat gepubheeetd worden uitgezonden van 17.3018,00 uur, maar ,an 16,4017.30 uur. H. M. koningin Juliana en Z. K. H. prins Bernharri zul'en op hun reis naai de West Zondag a.s. tussen negen en tien uur op Bermuda aankomen. Zij zullen enig»' uren geheel informeel, op het eiland verblijien en verwelkomd worden door de v. aannemende gouver neur A. G. T. Haphn. Zij zullen gast m zijn huis zijn en in dat van Sir John Cox. „speaker" van het parlement van Bermuda en tevens consul van Nederland. Nadat het Koninklijk Paar van Ber muda naar San Juan is gevlogen zal het zich, in tie loop van de dag te Porto Rico inschepen op Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", waarmee de tocht naar Cura cao zal worden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) Kringen, die in contact staan met de enige maanden geleden in stilte uit Nederland vertrokken ex-kapitein West-er ling, zijn mo menteel in onderhandeling met de heer W. H. de Ridder, eigenaar van een scheepvaart- en handels onderneming in Maassluis, over de aankoop van een voormalige Duitse snelboot. Deze snelboot ligt al ruim een jaar aan de Hellingkade tegenover de scheepswerf H. de Haan te Maassluis. De Duitse bondskanselier Konrad Adenauer heeft longontsteking, aldus hebben zijn doktoren vandaag bekend gemaakt, In een speciaal medisch bulletin, uit gegeven door twee doktoren, wordt mee gedeeld, dat de 79-jarjge kanselier, die bronchitis had, nu aan een lichte bron- chiale pneunonie lijdt. Dit is de eerste aanwijzing dat Adenauer ernstig ziek is. De laatste vijf dagen moest hij in zijn villa blijven. In bet medisch bulletin van vandaag woidt overigens gezegd, dat de long ontsteking „aar. het afnemen is". ,.De koorts is gezakt. De kanselier moet echter ten minste no g een week in bed bluven" Oo de Pleinweg te Rotterdam bij de oversteekplaats Texelsestraat—Blanken- burgstraat werd gisteravond laat de 50- jarige fabrieksarbeider A. Bokx uit de Polslandstraat. toen hij met zijn fiets aan de hand wilde oversteken, aangereden door een bestelauto. De'roan werd gegre pen door de rechterzijde van de auto en enige meters meegesleurd. Het slachtof fer werd in zorgwekkende toestand naar het Coolsingelziekenhuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. Geld ontvreemd. Ten nadele van een bewoonster van een pand aan de Burge meester Baumannlaan te Overschie is uit een portemonhaie, die „even" in de hal bij de brievenbus was gelegd. 25.ont vreemd. Joegoslavische legereenheden zijn gisteren te hulp geroepen om mensen te evacueren uit overstroomde steden en dorpen in Noord-Bosnië en Zuid- Kroatiè, waar vier rivieren buiten haar oevers zijn getreden. De nood toestand is afgekondigd. Volgens berichten uit Belgrado zijn ettelijke personen om het leven ge komen en is de schade aanzienlijk. Op vele plaatsen zijn spoorlijnen1 af gesneden en de stad Bosanski Novi (10X00 inwoners) staat geheel blank. Hier en daar staat vier meter water in de straten. 1 Ook zijn troepen gezonden naar de steden Banjaluka. Sisak en Slavonski Brod, die met overstroming worden bedreigd. - Ais onderdeel van de onderzoekingen van de N.V. Nederlandse Aardoliemaat- schappij in het Westen des lands zijrt W en bij Den Haag reeds enkele proefbo ringen verric.it. onder andere in de Westduir.en. Thans zal met eer. soort gelijke boring worden aangevangen in de polder, gelegen ten Zuidwesten var- de Bezuidenhoutsewcg tegenover Mar lot. op een terrein geiegen m de gemeen te Wassenaar. Met óe aanleg van de toegangsweg en het terrein van de bo ring is inmiddels een begin gemaakt. Eén dezer dagen hoopt de eigenaar het verkoopcontract af te sluiten. Naar verluidt zouden er plannen bestaan, het Evipan-avontuur met deze boot voort te zetten. f-'oi/r /in« hfziu'l: mm de Pst zullen HM. de Koningin en Z.K.U. prins liernlmrd Zaterdag 15 October met hel KJ.M.