Margaret en Tow het weekeinde op landgoed L i Oprichting Chr. Vakver Dronken fietsers oorzaak van veel ongevallen - Damwedstrij d - Oost ~W est De grote greep Foto-wedstrijd van „Trouw" Nederlanders hielden collecte voor Turkse Koningin bij jubileumviering van Plattelandsvrouwen m Vanmiddag in Essen Na a r com merciële KNAC wil scherpe maatregelen Schip van Oranjelijn aan de grond Officieel protest bij Indonesië Comité-Mennet Australië en Cuba lid van Veiligheidsraad ZATERDAG 15 OCTOBER 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3205 Weerbericht Geen verklaring Wijziging van een aantal bepalingen in de Grondwet isie? EUROPEES PARLEMENT BIJEEN 5 Prinses Margaret en Peter Townsend zijn gister avond bijeengekomen voor een rustig weekend achter de zwaar bewaakte hekken en hoge muren van een afgelegen buitenhuis in het bos van Windsor. Margaret en Townsend waren gisteren ieder op etgen gelegenheid naar dit buitenhuis eigendom van de nicht van de Prinses gereden. Toen beiden ten huize van hun gastheer en -vrouw, de heer en mevrouw John Lycet Wills, wa- I ren. zei een inspecteur van politie tegen de menigte jsamengestroomde journalisten: „Zij blijven voor het weekend". Het huis staat temidden van dichte bossen. Langs de oprijlaan staan hoge, zware bomen. Van de weg af kon in het huis geen enkel licht worden waargenomen. Twee leden van de staf van het landgoed sloten de hekken, nadat Margaret en Townsend binnen Waren, Een politieauto stond vlak voor de hekken. Op het landgoed zelf bevinden zich zes politie ambtenaren. Andere politieambtenaren die met walkie-talkies uitgerust waren, patrouilleerden langs de muur, alsof het geen buitenhuis, maar een gevangenis was. Townsend was in de voormiddag aangekomen en maakte later op de middag nog een kort uitstapje met mevrouw Wills. Advertentie A.NTON HUNIÏVK Hel 7.328 ton metende Neder landse schip Prins Willem van j Oranje is gisteren bij Longue Pointe aan de grond gelopen. Vijftig passagiers werden door een havensleepboot uit Montreal aan land gebracht. Het vlaggeschip van de Oranje- lijn bleef ondanks pogingen van een sleepboot om het vlot te krij gen in de modder steken. Het schip was van Rotterdam, Hamburg en Bremen met een vol ledige gemengde lading en de 50 passagiers op weg naar Montreal. Er waaiden krachtige winden toen het schip vastliep. De loods van het schip verklaarde a an boord te zullen blijven tot het veilig de haven zou hebben bereikt. O r\E Nederlandse afgevaardigden P, J. Kapteyn en F. J, Goedhart hebben gisteren te Straatsburg in de raadgevende vergadering van de Raad van Europa een collecte gehouden voor de Turkse afgevaardigde Feridun Ergin, een democraat, wiens reis- en ver blijfkosten om de vergadering bij te wonen niet meer door ziin regering worden vergoed. TEN behoeve van onze lezers die dammen, willen wij een wedstrijd organiseren tussen Oost- en West-Nederland. Oost-Nederland wordt dan vertegenwoordigd door de pro vincies Groningen, Friesland, Drente. Overijsel en Gelder land. West-Nederland door Noord-Holland, Zuid-Holland. Utrecht, Noord-Brabant, Limburg en Zeeland. In de damrubriek van Zaterdag 22 Oct. a.s. zal worden be kendgemaakt, wie van de beide legers de witte stukken zal voeren. Uiterlijk iedere Woensdagavond moeten de zetten (liefst vermeld op een briefkaart) in het bezit zijn van onze damredacteur, de heer H. Smit, Hertspieghelweg 80, Amster dam (Tel. 12S621). De zet waarop de meeste stemmen