Ernstig mijnongeluk in Onner-Silezië Met weinig middelen fraai gekleed gaan dank zii eMKa Derde Schiedamse toertocht ondanks regen geslaagd Ook vrouwen en kinderen ingesloten? Geslaagde demonstraties met door radio bestuurde scheepjes in Schiedam Roeiers hadden last van de stroom SCHIEDAM ^Uakantiebeótedincj ïn het kader van de vakantiefeesten amvzecr Uitstekende prestaties van Schiedamse Zeekadetten Jubileumtoernooi Damclub „Schiedam VLAARDINGEN Bromfietsendief gegrepen Koningin Juliana spreekt op int. conferentie Prinses Wiïhelmina naar „Be Ruigenhoek" Etona's traden in K; met succes op Directrice van Gemeente ziekenhuis met pensioen Italiaans schip aan de grond en weer vlot Marineschepen blijven langer in Scïneclam Hengelwedstrijd in de Delftshavense Schie Muzikale variété show verhuisde naar Arcade Puzzelrit met originele opdrachten Vervolg beursoverzicht Burgerlijke stand van Rotterdam MAASSLUIS Excelsiornieuws Maainlatt 2 t augustus a TROUW PRoqR&mmA "V Blauwe wimpel voor Spica Met fromfiets geslipt Twee fietsen gestolen l)fg Oud-onderofficieren van K.N.I.L. vierden feest Gewonde hond aangetroffen Postd uivennieuws Regen als spelbreker Opening Gemeente-Lyceum Griekse ambassadeur verlaat ons land Korfbalnieuws ExcelsiorMonster V isserijberichten V/ .f Het heeft de organisatoren van het watersportfestijn aan de Poldervaart achter de Algemene Begraafplaats te Schiedam zaterdagmiddag niet mee gezeten. Was het oorspronkelijk de bedoeling, dat de Schïedamse reddingsbrigade een demonstratie zou geven, deze Kon wegens het heersende poliogcvaar niet doorgaan. Voor deelneming aan de roeiwedstrijden bestond weinig belangstelling uoordat het weer niet zo mooi was en de harde wind en sterke stroom maakten het moeilijk de demonstratie met radiografisch be stuurde bootjes te houden. we??v* .V' Mm v -x v .v o t 5* N w Voor dinsdag 28 augustus is liet programma voor de Schie damse vakantiefeesten als volgt va»tge«teld 911 'uur: Pas-agetlieater: jeugdvoorstellingen toneeluit voering \an ,.De gelaarsde Kat". 10 uur: Excursie naar de W erf W ilton Fijenoord. 13—17 en 19—22.30 uur: Stedelijk Museum: tentoonstel ling „Schip en werf". 14 en 16 uur: Passage thea ter: Jcugih oorstellingen ..Het Seapino Ballet". 1416 uur: Grote kerk: To- renklimmeti. 1417 uur: Wachtschip ..Spica" Voorhaven: tentoon stelling Zeekadetkorps. 16 uur: Excursie naar Werf Gusto. 1922 uur: Tentoonstelling „Spica'*. 19.3021 uur: Julianapark: Floralia 1956. 20 uur: Passage theater: Scliicdamsc revue „Alle hens aan dek*'. 20 uur: Plantage: Utrechts Bijzantijns koor, mastklimmen en „Vrij en Blij". de sterke rookontwikkeling, naar de oppervlakte terug keren. Zij waren er toen m geslaagd zes tien mijnwerkers te redden. De directie van dc mijn bevestigde, in antwoord op een telefonische vraag van de Berliner Zeitung", dat zich een ongeluk had voorgedaan, doch 7ii wilde geen verdere bijzonderheden mededelen. Het blad meldt voider dat het offi ciële Poolse persbui eau „PAP", in antwoord op een telefonische vraag, heeft medegedeeld, dat men op het Poolse ministerie voor de Steenkool winning bezig is met het opstellen van een officiële bekendmaking. Het offie.ele Poolse nieuwsagent schap PAP heeft vandaag bc\c-ttgd. dat er in Chorzow. Polen, een ci nstige mijn ramp heeft, plaatsgevonden