Oir. Overheidspersoneel kwam in feestvergadering bijeen Zending in Suriname verdient meer belansstellins; Concertgebomvorkest in de Rotterdamse Schouwburg ASSISTENTE Koningin opent ds Lek-duinleidine Woensdag 26 October 1955 TROUW SCHIEDAM Directeur stond terecht VLAARDINGEN Advertentie wegens belastingontduiking Twee gouden CJN.V.-insignes uitgereikt Ds. W. A. Belfor uit Paramaribo sprak Vlaardingse auteurs spraken voor stadgenoten c Collecte voor de vluchtelingen Burgerlijke stand van Schiedam Ds. Mulder sprak voor Zakenstudiekring MAASSLUIS Verlaging van gas- en electriciteitstarieven Boodschap van Eisenhower Motorclub „Schiedam was bii een Zusier P. Meijboom kreeg gouden C.N.V.-speld Grondverkoop Seheveningse loggers doen goede vangsten Kinderboekenweek T isserijberichten Exeelsiornieuws Opbrengst Kruiscollecte Waardige viering van nationale feestdag bepleit Aeneas" neemt brandend Frans schip op sleeptouw Tas ni«t negentig gulden verdwenen Verkeerszuil omgereden voor de Loonadministratie Blijft W.E.U.-commissie in Saarland Kleirue binnenbrand Dc Procureur-Generaal bij het Ge rechtshof te 's-Gravenhagc hecFt van morgen bevestiging gerequirccrd van het vonnis van de Rechtbank te Rotterdam tegen dc 63-jarige directeur P. V. uit Schiedam, die er van was beschuldigd over de jaren J948 en 1902 zijn inkomsten onjuist te hebben opgegeven en over het tucede kwartaal van 1953 de loon belasting- voor 7.jjn n.v. onjuist te hebben ingevuld. Het vonnis van de rechtbank te Rot terdam luidde twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en t 15.000 boete subsidiair twee maanden hechtenis. V. re.de ter zitting om. dat hij de aangiften vo'oi de -belastingen steeds in te goed vertiouwen overliet aan zijn boekhouder. Als deze het formulier had ingevuld tekende hij zonder cijfers te controleren. De boekhouder vulde op de formulieren steeds de netto-salarissen in. In totaal zou de schatkist ongeveer f 15 000 te kort 7ijn gedaan. Dc Piocureur-Gcneraa! zeide in zijn requisitoir om., dat hij we! opzet aan nam omdat de boekhouder zelf er geen enkel voordeel van kon hebben de for mulieren onjuist in te vullen. „Geen sterveling tekent blindelings een belas tingformulier". zeide de Procureur-Ge neraal vooils. De verdedigd, mr. Terlaan. zeide in zijn pleidooi o.m., dat de positie \an de N.V. hopeloos is. Binnenkort za! zij wel failliet gaan. Dit zou volgens pleiter te wijten zijn aan de daden van dc vroegere sccietaris van V.. die met de geheimen van V. een eigen zaak was begonnen en de oude N.V. had doodgeconcurreerd. Pleiter vroeg vrijspraak rmdat zijns inziens de opzet niet bewezen was. Arrest 4 November a.s. „Wal de roeping van de kerk?'", wa» de vraag, die ds. W. A. Belfor uit Para maribo slelde aan de aanwezigen tijdens de Suriname-Zendingsavond. die de Evangelische Broedergemeente Dinsdag in de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel te Vlaardinqen had belegd, en die door velen werd bezocht. Gods blude boodschap, het Evangelie van Jezus Christus dat is het centrum van de kerk. Daarmee moet zij ook over de wereld gaan en ieder daarvan vertellen, aldus ds Belfor. Het is geen mensenzaak. maar Gods zaak. Daarom staat ook met het mensenwerk op dc voorgrond, maar men gaat uit met hel Evangelie omdat dat een tank is. Dat is ook het uitgangs punt van de zending m Suriname. Daar bij