worden uitgebracht, zal worden gespeeld. De heer Smit zal iedere week de gekozen zetten bespreken. Voorts -worden de gespeelde zet ten beoordeeld door middel van een puntenwaardering. Ieder een, van huisdammer tot hoofdklassespeler, kan aan deze wed strijd meedoen. Na verloop van tijd zal een voorlopige stand worden gepubliceerd. Voor de deelnemers die op de bovenste plaatsen van de ladder komen, zullen wij enkele prijzen be schikbaar stellen. Mevr. Bonman zal regering verzoeken om: BOTSING OOST-WEST Niemve ongeregeldheden te Leuven Omgekeerde sloep gevonden TWEE KINDEREN VERMIST IN AMSTERDAM Sow jet-Unie wil bijeenkomst ontwapeningscommissie Twee gezinswedstrijden var veilig verkeer Uit raam «revallen Botterdam: Witte de Withstraat 30 - Teler 115700 u 1 Postbus 1112 - Postgiro No. 424:119 klacntendienst abonnementen 18.30-19.30 u. Zaterdags i<18 uur: Telefoon 1 Ir5700 ■S-Gravenhage: Httygensplein 1 Postgiro 424KB7 Reclame: lel. 111892 - Acim. Tel. 114402 Klachtenriamtt 1B.30-19.30 u.: Te!. 302560 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 8788" B75eSrn'kwarnaï Wnt pw 7**' f 2/26 lw maar'd' b./j> per jcu.m iaat U,o?!«o nummers 13 cent Verschijnt dadelijks Thoiuv' Directie: C'. A. KKUXlM; en Mr. K. VAX HOUTEN Weersverwachting, geldig tot Zondagavond: WISSELENDE BEWOLKING Wisselend bewolkt met enkele buien in hoofd zaak in de kustprovincies. Krachtige tot matige wind tussen West en Noord. Kouder. 16 October: zon op 7.06. onder 17.48: maan op 8.01. onder 17.35. 17 October; zon op 7.T)8, onder 17.46; maan op 3,11, onder 18.03. O Hoofdredacteur; Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT DE volgende weck vieren wij hot vijf en zeventigjarig beslaan van de Vrije Universiteit. Bij de betekenis van deze Universi teit willen wij een ogenblik stilstaan Wat was het doel van Kuyper e: zijn medestanders toen zij haar op richtten? Natuurlijk, zal men zeggen, het doe! was het opleiden van studenten in ver schillende takken van wetenschap ten einde op die wijze in onze maatschap pij over een voirinend aantal christe lijke leidslieden te kunnen beschikken. En inderdaad dat was een doel. MAAR in net wezen van de zaak be tekende het veel meer. Kuyper heeft begrepen, dat er over heel het leven in deze wereld eer strijd gestreden wordt tussen het Rijk van Christus en de machten der duis ternis. Die strijd treedt niet overal even klaar en duidelijk aan de dag Die strijd wordt vaak gecompliceerd doordat er aan de ene zijde onheilig vuur op het altaar ligt en er aan de andere zijde niet naar de consequen ties van verkeerde uitgangspunten wordt gestreeld. Die strijd is op het ene gebied soms feller dan op het an dere. Daar spelen karakterkwesties en tradities een rol in, Maar in wezen blijft het toch altijd gaan om die ene grote tegenstelling en die tegenstelling is de achtergrond der geschiedenis en breekt er ais tiet ware telkens weer en telkens duidelijker doorheen. De geschiedenis duet dan ook zien dat de machten der duisternis naar pionnen in dat grote schaakspel zeer goed weten te bewerktuigen. In Kuypers dagen zaten de gelovi gen in het hoekje waar de slagen vie len. Politiek en maatschappelijk wa ren zij uitgerangeerd. Eer. krachtige offensieve orthodoxe theologie ont brak. Men stond slechts stellingen tc verdedigen tegen de aanvallen vai het modernisme. De hele rest der we tenschap was volkomen gesaeculari- teerd. Rationalisme en materialisme vierden hoogtij. En deze