Eerste uitvoering van Missa de Deo van Jef van Hoof Massale jeugdpaasmeeting in Julianakerk te Schiedam Ria Borgmeyer dirigeerde De dood is van zijn kracht beroofd Stationsplein Vlaardingen-Oost binnenkort op hoogtt SCHIEDAM In Grote kerk te Schiedam Dodelijk ongeval te Schiedam 5.Paasgetuigenis op Grote :V Markt te Schiedam Plannen voor bescherming van het „Hoofd" gemaakt 0.D.I. 2 won van O.D.I. 1 Schoolvoetbaltoernooi 1956 Heitje voor een karweitje Brand in de „Gastronoom" Jeugdpaasviering in Grote kerk Zilveren jubileum bij H. van Toor Jzn. Regionaal solistenconcours in Vlaardingen Hoek van Holland Paasreveil op Grote Markt trok enkele duizenden Zwaluwennieuws Concert Gratia Coronet Opera Keurige overwinning van Hoekse Boys Maasland KW;01 Nasi b 2-0: Nass b" Solistenconcours in Maasland O.D.O. dwong Spirit 2 een gelijk spel af TROW Dinsdag 3 april 1956 Terwijl aan de avond van tweede Paasdag honderden zich reeds opmaakten om naar het concert te gaan. dat in de Grote Kerk te Schiedam zou, worden gegeven, werd er in diezelfde kerkzaal nog koortsachtig gewerkt. Het bericht, dat de dirigent van de Koninklijke Zangvereniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus". Gijsbert Nieuwland, wegens een spoedoperatie was opgenomen, had, de uitvoerenden voor een fait accompli gestelddat bepaald hoogst onaangename gevolgen zou hebben gehad wanneer de dirigent van het deze avond meewerkende Schiedams Vrouwenkoor niet over een grote dosis kundigheid en kordaatheid beschikte. De manier, waarop zij nu na een zo kortstondige voorbereiding de première van dit concert, de Missa de Deo van Jef van Hoof voor gemengd koor en koperblazers leidde heeft recht op grote bewondering. Advertentie WU BIEDEN U ONZE EXCUSES AAN H. H. DE KLERK ZN. Binnenweg Aanrijding Schiedam, voor Christus Velen waren zaterdagavond hijeen gekomen in de Julianakerk aan de B. K-laan te Schiedam waar door Jeugd en Evangelie een massale jeugd- meeting was belegd. Hoewel men dus aan de ene kant verheugd mag zijn door het getuigen van het geloof door velen, was naar ons leek, het element jeugd onder de bezoekers te weinig vertegenwoordigd, wat niet wil zeggen, dat zij, die wel aanwezig waren geen goede voorbereiding zullen hebben gekregen voor de vreugde van de dagen waarop het Paasgebeuren werd herdacht. Door verschillende sprekers, de voorzitter van J. en E., de heer M. H. v. d. Steeg, ds. G. van Duinen, predikant te Wassenaar en ds. G. Brinkman te Schiedam werden namelijk de gedachten bij het Paasgebeuren bepaald en In het bijzonder nogmaals naar voren gebracht hoe belangrijk het offer was, dat Christus mede voor ons bracht. Verplaatsing Buitensluis geen oplossing Deze en volgende week in Schiedam Korte Schiedamse berichten Snel optreden van politie behoedde binnenstad voor catastrofe MAASSLUIS S.V.O.W.-Excelsior 0-5 De korfbal viel weer door de mand Schoolvoetbal begonnen Bloedafname-avondi leverde 79 flessen op Honden werden opgespoord Heitje voor karweitje Visserijberichten Korfbaluitslagen van Oranje Nassau )?i;s Dit is de ware muzikantengeest. Niet aarzelen of talmen, maar doén. Geen wonder, dat het gehele apparaat van zangers (ook het Dameskoor van „De Kleine Stem West" zong mee) en spe lers Ria Borgmeyer uitermate dankbaar was. Het lijkt bij een zo van tegenwoordig heid van geest getuigende directie nau welijks waarschijnlijk, dat onder norma le omstandigheden beter zou zijn gezon gen dan nu. Er waren enkele aarzelen de episoden maar zij waren verre in de minderheid en moeten beslist op reke ning van Jef van Hoofs allerminst een voudige schrijfwijze worden geschoven. Het is begrijpelijk, dat de muziek van deze Belg sterk wortelt in de liturgische muziek van oudsher en in dit opzicht doet zij denken aan wat bij ons Hendrik Andriessen componeert. Zuiver composi torisch gezien en dan zowel de koor behandeling als de harmoniek met veel chromatiek en alteraties sluit dit werk aan bij de laatromantici. Het heeft een- - zelfde behoefte, een grootse indruk te maken en in de verwezenlijking daar- c van zijn de uitvoerenden stellig geslaagd. Bia Borgmeyer dirigeerde tevoren nog enkele mannenkoorwerkjes van Ar- changelsky en Czajanek, terwijl Leo Smit zich met de leiding van Psalm 23 van Schubert (met pianobegeleiding van Adri Slootmaker) en Soave van Pa lestina had belast. In de spanning van wat nog komen moest lukten deze koor werkjes „Orpheus" iet-s minder goed dan wij van dit koor gewend zijn, maar vooral in Schubert waren er toch zeker heel mooie momenten. Ten slotte dienen nog vermeld te wor den de orgelintermezzi door Jacq. Bek kers, die redelijk en twee stukken voor koperensemble, die zeer fraai klonken. Zodat dit concert, ondanks de moeilij ke omstandigheden waaronder het werd gegeven, toch velen grote voldoening •heeft kunnen schenken. indien U gisteren even voor gesloten deuren hebt moeten wachten, alvorens wij U tot onze Paas-tentoonstelling konden toelaten. Het bezoek was zo overstelpend groot, dat wij, teneinde al onze gasten de gelegenheid te geven onze bloemen- en