Middenstands- consulenten Slechts P.v.d.A. voor opzeggen van N..1.1,0.-verplichtingen De Twaalf Provinciën failliet verklaard Ongekend incident in K.S. G.- par Rundvlees wordt goedkoper r VIJF FRACTIES VOOR BREDE BASIS, MAAR Salaris-beslissing voor ambtenaren in september Mijn ontplofte: drie doden, twee zwaargewonden Ook huurafroming door vier fracties verworpen 5 e mei nationale feestdag Intelligenter' door atoomhestraling Verbouwing tot hotel is technisch te verwezenlijken Kritiek socialisten op Hoge Autoriteit Grotere vraag naar mager vlees VAN ZOMERSE TEMPERATUUR NOG GEEN SPRAKE ZATERDAG 23 JUNI 1956 J VEERTIENDE JAARGANG No. 3415 Fietser door autobus overreden en gedood mSm Luitenant Holswilder piloot van de Koninklijke familie Na eis van winkelierster: BIJNA EEN MOTIE VAN AFKEURING C 9 Zie verder pagina 3 EXPOGÉ WENST: m CVrAX, •4. 77 Graaf v. Bylandt niet terug naar Djakarta 9? Ip* ROTTERDAMSE-, RECHTBAI^/heeff gisterimMda^' lief faillissement uitgesproken over 'de N.V. „De Twaalf"Ërovinciën", gevestigd in het Twaalf Provinciënhuis aan de Hoogstraat. Het verzoek hiertoe was ingediend door de Haagse jurist mr. Smelt, in opdracht van mevrouw DasbergDe RodeVan Dam, een der winkeliersters uit dit veelbesproken winkelcentrum Vierentwintig andere winkeliers hadden eveneens een eis tot schadevergoeding ingediend. Volgens hun zeggen zouden zij een totale schade van 4QO.OQO hebben geleden. 17" LAK voordat de gewone jaar- lijkse zitting van het parle ment der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal gisteren in Straatsburg zou worden gesloten, heeft zich een in de geschiedenis van die gemeenschap ongekend incident afgespeeld. WEINIG MOED Brits-Indiër maakte val van zes meter Wat nu Hotel 300 bedden DE vooruitzichten op belangrijk war mer weer zijn nog steeds ongun stig. Wel heeft een hogedrukgebied op de Oceaan zich over Europa uit gebreid. Daardoor is de kans op regen in onze streken zeer gering geworden maar de wind blijft uit noordelijke richtingen waaien. gratis tot 1 jul» 1956 Rotterdam: Witte de Withstraal 30 Telet. 115700 (4 l) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst aoonnementen 18 30-1930 u Zaterdags 37—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhar.e. Huygcnsplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel 111892 - Aam Tel. 114402 Klachtendienst 18 30—19 30 u Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 fb6^TCMrntkwarLal C6m P8r Y«ek' f 2M per maand" f b to per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Geldig tot zondagavond: OVERDRIJVENDE WOLKENVELDEN Directeur: H. DE RUIG Overwegend droog weer met vooral in de nacht en vroege ochtend overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind tussen Noordwest en Noord. Dezelfde of iets hogere temperaturen. ZON EN MAAN 24 juni: zon op 4.22. onder 21.06; maan op 21 39, onder 5.37. 25 juni*, zon op 4.23. onder 21.00; maan op 22 06, onder 6.40., O O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT HET laatste jaar is van overheids wege krachtig gewerkt aan de opbouw van een middenstandsvoor lichtingsdienst, waarvoor een aantal xniddenstandsconsulenten zijn aange trokken. Dit instituut dankt zijn ontstaan het is wellicht goed daar nog eens aan te herinneren aan de Middenstands nota. Met de oprichting ervan zijn de Staten-Generaal akkoord gegaan. In bijna alle provincies zijn het laat ste jaar rijksmiddenstandsconsulenten aangesteld, nadat zij daarvoor een spe ciale opleiding hadden ontvangen. Alleen Drente ontbrak nog in de rij, dóch men mag verwachten dat hierin spoedig verandering zal komen. De rijksm' Idenstandsconsulent beeft een drieledige taak. Hij geeft voorlich ting over het .niddenstandsbeleid van de overheid. Hy verstrekt voorlichting en adviezen op bedrijfseconomisch ge bied en moet de overheid informeren over zaken van regionale aard. Het doel, dat met deze voorlichtings