Het betoog de echter] dat de betichten volgens welke 29 mijnwerkers om het leven zijn gekomen, onwaar zijn. Het feit dat In Nederland sedert 10 augus tus Jl. geen gevallen van mond- en klauw zeer zijn geconstateerd ts voor de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning aanleiding geweest te besluiten met Ingang van 31 augustus 19,16 de schorsing van tie vaikcnsmaikten op te heffen en het houden van verkopingen, keuringen, ten toonstellingen e.d. van varkens wederom toe te staan. Kr wordt aan herinnerd dat bij het ver voer van alle vee met uitzondering vy'n paarden, die gebruikte motorvoertuigen minstens eenmaal per kalendcrvvcek mot ten worden ontsmet. Het vervoer van varkens tot een gewicht van 60 kilogram blljrt In een strook, gren zend aan Belgk'. verboden, tenz-lj door of namens de betreffende Inspecteur van de veeartsenljkundige dienst vergunning tot dit vervoer ls verleend. Tijden de demonstratie met radiografi sche bestuurde scheepje*, die zaterdag in de Poldert aart te Schiedam u erd gehou den, trok een schaalmodel tan een Am sterdamse rondvaartboot in het bijzonder de aandacht ian het publiek. ïn de week rvan 18 tot 25 augustus vertoefde het Zeekadetkorps „Jacob van Heemskerck" te Loosdrecht, als deel nemer van het zomerkamp zeekadetten 1956. Dit zomerkamp, waar alle korpsen aan deelnemen, wordt jaarlijks aange boden door de Koninklijke Marine. De kadetten zijn dan gelegerd in het Ma rine Opleidings Kamp, De Schiedamse kadetten hebben daar geen .gek figuur geslagen, want zij veroverden de twee prijzen, welke aan deze kampen verbonden zijn. Bij de slotavond kon de Kapitein ter Zee b.d. S. Bobbenga, voorzitter van het Zeekadetkorps Nederland, toij het „alle hens voor de boeg" aan het korps van Schiedam allereerst uitreiken de wisselibeker voor de «beste prestaties met het zeilen en roeien in modelsloepen B 2. Deze beker is beschikbaar ge steld door het Engelse Sea Cadets Corps. Vervolgens gmg ook de meest aantrekkelijke prijs naar Schiedam: de Blauwe Wimpel. Deze prijs is bestemd voor het korps met de beste algemene indruk: .geest van de troep, netheid en discipline. Met groot enthousiasme en doorzettingsvermogen is voor de Blau we Wimpel gestreden. De jongens had den namelijk afgesproken, dat zij de Blauwe Wimpel naar Schiedam moesten brengen om deze de commandant aan te kunnen bieden bij het eerste lustrum' van hét korps. Hun wens is in vervul ling "gegaan en thans ^al bij 'het lus trum en (het gehele jaar verder de Blauwe Wimpel wapperen op het wacht schip „Spica". Aan deze prijs is bovendien nog een bijzondere attractie vertoonden: een twintigtal Schiedamse kadetten maken nu aanspraak volgend jaar uitgezonden te worden naar het kamp voor Sea Cadets in Engeland. t> Op het kruispunt Nieuwe Haven B.K. laan te Schiedam slipte zaterdag avond mevrouw J. P. van G.v. d. H. met haar bromfiets. Zij 'bekwam een gekneusde knie; haar bromfiets werd beschadigd. Een surveillerende agent van politie hield "te Schiedam zondagavond de 26- jarige kermisexploitant B. aan, omdat hij onder invloed van sterde drank op een fiets reed, die niet was verlicht. Bij nader onderzoek bleek het rijwiel van B. van diefstal afkomstig te zijn. Onder het zadel was namelijk een plaat je bevestigd met erop geschreven: „NootdorpstraatRotterdam". De