Verklaring van Parijs Den Haag sceptisch nieuwe ontwikkeling Wannen voor 3 nieuwe bruggen over Felle brand verwoestte metaalfabriek Haagse Veiligheidsraad veroordeelde Israël wegens aanval op Syrië Min. Zijlstra ontbindt radiokartels H NA REGERINGSCRISIS IN DJAKARTA PRINSES MARGRIET ONTVING HONDERDEN BRIEVEN Inbreker leefde als een vorst in Haagse villa Hoe roder, hoe lekkerder Acetyleen-cylinder ontploft Staking bij Wilton duurt voort Leüend contact Soedan lid Van Arabische Liga W eeroverzicht D VRIJDAG 20 JANUARI 1956 r~ VEERTIENDE JAARGANG No. 3287 Weerbericht Formeel akkoord is nog niet mogelijk Nehroe in juni naar West-Duitsland Twee personen gewond Minister Van de Kieft naar de West vertrokken Israël vraagt wapens aan Engeland Londen bedreigd door spoorivegstaking Acht stakers hervatten het werk bij Wilton q:& Drievoudige moprd tè Brussel opgelost Weer miljoenenorder voor Nederlandse rij wielindustrie Verdeling portefeuilles B. en W. van Rotterdam Nieuwe Franse Kamer kwam bij een 1 11 1 1 O O Over de grote rivieren DE Indonesische regering heeft gistermiddag de terugroeping van haar delegatie bij de Nederlands-Indonesische besprekingen te Genève herroepen. Dit besluit werd genomen in een speciale ka binetszitting, waarin tevens het woensdag aangeboden ontslag van de vier ministers van de P.S.I.I. en de Nahdatoel Oelama werd aan vaard. De Indonesische delegatie in Genève had gisteren, vóór het kabinet deze besluiten nam, reeds besloten haar vertrek naar Dja karta, dat was vastgesteld op gisteren, voorlopig uit te stellen. MS 1 Engelse reactie Met voldoening heeft men in be voegde Britse kringen kennis geno men van berichten over een aan staande hervatting van de Neder lands-Indonesische onderhandelingen te Genève. Men verheugt zich erover, dat de regering Harahap ondanks haar binnenlandse moelijkheden niet „het bijltje erbij neergelegd heeft", maar daarentegen heeft be sloten, haar pogingen om praktische resultaten te verkrijgen, die haar po sitie aanzienlijk zouden versterken, voort te zetten. Wapens voor Syrië Radio-Cairo heeft donderdagavond een berichi van het Israëlische blad Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Advertentie-afd Tel. 114402 Dordrecht Seheffersplein 3 Postgiro No. 424208 Telefoon 4570 Klaehtendienst na 17 30 uur 7314. Gouda: Fluwelensingel 104. Red. Tel. 2867. Adv. Tel. 4735 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2.26 per maand. 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks V Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting, geldig tot Zaterdagavond. VEEL WIND. Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen, later opklaringen, maar ook enkele buien. Tot Westerstorm toenemende wind, ruimend naar Noordwest. Daling van temperatuur. ZON EN MAAN 2t januari: zon op 8 38, onder 17.09; maan op 11.25. onder Hoofdredacteur; Dr. 3. A. H. J. S. BRUINS SLOT ET door Jean Monnet enige maan den geleden gevormde comité dat zich ten doel stelt de Europese een wording in federale zin te bevorderen, is in het begin van deze week te Parijs bijeengeweest en heeft daar met alge mene Instemming een plan aanvaard dat de instelling van een parlementair gecontroleerd supra-nationaal ge zagsorgaan beoogt voor de atoomin dustrie. IT plan van het comité is niet het enige punt dat het thans op zijn program heeft staan. De instelling van een gemeenschappelijke markt, waar op de Europese politici tot dusverre hun tanden stuk gebeten hebben, staat er evenzeer op. Maar op het ogenblik is het atoom project nummer 1. De instelling van een supra-nationaal orgaan tot dil doel ligt namelijk in de sfeer van he vrijwel terstond mogelijke. Het punt is