Hef komt terecht Minister Algera doet dringend beroep op ons Uiterste discipline' volk op de weg gevraagd Wie. Gen ik?' Bethlehem w D D Verwondering in Den Haag Anak Agoeng op vreemd tijdstip naar Londen Koninklijk gezin vierde Kerstfeest op Het Loo r VERKEERSVRAAGSTUK BENAUWEND EN MOEILIJK Opvoeding van de weggebruiker van groot belang Generaal Baretta op ziekenbezoek Vltichtelingenwedstrijd bracht ruim een halve ton op Kerstnummer Toespraak van prins Bernhard AUTO SLIPT; DRIE DODEN Weer overzicht gATERDAG 24 DECEMBER 1955 v_ DERTIENDE JAARGANG No. 3265 r v. Weer treinbotsing in Engeland De bromfietsen-plaag Tienjarig ventje aangereden IE let op wat het leven biedt, hoe zou zijn hart ooit vreugde kennen? Hij moet zich aan het duister wennen, hij kent slechts wanhoop en verdriet. OCH die een schuldig kind wil zijn, die wordt om Christus vrijgesproken:! hem staan de vreugden rijk ontloken, want Die eens kind was, leed zijn pijn. IE zonder zonden stierf aan *t kruis, Die schuldeloos droeg aller schulden en wilde Gods toorn voor ons dulden, ontsloot voor ons Zijns Vaders huis. j V. j Moeder bedolven onder vallende sneeuw Diepe zin r Zang gratis tmt 31 December K *ott«rd«iv Witte v* ^^trMt 30 - Telef- «5700 (4 1 w w? y I" |^ort2lro No. 424510 «honnementen 18.30-1930 u. Zaterdags 1718 uur: Tele toon 115700 VO^vtóage: Huy^leln 1 Postgiro 4248S7 Redactie. Tel. 111892 Adm. Tel. H4402 Xlachiendienst 18.30—1920 u.: Tel. 362569 SdOeimt Lange Kerkstraat 24b Telefoon 6788" jiotmetnentsprijs 52 cent per week, 2,26 per maand* j g.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks IHaïum' Weersverwachting, geldig tot Zondagavond. VRIJ ZACHT. Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen, later weer opklaringen. Weinig verandering. Tijdelijk krach tige en langs de kust harde wind aanvankelijk Zuide- ljjk, later uit Westelijke richtingen. 25 December: zon op 8 49. onder IS 34; maan op 13 25, onder 4.16. 26 December: zon op 6 50. onder 16 35: maan op 14.05. onder 5,36. Directie: C. A- KEUNXNG en Mr. K. VAN HOUTEN O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT IE de herdenking van Christus yj geboorte als een ernstige zaak be schouwt en er dus ernst mee maakt, heeft het er altijd weer moeilijk mee. Dat geldt voor Christen en niet-Cbns- tec« Want Christus' geboorte betekent Komst van het Godsrijk op aarde, het Ingaan van dat rijk In de geschiede nis der mensheid, het omzetten van de wissel. Nu gaat het anders, zal het anders gaan, beter gaan. Excelsior. Hier komt de betere wereld! Er komt lijn in de gebeurtenissen. De zin der geschiedenis wordt openbaar. Het vraagstuk van deze en gene zijde van het graf is opgelost door de Naam, die hemel en aarde verenigt te saam. Engelen en herders verkondigen het samen. En eerst, al Is het ook onder strijd ên tegenstand, wordt het ook beter. In luttele eeuwen wordt het geloof in de gekomen Christus wereldbeheer- jend. Maar de Engelen van Bethlehem zijn tot een mythe verdampt. En het 'excelsior" neemt niemand meer op de lippen. De betere wereld is een wij- Kende wereld. De zin der geschiedenis jast zich op in een bezeten wereld. En wij zijn, tot vele Christenen toe, een theologisch gefundeerd, allemaal vierkant „diesseitig". En die Naam? What is in a name? De wereld van vandaag en Christus' geboorte dat past niet meer. Het is geen „volheid des tijds" meer. Een post-christelijke periode, zeggen nuch- ter-vriendelijk de geleerden, die zo van elke historische periode de goede en de slechte kanten weten. r* N zo leeft het Kerstfeest nog in Ci de Kerk. Daar zitten we er voor. En het leeft in de huiskamer: daar gaan we er voor zitten. En dat is dan tenminste r.og wat. En verder moet u maar naar de etalages kijken en naar de lichtversieringen en naar denne- groen en hulst. Wij zeggen daar geen kwaad van, hoewel het wel kwaad kan. Maar dat verhaal kunt u er wel bij verzinnen. Ja, Christus xwam natuurlijk wel voor Zijn Kerk en Hij kwam ook wel voor de huiskamer, en