De socialisten en wij Adenauer spreekt van mislukking met Wlosïtoïï zuuöös inbreker overvi De 250 reeds gepasseerd! „BOEL" EN CHROESVERTROKKEN „Wellicht begin van een begin" GEMEENSCHAPPELIJK FRANS ITALIAANS COMMUNIQUÉ Hoffmann verbannen uit liet Saarparlement Melk op 1 mei een cent duurder Dictatuur blijft dictatuur April bleef koud t W eeroverzicht ZATERDAG 28 APRIL 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3370 Weerbericht Austr. regering doet beroep op Boclganin-Chroestsjcw Actievere betrekkingen tussen Oost en West Vonnis op rijm is geldig Premier loneklieer naar Aaliïlm vertrokken DakoLa op Cyprus opgeblazen Nog vier weken en Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klantendienst abonnementen 18.30-1930 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gra\enhage. Huygen«plem 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 - Adm. Tel. 114402 Klachtendienst 18 30—1930 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 62 cent oer week. f 2.26 per maand, 675 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Weersverwachting, geldig totzondagavond. WEINIG VERANDERING. Tamelijk veel bewolking met op enkele plaatsen wat lichte regen. Matige tot vry krachtige noordelijke wind Weinig verandering in temperatuur. 29 april: Zon op 5.16, onder 20.03. Directeur: H. DE RUIG HET verscmi tussen dc socialisten en ons is gelegen in een tegenstel ling oves precies dezelfde dingen ais waarovei wij -net de liberalen van op vatting verschillen Ook hier gaat het over het begr-p ..Vrijheid" en het be grip „gemeenschap" Het merkwaardige is dal wij het In de discussie met de libei alen echter veel gemakkelijker eens werden over de probleemstelling en dus over de vraag wat ons verdeelt dan met de so cialisten. Wij behoeven, om dit laatste te be wijzen, maai te verwijzen naar het hoofdartikel m ons blad van gisteren, waar een artikel van „Het Vrije Volk" over de schoolkwestie bestreden werd. „Het Vrije Volk" vindt dat van a.-r. zijde een onjuist beeld gegeven wordt van wat de P.v.d.A. mzaae de school eigenlijk wil. Wij menen dat het hoofd artikel van gisteren dat du.dehjk weer legd heeft. Maar het muet niemand vetbazen als „Het Vnie Volk" daar toch anders over bluft denken. Dit feit dat wc net met eens zijn over de probleemstelling geeft aan de dis cussie met de socialisten dat heftige karakter, dat zij soms heeft. De socia listen beschuldigen ons dat wij geen recht doen san de wezenlijke bedoelin gen van de P.v.d.A. en dat onze kritiek dus beneden de maat is en een insi nuerend karakter draagt Dit schreef b.v. onlangs mr, G. E. van Walsum in een artikel: Waarom ik socialist werd en nog ben Omgekeerd vinden wij als wij denken aan de bovenvermelde discussie over de school b.v. dat de P v.d.A. zich door niet steekhoudende argumenten tracht te onttrekken aan een steekhoudende kritiek. WIJ willen nog eens proberen het standpunt van de P.v.d.A. te be- g ipen en er net onze tegenover te stellen Het vraagstuk dat ons bezighoudt, is dat van de norm der vrijheid en de norm van het gezag. Wij menen dat wij bij de bepalingj daarvan hebben uit te gaan van de stelling, dat Gods Woord voor on* in dit verband normatief is. Wij hebben,' en de Overheid heeit, gehoorzaam luisterend naar dat Woord, uit te vin den wat die norm in de gegeven situa tie inhoudt. De liberalen zeggen: Neen, dat geldt niet voor ons als politieke partij en ook niet voor de Overheid. De socialisten zeggen dat ook, maar zij zeggen er iets bij. Zij zeggen eveneens, dat dit niet. geldt voor de politieke partij en ook' niet voor de Overheid. Maar zij zeggen' er bij dat er wel een verband is tus sen levensbeschouwing, godsdienst en politiek en dat uit het