mag er grote dankbaarheid zijn voor de rijke vruchten, die telkens weer ge oogst mogen worden. Intussen zijn dc bekeringen in Suriname meestal inciden teel en hoewel er in dat land al bijna tweehonderd jaar zending gedreven wordt is een pronken daar met een groot aantal bekeerlingen niet mogelijk. De oorzaak daarvan ligt voornamelijk in het feit. dat de zeden en gewoonten, het bu- geloof of van de inheemsen, speciaal van de bosnegers lijnrecht ingaan tegen de grondslagen van het Christendom. Ds. Belfor waarschuwde zeer ernstig voor een al te zelfzuchtig Christendom, dat vaak maar al te gemakkelijk ingang vindt. Een Christelijke gemeenschap mag nooit verworden, en kan dat ook niet wanneer zij oprecht haar Heer belijdt, tot een groep van mensen die alleen maar leven voor en in hun eigen kringetje en die buiten de denkbeeldig getrokken cirkel niet kijken. Hij sprak de hoop uit. dat deze zendingsavond ertoe zou mogen bij dragen dat de zending in Suriname wat meèr in de belangstelling zou komen te staan, een daadwerkelijke belangstelling dan. die zij zozeer behoeft. Ook ds. Zijlstra sprak in deze geest, toen hij met enkele woorden ds. Belfor inleidde. De heer Uittenbogaard vertoon de een fraaie kleurenfilm over het zen dingswerk en wat daar allemaal bijkomt een film .die nog werd opaenomen door ds, P. Legène. gedurende diens laat ste tocht de wildernis Van Suriname in. Al kijkend naar de film reist men mee de Marowijne met haar vele stroomver snellingen op en maukl men kennis met die inwoners van Suriname dooi wie het Evangelie reeds is aangenomen on ande- icn. die nog in hun heidense gedachten- sfeer leven. Wanneer de reizigers bij ver schillende zendinssposten afstappen, kan men met eigen ogen constateren welke rescnrilke gevolgen de prediking van Christus' boodschap in deze streken heeft gehad. De avond werd gesloten door ds. H. Zandbergen. show in Gebouw EMPORIUM DUURT TOT VRIJDAG ».s. 's avonds 10 uur Een prachtige en interessante show van Mercedes-wagens, w.o. de 300 SL (.Zilveren Pijl') en he! nieuwe type 190 SL. De pers is unaniem enthousiast Een show die U niet maagt missen Geopend van 10 22 uur. VRIJ ENTREE AUTOBEDRIJF Er was niel veel belangstelling. Dins dag in tie Societcitsxaal van de Harmo nie te Vlaardingen voor het bijwonen van de avond, die de boekverkoper Aart Pontier had belegd in zijn serie ..Ont moetingen niet Vlaardingse auteurs". Op deze avond spraken mevrouw C. >1. van den BergAkkerman en de heer Aug. A. Boudcns. De avond had een vrii intiem karakter en mag uit dat oogpunt goed geslaagd heten. - Vóór de pauze sprak de kinderboeken schrijfster mevrouw Van den Berg. Zij hield een korte inleiding over haar werk. de aanleiding, de groei en de bedoeling daarvan en las daartussendoor passages uit haar boekjes ..Pietje Mus". ..Bennie en het vreemde Land" en ..Een Week vol Pret". Zij vertelde over het bescheiden begin van haar schrijfsters- werk. waarbij de stimulerende kracht uitgaande van de jeugdorganisatie ..Liefde en Vrede" belangrijk was ge weest. Na het eenvoudige begin was een gestadige groei van het werk gekomen, onderbroken door de periode '40'45. Zij schreef na de oorlog elf kinderboek jes. waarvan ,,Het blijde telegram" juist van de persen was gekomen. Als voornaamste doel van haar werk. dat voortkwam uit een daadwerkelijke innei- lijke drang tot schrijven, heeft