Interessante ontwikkeling Geen vernietiging van overtollig voedsel P Geheimzinnige vergiftiging in Voorburg Nieuwe moeilijkheden voor Indonesische regering a iSi Noors schip in dichte mist overvaren Aantal Noorse zeelieden zou verdronken zijn Wie hen ik? VOORSTEL VAN EISENHOWER Een wonderkind? Tegen dumping op wereldmarkt Nationale Volkspartij eist aftreden van kabinet-Harahap Ondernemingsraden Anak Agoeng vier dagen in Londen Tito terug Drievoudige moord in Brussel Nederlandse trainen schaatsenrijders Hamar Ney tot premier van Saarland gekozen Drama voor de Nederlandse kust W eeroverzicht DINSDAG 10 JANUARI 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3278 Weerbericht "N ZIEKE DAME NAM FOSFORPIL IN Boelganin naar Bonn? m Botsing op Rijksweg bij Ede, één dode V. O O mmm «■"wr In een speciale boodschap heeft Eisenhower verder o.a. het volgende programma bepleit: 1. De boeren moeten aangemoedigd worden de aanplant te verminderen. 2. Vermindering van de produktiecontróle op sommige produkten. 3. Het Congres moet overwegen een grens vast te stellen voor het bedrag voor steun per boerderij. 4. Een verhoging met 25 procent van de federale toewijzingen voor onderzoek naar middelen om nieuwe gebruiksmogelijkheden, nieuwe markten en nieuwe oogsten voor de landbouw te vinden. Bewusteloos Geen motief Nieuwe burgemeester van Ooltgensplaat, Den Bommel Oude Tonge en Moeder en zeven kinderen levend verbrand GEEN VERNIETIGING Terugroeping delegatie uit Genève geëist IllllfllllIIIBIS Leden Indon. delegatie naar Djakarta n - «i -sjija Costa Rica en Nicaragua leggen twist bij Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No, 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19 30 u Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 11570Ü 's-Gravenhage: Huygenspieir! 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst 18.30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week. 2.26 per maand" 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directeur: H. DE RUIG Aanvankelijk stormachtige tot krachtige, later krachtige tot matige wind In hoofdzaak tassen zuid en oost. Over het algemeen lichte vorst, maar in het zuidwesten van het land mogelijk tijdelijk dool. ZON EN MAAN II januari: zon op 8.47 onder 18.53; maan op 7.31, onder 15.35. v. Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT TOT dusver hebben de politieke en economische aspecten van dr Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal in overwegende mate op de voorgrond gestaan en hoorde men be trekkelijk weinig van de sociale acti viteiten, die met dit integratiestreven in verband staan. Dit is op zichzelf niet zo verwonder lijk. De voorbereiding en de uitvoe ring van het verdrag hebben tot dus ver veel aandacht gevergd. Nu de eerste resultaten van de vor ming ener gemeenschappelijk Europe se markt voor kolen en staal meer en meer zichtbaar worden, tekenen zich ook de sociale bemoeiingen in en om de E.G.K.S. steeds duidelijker af. En wei op tweeërlei manier. Enerzijds bespeurt men toenemende activiteit van de vakbeweging, zodat de laatste tijd zelfs spanningen zijn opgetreden in het Raadgevend Comi té van de E.G.K.S. Anderzijds nemec de sociale bemoeiingen in ruimere zin van de diensten of instellingen der E.G.K.S. toe. Aangezien hier ook voor degenen die niet direct bij de kolen- en staal industrie betrokken zijn, op Europees niveau een interessante ontwikkeling aan de gang is, willen wij in een twee. tal artikelen daarover enkele opmer kingen maken. DE sociale bevoegdheden van de Hoge Autoriteit hebben een be perkt