meubelshow te kun nen bezichtigen, tot onze spijt meer malen genoodzaakt waren, onze deuren enige tijd te sluiten. Mocht het wachten U te lang geduurd hebben, dan nodigen wij U hierbij uit om, onder rustiger omstandigheden, alsnog een bezoek te brengen aan onze tentoonstelling en een wandeling te maken door onze voorjaarstuin. Onze Paasshow duurt t.m. a.s. zaterdag Op de hoek B.K.laan—Arie Prinslaan te Schiedam gebeurde zaterdagav'ond om kwart voor acht een ongeval waarvan de bromfietser P. L. uit Schiedam het slachtoffer werd. Door een onverwachte manoeuvre raakte L. plotseling "voor de auto van G. J, W. N., die een aanrijding niet meer kon voorkomen. De bromfietser werd nog enige meters meegesleurd. L. werd door de G.G. en G.D. naar het Gemeente ziekenhuis te Schiedam overgebracht, waar een hersenschudding werd gecon stateerd. Auto en bromfiets werden tamelijk zwaar beschadigd. V. Op het terrein van de j a chtenbouwer "JM. aan de Hoofdstraat te Schiedam ge beurde Vrijdag een dodelijk ongeksk. Toen arbeiders een bint aan het ver- slepen waren, stootten zij daarmee te lgen eeh paal waarmee een 3 tons zwaar v"in aanbouw zijnd jacht geschoord stond. Doordat de paal onder het casco van daan schoot, viel het vaartuig om. - - De 44-jarige Anton Rikkehnan, wo- nenrie Grofibaan te Schiedam Taakte -"i beklemd en moest met ernstige inven- -«uiige kneuzingen in de ,,Dr. NNolet- -- -stichting" worden opgenomen. Daar is bij later overleden. Op de Grote Markt te Schiedam wa ren op de morgen van de Eerste Paas dag enkele honderden bijeengekomen om op deze paasmorgen van hun ge- loof te getuigen en uitdrukking te geven aan hun vreugde voor het paasgebeuren s-- Vanaf kwart over acht had het 'muziekkorps van het Leger des Heils paasliederen gespeeld en toen om half 'negen de openlucht dienst begon bleek -"dat niettegenstaande de koude toch ■-meerderen aanwezig waren dan vong jaar het geval was. De Hervormde predikant ds. J. D Smids las het Paasevangelie uit Mat- "theus 28. waarna majoor Drendtje van het Leger des Heils een korte toespraak ..hield waarbij hij de aanwezigen er op f.wees. dat het uit eenvoudige daden moet blijken dat wij bij Christus horen. De eenheid van het Christelijk geloof wordt in het bijzonder uitgedragen door de kracht van de opstanding. Spontaan -"werden tenslotte door de aanwezigen nog meegezongen de liederen, die wer den gespeeld door het muziekkorps' van •het Leger des Heils. •»v Aanzienlijke vorderingen worden ge maakt bij de aanleg van een stations plein b\j Vlaardingen-Oost. Dit plein Het muziekkorps van het Leger des Heils te Schiedam o.l.v. kapel meester v. Gulik verzorgde de muzi kale omlijsting en begeleidde de zang van de voor het merendeel zo be kende en gemakkelijk in het gehoor liggende paasliederen. De zang heeft ongetwijfeld het hart van de aanwezigen meer ontvankelijk gemaakt voor de woorden, die later op de avond meer rechtstreeks tot het hart werden gesproken. In zijn welkomstwoord zei de heer Van der Steeg verheugd te zijn over de goede opkomst. Wij kunnen mis schien op deze avond, de avond van ons leven beleven, aldus spreker, die Naar aanleiding van hef adre* aan de Gemeenteraad te Schiedam van enige - aan de Hoofdstraat gelegen bedrijven wijst men van bevoegde zijde erop, dat üit de aard der zaak de in het adres ■geuite klachten alleen betrekking hebben op het gedeelte van deze straat, dat gelegen is bulten de hoogwaterkerende dijk langs de noordelijke oever van de - -Nieuwe Waterweg, welke dijk o.m- Schiedam beschermt. j.- ..Vanouds is op deze buitendijkse gron dden langs de open mond van de Schie een bebouwing aanwezig geweest, welke bebouwing in de loop van de eeuwen steeds werd vernieuwd en uitgebreid ondanks herhaalde overstromingen, dus in de volle wetenschap van de gevaren voor de eigenaren en de bewoners, dat bij hoog water het gebouwde zou kunnen onder water lopen, waarom de gezamen- Jjjke bewoners door middel van vloea- planken, zoals ook in het adres is aan gegeven, een en ander moesten be- - schermen. - In "de volle wetenschap van de be- zwaren die zij op zich hebben genomen, - tengevolge van net buitendijks bouwen, dragen dus alleen de betrokken eige- - -naren het volle risico. Geen waterschaps- of ander bestuur is daarvoor verantwoor delijk. Indien zoals het adres betoogt de in de bebouwing opgestelde ma chines en opgeslagen goederen een hoge -waarde vertegenwoordigen, mag niet uit -het oog worden verloren, dat het risico 'hieraan verbonden tevoren volledig be- kend was en. dus geheel komt Voor reke ning van de eigenaars. Zij verkeren in 'dezelfde positie als de rechthebbenden od andere buitendijkse gronden, zoals ota. Wilton, Gusto en de bedrijven aan .de Havenstraat. Niettemin heeft het Gemeentebestuur plannen doen ontwerpen om bij de ver- - holering van de hoogwaterkerende dijk "ook het bij hoogwater onder water lopen vaa hot „Hoofd" zoveel mogelijk tegen ie gaan. bü de voorbereiding van deze plannen ds reeds gebleken, dat het in het adres aanbevolen middel - de verplaatsing van -de Buitensluis naar de ingang van de Voorhaven om verschillende redenen 'Veen aanbeveling verdient. 