de schrijf- ster steeds gezien het brengen van het Evangelie in een levensechte vorm. Geen gedwongen moraal of verstandelijk getheologisecr in haar verhalen, maar pen eenvoudig en gezond doorgeven van de blijde boodschap. Het Evangelie neemt in haar werk een centrale plaats in. Aan het emd van haar in'eidi-.g deed mevrouw Van den Berg een beroep op de aanwezigen, de kinderen het boek toch niet te onthouden. Na de pauze sprak een andere jeugd auteur, de heer Aug. A. Boudens. Hij heeft op vriendelijke en grappige wijze veie aardige en leerzame dingen ver teld over de boeken, die zoal over kinde ren geschreven zijn. Hij las hier en daar uit enkele belangrijke boeken voor, waar in het kind de hoofdrol speelt en wekte tenslotte de aanwezigen op vooral niet voorbij te lopen aan hst vele. dat over het kind geschreven is. De heer Pontier, die de avond met een kort woord geopend had, bracht tenslotte dank aan de beide auteurs. Alweer een straatcollecte, zult U denken. Ja, maar wat voor een collecte? Deze wordt gehouden voor de vluchtelingen over de gehele we reld! Heeft U zich het lot van deze mensen al eens ingedacht? Wij hebben over het algemeen nog een behoorlijke woning, ons huis is be hoorlijk gemeubileerd en wij heb ben nog een bed om op te sla- pep! En dat missen de vluchtelingen! Voor deze stakkers gaan wij op Zaterdag 28 October een gave van U vragen. Burgers van Schiedam. Loopt onze collectanten niet voorbij. El ke gift, hoe klein ook, wordt dank baar aanvaard. Het comité is overtuigd van de mildheid van de Sehiedamse be volking. Toont deze mildheid op Zaterdag 29 October. Wilt U met deze collect mee doen? Kom dan Vrijdag 28 Octo ber na 19 uur een bus halen. Lan ge Nieuwstraat 197. (Ned. Rode Kruis Gebouw). Ook op Zaterdag 29 October, *s morgens na 8 uur kunt TJ een bus komen halen. HET SCHIEDAMSE COMITé Ir. W, H. v.d. Toorn, Voorz.: W. v. Ravens. Secretaris; A. Bakker, Graaf Florisstr. 14. Penningmees ter, GIRO 71040; Mevr A. Pop- maDiks; mevr. J. C. v. Weer kom; mevr A. W. VermeijCam- pen; J. Oostlander; Th. van Weer kom; A. v. d. Well, voorzitter B B.; A. W, v.d. Stuijs. Secr. K.A.B.; B. J. J. Westdijk, Penning meester K.A.B.; P. J. Stam, Voor zitter Chr. B.B. Zwterdecfoonjlraal 2-23 - Rotlfi'darr, Tel. 30920-37780 Showroom* Groeoondael 29F Tel. 23665 Geboren: Edmotld, z v H Heijboer en S F Ollebek: Henrikus. z v Th Vermeer cn P M C Hoppe: Johann B. z V J G M Thomassen en H J Lens: Friso F, z v N G de Kruif en F Bakker. Overleden: J B Rotte. 73 j vr van J Ber- man: F J J Morel, 71 j; J Arnold, 67 J. Zoals bij dc jaarlijks terugkerende lezingen van ds. H. J. Mulder uil Rot terdam voor de Zakenstudiekring VIaar dingen een goede gewoonte is gewor den, was ook Dinsdagavond de zaal Concordia in Viaardingcn weer tot en met de allerlaatste piaats bezet, toen de predikant aan het woord kwam. Ds. Mulder sprak deze keer met als onder werp „Koopman en Cultuur". De spreker begon met aan te tonen, dat uit de historie blijkt, dat de huidi ge cultuur voor het overgrote deel te danken is aan dc koopman. Ook reeds in het stenen tijdperk was er sprake van cultuur, immers de vervaardiging van allerhande gebruiksvoorwerpen uit het materiaal waarnaar het tijdperk is genoemd is een cultuurverschijnsel op zichzelf. Bovendien lag de vuursteen niet maar steeds voor het grijpen: vaak moest die