Uitgebreid programma voor de vlootsehouw in Rotterdam Meer dan f 6000 ontvreemd J. A. J. JANSEN MANENSCHIJN VANMORGEN OVERLEDEN de A.R. Partij: en tegen nood! MOET DE OVERHEID OOK DE KERKBOUW SUBSIDIËREN? üerste paal voor politiebureau Marconiplein Hogere subsidie voor Holland Festival SCHIEDAM N.K.C.-bazaar bracht ruim f ll.(M)0 op Maasland MAASSLUIS P. Verkerk te Maassluis Eerste Kamer nam wets ontwerp op stichtingen onder de loupe VLAARDÏNGEN Zakenstudiekring te Vlaardingen Proces tegen oorlogs misdadigers in revisie begonnen Diefstal van ƒ1400 opgehelderd Forum behandelde interessante vragen empper miiper vnjdai met Hollandse nieuwe in Vlaardingen Burgerlijke stand van Rotterdam Indonesië is niet bereid hel initiatief te nemen Ongelukken op Tweede Pinksterdag Vierhonderd veiling- kisten verbrand Vervolg Beursoverzicht Woensdag 23 mei 1956 TROUW Inbraak bij schoonmaakbedrijf Tijdens het Pinksterweekeinde is ingebroken in het kantoor van de n.v. Schoonmaakbedrijf Drop aan de Binnenweg 132 te Rotter dam. De inbraak werd gistermor gen door de portier ontdekt. De dader heeft zich vermoedelijk met een valse sleutel toegang verschaft tot het kantoor, want er waren geen sporen van force ring of ruitentikkerij aanwezig. In het kantoor van de directeur heeft de inbreker een stalen kast opengebroken en uit de daarin staande geldkist een bedrag van 6000 a 7000 gulden weggenomen. De geldkist werd leeg op de grond aangetroffen. JEEP IN DE SLOOT Ongeval met scooter Jongetje aangereden Gevaarlijke zwemprestatie Begin van binnenbrand Burgerlijke stand van Schiedam Odo-junioren wonnen prijs op Bondsdag Hedenmorgen is, na een ernstige ziekte van enkele maanden, te Zwijndrecht overleden de heer J. A. J. Jansen Manenschijn, oud- burgemeester van Zwijndrecht en oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Als wij onze naam zouden veran deren (maar dat is onnodig;, de A.R.P. is geen mode-partij zoals de anderen, die met de nieuwe naam hun verleden willen doen vergeten), zonden wij kunnen heten „Partij voor Recht", zei mr. Verkerk. Partei voor Welvaart? Eendracht Geloof sbeleving Europa keert zich van God af, zegt men wel eens. „Zou dat niet de groot ste nood zijn?", vroeg spreker. Zou mogelijk God zich van Europa afke ren? Er is nodig dat wij ons in a?Ie dingen weer biddend tot God richten. Laten we onze kracht niet zoeken Algra of Zijlstra, hoe goed ze het ook doen, maar laten we het ook voor de poiitiek zoeken in de persoonlijke be leving van ons geloof, dan geldt voor ons ook hier Gods woord: Mijn ge nade is u genoeg! Na een zeer levendige discussie over een achttal vragen werd de vergade ring beëindigd met dankgebed door mr. Verkerk. Advertentie Aan het Marconiplein is van- morgen de eerste paal geslagen voor het nieuwe politiebureau, dat de noodbehuizing aan de Rochussenstraat zal vervangen. r De hoofdcommissaris van politie, de heer H. M. C. A. Staal, nam de laatste slagen voor deze paal voor zijn rekening. Er zullen nog 97 palen geslagen moeten, worden, alvorens met het leggen van de fundering kan wor den begonnen. De lengte van deze palen varieert van 18,5 tot 21 meter. Zoals eerder gemeld, krijgt het hoofdgebouw een lengte van 57 me ter. De zijvleugel aan de Schiedanv seweg wordt 25 meter lang; hoogte van het drie verdiepingen tellende gebouw zal ruim 13,5 me ter bedragen. Het nieuwe politiebureau krijgt tien arrestantencellen