dienst wordt beoogd, is de kleinere ondernemer meer daadwerkelijke steun te verlenen door het geven van economische voorlichting aan elkeen, die dat wenst. Elke middenstander, die daar behoefte aan heeft, kan dus bij de middenstandsconsulent gratis terecht en kan van zijn adviezen gebruik maken. T U de middenstandsvoorliehtings- 'N dienst op gang is gekomen, is de vraag gerezen of in dit instituut geen gevaren kunnen schuilen voor de ont wikkeling van de vrije middenstands organisaties. Immers ook deze organisaties stellen zich ten doel hun leden een goede en deskundige service te bieden. Iets van de ongerustheid is tot uiting gekomen in een aantal schriftelijke vragen die het Tweede-Kamerlid N. v. d. Heuvel (KVP) onlangs aan dt verantwoordelijke bewindslieden heeft gesteld. Kort samengevat zouden volgens ge noemd Tweede-Kamerlid de ervarin gen nu reeds hebben uitgewezen, dat de voorlichtingsdienst zich steeds zal gaan begeven op het werkterrein, dat door de vrije middenstandsorganisaties wordt bestreken. Zodoende zou de mogelijkheid aan wezig zijn van een voortdurende com petentiestrijd tussen voorlichtings dienst en vrij6 middenstandsorganisa ties. In verband daarmee werd tevens gevraagd in de toekomst vooral geen verdere uitbreiding te geven aan de middenstandsvoorllchtingsdienst en de bevoegdheden daarvan aan de beperkte kant te houden. ET antwoord, dat dezer dagen 8~! door de staatssecretaris van Eco nomische Zaken, dr. G. M. J. Veld kamp, mede namens de minister aan zijn partijgenoot is gegeven, mag alles zins geruststellend worden geacht. Het komt erop neer dat de midden- staadsconsulenten slechts een beperkte taak hebben en dat zij op het gebied van de bevordering der organisatie slechts werkzaam mogen zijn in dier voege, dat zij initiatieven tot het in het leven roepen van representatieve organisaties kunnen steunen. Ook mogen zij steun verlenen aan uit de organisaties opgekomen initia tieven tot oprichting van discussie- en bedr|jfsvergely kingclubs. Voorts heeft volgens de staatssecre taris de ervaring allerminst uitgewe zen en ook onze inlichtingen wyzen in die richting dat de voorlichtings dienst zich zou gaan begeven op het werkterrein van de vrije organisaties. Van een competentiestrijd met deze organisaties is tot dusver niets ge bleken. Hieraan kunnen wij nog toevoegen dat volgens onze informaties de con sulenten nadrukkelijk de opdracht hebben gekregen degenen, die reeds georganiseerd zijn, naar hun eigen organisatie te verwijzen voor eik ge val dat daarvoor in aanmerking komt. Hier is dus in feite sprake van hel pen en stimuleren, zodat steeds aan de ontpooiing van uit het bedrijfsleven opgekomen initiatieven de volle ruimte wordt gegeven. EN slotte heeft de staatssecretaris nog medegedeeld zulks even eens in antwoord op een gestelde vraag dat reeds regelmatig overleg Plaatsvindt met de centrale midden standsorganisaties over de werkwijze van de middenstandsvoorlichtings dienst. Mochten er eventuele bezwaren legen het functioneren van de dienst rijzen, dan kunnen deze in dit overleg ter sprake worden gebracht. Hier zijn dus alleszins de mogelijk heden geschapen om een goed samen spel tussen voorlichtingsdienst en vrije organisaties te bevorderen. Wanneer door grote openheid over en weer dit samenspel in de toekomsf tot gelding zal worden gebracht, mag worden verwacht dat het nieuwe insti tuut voor de verdere verheffing van de middenstand en hier liggen nog tal van mogelijkheden mede van betekenis zal kunnen zijn. .Bij de aardbeving van tien juni jl. zijn in Afghanistan bijna 300 mensen om het leven gekomen en 200 gewond. Dit deelt de Afghaanse ambassade te New Delhi mee. Algemene verwachting: dr. Drees zal falen De regering Is van oordeel dat zij over een verhoging der ambtenarensa larissen, die In overeenstemming is met de in maart gegeven richtlijnen, pas kan beslissen tegen