Kopen op afbetaling Straaljager in Waddenzee Internationale reizen vooraf mededelen „Moge Indonesië bewaard blijven voor een nationale schande" Verdediging Indon. infiltranten Den Haag weerlegt ingen Nooit antwoord op aanbod Opperste gerechtshof Indonesië akkoord met opzegging Unie Beelaerts van Blokland (84 jaar) overleden AMERIKA STELT RUSLAND VOOR: Ontwapeningsplan in- Londen Politie beschuldigt Frits Baden van meineed m m 11 Verkeerd serum W eeroverzicht Vice-president Raad van State Nederland laat 25 Japanners vrij Brand bij Philips in Aken 0 DINSDAG 27 MAART 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3344 Weerbericht BEKLAAGDE SCHMIDT: im mi is 1 Deens Prinselijk Paar in Groningen Indonesisch kabinet bespreekt opheffing Unie met Nederland C.A.O.-onderhandelingen in metaalindustrie O Piloot omgekomen Dit voorstel heeft Herold Stassen, de Amerikaanse afgevaardigde, gedaan in de subcommissie voor ontwapening van de Yer. Naties, die in Londen vergadert. De commissie bestaat uit afgevaardigden van Amerika, Rusland. Engeland. Frankrijk en Canada. Stassen opperde het plan van een controle op „oorlogsverkeer" als een maatregel-om-het gevaar van een aanval bij verrassing te voorkomen. TWEE „SMITS" MEINEED 400.000 graden Fahrenheit VAN Indonesische zijde zijn in de afgelopen weken en ook nog dezer dagen verscheidene verklaringen afgelegd als zou de Nederlandse regering hebben geweigerd om Indonesische beklaag den, die in Nederlands Nieuw-Guinea werden berecht, te doen bij staan door een Indonesische verdediger. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nu, om de gewenste klaarheid te scheppen, de tekst gepubliceerd van een aide-mémoire, die op 6 januari door de Nederlandse Hoge Commis saris in Djakarta overhandigd werd aan de Indonesische minister president. VRIJHEID gif mm -■< Zie verder pagina 5 MILJOENEN SCHADE MM Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telel. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19 30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygenspleln 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm. TeL 114402 Klachtendienst 18 30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week. f 2.26 per maand 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks 5. Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting, geldig tot woensdagavond. SCHRAAL. Droog weer met morgen overdag zonnige perloden. Zwakke tot matige, tydeljjk vrij krachtige oostelijke wind. Over liet algemeen Iets lagere temperaturen met plaatselijk lichte nachtvorst. ZON EN MAAN. 28 maart zon op 6.26. onder 19.09. maan op 22.02, onder 6.45.- Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT HET kopen op afbetaling is een be langrijk maatschappelijk ver schijnsel. in het buitenland is het sys teem meer ingeburgerd dan hier te lande. Enkele cijfers illustreren dat het best. In de Verenigde Staten wordt ongeveer 18 pet. van de totale detail handelsomzetten op afbetaling ver kocht. In Duitsland komt men op onge veer 10 pet. en in ons land loopt de schatting op ongeveer 2 pet. In dat lage percentage presenteert zich natuurlijk een stuk verleden. De betalingsgewoonteh in ons land heb ben zich altijd gekenmerkt door een* grote mate van «oliditeit en onze de gelijkheid op dit gebied is spreekwoor delijk. Toch is, vooral na de tweede wereld oorlog. en ook tengevolge van de nau wer aangehaalde contacten met de nieuwe wereld, een kentering merk baar. Het afbetaiingswezen neemt ook in ons land toe. Als gevolg daarvan zijn studiecommissies aan het werk ge togen om de voor- en nadelen van dit systeem nader te onderzoeken, waar bij ook in dé beschouwingen is betrok ken hoe aan de nadelen van het stel sel op de beste wijze paal en perk kan worden gesteld. HET is al weer bijna twee Jaar geleden, dat de staatscommissie- Lichtenauer haar rapport omtrent het afbetaiingswezen het licht deed zien. Vorig jaar heeft ook het Verbond van Nederlandse Werkgevers de re sultaten van een door haar gehouden enquête gepubliceerd. Thans heeft