bestaan van de P.v.d.A. waarin Humanisten, Rooms- Katholieken cn ProtestantseChriste nen samengaan, blijkt, dat er écn po litieke gemeenschap mogelijk is. die over de tegenstelling, zoals wij die stelden, heen komt. Humanisten vanuit hun standpunt, Hoorns-Katholieken en Protestanten, leder vanuit het hunne, zijn het in de P.v.dA, eens' geworden over wat in ae'praktijk:-tot de sfeer van gêzag en van vrijheid behoort en daarmede is volgens hen - de tegenstelling, die wij als essentieel zien, van haar bete kenis voor de praktijk des levens ont daan. MEN lette hier goed op. De socia listen zeggen niet, dat zij geza menlijk een norm bezitten, waarnaar zij de grenzen en de inhoud van dé be grippen van vrijheid en gezag of ge meenschap kunnen bepalen. Zij zeg gen dat zij empirisch, proefondervin delijk, hebben gevonden en telkens weer vinden hoe concreet en in de praktijk van vandaag die vrijheids sfeer en die gemeenschap er uit moe ten zien. En dat hebben, zeggen zij Humanisten, Hoorns-Katholieken er Frot. Christenen bij ons met elkaai maar ieder met eigen geestelijke ach tergrond zo gevonden en dus moeter andere christenen ons niet meer aai boord komen met hun antithese-ver- haal. Wij hebben hier dus te maken mei een grensbepaling van gezag en vrij heid, die niet berust op een goddelijke norm, maar op de gemeenschappelijke overleggingen, sentimenten en op het gemecnschapsbewustzijn van de le den van de P.v.d.A. Een grensbepaling op deze wijze is echter geheel willekeung. Want zij heeft geen argumentatie. Voor de so cialisten, zo schreven wij elders, is het een binnenskamers uitgevonden com promis, waarop men elkaar op de een of andere manier vindt. De zwakheid van dit stelsel is geble ken bij de behandeling van de crema tie en de Zondagswet. De socialisten wezen het criterium van een goddelij ke uitspraak in deze zaken met be slistheid af. Maar zij kozen niet. gelijk de liberalen, voor de onbeperkte vrij heid. Zo kwamen zij tussen twee vu ren. Tussen dat van de liberalen die hun aantasting van het vrijzinnige en ook oud-socialistische vrijheidsbegin sel verweten en tussen dat van de an ti-revolutionairen die hun verweten dat zij, juist met de doorbraak, bet gezag van Gods Wet hier buiten geding stel den. DE zwakheid van het stelsel bleek ook bij het radio- en televisiede bat. Toen stelden de socialisten de idee der nationale gemeenschap met zoveel nadruk op de voorgrond, dat er van een principieel verschil met de liberalen niets bleek. Integendeel, zij namen toen de norm der liberalen De Australische regering heeft in „naam van de mensheid" op de Sowjct- lciders Boclganin en Chroesjtsjew een beroep gedaan om te helpen bij de ver eniging van Oosteuropcse gezinnen met bloedverwanten die in Australië wonen, aldus is vrijdag officieel in Canberra bekendgemaakt. In een telegram aan de Sowjet-leiders heeft de Australische minister van lm migiatie. Harold Holt, een voorlopige lijst vart 51 nomen van vrouwen, kinde ren en andere naaste bloedverwanten van Australische immigranten in Rus land. Letland, Litauen en andere Oost- europesc landen opgenomen. In de afgelopen dagen hebben indivi duele immigranten in Australië, Nieuw- Zeeland. de Ver. Staten, Chili. Oosten rijk en Engeland dergelijke verzoeken om hulp voor de vereniging met bloed verwanten uit Oosteuropcse landen aan Boelganin en Chroesjtsjew gezonden. r Maandag zal ons blad in verbatid met Koninginnedag niei verschijnen. Onze kan toren zullen die dag gesloten zijn. VJ TT|E premier en de partijleider van de Sowjet-Upie, Boelganin en •*-' Chrocstsjew, zijn gist-jren zoals reeds in een deel onzer edities werd gemeld, aan boord van de Russische kruiser Ordjonikidze uit Portsmouth