'Nög ingrijpender maatregelen zullen linodig zijn, zo meent wen van Gemeente- zijde 3 april. Irene, 19.30 uur: Mandoline Ge zelschap „O.N.I.". Mandolinespel en toneelstuk „De gelukkigste dagen van je leven". 4 april. Amstelbron, 20.00 uur: Ned. Bond v. Oud-Strijders en Dragers v.h. Mobi lisatie Kruis, kontaktavond. Chung Hing, Rubensplein, 10.30 uur: Ned. Ver. van Huisvrouwen, koffie- uurtje. Irene, 14.30 uur: Chr. Geheelonthouders Ver. film; 20.00 uur: Chr. Geheelont houders Ver., film. 5 april. Musis Sacrum, 20.00 uur: S.O.S. Blindenzorg, propagandafeestavond. Ca baret. Irene, 20 uur: Geref. J.V. en M.V., jaarvergadering, toneel. 6 april. Irene: 20.00: CEFA, „Mensen in het wit". Amstelbron, 20.00 uur: Schied. Ver. v. Huiseigenaren, ledenvergadering. Dagelijks: Stedelijk Museum van 2—5 u.: Tentoonstelling Werken v. Jan v. Heel. Cultureel Cont. Centrum, 9—6 uur: (zondag en maandag gesloten), Voor jaarstentoonstelling. Zaterdag ontmoette het eerste twaalf tal van het Schiedamse O.D.I. het twee de. Omdat enkele spelers verstek lieten gaan speelden met beide teams inval lers mee- Deze wedstrijd bad zoals ver wacht was een spannend karakter. De ruststand was 21 in het voordeel van O.D.I. 2. Na de rust werd er minder fel gespeeld. Omdat het tweede twaalf tal meer schotvaardigheid bezat, wisten ze met 83 van het-eerste te winnen. De B.-junioren van O.D.I. wisten op Boshoek het korfbalteam S.S.V. (Si- monshaven) met lege handen naar huis te sturen. Deze wedstrijd werd vooral in de eerste helft pittig gespeeld. Voor de rust wisten beide teams een doelpunt te scoren. Na de-rust werd er er-g traag gespeeld, maar O.D.I. wist nog enkele malen de mand te vinden. Toen het eindsignaal klonk hadden de Schiedam mers een 41 overwinning behaald op hun gasten. De indoortraming van dit seizoen is met ingang van 1 april 1956 geëindigd. Door de Vereniging Nationale feest en ge denkdagen te Schiedam wordt ook dit jaar weer een Schoolvoetbal- en handbal tor. nooi gehouden. Het tornooi is vandaag be gonnen en zal worden voortgezet op 4, 5, en 6 april op de terreinen Boshoek. Evenals vorig jaar hebben vele scneias- rechters zich weer spontaan aangemeld en hebben verschillende instanties en personen hun medewerking toegezegd. Het programma voor morgen luidt: AF». D (POULE HI EN IV). Veld 1 9.00 uur, Sav. Lobman—at. Jo sef II: 9.30 uur. St. Thomas II—BLO: 10.09 uur. Kon WilhelmlnaSav. Lohman; 10 30 uur, St. Thomas I—St. Josef II: U.Oü uur, Mathenesse AKon. Wilhelmlna; 11.30 uur, BLO StJosef H; 12.00 uur. Comenius A— Kon. Wilhelmlna: 12.30 uur. St. Thomas I— Mathenesse A; 1.00 uur, Comenius A—St. Josef II: 1.30 uur, BI O.—Mathenesse A, 2 00 uur,** Comenius ASav. Lohman, 2.39 uur. B.L.O—Kon. Wilhelmlna: 3.00 uur St. Thomas iComenius A; 330 uur, Mathenes se A—Sav. Lohman. Veld 2 9.00 uur, Goem BorgesiusJ Liethart: 9.30 uur. Comenius A—Mathenesse A- 10.00 uur, Dr. A. Kuyper—J, Ligthart: 10 30 uur B.L.O.—Comenius A; 11.00 uur, Erasmus A-Goem. Borgesius; 11.30 uur St. Thomas ISav. Lohman: 12.00 uur. SI Her.- rlcusSt Jacobus; 12 30 uur, B.L.O—Sav, Tr,hmar- 1.00 uur, Erasmus ASt. Jacobus, uï uur'. St Thomas I-Kon. Wilhelmina: 2 00 uur, St. HenricusPr Juliana; 2.30 uur, Mathenesse ASt. Josef il: 3 00 uur, Vr. Juliana—Dr. A. Kuyper; 3 30 uur. Kon Wil helminaSt. JoSet II- Ift.vnr-rSt Veld 3 9.00 uur, Dr. A. Kuyper—-bt Jacobus; 9.30 uur, Erasmus APr. Jul, ant. 10 00 uur, St. Henricus—Goem Borgesius, lOÏlO uur. Pr. JulianaSt. Jacobus; 11.00 uur St HenricusDr A. Kuyper; 11.30 uur, Pr Juiiana-J. Ligthart; 12.00 uur Eras mui A-Dr A. Kuyper; 1230 uur, W Ju- liana—Goem. Borgesius; 1.00 uur, St. Hen- ricus-—J. Ligthart; 130 uur. Dr. A. Kuype. Goem Borgesius; 2.00 uur. Erasmus A 1. Ligthart; 230 Goem. Borgeslus-St Ja: cobus; 3 00 uur, Erasmus A—St. Henricus, 330 uur, St. Jacobus—J. Ligthart. zich vervolgens afvroeg wat de aan wezigen er toe geleid kon hebben te komen. Uw komst brengt conse- kwenties met zich, aldus de heer v. d. Steeg, want Jezus is in ons midden. Hij luistert naar wat diep in onze ziel naar boven komt. Maar hij kan ons alleen uit onze ellende redden wanneer wij ons hart open stellen, wanneer* wy zeggen: „Ik kan U niet missen, o Heiland, mijn Heer". Solozang van mej. Diet v. d. Spek onderstreepte deze woorden op ge voelvolle wijze, waarna de heer P. Neleman, technisch leider op deze avond, een getuigenis uitsprak. De gehele avond staat in het getuigen dat God bestaat en Jezus leeft, aldus spreker. Vandaag is het oudejaars avond in de Ware zin van het woord. Morgen is het Pasen, dan viert Schie dam feest, want Jezus heeft de dood overwonnen. „Er zijn geen grenzen aan Jezus Jmacht, ook niet wanneer het gaat om Uw redding", zo besloot spreker. Het geheel werd afgewisseld met samenzang terwijl mej. Corry Heiner een toepasselijk gedicht declameerde en het muziekkorps een selectie „De heuvel Golgotha" liet horen. Voordat ds. Van Duinen met en kele indringende woorden zich tot de aanwezigen