Eerst bouw Geref. Zuiderkerk daarna kerk in Nieuwland Plannen voor Herv. kerk in Indische buurt te Vlaardingen gereed m Bazaar voor Chr. blindeninstituut Bartimeus te Vlaardingen geopend ffl SCHIEDAM Principebesluit van Schiedcnnse kerkeraad Kerk in Zuiderwijk voor juli 1959 gereed Concert Schiedams Chr. Mannenkoor VLAARDINGEN Herdenking van gevallenen op 4 mei Niet meer rolschaatsen in Nieuwe Maasstraat A Deze en volgende week in Schiedam Voorbereiding Clutenba in volle gang Spaarcij fers van maart Propagandafeestavond voor nazorg T.B.C.-patiënten O.D.I. legen Oranje Nassau Burgerlijke stand Ds. J. Nawijn op 28 juni bevestigd Prij svraag was in strij d met de wet Hoek van Holland Geslaagde zendingsavond in Geref. kerk Hoofdbestuurslid Ned. Conservatieve Partij aangehouden Maasland Ploegdeskundigen in Rotterdam bijeen Kampeerterrein weer geopend MAASSLUIS Jaarvergadering MLV.enJ.V. Gevolmachtigd minister Lampe terug naar Den Haag TKUÜW Vrijdag 13 april 1956 Korte Schiedainse berichten Advertentie DIVANBED- CQMBJNAT1E Divanbed, paatel&rljs, slagvast gemoffeld met lijn. zeweven spirnalma- rn tras 15 Janr garantie Oa.PU Onze „TARANTEUA" BOVENMATRAS Kamermuziek in het Museum 25 april opening Spaarbank Anno 1820 Belangstelling voor Zonne huis neemt toe Eerste paal bedrijfspand Colm's wijnhandel Korfbal Zilveren ambtsjubileum ds. J. van Noort VLAARDINGEN CONCERT ORPHEUS mêeM, De Hervormde kerk in de Indische buurt zal er naar alle waar schijnlijkheid nu vrij spoedig komen. Het plan voor een kerk in die wijk zit reeds zeer lang „in de pen", maar alle tekenen wijzen er thans op dat realisering vrij zeker is. Het plan dat, als alles goed gaat, verwerkelijkt wordt is van de Rotterdamse architekt M. C. A. Meischke b.i. De Vlaardingse ar- chitekt J. Snijders is toegevoegd voor de bouw. De kerk zal moeten komen tussen de Ambonlaan en de Billitonlaan. De plannen voor het kerkgebouw liggen thans bij de betrokken instanties in Den Haag. Op goedkeuring wordt gewacht. Mr. C. W. Dubbink be noemd tot raadsheer Hoge Raad Visserijberichten Op de laatst gehouden vergadering: van de kerkeraad van de Gereformeerde kerk te Schiedam zijn ten aanzien van de kerkbouw zeer belangrijke besluiten genomen, -waarover ongetwijfeld vooral de bewoners van de Gorzen zeer ver heugd zullen zijn. Van het gemeentebestuur van Schie dam ontving de kerkeraad namelijk het aanbod tot aankoop van een stuk grond, groot 1000 m2, gelegen in de onmiddellijke omgeving van de nieuwe Spuisluis, op de westelijke hoek van Havendijk en Havenstraat. Besloten werd nu, de commissie van beheer te machtigen in ccontact te treden met het gemeentebestuur om de aankoop van dit terrein te regelen ten behoeve van de bouw van een nieuwe Zuiderkerk. Voorts werd in principe het besluit genomen dat de Nieuwe Zuiderkerk zal gebouwd worden vóór tot de bouw van een 'Gereformeerde kerk In Nieuwland azalworden overgegaan. Men zal er naar streven de kerk vóór 1 juli 1959 kant en klaar te hebben. Dat het de kerkeraad ernst is met de bouw van deze kerk mag o.m. blij ken uit het feit, dat aan het architecten bureau Swaneveld en Goslinga te Rot terdam is verzocht een schetsplan voor de nieuw te bouwen kerk te ontwerpen. Tenslotte werd besloten van het oor spronkelijke plan, in 1963 tot de bouw van een tweede kerk te komen, af te wijken. Er zal naar worden gestreefd dat de plannen voor de bouw van de kerk die in Nieuwland zal worden op getrokken reeds in 1960. of, zo mogelijk, in 1959 gereed zullen zijn. Op het schetsplan voor het gebied rond de Schiedamse Maasboulevard, dat wij enige tijd geleden in verband met de plannen voor de stichting van een res taurant publiceerden is ook reeds reke ning gehouden met de boutv tan de nieuwe Gereformeerde Zuiderkerk. Links in de. bovenhoek van de teke ning ziet men een gebouw op de plaats tcaar de nietno te jbomcen kerk zal ver rijzen. Schiedams Chr. Mannenkoor hoopt on der leiding van zijn dirigent Jan van der Ree op donderdag 19 april in het gebouw Arcade te Schiedam een concert te geven waaraan ook het Schiedams Vrouwen koor o.l.v. Ria Borgmeijer, de sopraan Elisabeth