karakter. In het verdrag zelf kan men er nau welijks iets van vinden. Artikel 2 wijst erop, dat de Gemeen schap tot doel heeft in harmonie met de algemene economie der deelne mende staten de economische ontwik keling, de verhoging van het levens peil en de werkgelegenheid te bevor deren. In artikel 3 staat, dat de verbete ring moet worden bevorderd van het levenspeil en van de arbeidsvoorwaar den der werknemers, zodat een gelei delijke egalisering (gelijkmaking) in elk"' der industrieën mogelijk wordt. Dit alles als gevolg van de instel ling van de gemeenschappelijke markt, waartoe zoals bekend ruim twee jaar geleden werd overgegaan. Verder zijn dan in artikel 68 waar borgen geschapen dat de Hoge Auto riteit niet direct kan ingrijpen in de lonen en andere arbeidsvoorwaarden der deelnemende staten. Hoogstens kunnen op dit gebied aanbevelingen worden gedaan. Feitelijk komt het er dus op neer, dat een eventuele verbetering van het welvaartsniveau als gevolg van de in stelling der gemeenschappelijke markt niet direct en automatisch voor de werknemers merkbaar wordt. Het is aan anderen, en met name de organisaties van werkgevers en werknemers in de deelnemende sta ten, overgelaten ter zake tot overeen stemming te geraken. HET is duidelijk, dat de vakorga nisaties van werkgevers en werk nemers in de kolen- en staalgemeen schap hier de laatste jaren nieuwe perspectieven hebben ontdekt. Dat deze ontwikkeling nieuwe eisen stelde is duidelijk. Vandaar dat er enige tijd nodig is geweest om op zo goed mogelijke wij ze de beschikbare krachten in de di verse Europese landen te bundelen. Van werknemerszijde is men op dit gebied het verst gevorderd. In het voorjaar van 1955 werd te Luxemburg het (eerste) Europese verbond van Chr. vakorganisaties binnen de E.G.K.S.-landen opgericht nadat te voren een voorlopig informeel contact binnen het Int. Chr. Vakverbond had bestaan. Dit verbond heeft te Luxem burg een permanent bureau. Sindsdien is de ontwikkeling snel voortgegaan. Men ging o.a. denken aan de afsluiting van een Europese C.A.O. voor de werknemers in de kolen- en staalindustrie. In deze mantelcon tracten zou dan begonnen kunnen wor den met de regeling van de secundaire arbeidsvoorwaarden. De moeilijkheid was echter, dat binnen de organen van de E.G.K.S.- gemeenschap tot dusver geen ontmoe tingspunt is" gecreëerd voor onderhan delingen tussen werkgevers en werk nemers. Weliswaar komen beide partijen in het Raadgevend Comité wel met el kaar in contact, maar voor onderhan delingen is daar geen gelegenheid. Dit comité is immers een adviesorgaan voor de Hoge Autoriteit en er zitten ook vertegenwoordigers van de con sumenten in. Vandaar de spanningen, die zich de laatste tijd in het Raadgevend Co mité hebben voorgedaan, en die ook nog hun uitwerking deden gevoelen tijdens de Gemeenschappelijke Verga dering in Straatsburg in November j.l. De Hoge Autoriteit heeft toen toe gezegd te zullen streven naar de sa menstelling binnen de E.G.K.S. van paritair samengestelde commissies van werkgevers en werknemers in de ko len- en staalindustrie. Het laat zich aanzien dat deze com missies binnen een paar maanden werkelijkheid zullen worden en dat dus voor de bestaande spanningen een uitweg is gevonden. Gisteren heeft een scherpe aard beving in een gebied van 160 kilo meter langs de „hiel van Italië" schade aangericht. Gebouwen en woonhuizen werden vernield, terwijl ten minsle vijf personen kwetsuren opliepen. Landbouw - overschot ook naar Sowjetblok? Aan boord van dc Zweedse lijnbool Kungsltalm zit eert driejarige puk volkomen verzonken