het Convent van Chr. Sociale Organisaties waarin samen werken het Prot. Chr. Werkgeversver bond, de Chr. Boeren- en Tuinders- bond, de Chr. Middenstandsbond en bet C.N.V., een rapport over het vraagstuk samengesteld. Dit rapport geeft in zijn conclusies blijk van grote eensgezindheid, niet al leen wat de fundering van het afbeta iingswezen betreft, maar ook in het aangeven van de richtlijnen waar langs het stelsel zich op gezonde wijze kan ontwikkelen. Wat de fundering betreft: het Con vent meent op principiële gronden geen bezwaar te kunnen maken tegen het consumentenkrediet. In het ver richten van handelingen op basis van een bepaald vertrouwen schuilt op zichzelf niets immoreels. Dat betekent intussen nog niet, dat het Convent alle afbetalingetransacties zonder meer verantwoord acht. Er moet hier o.i. terecht on derscheid worden gemaakt tussen ar tikelen die een lange en een korte eco nomische levensduur hebben. Zolang de levensduur van een artikel de looptijd der afbetalingstermijnen overtreft, is een koop op afbetaling in het algemeen gesproken verant woord te achten. Maar alle andere transacties, waar dit dus niet het ge val is, moeten worden tegengegaan. EEN voordeel van het afbetalings stelsel is, dat vooral de groep loontrekkenden en kleine zelfstandi gen door middel van het afbetalings stelsel de beschikking kan krijgen over duurzame gebruiksgoederen, als stof zuigers, naai- en wasmachines e.d. Dit zijn voorwerpen, die het leven bijzonder veraangenamen, en waartoe de daartoe noodzakelijke middelqn vaak niet of nauwelijks bijeenge- spaard kunnen worden, gezien de ster ke verleiding het bijeengespaarde op bepaalde momenten telkens weer voor andere doeleinden aan te spreken. Wij zijn het met het Convent eens, dat door het kopen op afbetaling de bedoelde voorwerpen sneller -en ge makkelijker ter beschikking komen en dat op deze wijze tot op zekere hbogte het huiselijk geluk in gezinsverband kan toenemen. Een ernstig nadeel is. intussen, dat het stelsel dé'neiging kan doen ont staan op> minder zorgvuldige wijze met het inkomen rond te springen, zodat men een veel te groot gedeelte apart moet gaan houden voor de ver vallende afbetalingstermijnen. Dit 'kan tot veel ellende en tot grote sociale misstanden leiden daar, waar voldoen de verantwoordelijkheidsbesef ont breekt. LI ET is om deze reden dat het Con- M vent zich achter» het streven stelt om door middel van een aantal wette lijke voorzieningen te trachten sociale euvelen als zojuist bedoeld te voorko men, waarbij men echter een te ver ^grijpen van de overheid in de per soonlijke sfeer van de hand wijst. De Conventsorganisaties blijken gro te, waarde te hechten aan een goede voorlichting van hun leden bij de be steding van hun inkomen. Inderdaad bgt hier een belangrijke taak, waar aan in-.het verleden nogal te weinig is gedaan. - Toch hoede men zich hier ook weer voor al te groot optimisme, vooral nu «en groot deel van de beroepsbevol king de weg naar de organisatie nog steeds niet heeft gevonden en dus „on grijpbaar" blijft. Voor een groot deel blijkt hef Con vent zich met de suggesties-van de commissie-Lichtenauer te kunnen ver enigen. Dit betreft o.a. het binden Van het afbe'fcalingsbedrijf aan een vergunningstelsel, waarbij de Kanors van Koophandel moeten fungeren als uitvoerende organen. Het Convent dringt er vooral op aan het werkne- merselement in de betreffende com missies voldoende in te schakelen. Met - instemming wórdt ook begroet Hef geheimhouding: van militair verkeer op (.Van onze correspondent) Een Gloster Meteor Biraaljager van de vliegbasis Leeuwarden is maandag morgen omstreeks elf uur bij Holwerd in de Waddenzee gestort. De piloot, de 23-jarige sergeant-vlieger J. Knoop uit Groningen, is daarbij om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen een aantal straaljagers boven de Wad denzee oefende. Het bewuste - toestel kreeg op die oefenvlucht moeilijkheden. Aan boord van het toestel heeft zich een ontploffing voorgedaan. Het vlieg tuig kwam enkele kilometers ten noor