en zes ga rages. De plannen werden ontwor pen door architect L. A. Voskuil en worden uitgevoerd door het aanne mersbedrijf L. Vermaat en Zn., die het gebouw over zestien maanden hoopt op te leveren. De kosten van het project belopen een bedrag van 1.248.000. j In drie dagen geld opgemaakt Andere vragen Betrekkingen met Nederland •D. en fyvan Uen Haag stellen voor: Ontploffing in motorboot, één gewonde Cefa vertoont Heidi Patatzaak uitgebrand Op de Noordvestsingel bij het voetbal terrein van Hennes D.V.S. te Schiedam geraakte gisteravond omstreeks half ze ven een jeep van het wegdek af de sloot m. De bestuurder P. v. d. H. uit Schiedam en twee inzittenden liepen lichte verwondingen op en kregen mod derwater naar bmnen Zij werden in de Dr. Noletstichtmg behandeld. Later op de avond is de jeep door een vracht wagen uit de sloot gehaald. Het ongeval gebeurde doordat de chauffeur moeilijkheden had bij het schakelen en hierdoor even niet lette op de weg. Voor de medewerkers van de kort geleden door wijk 5 der Ned. Herv. Gem. gehouden bazaar ten bate van het Nieuw Kerkelijk Centrum Schiedam Oost heeft het bazar-comité dinsdagavond in be sloten kring de resultaten van de bazaar onder de loep genomen. Ds. J. G. Jansen opende de bijeenkomst met een kort woord, waarin hij er op wees, dat het altijd goed is na gedane arbeid elkaar nog eens te ontmoeten. Voorts zei de predikant, dat het gebouw er zo spoedig mogelijk moet komen. De bazar heeft naar men weet ruim elf duizend gulden opgebracht. Voor het vrolijke gedeelte van deze avond zorgde de Schiedamse humorist Leen de Bruyn. Hij werd aan de piano begeleid door de heer Schilperoonf De heer D. v. d. P., scheepvaartinspec teur te Rotterdam, reed gisteravond om- streeks_ zes uur in de Stadhouderslaan te Schiedam. Door een oneffenheid van het wegdek kwam hij te vallen. De man liep een hersenschudding op en werd met een auto van de G.G. en G.D. naar huis gebracht. Het 6-jarige jongetje R. L. Bekkers uit Schiedam, dat in Dordt met va kantie is, stak gistermiddag om kwart over twaalf, "rider op het verkeer te letten, ce ri H an van de Wouwstraat over. Een fietser kon niet voorkomen, dat hij hem aanreed. De knaap brak zijn linker-onderbeen en moest naar net ziekenhuis worden overgebracht. Zeven jongens in de leeftijd van 16 a 17 jaar doken gisteren bij de Maas boulevard in het water en zwommen naar de overzijde van de rivier. Zij klommen bij Heyplaat op de wal, doch keerden niet op dezelfde wijze terug, omdat de knapen de stroom te sterk vonden. De havenmeester van Sch:->- dam_ heeft, de waaghalzen met e*i bootje laten halen en hen met een repri mande huiswaarts gestuurd. Doordat de wind de gordijnen in be weging bracht en de vitrage daarna in aanraking kwam met een brandende geyser in de badkamer, ontstond gister morgen even voor twaalf uur een be gin van een binnenbrand in het pand Schoolstraat 11 te Schiedam, bewoond door mevrouw A. T.