dertienjarige E.R. te Schiedam miste zaterdag haar fiets, die zij vrij dagmiddag niet afgesloten had neerge- xM in de Goereesehestraat. Explicaties werden gegeven door de Rotterdammer Evert Kreulen. die reeds 10 jaar met radiografische besturing ex perimenteert. Ter gelegenheid van het 25-jarïg be staan van de damclub „Schiedam", hoopt deze vereniging een 3-daags Jubl- leumtonrnooi te organiseren, hetwelk gehouden zal worden op de avonden van 24, 25 en 26 september a.s. In de grote benedenzaal van de „Amstelbron", Het tornooi zal worden verspeeld in 3 klassen, nl. Ie en 2e klasse en een speciale groep voor thuisdammers. De damclub „Schiedam" heeft zeer aantrekkelijke prijzen beschikbaar ge steld. De deelname aan dit toernooi is ge heel gratis, men verplicht zich echter wel tot het uitspelen van de 3 te spelen partijen. Inschrijvingen, met vermelding in welke klasse men wenst deel te nemen, kunnen tot en met 10 september wor den gericht tot de secretaris van de club „Schiedam", de heer W. M. Pran ger, Geervlietsestraat 32b, Schiedam. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig be staan hield de Bond van Oud Onder officieren van het Kon. Ned. Indisch Leger „Madjoe" afdeling 's-Gravenha- ge, zaterdag in „Amicitia" een feest avond. 's Middags hield het bestuur receptie De afdelingsvoorzitter P.M.B. Lucas gaf een overzicht over de voorbije jaren. De bondspresident, de heer J, Pi no, complimenteerde de afdeling Den Haag, die 426 leden telt, met het acht ste lustrum. De heer J. Kempernurs vertolkte de gevoelens van de sfd. Maastricht. Secretaris W. G. Peperzak bood met een geestig speechje namens de leden aan voorzitter P.B.M. Lucas een voor zittershamer aan. Hierna werd een at tractief programma afgewerkt. Koningin Juliana zal dinsdag 4 sep tember In de ochtendbyeenkomst van de internationale conferentie inzake menselijke verhoudingen, die In „De Vereniging" te Nijmegen zal worden ge houden, een toespraak houden. Op die dag wordt de conferentie, wel ke van 3 tot 15 september in Nijmegen zal worden gehouden, officieel geopend De ochtend- en middagzitting op de openingsdag zullen worden gepresideerd door prins Bernhard. Des middags wordt de eerste plenaire zitting gehouden, met als onderwerp „Verandering en weerstand tegen ver andering in de menselijke verhoudin gen". De zittingen op de beide laatste dagen der conferentie. 13 en 14 september, zul len eveneens door prins Bernhard wor den geleid. De particulier secretaresse van H.K. H. prinses Wiïhelmina deelt mede. dat H.K.H. 28 augustus haar intrek zal ne men op „De Ruigenhoek" te Schevenin- gen en ook daar haar verjaardag zal doorbrengen. Eenige dagen geleden werd te Rot terdam aangehouden de 23-jarige schoen maker H. van K. Deze was op 18 Augus tus, toen hij avondpermissie had, niet teruggekomen in de penitentiaire inrich ting te Schevemngen, waar hij verbleef. De aanhouding te Rotterdam vond plaats, omdat hij trachtte, een brom fiets te verkopen. Deze bromfiets was gestolen in Den Haag. Een regenjas werd ook in zijn bezit aangetroffen. De schoenmaker vertelde, dat hij deze jas gekregen had van een onbekende. Maar de politie vermoedt, dat het kle dingstuk van diefstal afkomstig is. Op 1 september zal de directrice van het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam mej. M. F. Groenevelt met pensioen gaan. Belangstellenden zullen in de ge legenheid worden gesteld afscheid van haar te nemen op vrijdag 31 augustus om half vijf in het Zusterhuis (ingang Charlotte de Bourbonstraat). Het Italiaanse schip „Laguna" is za terdagmiddag op weg naar Rotterdam op de Nieuv.