-inestel Jan urn Rietwerk tnn Schiphol 1 ertrrhkeu. Gezapt oerder »p deze 1 lucht is de heer "Siro fZink»! en sleuardess mejtifjr. Rij pst ra (reehit). N ons nummer van 4 Oct. jj, I schreven wil in het artikeltje ..0' die stippeltjes" ook Emmeloord op ét zwarte lijst van hen. die of de Ume- eolleete met hadden gehouden, óf d» opbrengst met op tijd aan het Bureau in Den Haag hadden doorgegeven. Emmeloord protesteert nu: het heeft wel degelijk de collecte gehou den! Bij nadere beschouwing van pag. 85 van het Unie-marbeek 11)55, waaraan wij on/e gegevens ontleenden, blijken nu. door misdruk, alle bedragen een regel te hoog te staan: De stippeltjes, die achter Enschede thuishoorden' 'ijn door dit abuis terecht gekomen ai.l Emmeloord! Wij stellen er prijs 0p te verklaren, dat Emmeloord door deze fout ten on rechte genoemd is. Het verdient als nog de koek. En de gard, ja. die ij voor Enschede! In 1952 stond Ensche de nog genoteerd voor r 728.25, maat in de kolommen van '53 en '54 staan de bekende stippeltjes. En ten onrech te profiteert het nu in het jaarboek 1955 van de bedragen die achter het kleine Enter thuis horen! Maar we twijfelen er nu, na deze voor Enschede ietwat compromitte rende onthulling niet aan, of dit jaar komt ook in Twente's hoofdstad d» zaak voor eikaar! De regering heeft besloten aan de Westduise regering mede te delen dat de beslissing van de Duitse rechter in de zaak-Polak (een der oorlogsmisdadigers, die uit Breda ontsnapten) ernstig wordt betreurd. De rechterlijke uitspraak wekt bevreemding en dc Nederlandse regering kan bezwaarlijk in deze gang van zaken Israel heeft er bij de bestandscommis sie over geklaagd, dat Egypte in strijd met de afspraak niet al zijn troepen uit de gedemilitariseerde zone van El Audja heeft teruggetrokken. (Van een onzer verslaggevers) Twee zusjes, een negenjarig meisje en een vijfjarig meisje, zijn vanmor gen omstreeks half negen, terwijl zij op het trottoir van de Sinjeur Se- meynsweg te Den Haag liepen, aan gereden door een personenauto, wel ke plotseling van de rijweg afschoot, na een botsing met een wielrijdster. De twee meisjes vielen tegen de grond en de auto reed door, over een grasveldje in een langs dc weg lo pende sloot. Het ongeval bracht ge lukkig geen ernstige verwondingen. De slachtoffers konden of naar huis gaan, of via het ziekenhuis naar de woning gebracht worden. De 17-jarige wielrijdster G. D. C. U. uit de Busken Huetstraat verleende om half negen op de hoek van de Sinjeur Semeynsweg en de Jan van Beersstraat geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door de 59- jarige M. van B. uit tie Tautzenberg- straat. Alhoewel ae autobestuurder een aanrijding trachtte te voorkomen, botste zijn wagen toch tegen de Lijnwerker door stroom gedood in Gouda Gistermiddag omstreeks twaalf uur is de 54-jarige lijnwerker van het G. E. B. te Gouda, de heer C. J. Kraan uit Reeuwijk. bij het spannen van draden aan de ringdijk te Nieuwer- kerk a/d IJssel door electrische stroom getroffen en op slag gedood. Boven in een paal gezeten kwam hij waarschijnlijk met twee draden in aanraking waardoor de heer Kraan de volle stroom door het lichaam kreeg. Het slachtoffer was gehuwd: hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Nederlaag van Bevan op Labour-congres Hugh Gaiiskell, een vroegere minister van Financiën, is met grote meerder heid gekozen tot penningmeester van de Britse Labourpartij. Zijn tegencandi- daat, de linkse Aneurin Bevan, leed een beslissende nederlaag. De stemver houding was 5 475.000 tegen 1.225.000. Bevan kreeg ongeveer 750.000 stemmen minder dan bij de vorige verkiezing van een penningmeester. Öolc toen was Gaitskell zijn tegencandidaat. Bij de verkiezing van het uit 28 leden bestaande bestuur, behielden echter de zes leden, die aanhangers van Bevan zijn, op doorslaggevende wijze hun. zetel. Tussen de regering van Laos en de (opstandige» Pathet Laos ls een wapen- stilstand gesloten Een gemengde com missie zal op de naleving van de voor waarden toezien. Er moet nog overeen stemming worden bereikt over het her stel van het regenngsgezag in de provincies Phong Saly en Sam Neua. Deze teletoto toont Je brandende staart