Orgelconcert in Grote Kerk te Schiedam m.m. v .Corry Robbers ARBEID IN INDONESIË GROEIT VOORTDUREND Plannen voor Vakantiefeesten in vergevorderd stadium Kleuter alleen op reis naar Israël VLAARDINGEN SCHIEDAM Belangstelling was niet groot Belgische beiaardier be speelt Vlaardings carillon Nederland gebouwd Nieuwe strafwetten in. O.-Duitsland Boerderij Surinamesingei krijgt culturele bestemming VLAARDINGEN Tweede lustrumviering groots evenement MAASSLUIS Dodelijk ongeval Woensdag 20 juni 1956 Welgemoed 't vliegtuig in TROUW es in klederdracht Te Amsterdam in aanbouiv: Grootste zeiljacht ooit ia van Machine valt op kind SALAH BEN JOESSEF UIT ITALIË GEZET Multilaterale systeem op 2 juli in werking V isserijberichteit Vlaardingse jeugdgemeen- teraad komt weer bijeen Korfbalnieuws ff ET is een hele rets per vliegtuig vm Schiphol naar Israël, vooral als je pas 3Vi jaar oud bent. Maar de kleine joodse kleuter Eyton Bear stond gister, middag als een ervaren wereldreiziger boven aan de trap van hel lijnvliegtuig der Israëlische Luchtvaartmaatschappij i(£j Al" en hij wuifde minzaam. Enige honderden meters verderwee slikten zijn ouders achter d§ ramen van het restaurant een paar tranen weg. Vader Bear is een 27-jarige Is. raëlisch bouwkundig ingenieur, die jaar geleden met zijn 26-jarige vrouw Sionah en de kleine Eytan voor studie redenen naar ons land kwam. Om die zelfde redenen begint hij over een maand aan een reis naar Engeland Frankrijk en Italië, waarop hij :-ej zijn vrouw, doch met zijn dappere zoon tje kan meenemen. Daarom moest Eytan naar zijn groot ouders in Israël, die hij overigens r.iet meer kent, want hij was nog geer! 2 jaar oud, toen hij hen voor het laatst zag. Hij vond het best, toen ze het hem vertelden en hij verheugde zich op de reis in het mooie vliegtuig.... De n.v. Amsterdamse scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. heeft voor buiten landse rekening opdracht ontvangen vpor de bouw van een stalen kitsgetuigd zeiljacht van uitzonderlijk grote afme tingen. Dit door de Engelse ontwerper Robert Clark te ontwerpen zeiljacht zal een lengte krijgen van 47 m„ een breedte van 8.50 m. en een diepgang van 4.50 m. Dit jacht krijgt echter ook een groot motorvermogen. Het staat thans reeds vast, dat dit minstens 1000 pk. zal zijn. Dit kapitale jacht is het grootste zeiljacht ooit ia Nederland gebouwd en het grootste dat gedurende de laatste 25 jaar op de ge hele wereld is gebouwd, aldus de werf- directie. De levering zal in april 1958 plaats vinden. Indonesische politietroepen hebben la het oerwoud van het Znldmolukse eilaad Nusal&ut bij Ambon een kapitein van de R.M.S. gearresteerd. Volgens berich ten, die in Djakarta zijn ontvangen, zoo bet de leider van de R.M.S. op dit eilandje zijn. De Oostduitse minister van Justitie, Hilde Benjamin, beeft dinsdag enige bijzonderheden bekendgemaakt over de nieuwe strafwetten die binnenkort in Oost-Duitsland van kracht zullen wor den. In een gesprek met een vertegen woordiger van het communistische par tijblad „Neues Deutschland" deelde zij mee, dat in de toekomst Oostduitse staatsburgers straffeloos uiting zullen kunnen geven aan hun ontevredenheid over de staat en de partij. Landverraad, spionage en laster tegen de staat of zijn functionarissen blijven ernstige misdrijven, doch over het alge meen zullen de straffen milder zijn dan voorheen. Economische vergrijpen die niet ge pleegd zijn met het doel de staat te verzwakken, zullen niet meer als sabo tage worden beschouwd. De vlucht naar het Westen of, zoals de Duitsers het in het Oosten noemen „Republik-Flucht", zal voortaan naast hoogverraad en spionage als misdrijf in het Oostduitse wetboek van straf recht worden vermeld. John Gebretirs, beiaardier van Ant werpen zal on het carillon in de toren van de Grote Kerk oi> de Markt te Vlaardingen op vrijdag 22 juni van acht tot negen uur 's avonds een serie zomer avondbespelingen openen. Naar aanlei ding hiervan schreef de Vlaardingse stadsbeiaardier Cor Don, het volgende: Zoals Vondel het wilde op het „klock- inusyk" van de Oude Kerk te Amster dam, wilde het stadsbestuur van Vlaar dingen ook dit jaar het mooie Oranje- Carillon beschikbaar stellen voor de uit voering van een reeks extra bespelingen die voorzeker aller aandacht en belang stelling verdienen, daar deze met zorg zijn samengesteld. In de stoere toren op het marktplein, die zo imponerend het stadsbeeld be heerst, zal aanstaande vrydag om acht uur een klokkenist achter de speeltafel plaats nemen, die er al zo'n dertig jaar als beiaardier op heeft zitten. Het is al een genoegen op zich zelf deze prima vakman al beierende gade te slaan, want het gaat er zo echt onbekommerd van langs, wat men noemt met Vlaamse zwier. De beiaardiers in België zijn verzekerd van vele luisteraars rondom de torens en dat inspireerd hen tot groter presta ties. Daarom zijn de Nederlandse col lega's wel een beetje jaloers op onze zuiderburen. Gelukkig is hier te lande de waardering voor klokkenmuziek groeienende en zal Vlaardingen in deze zeker niet achter blijven. Daarom is het goed dat er uitwisseling van beiaardiers is, zodat de luisteraars kennis kunnen nemen van andere speelmanieren en muzikale opvattingen. Het programma voor het beiaardconcert, op vrijdag 22 juni luidt dan als volgt: 1. Zing o Toren, L. B. Vereyken; 2. Gavotte, N. Gertzen; 3. a) Waar de Maas en Schelde vloeien, J. Blockx; b) Mijn Vlaanderen heb ik hartelijk lief, G. An- theunis; c) Het lied van de Landman, E. Hullebroeck; 4. Liebestraum, Fr. Liszt; 5. The Holy City, A. Adam; 6 a) De Kabels los, J. J. Viotta; b) 's Avonds als ik slapen ga, J. J. Verhulst; c) Mijn Nederland. R. Hol; 7, Der Vögelhandler 'noch einmalC. Zeiler; 8. Slaven koor uit ..Nabucco", G. Verdi; 9. Ru- bensmarch en Beiaardlied. P. Benoit; 10. Wilhelmus. Ter" gelegenheid van het Holland Festival vertoeft momenteel het Nationaal Sloveense Opera gezel schap Ljubljana in ons land, dat in AmsterdamDen Haag en Rotter dam uitvoeringen zal geven van Prokofieffs opera „The love for the three Oranges". Een Nederlandse grammofoonplat'en- industrie heeft deze gehele opera op de zwarte schijf opgenomen en als stimulans voor de verkoop daar van bezoeken drie Tsjechoslowaakse meisjesstudenten, die aan de Am sterdamse universiteit studeren, in nationale klederdracht verschillende grammofoonhandelaren in het land, waar zij bakjes met drie sinaas appelen komen aanbieden. Dinsdagmiddag waren de meisjes in Schiedam waar zij de winkel van de heer Van Daalen aan de Rotter- damsedijk binnenstapten. Natuurlijk trok hun komst grote belangstelling. Het verblijf in Schiedam was slechts kort. Na enkele woorden met de heer Van Daalen te hebben gewis seld vervolgden zij hun tocht naar Rotterdam. In de Schouwburg zal daar donderdagavond de uitvoering van deze opera plaats hebben. Bij een verkeersongeval op de hoek van de Segbroeklaan en de Ieplaan te Den Haag werd gisteravond gedood de 65-jarige F. J. M. uit de SnelÜusstraat. De man, die op een bromfiets reed, kwam uit de Ieplaan en wilde de Segbroeklaan recht overrijden. Hij verleende geen voor. rang aan een personenauto waardoor een aanrijding volgde. Het slachtoffer over leed aan de verwondingen. Maandagmiddag is in de bakkerij E. te Heerlerbaan een slagroommachine gekanteld. Het vierjarig zoontje van de familie F. kwam onder deze machine terecht: het kreeg zware inwendige kneuzingen en is in het Ziekenhuis over leden. De uit Tunesië verbannen nationalis tenleider Salah Ben Joessef is gisteren per vliegtuig uit Rome naar Cairo ver trokken, nadat de Italiaanse politie hem had meegedeeld, dat het verstandig zou zijn, indien hij zo spoedig mogelijk het land zou verlaten. Salah Ben Joessef was in Italië toe gelaten voor het ondergaan van een me dische behandeling op voorwaarde, dat hij zich van politieke activiteiten zou onthouden. Toen hij niettemin in zijn luxueuze hotel in Rome een felle anti- Franse verklaring uitgaf, zei de politie, dat hij maar beter kon vertrekken. In aansluiting op de overeenstem ming, die onlangs te Parijs werd be reikt met betrekking tot de