gesaecuiari- seerde wetenschap moderniseerde het hele leven. De wetenschap was zo zeer anti-christelijk dat de gelovigen de neiging hadden zich daar niet mee in te laten. Tegen de wetenschappelijk geargumenteerde twijfelzucht kon men niet op. Men voelde zich hoe langer hoe meer onwennig in de wereld. Men trachtte het kinderlijk geioof te behou den door maar niet op de wetenschap te zien. Dat was een struisvogelpoli tiek, maar de gelovigen hadden nu eenmaal tegen het hoogmoedig opti misme en het zelfverzekerde rationa lisme op wetenschappelijk gebied geer woord terug. Zij konden alleen maai meer bidden, maar met de vijand spreken in de poort, dat ging niet Margaret kwam drie uur later aan rijden. De gordijntjes van haar zwarte Rolls Royce waren neergelaten. Zij was vergezeld van haar hofdame. Iris Peake. Om elf uur werden de hekken voor de eerste maal sinds de komst van de Prinses geopend. Een rechercheur kwam naar buiten en deelde de me nigte, die in de kille avond stond te kleumen, mee: „Het heeft geen zin, dat u hier nog langer blijft staan. Iedereen slaapt". Op het ogenblik wordt geen aan kondiging over de persoonlijke toe komst van prinses Margaret overwo gen. Dit heeft Clarence House, de woning van de prinses en van ko ningin-moeder Elizabeth, gisteravond officieel meegedeeld. De prinses heeft de perschef van de Koningin verzocht de hoop uit te spreken dat de pers en het publick liaar de gebruikelijke hoffelijkheid en medewerking zullen betonen bij het eerbiedigen van haar particuliere leven, zegt de verklaring. HelangstrllJng roor Clarence Hfi'tse, icutir knhtnc! f'elrr Tnuinsend op bezonk it .geivresi bij prinses- Margaret; ij- (Van onze Haagse redacteur) De regering heeft bij de Tweede Kamer een voorsteL ingediend tot wijziging van een aantal bepalingen in de grondwet op het gebied van de buitenlandse betrekkingen. De wijzi gingen zijn in hoofdzaak van tech nische en redactionele aard. Ten aanzien van de goedkeuring van overeenkomsten wordt o.m. voor gesteld te schrappen de bepaling die aan de beide Kamers der Staten Generaal de bevoegdheid geeft voor de afloop van de termijn van dertig dagen te verklaren dat geen uit spraak over de overeenkomst wordt verlangd. Van deze procedure wordt slechts zelden gebruik gemaakt en zij heeft bovendien een aantal moei lijkheden van staatsrechtelijke aard opgeworpen. Tiet wordt neer worstenueer V weec wel, van dac natte, gure weer, waarbij men echt zin krijgt in zo'n heerlijke Gelderse Rookworst. Neem de beste... van Anton Hunink! Kijk naar hec loodje aan de worst. Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER (Van één onzer verslaggevers) Naar wij vernemen zal hedenmiddag te Essen in, Duitsland een vergadering worden gehouden van Protestants Christelijke en Roonis-Katholieke arbeiders met het doel te geraken tot de oprichting van een Duits Christe lijk Vakverbond. Er zal een voorlopig statuut en pro gram van actie alsmede een voorlopig bestuur worden gekozen, waarna de definitieve oprichting van een Duitse interconfessionele vakbeweging zal plaats vinden tijdens een congres dat in de loop van November gehouden zal worden. De laatste jaren is in Duitsland het onbehagen over de gang van zaken in de 6 mill, leden tellende Deutschee Gewerk- schaftsbund steeds groter geworden. Nog in het voorjaar is tijdens het congres van HET is in deze penibele situatie, die Kuyper in haar wezen heeft door grond, dat hij zijn volgelingen tot een