Hindoestaanse dansen voor Koninklijk Paar X Vorstin reed door de „cocostuin" Coronie I I Westen wil in September Duitse verkiezingen Boeiend Verslag BEZOEK AAN SURINAAMS GRONINGEN Verdrag met V.S. wekt vragen Klaksvik slaags MOLOTOW WIJST PLAN AF EN VLIEGT NAAR MOSKOU m Mendès-France wint van Faure op het partij-congres W eeroverzicht ZATERDAG 5 NOVEMBER DERTIENDE JAARGANG No. 3223 r~ Weerbericht n El Glaoui vertrok naar Frankrijk Nederlands echtpaar in Canada wil afgestane tweeling terug Een dode en twee gewonden bij auto-ongeval PRINSES BEATRIX BEZOCHT LEERDAM Koningin en Prins naar Portugal Gesprek in Genève op dood spoor rv -n: Nog steeds schoten in Israël TAL van inheemse dansen heeft de Hindoe-bevolking van Groningen in Westelijk Suriname Vrijdagmiddag voor koningin Juliana en prins Bernhard ten beste gegeven. Inheemse muziek en kleurige klederdrachten vormde,n de omlijsting van de plechtigheid, die een exotisch karakter droeg en die voor het Koninklijk Paar een verrassing vormde. Prins Bernhard gebruikte een Hindoestaanse maaltijd, waarbij volgens de gewoonte met de vingers gegeten wordt. Koningin Juliana was 's morgens reeds hartelijk ontvangen door de bevolking van Coronie, waar zij met Hr. Ms. „Willem van der Zaan" arriveerde. Per auto maakte zij met haar gevolg en de districtscommissaris van Coronie, de heer .T L. Wijngaarde, een rondrit door het gebied. Prins Bernhard i de „Willem van der Zaan" reeds eerder verlaten om te gaan en op trapoen in de Coesewij ne-rivier. Cocostidn Tegen oud-minister Djody twee jaar geëist Herinneringen Gebruik atoomenergie Saitienwerking gemeenten langs Nieuwe Waterweg Ceremonie Advertentie Toenemende kans j op worst j ANTON HUNINK E Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotow heeft IJ gisteren in Genève een nieuw Westelijk voorstel om in September 1956 in heel Duitsland vrije verkiezingen te houden, van de hand gewezen. Molotow zal vandaag echter naar Moskou vliegen, vermoe delijk om nieuwe instructies in ontvangst te nemen. Hij heeft beloofd de Westelijke voorstellen zorgvuldig te bestuderen en er Dinsdag op terug te zullen komen. De ministers zullen dit weekeinde niet vergaderen. Dulles vliegt naar Wenen om vanavond de heropening van het Operagebouw bij te wonen. Zondag gaat hij naar het eiland Brioni voor een kort "onderhoud mét 'president' Tito" van 'Joegoslavië.'Pinay vliegt van daag naar Parijs voor besprekingen in verband met de Marokkaanse toestand. MacMillan vertrok Vrijdagavond nog naar Londen en zal Maandag aanwezig zijn bij het Lagerhuis-debat ovfer de spionnage- zaak Burgess-MacLean. Zie verder pagina 3 IÉ Het nieuwe stationsplan in Den Haag Voorzitters vijf Kamers van Koophandel te Bremen bijeen Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 L> Postbus 1112 Postgiro No. 424510 Klacntendienst abonnementen 1830-19.30 e. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 "^Qravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 1118D2 - Adm. Tel. 114402 JClachtendienst 18.30—19 30 u.: Tel 362509 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2,26 per maand. 675 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Tutum- Weersverwachting geldig tot Zondagavond: Op de meeste plaatsen droog weer met opklaringen, maar plaatselijk mist of laaghangende bewolking. Weinig wind. Zacht weer. ZON EN MAAN 6 November: zon op 7.44, onder 17.07; maai op 23.38, onder 13 36 L K, 7 November: zon op 7 46, onder 17.05; maar, op onder 14 00. Directie: C. A. KEUNING en Air. K, VAN HOUTEN Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT EBL 7 van het verslag van de \J Enquêtecommissie Regeringsbe leid 19401945 is verschenen. Elders in dit nummer wordt uit de veelheid van de daarin behandelde stof het een en ander verteld. Dit deel handelt over de leiding en voorlichting aan ambtenaren en bur gers