-S. Toen de brand weer arriveerde, hadden de bewoners het vuur reeds met eigen middelen ge blust Geboren; Hoelof G, z van D de Jongh en G Doornbosch; Catharina L G, d van H G Ouboter en C M Mctjvogel: Willem G L, r van W B Groeneveld enLMJ van Huiten; EP"}5:, z. van B T Blumers en T Bloot; Kudolf T, z van R F Burnet en L van Leeu wen; Nicolaas, z van N Bisschop en C van O»; Leendert. z van W Groene weg en J v a Schoor: Johannes D, z van J D Lange en E M Geisler: Lucia J M, d van P A Dries enLMJ Moonen; Adrian» B C, d van C Feelders en A A M Dingenouts: Pru- dentia C M. d van A W KIoos en J M S Nufltinck; Robertus C T M, z van C B M Duivenvoorden en M M P v d MelJ; Rudolf N, z van J MJvd Burg en A A M v Gent; Margaretha E, d van W Akkerman en A van Es; Johanna G. d van J v d Steen en J C de Ridder; Clazina J. d van A R van Puffelen en J M Harte. Overleden: J M Bras, 54 j. vr van J van Diest Ongeslagen bleven de Maaslandse korfbal-junioren op de Bondsdag van de Ghr. Korfbal Bond, die te Arnhem door de voor hun klasse beschikbare prijs, een nikkelen standaard met vaan tje in de Bondskleuren. Van Albatros won ODOa met 2—1, van ONI met 4—0, van HKC a met 60 en tegen EMOS speelden zij 11 gelijk. De kleinste junioren brachten, hoewel zij in een zwakkere klasse speelden, het er precies andersom af: zij wisten geen enkele wedstrijd te winnen en eindigden in hun klasse dus op de laatste plaats. Van de senioren won ODO I de helft van het aantal te spelen wedstrijden en verloor het de andere helft; de uit slagen waren: Wez Warber ODO 41; ODO Zuidwesters 1 0; KIOS ODO 0—4; ODO VIOS 0—4. De Maaslalnders deelden de 2e, 3e en 4e plaats met Zuidwesters en VIOS. ODO 2 eindigde op de 2e plaats in zjjn klasse door te winnen van HOH 2, ge lijk te spelen tegen HCSC 2 en EMOS 2 en te verliezen van DOS en Vites se 2. Aan het Bloemendaahe strand is tijdens ren. De jongens en meisjes, die deel de Pinksterdagen toor het eerst de uitmaken van de groep, zijn in de win- Jeugd-Reddingsbrigade in actie gekomen. termaanden voor deze taak opgeleid. Het Deze brigade bestaat geheel uit jongelui, is de bedoeling, dat uit deze jeugdige die vrijwillig toezien op badende kindeleden een kern wordt gevormd voor de Bloemendaahe brigade. De heer Jansen Manenschijn werd 4 juni 1880 in Deventer geboren. In Dordrecht, waarheen hij verhuisd was, is de heer Jansen in „de poli tiek" gegaan. Hy werd in oktober 1918 lid van de gemeenteraad van Dordrecht en werd op 10 januari 1922 gekozen tot wethouder. Op 27 mei 1929 werd hij geïnstalleerd als burgemeester van Zwijndrecht, en dit ambt heeft hij, met de nodige onderbreking gedurende de bezet tingstijd, toen hij ook nog als gijze laar verblijf heeft gehouden in het gijzelaarskamp te St.-Michielgestel, bekleed tot- kort na de bevrijding. Hij was reeds 66 jaar toen hij in 1946 gekozen werd tot lid van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, doch gedurende de daarop vol gende jaren heeft hij getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Tot 1954 heeft hij deze functie bekleed. In de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft hij meer dan 30 jaren zitting gehad. Met grete opgewektheid en nauwge zetheid heeft hij zijn velerlei arbeid verricht. In het partijleven van de A.R. Partij nam hy een vooraanstaande plaats in De Kamerkieskring Dordrecht kende hem vele jaren als secretaris en daarna als voorzitter. Hij was nog steeds lid van het Centraaal Comité van AR. Kiesverenigingen. In vroeger jaren was hij een voorman van de B V.L. en na de bevrijding was hij de onvermoeibare propagandist van „Steun Wettig Gezag". Zijn verdiensten werden door de Rege ring erkend door zijn benoeming tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Met dankbaarheid zal in brede kring de arbeid van de heer Jansen Manen schijn worden herdacht. (Van onze Haagse