280.000 voor wegen er brug over Poldervaart Hier heerst Kustvaartuig na reis van 54 dagen veilig in Rotterdam aangekomen B. en W. van Schiedam stellen voor Gezondheid, Groots opgezette actie voor vogels in nood slaagde volkomen JVachtmerrie"-ziekte op Philippijnen SCHIEDAM mm® legen X VLAARDINGEN Acht ton voedsel aangeschaft Bewoners Parallelweg richten adres tot Raad Laatste Nieuws Alle R.T.C.-akkoorden worden opgezegd MAASSLUIS Indonesische gehouwen vlaggen Ds. C. W. Keur ter observatie in ziekenhuis FRANS VLIEGTUIG NEERGESTORT Maasland Burgerlijke stand van Rotterdam iVlej. mr. J. L. Kutgers m bestuur van Rijksverzeke ringsbank Maandag 20 februari 195^ TROUW Advertentie Het kustvaartuig „Meres-N", eigendom van Van Nievelt Gou- driaan te Rotterdam, en metende 500 ton, is zondagavond de Nieuwe Waterweg opgesleept na een reis van 54 dagen, waarin 11.000 km afgelegd werd. De Meres-N kreeg, toen het schip medio december uit Paraquay ver trokken was, midden op een meer averjj. Het bleek, dat een krukas ge broken was. Goede raad was duur en pas anderhalve dag na het voor anker gaan kreeg de schipper A. Bot kon- takt met de buitenwereld. Een sleep boot was echter niet ter beschikking. Eindelijk kwam hulp opdagen van de bijna 500 ton metende Rotterdamse Kustvaarder „Conception", welke op 29 December de Meres-N bereikte- Een tien duims manillatros werd op het schip vastgemaakt en lang zaam maar zeker werd de thuisreis aangevangen. Een sleepreis, die in de Nederlandse kustvaart als iets heel bijzonders beschouwd mag wor den. Op 2 februari werd een nieuwe tros uit Rotterdam aangebracht. Over de' Rio Grande en de Atlan tische Oceaan werd het schip veilig naar de thuishaven geloodst. Ter hoogte van het lichtschip Goeree heeft de sleepboot „Maas" de Meres-N overgenomen en binnen de pieren gebracht Als U er voor zorgt, dat er altijd een pakje 'ASPRO' in Uw medicijnkastje ligt, behoeft U niet bang te zijn voor ver koudheid, griep, hoofdpijn of rhcuma- tische aandoeningen in Uw gezin. Een rilling? Pijn? Een opkomende koorts? Geen nood. Twee 'ASPRO' tabletten, met wat water of melk ingenomen, en de verkoudheid is voorkomen, de hoofdpijn of zenuwpijn gestild en de koorts gezakt. GRIEP - VERKOUDHEID - HOOFDPIJN KOORTS - RHEUMATISCHE AANDOENINGEN KEELPIJN KIESPIJN - NERVOSITEIT. Korte Schiedam.se berichten GEVALLEN. Jan J. uit Schiedam kwam te vallen toen hij aan het schaat senrijden was op een sloot achter de Algemene begraafplaats. Dat gebeurde zaterdagmiddag. Jan kreeg een scheur in zijn scheenbeen en werd door de politie ter plaatse verbonden. Door de G.G. en GJD. werd hij naar zijn woning over gebracht. SCHOORSTEENBRAND. Met een ramoneur bluste de Schiedam.se brand weer zaterdagmiddag een schoorsteen brand in de woning van V. aan de Vriendschapstraat te Schiedam, Er was geen schade. GELD GESTOLEN. Een 15-jarige jon gen J. H. S. uit Vlaardingen is zaterdag middag in het Sportfondsenbad te Schie dam gegrepen toen hij geld wegnam uit kledingstukken van andere zwemmers. Hy had dit reeds verschillende malen gedaan. Hij werd overgeleverd aan de kinderpolitie. KOEIEN ONTSNAPTEN. In de 's-Gra- veniandse polder te Schiedam zetten kwajongens het hek open van een weide waarin koeien liepen. De koeien namen de benen en liepen in korte tijd op de spoordijk. De politie heeft zich toen verdienstelijk gemaakt, door de beesten weer ter bestemder