in een schaak probleem, terwijl haar ouders bezig zijn de immigratie in de Verenigde Staten af te handelen. Wordt Eliza beth lleilskov een wonderkind De tijd zal het leren: voorlopig be schouwt ze het schaken nog maar als een nnrdig spelletje. RESIDENT Eisenhower heeft gisteren aan het Amerikaanse Congres voorgesteld de reusachtige overschotten van voedsel en natuurlijke texticlvczcls ook tc verkopen aan andere dan bevriende landen. „Er zal meer gelegenheid gezocht worden om landbouwprodukten, die aan bederf onderhevig zijn en waarvan de opslag kostbaar is, te ruilen voor niet aan bederf onderhevig zijnde strategische materialen, zei Eisenhower. De president heeft doen uitkomen dat zifn ondubbelzinnig regering gekant Op oudejaarsdag 1955 is In het zieken huis Bronovo te Den Haag een 63-jarlge dame uit Voorburg overleden, als gevolg van fosforvergiftiging. Dc politie, die eerst op 2 januari van dit jaar kennis kreeg van dit geval, staat voor een raadsel wat betreft de w(jze van deze vergiftiging. Het vergift, in de vorm van een pil, moet aan de dame-gegeven zjjn door een onbekende vrouw, die tot nu toe alleen gezien Is door de thans overleden dame. Het onderzoek, dat met kracht ter hand genomen is, dreigt evenwel op dood spoor te geraken en daarom heeft de politie oproepen doen uitgaan san apothekers en drogisten, die mogeiyk in de laatste tyd fosfor verkocht hebben en aan mensen, die wellicht contact hebben met een vrouw, die zegt Woudenberg te heten en te wonen in de Helmerstraat In Amsterdam. Dc 63-jarige mevrouw E. J. A. A. van K.A., die te Voorburg woonde, was reeds geruime tijd lijdende aan een nier< aandoening. Toen haar echtgenoot op donderdagmiddag 29 december 1955, de ongeveer evenoude heer J. J. van K. thuis kwam» vertelde zij, dat des mor gens tussen half elf en elf uur een on bekende vrouw op visite geweest was. Deze vrouw, die voorgaf een kennis te zijn van haar zwager uit Amsterdam, vertelde Woudenberg te heten en in Am sterdam, en wel in de Helmerstraat te wonen. Het gesprek, aldus mevrouw Van K. tegen haar man, ging over de nier aandoening en de onbekende zeide, dat zij vroeger ook nierpatiënt geweest was. Zij had hiervan veel last. maar nadat iemand haar een pil gegeven had, was zij volkomen genezen. De onbekende raadde de Voorburgse dame aan ook zo'n pil te nemen en daar zij een pil by zich. had, nam mevrouw Van K. de pil in. Daarna was de onbekende, die voorgaf nog een kennis te Voorbur.g te moeten bezoeken, verdwenen. Na het innemen van de pil moest mevrouw Van K. vijf uur niets innemen en omstreeks half zeven ging het Voor burgse echtpaar aan tafel, om zuurkool met spek te eten. In de loop van de nacht van donderdag 29 op vrijdag 30 december werd me vrouw Van K. beroerd en dit werd gewe ten aan de zuurkool. Zij moest veel over geven. Des vrijdags bleef zij in bed en aan een vriendin, die op bezoek kwam. vertelde zij eveneens het verhaal van de pil, welke ingenomen was. In de loop van oudejaarsmorgen bleek de zieke vrouw bewusteloos te zijn ge worden. Haar man riep doktershulp in en de arts achtte overbrenging naar het ziekenhuis Bronovo te Den Haag nood zakelijk. Daar is zij oudejaarsavond over leden. Eerst na dit overlijden vertelde J. J. van K. het verhaal van de pii aan de dokter en deze waarschuwde op maan dag 2 januari de Haagse politie. Onmid dellijk werd een onderzoek ingesteld. Nadat het stoffelijk overschot in be slag genomen was, werd sectie verricht door dr. P. M. Bakker, patholoog van het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag en dr. J. Zeldenrust