-e Waterweg uit zijn roer gelopen en aan de grond geraakt. Daar bij voer het schip een ducdalf omver. De sleepboot „Maas" heeft het schip weer vlot getrokken- In Kethel is aangetroffen een zwarte, bastaard spaniel met lange staart. Het dier heeft een wonde aan een van de poten. De eigenaar of eigenaresse kan de hond afhalen bij mejuffrouw C.J. M.Th. .Wuisman, Fabripleuj 30, Keghel. De..beide marineschpen Hr. Ms. Freyr en Hadda die thans in de Voor haven te Schiedam liggen, zullen enkele dagen langer blijven ean oorspronkelijk in de bedoeling lag. Hrt is daardoor mo gelijk de schepen ook gedurende de eer ste dagen van deze week te bezoeken en wel *s morgens van 1012 uur en 1416 uur. Een bezoek aan de heide patrouil levaartuigen kan uitstekend worden ge combineerd met een bezoek aan de ten toonstelling Schip en werf. Waar ook een belangrijk deel aan de Koninklijke Marine is gewijd en waar men door een onderofficier van de K.M. kan worden rondgeleid. De postduivenhoudersvereniging „De Snelvliegers" te Schiedam besloot het jonge duiven programma met een wed vlucht vanuit Noyon (Fr.) 279 km. Met de zuidwesten wind behaalden de duiven een snelheid van 86 km. per uur. De uitslag is als volgt: 1-2-7 A. Faas; 3-14-22 J. C. Konings; ■4-5-15 M. Broekhuizen; 6-10 G. v. Win- P. J. v. Eijk; 12 A. Bezemer; 1316 H. Groeneweg; 17. Chr. Zweistra; 23 J. v. d. Meij. SCHIEDAM Aan de oever van de Delfshavense Sehie waren zaterdagmiddag ongeveer 160 Schiedamse hengelaars bijeen, die in het kader van de vakantie/eesten hun vistuig hadden uitgeworpen in de hoop de grootste vis van de middag te kun nen vangen. Hoewel de wind de dobbers steeds naar de oever dreef waardoor het voor het belangrijkste deel een spel van ophalen en weer inwerpen, was het suc ces bij deze wedstrijd groot. De vissen wilden in tegenstelling tot de vooraf gaande dagen, goed bijten. Men was niet ontevreden over de vangst. Op 3 november 1955 besloot de Vlaar- dingse gemeenteraad tot oprichting van het Gemeentelyceum te Vlaardmgen. Voor de huisvesting van het lyceum is beschikbaar het gebouw Westhavenka- de 95, waar tot half juli het Groen van Prinstererlyceum was gevestigd. De gemeenteraad besloot op 12 no vember 1953 tot het aankopen van de gebouwen van het Groen v. Prinsterer lyceum. waarvoor thans een gedeelte is bestemd voor het onderbrengen van het Gemeentelyceum. Op 5 september a.s. des avonds om 8 uur zal de officiële opening plaats hebben. De dag daarop zullen de leer lingen van het nieuwe Gemeentelyceum van Vlaardingen voor het eerst hun nieuwe school betreden. Zaterdagavond is het podium in de Plantage leeg gebleven. De stromende regen maakte het onmogelijk de muzi kale Variété show, die was aangekon digd daar te houden. De artlsten stonden mistroostig in de kleedtent, het orkest had een toevlucht gezocht op het droge gedeelte van het podium maar had zijn instrumenten Ingepakt laten staan. De stoelen, die gereed stonden om het pu bliek tot zitplaats te dienen bleven