in de bezette gebieden en over het contact met en de politiek ten aan zien van de verzetsbeweging in Nederland. Voor wie in het verzet heeft mee geleefd en meegedaan is dit deel van het verslag en zijn ook de processen- verbaal van de verhoren buitengewoon interessant. Hier is een zeer waarde volle bijdrage geleverd voor de kennis van de historie der bezetting, van het verzet en van de problemen waarmee het Nederlandse volk destijds te wor stelen had. De grote verscheidenheid van de verhoren maakt het mogelijk van de tegenstellingen en de nuances die er destijds in Nederland waren een goed inzicht te verkrijgen. IJZONDER belangwekkend achten 0 wij het hoofdstuk dat handelt over de regering en de ambtenaren in bezet gebied waarin de houding van secretarissen-generaal, destijds en ook nu nog een zeer omstreden punt in Nederland was en is. Merkwaardig is de verschillende reactie van verscheidene secretarissen- generaal ten opzichte van het verzet. De heer Frederiks voelt zich door de critiek van de illegale pers diep ge- gegriefd. Hij bedoelde het goed en door de critiek van de illegale pers werd zijn positie tegenover de Duitsers ondermijnd. De heer Hirschfeld neemt een tegenovergesteld standpunt in. Volgens hem hadden de secre tarissen-generaal een bepaalde taak, nl. om het Nederlandse volk zo goed en zo kwaad als het ging het bezet tingsregiem draagbaar te maken. Zij moesten dus met de Duitsers samen werken. De illegale pers had de taak om de nationale geest wakker te houden en was dus tegenover de Duitsers in de gevechtshouding. Beide dingen waren noodzakelijk en het feit, dat de ille gale pers zoveel critiek op de secreta rissen-generaal oefende, gaf hun bij de Duitsers een zeker vertrouwen dat zij dan weer in het belang van het Nederlandse volk konden uitbuiten. De secretarissen-generaal hadctön Inderdaad geen benijdenswaardige po sitie. Zij hebben die positie zeker niet schoon kunnen houden. Vandaar dat verscheidene hunner het dan ook niet hebben kunnen uithouden. De gedachte van de heer Frederiks dat d« houding der ambtenaren tegen over de bezettende macht gekenmerkt behoorde te zijn door het begrip loya liteit geeft ons echter de sleutel tot veler falen. Het probleem voor ons volk tijdens de oorlog was dat de strijd niet alleen militair, maar bovenal geestelijk van aard was. Dit laatste is door vele ambtenaren en gezagsdragers onvoldoende door zien en heeft hun houding in een on luiste zin beïnvloed. IET minder belangwekkend is het hoofdstuk over het nationaal politiek leven tijdens de bezetting. Er is lange tijd een controverse ge weest tussen „de oude politieke par tijen" en „het verzet". In de kringen van het laatste werd vaak zeer laatdunkend gesproken over de oude politici. Het is nu wel duidelijk geworden dat zeer velen van die oude politici voor 100 goed zijn geweest, al wa ren er helaas ook anderen. En het is ook duidelijk dat de stem ran die „oude politici" voor een be langrijk deel representatief was voor het Nederlandse volk. Wij hebben het steeds een belangrijk feit gevonden dat het conflict tiissen de oude partijen en het verzet, voor wat Trouw en de 'aan dit blad verwante oude politiek betreft, practisch niet heeft bestaan. Het optreden van het Vaderlands Comité, waarin de „oude politiek" was georganiseerd, is onzerzijds steeds toe gejuicht. Dit is steeds een verschil ge weest tussen ons en andere verzets groepen. Het doet ons dan ook genoegen dat de Enquête Commissie tot de conclusie is gekomen, dat het streven van het Vaderlands Comité zeer belangrijk is geweest en dat dit destijds ook door de regering te Londen onvoldoende is erkend. EN derde punt willen wij nog even memoreren. Het hangt nauw met het vorige samen, In de kringen van het Nederlands verzet leefde de gedachte en die werd van Londen uit gestimuleerd dat het verzet na de