daar hebben we Hem «Ck iedere dag hard nodig als er nog wat van het leven daar terecht zal komen, maar Hij kwam voor de wereld, en niet ter inaugurering van etalage* ea kerstdiners aldaar, maar voor een wereld verloren in schuld, „Alzo-lief heeft God de wereld ga- had, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een ieder die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe". EN dit is dus uitgerekend iets voor een hoofdartikel in een krant, die u zoveel mdjjelijk het nieuws van de moderne wereld brengen wil, al zitten we dan nog wel met een paar „moei lijke" rubrieken. Want die passage uit het Johannes- Evangelie, dat geloven wij nu. Zo is het. Dat gold 2000 jaren geleden en dat gold in de hoogconjunctuur der Mid deleeuwen en tijdens de Reformatie en dat geldt na! Dat grist, xl zien we geen Engelen meer co »i zijn we in de geschiede nis ai»', alleen de lijn, maar ook de klc, kwijt en al leven we in een be ieren wereld zoals Huizinga het zei en al lijden we san de angst voor het bestaan, zoals de Ned. Herv. Synode bet zei. En dan zeggen we dat die betere wereld komende is en dan geloven we dat dit zowel „diesseitig" als „jensei- tig" is, dan geloven we dat die beide eens samenvloeien. Omdat de Geko- mens komt. En daarom kunnen we trouwen op een andere manier sla de mensen voor de Zondvloed en daarom krij gen we onze kinderen en bouwen onze gezinnen en bedrijven onze zaken en doen ons werk en zijn in de politiek en in het sociale werk. En daarom schrijven we dit hoofdartikel. Daarom, want anders waren we dwa zen om zulks te doen of amorele cynici. Want Hij is onze vrede en verlaai niet wat Zijn Hand begon. Hij draagt de wereld door het Woord Zijner kracht en door Zijn onuitsprekelijke liefde om mens te worden daar Hij God was. Kerstfeest. Christus' geboorte. Het komt toch alles terecht met onze we reld ondanks al het akelige dat u wel weet. Want Hij nam de gestalte van een •laai aan opdat wij Koningen zouden worden. De iernielde boeg tan de Schweninger logger Sch 1110, mr. Johannes Last, die gitteren He Scheteningse haten binnen toer. Dit nas hef gevolg van een aan varing met een Franse trawler in het Kanaal. Advertentie Een begrip root progressieve damesschoenen (Van onze Haagse redacteur) De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Aigera, heeft gistermiddag in de Tweede Kamer in een beschouwing over de verkeersonveiligheid een dringend beroep op ons volk gedaan om de uiterste discipline op de weg te betrachten. „Dit yraagstuk benauwt mij uitermate. De cijfers spreken een buitengewoon ernstige taal. De Kamer heeft gevoeld dat wij hierin zonder meer schouder aan schouder moeten staan, maar ik heb soms het gevoel, dat ik voor een deel machteloos sta. De overheid heeft slechts een beperkte taak", aldus de minister. De minister zei dat elke weggebrui ker zijn .verantwoordelijkheid moet be seffen er» dat dit besef bepalend moet zijn voor wat hij doet en Iaat in het verkeer. In dit vlak ligt de sleutel voor de oplossing van het vraagstuk. De op voeding van de weggebruiker Is daar om van het allergrootste belang. Minister Algera verklaarde ook niet altijd tevreden te zijn over de lange tijd van voorbereiding die maatregelen op het gebied van het verkeer vergen. Hij zegde toe alles in het werk te zul len stellen om die voorbereidingstijd te beperken zodat er sneller gehandeld kan worden. De minister zal zich wenden tot de Commissie voor de veiligheid van het wegverkeer om aan te dringen op bespoediging van de adviezen, die deze commissie over een aantal vraagstuk ken moet uitbrengen. Hij was het met de Kamer eens dat de vi"-».rV-J,iDvt.'J. maatregelen weloverwogen en tevens duidelijk moeten zijn. Minister Algera herinnerde eraan dat een groot aantal maatregelen thans overwogen wordt. De wettelijke be scherming van de voetgangers is thans om advies bij Gedeputeerde Staten. Zo dra de adviezen ontvangen zijn zal het indienen van het wetsontwerp zo veel mogelijk bevorderd