vertrokken na een officieel bezoek van tien dagen aan Engeland. Chrocstsjew was kennelijk in een goede stemming. Wijzend op het water tussen het schip en de wal riep hij de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Sehvyn Lloyd, die hem uitgeleide had gedaan, toe „De afstand wordt groter, maar de geestelijke afstand niet. In ons tijdperk is lichamelijke afstand van geen belang"'. De Britse premier, Sir Anthony Eden, heeft voor de televisie ver klaard „dat het mogelijk is dat de onmiddellijke gevaren van oor log geweken" zijn, als gevolg van zijn besprekingen met de Rus sische leiders in Londen. De Westduitse bondskanselier, Adenauer, heeft het Russische bezoek aan Londen echter een mislukking ge noemd. Eden sprak voor de televisie spoedig nadat Boelganin en Chrocstsjew ver trokken waren. „De Londense besprekin gen zouden belangrijk kunnen zijn. Zij zouden het begin kunnen z(jn van een Frankrijk en IlaliS hebben vrijdag aangedrongen op actievere betrekkin gen luwen Ooit en We*t. waarbij meer voor vrijheid «n gemeenschap volledig over en dat was de idee van de alge mene volksbeschaving. Dat daardoor de geestelijke vrijheid werd aangetast vermochten zij niet te erkennen even min als zij dat konden in het geval dat te dezer plaatse gisteren beschre ven werd aangaande de school. De socialistische opvattingen inzake vrijheid en gemeenschap kunnen dus tot van alles en nog wat leiden. Hun in de P.v.d.A. gevonden of te vinden gemeensciiapsbewustzyn leidt hen. Hun idee van wat progressief is leidt hen. Het woord progressief be tekent op zichzelf niets anders dan „beweging", een niet door een norm gerichte beweging. De socialisten richten die beweging naar het doel dat in hun kraam, d.w.z. dat in hun gemeenschapsbewustzijn, past. Een partij, die zo normloos ageert en die daarbij zo bewust de norm van de Wer Gods ter zijde stelt is voor det ontwikkeling van onze poli tiek zeer gevaarlijk. Want het gemeenschapsbewustzijn van de P.v.d.A. wordt dan het leidend motief in de Overheidspolitiek. Dat is niet meer een objectief beginsel, maar een sentiment dat de leden van de P.v.d.A. verbindt en dat zij daarom aan de nationale en plaatselijke ge meenschappen als verbindend willen opleggen. 7EER sterk treedt dit naar voren in de sociaal-economische politiek der socialisten. Die politiek is geheel gericht op economische machtsvorming door de Overheid. De idee van kapitaalvor ming door de Overheid, waaraan zij belastingheffing willen dienstbaar ma ken, die hun industrialisatieopvattin gen beheerst en waarom zij sociali satie voorstaan, waarom zij tegen uit gifte van grond in particulier eigen dom in de IJsselmeerpolders zijn en nog zo veel meer, bewijzen dat over vloedig. Het is duidelijk, het blijkt uit de cul tuurpolitiek, uit de schoolpolitiek, uit het radio- en televisiebeleid en uit de sociaal-economische politiek van de P.v.d.A. dat dit op den duur voert, zij het ook met schommelingen vanwege de interne compromissen, tot een overheersing van het leven door de Staat, en dan door een door de socia- listen geleide Staat. 'j In de afgelopen parlementaire periode is dat in de Kamerdebatten duidelijk geworden. Het verschil tussen de socialisten en" ons is duidelijk. Hun verwerpen van Gods Wet als leidinggevend be ginsel voor de Overheid geeft hun z.g. socialisme zonder dogma's vrij spel. En zij laten na dit socialisme te toetsen aan Gods Wet. Want zij wil len geen rechtlijnige toepassing op de samenleving van wat in het per soonlijke leven als een goddelijke gave is ontvangen. Dat is het brevet van onvermogen dat de doorbraak zichzelf heeft uitgereikt. Ook hier evenals bij de liberalen is de tegenstelling tussen hen en ons van religieuze