september. Eerst dan kunnen volgens haar alle gegevens, die voor deze beslissing van belang zijn, bekend zijn. Dit heeft minister Beel gisteren mee gedeeld aan de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren zaken. De minister zei, dat indien de orga nisaties thans een beslissing zouden wensen, deze binnen het kader van de genoemde richtlijnen niet verder zou kunnen gaan dan een verhoging met drie procent. De organisaties hebben dit met aanvaard. Zij handhaafden hun mening dat de salarissen reeds thans met 6 pet kunnen werden ver hoogd. Besloten werd de salariskwestie te gen september weer in het georgani seerd overleg aan de orde te stellen. Behalve minister Beel waren ook de ministers Zijlstra en Suurhoff bij de besprekingen tegenwoordig. Gistermiddag is te Born aan de weg Sittard-Bnchten een landmijn ontploft. Drie arbeiders werden gedood, twee ernstig gewond. De arbeiders hadden een kabel ge legd en waren nu bezig een sleuf dicht te maken. Voor het aanstampen van de grond gebruikten zij een mecha nische stamper. De landmijn, die vijf tien a twintig meter van de plaats, waar de arbeiders aan het werk wa ren, in de grond zat, schijnt ten ge volge van de door*" dit - wèrkfnig ver oorzaakte trillingen te zijn ontploft. Onmiddellijk gedood werd de 44-ja- rige L. H. Penders uit Heerlen. Tij dens het vervoer naar een ziekenhuis in Sittard overleed de 53-jarige J. J. L. Leunissen, eveneens uit Heerlen. In dit ziekenhuis overleed G. Zelissen uit Sittard. Zwaar gewond werden de 24-jarige G. Bonen en de 19-jarige J. B, Philip- pen, beiden uit Sittard. Meevaller Slager Madi, vader van zeven dochters, vroeg de politie van Dessouk (Eg.) hem vast te hou den, omdat hij vreesde „zijn vrouw iets te doen, als ze hem wéér een meisje schonk." Het werd een drieling, alle drie jongens. (Van onze parlementaire redacteur) NA DE VERGADERINGEN van de kamerfracties der Partij van de Arbeid, de Kath. Volkspartij, de A.-R. Partij, de V.V.D. en de Chr.-Hist. Unie, die eergisteren en gisteren hebben plaatsgevon den, wordt algemeen verwacht, dat dr. Drees reeds dit weekeinde of maandagmorgen zyn poging tot vorming van een kabinet zal moeten opgeven. Alle fracties deden de principiële uitspraak, dat zij mee willen werken aan het vormen van een vijf par tijenkabinet. Geen van de fracties echter, behalve de socialistische, was bereid dr. Drees tegemoet te komen in zijn eis, dat Nederland eenzijdig de militaire verplichtingen, die het in de Noordatlantische verdragsorganisatie heeft aangegaan, opzegt en voortaan zijn defensie-inspanning geheel zelfstandig bepaalt. fracties te overleggen over het com promis-voorstel van de K.V.P., dat de bestedingsvrijheid van de huurverho ging voor de verhuurders wil beperken door middel van het toekennen van cer tificaten, die uitsluitend voor nieuw bouw of onderhoud van woningen zul len mogen worden gebruikt. Evenmin zijn de niet-sociallstisehe fracties bereid mee te gaan met dr. Drees en de socialistische kame» frac tie ten aanzien van de door de forma teur voorgestelde afroming van een huurverhoging van 25 procent -net 50 procent, waarbij door dr. Drees gedacht wordt aan een huurbelasting of een verhoging van de grondbelasting op oudgebouwd woningbezit. Noch het een noch het ander wordt aanvaardbaar ge acht omdat er geen rechtsgrond voor afroming van deze huurverhoging te vinden is. Wel zijn de niet-socialistische ka merfracties nog bereid verder met de formateur en de socialistische kamer- Gisterochtend bemerkte de chauffeur van een autobus van de NACO, die onderweg was van Haarlem naar Alk maar, toen hij op de rijksweg Sant poort reed, dat er iets met de autobus gebeurde. Hij stopte en ontdekte, dat een wielrijder, de achttienjarige H. J. J. H. uit Beverwijk, was overreden en reeds overleden. Zomin de chauffeur als de passagiers hebben gezien, dat de jongeman onder de bus is terecht