redacteur) Terwijl minister Cals zich moest beraden over de opmerkingen zijn beleid betreffen de heeft de Eerste Kamer vanmorgen, bU wijze van „entre acte" het wetsontwerp op de stichtingen onder de loupe genomen. In het algemeen toonden de sprekers veel waardering voor deze regeling en werd lof uitgesproken voor het voorbereidende werk waaraan de naam van wijlen minister Don ker verbonden is, Ook. diens opvolger, prof. Van Oven. deel de in de waardering en de A.R. afgevaar digde prof Diepenh rst zelde in dit ver band „de huidige minister van Justitie zit niet klem. Met ztjn kennis van het recht verricht hij scheppend werk". Voorts was de heer Diepenhorst van mening dat een wettelijke regeling natuur lijk wel zeer gewenst is, maar hij betwijfel de toch of deze beslist noodzakelijk was. Er valt geen totaal verwilderde juridische bongerd weg te kappen en de stichtingen wisten zich tot dusver te redden. Anderzijds wuae spreker toegeven dat een wettelijke regeling een gezonde ontwikke ling van het rechtswezen kan bevorderen. De theorie moet echter de praktijk dekken en zo beschouwd zag spreker nog wel enkele moeilijkheden. Als voorbeeld noemde spreker, dat er stichtingen zijn die beter een vereniging of een N.V. hadden kunnen zijn. De heer Molenaar (V.VD.j juichte de in diening van het ontwerp toe, terwijl de heer Kolff (C-HTJ.), afgezien van het feit dat ook zijn fractie gaarne haar stem zal geven aan het ontwerp, enkele juridische en praktische bezwaren ontwikkelde. De heer Witteman (K.V.P.) was niet in alle delen geestdriftig, maar toch ook weer niet tegen het ontwerp. Waarom niet „Partij voor Welvaart"? Omdat welvaart misschien wel begeer lijk is, maar ook zeer betrekkelijk. Men kan geen regering verantwoordelijk stel len voor een werelddepressie, maar de welvaart houdt men evenmin in de hand, ook minister Zijlstra niet. Maar met of zonder welvaart moet er recht zijn voor ieder, ook voor de vergeten groepen! Wanneer welvaart gepaard moet gaan aan benadeling van onze naaste is zij schijnwelvaart en onrecht Hierin verschilt de A.R.P. wezen'ijk van b.v. de P.v.d.A. of de V.V.D. Ieder heeft nu de mond vol over de wel vaart, maar men mag vragen: „Wie hebben de vergeten groepen gekweekt in de naoorlogse periode? Wie is verant woordelijk voor de geldontwaarding. Voor het snelle stijgen der prijzen? Het is de verdienste van minister Zijlstra, dat hij tracht dit tegen te gaan en zo recht te doen aan ieder, ook aan de vergeten groepen." Maar er zy'n .nog andere vergeten groepen .waarvoor wij opkomen moeten. Wij moeten recht-* eisen voor Ambon, voor de gevangenen in Indonesië, recht voor vrije organisatie! Wij tornen niet aan het recht van bestaan der socialistische organisaties, hoewel zij óns het recht op eigen chris telijke organisaties betwisten! De totalitaire neigingen, de eenhetds- dwang der socialisten (de A.R. wil een dracht geen eenheid) is gevaarlijk omdat de rechtsgrond niet wordt ge handhaafd. Er moet recht zijn op medezeggen schap der arbeiders, recht op partici> Her initiatief, op vrijheid van beroep. De socialist wil ordening, desnoods ten koste van de vrijheid. Hoe gevaarlijk die staatsalmacht kan zijn weten we echter nog al te goed om de vrijheid in naam der economische noodzaak om hals te doen brengen. Kan dan alle recht worden gehand haafd? vroeg spreker. Er kan nood ontstaan, door handhaving van het recht, denk