in de conferentie van Messina reeds aan de orde gesteld In Brussel wordt gewerkt aan de tech nische uitwerking door een conferentie van deskundigen. Wat heeft dit comité er dan nog mee te doen, zal men wellicht vragen. Wel, het comité onder voorzitter schap van Monnet heeft zich met de algemeen-politieke beginselen en de algemeen-politieke structuur der te vormen gemeenschap beziggehouden. In de strijd om de Europese integra tie zijn op dit punt steeds de ongeluk ken ontstaan in verschillende natio nale parlementen. In Parijs hebben politici en vak bondsbestuurders uit de zes landen der Kolen- en Staal-Gemeenschap nu on derzocht of het mogelijk was een voor ieder aanvaardbare politieke structuur en voor ieder aanvaardbare algemene richtlijnen te vinden voor deze zaak. Dat Is gelukt. En waar dat zo is bestaat de waarschijnlijkheid dat, nu de vertegenwoordigers van partijen, die in hun eigen land allen een meer derheid vormen, het eens gewordpn zijn, dit ook in de nationale parlemen ten zal blijken. Het is de bedoeling de in Parijs vast gestelde verklaring in de verschillen de parlementen aan de orde te stel len ten einde daarover zekerheid te krijgen. Er moge dan, gelet op de ervaring uit het verleden en de wankele - poli tieke situaties 'n het heden in yerschil- lende landen, altijd reden zijn om de dag niet voor de avond te prijzen, de unaniem aanvaarde verklaring van Parijs, door een zo groot aantal ver tegenwoordigers van zeer uiteenlopen de partijen en organisaties is, voor het eerst na vele jaren het wolkje als een» mans hand aan het Europese uitspan sel. En wij verheugen ons daar van har te over. Waarom? In de eerste plaats omdat wü hierdoor uit het dode slop geraken waarin de verwerping van de Europe se Defensiegemeenschap ons heeft ge bracht. Sindsdien zag het er met de Europese zaak maar somber uit. Het geloof aan de mogelijkheid van Euro pese federatie slonk bij velen. En toch is deze Europese federatie op een be perkt gebied van staatkundige werk zaamheid de historische noodzakelijk heid op de Europese volken in hun verscheidenheid als staten en culturen levens- en ontplooiingsmogelijkheid te laten en te hergeven. Er gebeurt in de wereld rondom ons te veel op het ge bied van levensontwikkeling, waaraan wij als afzonderlijke Europese staten niet toekomen en niet meer kunnen toekomen. Als men daarin wil voor zien, als men dus aan de Europese volken een plaats op voet van gelijk heid met de grote Amerikaanse en Aziatische staatkundige eenheden wil verschaffen, moet datgene wat men afzonderlijk niet kan, gemeenschappe lijk geschieden. - De keuze is niet tussen afzonderlijk of gemeenschappelijk, de keuze gaat tussen niet doen of gemeenschappelijk doen. En daarom is het zo van belang dat dit proces weer in beweging komt. DE tweede reden waarom wij ons van harte verheugen over de ver klaring van Parijs heeft betrekking op de zaak der ontwikkeling van de atoomindustrie zelf. Het is aannemelijk dat in landen waar de atoomindustrie tot ontwikke ling komt in korte tijd een enorme hoeveelheid elektrische energie en goedkoper dan deze thans is, ter be schikking komt Als de atoomenergie daartoe in Europa niet wordt aangewend, en hei is niet mogelijk dat te doen, indier men het niet gemeenschappelijk aan pakt, zuilen de landen van Europa ir vergelijking met Amerika en Ruslanc hoe langer hoe meer achterop raken Onze economische politiek zou daar door worden aangetast. Een land dat in dezen achterop raakt is een ach tergebleven gebied Wij moeten met deze ontwikkeling mee. En het is van belang dat thans gemeenschappelijk te doen. Want er zijn in continentaal Europa op dit ogenblik op het gebied van