gekomen. Een afbeelding van het staatsie portret van ILM. de Koningin, ver vaardigd door de kunstschilder J. C. A. Goedhart te Rijswijk, bestemd voor de ambtswoning van de gou verneur van Nieuw-Guinea, dr. J. van Baal. H.M. draagt de konings mantel en is getooid met het orde lint uan grootmeesteres van de militaire Willemsorde. Eerste luitenant-viieger-waarnemer W. J. Holswilder van het nr. 334 trans portsquadron der Koninklijke Lucht macht is thans officieel aangewezen als vlieger der Douglas DC-3C, PH-FBA van de Rijksluchtvaartdienst te 's-Gra- venhage. Met dit toestel maakt o.a. de koninklijke familie veelal reizen. Luitenant Holswilder werd op 25 juni 1918 te 's-Gravenhage geboren. Hij kwam In 2937 in militaire dienst, door liep de kaderschooi te Magelang en werd daarna in opleiding genomen voor vlieger. Op 1 december 1941 behaalde hij op Kalidjati zijn vliegbrevet. Na de capitulatie van Indonesië wist hij uit te wijken naar de V.S., waar hj een opleiding volgde tot vlieger op de B-25 „Mitchell"-bommenwerpers. De toenmalige sergeant-vlieger Holswilder heeft zich in de strijd tegen Japan on derscheiden. Hij volbracht veertig oor logsmissies. In 1949 speldde ZJK.H. de Prins der Nederlanden hem het vlie- gerkruis op. In mei 1944 werd hij bevorderd tot adjudant-onderofficier-vlieger-waar- nemer. In de jaren na de Tweede We reldoorlog vloog adjudant Holswilder nog enkele jaren in het toenmalige'Ne derlands Indië. In april 1950 werd hij bij het transportsquadron der Ko ninklijke Luchtmacht geplaatst. Op 1 augustus 1954 werd hij bevorderd tot eerste luitenant. De bevordering van onderofficier tot officier geschiedde als erkenning voor zijn buitengewone capa citeiten. Luitenant Holswilder heeft thans bij na 8900 vlieguren op zijn naarm Eerste luitenant-viieger-waarnemer Holswilder is onderscheiden met Bronzen Medaille <1943), Oorlogsherinneringskruis (1944), Vhegerkruis (1949), eremedaille in. goud verbonden aan de orde van Oranje Nas sau (1954), eremedaille der le klasse met Kroon van Denemarken (1955), rid derorde in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg (1956). Mr. W. F. L. Graaf van Bylandt, die thans in ons land vertoeft, zal niet naar Djakarta terugkeren. Te gelegener tijd zal hij voor een nieuwe bestemming in aanmerking komen. j V? f" *- "s, ""«vwUrf. V e. K. M V"v V.V 4 De eerste particuliere auto's zijn op de betonnen weg van de Veiser tunnel geweest. Deze wagens konden echter nog niet doorrijden, daar de tunnel in het midden nog gesloten is. Daar 'J vU.1 zal straks de andere helft van de tunnelbouw uit het noorden op aan sluiten. In september zal men onder het Noordzeekanaal kunnen door wandelen. Tijdens de tweede werkzitting van de Nederlandse Vereniging van Expoge's te Dordrecht heeft de vergadering een voorstel van de afdeling Den Haag aangenomen, waarin men zich uit spreekt voor het vieren van de 5e mei als nationale feestdag. Daarbij worde bevorderd, dat de arbeid op die dag zoveel mogelijk stilstaat, waarbij de overheid voorga door het personeel in haar dienst vrijaf te geven, aldus het congres. o. De Britse psychiater dr. J. Ford Thomson heeft verklaard, dat tengevol ge van de verhoogde atoomstraling na de oorlog tal van bijzonder intelligente kinderen opgegroeid zijn. Hij vertelde, dat een reeks intelligen tietesten op meer dan 1.000 schoolkinde ren In Wolverhampton en Shrewsbu-ry „verrassende" resultaten hadden opge leverd. Kinderen, onder de twaalf jaar beza ten volgens hem een veel groter rede natievermogen dan hun leeftijdgenoten van vóór de tweede wereldoorlog. Het intelligentiequotiënt (Lq.) van deze kin deren, dat normaal op 100 gesteld wordt, lag aanzienlijk hoger. Als waarschijnlijke oorzaak van dit verschijnsel zag hij de sterk toegeno men atoomstraling, waaraan de kinde ren tijdens hun sterkste groeiperiode blootgesteld geweest zouden zijn. Dr. Ford Thomson meent, dat