van het gerechtelijk geneeskundig laboratorium. In het li chaam trof men fosfor aan en de con clusie werd getrokken, dat de Voorburg- se dame overleden was aan fosforvergif tiging. Bij het chemisch onderzoek was drs. D. D, Boer van het gerechtelijk la boratorium behulpzaam. De Haagse recherche, in samenwer king met de Vcorburgse politie en on der" leiding van de substituut-officier van justitie mr. C. Dyserinek, staat thans voor een raadsel. Het onderzoek wees uit, nadat de Amsterdamse zwager ge hoord was, dat de onbekende vrouw geen kennis van hem was. Bovendien bleek noch in de Eerste noch in de Tweede Helmersstraten te Amsterdam iemand te wonen met de naam Woudenberg. De moeilijkheid was verder, dat de onbe kende alleen door de overleden dame gezien is. Er ontbreekt dus ieder signa lement. Bovendien is het verbaal van de bezoekster met de pil door de dame alleen verteld aan haar man en aan de vriendin.- De politie tast in het duister, wat het mogelijke motief van de vergifti- gingsmoord zou kunnen zijn. De dame had, voor zover bekend, geen vijanden en onderhield met al haar kennissen vriendschappelijke betrekkingen. De wij ze, waaroo dc fosfor verkregen is, zou een aanwijzing kunnen zijn voor de po litie. Het gebruikte fosfor is niet gemak kelijk te verkrijgen en indien de cen trale recherche te Den Haag contacten zou verkrijgen met apothekers en dro gisten, die dit vergift verkocht hebben, kan wellicht meer licht verkregen wor den. Een onderzoek naar de kennis In Voor burg, die door de onbekende vrouw op donderdag 29 december bezocht zon wor den, heeft evenmin resultaat opgeleverd. Mogelijke aanwijzingen hieromtrent wor den eveneens gaarne ingewacht door de politie. Het stoffelijk overschot van de overleden yrouw is Inmiddels ter aarde besteld. Met ingang van I januari jl. is tot burgemeester van Ooltgensplaat, Den Bommel en Oude Tong-a benoemd de heer W. M. van rior Harst, thans bur gemeester van Valkenburg bij Leiden. De heer Vari der Harst werd 10 maart 1317 'tc Miiddclburg geboren. Hij is lid van de Hervormde Kerk en is de chr. historische beginselen toegedaan. Een moeder en zeven harer kinde ren zijn gisteren levend verbrand, toen hun huis- in Am os, een gemeente in het noord-westen van Quebec,' door de vlammen verteerd werd. Volgens de politie is een cilinder butaangas die voor de verlichting gebruikt werd door de kinderen te dicht bij de kachel geplaatst en ge ëxplodeerd. Volgens een woordvoerder van de Westduitse regering bestaat de moge lijkheid dat de Russische premier, Ni kolai Boelganin, dit jaar een bezoek aan Bonn zal brengen. Maar hij voegde er aan toe, dat nog geen formele stappen zijn ondernomen ter voorbereiding van een dergelijk bezoek. is tegen dumping op de wereldmarkt als middel om Amerika te helpen zijn enorme overschotten aan landbouw produkten te verminderen. Dit zal In het buitenland in landbouw- kringen grote opluchting teweeg bren gen. Het landbouwprogramma heeft door slaggevende betekenis voor de regering, daar de presidents- en de Congresver kiezingen worden gehouden na de ko mende oogst. Een mislukte republikeinse landbouwpolitiek zou grote invloed heb ben op de resultaten van de verkiezingen in de agrarische staten, die veel invloed hebben op de uitslag van de verkiezin gen. De voornaamste doeleinden van het programma zijn: 1. de overschotwaarden, die een waar de van 8 miljard dollar hebben en het prijspeil drukken op te ruimen; 2. de regering in staat te stellen haar landbouwsubsidies af te schaffen en 3. de landbouwers te laten delen in de welwaart, die de andere