leeg. Toch waren reeds bij voorverkoop en kele honderden toegangsbewijzen uitge geven. Om de velen, die toch het plan hadden de zaterdagavond bij het door de S.G. opgestelde programma door te brengen niet teleur te stellen werd de voorstelling gegeven in het gebouw Ar cade, dat beschikbaar bleek. Toen om half negen, een half uur slechts nadat oorspronkelijk zou worden begonnen, het gordijn werd „gehaald", waren de zitplaatsen in de grote zaal tot de laatste bezet. Het publiek had zich door de regen niet uit het veld laten slaan, hetgeen tot gevolg had dat men in een bijzonder goede stemming bijeen was. Dit miste zijn invloed op de artisten niet. De pres taties voor het voetlicht waren over het algemeen uitstekend. Peter Piekos toonde zich niet alleen een goede imitator, maar ook een be schaafd conferencier, die met gezellige babbeltjes het programma-tot een een heid maakte. Joe Andy, weliswaar geen jongjeur van topklasse, bracht toch een goed nummer. The Movers brachten een top prestatie van lenigheid en onder een andere naam, die van „The Haöory's", van uithoudingsvermogen, De Wama's zijn geeti onbekenden voor Schiedam en het showorkest ,,Thë»Top- lmers" eveneens niet. Hun prestaties waren uitstekend. Koos Vermeulen verzorgde op knap pe wijze de muzikale begeleiding bij de verschillende nummers. De ambassadeur van Griekenland bij het Nederlandse hof, de heer Nicolas A. Anissas. zal in de loop van september naar zijn land terugkeren. Hij kwam in augustus 1954 naar Den Haag, aanvan kelijk als gezant en in oktober 1955, bij de verheffing van de wederzijdse ge zantschappen tot ambassades, als am bassadeur. Het is op het ogenblik nog niet bekend welke nieuwe post ambas sadeur Anissas zal opnemen. meest in de aanval, maar voor het doel van de tegenpartij werd er tekort ge speeld, waardoor vele scoringskansen om zeep werden gebracht. Monster daar entegen zocht haar heil in een meer open spel, waarbij de beide snelle vleu gelspelers werden betrokken. De aanval len van Monster waren dan ook steeds gevaarlijk. De Westlanders wonnen de ontmoeting met 2—1, nadat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan. De Excelsior-reserves moesten in Mon ster 2 haar meerdere erkennen. Ook hier had de Excelsior-voorhoede haar schot thuisgelaten en verloor met 4—1. Zaterdag is er op een ondanks de zware regenval, prima terrein de wed strijd Maassluis I Spangen comb, ge speeld. Vooral vóór db rust heeft men een prima spel laten zien. Na ongeveer 20 min. nam Spangen de leiding en wist deze voorsprong op te voeren tot 0—2 De vakwisseling bracht voor Maassluis uitkomst, waardoor de rust met een 22 gelijkspel werd ingegaan. Tijdens de rust werd er aan de spe lers een verkoelende drank verstrekt, waarna het spel weer werd hervat. De ze keer nam Maassluis de leiding en wist deze tot 42 op te voeren. De ach terstand werd door Spangen echter weer ingehaald, terwijl ook de eindstand een 6—6 gelijkspel opleverde. Ter bespreking van de aanstaande competitie zjjn de leden van Excelsior vrijdagavond in Sursum Corda in ver gadering bijeen geweest. Telkenjare aan de vooravond van het nieuwe voetbalseizoen wordt een derge lijke ledenvergadering belegd en ook dit maal was er een zeer ruime belangstel ling der leden. De benoeming van een elftalcommis sie vormde de