radicale zwenking dwong. Naast het bidden werd ov r de hele lijn hei werken gesteld. En dat werken moest juist in de kernkwestie geschieden. Tegenover de gesaeculariseercie wetenschap, (ie we tenschap zonder God en Zijn Woord moest de christelijke wetenschap, de wetenschap met God en Zijn Woord worden gesteld. Zo dwong Kuyper zijn mensen het pad op waar zij eertijds bang waren geweest God te zullen kwijtraken, het pad der wetenschap En inderdaad daar waren velen zeer velen. God kwijtgeraakt. Maai Kuyper ging zijn mensen voor om juist daar waar de slachting geschied de. de boze te wederstaat!. En zo is de Vrije Universiteit ont staan, gegroeid en tot wasdom geko men. De Vrije Universiteit is do be lichaming van de gedachte, dat de he le wereld van God is en dat God ovei alles gaat. En (lat er daarom niet: steekhoudends in de wetenschap is U bedenken dat tegen God ingaat en da wij in onze onderzoekingen. ho( vreemd en raadselachtig en hoe me' allerlei dingen waaraan we gewent zijn haar resultaten ook breken, al tijd voor 100 pet. veilig zijn als wc het maar met God en in trouw aan Zjjn Woord doen. DEZE Universiteit viert haar vijf enzeventigjarig bestaan. Ais we op de wereld rondom ons letten moe ten we zeggen: Ze is iaat gekomen. Van allerlei faculteiten die langzamer hand ontstaan zijn moeten we ook zeggen: Ze zijn laat gekomen. Want wat hebben wc daardoor op velerlei gebied terrein verloren. Maar ze is er. En op haar vijfen zeventigste verjaardag nadert ze dan toch haar voltooiing. De christelijke wetenschapsbeoefe ning over heel de linie is feit gewor den. Zij vormt de achtergrond van alle christelijke activiteit in het leven van alle dag. Daardoor is die actie niet meer in cidenteel of fragmentarisch. Zonder de Vrije Universiteit zouden wij in de politiek en in het maat schappelijk leven alleen maar aan christelijke brokstukken werken. Door de greep van Kuyper cn de zijnen in het stichten van een Vrije Universiteit, worden die brokstukken aaneengevlijd en aaneengevoegd ii een univei'seie, het hele leven beheer sende, conceptie: Geen duimbreed is er op heel t er van ons menselijk leven, waarvan de Christus, die aller Soeverein is, met roept: „Mijn". Abt gevolg op het experiment van (te Stichting „Televisie '55" heeft zich. naar wij vernemen, thans een aantal Nederlanders verenigd tot een „Comi té de patronage", met het doel dc re gering en het pariement in overwe ging te geven, de toepassing van com merciële televisie op enigerlei wijze mogelijk te maken en te willen bevor- j deren. Ia d:t comité dei patronage hebben reeds zitting genomen de navolgende personen: dr. ir. 11. Bloeingarten te 's-Gravrrihuge, prof. (Ir. .1. 17. M. van der. Brink te Laren iN.H.t. mr. VV. H. Focke- ma Andreae te Rotterdam, prof. dr. ir. H C. J. H. Gelissen te Maastricht. W. A. Grollenberg te Amsterdam, h. van Hoek Hz te Enschedé, dr. H. M. Hirsch- feld tc 's-Gravenhage, prof. dr. G. Holst te Aerderthoui. jftr. E. J. van Holthe te Wassenaar. B, G. Kernkamp te Gronin gen. O. M. E. Loupart te Eindhoven, mr, K. P. van der Mandele te Rotter dam. M. A. Iteinalda tc 's-Gravenhage. prof. dr. F. J. Th Kutten te Nijmegen, jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen te Muonen bij Eindhoven, mr. M. P. L. Stc-enbergiie te Goirle. prof dr. W. H. C. Tenhacff te Utrecht, .laeq Verkade te Bilthoven, mr. G. E. van Walsum te Rotterdam. H. H. V,'emmers te Oirs- bcek en mr. H. L. WoUcrsom tc Rot terdam. Dit