Leguyt uit Amsterdam en de bariton Albex-t van Haasteren uit Rot terdam zullen deelnemen. Aanvang 8 uur. Deze uitvoering wordt in de eerste plaats gehouden voor de kunstlievende leden van het koor. Nog steeds heeft hel koor. dat momen teel bestaat uit 73 leden gebx-ek aan een aantal mannenstemmen. Vooral bii de eerste en tweede tenoren en bii de diepe bassen zijn nog een aantal open plaat sen. Door middel van een ledenwerfactie hoopt men deze aan te vullen. Op 17 mei zal het koor deelnemen aan het zeskorenconcert in de Stadsdoelen te DelfL Werkende jeugd. Zaterdag 14 april zal de jeugdafdeling van het C.N.V. „Werkende jeugd" opnieuw bijeenkomen in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen te Schiedam. Ongetwijfeld zal op deze avond nog wel even gesproken worden over het optreden van. de amusements- groep voor de Beambtenbond. 'i'jjJUULi EXTRA AANBIEDING bost. utt: met ac vrijwel onverslij 1 bare .Schlaraffla" binnenverlng, mooie degelijke damast, in 4 pasteltinten. 15 jaar garantie O"»- TESAMEN, AA l compleet SlSf»"" 1 mét matrasdek 2 combinaties te gebruiken 1 n's llt-jumcaux. Meent 95, h. Oefftsevaart'wMP Rotterdam - Telef. J 1.83.44 Met een forse slinger aan het „rad van avontuur" heeft wethouder H. K. van Minnen donderdagavond de bazaar ten bate van het Christelijk blin deninstituut Bartimeus te Zeist geopend. Naar wat in een vluchtige be schouwing van de zaak te zien valt, zal de bazaar, die ook vrijdag en zaterdag 's middags en 's avonds geopend is, een groot succes kunnen wor den. Men heeft geen moeiten gespaard om het geheel zo aantrekkelijk mo gelijk te maken en is in dit laatste voortreffelijk geslaagd. In de Harmonie vindt men dezer dagen inderdaad een van de aardigste bazaars, die men de laatste jaren in Vlaardingen gehouden heeft. Een aantal aardige attrak- tiss draagt hiertoe mede bij. De voorzitter van het plaatselijk co mité. de heer G. van Teijlingen sprak een vlot openingswoord, waarin hij allen dank bracht die zich zo bijzonder heb ben ingezet bij de voorbereidingen voor dc bazaar. De heer Van Haaften. penning meester van het comité te Zeist bleek zich ook ender de talrijke aanwezigen bij de opening te bevinden. Hij sprak een kort woord, waarin hij erop wees dat het Christenplicht is iets te doen voor de blinde medemens. Hij dankte voor de l Ï"K Ook dit jaar zal de herdenking der gevallenen te Schiedam op de txadi- lionele wijze plaats vinden. Er zal in de omgeving van het stadhuis, de Bo- terstraat en het Overschieseplein weer een stoet worden geformeerd, welke zich om 7.15 uur precies zal begeven naar het monument aan da Gerrit Ver- boonstraat. Verenigingen en scholen, welke re gelmatig deelnamen, hebben een cir culaire ontvangen. Iedereen kan aan deze stoet deelnemen, doch wanneer dit in groter verband gebeurt, dient men zich. voor 28 april op te geven bij de "beer J. H. F. v. d. Brugge, Burg. Knappertlaan 204 a, telef. 67406, bij voorkeur schriftelijk, onder opgave van het aantal deelnemers. Dit geldt dus zowel voor verenigingen, instanties, die wel, als voor de verenigingen, welke geen circulaire hebben ontvangen. De - Plaatselijke Commissie wekt een ieder op'aan deze herdenking daadwerkelijk deel te nemen, zodat zij ook dit jaar weer een treffend bewijs er van zal zijn, dat onze gevallenen niet vergeten wonden. Met ingang van 14 april zal bet ver- tbpdett, -zijn in.-de Naetrwe Maasstraat te Schiedam op rolschaatsen te rijden. Deze maatregel hebben B. en W. moeten nemen .omdat de bewoners van deze straat van het geraas, veroorzaakt door de. tientallen kinderen, welke ia die straat rolschaatsen, zeer veel hinder ondervinden. Door deze jmaatregel wordt nogmaals de aandacht op bet rolschaats-probleem gevestigd. Het wordt hoog tijd, ter be scherming van de kinderen en tot rust van de bewoners van Schiedam, dat officiële plaatsen worden aangewezen, waar de kinderen de nu zo populaire sport kunnen beoefenen. Op dinsdagavond 17 april zullen in de' aula van het Stedelijk Museum te "Schiedam voor de Vereniging Vrienden 1 van -het Stedelijk Museum optreden de sopraan Elly Ameling, de pianiste Elly Salomé en de fluitist Kioos VerheuL Het zijn voor het Museum reeds be kende..namen en hun vorig optreden geeft de zekerheid dat ook voor ait con cert grote verwachtingen gekoesterd mogen worden. Dit intiem kamermu- ziekconcert zal o.nx. omvatten de so- "nate in Es van J. S. Bach voor fluit en piano en een Rondo in C. voor clave- cbribel eveneens van J. S. Bach. Even eens staat op het programma de in 1925 geschreven fluitsonatt van Willem Pij per. In het vocale gedeelte zullen o.a. werken naar voren worden gebracht van Haydn en Schubert. 