sectoren van de volkshuishouding génieten. Eisenhower zei dat. het. ondenkbaar is voedsel tc. vernietigen." Daaróm, zei hij," is het noodzakelijk dat middelen gevon den worden om ze In het binnen- en bui tenland te gebruiken. Bij zijn verzoek aan het Congres om ook verkoop van landbouwprodukten uit dc overschotten aan andere dan be vriende landen toe te staan, noemde president Eisenhower geen bepaald land. De laatste tijd zijn echter voor stellen gedaan om te trachten een ge deelte van de landbouwoverschotten te ruimen door overeenkomsten met lan den achter het ijzeren gordijn. Aanmoediging om akkers braak te laten liggen zal gegeven worden in de vorm van contante betalingen dan wei verstrekking van overschotten van ande re produkten zoals katoen, tarwe en mo gelijk mais, rijst en. pinda's. De regering wil vrijwillige verkleining van de bebouwde akkergrond met circa 20 pet Verder wil zij op basis van. vrij willigheid. landerijen, die uitgeput drei gen te raken, door braaklegging verbe teren (ongeveer 25 miljoen a crest Ook bepleit het ontwerp een verlaging van de wettelijke prijs, waarvoor thans de landbouwoverschotten op de binnen landse markt mogen worden afgezet (105 pet. plus kosten van vracht en opslag! tot de prijs, waarvoor de regering de overschotten heeft opgekocht plus vracht en opslag. J In hel proces-Jungscliliiger te Djakarta werden dc vorige tvcek enige getuigen a decharge gehoord, die uit Nederland waren overgekomen. Naast de heer Justitie. Jungschliigcr wit overhemd met donkere das) getuige Berbin uit Maastricht. Achter de tafel in het midden rechter Maengkom. Rechts Sunarjo, officier van IN 59 bedrijfstakken zijn thans be«. drijfscommissies gevormd, di« tot taak hebben de instelling van on dernemingsraden te bevorderen. Dit betekent natuurlijk nog niet, dat in al die bedrijfstakken reeds onder nemingsraden functioneren. Integendeel, in tal van ondernemin gen is het nog niet zover. Wij hebben de indruk dat men op dit gebied In de textielindustrie thans het verst ge vorderd is. De ontwikkeling moge traag zijn, 'toch schijnt er nu wat schot in deze zaak te komen. Hetgeen opnieuw be wijst, dat men in deze tere aangele genheid met zachte aandrang en ver standig beleid het verst komt Advertentie Voor de Indonesische regering «yn nieuwe moeilijkheden gerezen als ge volg van het aannemen voor de Partal Rakjat Nasional de nationale volks partij van een resolutie waarin wordt geëist, dat het kabinet van Burhanuddin Harahap binnen een week zijn mandaat aan president Soekarno zal teruggeven. In het huidige kabinet heben twee mmisters van deze partij zitting, name lijk de ministers van landbouw en van verbindingen. De resolutie werd aangenomen op een congres van deze partij, dat maandag werd besloten. Het congres verklaarde in de' resolutie geen vertrouwen te heb ben in een regering, die een koers volgt, welke niet in het belang van de staat Anak Agoeng Gde Agoeng, de Indo nesische, minister ...van Buitenlandse Za ken, is gisteren in Londen aangekomen. Hij zal de gast zijn van de Britse re gering. Anak Agoeng brengt een tegen bezoek aan .Engeland: in oktober be zocht Lord Reading Indonesië. Volgens officiële zegslieden zal Anak Agoeng tijdens zijn bezoek waarschijn lijk op het Foreign Office van gedach ten wisselen over verschillende vraag stukken die Engeland en Indonesië aan gaan. Anak Agoeng» aldus de Indonesische ambassade te Londen, zal tijdens zijn verblijf in Engeland geen politieke ver klaringen afleggen. Hij heeft de ambas sade opdracht gegeven tijdens zijn be zoek, dat vier dagen zal