comité zal nog met andere leden worden uitgebreid, maar reeds is de minister van Onderwijs. Kunsten en We tenschapper. modeling gedaan van de oprichting van dit comité en van de doelstellingen. Tot deze doelstellingen behoort ook het steun geven aan de vorming van een combinatie van te goeder naam er. faam bekend staande en kapitaal krachtige ondernemers. Beoogd wordt een combinatie, die alle garanties be- z:t dat zij werkelijk voldoet aan de eisen, welke aan een concessionaris van commerciële televisie gesteld rnogen worden. Dc minister is medegedeeld, dat een dergelijke combinatie op het ook. dat naar dc mening van het co- m5ic de patronage bedoelde combinatie ter zijde gestaan dient te worden door bij uitstek deskundigen op het gebied van „kennisoverdracht" in het alge meen en van het onderdeel reclame in het bijzonder. rtXZE LEXERS hebben ons verrust met een zo groot ttmltil. inzendingen voor dc wedstrijd „Welke volgorde kiest U'S", dat wij tot onze spijt ttiet gereedgekomen zijn met het nazien van alle binnen gekomen brieven. Wij aioeten daarom de be kendmaking van de namen der prijswinnaars van beide wed strijden uitstellen tot Zaterdag 22 October a.s. Uit recente publicaties is, naar de K.N.A.C mededeelt, algemeen de in druk gewekt dat ongeveer 2500 ver- keersmisdrijven. welke in het eerste halfjaar van 1955 werden gepleegd, waarbij de bestuurders van voertuigen onder de invloed van alcohol verkeer den, 2500 automobilisten betroffen. De K.N.A.C. zegt nu, dat dit een geheel onjuiste voorstelling van zaken is. Blijkens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in het eerste halfjaar van 1955 2301 on herroepelijk veroordelingen uitgespro ken terzake van het rijden onder zo danige invloed van alcoholhoudende drank, dat het voortuig met meer naar behoren kon worden bestuurd. Van deze 2301 gevallen betrof 20.t pet. of te wel 477 gevallen motorrijtuig-be stuurders. In 198 gevallen werden bromfietsers veroordeeld, terwijl de fietsers voor 70.5 pet. (1622) van het aantal gevallen aansprakelijk zijn. Dit komt er dus volgens de K.N.A.C op neer dat bijna 80 procent of 4/5 deel van de aleohol-verkeersmisdrijven op rekening van het langzame verkeer ko-j men en dat hei dus onjuist is het tej doeu voorkomen alsof alleen motorrij tuigbestuurders zich hieraan schuldig maken. Uiteraard dient tegen de dron ken chauffeur zeer streng te worden opgetreden, maar het zou naar de me ning van de K.N.A.C. .gezien de cijfers, geen overbodige iuxe zijn tevens zeer scherpe maatregelen tegen de dronken fietsers en bromfietsers te nemen. De Amerikaanse minister van Fi nanciën. George Humprey. heeft mede gedeeld, dat zijn ministerie binnenkort een electronisch brein in gebruik za! nemen, dat 450 ambtenaren zal ver vangen. De Turkse regering heeft besloten Ergin uit de Turkse delegatie terug te trekken. De democratische rege ringspartij heeft hem uitgestoten, om dat hij critïek heeft uitgeoefend op de politiek van de Turkse regering en bij plaatselijke verkiezingen candidaten can een der oppositiepartijen heeft ge steund. Volgens bet statuut van de Raad van Europa mag geen der afgevaardigden worden teruggetrokken zonder toe stemming van de raadgevende ver gadering. Na een bespreking van deze kwestie verzocht voorzitter Guy Mollet de Turkse afgevaardigde Mandalinci aan zijn regering he; standpunt van de vergadering mee te delen, ciat een re gering niet het recht heeft een afge vaardigde tijdens