wendde werd nog een duet gezongen door de dames Diet en Janny v. d. Spek. Ds. Van Dui nen baseerde zijn woord op Timo- theus 2: „De dood is van zijn kracht beroofd en het onvergankelijk leven aan het licht gebracht". Spreker wees op het belang van deze woorden en van dit gebeuren vooral in onze tijd. Velen weten toch niet wat er na de dood gaat gebeuren, wat de dood is en dat in een tijd van massamoorden en dood in verschillende opzichten; in het gezin, huwelijk en arbeid. Het onvergankelijk leven kan Jezus ge ven door het bloed aan Zijn kruis. Ds. Brinkman sprak een slotwoord. Weet U het nog van het vorige jaar? Welpen en kabouters, padvindsiers en gidsen, verkenners, padvinders en de ouderenuit deze organisaties te Schiedam bieden ook nu weer hun diensten aan om met diverse werkjes wat geld voor hun organisaties te verdienen. Een gedeelte wordt ook dit jaar weer voor een goed doel besteed. De actie zal plaats hebben op don derdag 5 april, vrijdag 6 en zaterdag 7 april. Alleen gedurende deze dagen kunt U vragen krijgen van deze jon gens en meisjes om werk, waarvoor ze dan graag, naar vermogen en omvang van de karwei, iets willen verdienen. Het is voor U moeilijk te bepalen wat een karweitje is, dat één heitje waard is? Ach, U weet het heus zelf wel. Een kleine kabouter, die uw bel poetst en netjes en misschien nog een klei nigheid, heeft heus wel een kwartje verdiend. Voor een grotere lijkt dit wat weinig gepresteerd, al is bijv. het schoonmaken van een fiets door een fikse verkenner meer waard dan één „heitje", al naar mate de vuilheid van het vehikel. Mag weer op Uw medewerking ge rekend worden, inwoners van Schie dam? Alleen maar werkjes gedurende bo vengenoemde dagen voor geld, verder wil men U graag van dienst zijn zon der beloning. Woensdagavond wordt deze actie met een kleine mars door de stad ingeluid. JAARVERGADERING JONATHAN EN „O.D.S.". De Joagelingsvereniging op G.G. „Jonathan" én de meisjesverenigirtg „O.D.5." te Schiedam hopen op 5 april gezamenlijk hun jaarvergadering te hou den in de zaal van gebouw Irene. 0.a. zal worden opgevoerd het toneelstuk „Jenny, de dochter van Nynke." INENTING. Op vrijdag, 6 april 1956 des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat voor kinderen vanaf 6 maanden oud, gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, kinkhoest en tetanus in het gebouw van de G.G. en G.D. Tuinlaan 80 te Schiedam. Het oude gedeelte van de Vlaardingse binnenstad is vannacht wezenlijk een ogenblik In gevaar geweest. Een brand, die uitbrak in de Vleersteeg, had gemak kelijk het begin kunnen zijn van een brand als die, welke enige Jaren geleden op enkele tientallen meters afstand een oud stuk binnenstad in de as legde. Dat het geheel nu in de kiem kon worden gesmoord is vooral te danken aan de oplettendheid van de Vlaardingse politie; te ongeveer half één reed de politie-surveillancewagen door de Smalle havenstraat. Toen men langs de Vleer- steeg reed zag men bij de geheel inge bouwde automatengroep „De Gastronoom" van de heer J. Trooster licht uitstralen. Zich afvragend of men daar nog zo laat bezig was, ging één der agenten voor alle zekerheid toch maar even kijken. Dichterbij gekomen schrok hij; de licht- uitstraling werd veroorzaakt door de vlammen, die kort achter de automaten- groep in het bakkerijtje laaiden. Onmid dellijk werd de brandweei gewaarschuwd: tussen de ter plaatse dicht opeengepakte bebouwing betekende het vuur een niet te onderschatten gevaar. Nadat de politiemannen de deur hadden geforceerd bleek, dat zelfs het plafond al brandde. De brandweer die snel aan wezig was, begon onder leiding van de commandant, de heer Groeneveld, de be strijding: met eenvoudige middelen werd spoedig het gewenste resultaat bereikt. Over de oorzaak van het brandje tast men nog in het duister. De schade is niet onaanzienlijk. Uitgaande van de federatie van Chris telijke jeugdverenigingen Liefde en Vrede te Vlaardingen vond zondagavond in de Grote kerk op de markt te Vlaardingen een jeugdpaasviering plaats, die evenals vorige jaren ."een goederen sfeervolle avond bracht. De heer. Jan Poot uit Amersfoort "neeft tijdens deze avond een paastoespraak ge houden, waarnaar met veel aandacht werd geluisterd. De rest van het programma droeg, onder leiding van de voorzitter van de federatie, de heer A. van Minnen een .liturisch arakter. Er was veel samenzang, maar ook orgelmuziek, die verzorgd "werd door »G ijs de Graaf. Bij vorige samenkomsten werd wel bazuinmuziek gebracht door gasten uit Duitsland. Dit jaar was dat niet het gevaL Een blazersensemble uit de Christe lijke harmonievereniging Sursum Corda, onder leiding van de heer H. van Beek bracht nu dergelijke klanken In de kerk. Een trompetsolo van de heer Hans van Beek hoorden- we in The lost Chord van Arthur Sullivan. Lard Jansen leidde een groot jeugdkoor uit de verenigingen, dat tot zeer verdienstelijke prestaties kwam. Ingelast was het optreden van een negro spiritual-zanggroep onder dezelfde direk- tie, die inderdaad ook goede zang liet horen. Ria