14 april: Arcade, 20 uur, PTT: Cabaret-avond en bal. Volksgebouw, 20 uur, „Gruno": Toneel avond. Sportfondsenbad, 20 uur, Schied. Zwem- club: Grote nationale zwemwedstrij den. Musis Sacrum, 20 uur, S.A.V.T. Tot Steun in den Strijd: „Het lied van de zee door A. v .d. Lugt. Broersveld 172, 20.15 uur. Schiedamse Toneelgroep Comedïa: Opening van 'het repetitielokaal. 16 april: Irene, 20 uur. Toneelver. „Othello To neelavond. 17 april: Irene. 20 uur, Ned. Christen Vrouwen bond: Jaarvergadering. Sursum Corda, 20 uur, Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoh. dranken: Jaar vergadering. Musis Sacrum, 20 uur, Wilton-Fijenoord: Film en lezing door de heer Jan Strij- bos over „Kleurenpracht van Zuid- Afrika Aula Sted. Museum, 20 uur. Ver Vrien den van het Sted. Museum: Museum- concert. IrenJ,rl20 uur. Wijkgemeente Wijk V: Wijkavond in het teken van de ko mende bazar in eind apni. Arcade. 20 uur. Schied. Chr. Mannenkoor. Concert met medewerking van het Schied. Vrouwenkoor. Irene, 20 uur, Pers. Ver. „Vlug Caba ret-avond. Musis Sacrum. 20 uur. Dansen van Raden - S. Hardjondrenggo. SiSelbron, 20 uur. Veteranen Leigoen afd. Schiedam: Kontaktavond. Irene, 20 uur. Pers. Ver. „Gusto Le zing en Film. Musis Sacrum. 20 uur. Anker- en Ket- tingfabr.: Cabaret-avond. Cu?t. Contact Centrum van 9 tot 6 uui (zóndag en maandag gesloten» Voor- Het^edt0Museum' van 2 tot 5 uur, woensdag- en vrijdagavond van 7—10 uur, Tentoonstelling -werken van Jan van. Heel en Moderne Grafiek. Voor de zesde maal wordt er in het clubhuis, voor de ongeorganiseerde jeugd te Schiedam als afsluiting van het winterwerk de Clutenba gehouden, een tentoonstelling en een bazar in het clubhuis. Die bazar is een belang rijk financier van hel werk, zodat hot nodig is dat deze bazar slaagt. Daar door krijgen bonderden Schiedamse jongens en meisjes een betera beste ding van de vrije tijd. De pryzen voor de bazar worden voor een deel in het clubhuis door de leden vervaardigd. Voor het overige is men aangewezen op de steun en medewerking van de Schiedamse win keliers. Zo gauw de toestemming van de Schiedamse Middenstands Centrale er is, wordt er begonnen met een lijs- tenactie. De winkeliers worden be zocht door een dertigtal clubhuisleden, met het verzoek iets af te staan voor de bazar. De voorbereidingen zijn dus in volle gang. En dat mag ook wel, want woensdag 25 april is het zover: dan wordt de Clutenba geopend. Tot en met zaterdagavond zal het clubhuis ge opend zijn voor allen die de tentoon stelling van werkstukken bekijken wil len en van wat bazar-attracties willen genieten. Het gaat natuurlijk uiteindelijk om de financiën. Wie dan ook het werk wil steunen, maar geen tijd heeft om naar de clutenba te gaan, kan gebruik maken van het gironummer van de heer H. IJsseistein, penningmeester van de Stichting Clubhuiswerk Ongeorgani seerde Jeugd, adres St. Liduinaplein 4 Schiedam, giro 59031. In maart 1956 overtroffen by de Spaarbank Anno 1820 te Schiedam de inlagen de terugbetalingen met ƒ225.427,02 (maart 1955 23L003.44). Het totale tegoed van inleggers bedroe op 31 maart 1956 ƒ18.346.890,14, verdeeld over 41.477 rekeningen (op 31 maart 1955 ƒ16.216.395,33 en 40.535 rekeningen). Hierin, zijn begrepen 6.266 rekeningen van jeugdige spaarders met een gezamen lijk tegoed van 104.562,75 <,31 maart 1955 ƒ86.467,91, verdeeld over 6.113 reke. ningen). In de bedrijven werd gespaard ƒ10.016,40 (maart 1955 9.264); door de afhaaldienst werd in vierwekelijkse perioden opgehaald ƒ56.246,50, met spaar perioden aan huis opgehaald ƒ56.246,50, met spaarbusjes werd gespaard 