plaatse te brengen. OLIETANK IN BRAND. Met een schuimblusser heeft de Schiedamse poli tie zaterdagmiddag een brand bij een olietank aan de Gustoweg te Schiedam tijdig geblust. Jongens waren in de om geving van de tank aan het spelen met vuur. Toen een bos stro in brand vloog, grepen de vlammen ook het omhulsel van eenolietank. De brandweer was tijdig ter plaatse. Bewoners van de Parallelweg te Schie dam hebben een adres tot de gemeente, raad van Schiedam gericht, waarin zij verzoeken in het belang van het voetgan. gersverkeer langs de Overschieseweg een voetpad aan te leggen vanaf de Pa rallelweg via de spoorwegovergang naar bei Stationsplein. Voorts wordt gevraagd ter weerszijden van de spoorwegovergang een abri te plaatsen om de voetgangers tijdens het lange wachten voor de spoorbomen te gen regen en wind te beschermen. Tenslotte wordt verzocht verbetering te willen brengen in de verlichting en de bestrating van de Parallelweg, zome de in de afrastering van het nieuw aan te leggen spoorweg-emplacement. B. en W. stellen voor de bewoners va'n de Parallelweg er op te wijzen, dat, daar de Overschieseweg ter plaatse bmnen af zienbare tijd tengevolge van de belang rijke spoorwegwerken afdoende zal wor den verbeterd en verfraaid, thans geen kostbare tijdelijke voorzieningen kunnen worden getroffen. Wijziging van het profiel van de be staande Overschieseweg door deze thans nog gedurende korte tijd van een af zonderlijk voetpad te voorzien dan ook niet verantwoord is daarin de weg zelf in verband met de uitvoering van het viaduct reeds spoedig werkzaam heden moeten worden uitgevoerd. Wel zal getracht worden de werkzaam heden ter plaatse zo uit te voeren, dat het publiek daarvan zo min mogelijk hinder zal ondervinden. Ook zal de mogelijkheid wordeno ver- wogen, van het plaatsen van een schuil- gelegenheid voor het wachtend publiek. De verlichting van de Parallelweg zal dn de loop van het jaar worden verbe terd; voorts zal. nadat de 150 Kv-kabels van het Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland N.V. door de Parallelweg zijn gelegd en de Spoowegen ter plaatse nog enige werken hebben uitgevoerd ook de verbe tering van de bestrating ter hand geno men kunnen worden. Met de Spoorwegen overleg zal wor den gepleegd ter verbetering van de afrastering van het emplacement. Een geheimzinnige, onbekende ziek te heeft in de afgelopen 17 dagen op de Philippijnen reeds acht slachtoffers ge- eist. Al deze mensen stierven tijdens hon slaap en mez' hoemt de ziekte dan ook reeds „nachtmerrie"-ziekte. De eerste politie-arts van de politie in Manilla, dr. Mariano B. Lara, zeide, dat bij de lijkschouwing, die later op de slachtoffers was verricht, „geen enkel teken var. organische ziekten, vergifti ging of mierobenziekten" was aangetrof fen. dat de dood had kunnen veroorza ken. De autoriteiten beginnen zich ernstig ongerust te maken vanwege het snel groeiende aantal slachtoffers. Volgens dr. Lara zouden de door de ziekte getroffen personen allemaal tij dens hun slaap „In ademnood" geraakt zijn. Tot dusverre zijn de slachtoffers al len mannen. Dezen bekleedden overi gens de meest uiteenlopende functies. Een ander merkwaardig feit is, dat de ziekte alleen heerst onder Fiiippino's. Het hoofd van de stedelijke geneeskun dige dienst, Icasiano, zeide. dat de ziekte enige jaren geleden voor de eerste maal werd gesignaleerd onder