deze atoomstraling een versnelling van de ontwikkeling van de hersenstructuur ten gevolge heeft. zijn reeds reserveringen getroffen tot het voorjaar van 1957. - Nu het Twaalf Provinciënhuis dus failliet Is, behoeven de gedupeerde bewoners zich geen illusies te maken over een redelijke uitkering. De enige actiefpost voor mr. G. de Groot, die door de rechtbank als curator is aan gesteldis de huuropbrengst van het café-restaurant N.V. Flevo, een onder huurder van de N.V, „De Wereldhaven die het pand in eigendom heeft. In Flevo heeft men geen klagen over de huidige gang van zaken, zo verze kerde ons de directeur, de heer A den Haan. Voor de Congreszaal bijv Nadat het parlement in een reeks ''an resoluties (over de meeste waarvan reeds tevoren overeenstemming was e- reikt tussen de verschillende politieke fracties) zijn mening had uitgesproken Het rundvlees wordt goedko per. Tot deze verheugende conclusie kwam het Produktschap voor Vee en Vlees gisteren toen het te Utrecht de marktsituatie besprak. De dalende tendens in de markt prijzen is sedert vorige week waar te nemen. De ontwikkeling is be gonnen in Rotterdam en volgde la ter in 's Hertogenbosch en Gronin gen. In Leiden was gisteren de aan voer weer zeer groot, met als ge volg een teruggang in de prijzen van het slachtvee. De omzetten waren tot een mini mum gedaald en ook op de abat toirs blijkt de vleesverkoop zeer laag. Daarmee zijn de verwachtingen van het Produktschap voor Vee en Vlees, dat nog deze maand een kentering in de prijzen zou gaan optreden, voorlo pig bewaarheid. Bü deze ontwikke ling is er voor het Produktschap geen aanleiding het beleid te wijzigen en maatregelen te nemen, door bijv. de export af te remmen. Volgens de voorzitter, de heer Joh. de Veer, gaat de smaak van het pu bliek zich steeds meer richten op ma ger vlees, waardoor voor de veehou der waakzaamheid is geboden met een te rijpe (vette) koe. De prijzen van de eerste kwaliteit zyn minder gedaald. Er bestaat een direct verband tussen de invoer en de uitvoer. De import neemt toe, maar evenzo de uitvoer Tussen 4 en 9 juni is 226 ton rund vlees uitgevoerd voor meer dan de helft naar Frankrijk en de aanvra gen zyn nadien belangrijk gestegen tot 462 ton. De vertegenwoordiger van de sla gers, de heer C. Burger, vond het noodzakelijk de situatie op de mark ten nauwkeurig te volgen, want z.i moeten we nog niet denken dat we ei al zijn. over het jongste jaarverslag van de Ho ge Autoriteit, legde de Duitse afgevaar digde Kreijssig namens de socialistische fractie een verklaring af. Daarin gaf deze fractie „nadrukkelijk uiting aan haar bezorgdheid" over wat zij noemde de „niet-actieve houding" van de Hoge Autoriteit op sociaal ge bied, over haar kartclpolitiek, over haar behandeling van het probleem der kolcn- prijzen en over haar onwilligheid om het parlement rapporten over de et- wikkeling van de algemene conjunctuur te verstrekken. Nauwelijks was de voorlezing van de ze verklaring geëindigd, of de voorzit ter van de Hoge Autoriteit, René Mayer, sprong op om schorsing van de zitting en bijeenroeping van het comité voorzitters te vragen. Hij wilde gelegen heid hebben, in dat comité uiteen 'e zetten „wat de gevolgen zouden zijn 7 „n een stemming over deze verklaring, als het tenminste de bedoeling was, dat er over werd gestemd". De Nederlandse afgevaardigde Sassen merkt als voorzitter van de cmiste- iijk-sociale fractie op, dat de socialisten weinig bewijs van moed gaven door et een „verklaring" van deze aard te ko men. Zij dienden volgens hem de con sequentie van hun opinie te trekken en een motie van afkeuring van het beleid der Hoge Autoriteit in te dienen. Nadat er van beide kanten in voor het parlement ongewoon heftige termen over de stap van de socialistische frac tie was gedebatteerd, schorste de presi dent, de heer Pella, de zitting. Hij nep echter met het comité van voorzitters (waarvan ook de voorzitter van de Ho ge Autoriteit lid is) bijeen, maar het presidium van het parlement voor over leg over de wijze, waarop de sociah sehe verklaring diende te worden be handeld. Na de schorsing verklad-de Pella, dat het afleggen van „verklarin gen" niet in het huishoudelijke regle ment was voorzien, dat er over de so cialistische verklaring dus niet jcdel ..t- teerd of gestemd kon worden en dat i b°t incident daarmee gesloten was. Aan boord van het Engelse s.s.Ser- vistan in de Waalhaven te Rotterdam is gistermiddag een opvarende, de 56- jarige Brits-Indiër Abdooraman Ahmud Koonjec, doordat een ijzeren trede los liet, van een ruimladder gevallen. De man maakte een val van ongeveer 6 meter en kwam op de buikdekking te recht. Hij liep inwendige kneuzingen op en werd in het Havenziekenhuis opgeno men. De grote vraag is thans, welke bestemmingsvorm voor dit grote verzamelpand zal worden gevon den. De heer A. Arkenbout, pre sident-directeur van „De Wereld haven" is reeds van verschillende zijden door gegadigden benaderd. In een onderhoud verklaarde hij ons gistermiddag in contact te staan met een confectiefabriek, een warenhuis (wellicht een buiten landse onderneming, maar daar over wilde hy zich niet verder uitlaten), een combinatie van grootbedrijven en een postorder bedrijf. Bovendien wordt met de gedachte gespeeld het winkelcentrum tot hotel om te bouwen. Gezien bet nijpend tekort aan logiesruimte In Rotterdam, inderdaad geen onaantrekkelijke op- iGaSing,Deheer Den Haan f is in. sterke"-mate. -voor' "dit plan o'rieerd. en- heeft reeds-uitgerekend' Mt-Wét de noodzakelijke verbouwingen niet meer -dan een half jaar" gemoeid .Isfflf zyn. De daarmee gepaard 'gaande' kosten zonden in de buurt van 1 mil joen gulden komen te liggen. Wanneer deze plannen door-* gang vinden - wat echter nog lang niet zeker is dan zou Rotterdam er 250 a 300 bedden bij krijgen. De bestaande winkel ruimte zou dan worden omge bouwd tot logeerkamers voor twee" personen met douche en toilet en gedeeltelijk tot éénpersoonska mers, alleen met toilet. De ligging als hotel vlakbij de Mariniersweg, die over enkele* jaren een belangrijke doorgangs weg zal zijn is bijzonder gun stig te noemen. Daarbij komt nog, dat in de naaste omgeving van het Twaalf Provinciënhuis vol doende parkeergelegenheid be staat. Met belangstelling wordt thans uitgezien naar een definitieve beslissing in dezen. Moge het een gelukkige zijn. (Van onze weerkundige medewerker) Een gedeelte van de thans aange voerde lucht is afkomstig uit Scan dinavië. Er komen tn deze luchtstroom flinke opklaringen voor, waarvan men in hoofdzaak in het oosten van het land zal kunnen profiteren. In het westen van Nederland wordt over wegend lucht van de Noordzee aan gevoerd, waarin uitgestrekte wolken velden voorkomen, die een eind het land binnendreven. Als gevolg van de zwaar bewolkte hemel kwam de temperatuur gisteren aan de kust niet hoger dan 13 a 14 graden. In het oosten van het land werden tempe raturen van 17 graden bereikt. Warmere lucht van de Oceaan is het gelukt tot Schotland door te drin gen waar g'isteren temperaturen van omstreeks 25 graden werden gemeten. In midden-Engeland steeg het kwik tot 22 graden. Deze warme lucht stroom is vrijwel tot staan gekomen. Het weer in Duitsland en Oost- Europa staat nog onder invloed van een lagedrukgebied. In verband daar mee komen daar plaatselijk regenen onweersbuien voor. In Rusland daar entegen is het weer overwegend zon nig en warm met temperaturen van omstreeks 30 graden. Naam Straat Woonplaats wenst het dagblad Trouw tot 1 juli 1956 gratis te ontvangen en zich te abonneren. Betaling zal geschieden per week (52 cent) per kwartaal (f 6.75). Doorhalen wat niet gewenst wordt. U wordt verzocht deze bon te zenden aan: Administratie „Trouw', Witte de Withstraat 30, Rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1