de atoom industrie nog niet of ternauwernood gevestigde particuliere belangen. We kunnen nog met een schone lei be ginnen. Over de details van de verklaring van Parijs hopen wij nog nader iets op te merken. Indonesische delegatie blijft in i enève Ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de rijkswaterstaat, heeft op een bijeenkomst van de Maatschappij voor Handel cn Nijverheid te Nijmegen o.a. medegedeeld, dat in de naaste toe komst een nieuwe noord-zuid-verbin ding zal tot stand komen, even ten westen van Nijmegen. Voor deze nieu we weg zullen drie nieuwe bruggen resp. over de Waal, de Maas en de Nederrijn nodig zijn. Het ligt in de bedoeling, dat de Waal brug even ten westen van Nijmegen zal komen te liggen. De noodzakelijke en directe wegverbe- termg Nijmegen-Kleef is ontworpen. Spoedig zai hierover een advies aan de minister kunnen worden uitgebracht. opgenomen met de Nederlandse de legatie. Wanneer dit zal gebeuren hangt af van de politieke ontwikke ling in Djakarta, Pen Haag en Ge nève, zei hij. Anak Agoeng zei voorts» dat het in het Indonesische kabinet niet ontbreekt aan steun voor de de legatie. De leider van de Indonesische de legatie, minister Anak Agoeng, ver klaarde dat weer contact zal worden fStf De 23-jarige bouwvakarbeider Arie S, uit Rotterdam, tegen wie de officier van Justitie bij de rechtbank le 's-Graven hage gisteren een gevangenisstraf van één jaar en terbeschikkingstelling van de regering eiste, heeft vorige xomer veer tien dagen lang, in alle gemoedsrust, gewoond in een villa aan de Parklaan in Den Haag, toen de bewoners met vakan tie waren. Arie voelde zich er helemaal thuis. Hij gebruikte de levensmiddelenvoorraad en dronk zo nu en dan een glaasje. Voorts stal hy op zijn gemak twee radio's en zeven koffers vol goederen. Als een kof fer hem te zwaar was, belde hij om een taxi. Voorts stal Arie S. nog een radiotoestel van een kennis, bij wie hU enige dagen had gelogeerd. Het psychiatrisch rapport over S. concludeert dat hfj" verminderd toerekeningsvatbaar is. £EN kok kookt beter naarmate hij beter doordrongen is van de communistische leer, menen de politieke commissarissen van het Tsjechosloioaakse leger. In een artikel in het legerblad Obrana Lidoe wordt een gron diger opleiding van het keuken- personeel in het marxisme-le- ninisme geëist. „Als onze legerkoks op een hoger ideologisch peil stonden, zouden we kunnen verwachten dat zij beter zouden koken", meent het blad. Een leerling van het opleidingsschip J>ollux" in het Oosterdok te Amsterdam 'overhandigde H.K^H. prinses Margriet het ^Polluxe-geschenk. Premier Nehroe van India heeft een uitnodiging aanvaard om West-Duits land te bezoeken. Dit is in New Delhi in een gemeenschappelijke verklaring van Nehroe en de Westduitse vice- kanselier. Blueeher, meegedeeld. Het bezoek zal irt juni voor of na de con ferentie in Londen van de premiers van het Gemenebest worden afgelegd, wordt van Indische zijde vernomen. De verklaring gewaagde van de mo gelijkheid van nauwere economische samenwerking, speciaal ter verwezen lijking van het tweede vijfjarenplan van India, waarvan de uitvoering op 1 april begint. De ontploffing en brand in het metaaluxirenbedrijf aan de Orionstraat te Den Haag. Vol ontzetting kijkt de eigenaresse tan de fabriek naar het blussingswerk. Een woordvoerder van het Neder landse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de tij delijk zaakgelastigde van Indonesië hedenmorgen tijdens een onderhoud met minister Luns de Nederlandse regering officieel in kennis heeft ge steld van hei uittreden uit het Indo nesische kabinet van de ministers be horende tot de Nahdatul Ulama en de P5IL