aan Ambon, aan Nieuw-Guinea. Dan laat de tegenstander van onze poli tiek het recht los: het materiële gewin ligt hem nader. Dat is dus recht voor allen, die de macht hebben, de zwak ken opzij voor de sterken! Is de jeugd van Nederland niet een vergeten groep, als ze nog steeds geen woning hebben? Waarom streefde de Rooms-Rode coalitie niet met alle macht naar een nationale oplossing. Had die er, nu elf jaar na de bevrijding, niet kunnen zijn. Moeten eerst nu de_ wonin gen worden geteld? In Indonesië werd gemarchandeerd met Soekarno en de zelfde regering, liet een politionele actie voeren. Zijn de 1500 doden in Indonesië een vergeten groep? Er is nog veel meer nood, waar de A.R. een taak erkent. Onder de bejaar den, de massajeugd, de continu-arbei- ders in de mechanisatie. Bij een inbraak op donderdag 19 april in de modegroothandel van S. Co. aan de Lombardkade werd een bedrag van 1.400 ontvreemd. De recherche van het bureau Boezemsingel tastte bij het onderzoek aanvankelijk m het duis- ter, doch dezer dagen kreeg men een begin van de draad in handen die tot de ontknoping van dit raadsel zou lei den. Het gevolg was de arrestatie van de 35-jarige losse werkman J. M. B- v. d. A., die aanvankelijk ontkende doch tenslotte door de mand viel. Van het gestolen geld was geen cent over. Hy was er mee naar Amsterdam gegaan, waar hy in 3 dagen tijd alles schoon op gemaakt had. Het was opvallend, dat tijdens de forum-avond van de Zakenstudiekring ie Vlaardingen, dinsdag in Concordia, juist een niet-sakelijke aangelegenheid, maar de problematiek van de kerkbouw in de nisuwc wijken sterk de aandacht trok. Aan het forum was de vraag ge steld: ..Moet de overheid kerkbouw sub sidiëren." „Neen." meende de heer A. J. de Jong, directeur van de Lever's Zeep Mij. „Is er geen economischer ge bruik door een rouleringssysteem mo gelijk", vroeg de heer K. v. dL Ham, commissaris van politie rich af. In een uitermate scherpzinnig betoog liet de wethouder van stadsuitbreiding de heer T. de Bruijn een tegengesteld geluid horen. Hij meende, dat de over heid wel degelijk een taak heeft bij de kerkbouw. Daaraan voegde hij toe, dat da gemeenteraad zich hoogstwaarschijn lijk dit jaar nog met het probleem van subsidie aan kerkbouw zal bezig houden. De wethouder zei: „Wy leven thans in een sociale maatschappij. Daarvan is het kenmerk, dat wij ons medeverant woordelijk: achten voor de naaste. Dit komt tot uitdrukking in de taak van de overheid, die sportvelden aanlegt, win kels en woningen bouwt en tal van andere voorzieningen treft." De heer De Bruijn zei niet te kunnen aanvaarden, dat de zorg voor de naaste bij de kerk zou eindigen. Op grond van deze overweging was hij al voorstander van subsidie aan de kerkbouw. Hij wees er voorts op, dat het geestelijk leven tot de fundamentele elementen van de democratie behoort. Hij kon zich geen Westwijk denken, waarin de kerk zou ontbreken. Daarbij betrok hij voorts in zijn overwegingen, dat kerk een sterke sociale inslag heeft gekregen en werk zaam is op tal van maatschappelijke terreinen. Vlaardingen trekt vele men sen van buiten aan, die los komen van hun bindingen met hun vroegere ge meenschap. De kerk heeft mede de functie de aanpassing aan hun nieuwe woonplaats te vergemakkelijken. Het is van het grootste belang, dat de kerk deze taak kan uitoefenen. De wethouder kon daarom ook niet mzien, dat als de ge meente