aard. Dat is de keuze waarover het straks gaat. Het is zeer goed mogelijk dat wij in de praktijk op korte termijn tot overeenstemming kunnen komen over een bepaald Kabinetsprogram. Op lange termijn beogen de socia listen een structuurwijziging van onze samenleving, die door een normloos gemeenschapsbesef wordt beheerst en waardoor derhalve de Overheids macht een onaanvaardbare, oneven redige omvang krijgt. vertrouwen woderxijds iou worden ge geven. Dit oeschiedde in een gemeen- xehappeUjk communiqué, dat Is uitge geven na besprekingen van. drie dagen tussen president Bené Cofy, premier Gur Mollet en minister van buiten landss zaken Christian Pinaau van Frankrijk enarrijds en president Gio vanni en minister van Buitenlandse Zaken Gaetano Martino van Italië anderzijds. President Gronehi begon zijn offi ciële bezoek woensdag, In het communiqué wordt verder gezegd, dat beide ianden in de Noord - atlantische Verdragsorganisatie -uilen samenwerken om deze te ontwikkelen op economisch, sociaal en cultureel terrein. De organist f;e zot; ierdoor haar „volledige omvang" v .'..tien go- geven. Frankrijk en Italië zullen alle maat regelen steunen waardoor de Raad van Europa meer mogelijkheden voor activiteit krijgt en de Westeuropese eenheid wordt versterkt. Zij zullen als bijdrage tot de vrede al het mogelijke doen om doeltreffende resultaten bij de huidige ontwapenings besprekingen te verkrijgen. De toestand in het Midden-Oosten was voorwerp van speciale bestude ring en beide regeringen kwamen over een in nauw contact met elkaar te blijven voor het opstellen van een po litiek van „vrede, stabiliteit en even wicht" in dit gebied. Frankrijk en Italië zullen tevens hun economische samenwerking intensi veren. Verloren gegane Van Gogh terecht De heer J. de Visser, kolenhandelaar Ie Etten. is eigenaar geworden van een jeugdwerk van Vincent van Gogh, een pentekening, voorstellende de Stations straat en de Baay te Etten. De kolen handelaar b-machtigde deze Van Gogh na het overlijden van de heer Minus Oostrijk, de laatst ïevende Ettenaar, die Vincent van Gogh persoonlijk kende. begin", zei h(j. De premier bedoelde kennelfjk. dat hjj de besprekingen zag als een mogelijke eerste stap op de weg van een blijvend internationaal akkoord. Eden zei te hopen, dat de besprekin gen de subcommissie van de Verenigde Naties zuilen helpen met het zoeken naar een formule voor het verminderen van de bewapening en het verkleinen van de iegers. De Britse premier verklaarde, dat het bezoek van de Russische leiders in overeenstemming was met zijn politiek van het streven naar over eenkomsten en het bevorderen van vriendschap. „Als gevolg daarvan, kan de wereld rustiger slapen". Eden zei, dat hij en de Russische leiders tijdens de besprekingen een grotere mate van overeenstemming hebben hereikt dan hij verwacht had, toen hij, de Rurjen naar Londen uit nodigde. 1 -Een gevolg van dc< besprekingen, kan een „werkelijke verbetering" in de Engels-Russische- handel in niet strate gische goederen zijn, daar ongeveer tweederde van de goederen, die de Sow- jet-Unie heeft aangeboden van Engeland te kopen, niet voorkomen op de lijst van strategische goederen, waarvoor een uit voerverbod geldt. Verrassing Het Brits-Russische communiqué dat dont.erdagi'vcnd in Londen is getekend, heeft ,-vlc diplomaten in Moskou ver rast. Men hr.'l slechts een korte opsom ming van. besproken onderwerpen verwacht. In sommige diplomatieke kringen meent men, dat het communiqué dat door Eden mede-ondertekend is, een overwinning voor de Russen is. De Sow- jet-propaganda zou, zo verwacht men vooral in Azië trachten de Brits-Russi sche verklaring j?oor te stellen als een Britse goedkeuring van de