gedolven worden en was er dus geen sprake van een primitief sooit mijnbouw. In dergelijke „mijnbouw"- gebieden ontwikkelde zich enige indus trie, waaraan de opkomst van handel en transport parallel liepen. De kooplieden overbrugden al handelende de afstan den en brachten de culturen tot elkaar. Toen na het stenen tijdperk het brons de boventoon §inrg voeren was het op nieuw de koopman, die van dit mate riaal het geld maakte, zodoende de cul tuur een nieuw stapje vooruit helpend. Het was ook de koopman, die zoekend naar een afdoende bevrediging van de behoefte aan transportmiddelen, de zee vaart stimuleerde zich te ontwikkelen ,u de richting waarin ze na de eerste tij den is voortgegaan. De Phocniciërs vor men hier een duidelijk voorbeeld. In de Romeinse tijd nam de cultuur een ge weldige vlucht, maar steeds was het toch weer zo, dat de kooplieden verder in den vreemde doordrongen dan de le gioenen. Europa werd na de Romeinse periode door de woeste zwerfstammetjes van bijna alle cultuur beroofd. Een gro te verdienste is het van het klooster wezen dat dit de stoot heeft gegeven tot opheffing uit het cultuurverval. Maar de Portugese, de Spaanse en niet in het minst de Hollandse kooplie den hebben nimmer het zoeken naar nieuwe horizonten gestaakt. Een zeer goede zijde "van hun werk was daarbij hun rol bij vredesverdragen. Ds. Mulder besloot met op te mer ken, dat de koopman een grote verant woordelijkheid heeft. Koopmanschap zonder de Bijbel is echter niet moge lijk, wil het waarlijk goed zijn. Het gaat immers r.iet alleen om de winst! De koopman dient te dienen, dat is pri mair. zijn verdiensten komen op de tweede plaats. De grondslag voor het verdienen ligt in het dienen, met over tuiging. In het kader van de jongste wijziging van de omzetbelasting stellen burgemees ter en wethouders de raad voor over te gaan tot verlaging der gas- en elec triciteitstarieven. Van regeringszijde is er met nadruk op gewezen, dat de ver laging van de omzetbelasting ten goede moet komen aan de consument m de vorm van prijsverlaging. Niet alle tarieven vallen onder deze regeling, omdat b.v. de aflevering van meer dan 6000 kWh per jaar, als le vering aan niet-particulieren wordt aan gemerkt. De normale electriciteitstarieven van 23 cent en de vastrechttarieven van 8 cent per kWh zullen respectievelijk tot 22 en 7bi cent worden verlaagd. Wat de gasprijzen betreft worden de volgende verlagingen voorgesteld; klem vastrecht van 14Ï4 cent per m3 op 14 cent en grootvastrecht van 11 op lOLj cent per m3. Verdere wijzigingen zijn niet aange bracht. Met een glunder gezicht dronk gister morgen de tienjarige Huns Mimnich zijn fles schoolmclk leeg. Hij had alle reden om vrolijk te kijken. Niet alleen dat de melkz ook voor hem goed is cn zoals altijd ook .deze keer uitstekend smaaktemoor de fles, die. hij gisteren leegmaakte bevatte de tivee milliocnsle liter schoolmelk die op de Sehiedamse schoten, sinds de op richting van het schoolmelkcomité, werd uitgedeeld. In een verklaring voor de pers heeft president Elsenhower vandaag de Schv- jet-Unle uitgenodigd te Genëve dezelfde verzoeningsgezindheid te tonen als die, waardoor de Amerikanen zijn bezield, teneinde de grondslagen voor vrede en vooruitgang te leggen waarop de gehele wereld wacht". De wereld hoopt, dat de conferentie van regeringsleiders van l.l. Juli een „nieuwe geest" heeft geschapen, die het mogelijk maakt in de toekomst oplos singen voor de internationale vraag stukken te vinden. Of dit inderdaad zo is. moet uit de komende conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken der ..Grote Vier" blijken, aldus dc Ameri kaanse president. Minister Molotov is vanochtend met de Sowjet-delegatie uit Berlijn naar Genève vertrekken, waar hij morgen besprekingen zal beginnen met zijn westelijke collega's Dulles, MacMillan en Pinay. Minister Dulles cn zijn Britse ambt genoot MacMillan hebben vanochtend tc Parijs een bespreking gehad alvorens afzonderlijk met de Israëlische premier en minister van Buitenlandse Zaken. Mosje Sjaret, van gedechten te wisselen over de toestand in. het Midden-Oosten. In een vergadering van de afdeling Schiedaim van de Bond van Overheids personeel. vakgroep verplegenden, die vorige gveek in het gebouw voor Chr. Belangan aan de Lange Haven te Schiedam werd gehouden, is door de hoofdbestuurder van genoemde vak groep, (ie heer P. de Bruyn aan zuster P. Meyboom het gouden C.N.V.-speldje uitgereikt wegens vijf en twintig jarig onafgebroken lidmaatschap van het C.N.V. Zuster Meyboom, die hoofdverpleeg ster was) in het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam, werd eind September gepen- sionneettd. In de raad van 11 October is aan de firma Daub Co. te Vlaardingen ver kocht een perceel grond in de Kapel polder te Maassluis ter grootte van 3000 ca. Dit terrein maakte deel uit van een perceel van 6000 ca, waarop recht van voorkeur tot koop geldt ge durende drie jaren na 16 Februari 1955, toen genoemde firma reeds 4000 ca aan kocht van de gemeente voor de prijs van 9 per ca. De firma F.F.A. Daub Co. is ontbonden. De zaken worden voortgezet onder de naam van N.V. Me taal- en Houtbewerkingsmaatschappij „Maassluis" i.o. Deze instelling verzoekt thans haar de resterende 3000 ca te ver kopen. Burgemeester en wethouders me nen, dat de naamswijziging geen bezwa ren tot verkoop oplevert, omdat inge volge de bepalingen der verkoopakte de verplichtingen, die op de firma Daub Co zijn gelegd, op elke volgende ei genaar overgaan. Mitsdien wordt voor gesteld tot verkoop van de grond te be sluiten. Op de F.LM.-ralley van Mürman, hij München was de Motorclub „Schiedam" de grootste deelnemende vereniging in een uitgebreid internationaal gezelschap van motorrijders. Voor het Gebouw voor Christelijke Sociale Belangen ie Schiedam stonden Dinsdagavond naar aanleiding daarvan wel een dertig motoren en een aantal auto's geparkeerd. Ter gelegenheid van deze F.LM.-ralley had de Motorclub Schiedam n.l. nog een feestelijke bijeenkomst georganiseerd, waarop bovendien de prijzen aan de win naars van de Club-competitie werden uitgereikt. Ook werd de vele aanwezige leden de prijs getoond, die de M.C. Schie dam in ontvangst heeft genomen voor de grote deelname aan de F.I.M.