den van de aanlegsteiger van Holwerd in de Waddenzee terecht. Doordat het mistig was werd het ongeval niet op gemerkt door de mensen die zich op de steiger bevonden. Het werd echter gerapporteerd door de piloten van de andere straaljagers. De sergeent-vlieger Knoop was ge huwd en had één kind. TNE Ver. Staten hebben gisteren voorgesteld, dat alle landen zich zullen verplichten elkaar van tevoren kennis te geven van internationale verplaatsingen van hun land-, zee- en luchtstrijdkrachten. Het Amerikaanse voorstel zou bij voorbeeld de Ver. Staten verplichten Rusland ervan op de hoogte te stellen, als zij van plan zijn een van hun bommenwerpers buiten de grenzen te zenden naar een vliegveld van de Navo. Evenzo zou de Sowjet-Unie er kennis van moeten, geven als zij een T^en zaak als deze is er zestig jaar geleden ook in Frankrijk geweest Er stond daar.-een kapitein terecht: kapiteip JDreyfus. Na. nog .voelt men die zaak in" Frankrijk als een" nationale schande. Ik"hoop dat Indonesië voor zulk een schande bewaard mag blijven." Dit zei de Nederlander Schmidt toen hij maandag voor de 44ste maal in Djakarta terechtstond. Schmidt zei verder: Misschien is het een dwaas voorstel, meneer de rechter, dat ik.,ga doen. Ik mag vol gens de wet liegen eh daarom neemt iedereen maar aan, dat ik lieg. Men denkt er niet aan, dat er nog zoiets als eer bestaat." „De medische wetenschap is nu zo ver, dót men een serum heeft gevon den, waardóór men na enkele minuten niet meer kan liegen. Ik wil dat serum gebruiken, aan zal blijken, dat ik niet lieg. Maar durven ook alle politiege- tuigen dat serum te gebruiken?" -In deze 44ste zitting getuigden Frits Baden en commissaris Soekardjo, die het vooronderzoek in deze zaak heeft geleid. Soekardjo vertelde o.a. dat hij in december 1953 bericht kreeg dat een zekere „Smit" zich ophield rbij de ben den rond Djakarta. Die Smit zou in Bandoeng wonen. Hij was ex-kapitein van het KNIL en oudrcommandant van hef kamp Makassar. Op 18 december arresteerde. Endoeh hem. De politie van Bandoeng confronteerde hem met een gevangen genomen bendelid. Har- ris. Deze wees. beklaagde toen aan als een van de Hollanders, dié dikwijlf contact met benden hadden. Beklaagde Schmidt in de verdachtenbank het binden van. afbetalingstransacties aan een aantal scherp gestelde formele voorschriften, als gevolg waarvan o.a. de koper steeds een helder inzicht heeft van de verplichtingen (afbeta lingsrente e.d.) die hy op zich neemt. In de wet zullen strafwettelijke sanc ties moeten worden opgenomen als later zou blijken dat het inlichtingen formulier onjuist is ingevuld. Verder bevat het rapport nog ver schillende suggesties, die een zorg vuldige overweging alleszins waard zijn, waarby het tenslotte verblijdend is te mogen vaststellen, dat binnen het Convent over een zo belangrijke zaak als het kopen op afbetaling volledige overeenstemming kon worden bereikt. De heerSchmidt wees er in zyn antwoord op, dat pas .later, in decem ber 1953, gebleken was, dat er twee Smits waren, van wie er een kapitein was en woonde aan de Djalan Tjipa- ganti te Bandoeng. „Ik heb gezegd, dat mijn arrestatie een vergissing moest zijn en ik noemde een aantal punten, waaraan dit gecon troleerd zou kunnen worden. Wat heeft men gedaan om een verificatie te krij gen?" Is er geen verklaring van Van Hulst op zijn sterfbed tegenover hoge ambtenaren," aldus de heer Schmidt. Nadat getuige Frits Baden binnen geroepen was, las de rechter, een schriftelijke verklaring voor van hoofdcommissaris Soeleiman Effendie over de confrontatie van de.drie ge tuigen Baden, Ulmer en Mameh Al- katiri met de pers ten huize van de officier van Justitie. ^Daarbij had Baden verklaard, dat hij zyn verklaringen voor _de politie in de zaak-Jungschlaeger had teruggetrok ken, omdat Endoeh enkele spullen niet had teruggegeven. Toen Djaksa Tinggi gevraagd had of Baden dan meineed had gepleegd, had Baden duidelijk „ja" geantwoord, aldus het rapport van Effendie. Vervolgens werd getuige Soekardjo over deze kwestie gehoord. Hij