Voorts heeft de heer Kwee Dj ie Hoo medegedeeld, dat de Indonesi sche delegatie haar vertrek uit Genève heeft uitgesteld en op nadere instruc ties wacht. Tenslotte heeft de tijdelijk zaakge lastigde medegedeeld, dat de Indone- sisohe regering nog niet haar stand punt met betrekking tot het al dan niet hervatten van de bilaterale be sprekingen heeft vastgesteld. Minister Luns heeft de tijdelijk zaakgelastigde medegedeeld, dat de Nederlandse regering zich uiteraard ook voorbehoudt, om in het licht van de situatie in Indonesië, te zijner tijd haar standpunt te bepalen omtrent de hervatting der besprekingen. In Djakarta wordt aangenomen, dat het Indonesische kabinet het voorlopige parlement, waarin het thans nog steeds de - meerderheid-" heeft, - over haar lot wil laten'besïissen. Heden avond zal het kabinet weer bijeen komen, waarschijnlijk om nieuwe in structies voor de delegatie in Genève op te stellen. In de plaats van de vier afgetreden ministers heeft het kabinet drie mi nisters ad interim benoemd. Het liet de functie van tweede vice-premier vervallen. .De minister van Landbouw, Mohammed Sardjan, zal tijdelijk te vens minister van Godsdienstzaken zijn, de minister van Openbare Wer ken, minister Soeroso, zal Binnen landse Zaken waarnemen en de minister van Staat, Scetomo, Sociale Zaken. (Van ome Haagse redacteur) Een felle brand heeft gisteravond ge woed In een metaalwarenbedrijf aan de Orionstraat, gelegen in het Industrieter rein „Binckhorst", op de grens van Den Haag en Voorburg. Kort na het uitbreken van de brand ontplofte met een enorme knal een cylinder met ace tyleen, waarvan de. brokken honderden meters ver wegvlogen. Twee personen, die naar de brand stonden te kijken, de 23-jarlge W. v. d. K. cn de 56-jarige N. O., werden aan de benen gewond. Zij konden echter, na in een zieken huis te zijn behandeld, naar huis gaan. Een ladderwagen van de brandweer was nauwelijks langs het brandende pand gereden, toen de explosie plaats vond. De spoorwegarbeiders in het gebied van Londen hebben gedreigd op 31 januari in staking te gaan als de direc tie blijft voortgaan gebruik te te maken van de diensten van particuliere on dernemingen voor bepaalde onderhouds werkzaamheden. Ais het werk werke lijk wordt neergelegd, zal het spoor wegverkeer in Londen en omgeving ernstig worden gestoord, zo niet geheel stilgelegd. De Chinese communisten hebben don derdag van Amoy en nabijgelegen eilanden af de archipel van Quemoy die m handen is van de nationalisten, beschoten, waardoor drie burgers wer den gedood en 34 huizen vernield, zo is te Taipeh bekend gemaakt. De beschie ting duurde zeven uur en er werden ongeveer 3.000 granaten afgevuurd. Er kwam een einde aan toen de nationa listen het vuur met gelijke kracht be antwoordden. De Veiligheidsraad van de Ver. Na ties heeft gisteren eenstemmig Israèl veroordeeld wegens zijn aanval van 11 december op Syrië, waar 56 Syrlërs en zes Israëli's z(jn gesneuveld. De Veiligheidsraad ging akkoord met de westelijke resolutie, afkomstig van Amerika, Engeland en Frankrijk, die milder was dan het tegenvoorstel, ge steund door Rusland. De resolutie was echter een duidelijke berisping. Israël werd tevens gewaarschuwd dat, als het in de toekomst nalaat te vol doen aan zijn verplichtingen, de raad zal moeten overwegen welke verdere maatregelen onder het handvest ver eist zijn om de vrede te handhaven of te herstellen. Israël heeft gisteren een dringend be roep op Engeland gedaan om wapens te "leveren. Het zei, dat het ze nodig heeft voor de verdediging en als af schrikwekkend middel tegen mogelijke Arabische aanvallen. De Britse regering heeft ook een se rie aanvragen van Israël