-ralley. De uitslagen van de Club-competitie luidden: motoren: 1. W. Bregt 97 pt; 2. K. Kassels 85 pt; 3. J. Pennings 63 pt; 4. W. van Krevelen 54 pt; 5. W. Elgers 48 pt. Automobielen: 1, F. van der Berg 47 pt; 2, L. Koeling 29 pt; 3. Onderdelinde 26 pt; 4. Chr. van der Sluis 25 pt; 5. R. Blom 22 pt. De avond werd voorts gevuld met een gezellig programma «waaraan om in de stemming te blijven ook een Beierse Kapel medewerkte. (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen bleek, dat de Seheve ningse loggers die onder de Engelse wai de haringvisserij uitoefenen, goede vangsten hadden gedaan. Van alie schepen kwam de melding, dat haring in de netten was gezwommen. De grootte van de vangst liep uit een. Enkele schepen vingen slechts een tiental kantjes, maar op andere loggers was bij het binnenhalen van de halve vleet het honderdtal bereikt. Voor de tweede halve vleet werd dit getal nog groter, omdat de haring eerst laat is gaan zwemmen, In de afgelopen weken kwam het nog niet voor, dat in een nacht een dergelijke goede vangst gedaan werd. Meestal ving een deel der loggers, terwijl het overige deel lege netten binnenhaalde. Overigens geeft de haringvisserij momenteel een geheel ander beeld dan vorig najaar, toen de gehele maand October reeds overvloedige vangsten gaf. Thans zijn verschillen de loggers drie tot vier weken uit. Dc jeusgdbibliolhcek in de VVcstmolen- straat 26 te Schiedam, filiaal van de Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, zal gedunende de kindei boekenweek van 27 Oct. ttot 3 Nov. een en ander orga niseren \100r de jeugd, maar ook voor ouders, opvoeders, jeugdleiding en an dere belangstellenden. Over helt gehele land gebeurt dit on geveer op dezelfde manier. In de eerste plaats zal er een tentoon stelling worden gehouden van een aan tal jeugdboeken tot voor 12-jarigen. die in samenwerking met de boekhandela ren Rood bol en Van Leeuwen wordt ge organiseerd. Deze telgtoonstelling is te bez-ichtigen gedurende de openingsuren van de jeugd bibliotheek en gedurende de daar te hou den activiteiten. Verder zal een lezing voor ouders en opvoeders op Donderdagavond 27 Oct. om 8 uur worden gehouden, waar mej. A. P. B. Visser zal spreken over het jeudboek. Öp Maandagmiddag 31 Oct. wordt een -verklecdwedstrijd gehouden voor kindei'pn van de jeugdbibliotheek van 6 tot 12J jaar, met bekende boeken- figuren als Onderwerp. Tenslotte zal op Woensdagmiddag 2 Nov. voor alle kin deren boven! 8 jaar. een verteluurtje worden gehouden, om 2 uur en om 3 uur. Wil Excelsior Maassluis zich bij de koplopers handhaven, dan zal zij Zater dagmiddag op eigen terrein van Sport- lust moeten winnen. Deze club uiv Woer den heeft uit zeven wedstrijden slechts één en Excelsior uil acht wedstrijden reeds vijf verliespunten. Het zal derhal ve in de Kapelpolder spannen! Voorts zijn vastgesteld: SHS 2Ex celsior 2. 3.30 uur te Wassenaar; R.V. V.H. 2Excelsior 3, 3.30 uur te Ridder kerk en Stcaos 2—Excelsior 5. 3.30 uur te Rotterdam. Junioren; Hoogvliet AExcelsior A, 3 uur; Excelsior BVFC B. 3.30 uur en Excelsior C2Excelsior '20 C3, 2.15 uur. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Delft en omstreken houdt een openbare vergadering op Donderdag 27 October in het kantoor van de Kamer. Phoenixstraat 26 te Delft. Behalve over enige huishoudelijke za ken zullen ook mededelingen worden gedaan over het saneringsplan en de wijziging van de postdienst in Delft. De bijeenkomst begint 's middags om drie uur. De huis-aan-huis collecte, die van 10 tot 15 October te Schiedam werd gehou den voor de Stichting Kruiscollecte alle gezindten, bracht ƒ20.705,50 op. Vorig ■jaar werd 19.130,- ingezameld. (Van onze Haagse redacteur) Gezien de glansrijke wijze waarop dit jaar de viering van de nationale feestdag heeft plaatsgevonden spre ken zeer vele leden van