Kornaat bracht tijdens deze avond een paasdeclamatie. Het geheel mocht zeer geslaagd heten, temeer waar velen in de kerk bijeen gekomen waren. Men sloot de avond met gemeenschappe lijk gebed. Donderdagmiddag- half vijf heeft in intieme kring de huldiging plaats ge had van de heer P. Klootwijk, die zijn 25-jarlg dienstjnbileum vierde als ver tegenwoordiger bij de firma H. van Toor Jzn. te Vlaardingen. Namens de directie voerde allereerst het woord de oudste firmant de heer Jac. van Toor Hzn., die de jubilaris on der aanbieding van een cadeau onder couvert, dank zegde voor al datgene wat hij in de loop der jaren voor de fir ma had gedaan en daarbij de wens uitsprak, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren in goede gezond heid het belang van de afnemer en van de firma te dienen. Vervolgens sprak de heer H. van Toor Jzn-, die speciaal de moeilijke taak van een vertegenwoordiger in het licht stelde. Namens het Centraal Gedistilleerd Bu reau overhandigde hij een getuigschrift en spelde de jubilaris een zilveren draagmedaille met inscriptie op de borst. Namens het personeel voerde de heer H. J. Graansma het woord en schonk namens het personeel een vulpen Hierna dankte de jubilaris voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en voor de prettige samenwering die hij steeds mocht ondervinden. Daarna bleef men nog geruime tijd gezellig bij een. voor hel nieuwe station zal het verkeer de gelegenheid geven te circuleren. Langs cafi Zonne komt een toegangs weg naar dit plein en naar de verkeers- tunnel te lopetu De enorme moerassige kuil voor hel station is nu vrijwel gevuld. Een groot gedeelte is op hoogte. Reeds is men begonnen met het egaliseren van deze grond. Op de achtergrond op de foto het nieuwe station dat binnenkort in gebruik zal worden genomen. Op het zaterdag en maandag gehouden regionaal solistenconcours van de federa tie van Vlaardingse muziekgezelschappen, waarvoor een grote belangstelling bestond, kwam de heer M. P. van Wettum van het Vlaardings Symphonie Orkest met „Allegro uit Fluitconcert" van W. A. Mo zart tot een topprestatie. Met 88 punten (het hoogst bereikbare was 90) behaalde hij een hoger aantal punten dan enige andere deelnemer. Behalve de normale prijs ontving hij voor zijn prestatie de door Havenbedrijf Vlaardingen-Oost N.V. beschikbaar gestelde zilveren lauwertak (hoogst aantal punten gehele concours) en de medaille van het gemeentebestuur (hoogst aantal punten afdeling hout). De medaille van de stichting Vlaardingse Gemeenschap (voor afdeling koper) ging naar de heer M. de Jong van de chr. harmonievereniging Excelsior uit De Lier, die door de jury 86 punten was toegekend voor zijn vertolking van „Consertante voor bariton" van David. De jury werd gevormd door de heer F .Rinia van Nauta uit Rotterdam. De pianobegeleiding werd verzorgd door mevr. J. Rinia van Nauta—Kreulen te Rotterdam. De heer H. K. van Minnen, wethouder van culturele zaken, gaf reeds zaterdag van zijn belangstelling blijk en sprak maandagavond aan het slot enige waarderende woorden. De heer P. de Jong, voorzitter van de federatie, reikte de prijzen uit. Op dit fraaie concours hopen wij morgen nog nader terug te komen. Door een ruime overwinning op S.V.O.W. heeft Excelsior te Maassluis haar kans op de bovenste plaats in 4A behouden. De thuisclub, die het zonder midvoor Rosier moest doen, had al spoedig de grootste moeite om zich het veel beter spe lende Excelsior van het lijf te houden. Toch wist men tot de rust, door voor namelijk afbrekend spel, en dank zij het voortreffelijk spel van de verdedi ging de stand blank te houden. In de tweede helft was het overwicht van Ex celsior nog groter en werd vrijwel uit sluitend op de helft van de thuisclub gespeeld. Doelpunten konden toen niet meer uitblijven en in de 10de minuut opende Pasterkamp de score met een fraai onverwacht schot, dat doel trof. terwijl Vermeer 8 minuten later een goed aangegeven bal van Vink inschoot (02). Een hard schot van Vermeer werd vervolgens uit het doel van SVOW, echter met de hand van één der achter spelers. gewerkt. De toegestane straf schop werd door Vink benut (03). De ze speler miste daarna een tweede straf schop. Excelsior bleef de lakens uitde len en had veel meer uithoudingsver mogen dan de gastheren. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de stand zonder veel moeite tot 0—5 werd opge voerd. Vermeer en Pasterkamp namen deze doelpunten voor hun rekening. De eenzijdige wedstrijd werd voortreffelijk door scheidsrechter Parlevliet geleid. Vanmorgen om 9 uur heeft wethouder J. Slagboom van Maassluis het school voetbaltoernooi geopend. Do wedstrij den, die wederom door Excelsior geor ganiseerd zijn, worden op het VDL-ter- rein gespeeld en duren tot morgen avond. De volgende 'school-elftallen nemen er aan deel: Dr. Kuyperschool; St Anto- niusschool; Gr. v. Prirtstererschool; Pr. Bernhardschool; Kon. Wilhelminaschool; Min. de Visserschool en de Herv, School. In afdeling B. komen 6leehts twee ulo-scholen uit: Min. de Visserschool en de Herv. School