voor militaire uitrusting. Een woordvoerder van de Israëlische ambassade heeft verklaard, dat som mige dezer aanvragen reeds vier jaar geleden ingediend werden. De verklaring luidde verder: de am bassadeur zei verder dat indien Israël aangevallen zou worden het vastbeslo ten zal vechten om zijn onafhankelijk heid en integriteit te beschermen. Maar dit zou, zelfs nu, zich niet voordoen in dien snel gehandeld wordt door de mo gendheden die de verantwoording op zich genomen hebben voor het handha ven van de vrede en de veiligheid m het gebied. „Davar" aangehaald, volgens hetwelk de Syrische rinuuaire missie te Praag een overeenkomst voor de aankoop van wapen zou hebben getekend. Het contract zou de levering van hon derd tanks met 85 mm geschut, vijftig anti-tankkanonnen, machinegeweren, munitie en reserveonderdelen inhouden. De kosten bedroegen volgens het blad zes miljoen dollar, doch volgens radio- Aradio Cairo benadert de werkelijke waarde van de wapens twintig miljoen dollar. De minister van Financiën, de" heer J. van de Kieft, is gisteravond per K. L*M. vliegtuig van Schiphol naar de West vertrokken. Vóór zijn vertrek ant woordde hij dejournalisten, die hem "vroegen "of hij "voor bepaalde financiële problemen naar Suriname ging, -dat dit niet het geval is. Hij antwoordde even eens ontkennend op de vraag of zijn reis dan verband hield met de finan ciële verhoudingen tussen Nederland ea Suriname. De minister zeide nog nimmer in de West geweest te zijn en gaf er de voor keur aan zijn tocht, die circa twee we ken zal duren, een oriëntatiereis te noe men. Op die reis wordt hij door de plaatsvervangend thesaurier-generaal mr. L. de Block vergezeld. Eerst zal minister van de Kieft drie dagen in Curagao blijven en gedurende die tijd zo mogelijk nog even een be zoek brengen aan Aruba. Daarna reist hij door naar Suriname, waar hij ze ven dagen hooptt te blijven, voor hij rechtstreeks naar Nederland zal terug vliegen. Hij verwachtte zeker met di verse hoge autoriteiten in de West te zullen spreken, bijv. -over het tienjaren plan. Voorts hoopt hij naar Wageningen m Suriname te gaan om de machinale landbouw daar te bezichtigen. De stakende arbeiders van Wilton- Fijenoord te Schiedam zijn vandaag weer te Rotterdam in vergadering bij een geweest. Medegedeeld werd, dat men via een tussenpersoon gisteravond de directie een bemiddelingsvoorstel had gedaan, behelzende, dat men weer aan het werk wilde gaan, mits de ontslagen buitenbankwerker, die in strijd met het fabrieksreglement zou hebben gehandeld, ook weer aan de arbeid mocht. Aangezien de directie inmiddels had laten weten, dat zij dit voorstel van de hand wijst, besloot de vergadering de staking voort te zetten Van de stakende arbeiders bij Wil- ton-Fijenoord te Schiedam hebben er zich vanmorgen acht aangemeld om de arbeid te hervatten. Zij zjjn weer te werk gesteld. e ^^*+4. 1a-v De brand, die door de krachtige wind werd aangewakkerd, ontwikkelde een dichte rook, zodat de brandweeerlieden, die hel vuur met zes stralen aanpak ten. de rookmaskers moesten opzetten. Kantoor, magazijn en schaftlokaal van het bedrijf brandden uit. Hoe de brand ontstaan is, was gister avond nog niet bekend. Het is niet uit gesloten, dat vaten met terpentine en celluloselakken, die buiten onder een af dak stonden, het eerst zijn gaan bran den en dat het vuur naar binnen is ge slagen toen door de druk van de ont ploffing de ruiten van fabriek en kan toor vermeld werden. In het fabrieksgebouw vatten kisten met rubber en een grote hoeveelheid karton en ander emballagemateriaal vlam. Om het vuur in dat gedeelte van het gebouw te kannen bereiken, moest de brandweer een gedeelte