duren, geen verzoeken om interviews in te willigen. is, Verder werd gezegd dat de partij zijn ministers zal terugtrekken als het kabinet niet binnen de tijdslimiet zijn ontslag heeft ingediend. Indien de heide ministers deze order niet zouden op volgen zouden zij worden geroyeerd. Op het congres werd verder de vroe gere minister van justitie Djody Gon- dokusumo als algemeen voorzitter her kozen. Verleden week werd deze ex- minister veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf wegens het misbruiken van -zijn gezag als minister. Intussen hebben twee andere rege ringspartijen, de Nahdatul Ulama en de P.S.I.I., op een gezamenlijke bijeen komst te Djakarta besloten een geza menlijke nota aan de regering te zen den. Een %voordvoerder bevestigde, dat op de vergadering is gesproken over een nota die kort geleden door de P.S.I.I. bij de regering is ingediend. In deze rrota wordt geëist, dat de Indonesische regeringsdelegatie die thans in Genève onderhandelingen voert rnet een Ne derlandse delsgatje, .zal. worden .terug geroepen. De woordvoerder voegde aan zijn verklaring toe, dat het standpunt van de Nabdatul Ulama in vele opzich ten overeenkomt met dat van de P.S.I.I. Twee partijen zullen in de toekomst gezamenlijke stappen ondernemen, zo zei hij. ONBEPERKTE CARANTIB OP DE VERING. HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Radio Zagreb meldt, dat president Tito van Zuid-Slavië, die officiële be zoeken aan Egypte en Ethiopië heeft gebracht, dinsdag met zyn schip „Ga- leb" in een Zuidsravische haven is te ruggekeerd. In Brussel is een gruwelijke, drie voudige moord aan het licht gekomen, waarvan een bekende gepensioneerde generaal, zijn bejaarde schoonzuster en hun 62-jarige huishoudster het slacht offer zijn geworden. Het betreft hier de 88-jarige gepen sioneerde generaal Emile Deisser, een held uit de eerste wereldoorlog, zijn 82-jarige schoonzuster Louise Schmitz en de 62-jarige huishoudster Marie Hou-'- Ion wier deerlijk verwonde lijken wer den aangetroffen door een neef en een nicht, die hun wekelijks bezoek aan de. bejaarde generaal kwamen brengen, Roof is; waarschijnlijk- het motief van de moord geweest, want alle kamers in het huis warén overhoop gehaald. De moordenaars zijn dus kennelijk na het bedrijven van hun vreselijke daad koel bloedig en systematisch het hele huis op buit gaan doorzoeken. De Indonesische minister van Econo- miische Zaken, de heer Kasimo en de leden der Indonesische delegatie voor de besprekingen in Den Haag en Ge nève, de heren Indra Koesoema en Rustam Madji (adviseurs) zijn gister avond te 20.15 uur van Schiphol naar Djakarta vertrokken. Zij zullen aan de Indonesische rege ring rapport uitbrengen over het ver loop der besprekingen. Cortina is weliswaar bedekt met een sneeiuvlaagje, maar de sneeuw is nog zo schaars dat zij van de bergen uit dc omtrek gehaald moet worden. Om de springschans in gebruik te kunnen nemen is bijv. ongeveer 800 kubieke meter sneeuw geïmporteerduit de Falzarego-pas. De foto toont het ijs- hockeystadion tiaar de spelen op donderdag 26 januari geopend zullen Worden. 