invoering van een multilateraal handels- en be talingssysteem tussen Argentinië en be paalde Europese landen (waaronder Ne derland), zijn vertegenwoordigers van de centrale banken van de betrokken landen bijeengeweest te Londen ten ein de de noodzakelijke technische regelin gen te treffen. Het voornemen bestaat dat het multilaterale systeem op 2 juli aanstaande in werking zal treden. Op vrijdag 22 en zaterdag 23 juni wordt in het clubhuis „De Haven" aan de Westhavenplaats te Vlaardingen een groot „Slot-Zomerfeest" georganiseerd, uitgaande van de Stichting Vlaardingse Jeugdgemeenschap. De bedoeling is aan één kant nog een hoogtepunt in het club- huiswerk te hebben, voordat de zomer kampen ingaan en misschien zal het aan de andere kant, door de opzet van het feest nog gelukken enig geld in te zamelen om de hoge kosten, die de zomerkampèn met zich meedragen, te kunnen dekken. In alle zalen en kamers van bet club huis „De Haven" zal iets te doen zijn. Op de bovenste verdieping kan een ieder naar flesjes hengelen, autootjes winden, ringwerpen, bussenwerpen en werpen raet pijltjes. Op de eerste verdieping worden, hoewel Oudejaarsavond nog lang niet in zicht is, oliebollen gebak ken en er wordt daar gefilmd, terwijl er in de grote zaal beneden kan worden meegedaan aan vissen, driehoekgooien en spijkerslaan. Iedereen die zin heeft om mee te doen kan deze twee dagen naar het clubhuis gaan en zal daar hartelijk worden ont vangen. De ouders van de jongens en meisjes zijn ook uitgenodigd. Al met al 'belooft het voor al de kinderen een prachtig feest te worden, 's Avonds om zeven uur gaan de deuren open en het feest gaat door tot tien uur. Vanavond komt de Vlaardingse jeugd- gemeenteraad weer bijeen. Deze maal zal de heer J. van Heyst, voorzitter van de C.H.-fractie de voorzittershamer in handen houden. De te behandelen voor stellen zullen worden verdedigd door de heren G. Hoogerwerf en C. J. Kooden- burg. Deze voorstellen betreffen onder meer het slopen van de Visbank, het bouwen van een kernreactor ten behoeve van een stadsverwarming en het instel len van een commissie voor economische aangelegenheden: Onder de ingekomen stukken bevinden zich brieven, die be ogen de verlichting van de Goudsesingel verder te moderniseren, door het ver bieden van rijwielen de rust in het park 't Nieuwelant" bevorderen en de ge legenheid om zich openbaar tot het pu bliek te richten van het Oranjepark te verplaatsen naar een meer centraal ge legen punt. De vergadering begint om 's-GRAVBNHAGE, 20/6. Vangstberlcht van hedenmorgen uit volle zee. SCB met 3 k; 305 met 1; 87 nog 140 mlji", 200 met 15; 195 met 15: 254 geen vangst; 341 met 10; 342 met 13; 412 met 15; 56 geen vangst; 159 met 16; 229 met 9; 369 met 10: 23 met 10; 53 met 12; 77 met 2; 181 met 5; 199 met 14; 32 met 7; 40 nog 160 mijn; 48 met 7: 99 met 20; 132 met 7; 133 met 23; 189 met 10; 247 met 8; 262 met 10; 285 met 5; 2 met 5- 5 nog 45 mijl: 15 met 3; 19 met 10; 25 is thuisstomende; 35 met 12; 37 met 23: 45 met 55 k nog 29 netten; 130 met 8; 248 met 17; 249 met 70; 250 met 40; 310 met 312 met 15 k nog 38 netten; 399 met 20; 20 met 9; 223 met 17; 79 met 9; 141 met 7; 186 met 18; 61 weinig vangst; 63 met 2 64 met 4; 72 -weinig vangst; 83 met 3 89 met 7; 97 weinig vangst; 116 met S 123 met 20; 160 met 10; 180 met 10; 242 me 4; 275 met 5; 47 met 5; 110 met 8; 333 met E'innen te Scheveningen: SCH 104 met last waarvan 90 k groene haring; SCH 1 met 28 last, waarvan 88 k groene harin SCH 4 met 29 last, waarvan 38 k groe haring. Haringvangst ln Vlaardingen: de VL 78 79—8; de 172—7; 203—8; 206—1: 207- 208—6; 29—7; 88—12; 97—10; 142—9: 190- 196—7; 197—10; èl99—10: 53—18; 71- 83-20; 50-10; 14-2; 56-55; 84-55; 13? Or. Nass. veteranen—Maassluis veteranen 3—2. Or. Nass. 4—O.D.O. 2 1—S. Spirit A—Or. Nass. A 0—15. Zaterdag: Or. Nass. 3—Rozenburg 2 4 uur te Nieuweland. Or. Nass. C—Maassluis A 2.30 uur te Nieuweland. Maassl. 2—Or. Nass 2 2.30 uur te Maassluis. Maassl. I—Or. Nass' I 4 uur te Maassluis.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2