ver klaarde, dat Baden gezegd had, dat pantserdivisie naar bijv. Polen of Hon garije zou zenden. Landen, die duik boten uitzenden, zouden -moeien ver melden waar deze zich ophouden. De controle vab alle internationale militaire verkeer te land, ter zee en in de lucht zou plaats hebben via drie of vier grote verkeerscentra op afge sproken plaatsen in de wereld. Daar zou men alle bewegingen van strijd krachten of oorlogsmaterieel kunnen controleren, net zoals een stationschef het verkeer van de treinen volgens de gegevens voor zich ziet. D» deelnemende landen zouden de bewegingen van hun ztrijdkrachfen binnen hun grenzen niet meedelen. Maar een vroeger Amerikaans voorstel ten gunste van luchtverkenning en oen Russisch voorstel voor grondin- spedie zouden aan die leemte lege- moet komen. De militaire deskundigen zouden de technische- bijzonderheden van dit nieuwe Amerikaanse voorstel nader moeten uitwerken. De conferentie gaat woensdag op recès voor Pasen en zal de volgende wpek dinsdag weer bijeenkomen. De Russische afgevaardigde. Andrei Gromyko, heeft totnu toe op deze ontwapeningsbijeenkomst r.og geen ontwapeningsvoorstel ingediend. Hij vroeg Stassen nadere bijzonderheden over de vroegere Amerikaanse voor stellen. maar verjneed daarby elk woord engetwist. Het Laboratorium voor de Luchtvaart te Cambridge in de V.S. heeft bekend gemaakt, dat een Duitse natuurkundi ge, dr, Heinz Fischer, er in is geslaagd een temperatuur van 400.000 graden Fahrenheit (ongeveer 222.000 graden Celsius) gedurende een miljoenste deel van een seconde tot stand te brengen. Dit geschiedde door het zenden van een elektrische stroom door gas onder hoge druk. Deze hitte is tot dusver slechts verkregen bij ontploffingen van atoom bommen. 7* 5*5hotii* Het Haagse minialpurstadje Madurodam j nieuwe aanwinsten van het stadje behoort opent morgen zijn poorten weer. Tot de I de Koninklijke Bibliotheek aan het Lan ge Voorhout te Den Haag. hij zyn verklaring had ingetrokken, omdat, hy hartzeer had en boos was op commissaris Endoeh. Deze had niet aan een verzoek voldaan om enkele dingen uit .het huis van Baden aan Ba den 'te geven. Baden had toen gezegd, dat Endoeh, daar de bittere nasmaak van zou ondervinden. Daarmee zou hij bedoeld hebben, dat hy alle verklaringen voor dè. rechter zou intrekken, zowel de juiste als de onjuiste, aldus Soekardjo, die ver volgde: op de vraag van vde Djaksa of hij dan meineed had gepleegd, had Baden, hoewel weifelend, geantwoord: ja. Hierop zei getuige Baden, dat hij getwijfeld had, welk antwoord hij zou geven, omdat hy niet wist, wat hij in zijn geval het beste zou kunnen doen.. Hij ontkende echter, dat hij de vraag bevestigend had beantwoord. Het Opperste Gerechtshof van In donesië heeft zijn volle steun gegeven aan het- bestuit van het vroegere voor lopig parlement om de unieovereen komsten met Nederland op te zeggen. Het hof lïet president Soekarno weten dat het meent dat dit besluit voldoende juridische basis heeft. President Soekarno had het Opperste Gerechtshof om een opinie over het be sluit van het parlement gevraagd. Hij heeft het wetsontwerp strekkende tot opzegging van de' unieovereenkomsten nog niet ondertekend. De opinie van het Opperste Gerechtshof heeft geen bindende kracht Op -deze aide-memoire Is nooit een antwoord ontvangen van de Indonesi sche regering, ook niet nadat het Ne derlandse Hoge Commissariaat er nog eens aan had herinnerd. In de aide-mémoire werd uiteenge zet dat de Indonesiërs, die in begin 1955 aan de Etnabaai infiltreerden, op 22 november 1955 door de landrech ter te Manokwari schuldig bevonden en veroordeeld werden. Meegedeeld werd dat-de behandeling iri hoger be roep door het hof van justitie, te Hol- landia vermoedelijk midden februari 1956 plaats zou vinden. Verder werd gesteld dat de Ned. re gering ermee akkoord ging, dat een Indonesisch advocaat zou worden toe gestaan de Indonesiërs by te staan. Ge vraagd werd de overlegging door de Indonesische regering van de naam van'een Indonesische advocaat ter be oordeling of hij