Sowjet- politiek in het Midden-Oosten en inzake dc ontwapening. V.S.: geen commentaar l Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vrijdag ge weigerd commentaar te leveren op de resultaten van de Brits-Russische be sprekingen te Londen. De woordvoerder van het ministerie, Lincoln White, zei niet te verwachten dat zulk een commentaar zal worden ge geven. Het college van rijksbemidcfelaars heeft, zoals gemeld, dc loonsverhoging van percent in de landbouw goedgekeurd. Verwacht kan worden dat deze loons verhoging zal doorwerken in de pryzen van basisprodukten en speciaal in de garantie- en verrekenpryzen van melk. Zo worat verwacht dat de verrekenprijs van melk met ingang van 3 mei aan staande verhoogd zal worden tot 26 cent, hetgeen zou betekenen, dat consumptie- melk eveneens met een cent per liter in prys zal worden verhoogd. De afvaardiging van de Christelijke Volksparty is kwaad uit het Saarparle ment weggelopen uit protest tegen een verbod waardoor de partijleider Johan nes Hoffmann het gebouw niet binnen mocht. Hoffmann die premier is geweest, werd uit het parlementsgebouw verban nen door de zg. Vaterland Liga, zijn politieke tegenstanders die pro-Duits zijn en die Hoffmann zelf verbande toen hij premier was. Deze demonstratie verslechterde de kans op een fusie tussen de Christelijke Volkspartij en de Christendemocraten, de leidende partij 'van de Vaterland Li ga. Hoffmann's partij beklaagt zich er over dat de Christendemocraten de pó- litieke vrijheid aantastten door Hoff mann c i. verraders en separatisten te De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, heeft vrij dag op een congres van zijn Christen-Democratische Partij verklaard, niet te geloven dat er na het mislukken van de Brits- Russische besprekingen in Lon den nog iemand in Duitsland meent, dat er door rechtstreekse onderhandelingen met de Sow- j et-Unie iets kan worden bereikt. De slotverklaring, die donderdag in de Britse hoofdstad werd uitgegeven, noemde de bondskanselier „een mees terstuk van diplomatie". Er stond ab soluut niets in, behalve de verklaring dat men het niet eens was geworden. Adenauer verwierp de eis van de Vrije Democraten voor rechtstreekse onderhandelingen met Rusland. Iiij zei dat de voorzitter van de Vrije Demo eraten, Thomas Dehler, zelf maar naar Moskou moest gaan en de socialisten meenemen. Adenauer had een scherpe repliek op de opmerking van Chrocstsjew in Londen, dat de Russen pas na het aftreden van Adenauer regelrecht zouden onderhandelen met Duilsland. .Zolang God mij kracht geeft, hangt het van Hem af of Chrocstsjew zijn doel al of niet bereiken zal", zei de S0-jarige bondskanselier. Over het „onttronen" van Stahn zei Adenauer, dat het op hetzelfde neerkomt of een land geregeerd wordt door een dictator of door een kliek. „Dictatuur bhjft dictatuur". Adenauer beloofde dat West-Duitsland zich niet zal overgeven „aan experimen ten in de buitenlandse politiek". „Wij houden vast aan Europese een wording en de Atlantische politiek", zei de bondskanselier. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van vrijdag op zaterdag beeft in een café-restaurant aan de Strandweg te Schevenhigen een inbre ker een nachtwaker met een pistool overvallen, omdat deze man zijn. Inbre kersplan wilde dwarsbomen. Maar dank zij de activiteit van de nachtwaker kon de inbreker, oen Amsterdamse zeeman, door de politie aangehouden worden. Omstreeks kwart voor één "zat de 67- jsrige H. "van -V. in één van de ver trekken van „De Sport" te eten. Dè man, die het café-restaurant des nachts bewaakt, hoorde geruchten "het bleek hem dat een man de zaak was binnen geslopen. Deze man trok een pistool en begeleidde onder bedreiging de nacht