tal van zaken subsidieert de kerk daar buiten zou moeten blijven. In dit verband wees hij erop, dat een rijkscommissie dit probleem bestudeert. De Vlaardingse gemeenteraad zal zich dit jaar nog met dit probleem bezig moeten houden. „De kerkelijke gemeente zal net zo goed als anderen voor overheidshulp in aanmerking mogen komen, zonder overi gens dat nu de overheid de subsidie zou moeten binden aan een controle van inkomsten en uitgaven," aldus de wet houder. De overige vragen die het forum be handelde lagen meer in het materiële vlak. Zo wilde men weten, of de ge meente niet al te gemakkelijk denkt over hoge huren in de winkels in de nieuwe wyken. Wethouder De Bruijn antwoordde, dat de Billitonlaan en de Van Hogendorp- laan er zijn om te bewijzen, dat de huurprijs geen overwegend bezwaar is. In de Westwijk komt een winkelbezet ting, die maar op vijftig procent ligt van het normale. Er was verder een vraag, of men met de schoonheid van de architectuur in het nieuwe Vlaardingen gelukkig is. De heer Brouwer merkte op, dat de bouw stijl door de nood der tijden is inge geven. De heer De Jong had een volstrekt tegenovergestelde mening. De huidige architectuur getuigt van een grote visie. „Worden er in de wyken met te veel winkels gebouwd tegenover de binnen stad?" wilde men voorts weten. „Neen," was het duidelijke antwoord van de wethouder, die dat met cijfers kon aan tonen. In de binnenstad komen tussen de 2 en 300 winkels. Dertig zyn er in aanbouw. Binnenkort worden opnieuw dertig winkels gebouwd en daarna weer dertig. De Sowjet-tTnie heeft Syrië laten weten, dat landen achter het ijzeren gordijn onlangs een aantal verzoeken van Israël om de levering van wapens afgewezen hebben. De Sowjet-Unie heeft Syrië tevens via diplomatieke kanalen meegedeeld, dat Israël ook in de toekomst geen wapens van communistische landen zal ontvangen en dat de Russische politiek ten opzichte van het Midden-Oosten niet gewijzigd is door de Brits-Rus sische en Frans-Russische besprekin gen. Premier Said Ghazzi van Syrië heeft verklaard, dat de erkenning van com munistisch China door Syrië wordt overwogen., „Er is nog tijd genoeg om tot een besluit te komen," verklaarde Ghazzi. Men verwacht echter, dat na Egypte de Syrische erkenning niet te lang op zich zal laten wachten. Sri Indonesië is niet bereid het initiatief te nemen voor het houden van bespre, kingen met Nederland om de betrek kingen tussen deze twee landen normaal te maken, aldus heeft de correspondent van het ANP in Djakarta heden uit offi ciële bron vernomen. Het socialistische blad „Pedoman" berichtte, dat Nederland geen enkele poging heeft gedaan voor het houden van dergelijke besprekingen. Verwacht wordt, dat de financieel- economische commissie, die de gevolgen van de eenzijdige opheffing van de RTC- overeenkomsten moet bestuderen, haar taak binnen twee maanden zal hebben beëindigd. Eerst daarna zal de politieke commissie bijeen kunnen komen, aldus „Pedoman". De reder ir. A. Hoogendijk Jzn. neemt afscheid van schipper G. Kuiper tan de VI. 197, die als jager voor de loggers i an De Doggermij meegaat. Vanmiddag bereiken de loggers de visgronden op de 57e breedtegraad. Zij zullen onmiddellijk met de haringvangst beginnen. Verwacht wordt, dal donderdagmorgen het eerste schol te boord is. Vrijdagavond wordt de eerste jager al terug verwacht in Vlaar dingen met het felbegeerde zeebanket