te Maasland. De Chr. Korfbalclub „Maassluis" heeft zaterdag met twee twaalftallen deels» nomen aan de kompetitie. De ontmoet ting Oranje-Nassau 2—Maassluis 2 k door Maassluis 2 met mooie cijfers ge wonnen. De eindstand was 2—9. Maas sluis 3 heeft in Oranje-Nassau 3 haar meerdere moeten kennen. De Pka stand was 0-4. eina" Op de 2e Paasdag is er door de C.K.C. deelgenomen aan de V.E.S. 5». ries in Den Haag. Een kombinatie van Maassluis 1 en 2 kwam uit in klasse 3b. Zij behaalden 6 punten.uit 4 wed strijden en bezette hiermede de 2 plaats* De standen waren: Maassluis—Albatmt 1-0. V.EO. 2—Maassluis 1—0, Bolnes 4 10, Het derde twaalftal speelde in klasse 4b. De 5e plaats werd door hen bezet door 2 punten te behalen uit 4 wedstrij den. Standen: Kinderdijk 2—Maassluis 3 20, Maassluis 3—Ijsvogels 3 i_t Excelsior 3Maassluis 3 20. Ma».' sluis 3—V.E.O. 3 0-0. BERICHT VOOR ABONNEES IN MAASSLUIS Met ingang van dinsdag 3 april 1956 wordt ons agentschap in Maas sluis behartigd door de heer H. C. JORDAAN, Noord vliet 44. Nieuwe abonnementen, klachten over bezorging e.d. kunnen aan dit adres worden gericht DE ADMINISTRATIE. Enkele duizenden Viaardingers zijn op de vroege ochtend van eerste paasdag naar de Markt getogen om daar weer het traditionele paasreveil mee te maken. Het was dit jaar voor de tiende achter eenvolgende maal dat het reveil werd gehouden. Nog altijd bestaat er een zeer levendige belangstelling voor in Vlaardin gen die door de duizenden in het gure weer zondagochtend op het marktplein afdoende werd bewezen. De zang, die anders zo'n mooi onderdeel van de samenkomst uitmaakt, viel nu iets tegen, wellicht moet de oorzaak gezocht worden in de aard der te zingen liederen. De algemene leiding berustte bij ds. Joh. Lever, gereformeerd predikant in Vlaar dingen. Kapitein W. Krommenhoek van het Leger des Heils, Schiedam, verving de Vlaardingse commandant Bergsma, die op doktersadvies niet sprak. Kapitein Krommenhoek sprak over „de vreugde van de derde dag". De hervormde predi kant ds. P, van der Vloed sprak over de kracht, die geput kan worden uit Chris tus' herrijzenis. A.R.C. had zich opgemaakt om op deze fraaie lentemiddag voor eigen pu- bllek nog'juist voor Pasen het kampioen schap binnen te halen, maar Zwaluwen heeft een streep door deze rekening ge haald. In een fair gespeelde wedstrijd hebben de gasten de Aiphenaars, die dit seizoen op eigen terrein nog geen punt verspeeld hadden een 21 neder laag toegebracht en Ieder was er van overtuigd, dat de overwinning van de Vogels volkomen verdiend was- Van de aftrap ontwikkelde zich een boeiende strijd, waarbij het spel zich snel van doel tot doel verplaatste. De thuisclub schiep zich hierbij de meeste kansen, maar de Zwaluwen-verdediging gaf geen krimp en zette voortdurend zijn voorhoede aan het werk. Na een half uur kwam ARC vrij goedkoop aan de leiding, toen verkeerd terugspelen de middenvoor der gastheren een bijna niet te missen kans bood. De uitlopende Lammers, die weer een uitnemende wedstrijd speelde, kon het schot niet meer keren (10). Even leek het of ARC nu snel de wedstrijd zou gaan be slissen, maar weldra keerde het getij en "nam Zwaluwen het initiatief over. Voor de rust onderging de stand echter geen wijziging. In de tweede helft kwamen de gasten nog sterker opzetten en binnen 5 minu ten was de stand gelijk. Toen ook de ARC-verdediging een steekje liet vallen, was P.' Hoogerboord er als de kippen bij om de keeper met een listig tikje te passeren. Zwaluwen zette z'n aanval len voort en had spoedig opnieuw suc ces toen uit een door v. d. Weyden aangegeven bal Vogler het leder ten tweede male langs de onthutste v. d. Mark kon schieten. In de volgende mi nuten kregen de zwart-witten no& nke- le fraaie kansen om de voorsprong te vergroten. ARC poogde tevergeers het spel te verplaatsen. De weinige tegen aanvallen werden gemakkelijk door de verdediging van Zwaluwen onschadelijk gemaakt. Met de Viaardingers in het offensief kondigde ten slotte scheidsrech ter Taal het einde aan. Uitslagen: ARCZwaluwen 12. Zwart Wit '28/2—Zwaluwen 2 3—2 (gest.). Zwalu wen 3RWH 2 35, Zwaluwen 4—HVO 2 31. Sunlight 2Zwaluwwen 5 33, Zwa luwen 6—Excelsior M 4 20. Excelsior M 8 Zwaluwen 8 6—0, GSV SJero 2Zwalu wen 9 42. Juniores: RKWIK aZwaluwen a2 06, Xerxes s3Zwaluwen a3 20, Zwaluwen a4 -NRC a 03, Aeolus b 1Zwaluwen b 1 26, Schiedam bZwaluwen b 2 19 VFC b S—Zwaluwen b 4 1—1. SVDFW c— Zwaluwen c 3 0—1. Zwaluwen c 4Hermes DVS c 5 1-7, Zwaluwen c 5Excelsor M c 3 20, Hurricanes cZwaluwen c 7 25. Balans: 17 wedstrijden gespeeld, waarvan lo gewonnen, 1 gelijk en 6 verloren; doel- pruntencijfers 44 voor en 36 tegen. De wedstrijd van Zwaluwen 2 werd 4 minuten na rust gestaakt wegens beenbreuk van een speler van Zwart Wit. Het Christelijk gemengd jongerenkoor Gratia Coronet Opera heeft zaterdagavond een bijzonder geslaagd concert gegeven in de nieuwe kerk aan de Binnensingel te "Vlaardingen. Aan dit koorconcert werd door een aantal solisten medewerking verleend. Er was voor deze muziekuitvoering een verheugende belangstelling te constateren. Het nog jonge koor Gratia Coronet Opera heeft sinds de vorige uitvoering in de Emmauskerk alweer versterking onder gaan. Dat geldt niet alleen in ledenaantal, maar evenzeer in toon. Met versterking willen wij dan uitdrukken: een winnen aan zuiverheid, een winnen aan beheer sing. een winnen aan volheid. Hoewel men tijdens dit concert wel wat weitiig geconfronteerd werd met de prestaties van het koor mochten uit wat wij hoor den toch deze gevolgtrekkingen wel ge maakt worden. Rutgér van Mazijk, de dirigent, nog jong «n heel wat belovend, opende het concert op het orgel met toccata en adagio van J. S. Bach. Het koor l!