de zittingsperiode te vervangen. De heer Goedhart zei dat ongeveer 3000 gulden nodig zou zijn om Ergin zonder steun van de Turkse regering toch naar Straatsburg te laten komen. Samen met de heer Kapteyn haalde hij binnen twee uur meer dan ?09 gulden op. De zitting was begonnen met een her denking van mr. A. J. N. M. Struyckon de Nederlandse griffier van de raad, die op 30 September plotseling is over leden. dc Duitse eenheidsvakbeweging die na de oorlog door de bezettende macht in belangrijke mate is geprotegeerd ge bleken dat de D.G.B. steeds meer in socialistisch marxistisch vaarwater ge raakte en dat van de tolerantiegedachte en van politieke neutraliteit steeds min der terecht komt. In verband hiermee is thans defini tief besloten het monopolie van de Deut sche Gewerkschaftsbund te breken en over te gaan tot de heroprichting van een Duitse interconfessionele vakbeweging zoals die ook voor 1933 in Duitsland heeft bestaan en waarin R.K. en Prot. Chr. ar beiders samenwerkten. Het ligt in het voornemen in de bestuursorganen van het nieuwe vakverbond pariteit aan te brengen tussen de vertegenwoordigers van de Prot. Chr. en R.K. arbeiders. Mevr. mr. M. Boeman, de verdedig ster van Jungschlaeger, heeft in een interview met Associated Press ver klaard, dat zij vanplan is de Neder landse regering te verzoeken ©en offi cieel protest in le dienen bij de Indo nesische regering, indien het Hoogge rechtshof geen maatregelen noemt naar aanleiding van haar protest. Zij heeft bij het Hooggerechtshof geprotesteerd tegen de manier, waarop rechter G. ÏWaengkom het proces tegen Jungschlaeger leidt. Ook heeft zij zich beklaagd over de voortdurende pogin gen van de openbare aanklager Soe- narjo om het proces te misbruiken voor anti-Nederlandse propaganda. DE voormalige president var de Ko len- en Staalgemeenschap Jean Monnet heeft een comité gevormd waarin vertegenwoordigers van ver schillende politieke partijen uit de zes landen alsmede uit de vakbeweging zitting hebben genomen, dat wil be vorderen, dat men op het gebied van de gemeenschappelijke markt en op dat van de atoomenergie tot een ge zamenlijk Europees handelen zal ge raken. Vooral het punt van de atoomenergie is actueel. Het uitgangspunt van het Coraité- Monnet is dit dat men in de onderhan delingen die daartoe nodig zijn en die b.v. thans te Brussel reeds aan de gang zijn uit zal gaan van de ge dachte dat voor het weislagen er van overdracht van bevoegdheden nood- zakc'-'ik is. We zullen nog wel gelegenheid heb ben nader op deze dingen in te gaan. De samens*plling va n hei Comité- Monnet bewijst echter dat de conjunc tuur van de Europese integratie gun stiger ligt dan men voor kort meende. De algemene vergadering van de Ver. Naties heeft gisteren Australië en Cuba voor de duur van twee jaar gekozen tot lid van de Veiligheidsraad, ais opvolgers van resp. Niemv-Zeeland en Brazilië. Australië kreeg 53 stemmen, Brazilië 42 De vereiste meerderheid van twee derden bedroeg 39 stemmen. Over de opvolging van Turkije, het derde niet- vaste lid dat vervangen moest worden, is nog geen beslissing gevallen. Oost en West stonden hierbij tegenover elkaar. Aanvankelijk ging de stemming tus sen de Phiüppijnen, gesteund door de Ver. Staten, en Polen, gesteund door het Sowjet-blok. Toen na de vierde stemming nog geen van beide de ver eiste meerderheid van tweederden had behaald, bracht de Sowjet-groep haar steun over op Joegoslavië. Maar ook de vijfde en