de Tweede Hamer in het voorlopige verslag over het hoofdstuk Algemene Zaken van de Rijksbegroting de hoop en de ver wachting uit, dat de regering zal be vorderen, dat in 1956 een even waar dige viering wordt bereikt. In het verslag wordt voorts ge vraagd of het juist is, dat er bij de stichting „Het nationale park de Hoge Veluwe" moeilijkheden zijn ontstaan tussen de directeur en de leden van het personeel. Ook worden inlichtingen gevraagd over de Rijksvoorlichtingsdienst. Is het juist, zo vragen vele leden, dat bij de opnamen van de film over Vincent van Gogh een twaalftal le den van deze dienst officieel aan wezig was bü een nachtfeest op het kasteel Maurick te Vught? Het motorschip „Aeneas" van de KNSM heeft vanochtend, op zijn reis van Rotterdam naar Barcelona, voor de Portugese kust ter hoogte van Kaap Roc a een brandend Frans kust vaartuig aangetroffen. Dit vaartuigje, de „Leremhin", dreef onbemand rond. De „Aeneas" heeft enkele mensen op de „Leremhin" overgezet om de brand te blussen. Tevens heeft hij het scheepje op sleeptouw genomen om te proberen het naar Lissabon te slepen. Na de „Aeneas" hebben ook nog twee Spaanse vaartuigen aan het brandende schip vastgemaakt. Om kwart over acht ging het echt paar V. uit Kethel in de Vriendschaps straat te Schiedam op visite. Bij het afstappen vatn de fiets zette mevrouw V. haar handtas even op straat neer. Zij was in de veronderstelling dat haar man de tas z»u oppakken en mee naar binnen nemejt Een uur later kwam zij echter tot de ontdekking dat de tas niet mee naar binnen was genomen en dus nog op straat, moest staan. Buitengeko men was deise echter verdwenen. De tas bevatte oja. 90. Dinsdagmorgen om 11 uur reed op de Rotterdamsedijk ter hoogte van de Ma- thenesserstraac te Schiedam een perso nenauto tegen een verkeerszuil. De 26- jarige vertegenwoordiger J. P. K. uit Rotterdam zag de verkeerszuil te laat toen hij een andere auto wilde passe ren. De zuil knapte af en de wagen werd zwaar beschadigd. Op kantoor van de DRIEHOEKZEEP- en DRIE IIOEKSODAFABRIEK kan geplaatst worden Zelfstandig en afwisselend werk. Leeftijd 17-20 jaar. Sollicitaties aan Kortman Schuite N.V., Achter- haven 48. postbus 6012, Rotterdam-W. De Franse regering zal spoedig een officieel'verzoek richten tot de Raad van de Westeuropese Unie om haar commis sie in Saarland te houden, tenminste tot aan de volgende verkiezingen, aldus is Dinsdagavond in gewoonlijk welinge lichte kringen verklaard. De ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland. Frankrijk, West-Duits- land, Italië. België, Nederland en Lu xemburg hebben hier reeds overeen stemming over beseikt doch Frankrijk moet een officieel verzoek indienen al vorens een formele beslissing kan wor den genomen. In een wording aan de Alberdinek Thijmstraat te Schiedam brak Dinsdag middag een binnenbrand uit, doordat de gasleiding in lust huis niet juist was aan gelegd. De buandweer werd gealar meerd, maar Woordat deze aanwezig was. had men de vlammen reeds ge doofd en de hoofdkraan van het gas dichtgedraaid. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor licht bestelwerk in Rotterdam en omgeving. HOOG LOON en goede sociale verzorging. Schriftelijke sollicitaties te richten onder No. £621 aan Adv- Bur. Keuzenkamp, Rochussenstraat 269, Rotterdam.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2