«t zich hierna uitstekend horen in het koraal van de Bach-cantate 147 „Wohl mir dasz ich Jusum habe". De orgelbegeleiding van Ger van Eersel was hierbij minder aan men had mogen verwachten. Met Joh. TTD?or J;A.C. te verslaan met 30 heeft Hoekse Boys zich zaterdag weer ste viger in de kopgroep geplaatst Een klei ne overwinning was inderdaad voorspeld maar de puntjes hebben dc Hoekena- ren deze middag niet zo maar gekregen de geelhemden uit Den Haag gaven blijk van een groot uithoudingsvermo geni en hebben het de Boys niet gemak- kelijk gemaakt. Hun spel was zeer krachtig en hun verdediging snel en doortastend. Dit was oorzaak dat voor de rust het spel niets aantrekkelijks liet zien. De aanvallen golfden over en weer en men gaf aan beide zijden niets toe. Het werd dan ook een fout in de Jac- verdediging waardoor het eerste doel punt viel. Maar na de thee werd het spel beter. De Hoekenaren wisten door de bal beter te plaatsen het spelpeil op te voeren en zelfs zag Bakker uit een moeilijke positie een kans met suc ces te benutten. Ondanks de 20 ach terstand van Jac hebben zij hun huid duur verkocht want een tegenpunt had ongetwijfeld verdiend geweest. De Boys waren dan ook niet eerder zeker van de overwinning dan in de laatste minuten toen de midvoor Locker achter de Haagse keeper de bal in het doel liet verdwijnen- Spoedig na dit doel punt blies de goed ervaren scheids rech ter voor het laatst, en hadden de Boys de puntjes binnen. Dit was de laatste thuiswedstrijd van H. Boys. zaterdag a.s. gaan zij bij P.T.T. op bezoek, welke ontmoeting volgens de verwachtingen een gelijk spel zal opleveren. Donderdagavond waren zeer vele donors door ziekte verhindert, aldus de secre taresse der Rode Krulsafdeling, mevr. Krocmbout. Ware dit niet het geval ge weest, dan zou deze avond van bloed afname zeker een record geworden zijn, want er mochten negen nieuwe donors worden ingeschreven. Werd er vorig na jaar 49 liter bloed afgenomen, nu bedroeg het 39'/t liter of 79 flessen die voor plasma door de Bloedtransfusiedienst uit Hoek van Holland konden worden meegenomen In samenwerking met de politie te Maasdijk en Maassluis is de Gemeente Politie te Hoek van Holland er in geslaagd de eigenaar op te sporen van de twee honden die vorige week een groep van 17 schapen haden aangevallen, waarvan er tien moesten worden afgemaakt. De hondeneigenaar is de 31-jarige monteur G. P. M. te Maassluis. De monteur wist, dat zijn honden wel eens het pad opgingen, maar Van het gebeurde de vorige week was hij nog niet op de hoogte. Aangezien het nu een civiele kwestie geworden is, zullen de betrokke nen nog een moeilijke zaak hebben op te lossen. De schade bedroeg nl. ruim 1000, Zaterdagmiddag kreeg het oude Raad huis aan de Hoogstraat te Maassluis een goede beurt. Het waren de welpen van de plaatselijke padvinders, die. vdorzien van de benodigde gereedschappen olv de leidster, de trappen van het raad huis boenden, de eiken deur en het koperen beslag wederom schoon en blin kend bewerkten. Ook de verkenners tóe ven niet achter. Zij hadden het parkeer terrein tot werkplaats uitgekozen en na- men o.m. de politie-auto gTondig onder handen. Van de zijde van het publiek bestond voor dit optreden grote belang- stelling. Het vormde de inzet van de ac- tie „Een heitje voor een karweitje" wel ke werkzaamheden donderdag a.s. aan- vangen. Dan gaan de groepen op pad' Men venvacht vele opdrachten in dit kader en ingezetenen kunnen zich hier- omtrent met de navolgende adressen in verbinding stellen: Akela v. d. PoL Fenacoliuslaan 38; Baloe Van Dijk Burg. de Jonghkade 24 en Frans MojI tert, Evertsenlaan 20. DEN haring loggers 1 7000,- 23 met /88O0.~ visser 17—21: van 50 HAAG 3 april. Met verse vis er. waren hedenmorgen aan de markt de Sch 225 met 14.290,—, B met -, 45 met 71.100. 248 met 7170,—, 1 4880,— 195 met 5800,—, .72 met en 36 met 7680,Voorts een kust- met I 400. Notering verse haring makreel 18.60—20,00, beide Der kist kg. Damsté als solist werd vervolgens op verdienstelijke wijze de sonate voor fluit van Marcello gespeeld. Tijdens dit con cert hoorden wij ook nog goede uitvoe- rin#m van een koraal-voorspel van Bach en Handei's hobo-concert. De bariton Piet Bohm, de tenor Lo de Rooy, de hoboïst Wijnand de Leu»- en de cellist Arie-v. d. Bos, zij allen verleenden zeer te waarderen solistische medewerking. Or Nass 1-Pernix 2 3-4: Or Nass 2-MaaMl 2 2-9; Maassl 3-Or Nas 3 0-4; Or Nass B- ^O 1"3' Or Nass c-ODO c 0-2 Seriewedstrijden van VES te Den Haaa ^Leede Paasdag: Or Nass-Bolnes 0-1? ExceL sior-Or Nass 1-0; Or Nass-DES 0-6; IJsvo- m'"dio 2 Or Aass 2-wannond 2 5 V „.J? 2-Or Nass 2 0-0; KOAG-Or Nass 2 1-0» Or Nass 2-ASSO 1-0; Or Nass a-LFs- vogels a O-O; Tjoba a-Or Nass a 1-0; Klnde?