14.298,06. Voor pasgeborenen werden 39 nieuwe boekjes uitgereikt. Het spaartegoed was ultimo maart 1956 als volgt belegd: Effecten 10.779.959,96. Onderhandse leningen ƒ6.451.705,16 en hypotheken ƒ2.790.457.50. De beschikbare middelen bedroegen op 31 maart 1956 1.100.674,92. Bezien wij de cijfers van het eerste kwartaal 1956 met die van het eerste kwartaal 1955, dan blijkt dat bij alle diensten de besparingen sterk zijn toe genomen. Bij de collecte die vorige week voor dc Vereniging „Het Zonnehuis Zuid Holland" te Schiedam werd gehouden, is een totaal bijeengebracht van 2500. Dit bedrag overtreft de opbrengst van vorige jaren, waaruit het bestuur meent te mogen opmaken dat de belangstelling voor het werk van de vereniging groeien de is. Ook het aantal collectanten was dit jaar groter dan andere jaren. Opmerke lijk is echter de ervaring van sommige collectanten, dat er mensen zijn. die nog nooit van het Zonnehuis hebben ge hoord. Het geld dat bij elkaar werd gebracht is onder meer bedoeld voor de bouw van een nieuw tehuis in het noorden van het land. waarvoor op het ogenblik plannen worden gemaakt. Medische dienst. De medische dienst te Schiedam wordt op zondag 15 april waargenomen door de volgende artsen: D. Houthuysen Jr., Swammerdamsingel 43. tel. 68516; W. T. P. Nijenhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880 en Ch. A. Poll. Tuinlaan 92, tel. 67856. Geopend is apotheek F. H. Backer, St. Liduinastraat 58, ook gedurende de avond- en nachturen van de overige dagen van de week. De eerste paal voor het nieuwe bedrijfs gebouw voor M. Cohn's Wijn- Spiri- tualiëhhandel N.V. te Schiedam, dat aan de Nieuwe Haven door de aannemings maatschappij D. Baron zal worden ge bouwd, wordt geslagen op 23 april om 3 uur. Over dit nieuwe bedrijfspand schreven wij reeds eerder. De Vereniging tot behartiging der be langen van t.b.c.-patiënten in Nederland hield donderdag een propaganda-feest- avond in Irene. Voorzitter P. J. Vering meier van de afdeling Schiedam opende de bijeenkomst en verheugde zich over het feit, dat men thans zeven honderd leden heeft. Bjj de vorige bijeenkomst in het najaar bedroeg dit aantal zes honderd- vijftig. Bij het tienjarig bestaan van de vereniging op 27 september a^C hoopt men zeven honderdvijftig leden te heb ben. Het tweede lustrum zal men. vieren in het Passagetheater, waar'Rens van Dorfch met zijn gezelschap zal optreden. De heer Veringmeier heette voorts mevrouw R. Weezenaar, lid van het hoofdbestuur en voorzitter J. Polak, en, secretaris A. Weezenaar van de afdeling Rotterdam welkom. De heer Polak nam vervolgens het woord en zette de doelstelling van de vereniging uiteen, waaronder ook de na zorg van de patiënten valt. Het vrolijke gedeelte van de avond werd verzorgd door 'n cabaretgezelschap onder leiding van conferencier Tom de Ruyter. Voorts werkten mede de caba retière Jeanne van Raay, het komisch danspaar V/alt en Disney, the Jolly Musicmakers, het trio Rap, xylophoon, de Doblata's met een Tiroler show en als extra attractie de Schiedamse radiozan ger Cor Nielson. Als het weer het toelaat en het veld niet te slecht is zal het Schiedamse O.D.I. 1 in Vlaardingen zaterdag de strijd aanbinden tegen Or. Nassau 1. Naar wij verwachten kunnen de Schie dammers ongeslagen uit het veld ko men. Maar zeker zeggen durven we niets, omdat de Vlaardingers met gering ver schil onder O.D.I. staan. Het derde twaaftal van O.D.I. zal op zoek gaan bij KOAG. Het zal heel moei lijk zijn dit laatst genoemde twaalftal te overmeesteren. Als het derde hun best doet, bestaat er misschien een kans. De Junioren A zullen in het veld ko men tegen TOP B. Als de Schiedammers hun tegenstander niet onderschat, kan het zeker met twee punten rijker naar Schiedam terugkeren. Voor de leden van O.D.I, die niet be hoeven spelen, bestaat er gelegenheid om op loshoek te trainen. Ondertrouwd: A. J. van den Berg 34 j. en i P. M. Verschuren 23 j. J. van den Bosch 2t j i en M. G. Coster 18 j. H. G. Braakhuis 30 j. cn P. C. M. Companus 24 j, P van der Doe 39 j. en J. M. C. van den Hoek 25 J. C. van Dijk 02 j. en A. A. Putters 53 j. G. W. van Es 27 j. en