waker naar de toiletkamer. Hier werd de oude* man vastgebonden met snoe ren van lamojes en een touw van een ladderstok. Tegen de deur van de ka mer zette de mbreker een bezem met de bedoeling dat hij zcu merken, dat de nachtwaker dc deur zou openen. Dc nachtwaker zag kans zich los te wringen uit de touwen. Hij opende voor zichtig de deur, pakte de bezem en kroop op handen en voeten het café- restaurant uit. Om tien voor half vier kwam hij het politiebureau aan dé Gé- vers Deynootweg binnen. Onmiddellijk- gingen politiemannen en rechercheurs naar „De Sport" en in de keuken ach-" ter een gordijn troffen zij de 21-jarige Amsterdammer W. I. aan, zeeman van beroep. De manhad ondertussen dc kassa opengebroken, een lessenaar" op het kantoor doorzocht,* de telefoon op twee plaatsen doorgesneden, het tele foonbakje met munten geleegd' err i2!on der resultaat getracht de brandkast met een bijl te bewerken.. Zijn buit was zeer gering en bij fouillering .trof de politie wat kleingeld, enkele postzegels en een elektrisch scheerapparaat aan. Het pistool bleek een lichtkogelpistool te zijh. De zeeman werd aangehouden, en vanmorgen heeft de politie hem aan een uitgebreid verhoor onderworpen, Dr. Adenauer Inspectiebezoek Prins Bernhard aan Nijmegen Prins Bernhard heeft gisteren in zijn functie van inspecteur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht, een bezoek aan Nijmegen gebracht. De Prins arriveerde vanmorgen omstreeks negen uur in ge zelschap van kolonel-vlieger H. F. C Holtz en iuitenant-kolonel-vlieger M S Kreft aan de ingang van de Krayenhof- kazerne. Hier werd hij begroet door ko lonel-waarnemer L. W. Proost van het Commando Luchtvaarttroepen. EEN gerechtshof in Karlsruhe heeft uitgemaakt, dat een vonnis rechtskracht bezit, ook al is het in de vorm van een rijm opgesteld. In december had een rechter in Baden-Baden zijn oordeel over een beledigingskwestie tus sen twee vrouwen in een gedicht neergelegd. Een van de vrouwen ging in beroep, omdat zij meen de dat de rechter de zaak te lichtvaardig had opgevat Het hof van appel stelde de rechter evenwel in het gelijk en deed dit in de vorm van een vers. APRILMAAND loopt ten einde zonder enig uitzicht op warmer weer. De gemiddelde temperatuur van deze grasmaand (zonder gras) ligt iets meer dan 2.5 graad Celsms onder normaal en behoort 'laarmee nog tot de drie koudste aprilmaanden van deze eeuw. Zacht toas het vrijdag alleen m Zuid-Limburg waar nog 15 graden Celsius iverd waargenomen, maar elders bleef het bij 1012 graden Celsius te koud. Een lage drukgebied boven Frankrijk veroor zaakte hier en daar ook in ons land nog een licht buitje. De wind is weer naar noordelijke richting gedraaid, waarmee opnieuw koudere lucht ons land ging binnenstromen. Vooral in de noordelijke provincies was het hierdoor vrijdagavond onaangenaam koud. Veel verandering is er tijdens het weekeinde niet te verwachten. Het blijft te koud. maar regen van enige betekenis zal er niet vallen. Door de toenemende zonnevlekken- activiteit werd vrijdag door het mag netisch station te Witteveen van het K.N.M.l. een magnetische storm waar genomen. Dit maakt de kans op poollicht groot, maar invloed op het weer heeft dit niet, al wordt dit vaak verondersteld. Vrijdagavond zijn de minister-presi dent %-an de Xetl. Antillen, de heer E. Jonckhccr en de voorzitter der Antil liaanse Staten, de heer R. Isa, met het KLM-lijnvliegtuig via New York naar Willemstad teruggekeerd. De heer Jonckheer heeft in een kort gesprek met de aanwezige journalisten verklaard, over het verloop der bespre kingen .n Den Haag oijzonder tevreden te zijn. Dit verloop is geweest zoals hij het zich had voorgesteld. Er was al- aus de heer Jonckheer