Filippino-arbei- ders, die op plantages op de Hawaii-ei- landen werkten. Het schijnt, dat de ziekte afneemt na februari, wanneer namelijk warmer weer zijn intrede doet Aan dr. Engel Alomia, is opgedragen j een diepgaande studie van de geheim- zinnige ziekte te maken teneinde de oor-1 zaak van en mogelijke geneeswijze voor de ziekte vast te stellen. Zestienhonderdtachtig gulden van de Vlaardingse schooljeugd, honderd vijfentwintig van de vereniging van vogelvrienden, twee gulden van iemand uit Dokkum en een riks van een onbekende uit Enschede, een mud graan van een patiënt uit een Rotterdams ziekenhuis, twee dubbeltjes van een oude man, een paar gulden van de boetsters, die iedere dag wat lappen en ga zo maar door. „Fantastisch", zei de plaatselijk commandant van de rijkspolitie te water, majoor F. F. Silver. Van dezelfde geest waren de commentaren van Vlaar- dingens burgemeester mr. J. Heusdens en van de wethouder van onderwijs, de heer H. K. van Minnen, toen ze zich uitspraken vlak voordat de R.P. 10 over het water en twee auto's over land er zaterdagmiddag op uit zouden trekken om aan duizenden vogels op de rand van de hongerdood enige tonnen voedsel te brengen. De Indonesische regering heeft he den bekend gemaakt, dat zij van plan is de economische en financiële over eenkomsten met Nederland op te zeggen. Een wetsontwerp om alle overeen komsten van de Ronde Tafelconfe rentie op te zeggen, zou deze week by het parlement worden ingediend. Naar verwacht wordt, zal hedenavond het Indonesische kabinet de bijzon derheden van dit wetsontwerp be spreken. De Indonesische minister van Bin nenlandse Zaken R. P. Soeroso heeft vandaag bepaald, dat alle regerings bureaus van woensdag as. tot en met vrijdag moeten vlaggen, w>*r aanleiding van het besluit van de vorige week om de Nederlands-Indo nesische Unie te verbreken. Ds. C. W. Keur, gereformeerd predi kant te Scheveningen, die van eind de cember 1955 af wegens ziekte verhin-j derd was zijn ambtsbezigheden te ver richten, kon vorige week zondag weer in de dienst des Woords voorgaan. Er heeft zich echter een complicatie voor gedaan, tengevolge waarvan hij thans in een ziekenhuis ter observatie is op genomen. Mr. Heusdens complimenteerde de he ren Silver en Van Minnen met hun waa devol initiatief» vooral waar het betreft de aktie van de schooljeugd. De resul taten hebben alle verwachtingen over troffen, er is reden om trots te zijn. Majoor Silver gaf tegenover ons als zijn mening te kennen, dat het hartver warmend is in kleine en grote gebaren de uitingen te zien van een algemene geest: er moet voor de medeschepselen in nood iets wezenlijks worden gedaan. Boven somden wij reeds een aantal giften op. Daarnaast waren er nog van diverse bedrijven, waar al of piet col lecten onder het personeel waren ge houden, van het gemeentepersoneel ter secretarie. Het geld is bij de mannen van de waterpolitie in de allerbeste handen. Meer dan acht ton voedsel hebben zi zich reeds ervoor kunnen aanschaffen Geen opoffering is daarna teveel om de dieren het eten te brengen op de wijk plaatsen, die zij tegen het overweldigen- de'ijs- en koudefront hebben gezocht. Za terdagmiddag hebben wij de reis met de R.P. 10 kunnen meemaken en gezien met hoeveel liefde er voor de beesten gezorgd wordt. Duizenden vogels, lang niet alleen meeuwen, maar ook reigers, eenden, hoentjes en meer afzonderlijke zeldza mer