worden. Het inschakelen van de moeders bij het regelen van het verkeer tijdens het oversteken van schoolkinderen wilde de minister in overweging nemen. Een maximumsnelheid van 40 km voor bromfietsen vond hij, gezien de ontwikkeling van de bromfiets, een stap in de goede richting. Alvorens te overwegen of het maximum lager moet worden gesteld wilde de minister het resultaat van deze maatregel af« wachten. Vooralsnog stond hij scep tisch tegenover een zo ingrijpende maatregel als het voorschrijven van een rij-examen voor bromfietsers. De minister wilde zich daarover nog niet definitief uitspreken. Het beeft zijn volle aandacht voor het geval de ma ximumsnelheid niet tot het gewenste re sultaat leidt. Een voorstel van de Commissie Veilig heid Wegverkeer omtrent het al dan niet invoeren van- eeft* lïiaximumapel- heid binnen de bebouwde kom wordt binnen niet te lange tijd verwacht. De minister verklaarde bij de overweging van dat voorstel met de suggesties van de Kamer rekening te zullen houden. Minister Algera deelde mede dat de ongevallencijfers over October 1955 re latief en absoluut lager liggen dan die van October 1954. De cijfers waren ten aanzien van dodelijke ongelukken res pectievelijk 139 en 125. ernstig gewon den respectievelijk 1567 en 1409, licht gewonden resp. 1224 en 995. „De ontveins mij echter met dat de volgende maan den weer een andere tendens kunnen vertonen, aldus de minister. Het vraagstuk van de verkeersonveilig heid noemde minister Algera „een be nauwende en moeilijke zaak," waarbij onderling beraad past, maar geen on derlinge geschillen die de daadkracht zouden verlammen. De activiteit van de verkeersbonden, de invloed van de pers, de scherpere controle door de politie en de zwaardere straffen zijn naar de mening van de minister reeds bezig de weggebruikers gunstig te be ïnvloeden. „Ik heb u nog nooit gezien", zet de soldaat J. W. van de Biggelaar gister middag vanaf zijn ziekbed tegen luite nant-generaal A. Baretta. En dat het toen gebeurde, had de soldaat Van de Biggclaar tc danken aan het feit, dst hij met Kerstmis in het Centraal mili tair hospitaal te Utrecht moest blijven. De chef luchtmachtstaf heeft gisteren en vandaag al zijn zieke luehtmachtper- sonee! in de hospitalen opgezocht. Met zijn vrouw, die de geschenken verzorgt, heeft hij gisteren ook het militair sana torium m Amersfoort bezocht en van daag zou het centraal militair hospitaal in Den Haag een bezoek krijgen. „Aardige zusters hier?" informeerde de generaal. „Heel geen klachten", kon Van de Biggeiaar rapporteren. Ook een lid van het Amerikaanse squadron op Soesterberg werd met ver geten. Sergeant E. A. Kgellbirg ontving tot zijn grote verrassing een grote rode cyclaam uit handen van de generaais- vrouw. „We behandelen de leden van de Amerikaanse luchtmacht als onze eigen jongens", verzekerde hem de ge neraal. Dc chef van het hospitaal, kolonel dr. W. F. Warffemius, kon generaai Baret ta nog een prettige mededeling doen. In aanwezigheid van verschillende autoriteiten onder wie de voorzitter van tie Rotterdamse Kamer x au Koophan del, mr. K. F. van der Mandele, de consul-generaal van de We.stduitse Bondsrepubliek, een vertegemvoordi- ger van de Hoge Commissaris voor dc vluchtelingenhulp en afgevaardigden van het KNVB-bestuur ,is vanmorgen door de voorzitter van de Rotterdamse Dions Club, de heer J. E. Lion! aan de burgemeester van Rotterdam een che que overhandigd van f 53.867,63- Dit bedrag was het batige saldo van de Wedstrijd bondseUtal Rot Weiss welke vorige week in het Fejjenoord Stadion werd gespeeld. De heer Lioni bracht 'n zijn over drachtswoord allen dank die aan het slagen van de wedstrijd hadden mede gewerkt. Ook burgemeester Van Wal sten biegk dankbaar gestemd to z9n- Hij verheugde zich over het behaalde resultaat en zegde toe in overleg met de Hoge Commissaris voor de vluch telingenhulp een bestemming voor het geld te zullen zoeken. De cheque was verborgen in een fotolijst. De foto, welke