H. H. M. BeuKers 23 j. A.J.P. Gokke 23 j. cn C. J. Wuil 26 j. C. van 't Hoog 24 i. en A. van Mcurs 23 j. J. Korpei 24 j. en M. Polderdijk 20 j. J. de Langen 26 j. en A Meerkerk 20 j. J. M. Machielsen 22 j. en G--I. Winterswijk 23 j. A, Meuidijk 26 j. er. A. E. de Jager 24 j. L. J. van Potten 32 j. en J. A. Witte 28 j. C. M. van den Toorn 27 j. en M. M. Thyssen 25 j. C. J. Wolf 35 j. en P. de Vaal 32 j Gehuwd: A. Broere 23 j en M.J. van der Graaf 21 j J. Schemkes 23 j. en M. Brouns 19 j. H. Eouman 23 j. en E. Erdtsicek 26 j. L van der Brugge 29 j. en F. van der Waal 27 j. C. van Dijk 28 j. cn N. van der Sloot 22 j. J. Koetsier 24 j. en M. K. Bezemer 23 j. J. W. Houtbrakcn 22 j. en D. H. dc Nijs 16 J. A. van eer Wolf 27 j. en L. T. van Jolc 22 W. H. de Rouw 24 j. en M. W. van Dijk 21 j J. Poot 23 j. en G. de Jager 22 j. L, TanL 25 j. cn M. de Ronde 24 j. W. A. I. Aminerlaan 28 j. en W. J. Fransen 26 j. C. van Dijk 23 j. cn E. Doot 24 j. Geboren. Gerrit G. z.v. H. F, van Unmk cn J. van Dommele, Cathanna. d.v. A. van fier Vlies en G. A. Winkel. Gcradus, z.v. J. J. M. Lourcns en A. C. Bronsgeest. Antonia C. d.v. A. Bijl en A. C. van Wageningen. Leifc-i r.v. L. Schultxnge en A. W. Prins. Cornell' v A. P. Bul* en C Burgerhout. Overleden. J. F. Kant 73 J. cchtget. c van Tilborg G.H. Hollenga 43 j. e i-t^vn van B. Scholte. J. van den Akker 84 j. wed van T. J. Hendriks, N.- Eijsberg 83 j. levenl. kind van M, Woensdregt cn 31. Valk. Naar wij vernemen zal ds. J. Nawijn uit Aalten, die in Schiedam werd beroe pen in. de vacature ontstaan door het vertrek van ds. J. J. v. Wageningen op donderdag 28 juni in de Julianakerk zijn intrede doen. Hij zal worden be vestigd door ds. E. J. Oomkes. Op 3 juni neemt ds. Nawijn afscheid in Aalten. Een fabriek van melkprodukten en voedingsmiddelen te Vlaardingen is vanmorgen door de economische poli tierechter te Rotterdam conform de eis veroordeeld lof 500,boele. De N.V. had van september tot de cember 1955 o.m, te Purmerend', Ber gen op Zoom. Vlissingen en Vlaardingen een prijsvraag over een van haar melk produkten uitgeschreven. Uit zes let ters, de eerste en de laatste waren be kend gemaakt, moest een woord wor den samengesteld, dat aangaf hoe men het produkt vond. Met een slagzin of rijmpje moest dit worden ingezonden. De hoofdprijs was een jaar gratis ge bruik van produkten uit de fabriek tot 150, Deze prijsvraag bleek in strijd te zijn met het verbod op het cadeaustelsel consumptiemelkhandel, dat staat in de wet op de zuivelverordening 1950. Verdachte zei dit niet geweten te hebben. De Officier van Justitie bleek over tuigd te zijn van de goede trouw van de fabriek, maar ondertussen heeft men maar een mooie reclame gehad, die ongeoorloofd was, zei hij, De politierechter heeft de zaak eerst veertien dagen aangehouden om te on derzoeken of de prijsvraag onder het verbod op het cadeaustelsel viel en is tot de conclusie gekomen, dat dit in derdaad zo was. Woensdagavond om acht uur is er een bijeenkomst in de. Bethelkerk te Vlaardingen, waar het zilveren ambts jubileum van ds. J. van Noort, her vormd predikant te Vlaardingen zal worden herdacht. Vlaardings Mannenkoor „Orpheus" zal op dinsdag 24 april een concert geven in de Stadsgehoorzaal. Dit concert zal staan in het teken van de opera, terwijl tevens het accent zal worden gelegd op de Mo2artherdenking. Medewerking zal worden verleerd door het Rotterdams Kamerorkest; Annette de la Bije, sopraan en .Gerard Groot, bas. grote aktiviteit in Vlaardingen. Barti meus heeft een miljoen gulden moeten lenen om de school op een goede wijze in stand te kunnen houden. Het spreekt wel vanzelf, dat er veel geld binnen moet vloeien om de zaak draaiende te kunnen houden. De heer H. K. Minnen hield ook een speechje, waarin hij in de eerste plaats zijr. waardering kenbaar maakte'voor de wijze waarop de bazaar onder de aan dacht van het publiek is gebracht. Hij had respekt voor de keurige inrichting ran het geheei in zeer korte tijd opgezet. Overigens stelde hij, dat bazaars en fancy-fairs slechts in bepaalde gevallen op hun plaats zijn. Bepaald niet op hun plaats achtte hij