oorlog de repre sentatie, ook in organisatorische zin, van het Nederlandse volk moest vor men.' Wij hebben ons daar van meet af tegen verzet. Wjj wilden wel de illegalen in de politiek, nl. in de politieke partijen, maar niet „het verzet" als zodanig in de politiek- Het vijfde hoofdstuk van dit deel van het verslag geeft van de ontwikkeling van deze tegenstelling de geschiedenis. Het is niet altijd een even opgewekt verhaal, al is het span nend genoeg. Een gelukkig einde heeft die geschiedenis ook niet gekre gen. De tegenstelling heeft er toe ge leid dat er na de bevrijding van een Tijdens de rondrit, die koningin Juli ana maakte, hebben hoofdlieden der omliggende polders hun opwachting bij haar gemaakt. Via het vliegveld voor binnenlands verkeer en de proefvelden van het departement van Landbouw werd de Indonesische nederzetting Soembe- redjo bereikt. Daarna ging het over het zoetwaterkanaal naar de woning van de districtscommissaris. Bij het overschrij den van dit kanaal werd als bijzondere begroeting een kanonschot gelost. Ongeveer een half uur verbleef de vorstin in de woning van haar bestuurs ambtenaar. Op het voorplein bracht de schooljeugd, begeleid door het plaatselijk muziekkorps, een zanghulde. Coronie is eigenlijk één grote cocostuin en bet lag dan ook voor de hand, dat de Koningin enkele bedrijven, waar deze De kapiteins van de dorpen rondom Kabel maken hun opicachting bij de tramhalte Kabel en bieden HM. geschenken aan. De pasja van Marrakesj, El Glaoui, is gisteren m Casablanca scheep gegaan voor een reis naar Frankrijk, waar hij volgens de algemene verwachting ex- sultan Ben Joessef zal verzoeken op nieuw de Marokkaanse troon te be stijgen. a El Glaoui, eens een fel tegenstander van Ben Joessef. steunt thans de ex- sultan. Het Nederlandse emigrantenechtpaar in Canada, H. MaatKnoops, heeft bij de Hoge Raad te Ontario een ver zoek ingediend om zijn 16 maanden oude tweelingzoontjes, die zij kort na de geboorte ter adoptie hebben afge staan aan het Canadese kinderloze echtpaar Austin Hepton. terug te mo gen ontvangen. De heer en mevrouw Maat, die nog een derde kind hebben, deden afstand van hun tweeling, omdat de doktoren daartoe met het oog op hun omstan digheden adviseerden. Het echtpaar Hepton verdedigt zijn recht om de tweeling te mogen be houden. Bij een auto-ongeval in de gemeente Deurne is gisteren een persoon omge komen en zijn twee gewond. De heer G. van den Brink, directeur van de Kalk zandsteenfabriek Hoogdonk te Liessel, reed met zijn auto tussen Liessel en Neerkant. Bij hem in dc wagen zaten zijn echtgenote, zijn dochtertje, zijn zus ter en zijn zwager. Door het springen van de rechter voorband vloog de wagen tegen een boom. Mevrouw Van den Brink werd zo ernstig gewond, dat zij onmiddellijk overleed. De heer Van den Brink kreeg een hoofdwond, zijn zuster brak een been. Zij zijn in het ziekenhuis te Deurne opgenomen. Het dochtertje en de zwager van de heer Van den Brink bleven ongedeerd. Tegen de oud-minister van Justitie, mr. Djody Gondokusomo, is Zaterdag twee jaar gevangenisstraf geëist met aftrek van voorarrest en betaling van de onkosten van het geding. Er wordt verwacht, dat nog enkele zaken tegen mr. Djody aanhangig zullen worden gemaakt. Een datum voor de uitspraak van het hoogge rechtshof is nog niet bekend gemaakt. behoorlijke representatie geen sprake was. Het enige goede dat wij er van kunnen zeggen is dat althans een ver keerde representatie is voorkomen. vruchten worden verwerkt, bezocht. Te Clyde-Salem werd op een der percelen de primitieve cocosoliebereiding gede monstreerd, te Sarah Leasowes de machi nale cocosoliebereiding. De rijtoer ging tot Brunside, het eind van de Coromamse hoofdweg,- vanwhai' uit men een prachtig uitzicht had op de woeste vennen van- Sarah. Hier kreeg men wel een duidelijk beeld van de woestheid