gelijktijdig werd overhandigd, toonde burgemees ter Van Waisum .terwijl hij de aftrap verrichte voo dc bovengenoemde wed- Op de Bergweg te Rotterdam is gis teravond de 10-jarige Johannes Sdie daar woont, toen hij plotseling zonder op het verkeer te letten overstak, par does tegen een bromfietser aangelo pen. Het ventje kwam te vallen en moest met een gebroken linkeronder been naar het Bergwegziekenhuis wor den vervoerd. Dank zij de actie van een luchtmacht adjudant die zelf lange tijd in een sa natorium had gelegen, had het hospitaal twee televisie-apparaten gekregen. Wat voor de generaal oud nieuws bleek... Evenals vorige jaren is ook dit jaar het Kerstnummer xan Trouw als afzonderlijke uitgave x-ersche- nen, Bjj al onze obonné's moet dit nummer inmiddels bezorgd zjjn. Mocht U geen nummer ontvangen hebben, dan kunt U dit melden Bij onze kiaebtendienst en wordt het U alsnog toegestuurd. De Administratie. (Van onze parlementaire redacteur) Gistermiddag kwam plotseling uit Londen het bericht, dat de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, de beer Anak Agoeng, die aan bet hoofd staat van de Indonesische dele gatie op de Ned.-Indonesische ministersconferentie te Genève vanaf Maandag 9 Januari a.s. op uitnodiging van de Engelse regering vier dagen lang een officieel bezoek zal brengen aan Londen, Deze officiële uitnodiging van de Engelse regering is een gevolg van een bezoek dat lord Raeding, de tweede man op het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken onlangs aan Djakarta bracht. In officiële regeringskringen in Den Haag heeft de aanvaarding van deze uitnodiging, op een tijdstip, waarop algemeen, is aangenomen, dat de NederlandsIndone sische ministersconferentie in volle gang zal zijn, grote verwon dering gewekt. De Nederlandse en Indonesische ministers zouden allen op 4 Januari in Gjeuève zijn cmj vorige week onderbroken ministersconferentie volgens afspraak voort te zetten. De Nederlandse ministers zijn echter in geen opzicht geraadpleegd over de vraag of de vraagstukken die op deze conferentie behandeld moeten warden, in vier dagen tijd kunnen zijn behandeld. Beide delegaties hebben tot dusver geen tijdslimiet gesteld aan de duur van de ministersconferentie. In feite wordt dit door de Indonesische delega tie thans toch gedaan, tenzij men aan neemt, dat men van Indonesische zijde verwacht dat de Nederlandse ministers op 13 Januari de conferentie weer wil len voortzetten. In Den Haag had men echter verwacht, dat de heer Anak Agoeng overleg zou hebben gepleegd over de vraag of zijn officiële bezoek aan de Engelse regering de loop van de Geneefse besprekingen en de agenda van de Nederlandse regering niet teveel verstoorde. Het is niet duidelijk, wat de bedoeling is van deze Indonesische manoeuvre. Wil men de Nederlanders dwingen in vier dagen tot een accoord te komen, zonder dat over de punten, Bovenstaande vraag kunt U beantwoorden, waar de lezer, als U de tekeningen op pag. 5 aandachtig bekijkt „Wie ben ik?" is de tite! van onze grote Winteravond- prijsvraag, uitgeschreven voor de Trouw-abonné's. Het vinden van het antwoord is al een voldoening, maar het 2a 1 een nog grotere stimulans zijn als U weet. dat meer dan duizend prijzen be schikbaar worden gesteld. Kunt U, trots alle moeite, een der vra- geen niet beantwoor den? Laat dat U niet ontmoedigen. Wij hebben niet de eis gesteld, dat alle vra gen beantwoord moe ten zijn om voor een prijs in aanmerking te komen. De 39-jange mevrouw Mary Whitman te SÏaithwaite (Engeland) werd toen zij met haar zes-jarig dochtertje Kerstinko pen deed, bedolven door een massa sneeuw, die van het dak van een win kelhuis afviel. Het kind kreeg geen let sel, haar moeder werd bedolven Toen zij uit de sneeuwmassa's bevrijd was, bleek zij reeds overleden te zijn. ÏN de feestzaal van het Paleis Het Loo hebben de Koningin, de Prins en de vier Prinsessen gistermiddag met zeshonderd ïeden van het perso neel bet Kerstfeest gevierd. Dertig kinderen