zesde stemming brachten geen beslissing. De algemene verga dering zal volgende week de stemmin gen voortzetten. De communisten hebben betoogd dat indien Polen niet gekozen zou worden, dit nadelig is voor de internationale samenwerking en de „geest van Genève" in .gevaar zou komen. Rooms-katholieke studenten hebben gisteren te Leuven een schertswielerwed- strijd gehouden, die is uitgelopen op he vige gevechten met de politie. Ongeveer veertig studenten werden gearresteerd, nadat de wielrijders, gekleed in wappe rende zwarte capes, rondom het stadhuis plein reden in wat de „Grote prijs van Collard" werd genoemd. Leon Collard is de socialistische mi nister van Onderwijs van wie de nieuwe onderwijswetten zijn uitgegaan, waarbij de subsidies aan rooms-katholieke scho len werden besnoeid en de staatsinvloed op deze scholen werden versterkt. Gisteravond heeft Scheveningen railio gemeld, dat ten Noorden van Ameland een met de kiel naar boven drijvende reddingboot is waargenomen. De boot werd het eerst om vier uur 's middags gezien door een passerend schip. De Amsterdamse kinderpolitie verzoekt namens de ouders opsporing van de 9-ja- rige Ronald George Koot en zijn broertje de 6-jarige Leslie Koot. De beide te Am sterdam wonende jongens worden sinds Donderdag 13 October vermist. Eon on geluk wordt gevreesd. (Bi"" :.-l Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen is gisteren tijdens een jubileumbijeenkomst in de Houtrusthallen in Den Haag door H. 51. de Koningin het haar aangeboden beschermvrouwe schap aanvaard. De koningin heeft een deel van de jubileumviering bijgewoond. Omstreeks twaalf uur kwam de ko ningin aan bij het Houtrustgebouw, ver gezeld door mevrouw W.A. Repelaor van Driel «eb Van der Willigen, dame du palais. Bij de ingang werd de ko ningin ontvangen door de leden van het dagelijks bestuur. In de hal waren de overige zeven leden van het hoofd bestuur ter begroeting aanwezig. De Sowjct-Unie heeft dc afvaardigin gen naar de Verenigde Naties gisteren verrast door te verzoeken om een bij eenkomst van de uit twaalf leden be staande ontwapenings-commissie. Het Russische verzoek werd ingediend bij de Turk Selim Sarper. die deze maand voorzitter van. de commissie is. In het desbetreffende verzoek wordt ge zegd, dat de commissie bijeen dient te komen ter bestudering van het versla? van de subcommissie voor ontwapening, waarin vertegenwoordigers van vijf lan den zitting hebben, en om haar eigen rapport op te stellen voor de Veiligheids raad en de Algemene Vergadering. Nu ovc in het land de wedstrijd folder van net Verbond voor Veilig Ver keer is bezorgd, wordt men eraan her innerd. dat behalve de „kijk- en lees- wodstrijd" een „kijk- en luisterwed strijd" is uitgeschreven. Dit laatste in samenwerking met de omroepverenigin gen. Er worden n.l. twee hoorspelen uitge zonden. het eerste op 18 October van 18.20—18.30 uur door de KRO. Dit hoorspel wordt herhaald op 19 October van 10.0010.10 uur door de NCRV. Op 20 October volgt het tweede hoor-. spcl, dat uitgezonden wordt door de ■VRO van 19.0519.15 uur. Dit tweed" hoorspel wordt op 21 October herhaald door de VARA van 8.158.25 uur. Bij het zemen van ramen m haar woning op een eerste etage aan de Stuwstraat in Den Haag is gisteren de 29-jarige mevrouw J. v. O.—P. uit het raam gevallen. Zij viel van een hoogt» van drie meter en brak haar pols e® beschadigde enkele rugwervels.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1