exemplaren hebben de wijk geno men naar de omgeving van de Spijker- nisserbrug (in ruime zin) het was voor al daar, dat grote hoeveelheden voed sel op het vaste ijs en op schotsen als mede aan de kant van het water wer den gedeponeerd. Het was lang niet een voudig het voedsel, waarmee uiterst voorzichtig werd omgegaan, nrecies op de juiste plaats te brengen. Het ladder tje, waarmee de mannen het schip moes ten verlaten od de verschillende voeder plaatsen vond vaak maar een uiterst wankel steunpunt en wanneer men dan eenmaal meende vaste grond onder de voeten te hebben, kon het nog gebeuren, dat men tot ziin middel in liet „bom- ijs" zakte. Toch kwam alles precies op de plaatsen waar het wezen moest. Dat „alles" bestond uit diverse granen, mais vis, brood en zeer vette voedingsstoffen. Een voldoening was het te zien hoe honderden vogels enkele ogenblikken na dat het voedsel was uitgebroeid er zich aan tegoed deden. Dat dit alles moge tijk was is in de eerste plaats te dan ken aan de schooljeugd, waarvan eer aantal representanten trots met een bord voor het vertrek van schip en auto's on de voedselwagen zat. Die schooljeugd komt een harteliik comDlimentje toe. D° hoeveelheid voedsel die men aan heeft kunnen kopen is voldoende tot een eind in deze week. Op de foto een groepje schoolkinderen die aan voedselinzamelen is. De inza meling heeft een buitengewoon goed resultaat gehad. Schaatswedstrijden van Vlaardingse Gemeenschap Op Woensdag 22 februari worden op de Vlaardingse Vaart bij het Botenhuis van Oosterlee te Vlaardingen kortebaan schaatswedstrijden gehouden voor' jon gens en meisjes van 12 t/m 14 en van 15 t/m 16 jaar. Aanvang van de wedstrijden om 14 uur. Gegadigden kunnen zich aanmelden op maandag 20 en dinsdag 21 februari van 14 tot 2i uur bij de heer K. P. Oos terlee, Prins Hendriklaan 127 en op woensdag 22 februari van 9 tot 13 uur aan het loket bij de Emmakade. Deeinemers(sters) worden verzocht om 13 uur bij de start aanwezig te zijn. Volgens in Nicosia (Cyprus) ont vangen berichten is op een afstand van ongeveer 25 kilometer tend Zuid- Oosten van Cairo een Frans lijn- vliegtuig neergestort, j Van de 59 inzittenden zouden er 44 om het leven zijn gekomen. Het toestel, een D.C.-G, was op weg van Saigon naar ParUs. Kort voordat het •n Cairo zou landen verloor men het contact met de machine. Het vliegtuig behoort aan de TAL Een woordvoerder van deze maat schappij verklaarde desgevraagd slechts het bericht te hebben ont vangen, dat een van de toestellen van de maatschappij' by Cairo een noodlanding had gemaakt. Er zouden 14 passagiers en een lid van de be manning gered zyn. Advertentie FORD MGUA 1956 P-d.en yS Cti. p. km BEREND NIJMAN AUTOVERHUURBEDRIJF Essenburgsingel 128b West - Telef 36407 Filiaal Futsebocht 193c Zuid - Tel *174922 (Van een onzerverslaggevers) Naar wij vernemen is de benoeming te verwachten van mej. mr. J. C. Rut gers te Voorburg tot lid van het be stuur van de rijksverzekeringsbank. Mej. Rutgers is een dochter van wijlen prof. mr. V. H: Rutgers en bekleedt thans de functie van secretaris van het College van Ryksbemiddelaars. Consul van Italië Bij Kon. besluit is Roberto Ferrara erkend en toegelaten op de voet van vreemdeling, als consul van Italië te Rotterdam, met jurisdictie voor de provincies Zuid-Holland, Zeeland, Noord- Brabant en Limburg.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2