voerden het een voudige kerstspeüetje „Wat de kaars jes zeggen" op. Zij spraken van het Kindje in de kribbe en vertelden op hun manier over de stal xran Bethle hem. Het verhaal eindigde met de re gels: „Hij is het Licht der wereld, wat Hij van ons verwacht, is dat wij zUu als kaarsjes, die branden in de naeht". Om precies vier uur kwam het ko ninklijk gezin de zaal binnen, prinses Beatrix haar jongste zusje aan de hand houdend, en direct daarop zette 't fan farekorps van het personeel van Het Loo het „Daar is uit 's werelds duist're woiken" in. H. M. de Koningin las, terwijl slechts de Kerstboomlichtjes en het lichtje op de Katheder brandden, het Kerstevan gelie. Prins Bernhard hield een toespraak, waann hij o.m. zei: De diepe zin van Kerstmis is, dat de Koning, de Verlosser, komt in een wereld, die zich zelf niet verlossen kan. Al het ellendige, dat er hier op deze aarde gebeurt, is niet aan de wereld zelf gelegen. De ellende is ook niet, dat er geen In verband met het Kerstfeest zal „Trouw" op 25 en 26 De cember niet verschijnen. Wij wensen onze abonné'* een gezegend Kerstfeest toe en be danken allen, die ons hun goede wensen deden toekomen. zon of regen genoeg, of geen eten of geen grondstoffen of wat wij ook no dig hebben, zouden zijn. Want God geeft ons alles, wat wij nodig hebben. Ons wordt geleerd'. „Uw hemelse Va der weet wat gij behoeft". Deze wereld faalt, omdat wij men-, sen falen. Ik geloof, dat om de mach-i teloosheid der wereld, haar falen, te kunnen verbeteren, eerst het individu, u en ik, onze tekortkomingen, onze eigen machteloosheid, moeten laten omzetten in nieuwe mogelijkheden, die God ons biedt, en telkens weer biedt. In Jezus Christus vinden wij alles wat wij zo nodig hebben innerlijke bewogenheid, eindeloos begrip, gren zenloze liefde, verlossende waarheid en goddelijke kracht. Ons hart brandt in ons, ais wfj zien, hoe dit kind in de kribbe om onzent- wil werd de gekruisigde op Golgo tha, en tot Koning is geworden over' de vijf werelddelen, wiens rijk geen einde zal nemen. j Daarom zeggen wij samen ook nu,' ziende in de kribbe: Geloofd zij Jezus Christus tot in de eeuwigheid." Na zang van het koor en muziek van het korps zette mevr. A. J, Wiessner- Peters zich achter de vleugel en speej- de preludium no. 8 van Johan Sebas- tiaan Bach. Toen de laatste kaarsjes van het kerstspel waren gedoofd, vertelde de heer Th. Booy een kerstverhaal en tot slot zongen allen gezamenlijk het „Ere zij God". In de lange gangen van het paleis waren inmiddels lange tafels opgesteld met daarop broodjes en wanne choco la. Koningin, Prins en Prinsessen wa ren de eersten die hun gasten de war me drank uitschonken en voor ieder weer terug ging mochten de dames van Prins en Prinsessen een Kerst brood in ontvangst nemen. De heren ontvingen van de Koningin de Prinses- sekalender. die Nederland aan de orde wil stellen gesproken kan worden? Wil men het „neen" van de Nederlanders trachten uit te lokken, omdat Indonesië niet in staat is op dit ogenblik met Nederland een accoord tot stand te brengen? Is het de bedoeling om tijdens de onder handelingen in Januari de Engelse re gering tot het doen van een diplomatie ke demarche te brengen, die Den Haag onder druk zou moeten zetten? De In donesiërs zijn in him element wanneer er plannetjes moeten worden beraamd en valletjes moeten worden uitgezet. Die worden blijkbaar uitgedacht, ter wijl ministe- Luns en de andere mi nisters op Kerstvacantie zijn of Kerst feest gaan vieren. Vrijdag hebben de ministers Kasimo en Leimena met de Nederlandse mi nisters van Financiën en Econ. Zaken, de heren v. d. Kieft en Ztjstra gecon fereerd op het departement van Finan ciën in Den Haag. Daar heeft men op nieuw de kwestie van de opheffing xran de Ned.