der natuur, die de pioniers- landbouwers in dit deel van Suriname moeten overwinnen. Het gezelschap ging daarna terug naar Coppenamepunt, waar men zich in scheepte aan boord van de „Willem van der Zaan" om de lunch te gebruiken. (Van onze Haagse redacteur) Betekent het sluiten van een verdrag met Amerika over het gebruik van atoomenergie, dat de regering in begin sel een keuze heeft gedaan tussen de verschillende methoden die in Enge land en de Verenigde Staten gevolgd worden bij de opwekking van atoom energie? Zo ja, welke waren dan de mo tieven en is er internationaal overleg gepleegd? Is de zaak in Benelux-verband onder ogen gezien? Deze vragen zijn bij vele leden van de Tweede Kamer gerezen blijkens het verslag dat over de goedkeuring van dit verdrag is uitgebracht. Men wil ook ingelicht worden over de bewegingsvrijheid die de Nederlandse regering behoudt om zelfstandig de bouw van energiereactoren voor te bereiden en uit te voeren. Het in het verdrag uit gesproken vertrouwen dat een nadere samenwerking in overweging genomen zal worden, heeft de vrees doen ontstaan dat hierdoor de eigc-n activiteiten ern stig geremd zouden kunnen worden. Evenzeer wordt gevreesd dat door het sluiten van bilaterale overeenkomsten op dit gebied gevaar ontstaat voor de zo noodzakelijke gemeenschappelijke aan pak van dit probleem. Van andere zijde wordt een uiteenzet ting gevraagd of dit verdrag geen moei lijkheden zal meebrengen voor de Noors- Nederlandse samenwerking. B. en W, van Rotterdam delen de mening van tal van raadsleden, dat naar een nauwere samenwerking tussen de gemeenten in het gebied van de Nieuwe Waterweg moet worden ge streefd. Zij hebben hun voorzitter ge machtigd om met zijn ambtgenoten uit de betrokken gemeenten contact op te r.emen om na te gaan of de bereidheid tot zulk een samenwerking aanwezig is en welke mogelijkheden er ten deze be staan. Groningen, dat 's middags bezocht werd, vormt het centrum van het Sara- macca-district, dat herinneringen oproept aan mislukte kolonisatie van Hollandse boeren, die hier jaren geleden op onoor deelkundige wijze aan het werk togen. De boeren leden vele ontberingen en de sterfte was groot en tenslotte verhuis den zij naar de rand van Paramaribo, waar het hun ook niet al te goed lukte door landgebrek en concurrentie. Ver scheidene van hen zijn inmiddels weer naar het Saramacca-district teruggekeerd, waar zij nu gelukkig onder andere om standigheden werken. Koningin Juliana zag in Groningen een merkwaardige ceremonie. Een groot aan tal Hindoe-vrouwen, gezeten op schom mels, werd zachtjes door mannen heen en weer gewiegd, welk gebruik beoogt de vruchtbaarheid af te roepen. Prins Bernhard was daarbij uitgenodigd enkele schommels een duwtje te geven. 's Avonds zou het Koninklijk Paar in het Cultureel Centrum te Paramaribo een concert door het Surinaamse Phil- harmonisch Orkest onder leiding van H. Haakman bijwonen. Dirigent E. R. Wes- sels had bij een repetitie een elleboog gebroken. Gistermiddag heeft Prinses Beatrix met de leerlingen van de hoogste klas se van het Baarns Lyceum een bezoek gebracht aan de Koninklijke Nederland se Glasfabriek „Leerdam". Het gezelschap arriveerde omstreeks half drie in twee auto's en heeft tot rond half vier het bedrijf bezichtigd. Daarbij werden zowel de toonkamers als het fabricageproces in ogenschouw genomen. De prinses en haar klasgenoten wer den rondgeleid door de heer A. D. Co- pier, artistiek adviseur, en de heer Dek kers, waarnemend directeur.^ Daarna be gaf men zich naar het Nationaal Glas museum „Leerdam", waar de conser vator, de heer K. Wasch, explicatie gaf. De Prinses en haar klasgenoten werd ter gelegenheid van dit bezoek een souvenir m glas aangeboden. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen tijdens hun eendaagse verblijf in Portugal de gasten van de Portugese regering zijn, zo is Vrijdagavond offi cieel te Lissabon bekendgemaakt. Zij worden op 7 November te 15 uur te Lissabon verwacht, wanneer zij op de terugreis zijn van hun staatsiebezoek aan de Nederlandse Antillen en Suriname. Des avonds zullen zij een gala-receptie bijwonen, welke te hunner ere in het Ajudapaleis gegeven wordt door presi dent Higmo Craveiro Lopes. De Koningin en Prins zullen de nacht doorbrengen in het Seteais hotel te Cin- tra, ongeveer 30 km buiten Lissabon. Echt herfstweer op komst met toenemende kans op pi kante Gelderse Rookworst. Natuurlijk die bijzonder sma kelijke van Anton Hunink. Kijk naar het loodje aan de worst. Hoe verser - hot lekkerder HOf LEVERANCIER - DEVENTER Het doktersconflict in Klaksvik op een van dc Faroer-eilanden schijnt gis teren heviger dan ooit te zijn opge laaid. Volgens de eerste berichten zou een oud gebouw in Klaksvik, waar de Deense politiemacht haar voorraden heeft opgeslagen, in de lucht gevlogen r zijn. Er zouden hevige vechtpartijen tussen de politie en de vissersbevol king zijn uitgebroken. Het voorstel over de Duitse verkie zingen is door Dulles namens de drie Westelijke grote mogendheden en W.- Bui Island ingediend. Het omvat de drie volgende punten: 1. Vrije en geheime verkiezingen voor geheel Duitsland in September 1956. 2. Aanwijzing van een commissie uit de Grote Vier met als taak het voorbe reiden van een kieswet en het opstellen van waarborgen voor vrije verkiezingen in overleg met Duitse deskundigen. 3. De commissie dient in Januari 1956 rapport uit te brengen. Waarschijnlijk zullen de ministers de besprekingen over de Europese veilig heid en Duitsland, die op dood spoor zijn geraakt, na de twee komende zit tingen stopzetten om Woensdag a.s. over te schakelen op de ontwapening. Prins Bernhard haalt hier zijn hart op met het filmen ren het oertcoud en zijn bewoners. -fir Naar wij vernemen is thans een werk- commlssie gevormd, die zal onderzoeken in hoeverre het onlangs gepubliceerde plan voor de bouw van een nieuw sta tion, dat in de plaats moet komen van het Staatsspoor-station te Den Haag, verwezenlijkt kan worden. Zoals wij indertijd meldden was tus sen vertegenwoordigers van de gemeen te, het rijk en de Nederlandse Spoor wegen in principe overeenstemming be reikt ten aanzien van een station, dat gedeeltelijk onder de grond zou liggen, ongeveer ter hoogte van de huidige taxi standplaatsen voor het station S.S. Dit plan voorzag ook in een nieuwe ver binding met het station H.S. De werkcommissie zal de definitieve plannen aan de betrokken instanties voorleggen. Gisteren is een artillerieduel losgebar sten tussen Israëlische en Egyptische strijdkrachten in het gebied van El Auja-Nizana, de plaats waar Donderdag zwaar gevochten werd. Een waarnemer van de Verenigde Na ties maakte melding van de vuurwisse- ling, maar zei, „dat niets ernstigs ge beurd is". Eerder op de dag had een woordvoer der voor het Israëlische ministerie van Buitenlandse zaken verklaard, dat Is raël de Verenigde Natier had doen we ten, „dat er met geschoten zal worden over de internationale grens van Israëli sche zijde, tenzij wij aangevallen wor den of wanneer de Egyptenaren over de grens komen". Inmiddels hebben de Egyptische strijd krachten aan een ander deel van de grens, in de strook van Gaza een aan val gedaan, aldus een Israëlische woord voerder. Hij zei, dat de Israëlische strijd krachten de aanval afgeslagen hebben. Vrijdagmiddag arriveerde op het Hol landse Spoor in Den Haag de nieuwe Franse ambassadeur. Links mr. H. Daniels, souschef protocol en rechts de zaakgelastigde graaf Bartielat. Edouard Herriot heeft zich bereid verklaard nogmaals het voorzitterschap van de Franse radicaal-socialistische partij op zich te nemen, aldus heeft Yvon Delbos Vrijdagmiddag in het congres van de radicaal-socialistische partij medege