hoofdschotel van de agen da van deze avond. Er waren drie va catures. De commissie weid als volgt sa mengesteld: de heren A. J. Assink, M. Degeling, Joh. van Dijk, K. de Jonge en C. Wijnhorst. Voorts werd reiskosten vergoeding voor het aan Ie seizoen vastgesteld. Ondanks de sterke wind, die dwars over het veld stond, was de wedstrijd Excelsior-Monster het aankijken waard. Het spel was van vrij goed gehalte. De bal werd over het algemeen laag ge speeld en beide partijen deden wat team- spel betreft, niet voor elkaar onder. In dividueel' was de thuisclub beter dan de Westlandse ploeg. Zij was dan ook het De minister-president van Indone sië, Ali Sastroamidjojo, heeft heden langdurige besprekingen gevoerd met de chef-staf van het leger, generaal- majoor Nasution, het hoofd van de Staatspolitie, Soekanto en met de pro cureur-generaal, Suprapto, terwijl le den van zijn kabinet met hoge politie autoriteiten spraken. Geen van hen was bereid commentaar te geven maar vernomen wordt, dat op beide bijeen komsten de zogenaamde „13 augustus affaire" besproken is. Zoals bekend heeft het leger op die dag getracht de minister van Buiten landse Zaken, Roeslan Abdulgani, aan te houden en hem te ondervragen over de waarnemend directeur van de Landsdrukkerij, Lie Hok Tay, die ge arresteerd was op beschuldiging van corruptie. Roeslan Abdulgani wordt morgen middag in Djakarta terugverwacht. Voordat hij zich bij het presidentiële gezelschap, dat gisteren naar Moskou is vertrokken, zal voegen, zal hij op zijn verzoek verslag uit brengen over de Londense conferentie en ophelde ringen geven over de „13 augustus affaire", aldus een woordvoerder van Vangstberlcht van hedenmorgen uit volle zee: Seheveningers: 305 zaterdag weinig vangst, 87 geen vangst, 200 55 k. 195 zater dag 30, 342 weinig vangst. 402 85 nog tien netten. 4 geen vangst, 105 gisteren 20, 337 20, 39 45, 32 2, 40 zaterdag 30, 48 00, 49 zater dag 5, 99 geen vangst. 132 idem, 133 60 u.h.v., 189 geen vangst. 233 zaterdag 40, 262 60. 3 zaterdag geen vangst, 5 geen vangst. 9 za terdag weinig vangst, 19 40 u.h.v., 25 geen vangst, 30 idem. 37 2, 55 niets te melden, 84 geen vangst, 130 idem, 236 idem, 248 14. 49 4. 297 geen vangst, 312 idem, 399 4, 79 wei nig vangst, 186 55, 361 20. 63 weinig vangst, 64 2 manden, 66 2, 116 25, 123 2. 242 2, 275 3, 3 nog 30 mijl, 14 17. 47 weinig vangst, 302 z.aterdag weinig vangst, 110 geen vangst, 333 z,aterdag geen vangst: Vlaardingers: 53 25. 61 10. 71 zaterdag weinig vangst. 83 zaterdag 30. 84 30. 86 2. 89 weinig vangst, 172 3, 199 geen vangst. 196 8. 203 geen vangst, 207 3. 208 3. Binnen te Schevcningen: Sch 199 33 last 46 39 last. 35 30 last, si 26 last en 16 kantjes £!°,on?' 54 35 'a-st en 56 kantjes groene, 97 30 last en 20 kantjes groene. 23 40 last, 12' 25 last, 104 35 last, 72 36 last. 325 38 last 124 32 iast. Besommingen loggers verse haring en vis: Sch 46 r 2350 61 28!)0 -4 f 3970i f j,50 23 1580, 121 f 2830, 104 f 2330, 72 f 4300 Notering verse haring: f 12.30—21, makreel 12—25, belde per kist van 50 kilogram. Aangevoerd 6154 kantjes gezouten haring. Notering maatles.- groen f 43—59, kleine zoute maatles 29.60—36,40. idem grote 30 -34.20, volle haring 30.30—32.80, steurha- ring 21-39, alles per kantje.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2