-Indonesische Unie en de daar uit voortvloeiende financiële en econo mische consequenties besproken. Op basis van de resultaten van dit ge sprek hebben gistermiddag op het de partement van Econ. Zaken de financië le en economische deskundigen van de beide delegaties overleg gepleegd. Van Indonesische zijde werd gistermiddag verklaard, dat de ministers Kasimo en Leimena en de Indonesische financieel- economische deskundigen op Tweede Kerstdag weer naar Genève teruggaan. Van Nederlandse zijde werd ons ver zekerd. dat er nog geen afspraak xvas gemaakt over de plaats waar de des kundigen van beide delegaties elkaar tussen Kerstmis en Nieuxvjaar opnieuw zullen ontmoeten. Ook was aan Neder- Een personentrein is gisteravond bij het station van Woking, Engeland, op de achterkant van een andere personen trein ingereden. Zes mensen werden uit de verwrongen resten van de wagons ge haald en naar een ziekenhuis overge bracht. Het is nog niet duidelijk, hoeveel gewonden er zijn en of er ook doden zijn. Er xvaren zeer spoedig ambulances en medici ter plaatse. Binnen de laatste veertig uur hebben in Engeland drie van dergelijke trein botsingen plaatsgevonden. Gedurende de laatste twee dagen zijn er in totaal zes spoorwegongevallen gebeurd. landse kant niet bekend1, dat de minis ters Kasimo en Leimena en de Indone sische deskundigen Tweede Kerstdag zouden vertrekken. Het lijkt aanneme lijk, dat van Nederlandse kant aan de Indonesiërs gevraagd is de bijeenkom sten der deskundigen in Den Haag te houden, doch dat de ministers Anak Agoeng en Roem, die op het ogenblik in Genève vertoeven hieraan hun con sent nog niet hebben gegeven. Er bestaat eveneens nog twijfel over de komst van de Indonesische minister van Financiën, dr Soemitro. Volgens In donesische zegslieden stond gistermid dag nog niet vast, dat de heer Soemitro op 4 Januari in Genève zal zijn. Er gaan geruchten, dat de positie van het kabinet-Harahap nog steeds wankel Is en dat daarom dr. Soemitro in Djakarta niet kan worden gemist als tegenwicht tegenover president Soekarno, waar mee l)et Indonesische kabinet nog steeds in conflict is over de benoemingen bij de luchtmacht. Op de rijksweg Assen-Groningen zijn gisteravond nabij Vries door de gladheid van de weg twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Bij dit ongeluk zijn drie mensen gedood. Drie anderen zijn ernstig gewond naar het Wilhelmina-ziebenhuis te Assen ver voerd. Uit de richting Assen reed in de richting Groningen een kleine auto met vier inzittenden, vier stucadoors uit Groningen, die een werk in Zeist uitvoeren. Uit de richting Groningen naderde een grote personenauto met drie inzittenden. Een kilometer buiten Vries begon de grote wagen te slippen met het gevolg, dat deze het kleine wagentje in volle vaart ramde. Drie van de vier stucadoors werden uit de wagen ge slingerd en moeten op slag dood zijn geweest. De vierde bleef in de auto, die onmiddellijk in brand vloog. Hij kon door omwonenden uit de wagen worden gesleurd en moest met ernstige verwondingen naar het zie kenhuis te Assen worden overge bracht. Ook de bestuurder van de grote personenauto werd met een tweede inzittende naar het Wilhel- minaziekenhuis te Assen overge bracht. De Bilt, Zaterdag 10 uur. Als gevolg van de aanwezigheid van een depressie ten N. van Schotland voeren Z.W, xvinden zachte oceaan- lucht verder Europa binnen. In Noor wegen en Zweden gaat het binnen dringen van de warme lucht gepaard met uitgebreide sneeuwval. Intussen is bij Ierland een nieuwe depressie aangekomen, die :n de rich ting van ons land koerst. Deze storing zal vannacht en morgen aanleiding geven tot regen. Een volgende depres sie is verder westelijk op de ocaan tot ontwikkeling gekomen. In verband daarmede zal het weer tijdens de Kerstdagen onbestendig zijn. De tem peratuur blijft boven normaal. Nagm Straat Woonplaats wenst het dagblad Trouw tot 31 December 1955 gTatis te ontvangen en zich te abonneren. Betaling kan geschieden per week (52 cent)/per kwartaal 6.75). Doorhalen wat niet gewenst wordt. U wordt verzocht deze bon toe te zenden aan: Adminlstratit „Trouw", Witte da Withstraat 30, Rotterdam,

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1