zich. wanneer zij. die zich tooien met de Christennaam geld voor een Christelijk doel willen bijeen brengen. Zo'n bazaar moest niet nodig zijn. Het moest niet zo zijn. dat men met raden van avontuur en lotenverkoop het geld binnen moet zien te krijgen. Bartimeus moest vol vertrouwen des noods vijf miljoen kunnen lenen, zo groot zou de offervaardigheid moeten zijn! Intussen twijfelde spreker er niet aan of de bazaar zou wel enkele duizenden boven water kunnen brengen, Vlaardin gen heeft per week een miljoen te be steden, dus er kan voor de blinden best iets belangrijks bijeenkomen.. Hij was van mening dat het werk van Bartimeus zegenrijk en noodzakelijk is en dat alles moest worden gedaan om het mogelijk te maken en uit te breiden. Direkt kwam de bazaar flink op gang, nadat het officiële gedeelte was afge sloten. De heer Van Minnen had dit ge daan door het rad te draaien. Er waren reeds loten verkocht. Het rad door de wethouder in beweging gebracht' bleef stilstaan op nummer 17: ds. G. Groot- jans had de tafel gewonnenEr werd goed gehandeld en gewerkt, donderdag avond. Het is te hopen, dat naar de zaterdag nog een stijgende lijn in dit alles zal komen. Het komt zelden voor dat in het c reformeerd Kerkgebouw een fiimav„ gehouden wordt, en daarom was de h langstelling zeer groot toen onder aumV ciën van het Zendingscentrum een derr, lijke avond was gearrangeerd. Mede doordat het Gereformeerd Kert koor ter plaatse onder leidxn" van 4 heer M. Valstar medewerking verleend, is deze avond buitengewoon goed slaagd. Direct na dc koorzang, die ve.i waardering genoot, werden voorfilms v" toond. o.a. van het vorstelijk bezoek aa„ Am#»rilrn r»n &r>rt (Van een onzer verslaggevers) Het hoofdbestuurslid van. de Ned. Conservatieve Partij, de 43-jarige mejuffrouw J. E. A. W. uit Assen, is in de afgelopen nacht op verzoek van de politie te Leiden door de Utrechtse recherche aangehouden. Zij wordt verdacht van oplichting Volgens een mededeling van het c.q. verduistering en flessentrekkerij, aan het A.N.P. heeft mej. W. zich •hoofdbestuur der Ned.. Cons. Partij wegens privé-omstandïgheden ge noodzaakt gezien haar functie als hoofdbestuurslid neer te léggen. «swïïsasr Sr..A 'Pa y'*' A 'S k e Dit bedehuis zal 609 zitplaatsen tellen. Er is een aangebouwde consistoriekamer. Het bijgebouw bevat drie zalen. Het plan van Ir. Meischke is niet het eerste plan voor een Hervormde kerk in de Indische buurt. Eerder had men reeds een plan van een Amsterdamse en Vlaar dingse architekt, maar de aanbesteding viel destijds zo tegen dat men na ampel beraad besloot dat plan niet te verwezen lijken. De verstrekte opdracht werd te ruggenomen. Daarna kreeg ir. Meischke de opdracht. Met deze architekt heeft de Hervormde gemeente Vlaardingen een zeer gunstige ervaring. Hij was namelijk ook de bouw meester van de onlangs geopende Iraraa- nuelkerk. In samenwerking met architekt J. Snijders is toen een nieuw ontwerp ont staan. waarmee kerkeraad en kerkvoogdij zeer zijn ingenomen. In verband met de ligging van het gebouw bleek het wen selijk niet hetzelfde principe overal toe te passen, dat voor de kerk in de Babbers- polder gold. Zo ziet men bijvoorbeeld in het nieuwe ontwerp één gangpad, dat niet door het midden loopt faan de ene zijde 370, aan de andere zijde 205 zitplaatsen) Dit enkele looppad is 1,65 meter breed. De preekstoel staat op een podium 68 centimeter boven de begane grond van de kerk, ook niet helemaal in de as van de kei-k. Aan beide zijden vindt men de plaatsen voor de ambtsdragers (18 en 16 in getal). Naast de preekstoel bevindt zich een bank voor de doopouders! De lengte van de kerk zonder de voor hal is ongeveer dertig meter. De breedte 16'/: meter. Aan de zijde van het podium sluiten onmiddellijk aan een predikants kamer, een consistoriekamer en een keu ken. Via een gang komt men in het bij gebouw met beneden twee zaaltjes en boven één zaal. Beneden de hal tussen de Burgerlijke stand. Geboren: Jacob Maurlts zoon van Jacob Stigter en Jobje Josina Haa- nemaaljer; Anna Hendrxka Maria, dochter van Martinus Adrlanus Klexjiveg en Johanna Anna Francisca Kester. Gehuwd: Martinus Hendrik Boekee 33 jaar en Adriana van Eijmeren 32 jaar. E.H.B.O.