voor de Nederlandse regering aanvaardbaar zou zijn. „De Indonesische advocaat zal In de uitoefening van zijn functie algehele vrijheid genieten.'Voor zijn veiligheid zal worden Ingestaan en hij zal voorts de vrijheid hebben het gebied, van Nieuw-Guinea te verlaten", aldus de aide-mémoire, die vervolgde: „Het is -.wel verstaan, dat erop ge rekend wordt, dat betrokkene bij ver blyf in Hollandia, welke plaats zyn verblijfplaats zal zijn, geen politieke activiteit zal ten toon spreiden; dat hij uitsluitend voor de onderhavige zaak en niet voor andere aangelegenheden wordt toegelaten en dat hy uit Nieuw- Guinea zal dienen te v.ertrekken, zodra de behandeling van deze zaak is be ëindigd. Gevraagd werd het paspoort van de betrokkene aan het Hoge Commissa riaat aan te bieden; hy zou in het bezit moeten zijn van een entry permit voor Indonesië en van een niet-overdraag- baar retourbiijet. Het gouvernement van Nieuw-Gui nea zou voor accommodatie te Hollan dia zorgdragen. Wat betreft de wens dat een even tueel door Indonesië aan te wijzen ver dediger voor de Nederlandse regering aanvaardbaar zou zijn, wijst het Ned. ministerie van Buitenlandse Zaken erop dat in de zaken Jungschlaeger en Schmidt nr. Van Empèi eerst als ver dediger door de Nederlandse regering werd aangezocht nadat deadvocaat 'door de Indoneaiéche'regering ais'voór haar acceptabel was gèkozen uit eén opgave van Nederlandse verdedigers, die desgevraagd door de Ned. regering was overgelegd. - MET verbazing hebben de Engel sen een hypermodern sowjet- verkeersstraalviiegtuig op Londens luchthaven zien landen. Met ergernis hebben zij Serow. de Russische opper- politiechef, daaruit zien komen. Wel zeiden heeft ergens een officië le gast een minder welkom onthaal in de pers ontvangen, waarbij de woor den jakhals, beu] en moordenaar schering en inslag waren. Serow meende hier vlot mee klaar te komen. Zijn allergezelligst gezicht trekkend vroeg hij de journalisten: zie ik er nu uit ais een moordenaar? En toen hem de massadeportaties, zuive ringen en zo meer, waarvan Stalin de regieieider, hij de operateur is ge weest, op het brood werden gelegd, heeft Serow gemeend zijn slag te slaan door dit op één lijn te stellen met' de., internering in de tweede we reldoorlog van de Engelse fascisten leider Mosley en de zijnen. Het was wel de meest verkeerde slag. De „Daily Mail" meent nu te we ten, dat Serow thans officieel, is me degedeeld. dat men hem liefst zo spoedig mogelijk het land ziet verla ten. Een vrij land verdraagt het serum van politieterreur slecht. En Lbndén zit maar met die uitnodiging van Ge- nève. DE BILT, dinsdag 10 uur. In het afgelopen etmaal is er een vrij belangrijke verandering in de luchtdruk verdeling opgetreden. Bij IJsland is na melijk door stijging van de luchtdruk een verbinding tot stand gekomen, tus sen een hogedrukgebied. dat zich boven Rusland bevindt en een ander hogedruk gebied bij de Azoren. .Tegelijkertijd werd de oude depressie byi Ierland min der diep. Het oceaanfront, dat met veel bewolking boven ons land stagneerde,; wordt nu langzaam door zwakke ooste lijke tot noordoostelijke 'wind naar het westen gedrongen. Vannacht ontstond plaatselijk weer mist. die echter reeds vroeg in dé ochtend oploste. Ve'rwacht wordt dat de luchtdrukstijgingen boven Europa resulteren in een verplaatsing;; van het hogedrukgebied naar Zuid- Scandinavië of het zeegebied tussen IJs land en Schotland en Noorwegen. Baar* door stroomt met een iets toenemende oostelijke wind geleidelijk droger; wot-' dende-continentale lucht Jpinnen, waarin de maximumtemperaturen- enkelegra den lager^gyllen zyn (|an vandaag.De. bewolking neemt in hét algemeen nog verder af. Terwyl in de nacht het kvirik: plaatselijk tot slechts enkele graden boven het vriespunt zal dalen! Er is dus opnieuw schraal 'weer op komst. De Nederlandse regering heeft loe-j stemming gegeven om 25 Japanse oorlogs misdadigers, die in Japanse gevangenis sen lillen, op erewoord vrij te laten. Na deze vrijlating silten nog 86 oorlogsmis dadigers, die