deeld, Herriot, die inMei jl. als partijvoorzitter was afgetreden, verklaarde dat hij zich evenwel het recht voorbehield om een victe-voorzitter te kiezen. Mendès-France, die in tegenstelling tot zijn rivaal in de partij, premier Faure, met hartelijk applaus was begroet, zeide dat bij, indien hem zulks gevraagd zou worden, gaarne onder Herriot zou willen werken. Hij zou echter verzoeken, zijn eventuele benoeming in een geheime stemming te bekrachtigen. Faure leed een nederlaag, toen de com missie voor de algemene politiek, met slechts één stem tegen, een voorstel van Mendès-France aanvaardde, waarin wordt geëist, dat de radicale ministers uit de regering treden, tenzij de kieswet m dier voege wordt gewijzigd dat elk kiesdistrict één afgevaardigde naar de nationale ver gadering zendt (het in Groot-Bntannie geldende kiesstelsel). Op grond van de huidige kieswet, die sinds 1951 van kracht is, kunnen partijen door zich te verbinden er voor zorgen, dat zij alle zetels van een bepaalde kieskring krijgen, mits zij te zamen de helft van het aantal stemmen plus een op zich verenigen. De felste aanhangers van dit stelsel zijn de r.k. votksrepublikeinen. Faure verklaarde dat hij. wanneer het partijcongres op hem een beroep zou De voorzitters van de Kamer van Koophandel te Amsterd am, Rot terdam en Antwepen zijn Vrij dag met hun collega's uit Bremen en Kambung bijeengekom en voor hun eer ste na-oorlovse conferentie over de Noordzeehavens. Het voornaamste onderwerp is het stelsel van havenrecht en voor schepen, die Duitse havens binnenlopen, en ande re kwesties van wederzijds belang. De conferentie is het gevolg van een initiatief van de Kamer van Koophan del te Bremen. doen om uit de regering te treden, Herriot om advies zal vragen en diens raad zal opvolgen. Intussen moest de premier niet alleen tegenover zijn partij, maar ook tegenover de senaat zijn plan verdedigen voor het houden van ver vroegde verkiezingen in December. Hij verzocht de senatoren het desbetreffende wetsvoorstel snel en zonder amendering goed te keuren. De senaat kan twee maanden uittrekken voor de behandeling van het voorstel. Als dan bovendien nog araendementen worden aangenomen, het geen een tweede lezing in de nationale vergadering noodzakelijk zou maken, zou het wel eens onmogelijk kunnen worden om op 11 December verkiezingen te hou den. Na een bespreking tussen de premier en de fractieleiders in de senaat werd meegedeeld dat Faure graag het debat op Dinsdag a.s. wilde laten beginnen. De senatoren, die dit verklaarden, hadden de premier verzekerd, dat zij bereid zijn accoord te gaan met de vervroegde ver- kiezingen. Enigen van hen hadden er evenwel aan toegevoegd, dat de senaat nooit veel heeft gevoeld voor de kieswet van 1951 en dat vele senatoren de voor keur geven aan het stelsel, dat door Mendès-France c.s. wordt voorgestaan. Overigens heeft de nationale vergadering, zoals bekend, dit systeem evenals alle andere voorstellen tot wijziging van het kiesstelsel afgewezen. Een omvangrijke depressie, waarvan het zwaartepunt zich Vrijdag ten Wes ten van Ierland bevond, veranderde wei- nig van plaats. Aan zijn Oostflank drong Vrijdagavond de frontale begrenzing van warme en zeer vochtige lucht, vergezeld van wat regen en motregen en frontmist, ons land binnen. De minimumtemperaturen bleven in de nacht van Vrijdag op Zaterdag aan de hoge kant Geen enkel station in het binnenland meldde lagere waarden dan 10 graden. Vandaag handhaaft zich de zwakke stroom van vochtige lucht zodat het weertype maar weinig verandert Door de geringe drukverschillen zal er weinig wind staan en is de kans pp mistvorming vrij groot. Enkele storin gen, die langs het front naar het Noord oosten bewegen, zullen het weer Zondaj waarschijnlijk minder beïnvloeden dan. Zaterdag,

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1