op een hem ge stelde vraag geen sprake van een lacune in het Statuut, docht het ging over de interpretatie van de verschillen de bevoegdheden, Thans is deze zaak op een voor de Antilliaanse regering pret tige en harmonische wijze geregeld en de heer Jonckheer gaat bijzonder tevre den naar Willemstad terug. Cypriotische saboteurs hebben gister avond een tweemotorige Dakota op het vliegveld van Nicosia de lucht in laten vliegen. Het toestel werd totaal vernield. Dit is het tweede klaarblijkelijke ge- vai van sabotage op het vliegveld sinds de Eoka rr ht haar "terroristische activi teiten op Cypius begon. Slechts enkele weken geleden brak er plotseling brand uit in een viermotorig York-toestel. toen dit op het punt stond met een groot aantal Britse militairen, hun vrouwen en kinderen naar Enge land te vertrekken. Ook dit toestel werd totaal vernield. DE BILT, zaterdag 10 uur. Tussen een hogedrukgebied op de Atlantisene Oceaan en een lagedrukge bied bij de Alpien blijven noordelijke winden koude lucht aanvoeren. Terwijl de luchtdruk op de Britse eilanden wat is gestegen, daalden de barometers ten oosten van ons land, waardoor de noor delijke wind iets toenam. Het stijgge- bied van de luchtdruk verplaatst zich nu van Engeland naar Frankrijk. Dit heeft tot gevolg, dat de wind iets gaat krimpen, zodat gedurende het week einde de luchtaanvoer blijft plaatsvin den over de Noordzee. In verband daar mee is geen belangrijke temperatuur stijging te verwachten. Samenhangend met het lagedrukgebied bij de Alpen komen er in West-Europa enkele regen zones voor, die zich m langzaam tempo verplaatsen. In verband daarmee blijft de kans bestaan, dat er hier of daar wat regen zal vallen. "\JANDAAG, precies' vier weken voor onze Trouw- mars, op zaterdag 26 mei in Amsterdam, is het aantal inschrijvingen de tweehon derdvijftig reeds gepasseerd. En dat terwijl we vorig jaar toen het wandel evenement in de hoofdstad 8464 deelnemers trok vier weken N voor de mars ongeveer honderd aanmel dingen geboekt hadden. De chr. gymnastiekvereniging „Sanoow" uit Mijdrecht heeit aaar deze week een behoorlijk aandeel in gehad door met maar netst 76 personen (vier groepen) in te schrijven. De Van Loon- school uit Amsterdam doet met 37 kinderen mee. Voor diegenen, die de weg naar de aanmeldingsadressen voor onze tochten op 26 mei in Amsterdam en 16 juni in Den Haag nog niet gevonden hebben, volgt hieronder de volledige lijst: Dagblad Trouw, N.Z. Voor burgwal 225, Amsterdam; Ged. Oude Gracht 84, Haarlem; Huy- gensplein 1, 's-Gravenhage; Witte de Withstraat 30, Rotterdam; Sehefferspiein 3, Dordrecht; Ganzenmarkt 16, Utrecht; Hoofd straat 102, Apeldoorn; Melk markt 34, Zwolle; Westersingel 25, Groningen. Dhr. E. v, d. Stal, Hoofdweg 416 I, Amsterdam W.; dhr. J. G. van As, Hyacintweg 16, 's-Gra venhage; dhr. K. Pieters, Aibr. Rodenbachhof 3, Amsterdam W. (Slo termeer). Ook kan worden ingeschreven door het inschrijfgeld over te maken aan Dagblad Trouw Amsterdam per postwissel of per giro op postgiro No. 412739 of op gemeentegiro A'dam T 500. Op de postwissel of dè giro- strook dient te worden vermeld: a. Inschrijfgeld Trouwmars Am sterdam; b. Of ingeschreven wordt voor 12, 18, 25 of 32 km; c. Voor de hoeveelste maal aan de Trouwmars wordt deel- deelgenomen. Men kan tot 22 mei gireren. Daarna kan nog uitsluitend worden ingeschreven aan onze kantoren en aan de start. De inschrijfgelden bedragen voor deelnemers tot en met 14 jaar f 0.50; voor personen van 15 jaar en ouder f 1.—; voor militai ren (beneden de rang van ser geant/wachtmeester) f 0.75. n nn f JJR Eden en 50 wj et J eiders zijn vol goede hoop 1 jlkj \sjl

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1