tan hei toestel. De 30-jarige lasser M P. X.. uit de Beijerlandsestraat te Rotterdam, kreeg gistermiddag, toen hij in. een constructie werkplaats aan de Van Helmontstraat ijzeren balken aan het opstapelen was. leen van deze balken op de linkervoet IMet een gebroken voet moest de man naar het Zuiderziekenhuis worden ge- I bracht. wielrijdster op. Daarbij drukte Mj waarschijnlijk op de voetrem en op het gaspedaal. Het gevolg was, dat de auto het trottoir opreed, waar juist de twee zusjes, de negenjarige Th. M. de W. en de vijfjarige C. de W., die in de Tautzenbergstraat wonen, lie pen. Na tegen de meisjes opgereden te zijn, schoot de auto door de haag en over het plantsoen in de ondiepe sloot. De wielrijdster kreeg een pijn lijke heup en enkele schaafwonden. Na behandeling in het ziekenhuis aan de Zuidwal kon zij huiswaarts keren. De negenjarige kreeg een scheurwond aan het rechter scheen been en werd ter plaatse geholpen, de vijfjarige liep flinke verwondingen op aan beide onderbenen en werd in het Zuidwalziekenhuis behandeld. De autobestuurder bleef ongedeerd. De brandweer haalde de auto uit de sloot. Li- De unto geraakte na de twee kinderen te hebben aangereden in het witter be zijden de Sinjeur Semeymceg. berusten. Zij behoudt zich hel recht voor op deze kwestie terug te komen. Dit antwoordt minister Beyen op vragen van het Tweede-Kamerlid dc heer tVagenaar over de in Duitsland in vrij heid gestelde Bredase vluchtelingen. De invrijheidstelling van W. van der Neut betekent niet dat de procedure over het verzoek om diens uitlevering beëindigd is. Het bevel tot zijn inhech tenisneming werd door het „Oberlandes- gericht" in Ceüe opgeheven omdat het de overtuiging had dat Van der Neut zich niet zou onttrekken aan de procedure. Daar het hier een uitspraak van een be voegde Duitse rechter betreft, is de al- dan-niet aanwezigheid van goede wil bij de Duitse regering niet m het geding, aldus de minister. Sedert het inwerkingtreden van de nieuwe Duitse wet in Februari is de Duitse rechter aan strengere criteria ge bonden bij beoordeling van de vraag of 'n persoon, wiens uitlevering wordt ge vraagd, de Duitse nationaliteit bezit. De Sowjet-Unie ïs bereid alle Ara bische landen technische en economische steun te geven. Dit heeft de Sowjetam- bassadeur in Egypte, Daniel Solod, w Cairo medegedeeld. Verder zei de ambassadeur, dat de Sowjet-Unie van plan is de culturele betrekkingen met "de Arabische landen te versterken door uitwisseling van missies. Thans reeds bevindt zich een groep dansers, musici en zangers w Egypte. De regeringen van Libye en de Sow jet-Unie zijn overeengekomen diplo matieke betrekkingen aan te knopen. Dit heeft de premier van Libye Moes- tafa Ben Halmin, meegedeeld. r <i-v V A r v ft Handhaving van de bevoegdheid der regering, maximumprijzen voor te schrijven, achten de ministers van Economische Zaken a.i. en van Land bouw, Vïsserü en Voedselvoorziening a.i. onontbeerlijk. Dit ter verwezen lijking van de huidige politiek van prijsstabiiisatie van de regering, die in eerste instantie de rust in de prijzen tot stand dient te brengen en waar mogelijk prijsverlaging dient na te streven. Dï beide ministers delen dit mee io hun memorie van toelichting bij een wetsontwerp, waarin bekrachtigin» wordt gevraagd van het Kon. Besluit van 30 Augustus, volgens hetwelk de Prijsopdrijvings- en Hamstenvet op 27 September jl. opnieuw in werking is getreden voor de tijd van ten hoog* ste één jaar. De regering heeft het advies van d® SER gevraagd over de vraag, in welke mate zij in de toekomst bij voort during de beschikking dien: te hebben over bevoegdheden op het gebied van de prjjzen. Dit advies is inmiddels ont vangen. Het is de-regering niet moge lijk voorstellen te doen op zó korte termijn, dat een hernieuwde inwer kingstelling van de Prijsopdrijvings- eo Hamsterwet 1S39 niet meer nodig Bevorderd zal echter worden, dat dezo voorstellen zo spoedig mogelijk wor den ingediend.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2