- vv4 w35 a °r Nass a-DES a 0-0; y®5 b-Or Nass b 1-0; Or Nass b-DES b Zaterdagmiddag en -avond is uitgaande van de Westlandse muziekverenigingen onder leiding van de directeur de heer G. v. d. Berg uit 's-Gravenzande ln het „Trefpunt" te Maasland een onderling solistenconcours gehouden. Aan dit con cours nam een 50-tal muzikanten deeL Het waren leden van de muziekvereni gingen „Wijdt Gode Uw Kunst" te Maas land, „Eerste Maasdjjkse muziekvereni ging" Maasdijk, „Rotterdam aan Zee" Hoek van Holland, en „Prijst God met het geklank der bazuin" van 's-Gravenzande. De pianobegeleiding was bij mej. Annia Schoomagel uit Hoek van Holland in goede handen. De toegekende prijzen zijn als volgt: Eerste afdeling: D. van Hemert 117 p. Maasland; PI. v. d. Wetering 116 p. Maas dijk; C. van Zwienen en A. v. d. Vlugt (duo) 114 p. Hoek van Holland; Fh. Röther, A. Korteland, D. Kleywegt en A. v. d. Vlugt (kwartet) 112 p. Hoek van HqUand; A. van Hemert 112 p. Maasland; A Dam 112 p. Hoek van Holland; A. Vreugden- hll, M. Degeling, H. van Vliet en M. Haanemaaijer (Kwartet) 108 p. Maasdijk; T. van Hemert 101 p. Maasland; D. Vos kamp en E. van Oosten (duo 101 p. 's-Gravenzande; N. van Lenteren 100 p. Maasdijk; S. Vreugdenhil 100 p. Maasland en Jac. Vogelenzang (deze was van de muziekvereniging Tavenu uit Loosduinen) 110 p. Tweede afdeling: A. Bos 126 p. met lof 's-Gravenzande; M. Visser 126 p. Maasdijk; A. van Hemert Jr 104 p. Maasland; A Verweij 103 p. Hoek van Holland; A. Kor- telaand 100 p. Hoek van Holland en L. 't Hart 100 p. 's-Gravenzande. Afd. Uitmuntendheid- J. van Oosten 116 p, J. Balju 116 p. L. Moor 114 p, W. Hof man 111 p, allen te 's-Gravenzande; PI. van Zwienen 116 p, L. van Ooijtn 112 p, beiden te Hoek van Holland; A Vreugdenhil 112 p, M. van Oosten 111 p, E. Vellekoop 110 'p, allen te Maasdijk. Ere-afdeling: P. Noordam 113 p, H. Vellekoop 112 p, Maasdijk. Superieure-ere-afdeling: E. van Zwienen Hoek van Holland 140 p, en J. Vermeer 's-Gravenzande 125 p, met lof der jury. In de luwte van het Vlaardingse Oran je-park was het zaterdag ideaal korf- balweer. ODO was daar te gast bij het nog ongeslagen Spirit 2 en het heeft er de Viaardingers lelijk dwars gezeten. Reeds direkt na aanvang namen de Maaslanders de leiding aie zij welis waar na een half uur spelen weer kwijt raakten, toen Spirit was uitgelopen tot 21, maar die zij na de pauze die met 2—2 inging, .al ras weer voor ge ruime tijd overnamen. Het zag er voor de roodwitten enige tijd bedenkelijk uit, toen ODO met 5—3 leidde. Het gestage volhoudsstijl voorkwam tenslotte een Vlaardingse nederlaag: kort voor het einde van de wedstrijd viel als laatste doelpunt de gelijkmaker (55) door de ODO-korf. Een resultaat waarmee Spirit 2, als kampioenscandidaat, deze middag niet ontevreden mocht zijn. Scheidsrechter P. v. Dijk leidde uitste kend. Geheel volgens de verwachting ging ODO 2 in Zuidland niet alleen een pret tige wedstrijd, maar ook een flinke nederlaag tegemoet tegen het enthou siaste jonge ZKV; de ruststand was 51 voor de thuisclub. De eindstand 8—2 voor ZKV. De ODO—jeugd speelde vriendschap pelijke wedstrijden in Vlaardingen te gen de Oranje-Nassau-hope. ODO-b bleef Or. Nassau a met 3—2 de baas, terwijl ODO de Nassau-b-junicren een 2—0 nederlaag toebracht. Voetbalresultaten, Zaterdag j.l. vonden van de drie vastgestelde voetbalcompe titie-wedstrijden er slechts twee doorgang', wegens hel onvolledig opkomen van Sun light 3 speelde MVV 2 tegen dit elftal een vriendschappelijke wedstrijd, die de Maas landers met 5—3 van de Viaardingers wonnen. In Rotterdam speelden MVV 3 op Laag Zestienhoven tegen DOS 3. De eindstand van deze wedstrijd werd 20. De MVV-junioren tenslotte hadden de Schiedamse DRZ-jeugd te gast en zij wisten van hen met 40 te winnen. Sportliefhebbers vóór! Met de zomer weer in zicht, komen verschillende jonge lui ongetwijfeld weer voor de vraag, op welke wijze zij hun vrije zaterdagmidag zullen gaan besteden. Laten zij bedenken, dat een nuttige en vooral gezonde beste ding wordt gevonden ln de beoefening van sport. Daartoe bestast tn Maasland gelukkig volop gelegenheid, want er is een flinke voetbal- en dito korfbal-ver eniging. Beide clubs hebben naast een seniorenafdeling ook een junioren afdeling, waarvan oudere personen de leiding hebben, en waarop jongens (en bij de korfbal óók meisjes) blijkens de ervaring heerlijke uren van gezonde ont spanning doorbrengen. Ouders, die zich nader willen laten voorlichten kunnen zich in verbinding stellen met de heer C. Stolk (voor wat betreft voetbal) of met mej. J. v. Dam (Parallelweg 1c), voor wat betreft korfbal. En de jeugd zelf melde zich op het sportveld!

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2