door Nederland zijn ver oordeeld, in de gevangenis. (Van onze correspondent) Op een vakantietocht met als einddoel Parijs, hebben prins Axel van Denemar ken. een broer van de Deense koning en zyn echtgenote, prinses Ingrid, de nacht van zondag op maandag in Gro ningen doorgebracht. Het prinselijk paar reist per auto. Op 84-jarige leeftijd is in de af gelopen nacht te zijner huize te 's-Gravenhage overleden jhr. mr, F. Beelaerts van Blokland, mi nister van Staat, vice-president van de Raad van state. Met hem is een der meest mar kante politieke .figuren in Neder land heengegaan. Het vaderland heeft hjj in tal van belangrijke functies gediend en tot op zeer hoge leeftijd vervulde hij het vice-presidentschap van ons hoogste staatscollege. Jhr. Frans Beelaerts van Blokland werd op 21 januari 1872 te 's-Graven hage geboren. De oude adellijke fami lie Beelaerts van Blokland heeft vele bekwame Nederlanders voortgebracht. Zijn vader, jhr. mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland, was jaren lang voorzit ter van de Tweede Kamer en gelijktij dig met speciale toestemming gezant van de Zuidafrikanse republiek bij ver schillende landen. Nadat jhr. Frans Beelaerts van Blok land een gymnasium in zijn geboorte stad had bezocht, werd hij student in de rechten aan de universiteit te Leiden. Hij promoveerde in 1895 op een proef schrift, getiteld „Enige beschouwingen De bescheiden glimlachende man links op de foto is de 29-jarige Amerikaanse zendeling Ronald Hill. Naast hem zit zijn echtgenote. Op de rechterzijde van de tafel bevindt zich dè 28-jarige Robert Frazier met zijn echtgenote. Vandaag zullen de vier zendelingen (ook de beide echtgenotes zyn gegradueerd in de theo logie) met de „Modjokerto" van de Lloyd naar Manokwari vertrekken. (Voor verslag zie pag. 3) Verwacht wordt, dat het Indonesische kabinet in zijn eerste zitting de eenzij dige opheffing van de Unie met Neder land zal bespreken. Zoals gemeld is het betreffende wetsontwerp, dat een maand geleden door het voorlopige parlerpent werd aangenomen, nog steeds niet door president Soekarno getekend. Soekarno heeft geweigerd commentaar te geven op vragen over het wetsontwerp. Hij zeide slechts, dat ...binnen enkele dagen iets zal gebeuren". over het tot stand komen en de rechts- Kracht van verdragen". Na het beëin digen van zijn studie vestigde hij zich als advocaat^ in de Residentie en was hij gelijktijdig werkzaam als, beëdigd- klerk aan de griffie van de rechtbank. In 1897 aanvaardde hijgde benoeming van ambtenaar bij het hoofdbestuur- van de posterijen en telegrafie, in deze hoedanigheid had hij gedurende de ja- ren 18981903" als secretaris zitting in diverse examencommissies voor vakdi- ploma's bij de posterijen en telegrafie. Van dé' derde Haagse conferentie voor internationaal privaatrecht in 1900 was jhr. Beelaerts van Blokland secretaris. Het Bondsbestuur van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond deelt mede. dat het bondsbestuur in de ver gadering van de bondsraad van de ANMB. die op donderdag 29 maart wordt gehouden, machtiging zal vra gen tot het aangaan van een nieuwe CAO. indien daarin, behalve een ver hoging van de loonschalen met 6%, tevens een aantal verbeteringen op het terrein van de secundaire arbeids voorwaarden, die liggen binnen de daardoor gehanteerde richtlijnen, is verwerxt. Jhr. mr, F. Beelaerts van Blokland Door een brand in hei PhUïpsbadrijf ie Aken, in Wesi-Duitsland, zijn onga- veer 50,000 teleyisiebuizen, ler waarde van naar schatting negen miljoen gul den, vernield. De brand heeft gewoed in een be- - tonnen gebouw, dat op de terreinen-van het Phuipsbedryf staat,- maar dat was verhuurd aan de Falvo G.m.b.H. Dit bedryf is nauw verbonden met Philips". In de aflevering van de prodükten zal' geen vertraging optreden, doordat an dere PhiUpsbedrijven zijn ingeschakeld. Men hoopt reeds over enkele dagen weer «ebruik te kunnen maken van het- gebouw- waarin de brand heeft gewoed Het bedryf was verzekerd.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1