van het dak dat uit gewapend glas bestaat, open breken, Een aantal machines werd door de brandweer met dekzeilen beschermd tegen het water en kon behouden worden' Ongeveer een kwartier voordat de brand ontdekt werd hadden de bedrijfs leider en de boekhouder nog een ronde door het bedrijf gemaakt waarbij zij niets bijzonder.s hadden opgemerkt. Het bedrijf is tegen brand verzekerd. De Brusselse politie heeft de kapper Jean-Marie Lefebvre gearresteerd, die wordt verdacht od zondag 8 januari de 88-jarige gepensioneerde generaal Dreisser, diens schoonzuster en een dienstmeisje te hebben vermoord in de woning van Dreisser. Lefebvre knipte en schoor vaak de generaal. Hij zou volgens zijn zeggen geld hebben willen lenen van de generaal en deze zou zijn verzoek hebben afgewezen. UIT een enquête, gehouden onder ruim 400 leden van de Chr. Boe ren- en Tuindersbond, is gebleken, dat slechts een beperkte groep Iets afweet van de Stichting voor de Landbouw of van het Landbouwschap. Het meeleven met wat er organisa torisch aan de top van de landbouw ge beurt, wordt geringer, naarmate de be drijven kleiner zijn. Terecht concludeert prof. dr, W. Rlp in „Ons Platteland", dat hier voor de vrije organisaties nog een belangrijke taak is weggelegd, vooral op het ge- aied van de eenvoudige, regelmatige voorlichting. Nieuwe organisatievormen, zoals zij :ich na de bevrijding hebben ontwik keld, functioneren pas goed wanneer ar levend contact is tussen leiding en leden. Niet alleen in de landbouw, maar in elke grote organisatie is de laatste ja ren het probleem brandend geworden, hoe de leden bij het werk en bii de be sluitvorming te betrekken. Want nimmer mag een chr. organi satie verworden tot een apparaat, dat zonder de medewerking en de belang stelling van de leden toch wel door draait. Dat zou de dood in de pot zijn. Nooit san men op dit punt waakzaam genoeg zijn. Als vrucht van samenwerking op het gebied van de export heeft een tweetal rijwielfaibrieken (de N.V. Unior; Rijwiel-., fabriek te Den Hulst en de N.V. Rij wielindustrie F. en J. van Werven te Meppel) de laatste jaren belangrijke orders kunnen boeken voor Indonesië, Latijns-Amerika, Afrika, enz. Thans zijn twee directeuren dezer fa brieken er in geslaagd een order rijwie len ter waarde van ongeveer drie mil joen gulden te boeken voor één der be langrijkste Amerikaanse importeurs, na een persoonlijk contact te New York. De order is van- dergelijke omvang, dat beide fabrieken genoodzaakt zijn haar exportafdeling opnieuw uit te breiden. Gezien de rationele werkmethode die in deze bedrijven wordt toegepast, is het niet nodig, dat de aflevering voor het binnenland hierdoor stagneert, in tegendeel de opgedane ervaringen voor de exportmarkt hebben de directie's dezer fabrieken aanleiding gegeven een dermate technisch geschoolde staf aan te stellen, dat ook de binnenlandse pro- duktie qua hoedanigheid en hoeveelheid hier profijt van trekt. De raad van de Arabische Liga heeft Soedan, dat 1 januari onafhankelijk is geworden, toegelaten als negende lid van de Arabische Liga. De andere leden zijn Egypte, Syrië, Irak, Jordanië, Saoedi- Arabïë, Jemen, Libanon en Lybië. De Arabische landen zijn door een militair verdrag, het collectieve beveiligingsver drag, aaneengesloten. In de staatscourant van van daag is gepubliceerd een beschik king van minister van Economi sche Zaken, vastgesteld in over eenstemming met diens ambtge noot voor publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, waarbij onver bindend wordt verklaard een aan tal bepalingen uit de bedrijfsre gelingen, tot stand gebracht door de organisaties op het gebied van de radiohandeï, t.w. het „Centraal