'fyU. - Dn Nederlandse schaatsenrijders te Hamar zijn thans druk in training voor de Olymp'sche Winterspelen in Cortina. Dc foto t-iont, dat het Maarse, De Graaf cit Broekman niet aan belangstelling ontbreekt. De Noorse jeugd volgt de oefeningen met grote interesse. Dr. Hubert Ney. voorzitter van de produitse Christendemocratische Par tij in Saarland, is vandaag door het nieuwe parlement tot premier ge kozen. Hij kreeg 32 stemmen van de produitse partijen. Vijftien afgevaar digden onthielden zich, twee stemmen waren ongeldig en een lid was afwe- rig. Voor de Nederlandse kust, op vijftien mijl afstand van Kijkduin, heeft zich vanmorgen een drama afgespeeld, dat vermoedelijk aan zeven of acht Noorse zeelieden het leven heeft gekost. In een d'chte mist heeft hetVenezo- Noorse zeelieden het leven heeft gekost. In een dichte mist heeft het Venezo- tijd het Noorse m.s. „Sirabuen" overvaren. Eerst anderhalf uur later, tegen half twaalf, stelde het Venezolaanse schip Schcveningen Radio van het ongeluk op de hoogte, waarbij werd medegedeeld, dat één der opvarenden van het Noorse schip, de koopvaardijofficier Bjerne Nilsen, was gered. Over het lot van de artdere opvarenden was niets bekend. Onmiddellijk na de mededeling van de „Loide Venezuela" is de redding boot „Piins Hendrik" van Den Hel der uitgevaren om te trachten nog overlevenden aan boord te nemen. De „Prins Hendrik" zou naar over levenden blijven zoeken tot zons ondergang. De Marine Luchtvaart dienst op 1 alkenburg, wie eveneens Bij een botsing tussen een vrachtauto en een bestelauto die maandagmiddag op de Rijksweg te Ede plaats vond, werd de bestuurder van de bestelauto, de 36-jarige J. J. Thelen uit Velden (L) zo ernstig gewond, dat hij korte tijd la ter overleed. Een personenauto die voorsorteerde om wanneer het verkeer het toeliet de Rijksweg te verlaten werd iinks gepasseerd door een achterop ko mende door de Duitser H. L. uit Schwa- lenberg bestuurde vrachtauto. Op dat moment naderde als tegenligger de be stelwagen, die bij de volgende botsing zo ernstig werd beschadigd dat men de zwaar gewonde bestuurder slechts met moeite uit de wrakstukken kon be vrijden. DE BILT, dinsdag 10 jan. 10.00 uur. Ten westen van Ierland ligt een meer diepe depressie waarvan de kerndruk in de nacht van maandag op dinsdag on geveer 950 mb bedroeg. Het front ervan is over de Britse eilanden en West- Frankrijk doorgedrongen, voorafgegaan door een zone met sneeuw of regen. Aan de Kanaalkast is plaatselijk onge veer 20 mm neerslag gevallen. Aan de achterzijde komt dooi voor. Het front drong dinsdagmorgen in vertraagd tempo naar onze omgev.mg op, waarbij een sneeuwzone zich snel over Nederland uitbreidde. Het ziet er naar uit, dat het front tij delijk een deel van ons land zal passe- rer, maar :r, het grootste deel van het land zal de vorst aanhouden. De neer- s)agk^ns«n' hlijvon aroot. om assistentie was verzocht, kon geen. vliegtuigen sturen, omdat het slechte weer het opstijgen verhinderde. Het Noorse schip schijnt bijna, di rect nadat het was overvaren, gezon ken te zijn. Gegevens over het juiste aantal bemanningsleden van het Noorse schip zijn niet bekend. Heden middag om vier uur zou de „Lolde Venezuela' 'in Rotterdam aankomen. De „Sirabuen" is het eigendom van de rederij Trygve Klovning, Het schip meet 288 fcrt. Nader werd bericht, dat er niet een maar drie rnensendoor het Venezo laanse schip gered zouden zjjn. Costa Rica en Nicaragua hebben of ficieel de twist bijgelegd, die een jaar geleden dreigde op een oorlog uit te lopen. ONZE grote Winter- avondprys heeft bij onze abonnees grote in stemming gevonden. Wij weten het: niet alle opgaven zijn even ge makkelijk, In dat geval geldt: twee weten meer dan één. Vraagt u in moeilijke gevallen eens aan vrienden of ken nissen of zy u kunnen helpen. Wie weet! U hebt nu het groot ste deel van de opgaven al achter de rug. Nog een tijdje volhouden en de eindstreep Is er. Kijkt u nog even op pag. 3? W0 hebben weer drie nieuwe plaat jes voor ui

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1