-wedstrijd. Het bestuur der EHBO heeft nog besloten om maandag avond, na het uitreiken der diploma's door burgemeester Groot Enzerik een onderlinge wedstrijd te houden. Bij k. b. is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden mr. C. W, Dubbink, thans rechter in de Arrondrssements-Rechtbank te Arnhem. Mr. Dubbelink is op 12 januari 1914 geboren te Zaandijk. Hij studeerde Ne derlands recht aan de Gemeente-Univer siteit in Amsterdam, waar hij in 1936 zijn doctoraal examen deed. In juni 1947 promoeverde hij aan dezelfde uni versiteit cum laude. In 1936 vestigde hij zich als advocaat in Den Haag. daarna in Arnhem. In augustus 1942 werd h j kantonrechter plaatsvervanger te Arnhem. Van novem ber 1945 tot maart 1947 was hij substi- tuutgriffier bij de afdv. !ng rechtspraak van de Raad voor het i «chtsherstel te Amsterdam en voorzitte. van de Ze vende Kamer van het T.-bunaal te Haarlem. In januari 1947 wend hij be noemd tot rechter in de rechtbank te Arnhem. Een tekening tan het ontwerp voor de nieuwe Hervormde kerk die sal komen tussen de Ambonlaan en de Billiton- laan te Vlaardingen. Uet ontwerp dat van de architecten ir. M. C. A. Meisch ke b.i. te Rotterdam en J. Snijders te l'laardmgen is. ligt momenteel in Den Haag ter verkrijging van de goedkeuring van de betrokken instanties. O- consistorieruimte etc. en het bijgebouw- vindt men een kelder voor onder andere de verwarmingsinstallatie. der tropen. In de pauze werd zoveel C gelijk van de gelegenheid gebruik eV maakt om door aanschaffing van zen" dinglectuur het zendingwerk in Indonesië" te steunen. Deze filmavond was er ui'er aard op gebaseerd om de aanwezigen d." grote opofferende werkzaamheden van hen die naar Indonesië werden uitgezon den, onder ogen te brengen. Dit kon min dan ook zien uit de prachtige zendm« hoofdfilm „In de frontlinie" die na pauze is vertoond. Door deze film heef* men een rijk inzicht verkregen van h.t enorm vele en moeizame werk wat in d» tropen door zendelingen wordt verrie'n' Het pionierswerk van hen brengt e zeer verantwoordelijke roeping met zich mee om in het moederland een krachtiz thuisfront te vormen teneinde steun kunnen geven aari het werk wat daar mit totale overgave wordt gedaan. Financiële steun maar ook het gebed l< van onmisbare betekenis. Om hiervan grip te krijgen was deze filmvertoning van groot belang, want deze heeft ook iï Hoek van Holland het thuisfront nadarhli gebracht tot hen die in de frontlinie ten strijde zijn getrokken. e ten Zaterdag worden de kampeerterreinen voor de kampeerders opengesteld Het komende week-einde brengt ditn- tengevolge weer een grote bevrijvightd xn het recreatiegebied te Hoek van Hol land, want ondanks koude en regen trek ken de eerste badgasten als voorboden oa de snel naderende zomer naar de Hoek en kruipen bij een petroleumvergasser in hun kampeerhuisjes. aprii gaat het kampeerseizoen in en echte kampeerders ontvluchten dan de stad en trekken naar buiten. Het strand is ook weer herbouwd, zodat van een prachtig stralende zonnige voorjaarsdal al reeds volop geprofiteerd kan worden. NIEUWE KANSEN VOOR HOEKSE BOYS DuJv,e^stf,ijd }egen de Lier die morgen m het Westlandse plaatsje wordt gehou- den geeft aan Hoekse Boys opnieuw de kans voor het kampioenschap Uiteraard zal de ontmoeting met Loosduinen de be slissing moeten brengen, niettemin is nodig, dat ook de wedstrijd van morgen, dan maar met weinig puntjes, toch de Boys winst zal bezorgen. Met spanning wordt deze strijd tegemoet gezien. De wedstrijd van vorige week tegen P.TT die door een ongeval moest worden ge staakt. zal vermoedelijk geheel worden overgespeeld. Dit kan voor de Hoeke- naren van betekenis worden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus, z. van H. Jagt en A. F. E. Huybers; Cornells, z. van C. Be- nard en M. A. Nieuwpoort; Andries A., z. van A. M. Cornelissen en M. Wisman; Catharina J. A. M., d. van A. J. Fiët en C. J. Frequin; Helena, d. vr.n L. B. Knip. scheer en M. Soeteman. Voor de gecombineerde jaarvergadering van de Gereformeerde M.V. .Bouwen en