Bureau tot Bescherming van den Radiohandeï" der fabrikanten en importeurs (CEBUBERA), De „Nederlandse Organisatie voor le Radio Groothandel" (NORG) en de ..Nederlandse Vereniging van Radio-Detailhandelaren" (NRVD Deze bedrijfsregelingen waren reeds bij beschikking van 15 Maart 1955 geschorst. Het onderzoek heeft naar het mi nisterie van Economische Zaken mee deelt, uitgewezen, dat met name strijd met het algemeen belang aanwezig is met betrekking tot de collectief af gedwongen handhaving van de ver plicht vas'gestelde vaste publieks prijzen voor radio's en andere oon- tractartikelen. Deze collectieve hand having heeft in de radiobranche op den duur een te vergaand ingrijpen van de betrokken organisaties in de concurrentieverhoudingen met zich gebracht en daardoor tot verstarrings- verschiinselen geleid. Bovendien be vorderde zij het tot stand komen van De gouverneur, de heer Van Tilburg, met zijn echtgenote op de valreep tan de „Willemstad". In de vergadering van B. en W, van Rotterdam is hedenmorgen besloten, dat mej. mr. J. Zeelenberg als wethouder van Financiën zal optreden. De burgemeester is belast met de zorg voor het Havenbedrijf onder uitdruk kelijke stipulering zijnerzijds, dat hij deze regeling als tijdelijk beschouwt» zonder dat de duur ervan thans reeds is vast te stellen. De wethouder van Openbare Werken, de heer J. Meertens, zal onder overeen komstige voorwaarden als loco-burge meester optréden. buitensporig hoge publieksprijzen. Tenslotte werd bij de controle op de* prijsnaleving gebruik gemaakt van het middel van provocatie. Een eu ander werd bovendien krach tig ondersteund door een. sluitend ex clusief economisch verkeer tussen de leden der onderhavige organisaties. Als •essentieel onderdeel van bedoelde col lectieve prijshandhaving ïs ook dit ex clusief verkeer in strijd met het al gemeen belang bevonden. Door de thans van kracht wordende beschikking worden de volgende be palingen onverbindend verklaard; 1. De bepalingen strekkende tot col lectieve handhaving van door fabrikan ten of Importeurs vastgestelde ver koopprijzen in de tweede en derde hand. 2. De bepalingen inzake het exclu sief economisch verkeer. i 3. De bepalingen inzake de verplich ting tot de vaststellen van brnto-ver- koopprjjzen. De nieuwe Franse Nationale Vergade ring is donderdag voor de eerste maal bijeengeweest. Voorzitter was de 86-jari- ge communistische afgevaardigde Mar cel Cachin. die als oudste lid de verga dering leidde. Na zijn toespraak, die slechts door de communisten met ap plaus werd begroet, is de vergadering verdaagd tot vrijdag om de geloofsbrie ven te controleren. Pierre Poujade. voor wiens organisa tie 51 afgevaardigden in de nieuwe as semblee zitting hebben, kwam te laat om toegelaten te worden tot de tribune voor voorname bezoekers. De Bilt, vrijdag, 10 uur. De afgelopen r.acht passeerde een oceaanstoring het Waddengebied, waar door een hoeveelheid warme en vochtige oceaaniucht ons land binnendrong wat op de meeste plaatsen met regen ge paard ging. De temperaturen die in de avond varieerden lussen 2 en 5 graden liepen daarna tot 6 a 7 graden op. In tussen is op de oceaan ten westen Van Schotland een nieuwe depressie ver schenen, die zich tot een volle storm- depressie ontwikkelt. Verwacht wordt dat deze over het noordelijk deel van de Noordzee naar Denemarken zal trekken, waardoor de wmd bij ons tot een westerstorm zai aanwakkeren. De warme oceaaniucht zal daarbij worden verdre ven door een stroom van koude uit de poolstreken afkomstige lucht Een „en ander gaat vergezeld van wat regen of enkele buien en een temperatuurdaling.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1