aan boord. Gistermiddag om vier uur moest de Haagse brandweer uitrukken naar de Troelstrakade, waar een langs het wa ter opgeslagen party veilingkisten van de Haagse groenten- en fruitveiling in brand was geraakt. De autospuiten van de posten Rijswijkse weg en Van der Vennestraat hadden het vuur binnen het uur onder de knie. Het vuur is ontstaan, doordat kinde ren met lucifers hadden gespeeld, waar bij wat houtwol tussen de kisten in brand was geraakt. Zondagmorgen deed zich een ontplof fing voor in een motorbootje, dat in de Oude Haven te Vlaardingen voer. De enige opvarende, de heer J. A. Ver hoeven, sprong overboord, waarna hij het brandende scheepje al zwemmende naar de oostelijke wal bracht De in middels gewaarschuwde brandweer doofde het vuur. De oorzaak van de ontploffing moet worden gezocht in een lekke benzineleiding. De heer Ver hoeven werd met brandwonden naar het Coolsingelziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De uitzonderlijk drukke verkeerssitua tie op Tweede Pinksterdag heeft enkele ongelukken veroorzaakt, v. d. H. kwam op zijn bromfiets de Havenstraat uit- ry'den, op hetzelfde ogenblik kwam een personenauto over de Tenacolutlaan gereden, moest voor een paar fietsers uitwijken en kwam in botsing met de bromfietser. W. v. d. H. kwam onder de auto terecht. Enige leden van E.H.B.O. verleende met dr. Wekker eerste hulp, waarna v. d. H. met gebroken been, naar het ziekenhuis in Vlaardingen werd ver voerd. Mevr. v. d. P. werd aan de Maasdijk door een achter haar rijdende fietser aangereden, beiden kwamen te vallen, maar het bleef bij materiële schade. De Maassluisse politie had de gehele dag handen vol werk, q% het verkeer bij de Hoogstraat-Wip-hsv ,n te regelen en by het Rozenburgse Veer. De files van auto's en fietsen was zo groot, dat de veerdienst hoewel er met twee boten gevaren werd. geen kans zag de drukte te venverken. Omstreeks 12 uur stonden er meer dan 1000 fietsen! In de locale markt is betrekkelijk weinig te doen geweest. De meeste fond sen gaven maar kleine koersverschillen te zien. Certificaten Thomassen Motoren werd 5% punt hoger afgedaan op 245»- Nyma noteerde ex 8 procent dividend 140, hetgeen 1 pint boven de vorige koers uitkwam. Excelsior Metaalbuizen noteerde 285 2%) Lucas Bols 31544 4%) en Fokker 205 5). Aandelen Van Vlissingen Katoen, die gisteren al »rie punten waren gedaald waren vandaag 2 punten m reactie op 185. De waarden van Overzeesche Gas waren in navolging van de Indonesische markt 3% punt iager op 155%. Besoeki Tabak verloor 1% punt op 108. Pe claims Algemene Waarborg My, waar voor gisteren 28 werd geboden, zijn vandaag op deze krys gedaan- De claims Handelsblad stegen weer 5 tot 115. Morgenavond vertoont de Cefa te Maassluis de film Heidi, die handelt over het gezinsleven en waarin prach tige natuuropnamen voorkomen van het Zwitserse landschap. Het is een film, die iedereen wat te zeggen heeft Kaarten zyn in voorverkoop verkrijgbaar by boekhandel G. van Wieren en voor zo ver voorradig 's avonds aan de zaal. De voorstelling wordt gegeven in gebouw Luxor, 's avonds om 8 uur. Maandagmiddag, Tweede Pinksterdag, brak omstreeks tien minuten voor drie brand uit in de patatzaak van Verhagen, welke gelegen is aan de Afrol te Vlaar dingen. Deze zaak is geheel uitgebrand. Vermoedeiyk is de brand ontstaan in de bakoven.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2