bewaren" en de J.V, „Bidt en werkt" te Maassluis, die woensdagavond In de lm- manuelkerk gehouden Is, bestond grote belangstelling. Na opening op de-gebruikelijke wijze door de presidente van de M.V., mej. H. Muis, volgden de jaarverslagen, samen zang en orgelspel. Voor het mastklimmen Pons was veel animo. Het toneel stukje „Jozef", waaraan 17 leden deelna men, vormde de hoofdschotel van deze avond en werd onder ademloze stilte ge volgd. De regie was in handen van de heren I. v. d. Knaap cn P. Pons, Er werd voortreffelijk gespeeld. De muzikale om lijsting is verzorgd door het zangkoor o.l.v. mej. B. v. d. Kooy, die voor de pw-" no-begeleiding zorg droeg. De samenzang was in handen van de organist A. War- naar. De medewerking van de heer W. Vos. trompet, maakte het geheel tot een m alle opzichten geslaagde avond. Dienst artsen. Dit weekeinde wordt de artsen-dienst te Maassluis waargenomen door dr. E. W. Melchior, Veerstraat'15, tel. 308. Ned. Christen Vrouwenbond. Mej. J. Remders uit Zeist spreekt dinsdagavond xn de Zuiderkerk voor de afd. Maassluis van. de N.C.V.B. over „Het Tolé voor waarts van de Batakse Christenvrouw". Een zeer interessant onderwerp! Solistenconcert. Zaterdagavond 8.15 uur geven Ali Bosloper, sopraan; Henk Krom hout, bas-bariton en Koos Bons aan de vleugel, een kamermuziek-avond in de zuilengang van de Immanelkerk te Maas sluis. De beide vocalisten zullen ieder een beroemde liedercyclus an Schumann uit voeren. Er wordt afgewisseld met enige pianostukken van Chopin, te spelen op de mooie Blüthner concertvleugel. Het be kende duet uit „Die Schöpfung" besluit de avond. Jn Rotterdam vergadert vandaag de World Ploughing Organisation, het over koepelend orgaan van de nationale or ganisaties in de verschillende landen, die jaarlijks ploegwedstrijden organise ren. Vertegenwoordigd jit elf landen hebben in hotel Centra' ,n de Maasstad onder leiding van mr. J. D. Thomas uit Canada, de reglementen en tal van an- dere zaken besproken voor de op 11 en 12 oktober te Oxford in Engeland te hou- pk>egenereWkampi°enSChapPen in het Bijzondere aandacht wijdden de des kundigen aan de stijl van ploegen, die dij de komende wedstrijden zal worden gevolgd. In Oxford, zullen de kandidaten de senmdigger-stijl moeten loepassen welke niet veel verschilt van de full- digger-sUjl, die in Nederland, België, Duitsland en Denemarken vrijwel alge meen is. 6 Volgens een der aanwezigen bestaat ook behoefte aan een ploegerslied, dat bij de internationale wedstrijden kan worden gezongen. De buitenlandse gasten zullen morgen onder leiding van het bestu-ur van het ploegcomite Nsd&rland op een perceel groenland te Zevenbergen de opges'.ei- de regiementen toetsen.aan de praktijk. Het bezoek aan Nederland zal zater dag worden besloten met een excursie naar de Noord-Oostpolder. In deze pol- der zal emd juli de nationale ploegwed- stnjd om het kampioenschap van Ne derland worden gehouden. het te Willemstad verschijnende blad Today" meldt, vertrekt de gevol machtigde minister der Ned. Antillen in Nederland, de heer W. F, M. Lampe, op heden, eerder naar Den Haag dan oor spronkelijk in het' voornemen heeft ge legen. Het blad zegt. dat dit plotselinge ver trek verband houdt met een conflict tus sen de gouverneur van de Ned. Antillen en de raad van ministers der Ned. Antil len. De gouverneur acht het niet-aan vaardbaar dat mr. S. W. van der Meer, die na de recente nieuwe taakverdeling in net Antilliaanse kabinet de porte feuille van Justitie verkreeg, daarnaast houdPar^CUl'ere advoc*tenPraktük aan- ROTTERDAMSE termijnmarkt rowe LIJNOLIE IN TRANSITO Slotnotering (tn gids per 100 kg) mede*«- deeld door de N.V. Commissiehandel vJi- Julius van Roosendaal. ROTTERDAM, 13 april. Mei 142.65, Juli 142.10. Sept. 140.05. Nov 130. Aantal contrac ten gisteren def. 10; vandaag aantal contrac ten: 14. Met verse haring en v.is waren heden morgen aan dc markt de loggers SCH 225 met 13540. SCH 200 met 4810, voorts 18 kustvissers met in totaal 23630. Notering verse haring 16.90—17.60, ma kreel 14.20—15.50 per kist va.i 50 kik).

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2